ניתוח בריאטרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדריך למועמד לניתוח בריאטרי

ניתוח בריאטרי איננו "קסם" שאחריו מתעוררים ללא עודף משקל. מי כשיר לניתוח בריאטרי? מהן ההכנות? וכיצד מתקיים הניתוח? כל מה שחשוב לדעת לפני הניתוח מטופלים רבים שעומדים לפני ניתוח בריאטרי, טועים לחשוב שהניתוח הוא מעין "קסם", שאחריו יתעוררו ליום חדש - בלי עודף משקל. בפועל, מדובר בתהליך ארוך, שמתחיל מרגע המפגש הראשון עם הרופא, דרך הניתוח וזמן רב אחריו.מהם הקריטריונים לביצוע ניתוח בריאטרי? מי כשיר לעבור את הניתוח?אין גיל מינימום לביצוע הניתוח. בעבר היו מבצעים ניתוח בריאטרי למטופלים בטווח הגילאים 18-65; כיום, טווח הגילאים גדל - ומנתחים כבר החל מגיל ההתבגרות ועד מעל גיל 70. עם זאת, למרות הרחבת טווח הגילאים, לא כל בן אדם מתאים לניתוח בריאטרי. הקריטריון העיקרי הוא מדד BMI (יחס בין גובה למשקל), שעומד על 40 ומעלה, או 35 ומעלה - בנוכחות מחלות נלוות, כגון: סוכרת, דום נשימה בשינה, בעיות ברכיים, בעיות מפרקים, כבד שומני, יתר לחץ דם קשה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח בריאטרי

ניתוח שרוול קיבה - תמונת המחשה
ניתוח שרוול קיבה ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח להפחתת משקל, שבו הקיבה מוקטנת בצורה משמעותית, אבל התפקוד שלה...
מיני מעקף קיבה - תמונת המחשה
מיני מעקף קיבה עודף משקל? ניתוח מיני מעקף קיבה הוא ניתוח חדש המאפשר להשיג את היתרונות ארוכי הטווח של נ...
ניתוח מעקף קיבה - תמונת המחשה
ניתוח מעקף קיבה כולם יודעים כי ניתוח בריאטרי מהווה כלי מצוין לטיפול בהשמנה חמורה. נוכח השיפור המטבולי ה...
בלון ספאץ - תמונת המחשה
בלון ספאץ השמנה מוגדרת היום כמחלה כרונית. מאחר ומרבית הדיאטות נכשלות, מומלץ לשקול השתלת בלון הרזי...
ללמוד עוד על ניתוח בריאטרי
ניתוח קיצור קיבה: הכנה מנטלית - הדרך לשימור ההצלחה-תמונה

האם גם אתם סבורים שניתוח קיצור קיבה מהווה "פתרון קסם"...

מאת: אסיא מדיקל
19/06/2019
סוכרת: אפשר להגיע לריפוי מלא באמצעות ניתוח בריאטרי-תמונה

כולם יודעים כי ניתוח בריאטרי מהווה כלי מצוין לטיפול בהשמנה...

מאת: אסיא מדיקל
03/11/2019
ניתוח מתיחת בטן: מה חדש?-תמונה

ניתוח מתיחת בטן נמנה עם הניתוחים הפופולריים ביותר בקרב...

מאת: ד"ר טלי...
04/02/2016
תזונה: לעבור בשלום את פסח-תמונה

החגיגות המרובות במהלך פסח מאפשרות זמן איכות משפחתי, אך...

מאת: אורלי מנירב
05/04/2017
אולי יענין אותך לדעת...
מעקף תריסריון - תמונה
מעקף תריסריון
מעקף תריסריון (Duodenal Switch) הוא ניתוח...
הצרת קיבה באמצעות טבעת   - תמונה
הצרת קיבה באמצעות טבעת
האם זה באמת מסוכן? איך מתבצע הניתוח? כמה ק"ג...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח בריאטרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח בריאטרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שמעתי שניתוח כזה זה כאבי תופת וההחלמה מאד מאד קשה? האם נכון? אני 6 שנים אחרי קיצור קיבה ויש לי מלא קיפולים .מה אחוזי ההצלחה?

שלום לך, ניתוח מתיחת בטן הנו ניתוח בטוח ומוצלח. לכן הנו הניתוח האסתטי השכיח ביותר כיום. ניתן לצמצם את הסבוכים ואת הכאבים באמצעות שיטה ניתוחית מתקדמת .

ד''ר שלום. בן 30 ללא מחלות רקע למעט השמנת יתר. עברתי לפני 6 שנים שרוול קיבה בהצלחה וירדתי למשקל תקין. לאחר שנתיים לא שמרתי על התזונה והשמנתי ל-42 BMI כיום. האם ניתן לעבור ניתוח חוזר היום במטרה להפוך למעקף \ מיני מעקף קיבה או מעקף תריסריון? האם יש לך ניסיון בניתוחים חוזרים מעין אלו ? בתודה.

שלום רב, בהחלט כן, אני היום בין הכירורגים המובילים את תחום, כירורגיה בריאטרית חוזרת. הפיכת הניתוחים המכשולים לסוג אחר. בבקשה לקבוע אצלי תור במרפאה 037645444 אשמח לעזור

ד"ר שלום, אני בן 39, שוקל 110 קילו, גובה 182, השמנתי בחמש השנים האחרונות כמעט 30 קילו (באופן הדרגתי של מספר קילו כל שנה), ואני ממשיך לעלות מדי תקופה. ניסיתי מספר דיאטות ללא הצלחה כאשר השמנתי חזרה מיד. מרגיש שאם אמשיך ככה אמשיך לעלות ואני מאוד רוצה לרדת במשקל, נמאס לי להיות שמן. קיצור קיבה מפחיד אותי ולא חושב בכיוון. כעת שוקל טיפול תרופתי, רוצה לדעת אילו תרופות קיימות כיום בישראל, ואיך עובד מנגנון הפעולה שלהם ואילו תופעות לוואי יש להן. כמו כן איזו תרופה לטעמך הינה בעלת פרופיל יעילות-מיעוט תופעות לוואי הטובה ביותר?

שלום רונן, ישנן מספר תרופות המתאימות לטיפול ואף ישנה גם אפשרות לשלבן. לא אוכל בפורום זה להכנס פרטנית לכל תרופה והשפעותיה. מומלץ להיוועץ עם רופא המטפל בהשמנת יתר. על פי הקריטריונים, הינך עומד בתנאי לטיפול תרופתי. בהצלחה!

שלום רב אני בת 35 גובה 173 משקל כ120 ק"ג מעונינת לעבור ניתוח בריאטרי אך לצערי הפסיכיאטרית שלי אמרה שלא תאשר לי (אני מטופלת בסרנדה 100 מ"ג כבר כמה שנים)מה אני יכולה לעשות?

חלק מהכנת המועמדים לניתוח בריאטרי היא הערכת פסיכיאטר . המטרה להערכת זאת היא עזרת והגנת המועמד לניתוח . הפסיכיאטר מתבקש להעריך אם המועמד לניתוח יכול לחתום על הסכמה מדעת , מסוגל לשנות הרגלי אכילה , אם יש צורך בשנוי תרופות פסיכיטריות או שנוי מינון . הוא מתבקש להעריך הנזק הנפשי של הניתוח על החולה ולהעריך טוב הציפיות של המועמד לאחר הניתוח. יש מצבים שהניתוח מסכן המנותח מבחינה נפשית והמערכת חייבת להיות מוכנה ולמנוע נזק עצמי. מכאן חלק מהמועמדים לניתוח חייבים בהערכת ואישור פסיכיאטר לפני ההתערבות. בהצלחה ד"ר ג'זמאוי ג'מאל

אני גם נוטלת סרנדה כמה שנים 250 מג כל יום והפסיכיאטריה נתנה לי אישור לעבור את הניתוח ואפילו המליצה הפחד שלי אם זה באמת לא יפגע בי