נגישות
נגישות

בדיקת תפקודי שחלה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות מעי דלקתיות והריון: כל מה שחשוב לדעת

האם מחלת מעי דלקתית משפיעה על סיכויי קליטת הריון? מהן ההמלצות לאישה החולה במחלת מעי בזמן הריון? האם מותר להניק ומה לגבי המשך הטיפול התרופתי? לרגל יום המודעות למחלות מעי דלקתיות (19.5), כל מה שחשוב לדעת על הריון בצל המחלה קרוהן וקוליטיס הן שתי מחלות הפוגעות במעי ובתפקודו, ומתבטאות בדרגות חומרה שונות. הראשונה שבהן – מחלת הקרוהן, עלולה לגרום לדלקת בכל אחד מחלקי מערכת העיכול. ברוב המקרים היא פוגעת בעיקר במקטע שבין המעי הגס למעי הדק; לעומתה, קוליטיס היא מחלה הפוגעת רק במעי הגס - לעיתים בחלקו ולעיתים בכולו. הסימפטומים הקשורים למחלות אלו יכולים להיות: שלשולים, כאבי בטן, ירידה במשקל ועוד. כמו כן, לעיתים מתפתחות תופעות מחוץ לאזור המעי הכוללות, למשל: כאבי מפרקים, דלקת עיניים, פריחות בעור ועוד. החדשות הטובות: ברוב המקרים, מחלות מעי דלקתיות אינן אמורות להשפיע על סיכויי האישה להיכנס להריון או על מהלכו. המדריך הבא מאגד את כל המידע החיוני אודות שלבי ההריון בצל המחלה – החל משלב טרום ההיריון ועד להנקה.    ברוב...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת תפקודי שחלה

בדיקות הורמונים - תמונת המחשה
בדיקות הורמונים מהי שחמת הכבד? כיצד היא נוצרת וכיצד ניתן לטפל בה, ומה בינה לבין צהבת, כבד לו
ללמוד עוד על בדיקת תפקודי שחלה
דרגות, שברים, עוברים ורדיקלים חופשיים-תמונה

מה הקשר בין רדיקלים חופשיים ובין בחירת העוברים בעלי הסיכוי...

מאת: דר' מרתה...
30/11/2005
מחלות מעי דלקתיות והריון: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

האם מחלת מעי דלקתית משפיעה על סיכויי קליטת הריון? מהן...

מאת: ד"ר נפתלי...
19/05/2019
גיל המעבר: נקודת מבט אחרת-תמונה

גיל המעבר הוא מאורע טבעי, תהליך שאיננו ניתן לבחירה. גלי...

מאת:
09/09/2015
תסמונת טרנר: אבחון וטיפול-תמונה

תסמונת טרנר היא תסמונת גנטית בשכיחות של 1 על כל 2,000 לידות...

מאת: פרופ'...
09/01/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת תפקודי שחלה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת תפקודי שחלה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ' קול . אני 4 חודשים אחרי לידה . בת 44 לידה של תרומת ביצית עקב רזרבה שחלתית ירודה . במהלך 4 חודשים קיבלתי ווסת חודש לאחר הלידה במשך יום וזה היה טיפטוף. וקבלתי שוב ווסת במשך יום טיפטוף בתחילת החודש. אני חשה תופעות של גיל המעבר : הזעות בלילה , עצבנות, חוסר שקט, אי יכולת לישון בלילה במשך 3 שעות לפעמים . ולאחרונה גם בכי מידי פעם (מה שלא אופייני לי בכלל). חוסר חשק מיני. עברתי בדיקה הורמונלית FSH שלי 66.1 LH שלי 52 E-2 שלי 413 בלוטת התריס תקינה . קיבלתי לפני כשבוע גלולות פרוגרלוטון . רציתי לדעת : 1.האם אני בפרימנפאוזה או כבר בגיל המעבר? 2.האם המצב שלי ישתפר וכמה זמן יקח? והאם הוא לנוכח מצבי ההורמנלי ? אודה לעצתך בעניין אני ממש מבואסת מהמצב . תודה.

הפרופיל ההורמונלי הוא מנופאוזלי. על רקע התלונות שאת מפרטת רצוי טיפול הורמונלי חלופי . לא צפוי שיפור טבעי.

למה הכוונה מנפאוזלי? שאני בגיל המעבר כבר? אני מקבלת פרוגרילוטון גלולות במשך שבוע . הרופא אמר לי שיהיה שיפור בעוד כמה חודשים ? איך תוך 4 חודשים נכנסתי לגיל מעבר והאם זה מסביר את התחושות שלי ? 1. הגלולות האלה יכולים לשפר את ההרגשה ולמה לוקח ככ הרבה זמן ??? 2.יש עוד משהו שעלי לעשות כדי "לתחזק"את הגוף??? 3.האם אני צפויה להשמנה? וכל מבנה הגוף ישתנה ? סליחה על כל השאלות אני פשוט ממש חרדה מהמצב. תודה !

בדיקת הדם מצביעה על חוסר תפקוד שחלתי. זה אופייני ל"גיל המעבר". פרוגילוטון עשוי לשפר את הרגשתך. מומלץ להתמיד בפעילות גופנית, ולהימנע מעליה במשקל (להוריד פחמימות זמינות).

שלום, בת 39, הריון קודם תקין, ברקע לופוס. לאחר כשנה של נסיונות כניסה להריון נערכו בדיקות הורמונים. בדיקה אחת הראתה fsh 20 בדיקה שנייה fsh 9 אל אסטרדיטל מעל 200. ברקע לופוס ושנים של לקיחת פרדניזון 5מג בכל יום. האם ייתכן והתרופות גרמו לכך? כיתד ניתן לשפר תפקוד שחלה?

לור שלום אני חושבת שעלייך להתייעץ עם רופא נשים מומחה פריון ועם הראומטולוג המטפל

שלום רב , אני 3 חודשים אחרי לידה . יש לי בעיות עם המחזור החודשי. יש לציין שאני בעלת fsh גבוה . אני בת 44 וילדתי בעזרת תרומת ביצית . 7 שבועות אחרי הלידה קיבלתי ווסת של יום וגם היו טיפטופים מועטים מאוד . 10 ימים לאחר מכן שוב קיבלתי ווסת שהוא טיפטופים מועטים מאוד. ומאז לא קיבלתי כלום . אני אמורה לקבל ווסת ? לנוכח המצב שלי שאני מניחה שזה פרמנפאוזה ? אני אמורה לבדוק או לעדכן את הרופא שלי במידה והווסת לא תגיע ? מה עושים במצב שלי ??? (עברתי בדיקה של רופא לאחר הלידה ) לא יודעת אם זה קשור אבל אני קצת עצבנית, בזמן האחרון... תודה מראש .

סביר כי המצב נובע מחוסר תפקוד של השחלות. יש לוודא על ידי בדיקת דם להורמונים. בהתאם, יש לשקול טיפול הורמונלי חלופי.

אני בת 42.5 לא מקבל מחסור כבר ארבעה חודשים ,הבדיקות ההורמונליות אישרו חוסר תפקוד שחלתי מה עוד שמתאים להיסטוריה המשפחתית. סובלת מכאבי שרירים בלתי נסבלים ולילות בלי שינה. הרופא נשים ממליץ לחכות קצת עם הורמונים בינתיים מנסה כל מיני תחליפים טבעיים. למה לחכות ???

אפרת שלום ותודה על שאלתך. בלי לדעת את הפרטים, גם אני שואל למה לחכות. את צריכה כמובן הערכה מסודרת. בברכה דר' זלוצובר