בדיקת תפקודי שחלה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת השחלות הפוליציסטיות: כן, ניתן להיכנס להריון

נשים רבות סובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, הגורמת בין היתר לקשיים בכניסה להריון. החדשות הטובות: בעזרת טיפול נכון, ניתן "לחיות בשלום" עם התופעה, לשפר באופן משמעותי את מצב התסמינים הקוסמטיים ולהיכנס להריון בהצלחה תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא תסמונת אנדוקרינית נפוצה, ממנה סובלות כ-2% מהנשים. ברוב המקרים, מופיעה התסמונת לראשונה בגיל ההתבגרות. עם הגיל, התסמונת אף מתעצמת.   קושי להיכנס להריון. צילום: שאטרסטוק כיצד התסמונת באה לידי ביטוי? תסמונת השחלות הפוליציסטיות מתבטאת בתסמינים קליניים, הכוללים בדרך כלל השמנה, שיעור יתר, הפרעות במחזור הווסת ואף יתר לחץ דם. מבחינה מעבדתית, מתבטאת התסמונת בעמידות גבוהה לאינסולין וברמות גבוהות של הורמונים מיניים זכריים. השחלות של נשים הסובלות מהתסמונת הן בעלות זקיקים רבים. מבחינת תפקוד השחלות, מלבד המחזור הווסתי הבלתי סדיר, עלול להיווצר גם קושי להיכנס להריון.   מהם הגורמים לתסמונת השחלות הפוליציסטיות? הגורמים לתסמונת עשויים להיות גנטיים, כגון פגם בשחלה שגורם...
ללמוד עוד על בדיקת תפקודי שחלה
דרגות, שברים, עוברים ורדיקלים חופשיים-תמונה

מה הקשר בין רדיקלים חופשיים ובין בחירת העוברים בעלי הסיכוי...

מאת: דר' מרתה...
30/11/2005
תסמונת השחלות הפוליציסטיות: כן, ניתן להיכנס להריון-תמונה

נשים רבות סובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, הגורמת בין...

מאת: פרופ' בלום...
25/08/2019
מחלות מעי דלקתיות והריון: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

האם מחלת מעי דלקתית משפיעה על סיכויי קליטת הריון? מהן...

מאת: ד"ר נפתלי...
19/05/2019
תסמונת טרנר: אבחון וטיפול-תמונה

תסמונת טרנר היא תסמונת גנטית בשכיחות של 1 על כל 2,000 לידות...

מאת: פרופ'...
09/01/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת תפקודי שחלה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת תפקודי שחלה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ' קול . אני 4 חודשים אחרי לידה . בת 44 לידה של תרומת ביצית עקב רזרבה שחלתית ירודה . במהלך 4 חודשים קיבלתי ווסת חודש לאחר הלידה במשך יום וזה היה טיפטוף. וקבלתי שוב ווסת במשך יום טיפטוף בתחילת החודש. אני חשה תופעות של גיל המעבר : הזעות בלילה , עצבנות, חוסר שקט, אי יכולת לישון בלילה במשך 3 שעות לפעמים . ולאחרונה גם בכי מידי פעם (מה שלא אופייני לי בכלל). חוסר חשק מיני. עברתי בדיקה הורמונלית FSH שלי 66.1 LH שלי 52 E-2 שלי 413 בלוטת התריס תקינה . קיבלתי לפני כשבוע גלולות פרוגרלוטון . רציתי לדעת : 1.האם אני בפרימנפאוזה או כבר בגיל המעבר? 2.האם המצב שלי ישתפר וכמה זמן יקח? והאם הוא לנוכח מצבי ההורמנלי ? אודה לעצתך בעניין אני ממש מבואסת מהמצב . תודה.

הפרופיל ההורמונלי הוא מנופאוזלי. על רקע התלונות שאת מפרטת רצוי טיפול הורמונלי חלופי . לא צפוי שיפור טבעי.

למה הכוונה מנפאוזלי? שאני בגיל המעבר כבר? אני מקבלת פרוגרילוטון גלולות במשך שבוע . הרופא אמר לי שיהיה שיפור בעוד כמה חודשים ? איך תוך 4 חודשים נכנסתי לגיל מעבר והאם זה מסביר את התחושות שלי ? 1. הגלולות האלה יכולים לשפר את ההרגשה ולמה לוקח ככ הרבה זמן ??? 2.יש עוד משהו שעלי לעשות כדי "לתחזק"את הגוף??? 3.האם אני צפויה להשמנה? וכל מבנה הגוף ישתנה ? סליחה על כל השאלות אני פשוט ממש חרדה מהמצב. תודה !

בדיקת הדם מצביעה על חוסר תפקוד שחלתי. זה אופייני ל"גיל המעבר". פרוגילוטון עשוי לשפר את הרגשתך. מומלץ להתמיד בפעילות גופנית, ולהימנע מעליה במשקל (להוריד פחמימות זמינות).

שלום, בת 39, הריון קודם תקין, ברקע לופוס. לאחר כשנה של נסיונות כניסה להריון נערכו בדיקות הורמונים. בדיקה אחת הראתה fsh 20 בדיקה שנייה fsh 9 אל אסטרדיטל מעל 200. ברקע לופוס ושנים של לקיחת פרדניזון 5מג בכל יום. האם ייתכן והתרופות גרמו לכך? כיתד ניתן לשפר תפקוד שחלה?

לור שלום אני חושבת שעלייך להתייעץ עם רופא נשים מומחה פריון ועם הראומטולוג המטפל

שלום רב , אני 3 חודשים אחרי לידה . יש לי בעיות עם המחזור החודשי. יש לציין שאני בעלת fsh גבוה . אני בת 44 וילדתי בעזרת תרומת ביצית . 7 שבועות אחרי הלידה קיבלתי ווסת של יום וגם היו טיפטופים מועטים מאוד . 10 ימים לאחר מכן שוב קיבלתי ווסת שהוא טיפטופים מועטים מאוד. ומאז לא קיבלתי כלום . אני אמורה לקבל ווסת ? לנוכח המצב שלי שאני מניחה שזה פרמנפאוזה ? אני אמורה לבדוק או לעדכן את הרופא שלי במידה והווסת לא תגיע ? מה עושים במצב שלי ??? (עברתי בדיקה של רופא לאחר הלידה ) לא יודעת אם זה קשור אבל אני קצת עצבנית, בזמן האחרון... תודה מראש .

סביר כי המצב נובע מחוסר תפקוד של השחלות. יש לוודא על ידי בדיקת דם להורמונים. בהתאם, יש לשקול טיפול הורמונלי חלופי.

אני בת 42.5 לא מקבל מחסור כבר ארבעה חודשים ,הבדיקות ההורמונליות אישרו חוסר תפקוד שחלתי מה עוד שמתאים להיסטוריה המשפחתית. סובלת מכאבי שרירים בלתי נסבלים ולילות בלי שינה. הרופא נשים ממליץ לחכות קצת עם הורמונים בינתיים מנסה כל מיני תחליפים טבעיים. למה לחכות ???

אפרת שלום ותודה על שאלתך. בלי לדעת את הפרטים, גם אני שואל למה לחכות. את צריכה כמובן הערכה מסודרת. בברכה דר' זלוצובר