נגישות
נגישות

סינוס פילונידלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פורומים חדשים בדוקטורס

פרוקטולוגיה וכירורגיה של המעי, קרדיולוגיה וקרדיולוגיה התערבותית - ופתיחה מחודשת לפורום שיאצו וטווינא פורום פרוקטולוגיה וכירורגיה של המעיהפורום עוסק בפרוקטולוגיה ובכירורגיה של המעי. מחלות המעי כוללות גידולים של המעי הגס, מחלות מעי דלקתיות, כולל קרוהן וקוליטיס, והפרעות בתפקוד המעי.תחום הפרוקטולוגיה כולל את מחלות פי הטבעת, טחורים, פיסורה, פיסטולה פריאנאלית, סינוס פילונידלי, הפרעות בשליטה בסוגר פי הטבעת, צניחה (פרולפס) של הרקטום, קושי בהתרוקנות (עצירות), ועוד. תחום הפרוקטולוגיה עוסק ברובו במחלות הפוגעות באופן ניכר באיכות חיי הסובלים מהם, וברוב המקרים ישנן שיטות יעילות לטיפול בבעיות אלו. בשנים האחרונות ישנה התקדמות רבה בתחום זה וטכניקות חדשות פותחו לטיפול ברבות מהבעיות הפרוקטולוגיות.לפורום - לחצו כאןפורום קרדיולוגיה התערבותיתבואו לדברפורום שיאצו וטווינא נפתח מחדשאלי קרני, בוגר מכללת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסינוס פילונידלי

גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה - תמונת המחשה
גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה הטיפולים החדשים להפטיטיס C מונגשים מעתה לכלל החולים במחלה, ללא הגבלה וללא קשר לחומרת המ...
ניקוז מורסה פריאנלית - תמונת המחשה
ניקוז מורסה פריאנלית סובלים מכאב ומנפיחות בפי הטבעת? ייתכן שאתם סובלים מזיהום. שימו לב: חשוב להתגבר על המבו...
פצעים קשי ריפוי - תמונת המחשה
פצעים קשי ריפוי פצעים קשיי ריפוי גורמים סבל רב ועלולים להידרדר לזיהום קשה, קטיעת גפיים ומוות. החדשות הט...
ללמוד עוד על סינוס פילונידלי
פילונידל סינוס (או ציסטה פילונידלית) Pilonidal Cyst-תמונה

הגדרה:סינוס (חלל תת עורי הנפתח לעור) באזור עצם הזנב. החלל...

מאת: ד"ר יהודה...
29/07/2014
פורומים חדשים בדוקטורס-תמונה

פרוקטולוגיה וכירורגיה של המעי, קרדיולוגיה וקרדיולוגיה...

מאת:
01/01/2006
אולי יענין אותך לדעת...
פילונידל סינוס (או ציסטה פילונידלית) Pilonidal Cyst - תמונה
פילונידל סינוס (או ציסטה פילונידלית)...
הגדרה:סינוס (חלל תת עורי הנפתח לעור) באזור...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסינוס פילונידלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סינוס פילונידלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שורף לי בפי הטבעת ומגרד אני שוטף עם מים קרים ומרגיע בהתחלה ואז חוזר השריפה. אני מרגיש נוזל יורד משם ואחר כך אני רואה שזה דם שניגר בכמות קטנה. לפעמים אני ליד אנשים ואני מרגיש צורך עז לגרד ממש סבל אז אני הולך לשרותים ומגרד בתוך פי הטבעת. תמיד בין הישבנים בלי קשר ליציאות מלוכלך ולא הגייני תמיד יש לי שם הפרשות שגם מגרדות. אולי זה פצע (יש לי דם שיורד משם) ואולי תולעים? לפי התאור מה זה לדעתך ואיך מבריאים אותו?

צריך להבדיל בין גרד בפי הטבעת עצמו לבין גרד בין העכוזים. ההפרעה אותה אתה מתאר בין העכוזים מחשידה לקיום של סינוס פילונידלי, אותו יש צורך להסיר בניתוח קטן בהרדמה מקומית. דימום ו/או צריבה בפי הטבעת עצמו יכולים להיות מסיבות אחרות. פנה לבדיקת כירורג/פרוקטולוג.

איזה סיבות אחרות ומה הטיפול?

פיסורה, טחורים ועוד.. עליך לפנות לבדיקה ולא להסתפק בייעוץ בפורום אינטרנטי

תוכל לכתוב שם של משחה שמשתמשים בה לטחורים ולפיסורה בדרך כלל? עם מרשם או בלי מרשם- לא משנה אני יכול להשיג את שניהם. אני רוצה לתת לזה הזדמנות לעבור אם יחמיר אפנה לבדיקה הלא נעימה הזו. דברים כאלה מחמירים? בקיץ זה יותר מחמיר בגלל שחם? מקריאה בגאנטרנט לא הבנתי איך הבבדיקה הולכת הרופא מכניס גם אצבע וגם רקטוסקופ או רק אצבע?? וכמה זמן החלק שבו המטופל ערום לוקח?? מה קורה אם בטעות זזים בבדיקה? ואם יכאב מאוד יפסיקו באמצע? האם לחץ מבדיקה גורם לה להיות יותר כואבת?? הכי חשוב שתנסה לעזור לי ולחסוך ממני את הבדיקה הזו.... חג שמח!

הבדיקה היא קצרה ואינה כואבת. תלונותיך מצריכות בדיקת רופא.

אוקיי אקבע תור רק תוכל לענות על השאלות שלי? על מה שאפשר.

איני נותן המלצות לטיפול למי שלא בדקתי. ההתכתבות כאן אינה מחליפה בדיקת רופא. וכאמור-תלונותיך מצריכות בדיקת רופא.

אבל אני בינתיים לא הולך להבדק אני מובך ומתבייש ובינתיים אני סתם אסבול. תכתוב מה שאתה יכול אני בטוח שזה יעזור לי ואני יודע שזה לא מחליף רופא כמו שכתבת. רק תענה תשובות כלליות למה ששאלתי בלי לקחת אחריות. אני לא יכול עם הגרד הזה יותר. תכתוב ב*כלליות* אם זה תולעים ההמלצה:___ אם טחורים ההמלצה_____ אם פיסורה המלצה____. אתה לא מעלה על דעתך כמה זה יעזור לי!! חג שמח ותודה!

אין לי מה להוסיף על מה שכבר כתבתי

שלום מזה כשבוע תחושת שריפה בפי הטבעת ללא קשר ליציאות. אין דימום. מצ"ב תמונה. נא עזרתך לרבות דרכי טיפול. תודה

לא צורפה תמונה. פנה לבדיקת רופא

שלום אני בת 20 לפני שבוע היו לי כאבים נורא חזקים בעצם הזנב לא יכולתי ללכת לא יכולתי לשבת או לשכב נסעתי בלילה למוקד ואמרו לי שיש לי אבצס אבל ש"הגעתי בזמן" נתנו לי אנטיביוטיקה ומשחה, אחרי יומיים שלא עבר, ועלה לי חום ל-38 ולא יכולתי לישון בלי משכחי כאבים הרופא (כירורג) אמר שאני צריכה לעשות ניתוח לנקז, אני לא הסכמתי לעבור ניתוח בשום אופן והמשכתי עם האנטיביוטיקה עוד יומיים והאבצס התנקז לבד וכבר לא כואב לי והחום ירד אבל נשאר לי בליטה ממש קטנה ולא מורגשת שאני לא מזניחה שוטפת כל יום מנקה יציאות עם מגבונים ומחליפה לבנים כל הזמן, ומורחת המון משחה. עדיין לא סיימתי עם האנטיביוטיקה בנוסף קניתי משחת איכטמול אני לא רוצה לעבור ניתוח לא בהרדמה כללית ולא מקומית מה לעשות? האם זה חייב שזה יחזור לי? ומה לעשות עם הבליטה הקטנה שנשארה האם לדעתך האנטיביוטיקה תחסל את זה.??

עדכון- הבליטה לא כואבת לי בכלל בכלל ואני מרגישה בסדר גמור אבל מפחדת שיחזרו הכאבים

רוני שלום , הממצא שאת מתארת יכול להתאים לסינוס פילונידאלי. הטיפול העקרוני בסינוס פילונידאלי הוא כירורגי- ניתוח לתיקון הסינוס, ולרוב הסינוס לא נרפא לחלוטין לבד. קשה להעריך אם יווצרו אבצסים נוספים בעתיד או לא. מידע כללי על הטיפול בסינוס פילונידאלי מצורף למטה. מעבר לכך לצערי אין באפשרותנו וגם לא יהיה אחראי מצידנו לבצע אבחנות פרטניות או לתת יעוץ פרטני באינטרנט ללא בדיקה. מומלץ לפנות לכירורג קולורקטאלי / פרוקטולוג לבדיקה והכוונת הטיפול. מעט מידע כללי על סינוס פילונידאלי: סינוס פילונידאלי בעצם הזנב הינו מעין כיס תת-עורי, עם פתח המפריש לעור, ומופיע באיזור הגב התחתון, מעל פי הטבעת, באיזור השסע שבין שני העכוזים. סינוס פילונידאלי נגרם כנראה מהתרחבות של זקיק שערה ומכיל בתוכו לעיתים שיער כלוא. הסימפטומים העיקריים יכולים להתבטא בהפרשה של נוזל בהיר, עכור או דמי מאיזור היווצרות הסינוס שנראה כנקב קטן בעור, ואי נוחות באיזור עצם הזנב. לעיתים נוצרת דלקת באיזור המתבטאת באודם, רגישות והפרשה מוגלתית בעלת ריח רע. לעיתים יכול להתפתח זיהום והופעת מורסה (אבסס) באיזור הגב התחתון שיכולה לגרום לחום, כאב עז, והרגשה כללית רעה. אבסס פילונידאלי דורש בד"כ פתיחה כירורגית דחופה ופניה מיידית לחדר המיון. מטרת הטיפול הכירורגי – מתן פתרון רדיקאלי,על מנת לסלק את הסינוס באופן שלא יחזור. ישנן שיטות ניתוחיות רבות לטיפול בסינוס פילונידאלי, ואין הסכמה גורפת בין הכירורגים מהי השיטה הטובה ביותר. השיטה ממקובלת ביותר היא כריתה רדיקאלית של הסינוס. בניתוח מבצעים כריתה של האיזור הנגוע. את הניתוח מבצעים בד"כ בהרדמה כללית או איזורית, ולעיתים ניתן להסתפק בהרדמה מקומית. מאחר שסינוס פילונידאלי הוא תהליך בו יש הפרשה ולעיתים זיהום, הסיבוך העיקרי שיכול להופיע לאחר הניתוח הוא זיהום הפצע. לכן לעיתים משאירים את הפצע פתוח ונותנים לו להירפא מעצמו. ההחלמה מניתוח זה יכולה להמשך לעיתים מספר שבועות בהם נדרש טיפול בפצע, למרות שלרוב ניתן לחזור לתפקוד יומיומי מוקדם יותר. יש חשיבות רבה במהלך הריפוי לשמירה על ניקיון המקום ושימוש בפדים יבשים לספיגת ההפרשות שיטה חדשה יחסית לטיפול בסינוס פילונידאלי כוללת כריתה של מרכז התהליך בלבד בעזרת סכין עגולה שנקראת טרפיין. בשיטה זו הטראומה לרקמה פחותה, ההתאוששות מהירה יותר, אך שיעור חזרת הסינוס לאחר הניתוח מעט גבוה יותר.

שלום, גילו אצלי שערה הפוכה בזמן שהייתי בגרמניה, אמנם לא בעצם הזנב, אלא בין לחיי הישבן, בלחי שמאל, ב13 ליוני. באותו היום, הרופא עשה לי "incision and drainge" ככה שכבר לא כואב לי האזור, גם היום. מאז שהרופא עשה את זה הפצע החלים טוב מאוד וכבר אין לי שם שום כאבים. הרופא בכל זאת המליץ מאד על ניתוח. השאלות שלי הן ככה: האם יש מצב שאחרי מה שהוא כבר עשה, הכאב לא יחזור לכמה שנים לפחות? ואם כן, אפשר לדעת בערך מתי הוא יחזור? האם זה ממש הכרחי לעשות ניתוח כדי שלא יחזור הכאב? כל עוד אין כאב אני יכול לחיות עם זה. יכול להיות שהזיהום הזה הוא משהו חד פעמי, שלא יחזור? אני אצרף תמונה של ההרפאה שלי מה"incision and drainage" . תודה רבה

עברת ניקוז של סינוס פילונידלי שהזדהם. בעיקרון מומלץ לנתח ולכרות את הסינוס (חלל תתעורי שלרוב מכיל שיער ולכן הכינוי העממי "שערה הפוכה"). לא חייבים לעשות זאת במחיר של אפשרות להתלקחות דלקתית נוספת או יותר. אם אינך מעוניין בניתוח אתה יכול להמתין ולראות מה יקרה בעתיד. אין בכך סיכון מיוחד..

שלום, עברתי ניתוח להסרת סינוס פילונידלי לפני כמה ימים, ויש לי כמה חששות/ שאלות: 1. קיימת הפרשה מהאיזור שדומה להפרשה שהיתה קיימת לפני הניתוח. האם זה אומר שהניתוח לא הצליח, או שמדובר בתופעת לוואי ידועה? אמנם אמרו לי שיתכנו הפרשות דמיות, אבל השאלה אם גם הפרשה לא דמית היא תופעת לוואי ידועה, כי לפי מה שאני מבין אחרי שהסירו את הסינוס- מקור הזיהום- לכאורה לא אמורה להיות סיבה להפרשות מוגלתיות. 2. הרופא נתן לי 3 שבועות מנוחה, אבל אני לא יכול להעדר מהעבודה לכל כך הרבה זמן ואני מניח שאנשים לא נעדרים לתקופה כל כך ארוכה מהעבודה בגלל ניתוח כזה. לכן רציתי לדעת תוך כמה זמן בדרך כלל אנשים חוזרים לעבודה אחרי ניתוח כזה (בהנחה שמדובר בעבודה משרדית) והאם חזרה לעבודה לפני כן עלולה לגרום לסינוס לחזור או לתופעות לוואי בלתי הפיכות כלשהן. 3. כשאני יושב אני מרגיש שהאיזור נלחץ וגם קצת כאב, ואני חושש שזה יפתח את התפרים. אני מרגיש הרגשה דומה (אבל במידה פחותה) כשאני שוכב על הגב. לכן השאלה אם מומלץ במשך רוב תקופת ההחלמה להשתדל להימנע מלשבת במשך פרק זמן ממושך וברוב הזמן לשכב על הבטן כך שלא יהיה לחץ על האיזור, או שזה לא משנה? 4. בהנחיות אחרי הניתוח לא נאמר לי לשטוף את האיזור כל יום, אבל נראה לי שחשוב לעשות את זה. האם אכן זה רצוי, ובמידה וכן - האם היית ממליץ לשפשף עם ספוג או פשוט לשים שם טיפה סבון בעדינות עם היד כדי שהתפרים לא יפתחו? 5. היות וזה די מביך לספר בדיוק איפה ומה עשו לי בניתוח כשמדובר בסינוס פילונידלי, השאלה איך אפשר להגדיר נכון בצורה רפואית את הניתוח שעברתי מבלי להיכנס לפרטי הפרטים. האם נכון לומר שניתחו אותי על מנת להוציא כיס מזוהם שהיה קיים מתחת לעור באיזור הגב התחתון (בעצם הזנב), סגרו את זה בתפרים ובגלל שמדובר בחיבור בין הגב התחתון לאגן עדיין קשה לי לשבת? (אם זה לא מדויק אשמח לשמוע הצעות אחרות). תודה על העזרה.

שלום, התנצלותי על העיכוב במתן התשובה עקב שירות מילואים. 1.ישנן שיטות ניתוח שונות לטיפול בסינוס פילונידאלי, ואם הניתוח שעברת כלל תפירה של הפצע כך שהוא סגור, אז הפרשה מוגלתית יכולה להחשיד לזיהום פצע, ודורשת בדיקה בהקדם האפשרי על ידי הכירורג המנתח או מרפאת המחלקה המנתחת. 2.בעקרון לא תגרום לנזק ניכר אם תשוב לעבודה מוקדם יותר, אך יתכן מאד שלא תחוש בנוח לעבוד עקב כאב וחוסר נוחות מקומית. חופשת המחלה היא העיקר בשבילך, ולא בשביל הפצע. 3.תקשיב לגוף שלך , ואם אתה מרגיש שאתה מתקשה לשבת בתנוחות מסויימות- תשתדל להמנע מהן עד להחלמה. יחד עם זאת, ישיבה כשלעצמה לא תגרום לפתיחת התפרים בפצע תקין (לא מזוהם) 4. ניתן לרחוץ עם מים וסבון או עם ספוג- זה אינו משנה, ורחצה בספוג לא תגרום לפתיחת תפרים בפצע תקין.

פורומים בנושא סינוס פילונידלי
פורום גסטרואנטרולוגיה - הלל יפה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הקשורים למחלות דרכי העיכול ו...
פורום מעי רגיש
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של תנועתיות מע...
פורום מחלות דרכי העיכול - רפואה משולבת
ד"ר יוסף דיין ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לשילוב בין רפואה קונ...