לחץ בשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לחץ בשיניים: רופאים מומלצים

ד"ר ברטי שגב

רופא שיניים
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

נמצאת כרגע בטיפול ממושך של חידוש טיפול שורש ומבנה יצוק לשן הרוסה (נמצאת למעלה בצד שמאל לפני הסוף). בפעם האחונה הרופא הניח סתימה זמנית גדולה מאוד ודחוסה ברווחים שבצידי השן (כנראה בגלל השבר הגדול בשן). יש לי תחושה של לחץ חזק בשיניים הסמוכות ומרגישה שהשיניים העליונות מתנגשות עם התחתונות בזמן דיבור ואכילה (כאילו הן זזו וחל שינוי בסגר) הרופא המטפל נמצא בחופש עד אחרי החגים ואני אובדת עצות ומודאגת. האם זה מצב הגיוני ותקין ❓ האם השיניים הסמוכות לא יפגעו בגלל אותה שן שסיכויי ההצלחה לשיקומה נמוכים❓ תודה מראש.

קרוב לוודאי שהסתימה הזמנית גבוהה מידי וגרמה לשינוי בסגר. יש לפנות לרופה לעזרה ראשונה להורדת גובה שאם לא כן את מסתכנת בשבירה של השן

שלום, בן 26 ברקע יש לי דלקת מפרקים וקרוהן- אולי חשוב לציין בהקשר לשאלה. מזה שנתיים בערך, יש לי תחושת לחץ בשיינים. בזמנו, בביקור אצל רופאי שיניים מסיבות אחרות התייעצתי איתם על תחושת הלחץ הנ''ל ושניהם אמרו שהם לא כ''כ יודעים להגיד לי מה הסיבה ואם קיימת בעיה. אחד היה מומחה פה ולסת והשני מומחה חניכיים. לאחרונה התופעה התגברה, ואני מרגיש לחץ בשיניים הקדמיות במיוחד לאחר צחצוח שיניים. אם לאחר הצחצוח שיניים אני נוגע בשיניים הקדמיות עם הלשון אני מרגיש את תחושת הלחץ. בנוסף, לעיתים שומע מהשיניים רעש כמו קליק כשאני נוגע עם הלשון, וממש מרגיש תזוזה אבל לא רואים תזוזה. איך עוד אני יכול לברר את העניין, ועל מה זה יכול להראות? זה נשמע מדאיג? תודה.

שלום רב, קצת קשה להבין מה הבעייה נראה לי שכדאי לך להיתיעץ עם מומחה לרפואת הפה שעוסק בתחום של כאבי פנים ולסתות בהצלחה

שלום רב, לאחרונה אני מרגישה כאבים ולחץ בעת סגירת הלסת התחתונה על העליונה. רוב היום אני משתדלת להשאיר מרווח בין הלסתות (זה מצריך מאמץ), וגם בלילה אני ישנה כשאין הידוק בין הלסתות. אני לא מהדקת שיניים. בעת הסגירה אני מרגישה בעיקר לחץ בשיניים הקדמיות. לפני שבוע, הצלחתי לסגור רק כשהשיניים הקדמיות נגעו העליונות בתחתונות, ואילו צד ימין וצד שמאל היו במרווח של כמילימיטר, ולא הצלחתי לסגור יותר. מה ניתן לעשות? תודה רבה על המענה.

את צריכה לפנות לבדיקה אצל מומחה לרפואת הפה בהצלחה

אהלן ביומיים האחרונים (בערך) התחלתי לחוש כאבים בלסת העליונה, מרגיש כמו לחץ על השיניים/לסת. התחושה פחות או יותר קבועה מאז שהתחילה, בהיעדר תיאור יותר טוב - אם הלסת עליונה היתה שריר אז הוא מכווץ קבוע/תפוס.. מה יכולה להיות הסיבה לכך? מעולם לא קרה לי לפני

יכול להיות שאתה מהדק שיניים, ויכול להיות שיש לך סינוסיטיס? היית מתונן לאחרונה ?