לופ-ביופסיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קולפוסקופיה: בדיקת צוואר הרחם

בדיקת קולפוסקופיה היא בדיקה שכיחה וחשובה מאוד ברפואת נשים, המאבחנת נגעים סרטניים ודלקות. כיצד מתבצעת הבדיקה? איזה בדיקות נהוג לבצע בעקבותיה? קולפוסקופיה (קולפו - צוואר/חלל, סקופיה - הסתכלות) היא בדיקה הבוחנת את חלל צוואר הרחם, כמו גם את דפנות הנרתיק - במטרה לזהות נגעים סרטניים וטרום סרטניים בצוואר הרחם, לאור חשיבות הגילוי המוקדם של סרטן צוואר הרחם - לטיפול והחלמה מהמחלה. המצאת הבדיקה מיוחסת לרופא גרמני, מאוניברסיטת בון בגרמניה ב-1925. בתקופת מלחמת העולם השנייה הוא פיתח וקידם את הטכניקה על נשים שונות, בעיקר בניצול נשות עמנו באושוויץ, נזכור אותן ולא נשכח.כיום, הבדיקה מיועדת לבחינת צוואר הרחם בלבד - שכן קיימות בדיקות ייחודיות לאזורים שונים באיבר המין הנשי, דוגמת: ואגינוסקופיה - להסתכלות על דפנות הנרתיק; וולווסקופיה - להסתכלות על עור הפות, בהתאם להבחנה בין האזורים השונים של איבר המין הנשי.הקולפוסקופיה מתבצעת בעזרת מכשיר...
ללמוד עוד על לופ-ביופסיה
קולפוסקופיה: בדיקת צוואר הרחם-תמונה

בדיקת קולפוסקופיה היא בדיקה שכיחה וחשובה מאוד ברפואת נשים,...

מאת: ד"ר רוזן...
26/07/2016
פלפיטציות: מרגישים שהלב פועם-תמונה

תחושת פעימות לב מוגברת עלולה להעיד על חרדה או על בעיה בין...

מאת: פרופ' דוד...
19/07/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללופ-ביופסיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לופ-ביופסיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור! אני עשיתי המון בדיקות ללב עקב הרגשות מוזרות מאוד כגון: סחרחורת,כאבים בחזה,קושי לנשום, דופק מהיר ועוד. עכשיו לפי מד לחץ הדם שלי לא פעם ולא פעמיים יצא לי קצב לב לא סדיר! בבדיקת הולטר,בדיקת מאמץ אקג ואקו לב כל הבדיקות יצאו תקינות!! ואני עדיין מרגיש פעימות כפולות סחרחורות וזה ממש מלחיץ שאומרים שקצב לא סדיר יכול להוביל לדום לב. יש לציין שאני בן 18 ללא מחלות ידועות סובל מזה כבר הרבה זמן האם יש צורך בבדיקות נוספות כמו לופ רקורדר כי אני מרגיש את זה לא תמידי אלה מידיי פעם וזה ממש ממש מפריע לי ומה התופעה הזאת של פעימות כפולות ? ומה יכול לגרום לכך? בבקשה תענה בעינייניות דוקטור תודה רבה!!

טוב שבקשת שאענה בענייניות, אני בדרך כלל עונה סתם ככה... לא יודע מה זה פעימות כפולות אולי הכוונה לפעימה מוקדמת. בלב בריא כמו שלך פעימה מוקדמת לא מביאה לדום לב. מציע שתירגע - הכל בסדר. גם אם יש לך פעימות מוקדמות וגם אם לך זה מאד מפריע זה רק בגלל חשש וסטרס לא מוצדק.

תודה רבה סליחה אם זה יצא מזלזל!

בגלל CIN-2 עברתי LLETZ+ECC (בהרדמה ספינלית) לפני-5 ימים יש לי מעט דמום ומעט כאבים.האם מותר לי לעשות עבודות בבית, כלומר עבודות של עקרת בית כמו בישול ,כביסות ,כלים וגיהוץ וכדומה.הבנתי, שאסור לקיים יחסים חודש. מה עם אוננות או מין אורלי, האם ההתכווצויות של האורגזמה מזיקות ואם כן אז גם צריך לחכות חודש ?הרבה תודה.

הי טלי, 5 ימים לאחר קוניזציה אינך מוגבלת בפעילות גופנית. ההגבלה היא על קיום יחסי מין, רחצה בים/בריכה וכ"ו למשך 3-4 שב. אין הגבלה לגבי אוננות או מין אוראלי.

אפשר אוראלי ואוננות או שגם זה דורש חודש מאז הניתוח ? לא הבנתי וזה חשוב הבננו שאסור יחסי מין אך האם ללא חדירה מותר לשחק? תודה

שלום רב, בת 35 ללא ילדים. בשנת 2015 עברתי לופ בעקבות cin 2-3 בניתוח - cin 2-3 less 0.1cm margi+crypt ecc Sq epith cin 2-3 Hpv 16 חיובי מ2016 מאז הניתוח במעקב כל 3 חודשים קולפוסקופיה+פאפ+ביופסיה. בחצי שנה האחרונה נמצאת בטיפולי פוריות להריון ראשון. מקבלת הורמונים (גונל ו אוביטרל) אמורה להתחיל ivf לאחר מספר סבבים של הזרעה. כרגע אחרי הזרעה, ממתינה לראות אם אקבל מחזור. בבדיקות שבוצעו בשנה האחרונה במסגרת מעקב צוואר הרחם pap ascusX3 Cx bx no cin. הומלץ שאפסיק טיפולי פוריות ואעבור ניתוח קוניזציה חוזר, אני יודעת שהסיכונים להפלה ותפרים בצוואר הרחם עולים משמעותית לאחר ניתוח כזה במידה ונכנסים להריון, בנוסף עליי להמתין כחצי שנה עד שאוכל לחזור לטיפולי הפוריות לפי מה שנאמר לי. האם יש צורך בניתוח חוזר כרגע? מה משמעות תוצאות הבדיקות בשנה האחרונה? ייתכן שהתפתח סרטן? האם ניתן לדחות מעט את הניתוח ולבצעו לאחר שאכנס להריון או אלד? תודה!

ASCUS מעיד על שינויים בלתי ספיציפיים בבדיקה הציטולוגית. החשש הוא שמאחורי התשובה הזו עלול להסתתר גם נגע טרום ממאיר, בפרט עם ההסטוריה שפרטת. כיוון שמדובר בסיטואציה מורכבת בפרט לאור רצונך להרות ולהמשיך בטיפולי פיריון אני ממליץ לפנות לייעוץ / חוות דעת נוספת ע"י מומחה בתחום מחלות צוואר הרחם או בתחום גינקולוגיה אונקולוגית.

שלום, אני חולת קרוהן בהריון חודש שישי. מתחילת ההריון אני נותחתי לניקוז אבצסס פרי אנאלי. בניתוח נצפתה פיסטולה בשעה 5. אז אני עם וואזל לופ לניקוז הפיסטולה ומניעה חוזרת של האבצסס בזמן ההריון. אני לא מטופלת למחלת הקרוהן, נוטלת לסירוגין פלגיל אשר מקל על ההפרשות (כעת מתחילה שבוע 3 תחת פלגיל). בימים האחרונים כמעט ואין הפרשה מהסיטון אבל יש כאב פנימי ואי נוחות. לעיתים אני מורחת גל מאלחש ועכשיו הרגשתי בזמן מריחה פנימית שיש סוג של עיבוי פנימי כמה סנטימטרים מעל הסוגר החיצוני של פי הטבעת בקיר האחורי. מה יכול להעיד עיבוי שכזה? האם זה יכול להיות דלקת מקומית בשריר שתחלוף מלבד? בגלל המצב הבריאותי שלי ומשבר הקורונה במדינה אין מרפאות ואני חוששת ללכת למיון להיבדק. אשמח להשערות מה העיבוי שאני מרגישה יכול להיות ואיך אפשר זמנית עד שיחזרו לקבל במרפאה להקל על הרגישות באזור. אני מבינה את המגבלה לענות ללא בדיקה פיזיקלית אבל אשמח לתשובה

מה שאת מתארת יכול להיות התחלה של מורסה (אבצס). עלייך לפנות לבדיקת כירורג. המרפאות בקהילה עובדות ואין צורך לפנות למיון כקו בדיקה ראשון

אני מטופלת במרפאה פרוקטולוגית בבית חולים. יש מרפאה פרוקטולוגית בקהילה דרך קופת החולים? יכול להיווצר אבצס חדש תחת טיפול אנטיביוטי?

אמור להיות רופא כירורג/פרוקטולוג בקהילה. אני למשל ממשיך לעבוד במרפאות שלי כרגיל. יכול להיווצר אבצס תחת טיפול אנטיביוטי אם הניקוז של החלל המזוהם אינו יעיל.

ערב טוב, תיאמתי תור לפרוקטולוג ולאחר שהגעתי אילו הבנתי שהוא כרורג שפתחת מתעסק בפרוקטולוגיה. לאחר בדיקה רקטלית אמר שלא מרגיש משהו חריג ושאחזור לרופא בבית החולים. ניסיתי לתאם תור אך כעת לא קובעים תורים במרפאות ואין דרך ליצור עימו קשר. ביממה האחרונה הצואה בצבע ירוק, לאחר התרוקנות בשרותים יש הקלה בכאב האנאלי ובניגוב יש הפרשה מוגלתית. במידה ולא מדובר באבצס חדש. יש עוד כיוון שיכול להיות אופציונלי כגורם לכאב? כמובן שוב אני מבינה שלא ניתן לאבחן דרך הודעה בפורום אבל לאור המצב אשמח לשמוע מקצועית

מהתיאור נשמע שהמורסה מתנקזת מעצמה, שזה טוב. תמשיכי בטיפול האנטיביוטי. אם יש החמרה-פני לבדיקת רופא