תרגילי קיגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

HIFEM - טכנולוגיה חדשה לטיפול בדליפת שתן בקרב נשים צעירות ומבוגרות

סובלת מדליפת שתן? אין סיבה להתבייש ובהחלט אין צורך להשלים עם המצב. טכנולוגיה חדשה לחיזוק רצפת האגן מראה שיפור ניכר ב-95% מהנשים ומשיגה ב-6 טיפולים תוצאות שמקבילות ל-4.5 שנות פיזיותרפיה דליפת שתן היא תופעה שכיחה ביותר, אשר פוגעת בכ-30% מהנשים מעל גיל 40 וב-50% מהנשים מעל גיל 65. למרבה הצער, על אף שהתופעה כל כך נפוצה, המבוכה, הבורות וחוסר המודעות סביבה הן אדירות. רוב הנשים שסובלות מדליפת שתן לא פונות לטיפול כלל, אלא לכל היותר משתמשות בפדים או בפתרונות ספיגה דומים, אשר מטפלים רק בתסמיני הבעיה ולא תורמים לפתרונה. מחקרים מראים כי גם הנשים שכבר פונות לטיפול יעשו זאת רק כעבור זמן רב: רק 20-40% מהנשים יפנו לרופא בגלל דליפת שתן, ומשך הזמן הממוצע שייקח להן לאזור אומץ כדי לעשות זאת הוא לא פחות מ-6.5 שנים. אצל חלק מהנשים יש בורות גדולה בנוגע לתופעה, אחרות נבוכות מכדי לפנות לרופא והשאר נוטות לחשוב שהחל מגיל מסוים דליפת שתן היא הנורמה ושאין ברירה אלא להשלים עם קיומה. מדובר...
ללמוד עוד על תרגילי קיגל
בעיות ברצפת האגן: פתרונות חדשניים ויעילים-תמונה

היחלשות רצפת האגן עלולה לגרום לדליפת שתן ויובש בנרתיק,...

מאת: ד"ר עמוס בר
19/02/2020
HIFEM - טכנולוגיה חדשה לטיפול בדליפת שתן בקרב נשים צעירות ומבוגרות-תמונה

סובלת מדליפת שתן? אין סיבה להתבייש ובהחלט אין צורך להשלים...

מאת: ד"ר אבי...
11/08/2020
רצפת האגן: אימון עם אפליקציה-תמונה

מכשיר חדש המסייע לבצע תרגילי קיגל לחיזוק רצפת האגן אצל...

מאת: מערכת zap...
26/11/2014
הנסיכות הכי טובות-תמונה

שיחת נשים כנה מול המראה ופתרונות מוצלחים. ואיך לחזק את...

מאת: למידע נוסף,...
21/08/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרגילי קיגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרגילי קיגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, כל פעם כשאני הולכת לשירותים אני מרגישה שאני לא מצליחה להתרוקן "עד הסוף", כלומר גם בזמן שאני מסיימת בשירותים אני מרגישה שיש לי עוד שתן שאני יכולה להוציא, וגם אחרי שיוצאת מהשירותים מרגישה שצריכה לחזור מיד אחרי, האם זה מעיד על רצפת אגן חלשה והאם תרגילי קיגל יכולים לעזור? או שזה יכול להעיד על בעיה אחרת? תודה.

שלום דנה. כדאי לבדוק האם התחושה היא "אמיתית" (כלומר, אם באמת נשאר שתן בשלפוחית) או שמדובר רק בתחושה. אפשר לעשות בדיקת אולטרה-סאונד של דרכי השתן שבודקת גם כמה שתן נשאר בשלפוחית לאחר התרוקנות. אבל אפילו לפני כן, כדאי להיבדק ע"י אורולוג. להבין כמה זמן את כבר סובלת מזה ואם יש תלונות אחרות שקשורות.

שלום. לפני חודש בוצעה כריתת ערמונית בשיטה רובוטית. גליסון 7. מחלה מקומית בלבד. אני סובל מדליפת שתן . הבעיה שבשכיבה אני מצליח לשלוט ואין דליפה, בלילה לדוגמה אך בעמידה כל השתן יוצא החוצה ללא הרגשה של שליטה . השתן לא מצטבר בשלפוחית אלא מטפטף פשוט החוצה בלי להרגיש ככה שביום אני לא הולך לשירותים להטיל שתן בכלל ורק מחליף טיטולים. אני מבצע 3 פעמים ביום תרגילי קיגל. בנתיים ללא השפעה. מה אפשר לעשות עוד בנדון ?

שלום מרק. מה שאתה חווה הוא נורמלי לחלוטין חודש לאחר הניתוח. אתה צריך להמשיך לעשות תרגילי קגל ולהמתין עוד חודש-חודשיים לפני שצפוי להיות שיפור. הייתי מעלה את מינון התרגילים ומוודא עם הרופא שלך שאתה עושה אותם כמו שצריך.

שלום, יש לי בעיה במתן שתן עד הסוף, גם כשאני מסיימת אני מרגישה שיש עוד להוציא, וגם מלא פעמים חוזרת לשירותים מיד אחרי שיוצאת, מה יכולה להיות הבעיה? האם מדובר ברצפת אגן חלשה? מעולם לא ילדתי. האם תרגילי קיגל יכולים לעזור?

אור שלום, יתכנו סיבות רבות לריקון בלתי מלא של שלפוחית השתן לרבות סיבות חסימתיות או תת-פעילות של שריר הדטרוזור שבמעטפת השלפוחית. כמו כן, לא נדיר שתכיפות במתן השתן (תחושת צורך לתת שתן לעיתים קרובות) מתפרש בטעות כריקון בלתי מלא. מומלץ לפנות להערכה ע"י אורוגינקולוג/ית לצורך הערכה, מדידת שארית לאחר התרוקנות ושקילת הצורך בבדיקת אורודינמיקה. בברכה, ד"ר בני פיינר, מנהל יחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן

שלום ד"ר, ילדתי לפני שבוע ומזה כמה ימים אני מרגישה מין תחושת כובד בנרתיק, במיוחד כשאני עומדת או קמה מישיבה. האם זה מצב נורמלי או שאני צריכה לראות רופא בדחיפות? אציין כי בעקבות זה התחלתי לעשות תרגילי קיגל ויש טיפה שיפור.

שלום אכן כנראה חולשת שרירי האגן