כתמי ניקוטין בשינייים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הלבנת שיניים: אין כמו חיוך צחור

השיניים הצהיבו עם השנים? מתביישים לחייך בדייט, בשיחה עם הבוס או בארוחת שבת אצל החותנת? הלבנת שיניים בעזרת לייזר תחזיר לכם את החיוך - בגדול הלבנת שיניים הינה הליך קוסמטי פשוט, שמתאים לכל מי שמתבייש לחייך - כתוצאה ממראה השיניים. עם השנים, עקב נטייה גנטית לשיניים צהבהבות, כתמי עישון מצטברים, וכן כתמי גיל - השיניים של כולנו מאבדות מזוהרן והגוון הטבעי והבריא שלהן מתחיל להשתנות.הלבנת שיניים נועדה אפוא לשפר את המצב האסתטי של השן - ומעניקה למשתמש בה שיניים לבנות וחיוך זוהר, מה שמשפיע באופן מיידי על הביטחון העצמי בחברה.מדוע השיניים שלנו מאבדות את צבען?יחד עם הנטייה הגנטית ונזקי העישון - גם הגיל עושה את שלו ולעתים קרובות השיניים "תופסות" כתמים, ככל שהשנים עוברות. בנוסף, המזון שאנחנו צורכים - ובפרט מאכלים ומשקאות בעלי צבע חזק (כמו סלק, קולה, קפה ועוד) - גורמים להתכהות של גוון השן. במקרים אחרים, ישנם כתמים הנוצרים מטיפול במחלות...
ללמוד עוד על כתמי ניקוטין בשינייים
אסתטיקה דנטלית-תמונה

לחיוך השפעה רבה על הרושם שאנו יוצרים ועל ביטחוננו העצמי....

מאת: ד"ר רוני...
04/08/2009
הלבנת שיניים: אין כמו חיוך צחור-תמונה

השיניים הצהיבו עם השנים? מתביישים לחייך בדייט, בשיחה עם...

מאת: דבאח דנט
31/10/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכתמי ניקוטין בשינייים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כתמי ניקוטין בשינייים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לרופא הנכבד האם כתרי חרסינה משנים צבע מעישון סיגריות במשך הזמן ? תודה רבה לך רופא שיניים יקר ושבוע נפלא ומוצלח !!!!

היות והחרסינה חלקה יותר מחומר שן טבעי הרי שבדרך כלל היא לא מוכתמת

האם יכול להיות שחומר ההתזה לניקוי כתמי עישון וכתמים מהשיניים שוחק את האמייל? כאשר הולכים לשיננית כל 3 חודשים?

רוני שלום, בשימוש נכון במכשיר עי שיננית מיומנת כמות הסרת האמאייל הינה זניחה ואין לה כל משמעות

קצה השיניים הקדמיות שלי הוא שקוף וזה כבר שנים רבות לאחרונה נהייה לי כמו פס חום על שתי השיניים הקידמיות זה נראה כמו פס של כתם עישון אני מעשנת 10 סיגריות ביום. מעולם לא היו לי כתמי עישון על השיניים הקדמיות ועישנתי בעבר כמות גדולה יותר. בשנה האחרונה אני הולכת לשיננית כל 3 חודשים האם יכול להיות שנפגעו לי השיניים הקידמיות ובגלל זה נהיו שם כתמי עישון?

שלום לך, לבתי היו כתמי עישון שחורים על השיניים. ( אגבף היא לא מעשנת הרבה, אבל מספיק כדי להשחיר)מישהי יעצה לה לצחצח עם חומץ, לימון ומלח, ובאמת השיניים התנקו להפליא. שאלתי היא האם זה לא פוגע באמייל, וכל כמה זמן אפשר לעשות את הצחצוח הזה ללא דאגה לנזקים לשיניים. כן, ואני יודעת שהיא צריכה להפסיק לעשן.... תודה רבה, נוגה

הכי טוב שתגרגר עם אקונומיקה זה הכי מלבין. לא ככה?

נוגה שלום. מושיק צודק -בצורה זו אתם עלולים לאבד שכבת אנמל שן עבה בשחיקה חומצית של המלח הלימון והחומץ שממיסים כנראה כמות רבה ולא מבוקרת של כל השיניים ולאו דווקא של השיניים נשואות ההלבנה .לא מומלץ לנהוג כך בעתיד ותת לאנשי המקצוע רופא שיניים ושיננית להסיר את הצבעים מעל לשיניים .

יש מוצר חדש סאנו גאוול. הוא יעיל כמו האקונומיקה, אבל משאיר ניחוח נפלא אחריי השטיפה.

האם אפשרי ויעיל לנקות אבן בשיניים בעזת חומץ וסודה לשתיה ? האם גורם נזק לשן ?מה תדירות הצחצוח המומלצת ? תודה

החומרים שהומלצו ,בטפשות, לביתך הם קטלניים לשינים. נקווה שלא נגרם כבר נזק לשיניים

דוקטור יקר: אוקיי,אז לדעתי עכשיו אחרי שעברתי טיפול מסיבי במרפאת השיניים הצבאית התברר לי משהו אחד.. לא הייתי חייב לחכות כל כך הרבה זמן לתור שלי .. זה היה נראה לי שהם מלאים באנשים ובגלל שקבעו לי תור חודש וחצי מהפעם שדיברתי איתם זה היה נראה שהם עמוסים ולכן לא טיפלתי בבעיה שלי ביתר רצינות.. עכשיו אני יודע שכל פעם שתהיה לי בעיה אני יכול לפנות ל"עזרה ראשונה" שם בשעות הצהריים המאוחרות ואני אקבל הקדשה מלאה למצבי בלי קשר אם קבעתי תור או לא.. טוב ועכשיו לעניין..דיברתי כאמור על הצהבת שיניים ומה שסברת כנראה מתברר כנכון שהכתמים היו חיצוניים ואולי עשיתי יותר מידי הר מעכבר.. בכל מקרה היום מוקדם יותר בצהריים באתי לעשות סתימה ולדבר איתו בנוגע למצב השן המצהיבה בעיקר.. אז מה שקרה זה שהוא פשוט עשה אקסטרה עבודה..הוא עשה לי 2 סתימות,ד"א הסתימות,צבען קצת לבן יותר מצבע השן..מה דעתך על זה ? אני לא ראיתי איזה צבע הוא בחר בזמן שהוא עשה את הסתימות.. הוא פשוט בחר.. אז המצב הוא שעכשיו איפה שהיו כתמי עישון הם ירדו , הוא ליטש 2 שיניים והמצב פחות או יותר אני חושב שבסדר..עכשיו רק רגיש לי בחניכיים..יכול להיות כי הוא עשה לי 3 זריקות (אחרי 2 זריקות עדיין הייתה לי רגישות באחת מהשיניים עם החור). אוי אני עייף מכל זה ורוצה שזה יהיה מאחורי .. מה שבטוח אני אדאג יותר טוב לשיניים שלי..הרבה יותר טוב מאשר לפני.. אני כבר היום מעשן הרבה פחות מפעם.. ועכשיו אני אדע שאם יהיו לי כתמי עישון הפתרון יהיה מהיר ולא מסובך.. תודה על כל עזרתך .. מה שיכול להראות בעיניך כענין קטן קליל ובשגרה יכול לשנות הרבה בחייהם של המון אנשים.. שתזכה רק לטוב חבר !

Reservoir Dog שלום. אני שמח שהדברים הסתדרו בצורה הטובה ביותר כפי שצפיתי .מערך רפואת השיניים בצה"ל הוא מהטובים ביותר בין המוסדות המטפלים בציבור .רופאי השיניים מבוקרים ומסוננים בצה"ל דבר שבאף מוסד אחר לא יכולים לעשות . לגבי בחירת הצבע -ייתכן שהרופא שלך הביא בחשבון את צביעת חומר השחזור יותר מהשן כתוצאה מהעישון שלך והקדים רפואה למכה .

שלום שוב דוקטור: לא חשבתי שאני אחזור לפה כ"כ מהר.. אחרי מכתב התודה שכתבתי אתמול נראה שזה היה הזמן הנכון להוריד ת'ידיים מהמקלדת..אבל לא כך המצב המפתיע. אחרי הטיפול שעברתי אתמול הרגשתי מרוצה שכן ירדו הכתמים..אבל מהצד השני התגברו לי הכאבים ואני לא חושב שזה משהו זמני הרגישות משהו אדיר..אני שותה משהו או אוכל משהו אני מרגיש שהכל פתוח בשן שעשו בה סתימה (ליד זו המלוטשת גם).. וזו שליטשו נתתי בה יתר מבט וזה נראה מהצד כאילו שכבה אחת של השן חסרה עליה.. מה לעשות בדיוק ,יש לי הזדמנות ללכת אליהם ביום חמישי,תודה..?