לחץ בבטן התחתונה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע במהלכה? מהו ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית להיסטרוסקופיה ניתוחית? מדריך לקראת בדיקת חלל הרחם היסטרוסקופיה (אבחנתית או ניתוחית) היא פעולה המשמשת לבחינת חלל הרחם, ואיתור ממצאים תוך רחמיים (המצריכים לעתים טיפול). במאמר זה, נבחן את ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית לניתוחית; ונציג את הדברים שחשוב לדעת לפני הפעולה, במהלכה ואחריה. מהי היסטרוסקופיה?המונח היסטרוסקופיה מורכב משתי מילים: "היסטרו" - רחם; "סקופיה" - הסתכלות. היסטרוסקופיה מיועדת להערכת חלל הרחם ואבחון ממצאים תוך רחמיים. בהתאם להיסטרוסקופיה האבחנתית וגילוי הממצאים התוך רחמיים מחליטים על הפעולה הניתוחית. היסטרוסקופיה מיועדת להערכת חלל הרחם. צילום: שאטרסטוק באיזה מקרים מופנית המטופלת לבדיקת היסטרוסקופיה?כאשר ישנם מצבים הקשורים לרחם והמצריכים בירור ובדיקה, יומלץ למטופלת על ביצוע בדיקת...
ללמוד עוד על לחץ בבטן התחתונה
היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם-תמונה

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע...

מאת: רון שגיב...
17/01/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בבטן התחתונה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בבטן התחתונה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ' ביצעתי הזרעה ראשונה ביום שלישי שעבר (לקחתי במשך שבוע לטרוזול + זריקת אוביטרל יום לפני ההזרעה) - אתמול (כעבור 6 ימים ממועד ההזרעה) התחלתי להרגיש כאב מסוג לחץ בבטן התחתונה משמאל. הכאב הולך ופוחת אך עדין קיים. האם יש סיכוי שמדובר בהשתרשות? תודה על המענה

ייתכן שזו הישתרשות, אולם אם הכאב גדול, רצוי לבצע US לשלול ציסטה שחלתית.

שלום, לאחר שנה של נסיונות להכנס להריון, הוחלט על מתן איקקלומים פעמיים ביום. זה החודש הראשון בו אני לוקחת את התרופה. נאמר לי לבצע בדיקת פרוגסטרון ביום ה21 למחזור. התוצאה הייתה 31.8 (לפנינכמה חודשים בדיקת פרוגסטרון ביום 4 למחזור הייתה 0.9) לרוב המחזורים שלי ארוכים ולא סדירית (בין 33 ימים ל-43) ימים. ביום 21 של המחזור התחלתי להרגיש כאבים די חזקים, מעין לחץ, בבטן התחתונה ותחושת נפיחות רצינית. כמה שאלות: 1.אני מבינה שהערכים תקינים ומעידים על ביוץ. אך האם הערכים של הפרוגסטרון מעידים על כך שהיה ביוץ כבר או שייתכן שהביוץ התרחש ביום ה21 (יום הבדיקה) ועל כן הכאבים שחשתי קשורים לביוץ? מעולם לא חשבתי כאלה כאבים 2. האם איקקלומין אמור להסדיר/לקצר מחזור או שאין קשר? 3. נאמר לי לבצע בדיקת הריון ביום 35 אך ייתכן ויום זה יהיה בפועל שבוע ויותר לפני שאני אמורה לקבל מחזור. האם יש סיכוי שבדיקת דם ביום 35 תפספס הריון?

1. הביוץ היה לפני יום 21 2. תפקיד התרופה להביא לביוץ והריון. 3. לא סביר.

שלום, אני נמצאת בקשר רומנטי כבר 4 שנים והכל התחיל בתחילה הקשר שקיימנו יחסי מין בתדירות מאד גבוהה. לאחר חודש אושפזתי בעקבות דלקת בדרכי השתן (חמורה מאד) מיד לאחר השחרור הדלקות חזרו והתחלתי לפתח חרדות... התחלתי לחוש כאבים בזמן החדירה, יובש בנרתיק וכאבי בטן לאחר קיום יחסי המין.. כל כמה חודשים שאני הולכת לרופא נשים ועושה אוסלטרה סאונד וגנלי כתוצאה מ"שחלות פוליציסטיות". אני נוטלת גלולות על מנת להקל על התופעה. האם יש קשר בין כאב/ לחץ בבטן התחתונה לאחר קיום יחסי מין לבין שחלות פוליציסטיות? לאחרונה הכאב בחדירה נעלם, אך הלחץ כמה ימים אחרי בבטן התחתונה עדיין מופיע. מה אוכל לעשות? האם יש בדיקות יותר מקיפות שיכולות לזהות את מקור הבעייה? עברתי חיסון של צוואר הרחם. תודה.

נסו להעזר בתנוחות שבהן החדירה תהיה פחות עמוקה כמו כשהרגליים מיושרות. המנעו מתנוחות שבהן את מרימה רגליים בתשעים מעלות. נסו תנוחות שונות כדי לראות האם הבדלי תנוחה יסייעו בהקטנת הכאבים. יכול להיות שיש הדבקויות באגן הגורמות לכאבים, שאינן מתגלות באולטראסאונד. כדאי לבוא להערכה רפואית ולבדיקה במרפאות המתמחות בכאבים

לאיזו מרפאה אני צריכה לפנות כדי לברר אם יש הדבקויות באגן? פניתי כבר למספר רופאי נשים שבדקו אותי בדיקה וגינלית והרופאים לא יודעים לומר מדוע אני סובלת מכאבים בבטן תחתונה לאחר קיום יחסי מין.אני רוצה לציין שלא עברתי נתוחים בעבר.עברתי 2 לידות בלידה רגילה ולא קיסרי.לידה אחרונה לפני שנה.הכאבים בבטן תחתונה לאחר קיום יחסי מין החלו לאחר הלידה האחרונה.

miltam12 יש לי בדיוק אותה בעיה. ממה זה יכול לנבוע? האם קבלת תשובה? האם הסתדר?

ערב טוב. לפני שבועיים עברתי החזרת עוברים מוקפאים, מחר אני הולכת לעשות בדיקת דם לבדיקת הריון. ביום רביעי שעבר עשיתי בדיקה ביתית סתם מסקרנות, והראה לי 2 קווים, הכוונה חיובי. האם זה הגיוני? דבר שני, אחרי כמה ימים של ההחזרה התחילו לי לחצים בבטן התחתונה, מספר פעמים הקרין לגב התחתון כאילו לוחצים לי חזק על הגב, והתכווצויות בבטן, יש מספר פעמים שפשוט לא יכולתי לשכב או לשבת בגלל האי נעימות של הכאבים. האם זה דבר הגיוני, האם אני צריכה לחשוש? אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי. וכמובן שמחר אחרי הבדיקת דם, אני אבקש לעשות בדיקת אולטרסאונד במרפאת הפוריות שלי, כדי שאהיה רגועה יותר. תמיד נחמד לקבל תגובה נוספת. תודה רבה והמשך ערב מקסים איילת... (-:

התופעות יכולות להיות סימנים מוקדמים של הריון. בהחלט יתכן שאת בהריון, היות והבדיקה הביתית היתה חיובית, אך זאת בתנאי שלא קבלת זריקת אוביטרל או פרגניל כחלק מהתמיכה.

שלום רב! קודם כל תודה רבה על התשובה של מקודם. אז ככה, היום עשיתי בדיקת דם ואחרי כמה שעות חזרו אליי, וברוך ה' הכל בסדר יש הריון. אחרי הבדיקת דם עשיתי אולטרסאונד ואמרו שאין משהו חריג, ושהכל בסדר גמור. לגבי תמיכה, אני לוקחת 5 כדורים של אוטרוגסטן, ו-3 כדורים של אוסטרופם. ביום. ביום רביעי אני צריכה לחזור אליהם שוב לבדיקת הריון. השאלה שלי כרגע היא כזאת, החזירו לי 2 עוברים, מתי אני אוכל לדעת כמה ניקלטו? אשמח לתשובה, תודה רבה והמשך יום מקסים. איילת (-:

שלום רב! קודם כל תודה רבה על התשובה של מקודם. אז ככה, היום עשיתי בדיקת דם ואחרי כמה שעות חזרו אליי, וברוך ה' הכל בסדר יש הריון. אחרי הבדיקת דם עשיתי אולטרסאונד ואמרו שאין משהו חריג, ושהכל בסדר גמור. לגבי תמיכה, אני לוקחת 5 כדורים של אוטרוגסטן, ו-3 כדורים של אוסטרופם. ביום. ביום רביעי אני צריכה לחזור אליהם שוב לבדיקת הריון. השאלה שלי כרגע היא כזאת, החזירו לי 2 עוברים, מתי אני אוכל לדעת כמה ניקלטו? אשמח לתשובה, תודה רבה והמשך יום מקסים. איילת (-: