טריזמוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיני בינה כלואות: עקירה חכמה

שיני בינה כלואות עלולות לגרום לכאב כרוני בחלל הפה - ובמקרים רבים יש להוציאן על ידי עקירה כירורגית. מתי לא חייבים לעקור שיני בינה? ומה כוללים ההליך הכירורגי וההחלמה? עם התפתחות האבולוציה והתפתחות גוף האדם, חלו תמורות רבות במבנה חלל הפה ובמיקום השיניים. כיום, אצל מרבית האוכלוסייה, צומחות בחלל הפה שלנו, באופן בלתי תקין, שיני בינה כלואות, אשר אין להן מקום על משטח הלסת. מצב זה מתרחש בעקבות התפתחות גודלה של הלסת, שהיא קטנה מדי יחסית לגודלן של שיני הבינה. מהם הגורמים לעקירות שיני בינה? מניעת צפיפות יתר של השיניים בלסת. שן כלואה בלסת. שן שבקעה בחלקה או בשלמותה אך גורמת לכאבים, נפיחות דימומים מהחניכיים. שיניים עששתיות. שיניים עם הרס כותרתי נרחב. שיניים שאינן ברות שיקום. עקירות שיניי בינה נעשות בכדי לפתור בעיה או למנוע בעיות עתידיותשיני הבינה צומחות בדרך כלל מגיל 15 עד גיל 25 - ויש ארבע שיני בינה: שתיים בלסת העליונה...
ללמוד עוד על טריזמוס
שיני בינה כלואות: עקירה חכמה-תמונה

שיני בינה כלואות עלולות לגרום לכאב כרוני בחלל הפה - ובמקרים...

מאת: ד"ר שלמה...
13/01/2015
שיני בינה כלואות: כיצד מטפלים?-תמונה

מדוע שיני הבינה בוקעות בגיל מאוחר? מה גורם לכאב ולנפיחות?...

מאת: מערכת zap...
29/05/2014
חריקת שיניים: זיהוי וטיפול-תמונה

חורקים שיניים מתוך שינה? ייתכן שמדובר בלחץ נפשי או במבנה...

מאת: ד"ר אסף...
23/06/2015
חריקת שיניים בלילה-תמונה

לילה לא שקט: מתח ולחץ נפשי עלולים לגרום לחריקת או הידוק...

מאת: ד"ר רוני...
24/02/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטריזמוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טריזמוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. מזה כמה שנים שיש לי בעיה בלסת. כל פעם שאני עושה תנועה כלשהי עם הפה אני מרגישה ושומעת את עצמות הלסת שלי מתחכחות (כמו רעש של קליק מאוד חזק). לפעמים זה ברמה שזה אפילו כואב. בעבר חשבתי שאני חורקת שיניים אבל לאחר ביקור אצל רופא שיניים הוא אמר לי שאין סימני שחיקה וזה כנראה נעילת לסתות. אני לפעמים מוצאת את עצמי יושבת ומצמידה את השיניים אחת לשנייה כל כך בחזקה שזה כבר מכאיב לי בראש. אני בטוחה שאני עושה את זה גם בלילה. אני לא ממש יודעת למי פונים כדי לטפל בבעיה הזו דרך קופת החולים שלי (מכבי). אשמח לקצת חוות דעת מצידך והסבר למי פונים בקופ״ח תודה.

סביר להניח שאת סובלת מהידוק לסתות. הידוק זה גורם לפגיעה במפרקי הלסת וכתוצאה מכך מקליקים וכאבים בפתיחה וסגירה. בתל אביב מתמחה בטיפול בתופעה הזאת ד"ר אפרים וינוקור

מזה כשנתיים נעילת לסתות בלילה בצורה קשה ביותר הדבר גורם לי לכאבי ראש ופנים איומים , כל הטיפולים שניסיתי כשלו כולל דיקור פיזוטרפיה ואפילו כדורים פסיכיאטרים . הגעתי למבוי סתום ,מבקשת לשאול על היפנוט , האם יכול לעזור במצב כזה ?

שני, היפנוזה היא כלי פסיכולוגי -טיפולי יעיל ביותר, למגוון רחב ביותר של בעיות וסימפטומים, נפשיים וגופניים, כולל נעילת לסתות. יחד עם זאת, אני מציע שתפני לרופא/ת שיניים שיש לו/ה גם הסמכה ורישיון לטפל בהיפנזוה. תוכלי למצוא רופא/ת מתאים/ה באלפון של האגודה הישראלית להיפנוזה.

הבנתי שקיים סיכון לפגיעה בעצב כשמנתחים לסת תחתונה, רציתי לדעת מה הסיכוי שזה יקרה? והאם יש אפשרות לתקן במידה ונפגע? שאלה נוספת, מעוניינת גם בניתוח אף, יש עדיפות אם לפני או אחרי ניתוח הלסת? (במקרה שלי, תחתונה) תודה רבה!

שלום נועה, ראשית, במידה ונדרש ניתוח ללסת העליונה, עדיף לעשות לאחר את הניתוח אף לאחר ניתוח אורתוכירורגי ולא לפני. לגבי הפרעה בתחושה, זה תלוי באיזה ניתוח נדרש. ראשית זה רלבנטי רק ללסת התחתונה, והסיפרות מראה שכיחות של 9% עם הפרעה בתחושה שנה לאחר הניתוח, אבל מייד לאחר הניתוח האחוזים יותר גבוהים. בממידה ונדרש להזיז את הלסת התחתונה אחורה, יש אפשרות לניתוח אחר עם כמעט 0% סיכוי לפגיעה בתחושה אבל נדרשת סגירת לסתות למשך חודשיים לאחר הניתוח. אני מקווה שזה עוזר קצת, בהצלחה!

שלום, קבלתי הפניה לטיפול פיזיותרפיה עקב הגבלה בפתיחת הפה מגיעה בפתיחה אקטיבית ל25 מ"מ..במתיחה מגיעה ליותר לפי הרופאה אין משהו מכני שחוסם .היא חושבת שהבעיה היא מהשרירים כמו כן סובלת מכאבי רקות ,ראש,עורף וכל שרירי הלעיסה ועד הצוואר ולפעמים הכתף. האם ניתן באמצעות פיזיותרפיה להחזיר את טווח התנועה למצב שהיה לפני ולהגיע לפתיחה מלאה ללא הגבלות? מה סיכויי ההצלחה של פיזיותרפיה מפרק הלסת ?

ליטל שלום התופעות אותן את מתארת אכן עלולות להיות קשורות להפרעות הקשורות במפרק הלסת. טיפול פיזיותרפי במפרק זה בהחלט בהחלט יכול להביא לשיפור משמעותי מבחינת הטווחים והכאבים הנלווים. יש לגשת לפיזיותרפיסט המוגדר כפיזיותרפיסט פה ולסת. בהצלחה עדי