פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

פורום זה נועד לתת מענה לציבור המעוניין לקבל מידע ראשוני בנוגע למחלות חניכיים. למעלה מ-30 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל אשר מעל גיל 30 ומעל 50 אחוזים מהמבוגרים מעל גיל 55 סובלים מצורה מסוימת של מחלות חניכיים עם הרס של העצם התומכת בשיניים. הבעיה היא שמחלת חניכיים, לרוב , מתפתחת ללא כאבים ומרבית האנשים אינם מודעים לכך שהם סובלים ממחלות כגון; נסיגת חניכיים, דלקת חניכיים, כיסי חניכיים, ניידות שיניים, שינוי מיקום שיניים ועוד. כמו כן, הפורום ייתן מענה ראשוני גם בנוגע לשיקום ובריאות הפה והשתלות שיניים . ברצוננו להדגיש כי הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא שיניים מומחה. אנו מאחלים גלישה נעימה לקוראי הפורום.
651 הודעות
608 תשובות מומחה

מנהל פורום השתלת שיניים ומחלות חניכיים

15/01/2019 | 20:46 | מאת: יעל

התקינו לי כתר חדש לפני שבועיים מזירקוניה. הבעיה היא שמדי פעם שמנקה שם יורד לי דם וזה כבר כתר קבוע האם יכול להיות שכבר כמה זמן ניקיתי פחות השיניים קצת פחות שהיה כתר זמני ופחדתי שיפול למרות שצחצחתי בקפדנוץ וגם השתמשתי במי פה או שיכול להיות בעיה אחרת שקשורה לשן ולחניכיים שפתאום התפתחה כי דווקא צילמו לפני ההתקנה ואם היו רואים בעיה זה היה אמור לראות או גם ששמו אז מה יכול לגרום לזה ?

14/01/2019 | 06:30 | מאת: שוש

לפני שבוע בוצע ניתוח חניכיים בגלל כיס עמוק. אחרי שלשה ימים החלו כאבים עזים ואני לוקחת אטופן לשיכוך הכאב. פניתי למנתח לבקורת כשראיתי שהחניכים באזור המנותח שן 26 למעלה בצבע שחור. הרופא אמר שזה נמק ונתן לי דלסין סי 150 האם זה מספיק? אני מאד חרדה. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

נמק של רקמה לאחר ניתוח חניכיים הוא סיבוך מאד לא שכיח.. האנטיביוטיקה שציינת ניתנת לאנשים שרגישים לפנצילין, המינון הוא 150 מג 4 פעמים ביום. כדאי להרבות בשטיפות עם חומר חיטוי מבוסס כלורהקסידין ו/רט תמיסת מי מלח.

11/01/2019 | 21:14 | מאת: מעין

מצב כזה כבר כמה פעמים מנסים לשים כתר והמדידות שחוזרת מהמעבדה חטזר חסר סיכוי אבל שוב ליטושים ושינויים. הייתי בשן זו קצת חסר כותרת אבל נאמר שרק זירקוניה נצליח . בינתיים מנסים לא רצינה לעשות ניתוח כדי למנוע בעיה בכתר ליד. בינתיים התחיל להציק גם הכתר ליד והוחלט אחרי הצילומים נוריד ונעשה 2 כצרים מחוברים קודם כל מה זה אומר יהאם בעיה יותר לנקות ולטפל ? והאם עכשיו שיהיו צילומים שהצליחו במכון לשים גדולים ולהשתלט על הקושי בצילום יראו בוטדאות מה מצב הכותרת והאם יכול להיות שיצטרכו ניתטח למרות שאמרו שכתר כזה מזירקוניה מונע או יכול להיות סתם מדיגה לא טובה יכול להיות בגלל המרפאה או המעבדה או תזוזות שלי של רפלקס ההקאה והאם יש משהוא שאפשר לדעת בטוח בצילומים או בבדיקה מדידות חדשות שיעזרו וגם האם שמורידים כתר ליד ועושים כתר חרסינה מצב כזה של הורדה ועשיית כתר זמני חדש כולל גם השחזות ואם כן יכול להיות לאחר מכן בגלל שוב השחזות איאלץ גם פה אולי הארכת כותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקה קלינית

11/01/2019 | 20:09 | מאת: סיגל

מאז,שהרכיבו לי את הכתר לשתל לא מתרגלת הרגשה שטיפה תנועה נפגשת למרות שאמרו שאין בעית גובה ולחץ וכאב כל לעיסה וגם שמנקה רק מתקרבת ונגיעה קלה בניקוי מרגישה אי נוחות ולחץ מה יכול להיות הבעיה לזה ומההאפשר לעשות שלחו אותי לצילומיםמעשיתימונראה בתור מה אמורים לראות שבר אין האם בעיית גובה בעצםצאו בחניכיים גם רואים ובכל מקרה מה יכול להיות הסיבה לתחושות שלי ומדובר בשתל על טוחנת עלעונה וכתר מוברג.

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקה קלינית

רציתי לשאול כמה זמן צריך להסתגל לכתר על שתל בפה לא נוח אבל כבר שנים בגלל כל מיני בעיות ואילוצים ותקלות וזה יוצא שכמעט 3 שנים מהעקירה לא היתה שן /כתר בפה האם החניכיים צריכים להתרגל שם מחדש או משהוא אחר שצריך לקחת רק היום שמו וכמה זמן אם כן זמן סביר שזה אמור להתרגל חזרה לשינויים ולא יכול להיות חוץ מהתרגלות של זמן כזה יכול להיות בעיה אחרת של אי הנוחות כי חוץ מזה אוכלת ולועסת ואין כאבים אי נוחות והרגשתי קושי קל בניקוי אולי גם שלא הצטרכתי לנקות באיזור שנים אלו וקצת מוזר ולא נוח שניקיתי שם והאם כדאי לנקות או כדאי לתת כמה ימים ללא לראות שהכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים לוקח זמן להסתגל. כדאי לחכות.

03/01/2019 | 20:47 | מאת: רעות

שמו לי היום כתר מוברג על שתל אחרי שהמון זמן לקח בגלח כול תהליך ההשתלה וההחלמה וכן עיכובים מצדי ובעיות מצד המעבדה . היום שמו ועדיין לא מרגישה בנוח ניסו כל הבעיות ובדקו גובה אין בעיה נאמר שאנסה להתרגל יכול להיות שזאת הבעיה אם עדיין ארגיש ככה נותנת לזה כמה ימים ונראה אם החניכיים אוליצלוקח זמן להתרגל אבל במידה וארגיש לא בנוח האם אפשר לעשות תיקונים לאחר ששמו כבר בפה או שזה סיפור אחרי שלב כזה בין אם יצליחו במרפאה לסדר או בין אם צריך שוב לשלוח למעבדה בגלח שהיה בפה כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שאם לא נוח לך ינסו לעזור לך...

שלחו אותי לצילומים של סטטוס מקביליות במכון בגלל בעיה מציקה באיזור וראו שהצילומים מזמן לא עדכניים ומעדיפים שבאותה הזדמנות נבדוק כם אם הכל בסדר ולא נוצרה עוד בעיה ושנדע כי זה כבר כמה שנים שלא עשיתי. אמורה לקבוע תור וללכת בודקת השאלה אני זוכרת שזה הרבה צילומים ששמים פה ויש לי רפלקס הקאה מוגבר ואפילו בטיפול עוברת הרבה פעמים עם הפסקות מדי פעם במקומות שקשה מה אפשר לעשות כדי להקל ואם יש איזה קשר לשעה שאעשה למצב שזה יותר קל או יותר קשה ובאחד השיניים אף יש כתר זמני זה יכול להקשות על הצילום? וגם באופן כללי למה יותר טוב צילומים כאלה מפנורמי והאם אם יש דלקות ובעיות בחניכיים שלא רואים אלא עמוק יותר ורציני גם רואים?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום סטאטוס בשיטת המקבילית הוא הצילום שנותן את מקסימום המידע על מצב השיניים והעצם התומכת בהן, ולכן כדאי אחת למספר שנים, בהתאם למצב המטופל, לבצע צילום מן הסוג הזה לשם אבחנה מלאה. צילום פנוראמי נותן תמונה כללית בלבד, ולכן פחות מומלץ.

הסכמתי לנסות הבעיה בקושי הצילום הוא בעיקר בשיניים האחוריות.

אני כעת עם כתרים בכל הפה ונאמר לי שצריכה לעקור את כל השיניים למעלה ולשים פלטה זמנית ולאחר מכן פלטה קבועה, הציעו לי השתלה בזאלית שזה עקירות והשתלות ביום אחד, לציין שיש לי דלקות חניכיים ונסיגת חניכיים עם ריח רע מהפה, לציין שאני מצחצחת שיניים בוקר וערב ומשתמשת הסילונית לניקוי יום יומי וכמו כן משתמשת בקורסודיל לאחר כל צחצוח וניקוי עם סילונית, נאמר לי על ידי רופא השיניים שהריח הוא בגלל השיניים שצריך לעקור למעלה (שורשי השיניים), השאלה שלי היא כיצד אני יכולה לטפל בריח הרע מהפה והאם כדאי לי לבצע השתלות במצב כזה שהדלקת הגיעה כבר לעצם ואכלה לי את העצם ואני מרגישה כאבים חזקים בעצם, או שיותר בריא לי לעקור ולשים פלטה זמנית ולאחר מכן פלטה קבועה? אשמח לתשובתך המהירה בתודה מראש ורד

לקריאה נוספת והעמקה

באמת שקשה לתת עצה בלי לבדוק את המצב..אני חושב שאם יש לך התלבטות, לפני טיפול גדול כ״כ, כדאי לשמוע חוות דעת נוספת ועדיף של מומחה לחניכיים.

תודה על תשובתך, יש לי פגישה עוד 4 שבועות עם מומחה לשיקום הפה שהוא גם מנהל סניף במרפאת מכבידנט אז אבקש ממנו הפניה לפריודנט ויש לי גם פגישה עם עוד מקום שעושים השתלות בהרדמה מלאה, זה עדיף לי מאשר 6-7 זריקות בהרדמה מקומית, רציתי לשאול אותך מה דעתך לגבי השתלות ביום אחד ומה שעתך לגבי השתלים הבזאלים? ראיתי בגוגל שזה המצאה של רופא צרפתי, אחרי זה גרמניה התחילה לעבוד עם השיטה הזאת ולפני 3-4 שנים זה הגיע לארץ וזאת השתלה למחוסרי עצם.

01/01/2019 | 20:36 | מאת: שירה

יש לי הרגשה שיש לי דחיסת מזון כואב לי בעיקר אחרי ניקוי וצחצוח שהכאב ממשיך איזה בערך שעה לפחות ולפעמים בנרבה יותר ולפעמים גם אחרי אכילה ויש גם לחץ במקום מרגישה כמו תחושה שלועסת את המקום אם זאת הבעיה ולא אחרת כמו דלקת בשורש או שבר בכל מקרה אלך שיסתכלו ויבדקו אבל אם זה דחיסת מזון זה באיזור כתר שהוא קבוע האם אפשר לדעת בהסתכלות שזאת הבעיה ואם הבעיה או בדחיסת מזון או בעיה בכלל מהכתר האם החלפת הכצר ומדידות מחדש יתקנו את המצב? והאם דחיסת מזון שמנשיכה להיות פוגעת בחניכיים וממשיכה לעשות כל מיני נזקים עד שמטפלים ואם כן מה יכולים להיות הנזקים מדחיסת מזון?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול לעשות נזק וצריך לטפל

29/12/2018 | 07:56 | מאת: אביבית

ידוע לי כי קיימות מספר שיטות:: שתל דיווה IRAISE פירמידיון שתלים החובקים התוכל בבקה להסביר את ההבדל ביניהם? היתרונות והחסרונות ?

לקריאה נוספת והעמקה

חלק מהשמות שאתה מציין הן טכניקות להתקנת שתלים עם הוספת עצם/הרמת סינוס קרסטאלית, חלק אני כלל לא מכיר. כאשר יש פחות מ 5-6 ממ גובה עצם באזור ריצפת הסינוס, על מנת להתקין שתל, יש לבצע הוספת עצם מקומית. יש טכניקות שונות ורבות, כל אחת מדגישה את יתרונותיה על השנייה, אבל בסיכומו של דבר הן עושות תוצאה דומה. בעניין הידע הרב שלך, האינטרנט הוא מקור מעולה למידע, אבל יש בו גם הרבה מידע לא נכון, מעוות, ומגמתי. חשוב להתייעץ עם רופא שיש לך אמון בו, להסתמך רק על האינטרנט - בעייתי.

28/12/2018 | 20:59 | מאת: שרית

יש לי כאב ממש חזק כל פעם שמנקה בין שיניים בשן מסוימת היה גם דימום נוראי בהתחלה אבל עכשיו הדימום רק מדי םעם והכאב כל ממש מנש חזק ונמשך הרבה זמן עוד אחרי הצחצוח והניקוי ולפעמים לא תמיד גם לםעמים רגישות וכאב קצת גם בלעיסה וגם הרגשת לחץ ללא קשר לאכילה. מה זה יכול להיות האם מהחניכיים מהשן ומה זה יכול להצביע?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר בלי לבדוק

27/12/2018 | 23:26 | מאת: גאיה

יש לי בעיות בזמן האחרון סביב כתר קבוע גם מספיק פעמים דימומים וכאב שמנקה לפעמים שניהם ולפעמים רק כאב וביום יומיים האחרונים ללא קשר לכלום מרגישה סוג של לחץ וכאב שכאילו לוחצת ולועסת על השן ללא סיבה שמופעל לחץ ללא פעולה שצריכה על השן. שבוע הבא יש לי תור אבל יכול להיות שמה שהתחיל בעיה של חניכיים הפך לבעיה מורכבת בחניכיים חוץ מהחלפת או יכול להיות סתם לחץ שלי למרות שמרגישה החמרה או האם יכול להיות מצב של בעיה שם מהחניכיים שלחץ שם ועדיתי עומסים שנעשה שם שבר והטיפול יכול להיות גם טיפול שורש האם לפעמים עושים טיפול שורש כתוצאה משבר או במקרה כזה רק עקירה ? ואם עשיתי לחץ או שבר אם נזק האם אפשר לראות בעיה מספיק בצילום או חייבים להוריד את הכתר אפילו רק כדי איבחון מה הבעיה? וזה שמרגישה לחץ כמו שבר יכול להיות שבר קטן בשורש שניתן לטפל או אפילו לחץ מהדלקת חניכיים הכאבים והעומבים גרמו לדלקת חניכיים ושברים בשורשים ובכתר שצריך טיפול מורכב בשיניים או בחניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לומר ללא בדיקה.

שלום רב יש לי שתי כתרים בלסת ימנית תחתונה גורמים לי כאב שמקרין לכל הלסת התחתונה וגורם לנסיגת חניכיים כשבאתי לרופאה היא אמרה שבצילומים רואים שהכל בסדר שלחו אותי לרופא חנייכים והוא אמר שצריך להוציא את הכתרים ובכתר אחד לעשות הארכת כותרת ניגשתי לרופאה ביקשתי ממנה להוציא את הכתרים והיא אמרה שהיא לא נוגעת בי ומבחינתה היא סיימה את העבודה ושאחכה למנהלת המרפאה שהיא תטפל בי בנתים היא לא נמצאת ואני סובל מכאבי תופת ומהמשכת הנסיגה היא טוענת שהיא בכלל לא רואה נסיגה האם הנסיגה היא רשלנות רפואית? הם טוענים לא קשור לטיפול ואני אומר להם שהנסיגה התחילה אחרי שהיא שמה את הכתרים היא גם כתבה את זה בתיק שאני אמרתי שיש לי נסיגה האם הנסיגה היא רשלנות ...? אם אני יוצא את הכתרים שהם כביכול הגורם המגרה הנסיגה תפסק .....?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שהנסיגה תיפסק אם יהיו כתרים מותאמים.

25/12/2018 | 00:04 | מאת: שרונה

יש לי בזמן כאבים וחלק מהמקרים גם דימומים האם מצב כזה מצביע על בעיה בכתר צמרות שהכתר שנים בודדות 3-4 שנים וטם כן מה יכול להיות הפתרון בגלל שיש כאבים אז בטח לאנרק החלפת כתר האם צריך טיפול בחניכיים או שהכאב באיזור הכתר גם יכול להיות מבעיה בכתר גם צורך בטיפול שורש או עקירה והאם באחד המצבים שציינתי יכולים לראות את הבעיה בצילום וכמה רצינית טיפול פשוא או מסובך עד כדי עקירה למרות שהכאבים יכולים להיות גדולים אבל בדרך כלל רק בניקוי וצחצוח שיכול להטריף אחכ כך זמן מה ושאני סוג של סגירה מרגישה גם אז לעיסה וכאב ואציין שאני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להביע דעה בלי לבדוק קלינית

שלום רב שתי כתרים מחוברים אחד יושב טוב ואחד גורם לחיכוך קטן שגורם לרגישות בחנייכים או שאולי זו המתכת שגורמת לגירוי החניכיים ......? השיניים ממוקמות צד ימין תחתון שן טוחנת והקטנה שלידה סו שגורמת לחיכוך ....? יכול להיות שעקב החיכוך או אולי המתכת גורמת להרגשה של רגישות שגורמת לדלקת חניכיים פנימית שגורמת לנסיגת חניכיים באזור הניב והשיניים הקדמיות ...? אשמח לתשובה אני שמתי לב שמאז שאני התחלתי טיפול עם הכתרים האלו החלו לי בעיות של נסיגה וששאלתי את הרופא שלי הוא אמר לי שזה לא קשור אבל זה רק מחמיר עם הזמן .... ואם אפשר עוד שאלה איזה צילומים צריך לעשות בשביל לראות נסיגות חניכיים ...?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן מצב שבו גרוי קבוע של שולי כתר יגרמו לגרוי של החניכיים ועקב כך לנסיגה שלהם. כדאי לבדוק את העניין עם פריודונט. הצלום הנחוץ הוא ״סטטוס מקביליות״.

תודה

23/12/2018 | 18:20 | מאת: שמרית

מקווה שאני סתם מרגישה יש לי תחושה מעין שבר מתחת לכתר קבוע. שאלתי מה ההבדל בין שבר לסדק בשן האם רואים בצילום במיוחד שזה מעל חודש ומה הטיפול לזה ? ואם זה שן שיש בה כבר כתר אם יהיה שבר או סדק במקרה כזה יש אפדרות לטפל או רק עקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

כמעט כל סדק יהפוך עם הזמן לשבר..מאד תלוי מה קו השבר והאם הוא הולך אל מתחת לחניכיים. סדקים/שברים לרוב מסתיימים בעקירת השן.

22/12/2018 | 23:29 | מאת: שירלי

יש לי כאבים ורגישויות סביב כתר בעוצמות משתנות יש פעמים שקצת מציק ולא נורא ויש פעמים שפתאום יותר מציק שלפעמים גם דימומים, האם העוצמות קשור לצחצוח /לסוג האוכל יש השפעה? האם יכול להיות מצב כזה שאצטרך טיפול שורש לשן שיש בה כתר ושנוגעת במקום מסוים למטה באיזור העצם/חניכיים כאב שם ואם יש מצב שדלקת חמרגישות בשן שמצריכה טיפול שורש והאם רואים בצילום וגם אם זה מהלחץ עשיתי שבר רואים כאלו דברים אונרק שהמצב כבר מאוד חמור?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בלי להיבדק וללא צילום..קבע תור להתייעצות אצל פריודונט. https://perio.org.il/

21/12/2018 | 17:37 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך, אולי זה קדור אף לחניכיים? אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

בשן טוחנת עליונה מתוכננת לי סתימה בעוד כשבוע (לבנה). בינתיים, בימים האחרונים החלה לי רגישות באיזור החניכיים המקיפים שן זו. הבוקר, התעוררתי לכאב ראש ולחץ חריף ברקה שמעל השן. ניגשתי לעזרה ראשונה מתוך חשש שמדובר במשהו שמצריך טיפול שורש (סימפטום דומה למה שהיה לי טרם טיפול שורש בשן אחרת). רופאת השיניים שבדקה אותי ביצעה סקירה, הוציאה חתיכות מזון שהיו תקועות באיזור חניכיים אלה, ואמרה שסביר שהרגישות ואפילו תחושת הלחץ נבעו מהם. בינתיים חלפו כ-8 שעות, הלחץ על הרקה נשאר אחיד ולא השתפר (לא בלתי נסבל, אבל ניכר ומטריד). משככי כאבים מרגיעים אותו לכשעה ואז הוא חוזר. האם נשמע שנדרש לגשת שוב לטיפול? או שיש סבירות שיחלוף?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתקפיד מאד על ניקוי האזור, למנוע הצטברות מזון שגורם לדלקת שמכאיבה, ותנסה לטפל בבעיה בהקדם.

15/12/2018 | 10:11 | מאת: רעות

יש לי דימומים פעם ולפעמים פעמיים סביב כתר קבוע ואם אין דימום שמעבירה חוט דנטלי מרגישה כאב מה הבעיה שזה יכול לנבוע ומה אפשר לעשות כדי להקל. אני כם משתמשת במי פה ואפילו בג'ל להקלה ולא משתפר.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול לנבוע מדלקת מקומית בחניכיים. כדאי להקפיד על ניקוי טוב, לבצע טיפול של הסרת אבנית והדרכה בצחצוח עם שיננית מיומנת, ובמידה והבעיה אינה חולפת, הרופא המתאים ביותר לבדוק את העניין הוא מומחה לחניכיים.

15/12/2018 | 11:29 | מאת: רעות

זהו זה כמה זמן שלא עובר וגם הולכת כמה פעמים לשיננית בשנה ואפילו אמרה שמצחצחת ומנקה טוב כך שלא מהיגיינה לקויה ואיך פתאום קורה כתר שרק 3 שנים האם יכול להיות בגלל כתרהשעושים ליד השפעה כלשהיא על או אפילו רגישות פתאום ולחץ מהמתכת של הכתר ?

14/12/2018 | 23:33 | מאת: דנה

רציתי לשאול האם דימומים בחניכיים סביב כתר שעבר טיפול שורש יכול להיות בעיה בכתר שרק החלפת כתר לא תעזור ואצטרך שוב טיפול שורש הבעיה שהמקום מציק ורגישות בחניכיים וזה באיזור רק של הכתר הנל. השאלה יכול להיות בעיה חוץ מהדימום שמצריכה כבר טיפול ארוך יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין טיפול השורש לבין הדלקת בחניכיים שיוצרת רגישות וכאב. יש לבדוק מצב החניכיים לפני שמרכיבים את הכתר הקבוע ורצוי אצל מומחה לחניכיים.

12/12/2018 | 20:54 | מאת: יערה

יש לי טעם מר בפה וגם דימום בתדירות כמעט פעם ביום-יומיים ויש ימים אפילו כמה פעמים ביותר. האם יש קשר בין הדימום לטעם המר או האם יכול להיות משהוא אחר? וזה קורה לי רק באיזור ספציפי .

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק את העניין. יכול להיות כיס עמוק בחניכיים שמזוהם, יכול להיות עששת בשן..צריך להיבדק..

שלום, לאחר ביקור אצל שיננית נאמר לי להגיע לטיפול של ניקוי עמוק אצל רופא שיניים. מודה שהפחד מרופא שיניים גרם להזנחה ולכן אני סובלת זמן רב מדלקת חניכיים חמורה וחוששת שזה יהיה יותר גרוע מרק ניקוי עמוק (שגם לזה עדיין לא מצאתי אומץ לקבוע תור). מקריאה גיליתי שהרבה רופאי שיניים אינם מומחים בתחום. האם יש חשיבות להגיע באמת למי שהתמחה בפריודנטיה או שניתן ללכת לכל רופא שיניים? כמו-כן כיצד ניתן לבדוק שבאמת אותו רופא הינו מומחה בתחום (בעיקר במרפאות של קופ"ח)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי, ראשית, הטיפול שקרוי ״ניקוי עמוק״, פעם נקרא ״הקצעת שורשים״, אינו קשה ונורא כמו שמייחסים לו..זהו טיפול לא ניתוחי, שמבוצע תחת אלחוש מקומי, ללא כאב, ובהחלט טיפול טוב ויעיל! בהחלט חשוב שיבוצע בידיים הכי מיומנות לכך, ואלו הם ידיו של הפריודונט - מומחה החניכיים. לא רופא שיניים כללי ש״אוהב לעשות ניקויים״ ולא שיננית..פריודונט. על מנת לוודא שהרופא המטפל הוא מומחה אמיתי ולא ״מורשה״ לחניכיים (כמו שקורה לא פעם במרפאות תאגידיות), פשוט צריך לבקש לראות תעודת מומחה או לראות חותמת של הרופא ולראות האם בנוסף למספר רשיון, יש גם ״מספר רשיון מומחה״. ולא לוותר על הבקשה. היא לחלוטין לגיטימית.

תודה רבה על המענה. שוחחתי עם הקופ"ח ולצערי הם אמרו שהתור הכי קרוב לפריודונט הוא רק בעוד 4 חודשים, אבל קודם יש ללכת לרופא שיניים, ושרק הוא יקבע אם ללכת לפריודונט (והתור לרופא שיניים רק בעוד 4 שבועות, מה שיעכב עוד את התור הבא). בגלל שלא נראה לי שכדאי לחכות (וגם השיננית אמרה שזה דחוף), האם כדאי ללכת לפרטי? תודה

ברור..שווה (אולי) לשלם מעט יותר, על מנת לקבל טיפול איכותי בזמן הנכון וללא עיכובים..אין שאלה בכלל..

תודה רבה על המענה! אשמח אם ישנה גם המלצה על מומחים בתחום בצפון (אזור חיפה). בעיקר כאלה שהם יותר רגישים לפחדנים כמוני. תודה

באתר האיגוד הישראלי לפריודונטיה https://perio.org.il/ יש מנוע חיפוש של רופאים לפי אזורים, בטוח שתמצא שם פריודונט כלבבך. בהצלחה.

08/12/2018 | 19:30 | מאת: דליה

שלום שאלה שלי --עשו לי השתלה 2 שתלים במקום שיניים 14 15 — בלסת עליונה – עברו כבר חמישה חודשים מאז ההשתלה ועדין לא עשו לי חשיפה שתלים אם ניתן לעשות חשיפת בעוד כחודש זאת עומר אחורי שישה 6 חודשים אחורי השתלה או שזה מאוחר מידיי. השאלה שלי האם הם יכולים לשנות את מקומות שלהם השתלים הם בלסת עליונה

היי, בהחלט ניתן לחשוף את השתלים גם מאוחר יותר, לאחר 6 חודשים. ולא, שתלים שנקלטו היטב בעצם לא זזים.

רציתי לשאול עושים לי כתר הבעיה שרוצים למנוע הארכת כותרת ועושים זירקוניה מלאה בינתיים אמרו שישלחו לפני הצביעה וזה ממש לא טוב ולא מתיעשב בצורה טובה בפה. ביקשו לעשות מסהריקה במעבדה מהטכנאי שיעשה שוב. האם יכול להיות שוב מצב שיהיה שוב לא טוב בתור הבא ושהטכנאי מה שיחזיר יהיה באותו מצב ושמצב יצריך שאצטרך הארכת כותרת למרות שחשבו שהמצב גבולי וכתר זירקוניה מלאה יעשה שלא אצטרך ניתוח ,תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול להיות..

04/12/2018 | 21:52 | מאת: גלי

שלום שאלה שלי --עשו לי השתלה 2 שתלים מתי בדרך כלל עושים חשיפה של ראש שתל ואיך עושים אחורי כמה זמן עושים גילוי שתל בלסת עליונה . ומתי ניתן להתקין כתרים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כ 3 חודשים

04/12/2018 | 13:43 | מאת: יקים

שומעים על הרבה מחירים, כמה אמורה לעלות השתלה לפה שלם, איך ניתן לדעת באם התמורה כלומר כל החלקים הם מהאיכות הגבוהה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן, יש מגוון רחב מאד של מחירים וזה בהחלט מבלבל. חשוב לשמוע כמה רופאים ולראות מי מהם משדר אמינות גבוהה. מחיר נכון הוא לא הזול ביותר ולא היקר ביותר..

03/12/2018 | 12:25 | מאת: סיון

שלום רב, מזה שנים שאני סובלת מכאבי שיניים. בחודשים האחרונים עקב מס׳ חורים, עברתי סתימות לבנות ואמלגם. אך לצערי הכאבים בלעיסה, קור ומתוק עדיין ממשיכים. הרופאה כבר תיקנה לי סתימה אחת ועדיין כואב. נשארו לתקן עוד שתי סתימות ואני חוששת שהיא תעשה לי יותר נזק מתועלת. השיניים שלי מתוחזקות היטב עקב נסיגה קלה בחניכיים (חוט דנטלי, שיננית, מי פה) . לאחרונה ביקתי אצל פריודונט שאמר לי שהחניכיים שלי במצב מצויין והוא לא יודע מקור הכאב. אני סובלת מאוד, אני שומרת על השיניים,מטפלת בחורים ועדיין כואב נורא. השיניים נראות בריאות ויפות, אך למרות דעת הפריודונט, הרופאה אמרה שיש לי דלקת חניכייםקלה . איך אפשר לעזור לי?? אני אובדת עצות,בת 30 ומפחדת מאוד מעתיד השיניים שלי

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להוסיף על מה שכבר נאמר לך מבלי לבדוק שוב..יתכן והרגישות נובעת מאותה נסיגה שציינת. תנסי שימוש במשחות שיניים לשיניים רגישות באפליקציה מקומית

02/12/2018 | 18:47 | מאת: אסתר

שלום, אובחנתי במחלת חניכיים אגרסיבית ועברתי ניתוח להשתלת עצם, כתוצאה מכך ניהיו לי ״משולשים שחורים״ בין השיניים רציתי לדעת איך אפשר לטפל בזה? טיפולי לייזר עשויים לעזור? וכמה זמן אחרי הניתוח מומלץ להתעסק עם זה?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול יכול להיות בכיוון של טיפול קוסמטי - פרוטטי. לייזר? זה נשמע כמו שרלטנות ולא משהוא אמיתי.

05/12/2018 | 06:04 | מאת: אסתר

מה זה פרוטטי? וכמה זמן אחרי הניתוח אתה ממליץ להתעסק עם זה?

סליחה..פרוטטי הכוונה לפתרון מעולם שיקום הפה, כתרים/ציפויים וכיו״צ. כדאי להתייעץ לשם כך עם מומחה בשקום פה שיש לו נסיון באסטטיקה דנטאלית. לחכות לפחות 4-6 חודשים לאחר הניתוחים על מנת לקבל את התוצאה הסופית של הניתוחים.

יש לי שתל בשן קדמית לאחר תקופה מסויימת מהרגע שבוצעה ההשתלה נחשף אזור מתכתי בחניכיים ( החניכיים נסוגו ורואים את השתל) האם ניתן לבצע השתלת חניכיים על האזור הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בגדול כן, צריך כמובן לוודא שהשתל תקין ללא דלקת. חשוב להיבדק עי מומחה לחניכיים שמיומן בפרוצדורות כאלה.

אתה יכול להמליץ על מומחה כזה באזור ירושלים?

30/11/2018 | 22:08 | מאת: עינבל

שלום ד"ר, יש לי כאבים בשן 34 מזה מס' חודשים,לפני 3 חודשים קיבלתי אנטיביוטיקה. בסיום האנטיביוטיקה הכאב עבר אך לא לגמרי. כעת הכאב חזר בעוצמה גבוהה והשן מתנדנדת (כתר). בביקור נוסף אצל הרופא, מצא דלקת חריפה יותר וציין שיש שורש קצר וכיסים מצידי השן ולכן מתנדנדת. הפתרון שהציע הוא עקירה ושתל. ברשותך 2 שאלות: 1. האם ניתן במקרה כזה להציל את השן ולא לעקור? 2. האם ניתן לסגור את הכיס שנוצר ולמנוע כיסים בשיניים נוספות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ברמת העיקרון התשובה חיובית, ניתן לטפל ולשמר גם שן שיש בה כיסים והיא מתנדנדת. כמובן שכל מקרה לגופו ויש חבדוק את המצב אצל מומחה לחניכיים.

30/11/2018 | 20:38 | מאת: יערה

הולכים בקרוב להחליף לי כתר מאוחה למתכת שאסיים טיפולים אחרים שאמורה לסיים בקרוב. כתר זה כואב ולוחץ בחניכיים וגם קצת מדמם החלטנו לעשות כתר זירקוניה מלא כי יהיה בריא יותר ולוחץ פחות הכתר בין רק שנתיים וקצת. השאלה שלי האם אחרי שיורידו את הכתר יצטרכו חוץ מכתר זמני מחדש גם מבנה מחדש ? ודבר שני אחרי שיורידו וישחיזו למרות שיש כתר ועושים השחזות קטנות יותר כי זה כתר זירקוניה והיה שם כתר יש סיכוי אחרי כל ההשחזות הנ"ל שוב אצטרך גם ניתוח הארכת כותרת בגלל שירדה עוד כותרת ולא מספיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי החלפת מבנה - במידה ואין עששת מתחת למבנה והוא תקין, ניתן להשתמש במבנה הקיים, אבל יש לבדוק זאת קלינית. לגבי הארכת כותרת, אין קשר לסוג הכתר. במידה ושוליו הם תת חניכיים, הם עלולים ליצור גרוי לחניכיים וצורך בהתאמת החניכיים מחדש.

30/11/2018 | 16:19 | מאת: כהן מצליח

האם שתלים יכולים לצאת מהחניכיים עקב דלקת ?ואם כן מה ניתן לעשות לשחזור המצב .האם לחזור על כל הטיפול גם הכספי המאוד יקר מהתחלה?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ומתפתח זיהום, ובעקבותיו דלקת, סביב שתלים, הם בהחלט עלולים לעבור תהליך של הינתקות מהעצם ולצאת. כעיקרון לאחר החלמה, ולאחר בירור והבנת הסיבה לכך, ניתן בדר״כ לבצע השתלה חוזרת.

28/11/2018 | 20:37 | מאת: כרמל

האים יש תחליף יותר זול ולא זמני לשתלים שלא מצריך הרדמה כי יש לי פחד מרופא שיניים

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר תמיד לבצע שחזור נשלף, כאשר הוא מבוצע היטב הוא עשוי להיות פונקציונאלי ואסטטי ביותר.

27/11/2018 | 18:39 | מאת: שירה

חזר חלק של הכתר של למדידה וממש לא טוב ולא מתאים נקווה שיצליח אבל אם לא למרות שעושים כתר זירקוניה מלא ולא בטוח יעזור אצטרך ניתוח הארכת כותרת. שאלתי האם לא תמיד כתר זירקוניה מלא מחלק אחד חוסך את המצב שצריך ניתוח כי נאמר במצב של כתר כזה ההשחזה היא אחרת ופחות. וגם שלב קצת מאוחר יותר התוכנית להחליף לי גם את הכתר ליד לא יפה יהיה אסתטית וגם התחיל לגרות לי את החניכיים. . אם אחרי הורדת הכתר הנ"ל במקרה גם פה יחסר אורך כותרת אולי יצטרכו גם פה האם יש הבדל בזמן שצריך ל-2 שיניים למרות שזה באותה זריקה ואחד ליד השני והאם אם חזר מהמעבדה הכתר ולא טוב סיכוי גדול ששוב לא יהיה טוב או יכול להיות רק מהסריקה הממוחשבת לתנור שעושים משהו שם לא בסדר , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כן

25/11/2018 | 23:22 | מאת: שרית

יש לי כתר קבוע היו לי כאבים קלים בשן שיש בה כתר קבוע פתאום כן ופתאום לא ופתאום התחילו מאתמול כאבים חזקים כבר ומטרידים עדיין לא בשינה ומשתדלת ללא משכחים אם אין ברירה אבל ממש לוחץ וכואב . אני גם שוחקת שיניים והכתר הזה כבר כמה זמן קצת שחוק/החרסינה משופשפת/שבורה לא ברור לי בדיוק אבל נראה לא חלק כמו שכתר צריך להיות. האם במצב של כתר קיים יש עוד סיכוי להציל את השן או רק עקירה ושתל והאם יש מצב של עקירה ושתל שבר/סדק בשן שעדיין הכאבים הם לא הגיעו למצב בלתי נסבל שאפשר לראות בצילום?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לטפל גם בשן שיש בה כתר צילום הוא כלי עזר חשוב באבחנה

25/11/2018 | 18:09 | מאת: שירה

עש לי כתר בוע לפני שנתיים -שנתיים וחצי. לפני חודש התחיל אי נוחות אבל לחא כאב . עכשיו בשבועיים האחרונים גם דימום בניקוי שאחכ כואב במקום כאב למטה בחניכיים וגם מרגישה כמו לועסת את הכתר יש בו גם סוג של שחיקה בחרסינה מהשחיקות שלי האם יכול להיות נזק בחניכיים מהכתר פתאום אחרי זמן זה שלוחץ פתאום בחניכיים מדובר על כתר חרסינה מאוחה למתכת אם זה משנה ויכולים לראות בעיה חדשה בחניכיים שבגלל זה יש דימומים ולחצים בכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

24/11/2018 | 12:29 | מאת: שירלי

רציתי לשאול יכול להיות מצבים גם שדלקת חניכיים סביב כתר קבוע שלא עוברת למרות ניקוי טוב וכל האביזרים גם חוט דנטלי ומי פה ודימומים יצריך טיפול שורש או אפילו סוג של פעולה כירוגית לתיקון המצב כי אפילו שפותחת את הפה קצת יותר המקום שם כואב ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן, זה יתכן, אם שולי הכתר חודרים עמוק מדי לתוך החניכיים, זה עלול להביא לגרוי קבוע וכאב.

24/11/2018 | 10:21 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ? ובגלל הבעיה יש דלקות וכאבים בחניכיים שמשתגעת מהם לא כל ניקוי אבל כל יום , האם היית ממליץ להחליף את הכתר אם זה נובע מזה , במיוחד שיש איזה שקע בכתר נראה לי שזה מהשחיקה שלי אם יכול להיות וגם לאור העובדה שכדאי שישימו כתר טוב יותר לחניכיים האם כל הדלקות יכולות מנקודת מגע לקויה בכתר או אפילו רגישות מהכתר שהוא חרסינה על מתכת שכבר קרה לי פעמיים עבר לשנה ועכשיו שוב חזר. בכל מקרה עוד כמה ימים יש לי תור נחליט מה לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

בהצלחה

22/11/2018 | 20:40 | מאת: נעמה

ואם זה קרה הייתי 3 חודשים בלי הכתר הזמנינרק לאחר 3 חודשים שמו לי אותו ואז עכשיו התחילו מדידות חודשיים בערך לאחר ששמו את הכתר הזמני. האם זה יכול עדיין יכול לעשות בעיות למדידות או בגלל שלמרות הדחיה עד ששמו את הכתר הזמני יש סיכוי שיכול להיות בעיות בכל זאת בעיות עם המידות למרות שעשינו הפרשים גם בין ששמו כתר זמני להתחלת המדידות ולמרות שחיכינו הרבה זמן בין הניתוח לכתר הזמני סיכוי גדול שישפיע על המידות?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות

21/11/2018 | 17:47 | מאת: נעמה

מה כתר זמני נותן לאחר ניתוח הארכת כותרת או אם לא יהיה עד החלמה לא הקטנה של ריפוד אם מחליטים לוותר אלא לגמרי מחלימים אחרי חודשיים שלושה מה יכול לגרום כל התקופה הזאת ללא הכתר הזמני ?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאד שיהיה כתר זמני על השן, הוא מבטיח החלמה נאותה של החניכיים. ללא כתר זמני עלולה להתקבל תוצאה חלקית בלבד.

20/11/2018 | 20:39 | מאת: ענת

יש לי כתר קבוע ולאחרונה כל ניקוי עם חוט ובעיקר בערב יוצר דימום גם במהלך היום יש לי כאבים במקום האם החלפת כתר במקום לחרסינה מאוחה למתכת להחליף לחרסינה מאוחה לזירקוניה או זירקוניה מלאה מה שאפשר וכדאי זו שן טוחנת תוכל לפתור בעיה זו כלומר החניכיים פחות רגישות יהיו והאם הדלקות יכולות להיות מהכתר באמת? ואיך הולך התהליך של החלפת הכתר האם יצטרכו שוב טיפול שורש והאם בשביל להחליף מורידים גם את המבנה והמידות יצטרכו מחדש ואם עשו לי לא מזמן למידות לשן קרובה אפשר יהיה פשוט להשתמש באותם מידות או הכל מחדש כולל המבנה והכתר הזמני גם?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן, כדאי לבדוק עם רופא מטפל

19/11/2018 | 23:25 | מאת: יערה

רציתי לשאול הבנתי שיש מקרים שכתר ללא מתכת אלא זירקוניה עם ציפוי חרסינה יכול לבטל את הצורך בניתוח הארכת כותרת קטע שהוא גבולי מתי מצב כזה יודעים בוודאות התחילו לנסות אבל יכול להיות שיעשו צילום שיגיעו הזירקוניה למדידה וצילום ויראו שצריך או אפילו אחרי ציפוי החרסינה במיוחד במצבים גבוליים או תמיד יודעים בטוח לאחר הכתר הזמני?

לקריאה נוספת והעמקה

לא בהכרח, צריך הארכת כותרת ללא קשר ישיר לחומר של הכתר

19/11/2018 | 18:35 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ושולי הכתר מגרים את החניכיים, בגלל מיקום תת חניכי, זה עלול להביא לדלקת בחניכיים ולדימום.

19/11/2018 | 23:20 | מאת: שירה

יכול להיות מצב כזה גם בכתר שכבר שנה שנתיים בפה ויש גם פס שחור לא יפה שעדוע חי שיש בכתרי חרסינה אבל קצת עבה ואם הבעיה מה שאתה אומר מה הפתרון החלפת הכתר ?

18/11/2018 | 23:00 | מאת: שירלי

התחילו לי מדידות לכתר לפני שלושה שבועות והיום בזמן צחצוח למטה מתחת לשן זו שן עליונה ירד דם על המברשת האם זה יכול להצביע על משהוא?

שצריך להקפיד על היגיינה באזור

19/11/2018 | 23:18 | מאת: שירלי

אני שומרת יכול להיות שחוץ מזה אם מדמם ככה לא יכול להיות מצביע על בעיה או אפילו תהיה בעיה במצב כזה על המשך המדידות?

18/11/2018 | 18:32 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות

ומקודם שצחצחתי למטה מתחת השן חשתי כאב וגם היה דימום במברשת זה אומר משהוא על הניתוח ובצילום אמורים לראות משהוא שיעשו בקרוב במילא?

עקרתי את שן מס' 37. בהתייעצות רפואית נאמר לי במרפאת שיניים מכבי כי במידה ולא יבוצע שתל תיגרם תזוזת שיניים והשן הנגדית תיפגע עד כדי עקירה. אנא חוות דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

היי נירה, לא הייתי אומר שום דבר באופן חד משמעי..במידה ולשן אין שן נגדית מולה, יש סיכוי גבוה שהיא תמשיך לבקוע, תייצר בעיה סגרית ותעקר בהמשך,אבל אין פה 100%..יתכן וגם לא..ניתן לעקוב אחר המצב, לעשות ביקורת אחרי מספר חודשים ולראות האם מתרחשת בקיעה של השן, ואז להחליט על שתל (שאני מבין שהיית שמחה להימנע).

כיצד אוכל לדעת אם מתחילה בקיעת השן הנגדית?

14/11/2018 | 23:45 | מאת: שרית

שלום אנחנו התחלנו מדידות לכתר קבוע לאחר ניתוח שעבר כותרת יש לי כתר קבוע ליד ופתאום התחילו כאבים לחצים חשבתי שזה בטוח מהחניכיים והכתר זמני אבל זה גבולי הכאב בחניכיים ואולי בעצם בין הכתר הזמני לבין הקבוע שלידו האם יכול להיות חוץ מהבעיות והכאבים גם בכתר הזמני וכאב בחניכיים גם פגיעה בחניכיים ליד הכתר הקבוע ובעקבות כך לא יוכלו לשים כתר וגם לעשות שינויים בחניכיים /בכתר הקבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

הכל יתכן, צריך לבדוק

12/11/2018 | 23:18 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כן זה הגיוני

10/11/2018 | 20:28 | מאת: יערה

רציתי לשאול עשו לי הארכת כותרת והתחלנו מדידות לאחר הרבה חודשים מאז המדידה הראשונה שכבר איזה 10 ימים אחרי וירד גם דימום קצת יותר רגיל המקום שעדו כואב לפעמים גם באכילה ובצחצוח וכזור לי בשיניים לכתרים קודמים לא היתה כאבים ורגישויות כל כך הרבה סמן אחרי האם יכול להיות מצב שהחניכיים על כך רגישויות הרבה חודשים אחרי הניתוח או אפילו מצב שיצטרכו לעשות ניתוח חוזר או אפילו פתרון אחר למרות שמנסים כן אבל אף פעם לא הרגיש ככה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות קלינית.