לחץ בבטן התחתונה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע במהלכה? מהו ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית להיסטרוסקופיה ניתוחית? מדריך לקראת בדיקת חלל הרחם היסטרוסקופיה (אבחנתית או ניתוחית) היא פעולה המשמשת לבחינת חלל הרחם, ואיתור ממצאים תוך רחמיים (המצריכים לעתים טיפול). במאמר זה, נבחן את ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית לניתוחית; ונציג את הדברים שחשוב לדעת לפני הפעולה, במהלכה ואחריה. מהי היסטרוסקופיה?המונח היסטרוסקופיה מורכב משתי מילים: "היסטרו" - רחם; "סקופיה" - הסתכלות. היסטרוסקופיה מיועדת להערכת חלל הרחם ואבחון ממצאים תוך רחמיים. בהתאם להיסטרוסקופיה האבחנתית וגילוי הממצאים התוך רחמיים מחליטים על הפעולה הניתוחית. היסטרוסקופיה מיועדת להערכת חלל הרחם. צילום: שאטרסטוק באיזה מקרים מופנית המטופלת לבדיקת היסטרוסקופיה?כאשר ישנם מצבים הקשורים לרחם והמצריכים בירור ובדיקה, יומלץ למטופלת על ביצוע בדיקת...
ללמוד עוד על לחץ בבטן התחתונה
היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם-תמונה

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע...

מאת: רון שגיב...
17/01/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בבטן התחתונה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בבטן התחתונה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ' ביצעתי הזרעה ראשונה ביום שלישי שעבר (לקחתי במשך שבוע לטרוזול + זריקת אוביטרל יום לפני ההזרעה) - אתמול (כעבור 6 ימים ממועד ההזרעה) התחלתי להרגיש כאב מסוג לחץ בבטן התחתונה משמאל. הכאב הולך ופוחת אך עדין קיים. האם יש סיכוי שמדובר בהשתרשות? תודה על המענה

ייתכן שזו הישתרשות, אולם אם הכאב גדול, רצוי לבצע US לשלול ציסטה שחלתית.

שלום, לאחר שנה של נסיונות להכנס להריון, הוחלט על מתן איקקלומים פעמיים ביום. זה החודש הראשון בו אני לוקחת את התרופה. נאמר לי לבצע בדיקת פרוגסטרון ביום ה21 למחזור. התוצאה הייתה 31.8 (לפנינכמה חודשים בדיקת פרוגסטרון ביום 4 למחזור הייתה 0.9) לרוב המחזורים שלי ארוכים ולא סדירית (בין 33 ימים ל-43) ימים. ביום 21 של המחזור התחלתי להרגיש כאבים די חזקים, מעין לחץ, בבטן התחתונה ותחושת נפיחות רצינית. כמה שאלות: 1.אני מבינה שהערכים תקינים ומעידים על ביוץ. אך האם הערכים של הפרוגסטרון מעידים על כך שהיה ביוץ כבר או שייתכן שהביוץ התרחש ביום ה21 (יום הבדיקה) ועל כן הכאבים שחשתי קשורים לביוץ? מעולם לא חשבתי כאלה כאבים 2. האם איקקלומין אמור להסדיר/לקצר מחזור או שאין קשר? 3. נאמר לי לבצע בדיקת הריון ביום 35 אך ייתכן ויום זה יהיה בפועל שבוע ויותר לפני שאני אמורה לקבל מחזור. האם יש סיכוי שבדיקת דם ביום 35 תפספס הריון?

1. הביוץ היה לפני יום 21 2. תפקיד התרופה להביא לביוץ והריון. 3. לא סביר.

ערב טוב. לפני שבועיים עברתי החזרת עוברים מוקפאים, מחר אני הולכת לעשות בדיקת דם לבדיקת הריון. ביום רביעי שעבר עשיתי בדיקה ביתית סתם מסקרנות, והראה לי 2 קווים, הכוונה חיובי. האם זה הגיוני? דבר שני, אחרי כמה ימים של ההחזרה התחילו לי לחצים בבטן התחתונה, מספר פעמים הקרין לגב התחתון כאילו לוחצים לי חזק על הגב, והתכווצויות בבטן, יש מספר פעמים שפשוט לא יכולתי לשכב או לשבת בגלל האי נעימות של הכאבים. האם זה דבר הגיוני, האם אני צריכה לחשוש? אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי. וכמובן שמחר אחרי הבדיקת דם, אני אבקש לעשות בדיקת אולטרסאונד במרפאת הפוריות שלי, כדי שאהיה רגועה יותר. תמיד נחמד לקבל תגובה נוספת. תודה רבה והמשך ערב מקסים איילת... (-:

התופעות יכולות להיות סימנים מוקדמים של הריון. בהחלט יתכן שאת בהריון, היות והבדיקה הביתית היתה חיובית, אך זאת בתנאי שלא קבלת זריקת אוביטרל או פרגניל כחלק מהתמיכה.

שלום רב! קודם כל תודה רבה על התשובה של מקודם. אז ככה, היום עשיתי בדיקת דם ואחרי כמה שעות חזרו אליי, וברוך ה' הכל בסדר יש הריון. אחרי הבדיקת דם עשיתי אולטרסאונד ואמרו שאין משהו חריג, ושהכל בסדר גמור. לגבי תמיכה, אני לוקחת 5 כדורים של אוטרוגסטן, ו-3 כדורים של אוסטרופם. ביום. ביום רביעי אני צריכה לחזור אליהם שוב לבדיקת הריון. השאלה שלי כרגע היא כזאת, החזירו לי 2 עוברים, מתי אני אוכל לדעת כמה ניקלטו? אשמח לתשובה, תודה רבה והמשך יום מקסים. איילת (-:

שלום רב! קודם כל תודה רבה על התשובה של מקודם. אז ככה, היום עשיתי בדיקת דם ואחרי כמה שעות חזרו אליי, וברוך ה' הכל בסדר יש הריון. אחרי הבדיקת דם עשיתי אולטרסאונד ואמרו שאין משהו חריג, ושהכל בסדר גמור. לגבי תמיכה, אני לוקחת 5 כדורים של אוטרוגסטן, ו-3 כדורים של אוסטרופם. ביום. ביום רביעי אני צריכה לחזור אליהם שוב לבדיקת הריון. השאלה שלי כרגע היא כזאת, החזירו לי 2 עוברים, מתי אני אוכל לדעת כמה ניקלטו? אשמח לתשובה, תודה רבה והמשך יום מקסים. איילת (-:

שלום רב, בת 38 ללא ילדים, ברקע אנדומטריוזיס שמטופל באן שמרני על ידי גלולות ברצף מעל 10 שנים. לאחרונה הפסקתי גלולות למשך שנה כמעט בגלל כאבי ראש וחזרתי לפני שלושה חודשים ליטול אותן. הבנתי שיש קשר בין אנדומטריוזיס לסרטן שחלות. ב us מקיף שביצעתי במחלקת אנדומטריוזיס באחד מבתי החולים הגדולים לפני 7 חודשים הודגמה שחלה ימנית בגודל 37*17*36 ממ בתוכה ממצא אנאקוגני בגודל 19*14*17 ממ עם זרימות היקפיות. נכתב גם שב torus uterinos לכיוון רצועה שמאל מוקד אנדומטריוזיס עם הדבקות של דופן הרקטום למוקד. ***יודגש כי באותו זמן הייתי בהפסקה מהגלולות*** בוסת האחרונה ביום השני לוסת לחץ חזק בבטן התחתונה (לא כאב אלא רגישות) במצב של התרוממות מישיבה לחץ חזק ותחושת אי נוחותבבטן העליונה ובאמצע (תחושה של מעין גזים כלואים והבטן משמיעה רעשים). התחושה חלפה עם סיום הוסת ונטילת הגלולות שוב. עם זאת נותרה עדיין מעט אי נוחות בבטן אל לא כמו שהיה..לחץ בבטן התחתונה עבר. יוער כי אני מכירה את תחושת הלחץ בבטן התחתונה..אך הייתה הפעם מעורבת גם מערכת העיכול קראתי שסרטן השחלה עשוי לגרום לאי נוחות בבטן ולתחושה כאילו מערכת העיכול מעורבת. אני חוששת בשל הציסטה והאנדומטיוזיס ( אין סיפור משפחתי של סרטן שחלה). הרופא ראה את התוצאות ואמר שזה בסדר.מדובר ברופא שתחום מומחיותו זה אנדו׳ אבל אני חוששת. הרופא גם אומר שהאנדו מערב את מערכת העיכול כי הוא יש לי מוקד באזור..אני כבר מבולבלת ואשמח אם תוכל לסדר לי את הדברים. האם הציסטה שלי מסוכנת? מהו ממצא אנאקוגני, האם מעיד על ממאירות?? והאם אכן יש הרבה מקרים של אנדומטריוזיס שבהם נמצא גם סרטן שחלה. אני לחוצה וחוששת ואודה לך אם תוכל להשיב לשאלותיי ולהפיג מעט מחששותיי. בברכת שנה טובה ותודה על פועלך בפורום זה.

לציין שעד לוסת האחרונה הכול תקין ללא תחושות של אי נוחות או לחץ באזור הבטן התחתונה..

שלום לך, הפורום אינו עוסק באנדומטריוזיס. בקצרה, נדירים מאד המקרים בהם יש גם אנודמטריוזיס וגם סרטן השחלות. סרטן שחלות מחלה נדירה אף היא ואינה באה לידי ביטוי בכאבים אלא ממצא ציסטי בשחלה ובשלבים מתקדמים נפיחות בבטן ומיימת. אני מציע לך להגיע לבדיקה אצל מומחה בתחום ע"מ לקבל אבחה מדויקת ומענה לשאלותיך. בהצלחה!