גמילה מאוכל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגמילה מאוכל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גמילה מאוכל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני רוצה לדעת איך נגמלים ממאפים+ סוכרים ?

ליאור שלום. ראשית מקבלים החלטה חד משמעית מה לא רוצים לאכול. ואז לא מכניסים הביתה. והכי חשוב, מוצאים תחליפים בריאים בכל פעם שמתחשק פחממות ומתוקים כמו למשל: תמרים, בננה, שייק פירות וכד'. בהצלחה אביטל

05/12/2012 | 12:27 | מאת: עינב
מתוך פורום טיפת חלב

בתי בת 5 חודשים. היא ישנה טוב במהלך היום ובכל זאת בכל ערב מאוד קשה להשכיב אותה לישון. היא מתקשה מאוד להרדם לבד וזקוקה להרבה נדנודים בכל מיני מצבים (ידיים, טרמפולינה,מיטה) תוך שהיא בוכה בלי הפסקה עד להירדמות. ההרדמה לוקחת כשעה במקרה הטוב. בנוסף יש לה בין 2 ל-6 התעוררויות בלילה. חלק רק למוצץ, חלק לנדנוד,ואחת לאוכל (מטרנה). ניסיתי גמילה מאוכל בלילה, הגעתי בהדרגה מ- 170 ל-100 ואני לא רואה שיפור. למעשה יש החמרה, היא לא נרדמת אחרי האוכל כמו בעבר, אלא מתעוררת (לא לגמרי,העיניים עצומות) מייללת ולא נרדמת כשעה וחצי ורק אחרי נדנודים. יש לציין דבר חשוב שהילדה לא מקשרת בין שינה לאוכל כי מעולם לא נרדמה בזמן האוכל (להיפך,היא מתעוררת ועירנית לגמרי) ולא נרדמה מיד לאחר האוכל (אני מתחילה להרדים כחצי שעה עד שעה אחרי האוכל מהסיבה שהיא פולטת הרבה ואני מעדיפה לחכות עד שתעכל אותו). אודה לעצה..

עינב שבוע טוב וסליחה על הפיספוס...באופן בסיסי תינוקת בת 5 חודשים אמורה לישון כ15 שעות ביממה מהן 10 בלילה ועוד כ5 שעות במהלך היום מחולק ל3 פרקי שינה. מתוך ה10 שעות שנת לילה מצופה כי 5 הראשונות יהיו רצופות ואח"כ יתכן התעוררות אך מצופה כי גם אם יש התעוררות היא תרדם בחזרה אחרי אוכל/ נידנוד/ליטוף. במקרים של התעוררויות חשוב לשמור על עקביות בתגובה שלך - כלומר אם את ניגשת אליה לתת לה מוצץ - אז כדאי בכל פעם שאת ניגשת אליה לתת לה מוצץ - אחרת היא מקבלת שדר שהיא צריכה לבכות יותר כדי לקבל אוכל או נידנוד בידיים - והיא אוטומטית אז תמשיך לבכות. תינוקות זקוקים למונוטוניות ולעקביות . עוד אפשרות שכדאי לשים לב אליו זה חלונות השינה שלה- יתכן ויש פיספוס של חלון השינה (חלון השינה זו הזמן האידיאלי להשכיב תינוק לישון ). את חלונות השינה שלה ניתן למצוא על ידי הסתכלות במשך כמה ימים עליה ועל השעון במקביל - כדי לחפש את הסימנים הראשונים של עייפות - ואז להשכיבה לישון - ולא כאשר הסימנים המאוחרים מופיעים ואז היא תתקשה להירדם כי היא "OVER" עייפה. הסימנים המוקדמים הם הפחתה בתנועות ידיים ורגליים, גירוד באוזן, פיהוק- או כל סימן אחר שכדאי לעקוב ולשים לב מהו. סימנים מאוחרים הם בכי, חוסר שקט, גירוד עיניים. חלונות שינה של תינוק בגיל 5 חודשים הם : כ1-1.5 שעות מזמן התעוררות משנת לילה עד שנת בוקר, כ2-3.5 שעות זמן מהתעוררות משנת בוקר עד פרק השינה הבא, כ2-3 שעות מזמן התעוררות משנת צהריים לשנת אחה"צ, וכ1-1.5 שעות זמן מפרק שינה אחרון עד שנת לילה. אם תצליחי להשכיב את המתוקה בחלונות השינה - יש סיכוי טוב יותר שהיא תירדם בקלות ותתעורר פחות במהלך הלילה. שיהיה לכן לילה טוב וחג חנוכה שמח!

בוקר טוב ושבת שלום! אני כבר למעלה משמונה שנים בתוכנית גמילה מאוכל וירדתי יפה במשקל. אני מכורה לקניות בצורה אובססיבית ביותר, ולאחרונה גם גיליתי את עולם הקניות באינטרנט. מרגישה שקשה לי להתמודד גם וגם, מרגישה שמפצה עצמי בקניות על היעדר האוכל שאני אוהבת... כרגע בהימנעות גם מסוכריות... בגלל אכילה כפייתית שלהם... חסברת אונים מול ההתמודדות גם וגם אך חייבת להיגמל מקניות!!!!!!! משתדלת לא להגיע לקניונים, מתאפקת לא לקנות, אבל קשששששה לי מאד. גרה בחיפה, יודעת שיש קבוצות תמיכה בחדרה ובתל אביב, מחפשת קבוצה בחיפה, חסרת אונים ומחפשת פיתרון..... תודה!!!!!

חני שלום. ראשית את עושה חיל בהתמודדות שלך לבד עם בעיה עצומה. אנני יודעת על קבוצה בחיפה, אנסה לבדוק. בהצלחה

24/07/2012 | 19:47 | מאת: חני
מתוך פורום התמכרות

תודה רבה, מחכה בציפייה.... חסרת אונים לחלוטין....

שלום, בני בן שנה ותשעה חודשים, הוא יישן משעה שמונה בערב עד שבע, וקם פעמיים בלילה לאכול מטרנה. אתמול החלטתי לא לתת לא בלילה על מנת להתחיל תהליך גמילה מאוכל בלילה. כשהוא קם ואמרתי לא שאין מטרנה בלילה הוא התחיל לבכות בצרחות במשך חצי שעה ובסוף הקיא!! דבר זה שבר אותי והלכתי להביא לי קצת מטרנה ,הוא נרגע ואחר כך שכב במיטה בשקט רבע שעה ונרדם עד הבוקר. מה אני אמורה לעשות היום בלילה? גם היום אני אגיד לו בלילה שאין מטרנה אך לחכות עוד פעם עד שייאבד שליטה ויקיא או לתת לפני או לא לתת גם אם הוא יקיא?? אציין שהצעתי לו מים בזמן שהוא בכה אך הוא לא הסכים. תודה רבה על העזרה! יעל

קרוב לוודאי שהוא לא זקוק לבקבוקים במהלך הלילה. יתכן ובקבוק אחד בשעות הבוקר המוקדמות (סביב 5 בבוקר) חשוב לו בגלל שחלף זמן מאז שאכל פעם אחרונה. לדעתי הבסיס יכול להיות טמון בדרך ההרדמה ובהקשר שנוצר בין בקבוק ובין הרדמות. אם תוציאי את מרכיב הבקבוק מתהליך ההרדמות בתחילת הלילה - קרוב לוודאי שהתעוררות אחת לאכילת בקבוק תרד.