חוות דעת רפואית משפטית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נכות נפשית: חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

נגרמה לכם טראומה נפשית ואתם מתקשים לחזור לתפקוד? אל תתביישו בכך - ייתכן כי אתם זכאים לאחוזי נכות מביטוח לאומי. מומלץ להיבדק באופן פרטי ע"י פסיכיאטר, כדי לוודא שדרגת הנכות שקיבלתם אכן משקפת את מצבכם הנפשי - ואינה נמוכה מדי חוות דעת פסיכיאטרית עשויה להיות בעלת משקל משמעותי, בערעור על גובה אחוזי נכות שנקבעו לאדם על ידי המוסד לביטוח לאומי. לכן, לאחר שהביטוח הלאומי קובע את דרגת הנכות, מומלץ להיבדק על ידי פסיכיאטר ולוודא כי אחוזי הנכות שנקבעו אכן תואמים את מצבו הנפשי של האדם.   חוות דעת פסיכיאטרית לצורך ערעור על דרגת נכות. צילום: שאטרסטוק מתי נדרשת חוות דעת פסיכיאטרית לצורך קביעת דרגת נכות? במדינת ישראל, המוסד לביטוח לאומי מהווה למעשה פוליסת ביטוח ממשלתית, שתפקידה לסייע לאזרחים מבחינה כלכלית, כאשר הם נזקקים לכך מסיבות שונות. אחת מדרכי הסיוע החשובות היא קצבת נכות, המאפשרת לכל אדם שנפגע או חלה, לקבל סיוע כלכלי מהמדינה, בהתאם לדרגת הנכות (אחוזי נכות) שנקבעה לו על ידי הוועדה הרפואית המיוחדת, מטעם הביטוח...
ללמוד עוד על חוות דעת רפואית משפטית
הרדמה: חוות דעת משפטית של מומחה-תמונה

עברתם ניתוח, ההרדמה השתבשה - ונגרם לכם נזק? ייתכן מאוד שאתם...

מאת: ד"ר סברדלוב...
23/08/2018
חוות דעת פסיכיאטרית משפטית-תמונה

סובלים מפגיעה נפשית ומעוניינים בפיצוי הולם?עליכם להוכיח את...

מאת: ד"ר אריאל...
25/09/2017
אורולוגיה: חוות דעת בהליך משפטי-תמונה

זקוקים לחוות דעת רפואית, במסגרת הליך משפטי? כמו בכל תחום...

מאת: פרופ' ...
27/11/2017
נכות נפשית: חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי-תמונה

נגרמה לכם טראומה נפשית ואתם מתקשים לחזור לתפקוד? אל תתביישו...

מאת: ד"ר קופילוב...
19/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוות דעת רפואית משפטית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוות דעת רפואית משפטית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היוש, במצב של אי ספיקת כליות כתוצאה מלקחית כדור בשם גלוקומין/ גלוקופאג וחמצת לקטית מטבולית למרות שיש התוויה של התפועות לוואי בעלון הרוקחים, אפשרי לתבוע במצב שכזה אחרי שאדם מסויים נכנס אליו והגיע לדיאליזות וכתוצאה מהתרופה יש פגיעה בתפקוד של הלב ובמסתמים של הלב ופגיעה בכליות ובצקות בגלל פגיעה בכליות ?, אשמח לשמוע דעה בתודה ושבת שלום.

שלום יובל, אני לא נותן חוות דעת משפטית רפואית שמטרתה תביעה בריאות שלמה

שלום רב. לפני כשנה הבת שלי (בת 12 כיום) עברה חבלה בבי"ס. בחדר ניתוח עברה תפירה של לצרציה בוסטיבולום קדמי תחתון וקיבוע שבר דנטואלוואולרי עליון. אנו צריכים כרגע חוות דעת רפואית לבית משפט. אשמח לדעת כמה בדרך כלל חוות דעת כזו עולה.

לא רלבנטי לפורום

שלום ! שמי יותם בן 25 מזה כ6 שנים מאז תחילת שירותי הצבאי בתור נשק (ige 770)בנשקייה נחשפתי לדלקים ושמנים וחומרים נדיפים , אני סובל מגרד עז בכל חלקי הגוף המלווה בדלקות לחמית בעיניים, נזלת כרונית, קשיי נשימה ואסטמה מאובחנת, כאבי גרון, קושי בבליעה, כאבי שרירים,חולשה,ריור מוגבר,כאבי ראש כרוניים. כיום אני מטופל במרפאת אלרגיה,ריאות,נוירולוגיה,א.א.ג,ונוטל תרופות :אריוס,זדיטן,אבמיס,פלקסטייד,סינגולייר,אוקסיס. הבעיה הנ"ל פוגמת מאוד במהלך התקין של היום ובלתי נסבלת . ניתן לציין שניסיתי טיפולי רפואה טבעונית ללא הטבה כלל . ברצוני לדעת האם שלל הבעיות שרשמתי קשורות לדעתך באופן ישיר למהלך שירותי הצבאי ותפקידי? האם מערכת חיסונית נמוכה יכולה לגרום לשלל הבעיות עליהם שרשמתי?

בהחלט ייתכן שהאלרגיה לאבק והחשיפה לתנאי העבודה בנשקייה גרמו לבעייתך מדובר ברגישות יתר של המערכת החיסונית לאו דווקא חולשה שלה יש כיום טיפולים מיוחדים עבור סוג זה של בעיות ואתה מוזמן להגיע להוועצות

ערב טוב! דר שדה אשמח אם תתכתב איתי במייל לצורך מתן חוות דעת רפואית משפטית . avipapo@012.net.il

פורומים בנושא חוות דעת רפואית משפטית
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...