תרגילי קיגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בעיות ברצפת האגן: פתרונות חדשניים ויעילים

היחלשות רצפת האגן עלולה לגרום לדליפת שתן ויובש בנרתיק, הפוגעים באיכות החיים וגורמים לירידה בתדירות ובאיכות חיי המין. חוששת מניתוח? 2 פתרונות חדשניים יפתרו את הבעיה: כיסא אלקטרומגנטי ולייזר וגינלי דליפת שתן ויובש בנרתיק נחשבות תופעות שכיחות, הקשורות להיחלשות השרירים ו/או רקמות החיבור של רצפת האגן, בעיקר בקרב נשים (אבל לא רק נשים!). בשנים האחרונות, חלה התקדמות אדירה בפיתוח פתרונות אפקטיביים לטיפול בבעיות רצפת אגן,     מערכת של שרירים הממוקמת בחלק התחתון של האגן. צילום: שאטרסטוק   מהי רצפת האגן (Pelvic Floor) ומדוע היא כה חיונית לתפקוד שוטף? רצפת האגן היא מערכת של שרירים, רקמות חיבור, כלי דם ועצבים, הממוקמת בחלק התחתון של האגן. רצפת האגן מהווה בסיס תמיכה לאיברי האגן השונים, המונחים עליה: שלפוחית השתן, הרחם, הרקטום ואיברי חלל הבטן שמעליהם (מעין "טרמפולינה"). מעבר לשמירה על איברי הבטן והאגן שמונחים עליה, יש לשרירי רצפת האגן תפקידים חשובים רבים נוספים, ובהם מערכת היציבה...
ללמוד עוד על תרגילי קיגל
בעיות ברצפת האגן: פתרונות חדשניים ויעילים-תמונה

היחלשות רצפת האגן עלולה לגרום לדליפת שתן ויובש בנרתיק,...

מאת: ד"ר עמוס בר
19/02/2020
רצפת האגן: אימון עם אפליקציה-תמונה

מכשיר חדש המסייע לבצע תרגילי קיגל לחיזוק רצפת האגן אצל...

מאת: מערכת zap...
26/11/2014
הנסיכות הכי טובות-תמונה

שיחת נשים כנה מול המראה ופתרונות מוצלחים. ואיך לחזק את...

מאת: למידע נוסף,...
21/08/2003
זה קורה אצל הנסיכות הכי טובות-תמונה

שיחת נשים כנה מול המראה ופתרונות מוצלחים. ואיך לחזק את...

מאת:
28/03/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרגילי קיגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרגילי קיגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. לפני חודש בוצעה כריתת ערמונית בשיטה רובוטית. גליסון 7. מחלה מקומית בלבד. אני סובל מדליפת שתן . הבעיה שבשכיבה אני מצליח לשלוט ואין דליפה, בלילה לדוגמה אך בעמידה כל השתן יוצא החוצה ללא הרגשה של שליטה . השתן לא מצטבר בשלפוחית אלא מטפטף פשוט החוצה בלי להרגיש ככה שביום אני לא הולך לשירותים להטיל שתן בכלל ורק מחליף טיטולים. אני מבצע 3 פעמים ביום תרגילי קיגל. בנתיים ללא השפעה. מה אפשר לעשות עוד בנדון ?

שלום מרק. מה שאתה חווה הוא נורמלי לחלוטין חודש לאחר הניתוח. אתה צריך להמשיך לעשות תרגילי קגל ולהמתין עוד חודש-חודשיים לפני שצפוי להיות שיפור. הייתי מעלה את מינון התרגילים ומוודא עם הרופא שלך שאתה עושה אותם כמו שצריך.

שלום ד"ר, ילדתי לפני שבוע ומזה כמה ימים אני מרגישה מין תחושת כובד בנרתיק, במיוחד כשאני עומדת או קמה מישיבה. האם זה מצב נורמלי או שאני צריכה לראות רופא בדחיפות? אציין כי בעקבות זה התחלתי לעשות תרגילי קיגל ויש טיפה שיפור.

שלום אכן כנראה חולשת שרירי האגן

שלום ד"ר, ילדתי לפני שבוע ומזה כמה ימים אני מרגישה מין תחושת כובד בנרתיק, במיוחד כשאני עומדת או קמה מישיבה. האם זה מצב נורמלי או שאני צריכה לראות רופא בדחיפות? אציין כי בעקבות זה התחלתי לעשות תרגילי קיגל ויש טיפה שיפור.

יתכן ויש צניחה של הנרתיק/רחם, לרוב ישתפר לאחר כמה שבועות. קגל בהחלט טובים.

אילו אמצעים קיימים בכדי להגדיל את נפח השפיכה ואת עוצמתה? האם תרגילי קיגל מסייעים בעניין זה? מזונות מסיימים?

האשכים הם בית חרושת לייצור זרע והבלוטות הנלוות מייצרות נוזל פליטה שמלווה אותו. קצב הייצור קבוע פחות או יותר ובאמצע שנות השלושים פוחת לאיטו. אם תוציא פחות מבית החרושת בהמשך יצא יותר ואם תעלה את תכיפות ההוצאה יצא פחות... מתימטיקה. אין תרופות, מזונות, תרגול וכדומה להגדיל את נפח הפליטה. יש תרגול שיכול להעצים את ההנאה בזמן הפליטה, ללא תלות בכמה יוצא. והנאה זה כל הסיפור, לא?!