פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

פורום זה נועד לתת מענה לציבור המעוניין לקבל מידע ראשוני בנוגע למחלות חניכיים. למעלה מ-30 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל אשר מעל גיל 30 ומעל 50 אחוזים מהמבוגרים מעל גיל 55 סובלים מצורה מסוימת של מחלות חניכיים עם הרס של העצם התומכת בשיניים. הבעיה היא שמחלת חניכיים, לרוב , מתפתחת ללא כאבים ומרבית האנשים אינם מודעים לכך שהם סובלים ממחלות כגון; נסיגת חניכיים, דלקת חניכיים, כיסי חניכיים, ניידות שיניים, שינוי מיקום שיניים ועוד. כמו כן, הפורום ייתן מענה ראשוני גם בנוגע לשיקום ובריאות הפה והשתלות שיניים . ברצוננו להדגיש כי הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא שיניים מומחה. אנו מאחלים גלישה נעימה לקוראי הפורום.
673 הודעות
628 תשובות מומחה

מנהל פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

שלום מה הבדל בין מבנה אינדיבידואלי למבנה מקורי של החברה עבור השתלים מאיזה חומר עשוי מבנה מקורי של שתל מסוג MIS האם יש הבדל בצורה מתי משתמשים במבנה אינדיבידואלי --מתי במקרי --במה זה תלוי האם זה נדיר שימוש במבנה אינדיבידואלי

14/05/2019 | 11:07 | מאת: NOT_FOUND

שלום רב, מומחה החניכיים המליץ על ניתוח פרנולקטומי לאחר השתלת עצם ולפני השתלת 2 שיניים קדמיות. האם צפויות תופעות לוואי מכל סוג שהוא (גם אסטתיות)לאחר הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון לא..

שלום רופא אמר שהוא עובד עם מבנה אינדיבידואלי עבור השתלים השאלה היא איך מכינים מבנה כזה מאיזה חומר ואיך מחברים לבורק אשר מבריגים לשתל תודה

הטכנאי מכין את המבנה מחומרים מהם מכינים מבנים.

28/04/2019 | 11:34 | מאת: גלי

שלום אני עברתי חשיפת שתלים ועכשיו אני עומדת לפני התקנת כתרים לשתלים איך עושים מדידה לכתרים עבור שתלים רופא הסביר לי שיהיו כאבים ויש לעבור עם זריקת LIDOCOIN למה האם זה לא מדידה רגילה האם יכול להיות דימום תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב שלב לקיחת מידות אינו כרוך בכאב, אבל אני מניח שאם הרופא המטפל חושש להכאיב לך, אז תכבדי את חששו ותזרמי איתו..

25/04/2019 | 11:11 | מאת: סופיה

שלום, אבקש לדעת מה עושים עם בלוטה קטנה עם מוגלה ,שנוצרה על החניכיים סמוך לשיניים האם יש פתרון ע"י משחה שאפשר לקנות? או שחייבים לראות רופא? הבלוטה אינה כואבת, אבל גם לא נעלמת תודה מראש סופיה

סביר שמדובר בזיהום ממקור של שן. יש להיוועץ ברופא שיניים.

11/04/2019 | 22:43 | מאת: רפי

דר שלום יש לי שן אחורית מס 37 שמתנדנדת הפריודנט אמר שיש צורך לעקור ולהשתיל עצם. ורק אחרי מספר חודים לבצע את ניתוח ההשתלה לעומתו רופא אחר אמר שאפשר לבצע השתלת עצם ביחד עם הכנסת השתל בלי צורך להמתין. שיטת gbr מה לדעתך השיטה העדיפה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במשנן אחורי, שם אין סיבה להזדרז ולקצר תהליכים, גישה הדרגתית - בשלבים, מבטיחה תוצאות טובות יותר עם תופעות לוואי נמוכות יותר ואחוזי הצלחה גבוהים יותר. לכן אני ממליץ לטפל בשלבים.

19/03/2019 | 18:48 | מאת: אמפיזמה בחשיפת שתל

שלום. לאחר בחלוף 5 חודשים מההשתלה (אחרי הרמת סינוס),בוצעה לי חשיפה היום במהלכה הרגשתי נפיחות בפנים עד כדי עיוותן וסגירת העין. הרופא אמר שזו אמפיזמה שתחלוף ונתן לי אוגמנטין 1500 מ"ג. עברו 10 שעות והנפיחות גוברת.האם להמתין? אני מפחדת מסיבוך . מרגישה לחץ בצד שמאל מה עלי לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

מניח שתשובה כבר אינה רלוונטית מקווה שישה בטוב.

24/03/2019 | 22:24 | מאת: ליץ בראש ובאזניים כתוצאה מהאמפיזמה

שלום ד"ר אמנם הנפיחות בעין ירדה אך יש לי לחץ בראש ונפיחות בצידי הגרון . אני עדיין מרגישה אויר במצח . תוך כמה זמן זה אמור לחלוף

היי, זה מסוג המקרים שלא ניתן לתת עצות בלי לבדוק ולהכיר את המקרה. יש להיות במעקב רפואי צמוד.

25/03/2019 | 10:33 | מאת: גלית

תודה. איזה סוג רופא ? כירורג פה ולסת או אף אוזן גרון?

אני חושב שכדאי להתייעץ עם כירורג פה ולסת בעניין.

14/03/2019 | 16:17 | מאת: דוד בן דוד

בן 21 לפני כשבוע וחצי עברתי ניקוי אבנית אחרי 4 שנים שלא כאשר עברתי את הניקוי זה כבר היה בשלב מאוחר יחסית (הזנחתי לצערי ) והחניכיים שלי היו אדומות נפוחות ומדממות מכול כיוון לשמחתי לאחר הניקוי (שהיה כואב בטירוף) היום שבוע וחצי אחרי החניכיים חזרו לצבע הרגיל , הנפיחות ירדה, הדימום הפסיק, הריח הרע נעלם, הכאבים פחתו ל 0 ואפילו החניכיים שנסגו קצת אחורה בחלק מהמקומות עלו בחזרה. דבר אחד נשאר לי- רגישות קשה קשה קשה בשיניים ( שלא הייתה לי לפני) רגישות קשה למים/אוכל קר ואפילו כאבים בעת אכילת אוכל לא קר סיוט של ממש ! ממה זה יכול להיות ? תור אצל רופאה רק בעוד חודש, בטלפון נאמר לי שזה בגלל הניקוי אולי וחשיפת עצבים זה צפוי לעבור ? יש דרך לטפל בזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

רגישות לשינויי טמפרטורה לאחר טיפול של שיננית, במיוחד עם נעשה בתדירות נמוכה, עלול לקרות. כדאי לעבור לשימוש במשחת שיניים ל״שיניים רגישות״, אפשר גם להניח את המשחה באפליקציה מקומית על אזורים רגישים בלילה ולהותיר את המשחה למשך הלילה, למשך כ 14 יום.

שלום לך ד"ר קובי אקשטיין היקר, אני פונה אליך מלומדי, כדי להבין מניסיונך האישי האם תהליך הריפוי שלי טבעי...או איטי מהרגיל ויש בו כדי להדליק נורה אדומה שמחייב בדיקת רופא נוסף לחוות דעת שניה? לפני שבועיים עברתי ניתוח מורכב שארך שלוש שעות בו בוצעו לי 3 עקירות כירורגיות של מה שנשאר לי מהשניים הקדמיות, גירוד וניקוי מוגלה בעצם, השתלת גרגירי עצם, כמדומני, בכל ארבע השיניים, 4 שתלים, העמסה מיידית של מבנים וכתרים זמניים ותפירה אחורית וקדמית של כל החניכיים. ברור לי שלא מדובר בפרוצדורה רגילה של שתלים, ועדיין, לאחר שבועיים, בהם עשיתי הכל, כולל אנטיביוטיקה, סטרואידים, שטיפות פה, האזור נפוח מאד מתחת לגשר הזמני שהרכיבו לי... במגע של הלשון יש חוסר תחושה מטרידה מאחורי הגשר...בצקת מקומית/נפיחות..עם מיחושים באזור החיבור של השיניים לחניכיים הפצועות שזה פחות מטריד אותי כרגע. בעיקר מטריד אותי הנפיחות וחוסר התחושה עם הלשון ברקמה שמתחת לחיך בדיוק מאחורי הגשר הזמני מאקריל (העמסה מיידית). יוער שאין ולא היה לי חום והתחושה בשפתיים העליונות בסדר גמור! עוד יוער, כי הורידו לי את כל התפרים הרבים שהיו לי. האם זה טבעי או שיש חשש כי נפגע לי עצב כלשהו באזור ויש מקום לדאגה? האם ייתכן שהנפיחות תישאר ככה? וגרוע מכך, האם ייתכן שחוסר התחושה תישאר לי כך כל החיים - תחושה שכאילו המקום מורדם/מאולחש? הרופא המנתח אמר שזה מהלך טבעי במקרה מורכב שכזה...אך אני עדיין מאד מוטרד. אודה על תשובתך לאור ניסיונך, אני מניח, בפרוצדורות דומות שעברו מטופליך. תודה רבה, איתן

לקריאה נוספת והעמקה

איתן שלום, נשמע שאכן עברת טיפול גדול ומשמעותי. תופעות הלוואי שאתה מתאר, אופיניות לטיפול נרחב כנ״ל. הימשכותן שבועיים לאחר הפרוצדורה, אכן מעט חריגה, אבל לא בצורה קיצונית. בכל מקרה, אין הרבה מה לעשות למעט להמשיך בשטיפות עם תמיסת חיטוי ומעקב. במידה ואין שיפור בפרק זמן של עוד 10-14 יום, כדאי לבדוק עם הרופא המטפל את האפשרות שיש בעיה עם השתלים או זיהום בעצם המושתלת. תרגיש טוב ובהצלחה.

תודה רבה יקירי על צפירת ההרגעה...

שלום דוקטור! לפני 3 חודשים קבלתי עירוי פמידרונט, כניסיון טיפולי לכאבי בית החזה. העירוי גרם לי פיזית ביד (לאחר 3 ימים פקקת ורידים שיטחית, וטופלתי בקלקסן לחודשיים בגלל שאני עם APLA ) שאלתי כרגע אינה קשורה ישירות, אבל יתכן שבעקיפין. לפני 3 ימים התחילו לי כאבי שיניים בסוג של גשר שיש לי ( 3 שינים ששמו לי כמו כתר-רק שהבנתי ששמם הוא גשר) . החניכיים ניראים מוזר-אדומים מאוד וכואבים מאוד. ביקרתי אצל רופא שיניים, צילום ראשוני לא הראה שום דבר חריג בטיפולי השורש שמתחת לגשר-כתר. היום אני יומיים אחרי אנטיביוטיקה אוגמנטין, ואין הקלה. כמובן שאני ממשיכה עם האנטיביוטיקה, ועם 8970987907 תרופות סבתא, מלח, עארק וכו'. נזכרתי שדובר על בעיות שיניים חניכיים לסתות בהקשר לעירוי הפמידרונט. האם אחרי עירוי אחד , יתכן שנפגע לי איזוא השינים והלסת? האם זה יתכן, או שהעינין מיקרי? כמובן ששואלת את חוות דעתך בלי שאתה רואה אותי, אבל קבעתי תור שני לרופא שיניים, ואלך גם לפרופסור גמליאל מרמבם בקרוב-ברגע שיגיע יום א' ואוכל לקבוע תור.. אני מציינת שאת עירויי הפמידרונט קיבלתי חד פעמי, ולא הומשך עם הטיפול. אשמח לדעתך.

25/02/2019 | 05:05 | מאת: סיון

שלום עשיתי השתלה בשן הקידמית ואחרי חצי שנה עשיתי חשיפה ואחרי שההרדמה קצת ירדה בערך אחרי שעה מרגע ההרדמה התחילו לי די כאבים חזקים שעברו אחרי כשעה וירד לי קצת דם והפסיק שתיתי קפה שעתיים אחרי הטיפול ואז אחרי כמה שעות אכלתי פרכיות שקצת פגעו לי במקום ומאותו זמן בזמן האוכל כואב לי בשתל וגם לפעמים סתם ככה כמעט ולא אבל קורה ואני 5 ימים אחרי החשיפה והוא עשה לי צילום והוא אמר שהשתל תקין, הכאבים נורמלים ? כי כששאלתי את הרופא ישר אחרי שסיים את החשיפה הוא אמר שלא אמור לכאוב לי , אני אמורה ללכת לבדוק את זה? קצת דואגת..

יתכנו כאבים אחרי הפרוצדורה

17/03/2019 | 21:03 | מאת: איתן

תודה רבה יקירי על צפירת ההרגעה...

17/02/2019 | 08:45 | מאת: יצחק בלב

שלום רב אני שנים הזנחתי את השניים שלי עד למצב שבו כבר אין לי השניים רבות מה הצעדים הראשוניים והמשניים שאני צריך לעשות בשביל להחזיר את המצב לידי כך שיהיה לי שיניים בכל הפה מהי העלות? פרק זמן הכי מהיר? ולמי לפנות?

כדאי להסתכל קדימה ולא אחורה. ניתן היום באמצעות שתלים לשקם בצורה טובה, תפקודית ואסטטית לסתות מחוסרות שיניים. נכון לפנות למומחה חניכיים או למומחה בשיקום הפה על מנת לקבל את האפשרויות הטיפוליות הנכונות ביותר למצבך. לא להתפשר על רופא שאינו מומחה. בהצלחה.

16/02/2019 | 11:49 | מאת: דבורי

שלום רב, האם יש שתלים מזירקונייה להשתלה במקום אלו מטיטניום...אם כן מה הניסיון שיש לגביהם. אני מהססת לגבי השתלת שתל טיטניום מחשש להרעלת מתכות, האם יש ידע בנושא זה...או חשש מוצדק... בתודה, דבורי

לקריאה נוספת והעמקה

שתלים שעשויים מטיטניום וסגסוגות טיטניום מצויים בשימוש ברפואה אורתופדית ורפואת שיניים עשרות שנים, ונחשבים בטוחים ביותר. החומר נחשב בטוח מאד בשימוש רפואי, ויש מעט מאד דיווחים על תופעות בתגובה לטיטניום. שתלים דנטאליים עשויים מזירקוניה, מופיעים בשוק בשנים האחרונות, וככל הנראה משמשים תחליף ראוי למי שמבקש להימנע משימוש במתכות. עדיין, אין מעקב ארוך שנים אחר שתלים דנטאליים עשויים מזירקוניה, והידע הקיים פחות משמעותית לעומת הידע הקיים על שתלי טיטאניום.

17/02/2019 | 07:14 | מאת: דבורי

תודה על תשובתך המפורטת והמהירה.

16/02/2019 | 10:32 | מאת: ליאת

שלום לבן שלי יש גשר כבר 10 חודשים. החניכיים ירדו וממש נושקות לקוביות. הרופאה אומרת שזה עקב אי צחצוח תקין ומאיימת להסיר את הקוביות. הבעיה היא שכעת הוא באמת לא מצליח לצחצח נכון כי זה כואב ומדמם. איך פותרים את הבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר יש על השיניים את המכשור האורתודונטי, קיים קושי אובייקטיבי לנקות ולצחצח את האזורים הללו בצורה טובה, מה שעלול להביא להתפתחות של דלקת ונפיחות בחניכיים. חשוב לשבור את המעגל הזה. יש לבצע ישיבת ניקוי טובה, והדרכה בצחצוח ולהקפיד על כך למרות אי הנוחות והדימום. אם אין ברירה, בהחלט כדאי לשקול את הסרת המכשור האורתודונטי, על מנת לייצב את מצב החניכיים, ולאחר שיפור המצב ושיפור ביכולת הצחצוח, ניתן לחזור לטיפול.

07/02/2019 | 19:05 | מאת: גלית

שלום מה זה IMPETIGO האם זה זיהום ויראלי --ואם זה על השפתיים –יש לדחות טיפול בשיניים ולמה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בזיהום חיידקי על העור/ חלל האוראלי שמתבטא בצורת שלפוחיות. זה מצב מדבק וגם יוצר גרוי לא נעים למטופל ולכן משום שטיפול שיניים הוא טיפול אלקטיבי יזום, הגיוני לדחות אותו עד להחלמה.

07/02/2019 | 16:20 | מאת: דלית

שלום יש לי תור לחשיפת שתלים בעוד חודש - דחיתי תור בגלל המחלה אבל ביצעתי צילום פריאפיקלי לפני כחודשיים בשביל חשיפה שתלים השאלה שלי האם יש לעשות צילום חדש תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הצילום שבוצע מצביע על תקינות השתלים, סביר שאין צורך, אבל זאת החלטה קלינית של הרופא הכירורג שחושף ולגיטימי לבקש צילום עדכני.

06/02/2019 | 13:59 | מאת: נירקו

האם מותר לעשן באותו יום של הארכת כותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי מאד להימנע מעישון לאחר פעולות כירורגיות בחלל הפה. העישון פוגם בתהליכי הריפוי ומעלה את שכיחות הסיבוכים כולל זיהום ודימום.

שלום רב. האם ידוע על דימום בחניכיים עקב שימוש בסיגריה אלקטרונית? תודה על תשובתכם מני ששון

לקריאה נוספת והעמקה

הסיגריה האלקטרונית היא מוצר חדש שלא רבות ידוע עדיין על תופעות הלוואי שלו, שמן הסתם, קיימות. אם נניח שתופעות הלוואי סביבו הן מקבילות לאלו של עישון סיגריות ״רגילות״, הרי שלעישון יש השפעה בצורת הפחתה בדימום מהחניכיים. לא כי העישון מועיל ומרפא דלקות..אלא כי אם בגלל שהעישון פוגע בזרימת הדם ולכן מביא להפחתה בדימומים. כלומר, אם יש לך דימום בחניכיים מאז שהתחלת לעשן, זה לא בגלל העישון.

תודה רבה ד"ר

20/01/2019 | 19:32 | מאת: איתן

שלום אני לוקח תרופה שאחת מתופעות הלוואי שלה היא יובש בפה אין לי אפשרות להחליף אותה עם הזמן התחילה לי נסיגת חניכיים האם יכול להיות קשר גם לזה. ואם כן מהן האפשרויות

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, לרוק שבפינו יש תפקידים חשובים ומגוונים בחלל הפה, שמן הסתם כשיש לנו אותו, אנחנו לא נותנים עליו את הדעת. בהחלט יכול להיות קשר בין הפחתה בהפרשת רוק להתפתחות של מחלת חניכיים/נסיגת חניכיים. ישנן תרופות רבות שבין תופעות הלוואי שלהן יש הפחתה בהפרשת הרוק. א. חשוב לעודד את ההפרשה ככל שניתן. להשתמש בסוכריות למציצה, להשתמש בורק מלאכותי, לעודד ככל שניתן את ההפרשה. ב. להקפיד הקפדה רבה על היגיינת פה, ובקרת רובד טובה. כחלק מכך, לבצע טיפולי תחזוקת שיננית תכופים ולהגיע לבדיקה/ביקורת אצל רופא שיניים/חניכיים. בהצלחה.

20/01/2019 | 14:18 | מאת: דליה

שלום עשיתי השתלה של 2 שיניים 14 15 השאלה שלי –עברו כבר 6 חודשים אחורי השתלה -כמה זמן מקסימום יכול לעבור לפני חשיפת שתלים שלא יהיה נזק לשתלים האם הם יכולים לשנות מקום בתוך החניכיים אם אני אעשה חשיפה בעוד כחודש או עדיף לעשות חשיפה עכשיו וללכת עם ברגים –כיפה בעוד כחודש

18/01/2019 | 12:35 | מאת: נועה

הולכים להחליף לי כתר חרסינה מאוחה למתכת לכתר זירקוניה. איך הולך הורדת הכתר וחלפה לכתר חדש מה עושים כדי להוריד כתר האם יכולים לראות דברים בהורדה שלא ראו במבט או בצילום ויצטרכו לעשות תוספת לטיפול חוץ מההחלפה? והאם צריכים גם להוריד מבנה כדי לעשות כתר חדש והאם בעקבות ההחלפה תהיה חבר כותרת לשן?

לקריאה נוספת והעמקה

א. את הכתר מסירים או עי הוצאות או ע״י חיתוכו. ב. בהחלט עלולים להתגלות ממצאים חדשין מתחת לכתר לאחר הסרתו. ג. באם אין עששת מתחת למבנה ויש איטום של השן, אין הכרח להחליף מבנה.

17/01/2019 | 20:31 | מאת: לילך

מהם הסיבות שיודעים בוודאות מתי צריך הארכת כותרת והאם החלפת כתר והשחזה מחודשת לכתר זמני וקבוע יכול להיות שצריך הארכת כותרת והאם יודעים בוודאות לפני הכתר הזמני או רק לאחריו ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר אין חומר שן מספק להחזיק כתר, וזאת למרות שמדביקים כתר, אז יש צורך לחשוף חומר שן שמצוי מתחת לחניכיים כדי לאפשר חביקה טובה של הכתר לשן. פעיות זאת קרויה ״הארכת כותרת״. כדאי להחליט על הצורך באופן סופי לאחר שיש על השן כתר זמני שאיתו אפשר לראות בצורה ברורה היכן יהיו שולי הכתר הקבוע.

15/01/2019 | 20:46 | מאת: יעל

התקינו לי כתר חדש לפני שבועיים מזירקוניה. הבעיה היא שמדי פעם שמנקה שם יורד לי דם וזה כבר כתר קבוע האם יכול להיות שכבר כמה זמן ניקיתי פחות השיניים קצת פחות שהיה כתר זמני ופחדתי שיפול למרות שצחצחתי בקפדנוץ וגם השתמשתי במי פה או שיכול להיות בעיה אחרת שקשורה לשן ולחניכיים שפתאום התפתחה כי דווקא צילמו לפני ההתקנה ואם היו רואים בעיה זה היה אמור לראות או גם ששמו אז מה יכול לגרום לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

פשוט תקפידי על היגיינה מיטבית סביב הכתר כולל שימוש באביזר בין השיניים.

14/01/2019 | 06:30 | מאת: שוש

לפני שבוע בוצע ניתוח חניכיים בגלל כיס עמוק. אחרי שלשה ימים החלו כאבים עזים ואני לוקחת אטופן לשיכוך הכאב. פניתי למנתח לבקורת כשראיתי שהחניכים באזור המנותח שן 26 למעלה בצבע שחור. הרופא אמר שזה נמק ונתן לי דלסין סי 150 האם זה מספיק? אני מאד חרדה. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

נמק של רקמה לאחר ניתוח חניכיים הוא סיבוך מאד לא שכיח.. האנטיביוטיקה שציינת ניתנת לאנשים שרגישים לפנצילין, המינון הוא 150 מג 4 פעמים ביום. כדאי להרבות בשטיפות עם חומר חיטוי מבוסס כלורהקסידין ו/רט תמיסת מי מלח.

11/01/2019 | 21:14 | מאת: מעין

מצב כזה כבר כמה פעמים מנסים לשים כתר והמדידות שחוזרת מהמעבדה חטזר חסר סיכוי אבל שוב ליטושים ושינויים. הייתי בשן זו קצת חסר כותרת אבל נאמר שרק זירקוניה נצליח . בינתיים מנסים לא רצינה לעשות ניתוח כדי למנוע בעיה בכתר ליד. בינתיים התחיל להציק גם הכתר ליד והוחלט אחרי הצילומים נוריד ונעשה 2 כצרים מחוברים קודם כל מה זה אומר יהאם בעיה יותר לנקות ולטפל ? והאם עכשיו שיהיו צילומים שהצליחו במכון לשים גדולים ולהשתלט על הקושי בצילום יראו בוטדאות מה מצב הכותרת והאם יכול להיות שיצטרכו ניתטח למרות שאמרו שכתר כזה מזירקוניה מונע או יכול להיות סתם מדיגה לא טובה יכול להיות בגלל המרפאה או המעבדה או תזוזות שלי של רפלקס ההקאה והאם יש משהוא שאפשר לדעת בטוח בצילומים או בבדיקה מדידות חדשות שיעזרו וגם האם שמורידים כתר ליד ועושים כתר חרסינה מצב כזה של הורדה ועשיית כתר זמני חדש כולל גם השחזות ואם כן יכול להיות לאחר מכן בגלל שוב השחזות איאלץ גם פה אולי הארכת כותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקה קלינית

11/01/2019 | 20:09 | מאת: סיגל

מאז,שהרכיבו לי את הכתר לשתל לא מתרגלת הרגשה שטיפה תנועה נפגשת למרות שאמרו שאין בעית גובה ולחץ וכאב כל לעיסה וגם שמנקה רק מתקרבת ונגיעה קלה בניקוי מרגישה אי נוחות ולחץ מה יכול להיות הבעיה לזה ומההאפשר לעשות שלחו אותי לצילומיםמעשיתימונראה בתור מה אמורים לראות שבר אין האם בעיית גובה בעצםצאו בחניכיים גם רואים ובכל מקרה מה יכול להיות הסיבה לתחושות שלי ומדובר בשתל על טוחנת עלעונה וכתר מוברג.

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקה קלינית

רציתי לשאול כמה זמן צריך להסתגל לכתר על שתל בפה לא נוח אבל כבר שנים בגלל כל מיני בעיות ואילוצים ותקלות וזה יוצא שכמעט 3 שנים מהעקירה לא היתה שן /כתר בפה האם החניכיים צריכים להתרגל שם מחדש או משהוא אחר שצריך לקחת רק היום שמו וכמה זמן אם כן זמן סביר שזה אמור להתרגל חזרה לשינויים ולא יכול להיות חוץ מהתרגלות של זמן כזה יכול להיות בעיה אחרת של אי הנוחות כי חוץ מזה אוכלת ולועסת ואין כאבים אי נוחות והרגשתי קושי קל בניקוי אולי גם שלא הצטרכתי לנקות באיזור שנים אלו וקצת מוזר ולא נוח שניקיתי שם והאם כדאי לנקות או כדאי לתת כמה ימים ללא לראות שהכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים לוקח זמן להסתגל. כדאי לחכות.

03/01/2019 | 20:47 | מאת: רעות

שמו לי היום כתר מוברג על שתל אחרי שהמון זמן לקח בגלח כול תהליך ההשתלה וההחלמה וכן עיכובים מצדי ובעיות מצד המעבדה . היום שמו ועדיין לא מרגישה בנוח ניסו כל הבעיות ובדקו גובה אין בעיה נאמר שאנסה להתרגל יכול להיות שזאת הבעיה אם עדיין ארגיש ככה נותנת לזה כמה ימים ונראה אם החניכיים אוליצלוקח זמן להתרגל אבל במידה וארגיש לא בנוח האם אפשר לעשות תיקונים לאחר ששמו כבר בפה או שזה סיפור אחרי שלב כזה בין אם יצליחו במרפאה לסדר או בין אם צריך שוב לשלוח למעבדה בגלח שהיה בפה כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שאם לא נוח לך ינסו לעזור לך...

שלחו אותי לצילומים של סטטוס מקביליות במכון בגלל בעיה מציקה באיזור וראו שהצילומים מזמן לא עדכניים ומעדיפים שבאותה הזדמנות נבדוק כם אם הכל בסדר ולא נוצרה עוד בעיה ושנדע כי זה כבר כמה שנים שלא עשיתי. אמורה לקבוע תור וללכת בודקת השאלה אני זוכרת שזה הרבה צילומים ששמים פה ויש לי רפלקס הקאה מוגבר ואפילו בטיפול עוברת הרבה פעמים עם הפסקות מדי פעם במקומות שקשה מה אפשר לעשות כדי להקל ואם יש איזה קשר לשעה שאעשה למצב שזה יותר קל או יותר קשה ובאחד השיניים אף יש כתר זמני זה יכול להקשות על הצילום? וגם באופן כללי למה יותר טוב צילומים כאלה מפנורמי והאם אם יש דלקות ובעיות בחניכיים שלא רואים אלא עמוק יותר ורציני גם רואים?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום סטאטוס בשיטת המקבילית הוא הצילום שנותן את מקסימום המידע על מצב השיניים והעצם התומכת בהן, ולכן כדאי אחת למספר שנים, בהתאם למצב המטופל, לבצע צילום מן הסוג הזה לשם אבחנה מלאה. צילום פנוראמי נותן תמונה כללית בלבד, ולכן פחות מומלץ.

הסכמתי לנסות הבעיה בקושי הצילום הוא בעיקר בשיניים האחוריות.

אני כעת עם כתרים בכל הפה ונאמר לי שצריכה לעקור את כל השיניים למעלה ולשים פלטה זמנית ולאחר מכן פלטה קבועה, הציעו לי השתלה בזאלית שזה עקירות והשתלות ביום אחד, לציין שיש לי דלקות חניכיים ונסיגת חניכיים עם ריח רע מהפה, לציין שאני מצחצחת שיניים בוקר וערב ומשתמשת הסילונית לניקוי יום יומי וכמו כן משתמשת בקורסודיל לאחר כל צחצוח וניקוי עם סילונית, נאמר לי על ידי רופא השיניים שהריח הוא בגלל השיניים שצריך לעקור למעלה (שורשי השיניים), השאלה שלי היא כיצד אני יכולה לטפל בריח הרע מהפה והאם כדאי לי לבצע השתלות במצב כזה שהדלקת הגיעה כבר לעצם ואכלה לי את העצם ואני מרגישה כאבים חזקים בעצם, או שיותר בריא לי לעקור ולשים פלטה זמנית ולאחר מכן פלטה קבועה? אשמח לתשובתך המהירה בתודה מראש ורד

לקריאה נוספת והעמקה

באמת שקשה לתת עצה בלי לבדוק את המצב..אני חושב שאם יש לך התלבטות, לפני טיפול גדול כ״כ, כדאי לשמוע חוות דעת נוספת ועדיף של מומחה לחניכיים.

תודה על תשובתך, יש לי פגישה עוד 4 שבועות עם מומחה לשיקום הפה שהוא גם מנהל סניף במרפאת מכבידנט אז אבקש ממנו הפניה לפריודנט ויש לי גם פגישה עם עוד מקום שעושים השתלות בהרדמה מלאה, זה עדיף לי מאשר 6-7 זריקות בהרדמה מקומית, רציתי לשאול אותך מה דעתך לגבי השתלות ביום אחד ומה שעתך לגבי השתלים הבזאלים? ראיתי בגוגל שזה המצאה של רופא צרפתי, אחרי זה גרמניה התחילה לעבוד עם השיטה הזאת ולפני 3-4 שנים זה הגיע לארץ וזאת השתלה למחוסרי עצם.

01/01/2019 | 20:36 | מאת: שירה

יש לי הרגשה שיש לי דחיסת מזון כואב לי בעיקר אחרי ניקוי וצחצוח שהכאב ממשיך איזה בערך שעה לפחות ולפעמים בנרבה יותר ולפעמים גם אחרי אכילה ויש גם לחץ במקום מרגישה כמו תחושה שלועסת את המקום אם זאת הבעיה ולא אחרת כמו דלקת בשורש או שבר בכל מקרה אלך שיסתכלו ויבדקו אבל אם זה דחיסת מזון זה באיזור כתר שהוא קבוע האם אפשר לדעת בהסתכלות שזאת הבעיה ואם הבעיה או בדחיסת מזון או בעיה בכלל מהכתר האם החלפת הכצר ומדידות מחדש יתקנו את המצב? והאם דחיסת מזון שמנשיכה להיות פוגעת בחניכיים וממשיכה לעשות כל מיני נזקים עד שמטפלים ואם כן מה יכולים להיות הנזקים מדחיסת מזון?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול לעשות נזק וצריך לטפל

29/12/2018 | 07:56 | מאת: אביבית

ידוע לי כי קיימות מספר שיטות:: שתל דיווה IRAISE פירמידיון שתלים החובקים התוכל בבקה להסביר את ההבדל ביניהם? היתרונות והחסרונות ?

לקריאה נוספת והעמקה

חלק מהשמות שאתה מציין הן טכניקות להתקנת שתלים עם הוספת עצם/הרמת סינוס קרסטאלית, חלק אני כלל לא מכיר. כאשר יש פחות מ 5-6 ממ גובה עצם באזור ריצפת הסינוס, על מנת להתקין שתל, יש לבצע הוספת עצם מקומית. יש טכניקות שונות ורבות, כל אחת מדגישה את יתרונותיה על השנייה, אבל בסיכומו של דבר הן עושות תוצאה דומה. בעניין הידע הרב שלך, האינטרנט הוא מקור מעולה למידע, אבל יש בו גם הרבה מידע לא נכון, מעוות, ומגמתי. חשוב להתייעץ עם רופא שיש לך אמון בו, להסתמך רק על האינטרנט - בעייתי.

28/12/2018 | 20:59 | מאת: שרית

יש לי כאב ממש חזק כל פעם שמנקה בין שיניים בשן מסוימת היה גם דימום נוראי בהתחלה אבל עכשיו הדימום רק מדי םעם והכאב כל ממש מנש חזק ונמשך הרבה זמן עוד אחרי הצחצוח והניקוי ולפעמים לא תמיד גם לםעמים רגישות וכאב קצת גם בלעיסה וגם הרגשת לחץ ללא קשר לאכילה. מה זה יכול להיות האם מהחניכיים מהשן ומה זה יכול להצביע?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר בלי לבדוק

27/12/2018 | 23:26 | מאת: גאיה

יש לי בעיות בזמן האחרון סביב כתר קבוע גם מספיק פעמים דימומים וכאב שמנקה לפעמים שניהם ולפעמים רק כאב וביום יומיים האחרונים ללא קשר לכלום מרגישה סוג של לחץ וכאב שכאילו לוחצת ולועסת על השן ללא סיבה שמופעל לחץ ללא פעולה שצריכה על השן. שבוע הבא יש לי תור אבל יכול להיות שמה שהתחיל בעיה של חניכיים הפך לבעיה מורכבת בחניכיים חוץ מהחלפת או יכול להיות סתם לחץ שלי למרות שמרגישה החמרה או האם יכול להיות מצב של בעיה שם מהחניכיים שלחץ שם ועדיתי עומסים שנעשה שם שבר והטיפול יכול להיות גם טיפול שורש האם לפעמים עושים טיפול שורש כתוצאה משבר או במקרה כזה רק עקירה ? ואם עשיתי לחץ או שבר אם נזק האם אפשר לראות בעיה מספיק בצילום או חייבים להוריד את הכתר אפילו רק כדי איבחון מה הבעיה? וזה שמרגישה לחץ כמו שבר יכול להיות שבר קטן בשורש שניתן לטפל או אפילו לחץ מהדלקת חניכיים הכאבים והעומבים גרמו לדלקת חניכיים ושברים בשורשים ובכתר שצריך טיפול מורכב בשיניים או בחניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר ללא בדיקה.

שלום רב יש לי שתי כתרים בלסת ימנית תחתונה גורמים לי כאב שמקרין לכל הלסת התחתונה וגורם לנסיגת חניכיים כשבאתי לרופאה היא אמרה שבצילומים רואים שהכל בסדר שלחו אותי לרופא חנייכים והוא אמר שצריך להוציא את הכתרים ובכתר אחד לעשות הארכת כותרת ניגשתי לרופאה ביקשתי ממנה להוציא את הכתרים והיא אמרה שהיא לא נוגעת בי ומבחינתה היא סיימה את העבודה ושאחכה למנהלת המרפאה שהיא תטפל בי בנתים היא לא נמצאת ואני סובל מכאבי תופת ומהמשכת הנסיגה היא טוענת שהיא בכלל לא רואה נסיגה האם הנסיגה היא רשלנות רפואית? הם טוענים לא קשור לטיפול ואני אומר להם שהנסיגה התחילה אחרי שהיא שמה את הכתרים היא גם כתבה את זה בתיק שאני אמרתי שיש לי נסיגה האם הנסיגה היא רשלנות ...? אם אני יוצא את הכתרים שהם כביכול הגורם המגרה הנסיגה תפסק .....?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שהנסיגה תיפסק אם יהיו כתרים מותאמים.

25/12/2018 | 00:04 | מאת: שרונה

יש לי בזמן כאבים וחלק מהמקרים גם דימומים האם מצב כזה מצביע על בעיה בכתר צמרות שהכתר שנים בודדות 3-4 שנים וטם כן מה יכול להיות הפתרון בגלל שיש כאבים אז בטח לאנרק החלפת כתר האם צריך טיפול בחניכיים או שהכאב באיזור הכתר גם יכול להיות מבעיה בכתר גם צורך בטיפול שורש או עקירה והאם באחד המצבים שציינתי יכולים לראות את הבעיה בצילום וכמה רצינית טיפול פשוא או מסובך עד כדי עקירה למרות שהכאבים יכולים להיות גדולים אבל בדרך כלל רק בניקוי וצחצוח שיכול להטריף אחכ כך זמן מה ושאני סוג של סגירה מרגישה גם אז לעיסה וכאב ואציין שאני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להביע דעה בלי לבדוק קלינית

שלום רב שתי כתרים מחוברים אחד יושב טוב ואחד גורם לחיכוך קטן שגורם לרגישות בחנייכים או שאולי זו המתכת שגורמת לגירוי החניכיים ......? השיניים ממוקמות צד ימין תחתון שן טוחנת והקטנה שלידה סו שגורמת לחיכוך ....? יכול להיות שעקב החיכוך או אולי המתכת גורמת להרגשה של רגישות שגורמת לדלקת חניכיים פנימית שגורמת לנסיגת חניכיים באזור הניב והשיניים הקדמיות ...? אשמח לתשובה אני שמתי לב שמאז שאני התחלתי טיפול עם הכתרים האלו החלו לי בעיות של נסיגה וששאלתי את הרופא שלי הוא אמר לי שזה לא קשור אבל זה רק מחמיר עם הזמן .... ואם אפשר עוד שאלה איזה צילומים צריך לעשות בשביל לראות נסיגות חניכיים ...?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן מצב שבו גרוי קבוע של שולי כתר יגרמו לגרוי של החניכיים ועקב כך לנסיגה שלהם. כדאי לבדוק את העניין עם פריודונט. הצלום הנחוץ הוא ״סטטוס מקביליות״.

תודה

23/12/2018 | 18:20 | מאת: שמרית

מקווה שאני סתם מרגישה יש לי תחושה מעין שבר מתחת לכתר קבוע. שאלתי מה ההבדל בין שבר לסדק בשן האם רואים בצילום במיוחד שזה מעל חודש ומה הטיפול לזה ? ואם זה שן שיש בה כבר כתר אם יהיה שבר או סדק במקרה כזה יש אפדרות לטפל או רק עקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

כמעט כל סדק יהפוך עם הזמן לשבר..מאד תלוי מה קו השבר והאם הוא הולך אל מתחת לחניכיים. סדקים/שברים לרוב מסתיימים בעקירת השן.

22/12/2018 | 23:29 | מאת: שירלי

יש לי כאבים ורגישויות סביב כתר בעוצמות משתנות יש פעמים שקצת מציק ולא נורא ויש פעמים שפתאום יותר מציק שלפעמים גם דימומים, האם העוצמות קשור לצחצוח /לסוג האוכל יש השפעה? האם יכול להיות מצב כזה שאצטרך טיפול שורש לשן שיש בה כתר ושנוגעת במקום מסוים למטה באיזור העצם/חניכיים כאב שם ואם יש מצב שדלקת חמרגישות בשן שמצריכה טיפול שורש והאם רואים בצילום וגם אם זה מהלחץ עשיתי שבר רואים כאלו דברים אונרק שהמצב כבר מאוד חמור?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בלי להיבדק וללא צילום..קבע תור להתייעצות אצל פריודונט. https://perio.org.il/

21/12/2018 | 17:37 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך, אולי זה קדור אף לחניכיים? אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

בשן טוחנת עליונה מתוכננת לי סתימה בעוד כשבוע (לבנה). בינתיים, בימים האחרונים החלה לי רגישות באיזור החניכיים המקיפים שן זו. הבוקר, התעוררתי לכאב ראש ולחץ חריף ברקה שמעל השן. ניגשתי לעזרה ראשונה מתוך חשש שמדובר במשהו שמצריך טיפול שורש (סימפטום דומה למה שהיה לי טרם טיפול שורש בשן אחרת). רופאת השיניים שבדקה אותי ביצעה סקירה, הוציאה חתיכות מזון שהיו תקועות באיזור חניכיים אלה, ואמרה שסביר שהרגישות ואפילו תחושת הלחץ נבעו מהם. בינתיים חלפו כ-8 שעות, הלחץ על הרקה נשאר אחיד ולא השתפר (לא בלתי נסבל, אבל ניכר ומטריד). משככי כאבים מרגיעים אותו לכשעה ואז הוא חוזר. האם נשמע שנדרש לגשת שוב לטיפול? או שיש סבירות שיחלוף?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתקפיד מאד על ניקוי האזור, למנוע הצטברות מזון שגורם לדלקת שמכאיבה, ותנסה לטפל בבעיה בהקדם.

15/12/2018 | 10:11 | מאת: רעות

יש לי דימומים פעם ולפעמים פעמיים סביב כתר קבוע ואם אין דימום שמעבירה חוט דנטלי מרגישה כאב מה הבעיה שזה יכול לנבוע ומה אפשר לעשות כדי להקל. אני כם משתמשת במי פה ואפילו בג'ל להקלה ולא משתפר.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול לנבוע מדלקת מקומית בחניכיים. כדאי להקפיד על ניקוי טוב, לבצע טיפול של הסרת אבנית והדרכה בצחצוח עם שיננית מיומנת, ובמידה והבעיה אינה חולפת, הרופא המתאים ביותר לבדוק את העניין הוא מומחה לחניכיים.

15/12/2018 | 11:29 | מאת: רעות

זהו זה כמה זמן שלא עובר וגם הולכת כמה פעמים לשיננית בשנה ואפילו אמרה שמצחצחת ומנקה טוב כך שלא מהיגיינה לקויה ואיך פתאום קורה כתר שרק 3 שנים האם יכול להיות בגלל כתרהשעושים ליד השפעה כלשהיא על או אפילו רגישות פתאום ולחץ מהמתכת של הכתר ?

14/12/2018 | 23:33 | מאת: דנה

רציתי לשאול האם דימומים בחניכיים סביב כתר שעבר טיפול שורש יכול להיות בעיה בכתר שרק החלפת כתר לא תעזור ואצטרך שוב טיפול שורש הבעיה שהמקום מציק ורגישות בחניכיים וזה באיזור רק של הכתר הנל. השאלה יכול להיות בעיה חוץ מהדימום שמצריכה כבר טיפול ארוך יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין טיפול השורש לבין הדלקת בחניכיים שיוצרת רגישות וכאב. יש לבדוק מצב החניכיים לפני שמרכיבים את הכתר הקבוע ורצוי אצל מומחה לחניכיים.

12/12/2018 | 20:54 | מאת: יערה

יש לי טעם מר בפה וגם דימום בתדירות כמעט פעם ביום-יומיים ויש ימים אפילו כמה פעמים ביותר. האם יש קשר בין הדימום לטעם המר או האם יכול להיות משהוא אחר? וזה קורה לי רק באיזור ספציפי .

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק את העניין. יכול להיות כיס עמוק בחניכיים שמזוהם, יכול להיות עששת בשן..צריך להיבדק..

שלום, לאחר ביקור אצל שיננית נאמר לי להגיע לטיפול של ניקוי עמוק אצל רופא שיניים. מודה שהפחד מרופא שיניים גרם להזנחה ולכן אני סובלת זמן רב מדלקת חניכיים חמורה וחוששת שזה יהיה יותר גרוע מרק ניקוי עמוק (שגם לזה עדיין לא מצאתי אומץ לקבוע תור). מקריאה גיליתי שהרבה רופאי שיניים אינם מומחים בתחום. האם יש חשיבות להגיע באמת למי שהתמחה בפריודנטיה או שניתן ללכת לכל רופא שיניים? כמו-כן כיצד ניתן לבדוק שבאמת אותו רופא הינו מומחה בתחום (בעיקר במרפאות של קופ"ח)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי, ראשית, הטיפול שקרוי ״ניקוי עמוק״, פעם נקרא ״הקצעת שורשים״, אינו קשה ונורא כמו שמייחסים לו..זהו טיפול לא ניתוחי, שמבוצע תחת אלחוש מקומי, ללא כאב, ובהחלט טיפול טוב ויעיל! בהחלט חשוב שיבוצע בידיים הכי מיומנות לכך, ואלו הם ידיו של הפריודונט - מומחה החניכיים. לא רופא שיניים כללי ש״אוהב לעשות ניקויים״ ולא שיננית..פריודונט. על מנת לוודא שהרופא המטפל הוא מומחה אמיתי ולא ״מורשה״ לחניכיים (כמו שקורה לא פעם במרפאות תאגידיות), פשוט צריך לבקש לראות תעודת מומחה או לראות חותמת של הרופא ולראות האם בנוסף למספר רשיון, יש גם ״מספר רשיון מומחה״. ולא לוותר על הבקשה. היא לחלוטין לגיטימית.

תודה רבה על המענה. שוחחתי עם הקופ"ח ולצערי הם אמרו שהתור הכי קרוב לפריודונט הוא רק בעוד 4 חודשים, אבל קודם יש ללכת לרופא שיניים, ושרק הוא יקבע אם ללכת לפריודונט (והתור לרופא שיניים רק בעוד 4 שבועות, מה שיעכב עוד את התור הבא). בגלל שלא נראה לי שכדאי לחכות (וגם השיננית אמרה שזה דחוף), האם כדאי ללכת לפרטי? תודה

ברור..שווה (אולי) לשלם מעט יותר, על מנת לקבל טיפול איכותי בזמן הנכון וללא עיכובים..אין שאלה בכלל..

תודה רבה על המענה! אשמח אם ישנה גם המלצה על מומחים בתחום בצפון (אזור חיפה). בעיקר כאלה שהם יותר רגישים לפחדנים כמוני. תודה

באתר האיגוד הישראלי לפריודונטיה https://perio.org.il/ יש מנוע חיפוש של רופאים לפי אזורים, בטוח שתמצא שם פריודונט כלבבך. בהצלחה.

08/12/2018 | 19:30 | מאת: דליה

שלום שאלה שלי --עשו לי השתלה 2 שתלים במקום שיניים 14 15 — בלסת עליונה – עברו כבר חמישה חודשים מאז ההשתלה ועדין לא עשו לי חשיפה שתלים אם ניתן לעשות חשיפת בעוד כחודש זאת עומר אחורי שישה 6 חודשים אחורי השתלה או שזה מאוחר מידיי. השאלה שלי האם הם יכולים לשנות את מקומות שלהם השתלים הם בלסת עליונה

היי, בהחלט ניתן לחשוף את השתלים גם מאוחר יותר, לאחר 6 חודשים. ולא, שתלים שנקלטו היטב בעצם לא זזים.

רציתי לשאול עושים לי כתר הבעיה שרוצים למנוע הארכת כותרת ועושים זירקוניה מלאה בינתיים אמרו שישלחו לפני הצביעה וזה ממש לא טוב ולא מתיעשב בצורה טובה בפה. ביקשו לעשות מסהריקה במעבדה מהטכנאי שיעשה שוב. האם יכול להיות שוב מצב שיהיה שוב לא טוב בתור הבא ושהטכנאי מה שיחזיר יהיה באותו מצב ושמצב יצריך שאצטרך הארכת כותרת למרות שחשבו שהמצב גבולי וכתר זירקוניה מלאה יעשה שלא אצטרך ניתוח ,תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול להיות..

04/12/2018 | 21:52 | מאת: גלי

שלום שאלה שלי --עשו לי השתלה 2 שתלים מתי בדרך כלל עושים חשיפה של ראש שתל ואיך עושים אחורי כמה זמן עושים גילוי שתל בלסת עליונה . ומתי ניתן להתקין כתרים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כ 3 חודשים

04/12/2018 | 13:43 | מאת: יקים

שומעים על הרבה מחירים, כמה אמורה לעלות השתלה לפה שלם, איך ניתן לדעת באם התמורה כלומר כל החלקים הם מהאיכות הגבוהה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן, יש מגוון רחב מאד של מחירים וזה בהחלט מבלבל. חשוב לשמוע כמה רופאים ולראות מי מהם משדר אמינות גבוהה. מחיר נכון הוא לא הזול ביותר ולא היקר ביותר..

03/12/2018 | 12:25 | מאת: סיון

שלום רב, מזה שנים שאני סובלת מכאבי שיניים. בחודשים האחרונים עקב מס׳ חורים, עברתי סתימות לבנות ואמלגם. אך לצערי הכאבים בלעיסה, קור ומתוק עדיין ממשיכים. הרופאה כבר תיקנה לי סתימה אחת ועדיין כואב. נשארו לתקן עוד שתי סתימות ואני חוששת שהיא תעשה לי יותר נזק מתועלת. השיניים שלי מתוחזקות היטב עקב נסיגה קלה בחניכיים (חוט דנטלי, שיננית, מי פה) . לאחרונה ביקתי אצל פריודונט שאמר לי שהחניכיים שלי במצב מצויין והוא לא יודע מקור הכאב. אני סובלת מאוד, אני שומרת על השיניים,מטפלת בחורים ועדיין כואב נורא. השיניים נראות בריאות ויפות, אך למרות דעת הפריודונט, הרופאה אמרה שיש לי דלקת חניכייםקלה . איך אפשר לעזור לי?? אני אובדת עצות,בת 30 ומפחדת מאוד מעתיד השיניים שלי

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להוסיף על מה שכבר נאמר לך מבלי לבדוק שוב..יתכן והרגישות נובעת מאותה נסיגה שציינת. תנסי שימוש במשחות שיניים לשיניים רגישות באפליקציה מקומית