גמילה מקפאין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עשרה דברים שחשוב לדעת על שלפוחית רגיזה

תסמונת השלפוחית הרגיזה הינה שכיחה, למעלה ממיליון ישראלים מתמודדים איתה. השכיחות עולה עם הגיל, כ 25-30 אחוזים בקרב האוכלוסייה מגיל 60 ומעלה סובלים מהתסמונת. המתמודדים עמה חווים דחיפות למתן שתן המלווה לעיתים בדליפת שתן, ומתן שתן בתדירות גבוהה במהלך היום והלילה. בדרך כלל מדובר על מעל לשמונה פעמים ביום, ומתן שתן במהלך הלילה  10 טיפים חשובים לסובלים משלפוחית רגיזה: 1. הגעה לשירותים- יש לעשות זאת קל ונוח ככל האפשר. אם אתה מתקשה להסתדר, שקול התאמות מיוחדות כמו מעקה או מושב מורם בשירותים שלך (1). 2. קפאין- נמצא בתה, קפה, קולה ובסוגים שונים של טבליות משככי כאבים. לקפאין יש השפעה משתנת (שתן נוצר לעיתים תכופות יותר). קפאין עשוי גם לעורר את השלפוחית באופן ישיר ולהחמיר את תסמיני הדחיפות. כדאי לנסות להימנע מקפאין במשך כשבוע בכדי לראות אם התסמינים משתפרים. אם יש שיפור בתסמינים לאחר הימנעות מקפאין, ואין ברצונך לוותר לחלוטין על קפאין, ניתן להגביל את כמות הפעמים של שתיית משקה המכיל קפאין. (1) 3. אלכוהול- אצל אנשים מסוימים יש לאלכוהול השפעה שלילית על התסמינים. ההמלצות זהות להמלצות לקפאין. (1) 4. תזונה- מומלץ...
ללמוד עוד על גמילה מקפאין
התמכרות לאוכל: שבעת התסמינים-תמונה

תלות התמכרותית באוכל מאובחנת כאשר בתוך שנה מופיעים שלושה...

מאת: ד"ר אוסנת...
13/03/2011
עשרה דברים שחשוב לדעת על שלפוחית רגיזה-תמונה

תסמונת השלפוחית הרגיזה הינה שכיחה, למעלה ממיליון ישראלים...

מאת: מערכת זאפ...
30/08/2020
תסמונת השלפוחית הכאובה-תמונה

כאבים בבטן התחתונה, צריבה ומתן שתן תכוף, הופכים את החיים עם...

מאת: ד"ר קובי...
14/08/2013
מבחן מאמץ-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה) הוא מבדק להערכת...

מאת: ד"ר עקירוב
24/06/2014
אולי יענין אותך לדעת...
מבחן מאמץ - תמונה
מבחן מאמץ
מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה)...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגמילה מקפאין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גמילה מקפאין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ראיתי שיש המון מידע סותר ברשת בקשר לאילו סוגי תה מותר לשתות בהריון (שליש ראשון). אשמח להבהרות מה מותר: 1. קמומיל 2. שומר 3. היביסקוס 4.יסמין - למשל תה ירוק עם יסמין של ויסוצקי 5. רויבוש 6. תה לבן 7. מאצ'ה 8. לבנדר אני מבינה שבאופן כללי עדיף לצרוך רק תה בתיונים ולא חליטות בתפזורת, נכון? תודה!

ישנה בעייתיות בצריכת צמחים בהריון ( חליטות, צמחים מושרים במים) וגם צמחים שמגיעים בתיון. מצד שני אלו שלא מכילים צמחים מכילים קפאין וגם הוא מוגבל בצריכה. הצמחים שרשמת אסורים בהריון. הגבילי ל 2 כוסות תה ליום מתיון תה שמושרה 2-3 שניות בלבד במים, אפשר למשל תה ירוק ללא קפאין .

אני מנסה לרדת במשקל ואוכלת בריא וכמה ארוחות ביום , הבעיה שלי היא שאני חולה על קפה , אם אני בבית אז אני שותה כשתי כוסות נס קפה על בסיס חלב ביום ( עברתי לנטול קפאין) ואם אני החוץ אז אני שותה קפה הפוך לרוב פעמיים ביום , כיצד זה יכול להשפיע על הירידה המשקל , האם זה עוזר שעברתי לנטול קפאין ?

אני לא רואה שזה יכול להשפיע על ירידה במשקל. יותר חשוב לבדוק איך את אוכלת. לגבי אם או בלי קפאין, הדעות חלוקות באם יש יתרון בלשתות קפה ללא קפאין. הבחירה שלך. את שותה 4 כוסות קפה ביום, ולדעתי, (אלא אם יש בעיה בריאותי שאני צריכה לדעת עליה), אין בעיה.

איזה תה מותר בהריון קמומיל נענע לואיזה שומר וכמה מותר ביום ארל גריי או תה שחור ?

מומלץ להימנע מצמחים וחליטות בהריון וכן לצמצם צריכת קפאין שמצוי גם בתה שחור/ ירוק. אפשר תה ירוק ללא קפאין, כוס עד 2 גג ליום, נגיעה עדינה של התיון במים.

נמצאה לי חולשה במבוך אוזן ימין. האם השילוב של בטהיסטין(2X3) ודיזותיאזיד (1X2) ביחד כל יום,מסייע לסחרחורות/שיוט וטינטון?תוך כמה זמן יורגש שיפור? סובל כבר מעל שנה

היי. תלוי באבחנה. ההקלה צריכה להיות מהירה תרגילים לדיווח משקל חשובים. אם מחלת מנייר - דיאטה ללא קפאין ומלח חשובה. שבת שלום.