מחסור בפקטור VII: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחסור בפקטור VII?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחסור בפקטור VII: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב אני צריכה להיכנס לניתוח הקטנה והרמת חזה והתגלה לי בבדיקה חוסר של פקטור 7 צרפתי את הבדיקה נאמר לי שאין סכנת חיים להתנתח ופשוט צריך להיערך נכון לניתוח...יש לי קצת פחד שאדמם למוות בניתוח..זה יכול לקרות? צריכה חוות דעת נוספת בבקשה. תודה

הסיכון הניתוחי קשור בדרגת החסר והיסטוריה של נטיה לדמם, ולעיתים יש צורך בהכנה לקראת ניתוח. איני יכולה לראות קבצים ולא ניתן לתת הנחיה ספציפית למקרה שלך. מומלץ להבדק בצורה מסודרת על ידי המטולוג.

שלום, הבן הבכור שלי בן 19 לפני ניתוח קוסמטי של הצמדת אוזניים. נידרשנו לבצע בדיקות לקרישת דם ,ושקיבלנו את התוצאות הן לא היו תקינות ואז נידרשנו לבצע פקטור 7. התוצאות: PT SEC 18.8 PT% 63 INR 1.32 APTT 40.1 APTTr 1.34 FACTOR 7 25.2 מה משמעות התוצאות? האם ניתן לבצע את הנחיתוח? האם יש צורך בהערכות?

לא ברור אם לממצא של פקטור 7 נמוך יש משמעות ואין התאמה בינו לממצאים בבדיקת תפקודי קרישה. יש צורך ביעוץ המטולוגי מסודר.

06/05/2019 | 21:58 | מאת: הריונית מודאגת
מתוך פורום המטולוגיה

שלום, שמי שני ואני בשבוע 33 לקראת לידה 4, לאחרונה גילו אצלי מחסור בפקטור 7 כאשר הערכים הינם: Pt- 85% Inr- 1.09 Factor 7- 45.70 רציתי לדעת איך עלי להיערך לקראת לידה והאם יש משמעות לתוצאה?

המידע חלקי, לא ברור לי מדוע נלקחה רמת םקטור 7 וקשה לדעת אם יש משמעות לתוצאה-ביחוד אם אין היסטוריה של דימום בלידות קודמות. ממליצה להיוועץ ברופא שדלח אותך לבדיקה.

11/05/2019 | 21:54 | מאת: מחסור בפקטור 7 לפני לידה
מתוך פורום המטולוגיה

נלקחה רמת פקטור 7 לאחר תוצאות לא תקינות לפני הליך ניתוחי להוצאת ציסטה במיתרי הקול, 3 לידות עברו באופן תקין וללא דימום. השאלה שלי אם יש משמעות לתוצאות והאם עכשיו כשאני יודעת על הבעיה עלי להיערך אחרת ללידה הקרבה? האם התוצאות הן מינוריות ולא משמעותיות או שעלי להיערך בצורה אחרת לפני לידה זו

שלום, אני בחורה בת 28. לפני מספר שנים עשיתי ניתוח אף, בו היה לי דימום קצת גדול מהרגיל וזמן ההחלמה היה איטי מהרגיל. מההיכרות שלי עם עצמי ההחלמה שלי מחתכים או פצעים היא קצת ארוכה אך מעולם לא היו לי בעיות של דימומים גדולים או משהו כזה ששמתי לב אליו. לפני כשנה המטולוגית שלחה אותי לבדיקת דם בעקבות מה שסיפרתי על הניתוח וגילו שיש לי מחסור בפקטור 7 (תוצאה: 42 כשהגבול התחתון הוא 60). 1. רציתי לדעת כיצד הדבר ישפיע על חיי ובפרט, האם יש השפעה על הריון ולידה. 2. לפני כחודש גילו אצלי מום מולד בלב של מסתם אורטרלי ביקוספידלי (דו עלי במקום תלת עלי) ושיש לי אי ספיקת לב קלה, אך אין לפי הקרדיולוג אין לי שום מגבלה בשלב זה. אני לא נוטלת שום תרופות באופן כללי. האם יש לחוסר בפקטור השפעה על אי הספיקה? תודה רבה

מדובר בחסר קל בפקטור 7, במרבית המקרים אין לכך השלכה, אך יש לא ניתן להתייחס למקרה הספציפי בלי להכיר לעומק. לגבי הריון ולידה- במידה והחסר משמעותי יכול להגביר נטייה לדמם, במידה וחסר קל בלבד קרוב לוודאי כי לא תהיה השפעה. אין קשר בין הממצאים בלב ולחסר בפקטור 7. בכל מקרה כדאי לפנות להמטולוג בצורה מסודרת.