נגישות
נגישות

פרפור פרוזדורים התקפי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יוגה - להוריד את קצב הלב

יוגה עשויה לשמש כאמצעי לשיפור איכות חייםשל חולים עם פרפור פרוזדורים: בקרב מי ששילבו טיפול סטנדרטי עם תרגול יוגה קצב הלב ולחץ הדם היו נמוכים יותר יוגה - זה בלב שלך. יוגה עשויה להביא לשיפור איכות החיים וכן להפחית את קצב הלב בחולים עם פרפור פרוזדורים התקפי, כך עולה מנתונים חדשים, שפורסמו בכתב העת European Journal of Cardiovascular Nursing. במחקר נכללו 80 חולים משוודיה עם אבחון של פרפור פרוזדורים התקפי, שחולקו באקראי לשתי קבוצות - אחת קיבלה טיפול סטנדרטי (קבוצת ביקורת 40 חולים), והשנייה קיבלה טיפול סטנדרטי בשילוב עם יוגה (קבוצת יוגה 40 חולים) במהלך תקופה של 12 שבועות. החוקרים עקבו אחר מדדי איכות חיים, לחץ דם וקצב לב בתחילת המחקר ובסופו לאורך 12 שבועות. בתחילת המחקר תועד הבדל משמעותי באיכות החיים בין הקבוצות ובהערכות הבריאות הנפשית, עם מדדים גבוהים יותר בקבוצת הביקורת. בתום המחקר, בקבוצת היוגה תועדו מדדים גבוהים יותר בסולמות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפרפור פרוזדורים התקפי

הפרעות בקצב הלב - תמונת המחשה
הפרעות בקצב הלב התקפי לב הם סיבת המוות השכיחה ביותר באוכלוסייה. אמנם לא תמיד ניתן למנוע אותם, אך במקרים...
ללמוד עוד על פרפור פרוזדורים התקפי
יוגה - להוריד את קצב הלב-תמונה

יוגה עשויה לשמש כאמצעי לשיפור איכות חייםשל חולים עם פרפור...

מאת: מערכת zap...
17/04/2016
יוגה מסייעת לחולי פרפור פרוזדורים-תמונה

בשורה לסובלים מפרפור פרוזדורים התקפי: מחקר חדש מצא כי...

מאת: ד"ר עמית...
15/01/2017
הלב לא בקצב? תעשו יוגה-תמונה

ממצא: יוגה מסייעת בבקרת קצב הלב. מתברר כי ניתן להפחית עד...

מאת: ד"ר עמית...
06/04/2011
זיהום אוויר  מתכון להתקף לב-תמונה

אי אפשר לנשום לרווחה: חוקרים איטלקים הציגו מחקר לפיו עלייה...

מאת: ד"ר עמית...
21/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפרפור פרוזדורים התקפי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פרפור פרוזדורים התקפי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, אני בן 66 עם פרפור פרוזדורים התקפי כבר 4 שנים בערך לא היה לי פרפור שידוע לי. אני לוקח פרופיקס 300 מג פעמיים ביום טריטייס ונורבסק ללחץ דם וקטריה לדילול דם. רציתי לשאול האם הקרטיה זה מספיק או שיש לעבור למדלל דם מהקבוצות החדשות יותר? ואם כן באיזה מינון מתחילים? אשמח לתשובה ותודה מראש.

ההחלטה לגבי אספירין או תרופה חזקה יותר לדלול דם קומדין /NOAC נקבעת על סמך מספר פרמטרים הנקראים CHAD VASC . רופא המשפחה או הקרדיולוג יחשבו את הסיכון שלך ויחליטו האם מספיק אספירין או צריך תרופה מקבוצת ה NOAC .

תודה רבה על התשובה. הייתי אצל הקרדיולוג בקופה שחישב את הפרטמרים ואמר שיש לי 2, שזה לחץ דם גבוהה וגיל 66. הוא אמר שהוא שולח בקשה לקופת חולים ויאשרו לי אליקוויס ואז אפשר להתחיל לקחת. אבל התשובה מהקופת חולים היא שלא מגיעה לו את התרופה הזאת, למרות שהקרדיולוג אמר שצריך והוא שלח את הבקשה. האם יש לך ניסיון עם הדבר ויש מה שניתן לעשות עם זה?. כי התרופה יקרה ללא אישור. תודה ושבת שלום.

הקרדיולוג צודק ה CHAD VASC שלך הוא אכן 2 - גיל ויתר לחץ דם וכן אתה צריך לקחת תרופה ממשפחת ה NOAC - אליקוויס פרדקסה אן קסרלטו.

דוקטור נכבד, נתקלתי בכתבה (כמדומני ב- e med) בה נכתב על הסיכון המוגבר לאירועים מוחיים למי שסובל מפרפור פרוזדורים "תת קליני". למען ההגינות אציין כי קרדיולוג בפורום מקביל השיב לי כי אין לדעתו מושג כזה. אודה באם תאיר את עיניי בעניין. מקדים תודה

דניאל שלום, פרפור פרוזדורים היא הפרעת הקצב השכיחה ביותר ושכיחותה עולה עם הגיל ועם ריבוי גורמי סיכון. ישנם מטופלים אשר בעת ניטור ממושך בהולטר ניתן לגלות אצלם ארועים של פרפור פרוזדורים והם אינם מודעים להפרעת הקצב ואינם חשים אותה. הדבר שכיח בעיקר במטופלים אשר אצלם הפרעת הקצב אינה קבועה (פרפור פרוזדורים התקפי) וכאשר הקצב החדרי בעת ההפרעה אינו מהיר. ישנם אנשים אשר נמצאים באופן קבוע בפרפור ואינם מודעים לכך. בסובלים מפרפור פרוזדורים שאינו מורגש קלינית, הסיכון לארועי מוח דומה למטופלים אשר מרגישים את ארועי הפרפור. תודה על פנייתך לפורום

אין עלייך!!!! מספר 1!!!

ד"ר יקר, אנא השב לי על שאלתי תוך הנחה כי כל הנכתב בה מדוייק לחלוטין: בן 59, סוכרתי מאוזן, פעימות מוקדמות מדי פעם. ביולי אשתקד חוויתי לראשונה פ.פ שהסתיים ספונטנית לאחר שעות אחדות. קיבלתי קסטרלו. לאחריו עוד שני פרפורים שאף הם הסתיימו כמו הראשון. מזה 7 חודשים שהפרפור לא שב, למעט אפיזודות מועטות הנמשכות עד 5 שניות. הקסטרלו גורם לי לשטפי דם נרחבים בשוקיים. האם יהיה נכון להפסיק עם הקסטרו ולחזור לאספירין ובמידה ומתחיל פרפור אטול מיידית את הקסטרלו שהבנתי שמגיע לשיא השפעתו תוך 3 שעות? תודה רבה.

שלום רב, כפי שתארת את מצבך יש לך פרפור פרוזדורים התקפי- Paroxysmal Atrial Fibrillation. כדי להוריד סכנת אירוע מוחי מקובל לתת תרופות לדילול דם - Aspirin. תרופות כמו Coumadin, Xarelto, Eliquis, Pradaxa מתחילים רק עם יש התוויות (אינדיקציות) לטיפול כגון: סכרת - נקודה 1 גיל מעל 75 - 2 נקודות יתר לחץ דם - נקודה 1 אי ספיקת לב - נקודה 1 אירוע מוחי בעבר - 2 נקודות מחלת כלי דם משמעותית - נקודה 1 ברגע שלחולה יש שתי נקודות מתחילים טיפול בקסרלטו. אצלך יש רק סכרת! זאת אומרת שאין צורך בנטילת קסרלטו! בהצלחה דר' ויקטור רובצ'בסקי ממליץ לפנות לרופא משפחה שלך כדי לברר האם להמשיך טיפול

שלום לדוקטור האם השתלת קוצב לב מונעת גם תופעת פרפור פרוזדורים התקפי? תודה על תשובתך בברכת שנה טובה

השתלה של קוצב לא מונעת פרפור. מצד שיני תרופות לפרפור ברובן גורמות להאטה בקצב הלב. השתלת קוצב מאפשרת בחולים מסויימים להגביר טיפול לפרפור.