הפרעות בקרישת הדם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם

בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים ולאיתור מחלות בגוף האדם. קיבלתם תוצאה של בדיקת דם ואתם רוצים להבין את המשמעות? בואו לקרוא את המדריך המלא לכל בדיקות הדם כולנו התנסינו, לא פעם, בהליך השגרתי כל כך של לקיחת דגימת דם מהאצבע או מן הווריד. בדיקת דם, אחת מבדיקות המעבדה השגרתיות ביותר, היא למעשה גם הדרך הנפוצה, היעילה והחשובה ביותר לאיתור מחלות בגוף האדם. אמנם חלק מאיתנו מתייחסים לבדיקת דם כאל חוויה לא נעימה ואף טראומטית, אך לעיתים אין מנוס ממנה. בדיקות דם נחשבות לבדיקות הרפואיות הנפוצות ביותר לאחר בדיקת רופא ומשמשות לאיתור מחלות רבות. באמצעות הבדיקות ניתן למדוד את מרכיבי הדם השונים (בדיקות המטולוגיות כמו ספירת דם) וכן רמות מלחים, גורמי קרישה, אנזימים, הורמונים, שומנים, חלבונים, סוכרים, ויטמינים, גורמים הקשורים למערכת החיסון, תרופות ורעלים. כמו כן ניתן להצמיח מהדם מגוון תרביות חיידקים, פיטריות ואפילו נגיפים (וירוסים) וטפילים הגורמים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להפרעות בקרישת הדם

המטולוגיה - תמונת המחשה
המטולוגיה בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים ולאיתור מחלות בגוף האדם. קיבלת...
גירוי יתר שחלתי - תמונת המחשה
גירוי יתר שחלתי התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי. במצבים קלים די במנוחה, אך במצבים...
תסחיף מי שפיר - תמונת המחשה
תסחיף מי שפיר שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז...
ללמוד עוד על הפרעות בקרישת הדם
טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה-תמונה

טיפול שיניים לחולים בסיכון גבוה שונה מטיפול רגיל; בכתבה זו...

מאת: מערכת zap...
19/08/2010
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם-תמונה

בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים...

מאת: מולי אפשטיין
16/08/2005
בדיקת מח עצם: מתי ולמה?-תמונה

בדיקת מח עצם נעשית לרוב לצורך אבחון ומעקב במחלות המטולוגיות...

מאת: ד"ר פיינמן...
05/03/2017
התקף לב: מניעה לטווח רחוק-תמונה

סיבות רבות עלולות לגרום להתקף לב: השמנת יתר, היעדר פעילות...

מאת: ד"ר אשר אלעד
25/07/2018
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת נוזל שדרה - תמונה
בדיקת נוזל שדרה
מדריך בדיקות רפואיות: ניקור מותני/דיקור...
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם - תמונה
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם
בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת...

הפרעות בקרישת הדם: רופאים מומלצים

פרופ' דוד ורון

רופא המטולוג ,מומחה להמטולוגיה
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעות בקרישת הדם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעות בקרישת הדם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ביתי בת ה14 קיבלה מחזור בגיל 13 וכרגע ביום הראשון של המחזור היא נאלצת להחליף טמפון כל 5-10 דק' וכשהיא מוציאה ניתן לראות שהטמפון באמת מפוצץ . האם זה נורמלי????מודאגת מאוד מאוד מאוד

שלום רב בשנים הראשונות של המחזור הוא לפעמים א סדיר ולפעמים כמות הדימום בו היא רבה. כאשר כמות הדמם רבה מדי חשוב לשים לב שלא מתפתחת אנמיה, שאין סימנים של חולשה וחשוב להעריך את כמות הדמם ותדירותו במידה ומדובר במשך או בכמות גבוהה מהרגיל למשך מספר ימים יש לבצע ברור של הפרעות קרישה ואחרות. אני מציעה לבצע רישום של כמות הטמפונים או התחבושות לי מספר ימים ב- 2 המחזורים הבאים ועם מידע זה לפנות לגניקולוגית נערות או למרפאת נערות ייעודית לקבוצת גיל זו לשם השלמת הברור. בינתים נא לפנות לרופאת הילדים לשם בדיקת דם לספירת דם ולמאגרי ברזל לוודא שלא התפתחה אנמיה בברכה

1.האם ניתן לשלב את שניהם ביחד 2 כמוסות כל אחד מהם ביום? 2.מי מהם יותר חזק ומשפיע על דיכאון מצב רוח וחרדה? 3.האם שניהם פועלים באופן זהה על ע המוח(מעלה סרוטונין דופמן) או שהם שונים? 4.לתרופה רמוטיב הוסיפו חומרים נוספים או שזה רק הצמח היפריקום? תודה רבה מראש על העזרה ושבוע טוב.

אלמוג שלום רב, אין כל מניעה לשלב את 2 הצמחים הנ"ל ביחד. לא מומלץ לשלב אותם כאשר הטיפול כולל תרופות ממשפחת ה-SSRI'S לטיפול בדיכאון. לגבי השפעתם זה מאוד אינדיבידואלי, כיוון שאנשים שונים מגיבים אליו באופן שונה ולכן חשוב לעבור יעוץ נטורופטי לפני השימוש בצמחי מרפא כדי להתאים באופן מדויק את הטיפול הנכון לכל מטופל ומטופל לפי מצבו הפיזי והנפשי. לצמח הרודיולה אפקט מיטיב פעמים רבות, במיוחד כאשר מדובר בדיכאון המלווה בחרדה רבה או במקרים בהם מופיעה גם חולשה משנית לדיכאון. אולם יש לדעת כי לצמח זה השפעה בעיקר על מקרים קלים, או כאלה המגיבים נפלא לצמח באופן אינדיבידואלי. מנגנון הפעולה המדויק של ההיפריקום עדיין אינו ברור, אולם נראה כי הפעילות נובעת מעיכוב הספיגה החוזרת של סרוטונין, נוראפינפרין ודופאמין במוח. לפי מחקרים מקצועיים שנערכו נמצא כי, צמח הרודיולה ממריץ את השפעתם של המוליכים העצביים נוראדרנלין, דופמין וסרוטונין במערכת העצבים המרכזית. כמו כן נמצא כי תמצית רודיולה המריצה את השפעתם של חומרים אלה על המוח גם על-ידי הגברת החדירות של מחסום דם-מוח לחומרי המוצא לנוירוטרנסמיטורים אלה. פועל יוצא מהשפעה זו הוא עוררות של קליפת המוח והמערכת הלימבית וכתוצאה מכך המרצה של התפקודים הקוגנטיביים (חשיבה, ניתוח נתונים, הערכה, תכנון וכיו"ב) וכן של יכולת הקשב, הזיכרון והלימוד. התרופה רמוטיב מכילה אך ורק את צמח ההיפריקום בכמוסות בריכוז של 250 מ"ג של צמח יבש לכמוסה. אני תמיד ממליץ להגיע ליעוץ נטורופטי לפני שמתחילים ליטול צמחי מרפא ותוספי מזון כיוון שיש אוכלוסיות מזוימות שצמחי רבים עלולים לגרום להם לתופעות לוואי(בעלי לחץ דם גבוה, בעיות בקרישת הדם, בעיות נשימה וכדומה) וחשוב לבדוק אם אין אינטראקציות בין הצמחים לתרופות שנוטלים. שבוע טוב ובריא, אילן ללבניקוב, רוקח ונטורופט מומחה.

שלום אילן, לפי תשובתך, אין לשלב תרופות מסוג SSRI עם רדיולה או היפרקום. האם הכוונה שמשלבים את שניהם יחד עם ה-SSRI שזה לא מומלץ או שכל אחד בנפרד עם ה-SSRI זה בסדר?

שלום רב, לאחרונה אובחנתי לאחר זמן רב כלוקה ב-AVN דרגה 1 בראש הפמור (מפרק ירך) שמאל. אני בן 31 וצולע כבר כמעט 4 חודשים. הצליעה והכאבים החריפו במהלך הזמן הזה. האבחנה התבצעה אצל שני רופאים שהמלצותיהם היו שונות. 1) שני הרופאים המליצו על מנוחה (אני מתהלך עם קביים כבר שבועיים). האם מנוחה מוחלטת? לא לצאת גם לעבודה (אני עובד היי-טק)? 2) רופא אחד המליץ על תא לחץ. רופא שני המליץ על פיזיוטרפיה ושחיה.מה עדיף? 3) האם מתחילים פיזיוטרפיה ושחיה רק לאחר העלמות הכאב? 4) שאלה נוספת, במהלך נסינות האבחון טען אחד הרופאים שיש לי דלקת והוזרק לי קורטיזון למפשעה. האם פעולה כזו יכולה להחריף תהליך של AVN? (אני מרגיש החרפה מאז)

ראשית חשוב לדעת מה מידת הפגיעה כלומר כמה אחוזים מראש הירך נפגעו והדבר מאובחן במר"י והיכןבדיוק בראש הירך ממוקמת הפגיעה . דבר חשוב נוסף לדעת האם יש מחלת רקע כמו תרובופיליה או הפרעת קרישה שכן במקרה שכן רצוי לטפל ב" מדללי דם " המהלך הטבעי של המחלה בטיפול לא ניתוחי הוא עגום עם 60-85% של כשלון המתבטא בקריסה של ראש עצם הירך. עצם העובדה שיש לך כאב מחשידה לכך שתהליך התמוטטות העצם כבר התחיל. . יש עבודות המראות כי טיפול ב ביפוספונטים (פוסלן פוסמקס ) מגן ביעילות על העצם מהתמוטטות מאחר שהוא מונע ספיגה של העצם הנמקה . . טפול על ידי הורדת לחץ לשדי המבוצע על ידי קידוח העצם עם או בלי השתלת עצם מצליח בכ 75 %מן המקרים למנוע התמוטטות נוספת . תא לחץ- אין הוכחה שזה עובד שחיה - בתנאי ששוחים לאט לאט וללא מאמץ בכדי למנוע לחץ על ראש הירך ואז כמוב עולה השאלה בשביל לטרוח ) פיסותרפיה = למה הכוונה? . אם הכוונה לשמירה על טווח המפרק -מקובל הליכה עם קביים ללא דריכה: בזמן החזקת הרגל באויר נוצר לחץ פי 1.5 ממשקל הגוף על ראש הירך שכן הראש הנו נקודת המשען של המנוף המופעל על ידי השרירים המחזיקים את הרגל מורמת. לכן עדיף ללכת כשהאצבעות תומכות קצת ברגל . אני אישית לא מציע טיפול שמרני אלא במקרים קלים ( פחות מ15% מראש עצם הירך נגועים כשהלקות אינה באזור של נשיאת משקל. )

ד"ר לב-אל, קודם כל ברצוני להודות לך מקרב לב על התשובה המפורטת. מאחר שהוספת כאן מרכיב נוסף של טיפול למשוואה - ניתוח. הייתי רוצה לצטט את תוצאות בדיקת ה-MRI, אולי בעזרתן תוכל שוב לעזור לי למקד יותר את אופי הטיפול: "מודגמת בצקת תוך לשדית אשר מערבת חלקית את ראש הפמור ואת צווארו בעיקר באיזור החלק העליון של ראש הפמור. הצד המרחשתי של המפרק נראה שמור. אין עדות לכמות חריגה של נוזל סינוביאלי תוך מפרקי. מבנה סימטרי של שרירי חגורת האגן. מבנה תקין של אברי האגן הקטן ושל המפשעות." בנוסף, עד כה בריאותי היתה תקינה.לא היה כל שימוש בתרופות. שוב, תודה מראש על העזרה.

שלום לכולם, הבטחתי לעצמי שגם אם מצבי אשתפר אני אספר על כך בפורום אולי כדי לעזור ולעודד חולים אחרים. אני בן 31 ובריא בדרך כלל. נמצאתי חולה ב-AVN מדרגה ראשונה במפרק הירך לפני ארבעה חודשים. זאת לאחר צליעה וכאבים שהחמירו במשך שלושה חודשים. לאחר האבחון התהלכתי בעזרת קביים חודשיים וחצי. התחלתי בטיפולי פיזיוטרפיה קלים ללא נשיאת משקל: חיזוק שרירי הבטן והאגן. לאחר מכן קרו שני דברים שפסיכולוגית הכריחו אותי להרגיש שסבלתי די והגיע זמני להחלים והגיע הזמן לשקם את עצמי. מכאן צמחה הישועה!!!! ההחלמה הרבה פעמים מתחילה בראש. תחילה הגברתי את קצב הפיזיוטרפיה לחיזוק שרירי האגן לתמיכה במפרק. לאחר זמן מה זנחתי את הקביים, התחלתי לשחות (רק חתירה), אופניים, שוב עוד פיזיוטרפיה ועבודת משקולות על משקלים נמוכים לחיזוק שרירי הרגליים. עשיתי גם דיקור מספר פעמים. אבל בעיקר האמנתי. אני בתוך התהליך האינטנסיבי הזה כבר חודשיים, אני לא צולע כבר יותר מחודש. בבדיקה אחרונה שעשיתי אצל אורטופד נאמר לי שהמפרק משוחרר וההתקדמות מרשימה. אני חי את חיי כרגיל. אני עדיין לא הולך הליכות ארוכות ומסובכות (טיולים למיניהם) לא משחק כדורגל וכדורסל ומשתדל לשמור על המפרק הפגוע מכמה שפחות זעזועים. אבל גם לשם, בעזרת השם, אני אגיע. אני חייב לומר שאין לי בדיקת MRI שמאששת את הרגשתי. למי שיכול ולא יכול אני אמליץ לא לחסוך וללכת לרופאים והמשקמים הטובים ביותר!!! אני אמליץ על ד"ר מורגנשטרן בוינגייט ובביה"ח מאיר, ד"ר מתתיהו מורנו, מחלקה אוטופדית בבית החולים בלינסון, הפיזוטרפיסט שלי בר סלע בוינגייט וקופת חולים מאוחדת. אני מאחל לכולכם רפואה שלמה ובשורות טובות.

שלום רב, עקב שיער דליל ברצוני לעשות טיפול prp האם יש בעיה לבעלי תסמונת apla ? ללא אירועים בעבר של הפלות או בעיות קרישה, מקבלת פלקווניל ללא אספירין. להבנתי יש בעיה עם נוגדני קרישה ולא עם התסמונת עצמה (על מנת לבצע prp) , האם פלקווניל נחשב נוגד קרישה? אשמח למענה המון המון תודה מראש

איני מכירה את הטיפול אך באופן עקרוניתסמונת APLA גורמת לנטייה מוגברת לקרישי דם. יש סיכון מוגבר במצבים של חוסר ניידות, סביב ניתוחים גדולים ובהריון. פלקווניל אינו מדלל דם.

פורומים בנושא הפרעות בקרישת הדם
פורום לוקמיה ואונקולוגיה ילדים
ד"ר דרור לוין יענה לשאלות הגולשים בנושא מחלות ממאירות בילדים
פורום בדיקות דם בילדים
ד"ר דרור לוין ישיב לשאלות בנושא בדיקות דם בילדים.
פורום אנמיה ומחלות דם בילדים
ד"ר דרור לוין ישיב לשאלות בנושא אנמיה ומחלות דם בילדים.