כלורפניראמין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אהיסטון - אנרגטיקה ופרמבצטיקה

בקיץ מתרבות האלרגיות ובעיות הנשימה - מה אנחנו מכניסים לגוף כשאנחנו מטפלים בכך? אהיסטון - Chlorpheniramine Meleate תרופה אנטיהיסטמינית המבטלת את פעילות ההיסטמין על ידי תחרות עם ההיסטמין על רצפטורים Hi במערכת העיכול, ברחם, בכלי הדם הגדולים וברירי הסמפונות. התרופה מבטלת את פעולת ההיסטמין שגורם לעליה בחדירות הנימים וביצירת בצקת, וכן מבטלת את הגרד והגירוי הנלווים לשחרור ההיסטמין. לכלורפניראמין יש גם השפעה אנטיכולינרגית סדאטיבית. כלומר הוא מעקב את השפעת האצטיל כולין ברצפטורים כולינרגים (בעיקר מוסקרינים) ולכן גורם לתחושות יובש ולהשפעות סדטיביות (מרגיעות) מרכזיות (כלומר מן המוח). פרמקוקינטיקה: התרופה נספגת טוב דרך מערכת העיכול. היא עוברת מטבוליזם ראשוני בכבד ולכן הזמינות הביולוגית שלה היא בסביבות ה 35-60% לתמיסה, 25-45% לטבליות, והרבה פחות בתכשירים עם שחרור...
ללמוד עוד על כלורפניראמין
עקיצת יתוש: הקלה בשישים שניות-תמונה

היתושים לא מפסיקים לעקוץ? במקום לרדוף אחריהם עם עיתון מקופל...

מאת: ד"ר רון...
06/09/2017
בטן מלאה - על תולעי מעיים בילדים-תמונה

ילדים רבים נדבקים בתולעי מעיים שעלולות לגרום לתחושת גרד ואי...

מאת: אורלי...
18/09/2005
אהיסטון - אנרגטיקה ופרמבצטיקה-תמונה

בקיץ מתרבות האלרגיות ובעיות הנשימה - מה אנחנו מכניסים לגוף...

מאת: מכללת...
10/07/2005
אלרגיות ודרכי טיפול-תמונה

לרגל בואו של האביב, מערכת דוקטורס מציגה סדרת כתבות על...

מאת: ד"ר דניאל...
26/03/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכלורפניראמין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כלורפניראמין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב!אתמול בלילה נעקצתי עי יתושה(ה) באיזור הכי לא נעים שהתקל י בו,השםתיים.עכשיו השםה העליונה והעקוצה נפוחה ומגעילה,רציתי לדע האןם ישנה דרך מהירה כלשהיא להורדת הנפיחות המזוויעה והאם ישנם סיכונים כלשהם בעקיצה שבשפה..?

1. אנטיהיסטמין כמו טלפסט/ פניסטיל/ אהיסטון... 2. קירור המקום. 3. סבלנות. 4. לא לשכוח להצטלם למזכרת. מי אמר שמדובר בכלל בעקיצה ולא תגובה אלרגית למשהו?

כשאתה ישן באוהל בשטח וכל שנייה אתה קם מעקיצה במקום אחר אז שמגרד לך בשפתיים מבפנים אתה מבין שנעקצת שם...ולא בדיוק הבנתי את מספר 1 מה אלו כל השמות האלה?

שלום.מזה כימעט כשבוע אני חליתי בוירוס(כניראה),הכל התחיל מיום שישי כשהתחלתי להיתעטש ולהשתעל ,התחלתי ליטול טבליות של דקסמול סינוס לטיפול ביום ואז אחת ללילה,נטלתי 4 כדורים ליום ואחד ללילה,לא רציתי אבל אימי לחצה שאעשה כך כי בעצמה לא מזמן נטלה בכאלה מינונים ואמרה כי זה בטוח ביותר ושאמרו לה זאת בבית מרקחת וגם רופאה.בלילה שלפני יום ראשון לא הצלחתי לישון בשל דפיקות לב מואצות ובבוקר היה לי חום אך לא גבוה,הלכתי לרופאת משפחה במכבי אשר אמרה לי להמשיך ליטול 4 כדורים וכניראה התכוונה שלוש ליום ואחד ללילה,בלי בכלל להגיד לי אם זה וירוס או צינון.עד עכשיו כבר ארבעה ימים אני נוטלת מינון שאימי יעצה לי והחום עזב לגמרי רק היום,לפני הוא היה פעם יורד ופעם חוזר,זה היה חום לא גבוה ,הכי גבוה היה עתמול בבוקר 37.6,יש לי עד עכשיו שיעולים,נזלת וליחה שמדי פעם יוצאת דרך רפלקס הקעה.כרגע אני מרגישה בחילה קלה מאד מה שלא היה מקודם לכן,לא יודעת מה לעשות כי לפני כל טבליה יש עליי לאכול לפחות משהו כי אני חוששת שאחרת זה יזיק לגוף שלי.השאלה שלי היא בעצם החשש.האם אם כל המינון שהספקתי כבר ליטול (במשך 4 ימים ונשאר עוד יום לסיום הטיפול)יכול כבר להזיק לי חלילה לכליות או כבד ובכלל?! אשמח מאד לתשובה בהקדם

התכשיר דקסמול סינוס ליום מכיל 500 מ"ג פרצטמול ו-25 מ"ג פסאודואפדרין. התכשיר דקסמול סינוס לילה מכיל בנוסף כלורפניראמין. הנחיות המתן לדקסמול סינוס יום ללא הוראה אחרת מרופא הינן עד 4 קפליות ליממה. בשימוש מקביל בדקסמול סינוס ללילה, יש להחליף מנה של דקסמול סינוס לטיפול ביום במנה של דקסמול סינוס לטיפול בלילה. עם זאת, המינון שציינת אינה עולה על המינון המקסימלי לתכשירים. כל תכשיר עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק המטופלים גם במינונים המקובלים, במידה והנך חווה תופעות לוואי מהטיפול התרופתית, יש ליידע את הרופא.

באי ספיקת כליות תרופות המכילות איבופרופן אסורות. התרופות המותרות הן אלו שמכילות פרצטמול ודיפירון. שאלתי היא לגבי קולדקס: קולדקס מכיל פרצטמול אבל גם כלורפניראמין מלאט, וגם פנילאפרין הידרוכלוריד וגם קפאין אנהידרוס. שאלתי היא האם קולדקס מותר באי ספיקת כליות??

מותר קולדקס אולם יש לשים לב שפינוי התרופה מתרחש בחלקו דרך הכליה ולכן יש הלתחיל במינון נמוך - כדור אחד ליום. זאת בשל חשש מתופעות לוואי

תודה לד"ר אורית על התשובה. לפי התשובה, אם אפשר להסתדר בלי קולדקס אז עדיף. להעמיס מה שפחות על הכליות.

שלום רב בני בן 4 וחצי חודשים, מנוזל ומשתעל.ובנוסף סובל מדלקת בשתי עיניו. בין התרופות שרשמה לו הרופאה-אהיסטון מורכב, 3 טיפות 3 פעמים ביום. בעלון ראיתי שכתוב כי אין להשתמש בתרופה בתינוקות מתחת לגיל שנתיים. האם לתת לו את התרופה?

עמית שלום, לפי העלון לרופא, אין להשתמש באהיסטון מורכב, בתינוקות מתחת לגיל שנה. יש לפנות לרופאה, לקבלת ייעוץ. בברכה,

בני בן חצי שנה במשך כשבועיים הייתי נותת לו טיפות בשם פניסטיל אך לאחר שקיבל דלקת בעניים וחום ושיעול נתן לי הרופא מרשם לאיסטון השאלה שלי אפילו שרשום אין לתת לילדים מתחת לגיל שנתיים נותנים ומה הסיכון של זה? תודה . כי נתתי לו במשך יומיים וחצי ורק אח"כ ראיתי מה רשום בעלון