ירידה בסיבולת לב-ריאה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק מעטים פונים לעזרה. כיצד תדע האם אתה סובל מהבעיה? ואיזה טיפולים מציעים הרופאים?   מילון זה נועד לעזור למטופלים להבין את המונחים הרפואיים הקשורים בתפקוד המיני; להקל עליהם להבין את השאלות והתשובות שהם מקבלים מהצוות הרפואי; ולעזור לצוות הרפואי, לפסיכו-סקסולוגים ולמטפלים מיניים להשתמש במונחים אחידים המקובלים על כולם. 1. הגדרות התפקוד המיני זקפה מצב בו איבר המין הזכרי מתקשח בעקבות גירוי מיני או בכל דרך אחרת (מכאנית, חזותית). באופן נורמלי, הזקפה בדרך כלל מלאה. אך במצב פתולוגי הזקפה יכולה להיות נעדרת, חלקית, ממושכת מדי או מלווה בכאבים.חשק מיני רצון לקיים יחסי מין. אצל גברים, רמת ההורמון טסטוסטרון קובעת את החשק המיני. במצב תקין משיכה קיימת תמיד, אך הגבר שולט בה. במצב חולני גבר מרגיש מגורה תמיד, קיימת ירידה בחשק המיני או אין גירוי כלל. אורגזמה (סיפוק מיני) תחושת...
ללמוד עוד על ירידה בסיבולת לב-ריאה
הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא-תמונה

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק...

מאת: פרופ' יוזה...
12/02/2012
פוסט-פוליו: תקוות הריפוי בעיסוק-תמונה

מחלת הפוליו (שיתוק ילדים) עלולה להתפרץ מחדש לאחר מספר שנים,...

מאת: יובל נוה
14/07/2013
תסמיני גיל המעבר בקרב גברים-תמונה

חוסר חיוניות, דיכאון, ירידה בחשק המיני והפרעות בשינה עלולים...

מאת: מערכת zap...
23/09/2008
אל תשליכני לעת זיקנה-תמונה

המרחב הציבורי אינו תומך בקשישים: מדרכות רעועות והיעדר...

מאת: יובל נוה
29/09/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לירידה בסיבולת לב-ריאה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ירידה בסיבולת לב-ריאה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום .אני בת 30 ואובחנתי בבדיקת דפוקוגרפיה עם רקטוצלה ברמה בינונית. והתפשלות אנורקטלית . בבדיקת מנומטריה כתוב. לחץ בסיסי נמוך לחץ יזום נמוך .סיבולת נמוכה הפוסנטיבית רקטלית. קבולת הרקטום תקינה .הופק אניזמוס .בלון רקטלי לא נפלט. הופק rair מה אומר התוצאות הנ"ל ?

זה אומר שתפקוד שרירי רצפת האגן שלך מעט לקוי ושיש לך הפרעה בהתרוקנות.

אני בגיל זהה לשלך והסובלת מאותה בעיה בדיוק. אשמח לדעת כיצד את מתמודדת עם הבעיה, כיצד מצליחה להתמודד עם היומיום. ביו פידבק כרגע לא עוזר לי אוני סובלת מאד.

שלום .בת 30. סובלת מעצירות מתמשכת .אובחן רקטוצלה והתפשלות אנורקטלית. בבדיקה כתוב לחץ בסיסי נמוך.לחץ יזום נמוך .סיבולת נמוכה .הפוסנסיטיבית רקטלית. קבולת הרקטום תקינה.הופק אניזמוס. בלון רקטלי לא נפלט. הופק rair . מה אומר התוצאות הנ"ל ?

משמעות התוצאות היא שיש לך הפרעה בתפקוד של הסוגר האנאלי, וזאת בנוסף לרקטוצלה והתפשלות של הרקטום. עלייך לפנות למומחה בתחום לבדיקה וקבלת ייעוץ לגבי המשך הטיפול.

שלום, עברתי גיל 40, כבר יותר מ 10 שנים שסובל מכאבי ברכיים. כנראה כתוצאה מפעילות גופנית אינטנסיבית (התעמלות) נראה שיש דלקות חוזרות בברכיים. כמוכן סיבולת נמוכה בעמידה על כפות הרגליים ובהליכה. ניסיתי מגה גלופלקס, לקחתי שמן דגים, וגם תרופות כימיות להורדת דלקות. ביקרתי אצל טובי האורטופדים, ועשיתי לא מעט פיזיוטרפיות. יש כאבים בברכיים אפילו בזמן ישיבה, ומתגבר בסיכול רגל על רגל. 1) האם ידוע לך על צמחי מרפא שמסייעים בהורדת דלקות? 2) האם כפות הרגליים כואבות בגלל דלקות בברכיים ? תודה

שלום רב א- בנוגע לצמחים יש לשאול את המתמחים בתחום כגון נטורופט ב- אבחנה והמלצות לטיפול נעשית לאחר קבלת היסטוריה רפואית מקיפה, בדיקה פיסיקלית ועיון בבדיקות ההדמיה בברכה ד"ר בנימין בנדר

18/05/2001 | 23:29 | מאת: דורון גנות
מתוך פורום אלרגיה ואסתמה

שלום רב, יש לי שתי שאלות הראשונה: לפני כשלוש שנים היה לי קוצר נשימה, הלכתי לרופא המשפחה, רשם לי שני משאפים ואמר לי שיש לי אסטמה מאז לא היה לי אפילו "התקף" אחד האם יש לי אסטמה?זה אמור להפריע לי לבצע פעילות גופנית? שאלה שניה: בדיקת אלרגיה-מה בדיוק עושים בה?

אסטמה היא אמנם מחלה התקפית העשויה להתבטא רק במספר בודד של התקפים בשנה. אבל אם באמת לא היו לך כל התקפים או בעיות נשימה אחרות למעט מקרה אחד, לא ניתן לקבוע שיש לך אסטמה - וסביר שאין לך. לעיתים האסטמה היא סמויה ולא מתבטאת בהתקפים אך קיימת דלקת מתמדת עם הפרעה קבועה, קלה, בתפקוד דרכי הנשימה ועם סיבולת נמוכה יותר למאמץ למשל. אסטמה ניתן לאשר או לשלול על ידי תפקודי ריאה ובדיקת "מטכולין" ולעיתים בדיקות עזר נוספות. אלרגיה ואסטמה הן מחלות "אחיות" הקשורות זו בזו ואיבחון האלרגיה נעשה בד"כ בעזרת תבחיני עור שבהם דוקרים בעדינות את העור בנקודות שונות עם תמציות מיוחדות של חומרים החשודים כגורמים לאלרגיה - במידה ומתפתחת במקום תגובה מקומית (כמו עקיצת יתוש) הרי שזו עדות לקיומה של אלרגיה לאותו חומר.

תודה רבה