אלגומין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפרעות קשב וריכוז: לא רק לילדים

מבוגרים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז, אף שלא אובחנו ככאלה בילדותם. ברוב המקרים הטיפול התרופתי הוא היעיל ביותר, ויכול להביא לשינוי ניכר בחיי המטופלים הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות התפתחותיות נוירולוגיות, תורשתיות ברובן. הפרעות אלה מתבטאות בעיקר בקושי להתמקד בעניין מסוים לאורך זמן, אשר מלווה, לעיתים, בהיפראקטיביות ותזזיתיות. ילדים רבים מאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז עם היפר אקטיביות (ADHD) וללא היפר אקטיביות (ADD). כבר שנים רבות מתנהל דיון ציבורי נרחב בתופעה ובדרכי ההתמודדות עמה בעיקר בקרב ילדים. שיח מצומצם יותר שהולך ומתעצם עוסק בקיומן של ההפרעות בקרב מבוגרים. "מבוגרים רבים מגלים שהם סובלים מהפרעות קשב וריכוז", אומר ד"ר גבי וינשטיין, נוירולוג מומחה להפרעות קשב וריכוז במבוגרים. לדבריו, "בעבר, לא היתה מודעות גבוהה לקיומן של הפרעות קשב. מבוגרים אלה, בהיותם ילדים, סומנו פעמים רבות כחסרי יכולת, שובבים, בעייתיים או מופרעים. חלקם...
ללמוד עוד על אלגומין
סוכרת: סיבוכי לב וכלי דם-תמונה

מחקר שפורסם לאחרונה גורס כי חולי סוכרת שאינם מאוזנים ולא...

מאת: ד"ר יבגני...
29/09/2015
התקרחות גברית - לא גזרת גורל-תמונה

בישראל יש יותר גברים קרחים מאשר ביתר מדינות העולם. הסיבות...

מאת: נגוהה...
04/01/2011
הפרעות קשב וריכוז: לא רק לילדים-תמונה

מבוגרים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז, אף שלא אובחנו ככאלה...

מאת: נגוהה...
20/02/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלגומין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלגומין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב , לפני כ3 שבועות קיבלת מכה יבשה ברגל עצמה . לאחר שבועיים עבר הכאב אז משום מה ניראה עדין נפיחות ברגל ,בדרך כלל זה מובלט כאשר אני גורס גרביים וכו .. נאמר לי שזו תוצאה של הצטברות מים ברגל . האם זה נכון וכיצד ניתן לטפל בזה ?

" מכה יבשה " יכולה לגרום לדימום תת עורי או בתוך רקמתה שרירי , או בין לקרום העצם לעצם עצמה שבעקבותיו באה תגובת ריפוי שהיא בתחילתה סוג של דלקת , ועימה זרימת דם מוחשת הגורמת לנפיחות . אפשרות אחר הפרעה בניקוז ורידי או לימפתי. בעקבותאלה יכולה להופיע בצקת שלהרקמות. משהו צריך לאבחן את המצב ורק אז לדבר על טיפול

שלום, אימי מאובחנת עם ניוון מקולרי יבש מזה מס' שנים. בנוסף יש לה קטרקט. רופא אחד גורס שניתוח קטרקט לא ישפר את הראייה ורופא שני ממליץ לעבור את הניתוח. האם יש אינדיקציה ברורה במקרה כזה ליעילות/ כדאיות ניתוח? תודה

הפורום אינו עוסק ב AMD. לגבי ניתוח, אין אינדיקציה ברורה. ההחלטה נקבעת עפ"י חומרת הקטרקט וניוון הרשתית, ועשויה להשתנות בין רופאים.

שלום רב, המחזורים שלי מאוד לא סדירים מאז ומעולם ולקח לי זמן רב להכנס להריון וגם זה קרה בדרך נס כיוון שמעקב הביוץ בכלל לא תאם סיכויי הפרייה (עפ''י מעקב הביוץ פספתי את הביוץ ועם זאת כמה ימים אחרי זה ניסינו ונכנסתי להריון, כולם היו המומים ןבייחוד רופא הפוריות). מאז הלידה של ילדתי הבכורה (בת שנה וחצי) לא קיבלתי מחזור עד שלאחרונה הפסקתי להניק בלילות והוסת הגיעה. קיימנו יחסים לפני כחודש והוסת איחרה להגיע אך אין זה מפתיע כי כאמור כל המחזןרים שלי אינם סדירים. עם זאת משהו מרגיש לי שונה. יש לציין ששתי בדיקות הריון בהפרש של שבוע (שנעשו אחרי 10 ימים מאז קיום היחסים) יצאו שליליות. אבל הכל נןרא שונה מהוסתות שהייתי רגילה אליהן עד כה. ראשית כאבי המחזור כה חזקים עד לכדי עלפון כמעט, משבש לחלוטין את שגרת יומי. ממש מרגישה חולה וגמורה וכואבת. מרגישה המון פעילות בבטן התחתונה וגם נפיחות. כל אלו מאוד לא אופייניים לי. מאוד עייפה כל הזמן וחסרת סבלנות. ממשיכה להניק ביום ומרגישה משהו שונה אך לא יכולה לשים עליו את האצבע. כרגע נמצאת בחו''ל, אחרת הייתי עושה בדיקת דם ו/או קופצת לרופא הפוריות שלי לשלילת הריון מחוץ לרחם. מדממת המון כבר יומיים. בעלי גורס שזה מחזור 'רגיל' שבגלל שינויים הורמונליים שלאחר לידה ובגלל היותי מניקה אין לי מה לדאוג, עם זאת מרגישה כ''כ מוזר. האם הריון אפשרי? וסת אחרונה הייתה ב-2/8/17 והוסת הנוכחית התחילה ב-17/9/17, כאשר קיימנו יחסים למיטב זכרוני ב-20/8/17. קצת מבולבלת ובעיקר מרגישה ממש חולה פיזית. אשמח לקבל חוות דעת בגלל שאין באפשרותי כ'''כ לפנות לרופא מקומי. תודה מראש.

לא נשמע כהריון. אך לא ניתן לאבחן ללא בדיקה

שלום, יש לי בן בן 25, מתאמן באופן עצים ואינטנסיבי, מרגיש מצויין, הבדיקות של הalp חורגות מהנורמה 160, בבדיקות קודמות הערכים היו גבוהים יותר והויטמין d היה 17, כעת ויטמין d 29 אך עדיין הalp 160, שאר הבדיקות תקינות, רופא פנימי גורס שהערכים הגבוהים נובעים מבעייה בעצם, שלח למיפןי עצמות, מה דעתך? יש קשר לפעילות המאד חזקה?

מדובר באנזים ממשפחת הפוספטזות, שאינו ספציפי, נמצא ופועל במערכות גוף רבות. במקרים רבים עלייה באנזים מלמדת על בעיה בתפקודי הכבד, אך במצבים אלו נצפה לעלייה באנזים נוספים הקשורים לכבד. הערכים שאתה מדבר עליהם לא מאוד גבוהים והיות ואתה מספר, שיש קשר לשינויים בויטמין D, אז אני בהחלט נוטה להסכים שסביר מאוד שיש קשר לתהליכי בנייה ופרוק של העצם. אני ממליץ להוריד עומס באימון, לתסף בויטמין D וסידן, תזונה מאוזנת, להקפיד על לפחות 8 שעות שינה ולחזור לאימון עצים רק לאחר שרמות האנזים מגיעות לנורמה.