טחול וכבד מוגדלים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון וחתול: זהירות מטוקסופלזמה

טפיל הטוקסופלזמה, המצוי בצואת חתולים - עלול לחדור את השלייה ולפגוע בעובר. נמצאת בהריון - ומגדלת חתול? כדאי לתת לבן הזוג לנקות לחתול את השירותים טוקסופלזמה הוא טפיל חד תאי, אשר חי ומתרבה במערכת העיכול של חתולים. המחלה הנגרמת בקרב ילדים ומבוגרים היא מחלה קלה - ובאופן יחסי היא חסרת משמעות "אמיתית"; אבל כאשר המחלה מופיעה לראשונה בזמן הריון - היא עלולה להיות בעלת השפעה קשה ומשמעותית על העובר.בדיקת דם יכולה לאבחן מחלה נוכחית או הדבקה בעבר. אישה שנדבקה בעבר במחלה מחוסנת נגדה - ולא יכולה לחלות בה שוב. באופן עקרוני, אין המלצה לבדיקת סקר שגרתית לטוקסופלזמה במהלך ההריון, אבל אם בדיקות הדם מראות כי לא חלית בטוקסופלזמה בעבר, ניתן למנוע הדבקה בטפיל במהלך ההריון, על ידי מספר צעדים פשוטים.חשוב לציין כי טפיל הטוקסופלזמה נחשב חריג "לטובה", ביחס לשאר הזיהומים בהריון, משום שקיים טיפול תרופתי עבורו; לכן, בכל חשש של הדבקה בטוקסופלזמה, ישנה...
ללמוד עוד על טחול וכבד מוגדלים
תורשה: מחלות יתומות-תמונה

מחלות גנטיות נתפשות כמחלות הנובעות מבעיות בריאותיות, אך גם...

מאת: פרופ' אניק...
25/04/2012
הגישה למחלות מטבוליות מולדות-תמונה

בחילוף החומרים של גופנו קיימות אלפי הפרעות גנטיות. בפני...

מאת: אלי הרשקוביץ
10/04/2013
הריון וחתול: זהירות מטוקסופלזמה-תמונה

טפיל הטוקסופלזמה, המצוי בצואת חתולים - עלול לחדור את השלייה...

מאת: ד"ר ערן הדר
08/03/2017
תסמונות ברפואת ילדים-תמונה

הגדרות לפי קבוצות

מאת: אנתוני לודר
10/04/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטחול וכבד מוגדלים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טחול וכבד מוגדלים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי בת ה16 נשלחה לאולטרסאונד לפני ניתוח לכריתת כיס מרה עם אבנים שהתגלו לפני כחודש.בבדיקה הקודמת הכל היה תקין מלבד האבנים ועכשיו בבדיקה ראו גם כבד מוגדל ושומני מעט מגורגר וגם טחול מוגדל... האם יכול להיות קשור לאבנים? מה לדעתך הסיבה? סובלת מעודף משקל וירדה לאחרונה כ15 קילו. הכיצד בבדיקה קודמת לפני חודש בלבד רשמו כבד וטחול במרקם וגודל תקין. להתייחסותך אודה.

איני עוסקת ברפואת ילדים אך באופן עקרוני להגדלת טחול יכולות להיות סיבות רבות בניהן מחלת כבד. ממליצה לפנות לרופא ילדים ולשקול בירור גסטרואנטרולוגי ובהמשך המטולוגי.

כבד שחמתי ללא גידולים, אין צהבת, התחילה מיימת לפני חודשים, מטופל על ידי משתן 50 מ"ג שהוריד רוב המיימת (במקור היה בערך 5 ליטר, היה ניקוז 2.5 ליטר לפני חודשיים, אין זיהומים) . 1. האם יש טיפול כירורגי ללהקטין לחץ דם פורטלי ב-MRI לא ראו דליות, אין דימומים 2. איך אפשר לבדוק דרגת אלסטיות של הכבד? בדיקה נמצא בסל?. 3. תזונה מומלץ לכבד שחמתי. ולמיימת. חוה גם בסכרת 2 התחלתי עם אינסולין בזאלי לפני כשבועיים, למיימת צריך מעט שתיה לעומת זאתלסכרת צריך יןתר מה עושים?

איך אפשר לטפל במימת? יש לי כבד וטחול מוגדלים מה הגודל שלהם תקין.איך אפשר לטפל בבטן גדולה? אני בן 69 שוקל 75 ויש לי מימת כבד וטחול מוגדלים לפני חודש התפוצצה לי דליה צרבו אותה וקשרו 3 דליות האם יכול להיות ששוב תתפוצץ דליה? אודה על תשותבתכם.

1. הטיפול העיקרי הינו משתנים 2. האופציות המקבילות לכירורגיה הינן TIPA או אלפא פמפ 3. אין משמעות לבדיקת אלסטיות הכבד שכן אלסטיות משמעותה האם שחמת או לא - ובמקרה זה - יש שחמת 4. כמו בכל דבר צריך למצוא ת האיזון - יותר חשוב למיימת להיות עם דל מלח

בבדיקה האחרונה גילו טחול מוגדל אילו בדיקות צריך לעשות ולאן לפנות והאם זה משפיע ששתי האברים מוגדלים

טחול של 13 ס"מ הוא כמעט תקין. קשה לענות לגבי המעקב בלי להכיר את הרקע הרפואי והאם יש ממצאים התומכים במחלת כבד.

שלום, בני כבן 11 חודשים ומגיל 5 חודשים נמצא במסגרת. הוא חולה המון.. בעיקר במחלות ויראליןת לדברי הרופאים ודלקות באוזן. הבנתי מהרופאה שכנראה בכל וירוס שיחטוף זה יכלול גם דלקות אוזניים. תוך חודש הוא היה חולה 3 פעמים-פעם אחת דלקת אוזניים עם חום, פעם אחת הצטטנות מלווה בחום (כנראה נדבק ממני) ועכשיו חולה כבר כמעט שבוע בהתחלה אמרו ויראלי ולאחר יום מצאו דלקת באוזן. כבר 6 ימים והחום לא מפסיק. היום למשל היה בלי חום כל היום ואז העלה חום ל-38.5. בבדיקה האחרונה הרופאה ציינה טחול וכבד מוגדלים ואם לא ירד החום בימים הקרובים להגיע לביקורת.. הגיוני שהוא חולה ככ הרבה? לא מסוכן שלעתים קרובות הוא לוקח תרופות? (נובימול, טיפות אוזניים, אנטיביוטיקה וכו) איך ניתן לחזק את מערכת החיסון? תודה, אמא מודאגת שלא ישנה כבר בלילות...

שלום, בהחלט ניתן לעזור ולמנוע את התחלואה הזאת.זה קורה אצל ילדים רבים שנכנסים למסגרת. אני מטפל בהם בתכשיר הומיאופתי שלי שמיועד לחיזוק המערכת החיסונית ולמניעת התחלואה. אשמח לעזור גם לכם.