פסיכותרפיה גופנית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיטת אלבאום - קווים לדמותה

תמיד רצית לעבוד עם אנשים? חינוך.. טיפול.. עזרה.. - אבל שיהיה גם "מקצוע" - זוהי שיטת אלבאום ללמוד מקצוע טיפולי נדרש ולהשתלב בעבודה בסיום הלימודים אם תמיד רצית ללמוד מקצוע שיספק לך ביטוי עצמי, ויאפשר לך להשתלב בהצלחה בשוק המקצועי מיד עם סיום הלימודים - מכללת אלבאום היא המקום בשבילך. כי במכללת אלבאום מטפלים בעתיד שלכם.כל מי שמאמין שעתידו המקצועי הוא בעבודה טיפולית עם ילדים, בני נוער או מבוגרים, שואל את עצמו לא פעם: "האם אוכל לממש את כישוריי ולהיות מטפל מצליח, והאם אמצא עבודה בסיום הלימודים?". רשת מכללות אלבאום, הפרוסה ב-5 ערים ברחבי הארץ, מבטיחה לימודים אקדמיים ומעשיים ברמה גבוהה, לצד התנסות חווייתית ומתן כלים טיפוליים המבטיחים תוצאות אמיתיות. וחשוב לא פחות: המכללה מלווה את הבוגרים גם בסיום לימודיהם, ומסייעת להם להשתלב בעבודה מעשית באחד ממרכזי אלבאום, בקופות חולים, בבתי...
ללמוד עוד על פסיכותרפיה גופנית
פגיעה מינית: זיהוי וטיפול-תמונה

מהי ההגדרה של פגיעה מינית? האם נשים ונערות הן הנפגעות...

מאת: מיה בן חנוך
07/12/2015
שיטת אלבאום - קווים לדמותה-תמונה

תמיד רצית לעבוד עם אנשים? חינוך.. טיפול.. עזרה.. - אבל...

מאת צוות מכללת...
27/07/2005
דימוי עצמי נמוך: אפשר לחזק אותו-תמונה

בכל אחד מאתנו קיים קול פנימי ביקורתי, אבל אנשים בעלי דימוי...

מאת: נעמי בר
15/06/2011
הפרעות אכילה: סימני אזהרה-תמונה

קיימים שלושה סוגים עיקריים של הפרעות אכילה: אנורקסיה...

מאת: מיה בן חנוך
07/02/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפסיכותרפיה גופנית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פסיכותרפיה גופנית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ליאת שמי רעות, אני בת 27, עם תואר ראשון ומחפשת לימודי פסיכותרפיה גופנית.אשמח אם תוכלי להמליץ לי על מקום טוב. תודה ובברכה, רעות.

היי לך אני לא יכולה לתת המלצות על גבי הפורום לצערי, נסי לברר ממקורות אחרים. בהצלחה! ליאת

הייתי עכשיו במפגש של פסיכותרפיה גופנית והיה לי ממש נעים ומעניין שם. נכנסתי עם מלא מחשבות בראש בזזזזז ויצאתי יחסית הרבה יותר רגועה. היא גם נותנת המלצות לתרגילים בבית אם יתחשק לי לעשות.. מדהים כמה שהמח שלי נוטה למחשבות וכמה פחות מחוברת לחושים. היא אמרה שנעבוד על זה

29/07/2015 | 19:34 | מאת: אביב 11
מתוך פורום פסיכולוגיה קלינית

מימה כייף גדול לקרוא אותך. מקווה שימשיך לך הטוב מגיע לך. תעשי את מה שהיא המליצה הבייתה מן הסתם זה יעזור.

הי מימה, מחזיק אצבעות. אודי

הייתי רוצה גם להיות מסוגלת לעמוד מול כיתת תלמידים וללמד ולהדריך, אולי גם ילדים.. להנחות, להוביל, לתת השראה, לתת הנאה, לתת למידה, לאפשר. להציב גבולות כשצריך, למקד, לעודד... ואם איזה ילד מתפרע ולא מקשיב למרות כל ההערות והאזהרות והניסיון להשלכות למעשים, לגשת לדבר עם ההורים שלו ... רוצה להרגיש גם סמכות . גם מסוגלות גם אחראית וראש גדול. סומכת על עצמי. מקבלת החלטות. מובילה רעיונות . מיישמת משימות . אני בת 34 ואני רואה איך יש אנשים בגיל 20 שכבר מסוגלים הרבה יותר ממני בקטע כזה. יש להם מן בטחוו... גם אני רוצה. רוצה להיות נורמלית. מפותחת . נורמלית. מסוגלת..... יש לי סיכוי??? יש לי תקווה?? למה זה ככ קשה לי להגדיל ראש במעשים???? אין לי בטחון ביכולות.. אין כח לחשוב ביעילות פרקטית אני רוצה לסמוך על עצמי!!!!

הי מימה, לא מספיק לרצות. צריך גם להתאמץ ולעשות, להסתכן ולעמוד בתסכולים. אודי

מן כובד שקשה להרים את עצמך לזה... ממש פיסית מרגישה כאילו 'מנועה' אולי בגלל זה טוב שמנסה פסיכותרפיה גופנית עכשיו.

הייתי היום במפגש אחד. היה מעניין. שונה. בטלפון ביקשתי שתקבל אותי בתעריף מסוים שהוא מה שאני יכולה לעמוד בו, אותה עלות כמו שהעוסית נתנה לי פעם, היא הסכימה לתת לי הנחה כזאת . אהבתי את ההתחשבות כי לא כולם מגלים כזאת. בשיחה וגם בפגישה הרגשתי שההקשבה שלה טובה ומרגיעה כזאת. היא גם נתנה לי תרגיל לבית העניין שבסוף הפגישה במועד התשלום היא לא הוציאה קבלה/חשבונית כמו שעושים בדכ. לא שאני צריכה קבלה אבל זה קצת משאיר הרגשה לא נוחה, פחות רשמית ומקצועית כי בכז היא אשת מקצוע טיפולי ולא סוחרת בשוק הכרמל או משהו. טוב שיהיה לה לבריאות. כנראה זה עניין דו כיווני. אם היא באה לקראתי עם ההנחה אז אולי ככה היא מרגישה יותר שלמה עם זה אם היא ממזערת לעצמה את ההפסד הכספי בדרך עקיפה. החלטתי שפשוט אעלים עין ואבליג. זה לא מהותי. כבר הייתי אצל מטפלים מקצועיים עם קבלות והכל והטיפול לא היה מועיל ואפילו להיפך במובנים מסוימים.. זה לא מה שחשוב. מה שחשוב זה שאני אקח משם תהליך וחוויות שיגמישו ויעשירו אותי ויעזרו לי למוסס כל מיני מחסומים. להיות יותר שלמה ויצירתית. זה מה שחשוב. באמת הייתה לה מן 'הקרנה' מיוחדת. מאד נעימה ומרגיעה. אהבתי את זה. ולגבי התרגיל לבית, זה אמור להיות משהו יצירתי. ואו כמה זמן שלא הייתי יצירתית כבר... מרוב אינטלקטואליזציה פסיכולוגיסטית התעייף לי המח והתקבע... עכשיו היא בקשה ממני להתעסק בהבעה אומנותית כלשהי בחומרים.. סוויץ לא קל בשבילי אבל אנסה להתמודד עם זה כמיטב יכולתי. אפילו אנסה להנות מזה!!

הי מימה, שיהיה בהצלחה! אודי