גמילה מקפאין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת השלפוחית הכאובה

כאבים בבטן התחתונה, צריבה ומתן שתן תכוף, הופכים את החיים עם השלפוחית הכאובה לבלתי נסבלים. איך מאבחנים את התסמונת ואיך מטפלים בה? יעל, בת 26, סבלה במשך חמש שנים מצריבה בעת מתן שתן ומכאבים בבטנה התחתונה במשך כל שעות היממה. כשהגיעה אלי התקשתה למנות את מספר הפעמים שפנתה לרופאים בניסיון לפתור את הבעיה. לאורך השנים היא ביקרה אצל רופאי משפחה, גינקולוגים ואורולוגים - אולם ללא הועיל. הרופאים לא איתרו שום בעיה רפואית. בחלק מהפעמים נשלחה לבצע בדיקות מעבדה. כמה וכמה פעמים טופלה, לשווא, באנטיביוטיקה, בשל חשד לדלקת בדרכי השתן, אבל הוסיפה לסבול מהכאבים המציקים. באחד הביקורים אצל אורולוג לכדו את תשומת לבו תוצאותיהן של שלוש תרביות שתן שלא הצמיחו כלל חיידקים (תרבית שלילית). היעדר כל ממצא פתוגני היה השלב הראשון באבחון המחלה. התסמונת פוגעת ב-0.5% מהאוכלוסייה ושכיחה יותר אצל נשים מגברים. צילום: שאטרסטוק   יעל סובלת מבעיה...
ללמוד עוד על גמילה מקפאין
התמכרות לאוכל: שבעת התסמינים-תמונה

תלות התמכרותית באוכל מאובחנת כאשר בתוך שנה מופיעים שלושה...

מאת: ד"ר אוסנת...
13/03/2011
תסמונת השלפוחית הכאובה-תמונה

כאבים בבטן התחתונה, צריבה ומתן שתן תכוף, הופכים את החיים עם...

מאת: ד"ר קובי...
14/08/2013
מבחן מאמץ-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה) הוא מבדק להערכת...

מאת: ד"ר עקירוב
24/06/2014
דלקת גרון: לפעמים זה ויראלי-תמונה

אם תקף אתכם החיידק סטרפטוקוקוס, כנראה לא יהיה מנוס משימוש...

מאת: סילביה...
06/02/2014
אולי יענין אותך לדעת...
מבחן מאמץ - תמונה
מבחן מאמץ
מדריך בדיקות רפואיות: מבחן מאמץ (ארגומטריה)...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגמילה מקפאין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גמילה מקפאין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מנסה לרדת במשקל ואוכלת בריא וכמה ארוחות ביום , הבעיה שלי היא שאני חולה על קפה , אם אני בבית אז אני שותה כשתי כוסות נס קפה על בסיס חלב ביום ( עברתי לנטול קפאין) ואם אני החוץ אז אני שותה קפה הפוך לרוב פעמיים ביום , כיצד זה יכול להשפיע על הירידה המשקל , האם זה עוזר שעברתי לנטול קפאין ?

אני לא רואה שזה יכול להשפיע על ירידה במשקל. יותר חשוב לבדוק איך את אוכלת. לגבי אם או בלי קפאין, הדעות חלוקות באם יש יתרון בלשתות קפה ללא קפאין. הבחירה שלך. את שותה 4 כוסות קפה ביום, ולדעתי, (אלא אם יש בעיה בריאותי שאני צריכה לדעת עליה), אין בעיה.

שלום רב לפני כ-3 שבועות אישתי חותה התקף סחרחורת שנמשך מספר דקות ולפני שבועיים עוד אחד. לפני כשבוע התווספו הציפצופים בשתי האוזניים כאשר בהתחלה זה היה סוג של התקף ולאחרונה הציפצןף נהיה קבוע. היינו אצל אא"ג שאמר שיש חשד למנייר והפנה אותה לבדיקות שמיעה ו-BERA. התאריך לבדיקה הינו תחילת יולי שזה עוד חודשים וחצי. האם יש משהו שאפשר לעשות בינתיים? האם המתנה לבדיקה (ללא טיפול) לא תחמיר את המצב? כרגע אישתי מקבלת בטאהיסטין אבל רופא משפחה הגביל את זה לעשרה ימים. תודה.

שלום אלכס. אין מה לדאוג ואין דחיפות. בינתיים לקחת ביתאהיסטין 2-3 ביום עד שהמצב נרגע, ומומלץ לשמור על דיאטה בלי קפאין ודלת מלח. חג שמח ! ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

תודה על התגובה. קצת הרגעת אותנו. האם אפשר לעשות משהו בנידון הטינטונן. הוא נהיה קבוע ולא עובר. ןזה ממש מפריע לתפקוד היומיומי. אם זה בגלל הנוזל באוזן התיכונה, האם אפשר לנקז אותו?

לא. זה לא קשור כלל לאוזן תיכונה. זו תגובה מוחית לסטרס ולמצב השמיעה וכל החוויה. אפשר יעוץ פנים אל פנים ולהתקדם משם. תקראו : www.tinnitus.co.il חג שמח.

שלום רב, האם בימי ההכנה לבדיקה ובמהלך האיסוף מותר לשתות קפה/תה ללא קפאין? והאם מותר לשתות יין לבן? תודה רבה.

תמר שלום, כן, ניתן לשתות קפה ללא קפאין. ממליצע להימנע מאלכוהול. בברכה, ד"ר גלסברג

שלום איזה תה מותר לשתות בהריון? והאם יש המלצה לטיפול בגזים מרובים בהריון? תודה

יש הגבלה בשתיית תה בהריון בגלל פעילותם של המרכיבים הפעילים שבצמחים. הגבילי לעד 2 כוסות תה צמחים ליום ( לא חליטות או צמחים מושרים במים), מומלץ ללא קפאין.