כאבים בשדיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיניות בגיל ההתבגרות: שאלות ותשובות

מחזור לא סדיר, תדירות האוננות, כאבים בשדיים ועוד - בני נוער שואלים, ד"ר ליאורה אברמוב, מומחית בגינקולוגיה, משיבה 1. קיבלתי מחזור לפני מעל 3 שנים והוא עדיין לא סדיר. בדרך כלל הוא מופיע לאחר יותר מארבעה שבועות. אני צריכה לבדוק את זה? (בת 15)ד"ר ליאורה אברמוב משיבה: "אם המחזור מופיע בקביעות קצת יותר מארבעה שבועות זה תקין. עד 6 שבועות מחזור נחשב גם כן תקין. צריך לבדוק רק כשיש ממש אי סדירות - מאחר או מקדים - ואת לא יכולה לצפות מתי הוא יגיע".2. מתי צריך ללכת לרופא נשים בפעם הראשונה? אם קיבלתי מחזור אני כבר צריכה ללכת? (בת 12)ד"ר אברמוב: "לא. בעיקרון, בדיקה אצל רופא נשים נעשית אם יש בעיה כלשהי שמטרידה אותך, לדוגמא - הפרשות או גירודים, או מחזור לא תקין. כשתגיעי לשלב שבו תרצי לקיים יחסי מין (ואני מקווה שזה לא יהיה בקרוב), רק אז יש מקום להיבדק כדי להתאים אמצעי מניעה".3. כמה פעמים ביום מותר לאונן? זה...
ללמוד עוד על כאבים בשדיים
גיל המעבר: לא רק הפסקת וסת-תמונה

אין כמעט אישה שלא סובלת מתסמיני גיל המעבר. גלי חום, יובש...

מאת: ד"ר קובי...
16/04/2014
סרטן השד: גם אצל גברים-תמונה

40 גברים לוקים מדי שנה בסרטן השד, 1% מסך כלל החולים. שינוי...

מאת: ד"ר ערן...
23/10/2011
מיניות בגיל ההתבגרות: שאלות ותשובות-תמונה

מחזור לא סדיר, תדירות האוננות, כאבים בשדיים ועוד - בני נוער...

מאת: מערכת zap...
20/05/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים בשדיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים בשדיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כחצי שנה עברתי ממוגרפיה, US וכתוצאה מכך נעשתה לי ביופסיה. הממצאים היו גוש ציסטות BIRAD 3 ונאמר לי לעשות מעקב מידי חצי שנה.מזה כ 4 חודשים אני סובלת מכאבים חוזרים ונשנים (לעיתים לאורך תקופה של שבועיים רצופים ולעיתים בהפסקות) בפטמות ואזור העטרה.(מזכיר מאד גודש של חלב). המצב בלתי נסבל- ברמה שאני לא יכולה לשכב על הבטן כלל. כירורג השד שבדק אותי לא מצא שום ממצא חריג (גם לאחר US נוסף) ואמר לי שכנראה זה הורמונלי. האמנם? ומה ניתן לעשות?

הי רני, כאב בשדיים הוא בד״כ משני אכן לשינויים הורמונליים. יחד עם זאת צריך להתייחס לכל מטופלת באופן אינדיבידואלי בהתאם לסיכון שלה ומרקם השד בבדיקה. מציעה שאם הכאב ממשיך תגשי שוב לבדיקת כירורג בבריאות, דינה

שלום רב, ברצוני להתייעץ על כאב שבתי חשה מזה כחודשיים בשד בצד ימין. היא מתלוננת על כאב בשד, הפיטמה שלה אדומה יותר מהפיטמה בשד השני וכאשר נוגעים בשד אזי מרגישים גוש קטן מתחת לפיטמה. ביקרנו אצל רופא הילדים והוא השיב שהילדה גדלה ואין מה לדאוג, שאלתי היא האם יתכן שיש כאב רק בצד אחד של השד ולא בשניהם? והאם ישנה אפשרות לבדוק את הענין בצורה יותר מעמיקה ואיזה רופא בודק זאת?

שלום, הרופא צודק ואין צורך בבירור מעמיק יותר. זהו ניצן השד ולרוב זה מתחיל בצד אחד ובהמשך מופיע בצד השני. זה אכן כואב ותוןך תקופה מסוימת זה יפסיק ואף ידעך וזה תקין. אין זה אומר שהיא עומדת להצמיח ציצי אך זה מראה את סימניו הראשונים ותמיש זה בגיל הזה.

בתי מתלוננת על כאב בפטמה מצד שמאל כשנוגעים ויש הפרד בצבע כאילו צד אחד מודלק. אין לה חום א סימנים אחרים. לאיזה רופא לפנות לצורך בירור?

אני בת 48,לפני 11 חודשים קיבלת ווסת אחרונה, על פי הבדיקות ההורמונליות אני בתקופת מעבר,היו גלי חום שפסקו לפני ארבעה חודשים,שיניתי תזונה, ופתאום קיבלתי מחזור עם כל הסימנים הנלווים שקדמו לו,כגון כאבים בשדיים וקצת כאב ראש,ממש לפני המחזור עשיתי אולטרסאונד מפסעות והכל תקין ובדיקת פאפ יצאה תקינה,,,זה היום החמישי .. האם זה מצב שייתכן?

מציע שתפני אל רופאך בשל הדימום.

שלום בת 38 תמיד סובלת מכאבים טרום מחזור אך הפעם שבוע וחצי לפני הווסת התחיל כאב ורגישות רק בשד אחד שמקרין בלית השחי היום קיבלתי ווסת אך השד ממש כואב ואי נוחות בבית השחי של ממש.אני קצת מודאגת האם זה יכול להיות שיכאב רק שד אחד?שנה שעברה עשיתי אולטרסט\אונד וממגורפיה כי השד הזה גדל אך הכל היה תקין רק גוש שומי שפיר זה מה שנמצא אבל אני ממש מודאגת

היי, יתכן שמדובר בציסטה המציקה לך או בהליך דלקתי כלשהו, כמו כן יכול להיות מקור שרירי. פני לבדיקה.