פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

פורום זה נועד לתת מענה לציבור המעוניין לקבל מידע ראשוני בנוגע למחלות חניכיים. למעלה מ-30 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל אשר מעל גיל 30 ומעל 50 אחוזים מהמבוגרים מעל גיל 55 סובלים מצורה מסוימת של מחלות חניכיים עם הרס של העצם התומכת בשיניים. הבעיה היא שמחלת חניכיים, לרוב , מתפתחת ללא כאבים ומרבית האנשים אינם מודעים לכך שהם סובלים ממחלות כגון; נסיגת חניכיים, דלקת חניכיים, כיסי חניכיים, ניידות שיניים, שינוי מיקום שיניים ועוד. כמו כן, הפורום ייתן מענה ראשוני גם בנוגע לשיקום ובריאות הפה והשתלות שיניים . ברצוננו להדגיש כי הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא שיניים מומחה. אנו מאחלים גלישה נעימה לקוראי הפורום.
569 הודעות
529 תשובות מומחה

מנהל פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

07/08/2018 | 19:18 | מאת: מורן

נוצר לי רווח בין השיניים במספר מקומות בעקבות נסיגת חניכיים וגם חשיפה של השורש. הרווחים בין השיניים מפריעים לי מאוד . בקרוב מתחילה לטפל בחניכיים, אך מעוניינת לשמוע על השיטות היעילות ביותר לסגירת הרווחים שנוצרו. בתודה ראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לצמצם את המרווחים באמצעות שילוב בין טיפול אורתודונטי - יישור שיניים, וטיפול קוסמטי בציפויי חרסינה או חומרים מרוכבים.

30/07/2018 | 10:12 | מאת: מיה

שבוע לאחר ביקור אצל רופא השיינים במהלכו התבצע שיוף של מספר שיינים לצרכים אסתטיים (כתם צהוב על השן) התחילו לי כאבים בדיוק בשיינים אלו וגם בחנייכים שמעליהן. פניתי לרופא והוא טען שזה לא בגלל השיוף ושלח אותי לצילום פנורמי מאחר והתלוננתי על כאבים עזים. בצילום לא ראו דבר ולכן הוא רשם לי אנטיביוטיקה. מה יכולה להיות הסיבה לכאבים? יש לציין כי הכאבים מאוד חזקים ואני לא יכולה בלי משככי כאבים. בנוסף לאחרונה הכאב מתחיל להקרין גם לשיניים התחתונות.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להגיד בלי לבדוק..אולי התפתחה בחלק מהשיניים דלקת שמצריכה לבצע בהן טיפולי שורש..

28/07/2018 | 23:41 | מאת: יעל

החסירו לי לפני שבוע וחצי את הכתר הזמני אחרי הארכת כותרת וכרגע המצב ככה: רציתי לדעת אם הכתר הזמני כרגע מרגישה גבוה ולוחץ ומרגישה שלועסת את הכתר וכל תנועה הכי קטנה נוגעת ולועסת ובגלל זה לפעמים לחץ בלעיסה בשן שאוכלת מה זה אומר אם רק בעיית גובה לדעתי היתה אי נוחות ולא לחץ מה זה אומר שיש בעיה הן מבחינת הגובה או שמצביע על בעיה אחרת בשן /כתר?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לחזור לרופא שטיפל בך לבדיקה

25/07/2018 | 21:14 | מאת: לימור

מאז שהתקינו לי זמני כואב בתנועות מסוימות ממש מציק ולוחץ מה זה יכול להיות מה אפשרי לעשות כי בהתחלה כמה ימים כאב עבר כאב מהטיפול ועכשיו שוב סוג של כאב והרבה פעמים ממש כאילו לועסת על הכתר ומטריד האם במצב זה יוכלו בכלל להמשיך למדידות ולהמשך?

25/07/2018 | 17:40 | מאת: רעות

שלום רציתי לשאול איך מנקים כתר זמני עם חוט דנטלי. יש לי את החוט המחובר לידית וכם ככה פוחדת שלא מרגיש הכי בסדר קצת לפעמים לחץ וכאילו לועסת את הכתר אבל מצד שני פוחדת שאם לא ידתמש צחצוח ומי פה לא מספיק בשביל שכל השאריות בין הכתר יספיקו מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להסביר במילים, קל להדגים..תבקשי מהשיננית או מהרופא שמטפלים בך שידגימו לך..

23/07/2018 | 16:45 | מאת: אורטל

רציתי לשאול האם יש מצב שאחרי ניתוח הארכת כותרת לא עזר והשן עדיין קצרה למרות הניתוח פשוט ככה מרגישה למרות הניתוח שלא בטוחה שהכתר הזמני לא יחזיק למאות הניתוח מדובר בשן טוחנת ואם באמת תהיה בעיה מה הפתאונות במצב כזה עקירה ודתל או שיש עוד משהוא לעשות כדי שיצליח יש עוד איזה אפשרות?

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שיתכן מצב שהניתוח לא הביא לתוצאות המקוות. צריך לברר את הסיבה לכך. אבל לא הייתי סומך על התחושה של המטופל..צריך לראות איך ההכנה מחזיקה את הכתר הזמני. לעקור ולשים שתל - תמיד אפשר, כאופציה אחרונה אם אין ברירה.

23/07/2018 | 22:05 | מאת: אורטל

אני עוד לא מאומרת בטוח אבל באמת תוך כמה ימים ייפול ולא יחזיק כמו שקרה לפני ניתוח מה האופציות עקירה ושתל או שיש עוד משהוא לעשות לפני כי לא רוצה אם זה יקאה שסתם ידביקו ודוב יפול ואז יקרה גם בכתר קבוע מקווה שלא יפול אבל אם הכתר הזמני לא מחזיק איןעוד ניתוח או משהוא אחר לפני שתל?

21/07/2018 | 10:21 | מאת: אורית

חוץ מזה שמרגישה כמו לפני הניתוח מקווה שטועה מרגישה שנוגעת כל הזמן בכתר יש כאב ולוחץ בחניכיים זה יכול להעיד על משהוא ? וגם ככה אני שוחקת פוחדת עוד שאשבור בטעות את השן לגמרי?

20/07/2018 | 12:53 | מאת: אורית

שלום עשו לי כתר זמני שכל הזמן לא החזיק ונפל ובשל כך החלטנו על ניתוח עכשיו אחרי ההחלמה מהניתוח את החודשים עד שאפשר לגעת הייתי בתור לץוהשחיזו והחזירו את הכתר הזמני היו לי יומיים עם כאבים היום טיפה פחות זה הולך ומשתפר אבל הבעיה שגם עכשיו לא מרגישה לגמרי נוח מקווה שזה בסדר אבל יש לי הרגשה או שטיפה עדיין גבוה או שדוב לא יציב אם שוב ייפול במקרה מקווה שלא האם במקרה כזה זה אומר שהניתוח לא עזר ואם באמת הניתוח לא עזר מה הפתרון במצב כזה שתל? מרוב שאני פוחדת לא משתמשת בחוט באיזור וההברשה בשיא העדינות. האם יכול להיות מצב כזה שהניתוח לא מצליח ואם כן מה הפתרון במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לשמור על המקום נקי, ולנקות היטב ללא חשש. יש לחזור לרופא המטפל לבדיקה.

17/07/2018 | 20:45 | מאת: דלי

שלום רופא ביצע לי השתלה 2 שתלים עבור שיניים 14 15 כאשר חזרתי הביתה והורדתי גזה פתאום גיליתי שיש תפרים מעל שן 13 אני פוחדת האם קרה משהו בניתוח וזה טעות של הרופא

סביר שאת דואגת לחינם..אבל בהסרת התפרים תשאלי את הרופא.

14/07/2018 | 23:35 | מאת: דניאל

כאשר יש שני שתלים צמודים במקום שתי שיניים צמודות מהי האופציה הטובה ביותר שני כתרים מחוברים כגשר או שני כתרים בודדים נפרדים על השתלים ? האם במקרה זה כתרים מחוברים מאריכים את אורך חיי השתלים בניגוד לכתרים הבודדים? מהן היתרונות והחסרונות של כל שיטה? תודה רבה מראש

14/07/2018 | 13:40 | מאת: שירה

התחלנו מדידות לשתל הכי ראשונות אחרי חשיפת שתל והיינו אמורים להמשיך אבל בגלל עוד שן שלא היו בטוחים ועשתה בעיות עשיתי גם הארכת כותרת שלקח זמן עד שעשיתי והמתנה של הזמן מהניתוחמעכשיו חוזרת לשיקום שאלתי האם הטיפול שהתחילו לי בשיקום השתל מה שבינתייםמשלחו למעבדה יצטרכו מחדש כי זה יוצא מעל חצי שנה מאז ששלחו ומה שבינתיים שמו לי בפה לשתל גם בסדר נדמה לי שזה המבנה בינתיים או שיצטרכו הכל מחדש ?

אני חושב שעלייך להפנות את השאלה ךרופא שלך..אין לי מושג..

05/07/2018 | 11:48 | מאת: גלי

שלום איזה רופאים משתמשים בשתלים מסוג ZIMMER האם שתלים אלו נדירים בשימוש בגלל עלות .איזו מבנים מתאימים עליהם

לקריאה נוספת והעמקה

רופאים רבים עשוים שימוש בשתלים של חברת זימר, שהיא חברת שתלים ותיקה וטובה. המבנים יהיו גם של חהברה זאת, והם כלל לא נדירים. בארץ שוק השתלים נשלט ע״י חברות מקומיות ישראליות, אבל רופאים רבים עושים שימוש בשתלים תוצרת חוץ. תמיד כשאי לשאול אל הרופא באיזה שתלים הוא משתמש.

04/07/2018 | 00:22 | מאת: יפעת

סובלת כשנה מריח רע מהפה. תשובת צילום שיניים: פריודונטיטיס כרונית בכל אזורי הפה, מספר שיניים 26-27, HOPELESS ספיגות שורשים, 16 נגע קלינית: בפורקציה, חשיפות שורשים מרובות, לשון מחורצת ללא סימני פטרת. האם זה מסביר את סיבת הריע הרע? מה עושים כדי לרפא את זה ומה דעתך על הנ"ל? תודה על העזרה. לא ברור לי מה זה אומר: ספיגת שורשים.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאורים את סובלת ממחלת חניכיים. שבהחלט יכולה להביא לטעם ולריח לא טוב מהפה. יש לפנות לפריודונט - מומחה למחלות חניכיים, בשלב הראשון עושים טיפול ״אנטי-דלקתי״ - במילים פשוטות ניקוי עמוק ויסודי של כיסי החניכיים. לרוב הטיפול הזה, שהוא בסה״כ פשוט, משיג תוצאות טובות ומשפר את התחושה של הטעם/ריח. בהצלחה.

23/06/2018 | 11:40 | מאת: ספיר

מה לעשות הרבה פעמים שנכנס אוכל משגע אותי יש רווחים וזה ממש מגרה שם ושמנקה המון פעמים ונקיונות עד שמצליחה להוציא הכל עם מברשת שיניים והחוט דנטלי ולפעמים יש אף דימום קליל שנרגע אחרי שמצליחה להוציא מה כדאי לעשות והאם אם נסגור את הרווחים התופעה של כניסת אוכל והצקה פחות תהיה ואם זה הפתרון זה טיפול ארוך ומסובך ואם כן איך סוגרים רווחים אפשר הסבר קצר על נפעולה איך עושים זאת.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לדעת למה יש מרווחים, מה הסיבה לכך. לפעמים ניתן לסגור מרוחים עי טיפול שיקומי או אורטודונטי. בקיצור, חשוב להיבדק ולהבין את הסיבה

שלום, בחמישי שעבר החלו כאבים חזקים בחניכיים תחתונות באזור הטוחנות, בעזרה ראשונה אובחנה דלקת סמויה, נרשמה אנטיביוטיקה, צילום פה מלא והפניה למומחה חניכיים. לאחר מס׳ ימים החלו כאבים גם בחניכיים עליונות. האם הדלקת יכולה להתפשט ברחבי הפה? כעת חל שיפור אך התור למומחה בעוד שבוע, האם המצב יכול להדרדר עד אז (תוך כדי טיפול אנטיביוטי)?

לקריאה נוספת והעמקה

היי, דלקת בהחלט יכולה להתפשט. יתכן ומדובר בזיהום ויראלי. קשה מאד לאבחן ללא בדיקה. בכל מקרה, חשוב מאד מאד להקפיד על צחצוח למרות אי הנוחות/הכאב. עדין אך יעיל. כמו כן להרבות בשטיפות פה על בסיס מי מלח, או מי פה מכילי כלורהקסידין. ולהיבדק.

לפני כארבע שנים עברתי השתלת שיניים. לפני חצי שנה מערכת השתלים התחתונה החלה להתנתק. ניגשתי לאותה מרפאה, אך התברר שמרפאה זו נסגרה ובמקומה רופאים אחרים. במשך חצי שנה הדביקו לי את השיניים כבר פעמיים. ועכשיו אני זקוקה שוב לטיפול, ומחפשת רופא שיכול לעזור לי, ולא לחשוש שמא תוך כדי אכילה השיניים שוב יתנתקו. שילמתי כסף רב בשלב ההשתלה, וכל הדבקה עולה כסף אך ללא הועיל. אני גרה באיזור ירושלים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מה השאלה..?

אני אחרי הארכת כותרת בגלל אילוצים ושינויים נאלצים לעשות את התור לאחר 3 חודשים המקום חודשיים האם זה משנה משהוא בעניין ההחלמה אציין שהחלטנו לעשות כתר זמני חדש בגלל שעבר הרבה זמן רק בהתחלת המדידות . וחוץ מזה מרגישה הרבה פעמים שכמו הרגשה של נגיסה בכתר הנל ועוד כתר זמני פוחדת שזה מצביע על גובה לא מתאים או בעיה אין מצב שיש סוג של שחיקה בכתר הזמני? ויש ליד המקום כתר קבוע יכול להיות שהרגישות ים הגובה פשוט לא מתאימים הכתר הקבוע והמקום של הניתוח שהם אחד ליד השני כי שמעתי שיש מקרים שצריך להחליף גם את הכתר הנ"ל האם זה נכון ובאיזה שלב יודעים והאם ההרבשה הנל יכולה להצביע על בעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן לעיתים בשל שינוי גובה החניכיים יש צורך בהחלפת הכתר הסמוך לאזור הניתוח. צריך לבדוק את זה עם הרופא המטפל.

והאם בשלב המדידות כבר יודעים או רק אחרי שהכתר חוזר מהמעבדה רואים מה קורה עם הכתר לידו?

06/05/2018 | 22:55 | מאת: שירה

היי אני אצרי ההארכת כותרת כמה שבועות ומרגישה עדיין אי נוחות האם זה תופעה רגילה לא כאב רק אי נוחות? ושאלה שניה בעקבות הניתוח הכתר הקבוע שצמוד לה אמרת שיהיה סיכוי גדול שאחרי ניתוח בגלל שכתר צמוד שיצטרכו להוריד האם אי הנוחות יכולה להיות גם בגלל זה ש2 השיניים לא באותו גובה ואם יצטרכו להוריד באיזה שלב יודעים בשיקום שמתחילים שוב את המדידות או שיכול להיות גם יתחילו את המדידות וברגע ששלד המתכת אצלי חרסינה ידעו רק אז יידעו בוודאות?

05/05/2018 | 21:19 | מאת: דלי

שלום איך מבצעים השתלה האם יש לחתוך חניכיים או יש לקדוח בלסת

על מנת למקם שתל בעצם הלסת, הפרוטוקול הנפוץ והמקובל כולל הפשלת רקמת החניכיים על מנת לחשוף את העצם שמתחת, ואז קידוח על מנת ליצור מקום לשתל שיוחדר אל ההכנה.

30/04/2018 | 21:07 | מאת: דוד

שלום עשיתי CT לפני השתלה אבל בזמן ביצוע CT כנראה בלעתי את הרוק ועכשיו התקשרו אלי ממכון ואצטרך לעשות עוד פעם --- השאלה שלי מה לגבי כמות קרינה בזמן ביצוע CT האם ניתן לעשות כמה פעמים CT

לקריאה נוספת והעמקה

קורה לעיתים שאיכות הצילום לא טובה ויש לחזור עליו. עשית פעם אחת, תעשה שוב. המכשירים הדיגיטאליים החדשים הם בעלי רמת קרינה נמוכה, מן הסתם ממגנים אותך בסינר עופרת. תבצע את הצילום שוב ללא חשש.

29/04/2018 | 11:52 | מאת: דלי

שלום אני עומדת לפני השתלה אסור לי להשתמש אדרנלין בהרדמה ---האם ניתן לבצע השתלה בזריקה ללא אדרנלין השאלה שנייה-- האם במקרה הזה יהיה שתף דם יותר כאשר עקרו לי שן --ללא אדרנלין --אז הרופא נתן לי אפשרות לירוק דם ללא לנקז --אפ אל פי שלידי הייתה אחות האם יש קשר בשימוש באדרנלין

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבצע את ההשתלה גם עם אלחוש ללא אדרנלין.

23/04/2018 | 20:41 | מאת: שירה

שלום אם מתקינים כתר על שתל ואחר כמה זמן יש להחליף כתר מסיבה כלשהי השאלה שלי -- האם יש להחליף גם מבנה של שתל או מתקינים כתר חדש על אותו מבנה

21/04/2018 | 14:08 | מאת: שושי

שלום עקרו לי שיניים לפני חודשיים --- ורופא הציע לי תור להתייעצות ו בדיקת CT מעודכן אבל בטעות קבעו לי תור בעוד 3 חודשים השאלה שלי האם טיפול יהיה שונה -- יותר מורכב

לקריאה נוספת והעמקה

סביר שלא, אבל למה לחכות כ״כ הרבה זמן בלי שיניים..?

21/04/2018 | 13:58 | מאת: גלית

שלום השאלה שלי מתי עושים תוספת עצם אחורי עקירה –מיד אחורי -או אחורי כמה חודשים האם יש להפריד בין ביצוע תוספת עצם והשתלה שתלים או אחורי עקירה והשתלה צמודה אין צורך בתוספת עצם

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם מצבים שונים ופרוטוקולים שונים למצבים שונים וכל מקרה לגופו. ישנם מצבים שבהם יש תועלת בהשתלת עצם מיד לאחר העקירה, וישנם מצבים שזה מיותר. ישנם מצבים בהם ניתן לבצע התקנת שתל יחד עם הוספת עצם ושינם מצבים בהם חסר העצם כ״כ משמעותי, שצריך בניית עצם מקדימה להתקנת השתל. כל מקרה לגופו..

20/04/2018 | 12:06 | מאת: דני

אחרי ששמו לי שתלים ,מהו הטיפול בהם כדי לשמר אותם . כמו חן מהו הטיפול בתותבת . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה חשובה! הטיפול בשתלים צריך להיות בדיוק כמו טיפול בשיניים - יש להקפיד להבריש עם מברשת, כולל מברשת בין השיניים, חשוב ללכת לטיפול של שיננית להסיר משקעים ורובד מהשתלים. למעשה הגורם שהכי משפיע על אורך חיי שתלים הוא רמת התחזוקה שלהם. אז למרות שמדובר במשהו מלאכותי, יש לטפל בהם לא פחות, אולי אף יותר, משיניים!! גם בתותבת יש לטפל - להבריש, לחטא ולנקות.

13/04/2018 | 20:55 | מאת: דודי

שלום שמעתי שעושים הרמת סינוס לפני השתלה בלסת עליונה השאלה שלי--- מתי ובשביל איזה שיניים 17---16-או גם 15- — 14 ובמה זה תלוי

לקריאה נוספת והעמקה

הוספת עצם לרצפת הסינוס - "הרמת סינוס", מתבצעת כאשר אין גובה עצם מספק לאחיזת שתלים באזורי הלסת העליונה האחוריים. לרוב מדובר על הטוחנות - "16,17", לעיתים גם שן מספר "15" נמצאת בקרבה לרצפת הסינוס. בוחנים את גובה העצם בצילום סיטי דנטאלי ומחליטים ע"פ הצורך.

15/04/2018 | 20:14 | מאת: דודי

שלום השאלה שלי לגבי הרמה סינוס פתוח –עבור -שן 15 -- האם עושים ומתי----או רק עבור-- לשיניים -- 16 — 17 או הרמת סינוס סגור עבור --- שן 15

10/04/2018 | 19:32 | מאת: דלי

שלום בשביל מה עושים CT לפני השתלה --מה רואים ב CT -האם יש צורך בתוספת עצם שאלה שלי אם אעשה CT ואצטרך לדחות השתלה לכמה חודשים האם אצטרך לעשות CT חדש ותוספת עצם יהיה יותר

02/04/2018 | 23:28 | מאת: שירה

שלום הולכת לעשות ניתוח הארכת כותרת שנדחה כמה פעמים מפאת בעיות בריאותיות במשפחה וקרה המצב שהשן שאמורה לעבור הארכת כותרת הורדנו את הכתר הזמני האם משפיע על הניתוח ובמיוחד שכל כך הרבה זמן בלי איזה 5 וחצי חודשים והאם זה משפיע זמן כה רב בלי כתר הזמני על מסובכות ומורכבות הניתוח וכן על ההחלמה ? האם צפויים כאבים רבים אחרי הניתוח לקחתי רק יום אחד חוץ מהניתוח כדי להתאושש ולהחלים האם מספיק ? יש לי כתר קבוע ליד השן שעוברת ניתוח אמרו לי שרוב הסיכויים שיפגע הניתוח גם בשן הנ"ל וכנראה אצטרך כתר מחדש האם זה נכון ואפשר להבין למה מה קורה בניתוח שמשפיע גם על הכתר הקבוע מגובר בשן של הניתוח והשן לידה בטוחנת עליונה אם זה משנה? ודבר נוסף לא נעשה כל צילום בערך שנה אצטרך שוב אני שואלת בגלל שיש לי רפלקס הקאה וזה סיוט במיוחד בשיניים עליונות אחוריות שפה זה המצב.

לקריאה נוספת והעמקה

בהצלחה

14/04/2018 | 22:42 | מאת: שירה

אני אחרי הניתוח הבינו שאין ברירה חייבים לעשות את הניתוח וגם לאחריו בלי כתר זמני שואלת רק שאלה בגלל שאני בלי כתר זמני היום עדיין לא כי עדיין רק כמה ימים אחרי והמקום רגיש האם כדאי יהיה לצחצח את המקום לפני החזרת/כתר זמני חדש כי זה יוצא 3 שבועות מהניתוח כדי שבטוח לא ייעשה נזק?

כדאי לצחצח בזהירות

הבעיה שכואב אפילו שנתפס בטעות אוכל לא כדאי לחכות שיהיה שבוע לפחות ולהמשיך עם מי פה רפואייםמואחכ רגילים פוחדת שבטעות ייפתחו התפרים או ייעשה נזק

29/03/2018 | 20:09 | מאת: דודי

שלום אחורי כמה זמן אחורי עקירת שן רצוי לעשות השתלה במה זה תלוי

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב מומלץ להמתין 2-3 חודשים לאחר העקירה. תלוי מה הייתה סיבת עקירת השן ובהחלמת האתר להשתלה. הזמן האידאלי לביצוע השתלה 2-6 חודשים לאחר עקירת השן.

29/03/2018 | 19:12 | מאת: גלי

שלום אני עומדת לפני השתלה ואני סובלת באוסטאופורוזיז ומקבלת EVISTA שאלה שלי האם יש להפסיק לקחת EVISTA לפני טיפול השאלה נוספת מה לגבי הבראה אחורי השתלה בגלל אוסטיאופורוזיס

לקריאה נוספת והעמקה
29/03/2018 | 19:17 | מאת: גלי

שלום שאלה נוספת האם בצילום CT רואים מצב האם יש אוסטראופורוזיס בלסת

שלום, לא ניתן לאבחן אוסטאופורוזיס בצילום סיטי של שיניים. לפני פעולה כירורגית יזומה, אצל מטופל שמשתמש בתרופה כגון אביסטה, יש להיוועץ עם האנדוקרינולוג המטפל לפני ביצוע הטיפולהדנטאלי.

28/03/2018 | 21:24 | מאת: שוש

שלום שאלה שלי -- איך נראה מבנה או בורג אשר מתקינים בשתל כאשר עליו מתקינים כתר האם הוא צריך להיות באותה חברה כמו שתל אם זה בורג או שזה מבנה אשר מכין טכנאי שיניים ורופא מתקין אותו

לקריאה נוספת והעמקה

המבנה בעל צורה מחודדת, עליו מלחבר הכתר. חשוב שהמבנה ייוצר ע״י החברה שייצרה את השתל, להבטחת תוצאות מלאות.

26/03/2018 | 20:11 | מאת: שושי

שלום יש לי שאלה באיזה שלבים מבצעים השתלה האם עושים תפרים אחורי השתלה וכמה זמן יש לחכות אחרי השתלה ל שיקום

26/03/2018 | 20:18 | מאת: שושי

שלום שאלה נוספת מה גודל של שתל קוטר אורך –האם הוא כמו שורש של שן

שתלים מגיעים ב 3 קטרים לרוב: צרים 3-3 ממ, סטנדרטיים 3.75 עד 4.2 ממ ורחבים - 5 ממ אורכים בין 6 ממ עד 16 ממ

כמעט תמיד יש לתפור את נחניכיים לאחר ההשתלה. לרוב מיכים 3-8 חודשים, בהתאם למצב העצם

17/03/2018 | 13:39 | מאת: דוד

שלום אני עומדת לפני השתלה-- דיברתי עם מישהו --ונאמר לי שאחורי כמה חודשים עושים גילוי שתל מה זה עומר המוסג הזה האם זה התקנת מבנה עליו יהיה כתר ומי עושה את זה רופא כירורג או רופא שיניים רגיל

לקריאה נוספת והעמקה

יש מצבים בהם בתום התקנת השתל הוא מכוסה ברקמת חניכיים, ועל מנת להמשיך בשקום שלו לאחר מספר חודשי המתנה עושים" חשיפה" של ראש השתל. מדובר בפעולה כירורגית פשוטה וקצרה שמבוצעת לרוב ע"י הרופא המשתיל.

11/03/2018 | 21:21 | מאת: שוש

שלום לפני כחודשיים עקרו לי שן וכאשר הגעתי לעקירה נוספת שקע נסגר ואחר כך לפני חודש עקרו לי שן שני ועכשיו יש לי שקע בחניכיים רק במקום של שן שני השאלה שלי למה במרקה שני נשאר עדיין שקע וזה ייסגר או לא ומתי ולכמה זמן יש לדחות השתלה --האם יש לחכות עד סגירת השקע שאלה נוספת --- אחורי כמה זמן אחורי עקירת שן רצוי לעשות השתלה

10/03/2018 | 22:37 | מאת: דלי

שלום עקרו לי שן ואני עומדת לפני השתלה חייבת לעשות CT שאלה שלי לכמה זמן תקף CT אם אני רוצה להתייעץ עם כמה רופאים

לקריאה נוספת והעמקה

אין לחץ..לרוב הצילום יהיה רלוונטי שנה ויותר

02/03/2018 | 21:10 | מאת: דליה

שלום אני עומדת לפני השתלת שיניים ומעוניינת לדאת איזו סוגי שתלים קיימים ומשתמשים בארץ -- תוצרת הארץ תוצרת חוץ ומה הבדל במחיר ואיכות שאלה שנייה רופא אשר עושה השתלת שיניים הוא מתקין שתל בלבד או גם מבנה על שתל בו זמנית שאלה שלי מה כולל מחיר של שתלים רופא 1 נתן לי הצאת מחיר שתל 2400 מבנה על שתל 1400 תוספת עצם 1500 רופא 2 נתן לי הצאת מחיר שתל 7500 מה זה עומר

לקריאה נוספת והעמקה

א. בשוק הישראלי ישנם סוגי שתלים רבים מאד. רובם טובים וניתן לעשות בהם שימוש ללא חשש אבל חלקם לא מומלצים. חשוב לשאול את הרופא באיזו מערכת שתלים הוא משתמש, ולקרוא על המערכת הזאת. חשוב לוודא שיש לשתלים תקינה אירופאית, אמריקאית, ואישור של משרד הבריאות הישראלי. ב. ישנם רופאים - לרוב מומחים בתחום הפריודונטיה או הכירורגיה, שמבצעים רק את החלק הכירורגי ואת החלק השיקומי מבצע רופא שיניים כללי, וישנם רופאים כלליים שמבצעים בעצמם את כל השלבים הטיפוליים. הכל מותר. ג. לגבי מחירים - כל רופא קובע את המחיר של הטיפולים, ומערכת השיקולים רבה. איכות החומרים בהם הוא משתמש ומידת ההכשרה שלו, האם הוא מומחה או לא, מן הסתם משפיעות על התמחור. כשמשווים מחירים חשוב להשוות בין אותו סוג של רופא. האם המשתיל הוא מומחה או לא וכו. קשה.. בהצלחה..

03/03/2018 | 20:45 | מאת: דליה

שלום איפה ניתן למצוא מידע על סוגי מערכות שתלים וממה הן מורכבות --חלק פנימי ו .... ואם רופא כירורג שמבצע רק את החלק הכירורגי איך רופא שיניים כללי יודע איזו סוג שתל הותקן ומי מתקין ---מבנה על שתל -- ובשביל מה זה

02/03/2018 | 19:39 | מאת: דוד

שלום לפני שבועיים עקרו לי שן אחרי הסרת תפרים יש חור בחניכיים שאלה שלי מתי בדרך כלל החור אחרי עקירה נסגר או שנוצרה מכתשית יבשה שאלה שנייה -- מה הגדרה של מכתשית יבשה

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים יכול לקחת שבועות ארוכים ולעיתים ישאר שקע באזור, שיהיה מכוסה ברקמת חניכיים. מכתשית יבשה קוראת סמוך לעקירה לא לאחר שבועיים.

25/02/2018 | 22:23 | מאת: שירה

עומדת לעבור ניתוח הארכת כותרת , הבעיה לאחר הניתוח תור לריפוד הכתר הזמני מצאו לי לאחר 3 שבועות ולא שבועיים האם זה נורא ויש הבדל משמעותי או שזה עדיין בגדר הזמן הסביר? ועוד שאלה יעבור איזה שנה מאז שעשו את הצילום במקום ועד שהחלטנו שצריך ניתוח האם סביר להניח שנצטרך שוב צילום , הפחד בגלל רפלקס ההקאה אבל אם חייבים בגלל הזמן שעבר אז ייעשו אבל מה דעתך האם הסיכוי לצילום גם גדול?

לא נורא כן

25/02/2018 | 21:09 | מאת: שוש

שלום אחורי כמה זמן אחורי עקירת שן רצוי לעשות השתלה עקרו לי שן לפני שבועיים ויש לי חור בחניכיים

לקריאה נוספת והעמקה

בין 8-20 חודשים לאחר העקירה

24/02/2018 | 22:34 | מאת: רומי

לפני כ9 ימים עברתי עקירה בשן אחורית אחרונה ומילוי עצם ושתל אחרי יום כבר חל שיפור ואחרי כחמישה ימים חזרו הכאבים והרגישות. התחלתי שוב אנטיביוטיקה בהמלצת הרופא שאמר שהכל תקין אני כבר יומיים אחרי אנטיביוטיקה ועדיין יש כאבים מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לקבוע. יש להמתין, לתת לזמן ולמערכת החיסון לעשות את שלהם. לקחת את האנטיביוטיקה ולהקפיד מאד על נקיון המקום. להרבות בשטיפות פה.

18/02/2018 | 13:25 | מאת: דליה

שלום עקרו לי שיניים מתי ניתן לקבוע תור לשיננית

לקריאה נוספת והעמקה

שבועיים שלושה נשמע סביר

18/02/2018 | 13:20 | מאת: גלית

שלום לפני כחודש עקרו לי שן ואחר כך לפני שבוע עקרו לי שן הסמוכה אחרי הסרת תפרים יש חור בחניכיים במקום הלעיסה . ובליטה בחניכיים בצד חיצוני --כמו עצם -- שאלתי רופא לגבי בליטה –הוא עמר זה ירד עם הזמן לגבי חור בחניכיים לא הספקתי לשאול מה לגבי 2 דברים האלו

לקריאה נוספת והעמקה

אם תשמרי על המקום נקי ותקבי בשטיפות עם מי פה רפואיים או מי מלח, סביר שהאזור יתמלא ויתרפא

19/02/2018 | 13:05 | מאת: גלית

שלום שאלה שלי מתי בדרך כלל החור אחרי עקירה נסגר ולמה הוא נוצר אם היו תפרים

19/02/2018 | 13:41 | מאת: גלית

שלום אחורי עקירה השתמשתי במי פה שבוע ימים CORSODIL אחורי הסרת תפרים לפי המלצת רופא המשכתי עוד 3 ימים ב CORSODIL שאלה שלי האם לחזור שוב ל CORSODIL עד סגירת החור

10/02/2018 | 20:30 | מאת: שירה

הולכת בקרוב מאוד לעבור ניתוח חניכיים (הארכת כותרת) רציתי לשאול כמה זמן לאחר הניתוח מותר /אפשר /כדאי לחזור לצחצח את מקום הניתוח פלוס שימוש בחוט דנטלי בלי פחד ואני גם בלי כתר זמני עד הריפוד בגלל שהוא לא מחזיק אז אולי במקרה כזה צריך יותר זהירות אודה להמלצה ואשאל גם ביום הניתוח מה אומרים וממליצים?

לקריאה נוספת והעמקה

בשבוע הראשון מומלץ לבצע שטיפות פה מבוססות כלורהקסידין, ולחזור לצחצוח עם הסרת התפרים

08/02/2018 | 00:01 | מאת: מירה

יש לי מספר כיסים קטנים בחניכיים. האם שימוש באריסטין ימנע את העמקת הכיסים?

הנני בת 67. עקב בעיית נחירות ודום נשימה בשינה משתמשת במכשיר CPAP עם נחירונים בזמן השינה מזה כעשר שנים. בחודשים האחרונים יש לי תחושה של תזוזת שיניים בזמן השינה עקב הלחץ שרצועות מכשיר ה CPAP מפעילות על הראש. בכל בוקר יש תחושה לא נוחה בשיניים, בעיקר בצידי הפה ולא בחלק הקדמי של הלסת. החלפתי מכשיר ולא עזר. התחושה בפה היא כשל תזוזה אחרי שימוש בפלטה ליישור שיניים. רופא אף אוזן גרון לא יודע לעזור כי זה שיניים, רופא שיניים לא יודע לעזור גם כן . הציע שימוש בסד שיניים אבל שימוש בסד מחייב שינה בפה פתוח והשימוש במכשיר CPAP מחייב שינה בפה סגור. אובדת עצות ומרגישה שבגילי כשהעצמות כבר לא גמישות זה יכול לגרום לי לאיבוד שיניים. מצד שני הפסקת השימוש במכשיר ה CPAP עלולה לגרום לאירוע מוחי. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לבדוק האם אכן יש תזוזה של השיניים או שזאת רק הרגשה. יש לבדוק האם יש אובשן עצם סביב השיניים עקב מחלת חניכיים ואז אכן הפעלת כוחות עלולה לפגוע ולהזיז שיניים. מציע להיבדק עי רופא חניכיים לשם כך.

06/02/2018 | 20:41 | מאת: דליה

שלום היה לי שן עם מוגלה אשר -- חזרה כמה פעמים – כנראה היה סדק בשן רופא -1- הציע עקירה וPRF ולקיחת אנטיביוטיקה OGMENTIN רופא 2 עקר לי שן שהיה עם מוגלה ולא נתן אנטיביוטיקה בבית התחיל דימום ואני הלטתי לקחת אנטיביוטיקה MOXIPEN שאלה שלי למה שני הצעות שונות –שני רופאים ראו מוגלה או בעיה בטיפול נוסף PRF יש צורך באנטיביוטיקה ומה לגבי החלתה שלי לקיחת MOXIPEN

אני צריכה לעבור ניתוח בלסת העליונה בשיניים 26 ו-27, ויש לי חרדה מטיפולי שיניים. נאמר לי שהניתוח ייארך שעה חצי. האם יש אפשרות לערוך אותו בסדציה?

לקריאה נוספת והעמקה

באופן עקרוני ניתן לבצע טיפולי שיניים בסדציה. תמיד כדאי לבצע טיפולים כאלה במרפאות שיניים שמצויה במרכז רפואי - בית חולים או מרכז רפואי. בהצלחה.

11/01/2018 | 23:23 | מאת: שירה

אני אמורה בקרוב לעבור ניתוח הארכת כותרת ושכחתי לשאול האם רצוי ומותר לאכול לפני הניתוח או שזה יכול לגרום לבחילה אם אוכלים לפני הניתוח ואן כן כמה זמן לפני הניתוח כבר לא כדאי שלא תהייה בחילה במיוחד שגם ככה יש לי רפלקס הקאה מוגבר?

לקריאה נוספת והעמקה

כן, אין בעיה לאכול לפני הפרוצדורה. בתאבון.

13/01/2018 | 13:48 | מאת: שירה

אבל בגלל האפלקס הקאה מוגבר לא כדאי איזה זמן ארוך יותר לפני ניתוח שלא יהיה לי בחילה יותר גדולה ממה שבדרך כלל וגם ככה קשה ובמיוחד צילומים וגם שזו שן אחורית ?

04/01/2018 | 18:58 | מאת: שוש

שלום יש לי 2 שיניים צמודים מיועדים לעקירה שן 15 ניידת שן 14-- הייתה מוגלה בחניכיים אשר עברה תוך שבועיים ללא אנטיביוטיקה רופא אחד הציע לעקור שניהם רופא שני הציע לעקור שן ניידת וחושב שמוגלה ממנו אף אל פי שמופיעה מול שן 14 –בגלל קירבת מקום האם זה יכול להיות שמוגלה מופיעה מול שן הסמוכה אין לי כאבים אפ אל פי מוגלה –שני שיניים אחורי טיפול שורש

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול להיות שמקור הבעיה בשן הסמוכה ושאין צורך לעקור שתי שיניים. לעקור כדאי כמה שפחות..)

03/01/2018 | 21:08 | מאת: גלית

שלום לפני ביצוע עקירת שן רופא שאל אותי האם אני מעוניינת בהשתלה בהמשך ואם לא אז יהיה עקירה רגילה השאלה שלי מה הבדל בביצוע לא הספקתי לשאול את הרופא

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי מושג מה חשב הרופא שלך.

04/01/2018 | 17:37 | מאת: גלית

שלום מה הבדל בין עקירה רגילה ועקירה כירורגית