מוגלה בחניכיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למוגלה בחניכיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מוגלה בחניכיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כשנה היה לי כמו גוש קשה בחניכיים וגילו אצלי ציסטה בחניכיים. לאחר בדיקת ביופסיה, הגיעה התוצאה שזו ציסטה- lateral periodental cyat. שמו לי כמו צינורית לשתוף את המקום כמה פעמיים ביום עם מים סטירילים ולאחר כחודשיים עשו לי צילום נוסף והרופא אמר שהמקום התמלא בעצב. אבל עדיין המקום נישאר נפוח קשה. כמו גוש קשה בתוך החניכיים. הרופא אמר שיכול להיןת שזה עצם שבוחטת למרות שלא הייתה שם עצם לפני. מה זה יכול להיןת והאם יכול להיות שמדובר בתסמינים לסרטן בפה אשמח לתשובה תודה מראש

מירי שלום בסוגים נדירים של ציסטות פריודונטליות ישנו סיכוי לחזרה.כפי שאני מבינה מדבריך לא בוצעה כריתה מלאה ש הציסטה אלא בוצעה פעולה של הקטנתה ע"י שטיפה ( מרסופליזציה) הייתי ממליצה על ביופסיה חוזרת מהאזור, במידת הצורך ניתן להסתייע בסיטי דנטלי לצורך אבחנה יסודית יותר. בברכה, ד"ר הילה קליין

שלום ד"ר , לפני חודש עברתי עקירה של 2 שיניים אחוריות בלסת תחתונה והשתלה הפתיחה וניקוז של ציסטה בחניכיים ומילוי עצם . האם הגיוני שעד היום יש לי באזור הרגשת אי נוחות וכאב עמום באזור , בדקתי אצל הרופא הכל נראה תקין ולדבריו זה לוקח זמן ההחלמה במיוחד כאשר יש מילוי עצם . רוצה לוודא שאכן הגיוני המצב .

יתכן, צריך לעקוב אצל רופא מטפל.

בטרום טיפול שורש רופאה אמרה שיש לי פיסטולה בשיניים היא הזריקה תרופה ומאז שיפור בבליעה. מי שטיפת פה קורסודיל יעזור? מה מומלץ לשתות חם או קר? ויטמין בי 12 מומלץ לקחת? קראתי שזה עוזר לפצעים בפה ואני ממילא צריכה לקחת בגלל מחסור בויטמין זה. משחה אחרת מקולגייט תעזור יותר במצבי? מה מומלץ לאכול? השפתיים שלי יבשות ולעתים שורפות יש קשר בין הדברים? יש עוד טיפולי שיניים שאוכל לעשות בינתיים על מנת להיפטר מהבעיה?

שלום רב, תאורך את המקרה מחייב פנייה דחופה לרופא השיניים שלך. בהצלחה, ד״ר אביטל מתן

כתר מלפני שנים שהחל להכאיב כאב שבא והולך אבל לא כאב קיצוני. מצילום שנעשה רואים שלא נעשה טיפול שורש ואולי דלקתי אבל אין וודאות שיצליחו להציל את השן. האם חייבים לעשות טיפול או שאפשר לחכות עם זה, פוחדת שיעשו יותר נזק מתועלת.

בהעדר טיפול את עלולה להתנפח כתוצאה מהווצרות מורסה בשן