כלורפניראמין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אהיסטון - אנרגטיקה ופרמבצטיקה

בקיץ מתרבות האלרגיות ובעיות הנשימה - מה אנחנו מכניסים לגוף כשאנחנו מטפלים בכך? אהיסטון - Chlorpheniramine Meleate תרופה אנטיהיסטמינית המבטלת את פעילות ההיסטמין על ידי תחרות עם ההיסטמין על רצפטורים Hi במערכת העיכול, ברחם, בכלי הדם הגדולים וברירי הסמפונות. התרופה מבטלת את פעולת ההיסטמין שגורם לעליה בחדירות הנימים וביצירת בצקת, וכן מבטלת את הגרד והגירוי הנלווים לשחרור ההיסטמין. לכלורפניראמין יש גם השפעה אנטיכולינרגית סדאטיבית. כלומר הוא מעקב את השפעת האצטיל כולין ברצפטורים כולינרגים (בעיקר מוסקרינים) ולכן גורם לתחושות יובש ולהשפעות סדטיביות (מרגיעות) מרכזיות (כלומר מן המוח). פרמקוקינטיקה: התרופה נספגת טוב דרך מערכת העיכול. היא עוברת מטבוליזם ראשוני בכבד ולכן הזמינות הביולוגית שלה היא בסביבות ה 35-60% לתמיסה, 25-45% לטבליות, והרבה פחות בתכשירים עם שחרור...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכלורפניראמין

אלרגולוגיה ואימונולוגיה - תמונת המחשה
אלרגולוגיה ואימונולוגיה השיעול והליחה חונקים את הגרון: מה ניתן לעשות? ממה נגרמת הליחה? האם ניתן למנוע את הופעתה...
ללמוד עוד על כלורפניראמין
בטן מלאה - על תולעי מעיים בילדים-תמונה

ילדים רבים נדבקים בתולעי מעיים שעלולות לגרום לתחושת גרד ואי...

מאת: אורלי...
18/09/2005
אהיסטון - אנרגטיקה ופרמבצטיקה-תמונה

בקיץ מתרבות האלרגיות ובעיות הנשימה - מה אנחנו מכניסים לגוף...

מאת: מכללת...
10/07/2005
עקיצת יתוש: הקלה בשישים שניות-תמונה

היתושים לא מפסיקים לעקוץ? במקום לרדוף אחריהם עם עיתון מקופל...

מאת: ד"ר רון...
06/09/2017
אפצ'י... עונת המעבר בפתח-תמונה

עונת המעבר המוקדמת שנחתה עלינו באמצע החורף מביאה איתה את...

מאת: ד"ר שניאל...
13/03/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכלורפניראמין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כלורפניראמין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב!אתמול בלילה נעקצתי עי יתושה(ה) באיזור הכי לא נעים שהתקל י בו,השםתיים.עכשיו השםה העליונה והעקוצה נפוחה ומגעילה,רציתי לדע האןם ישנה דרך מהירה כלשהיא להורדת הנפיחות המזוויעה והאם ישנם סיכונים כלשהם בעקיצה שבשפה..?

1. אנטיהיסטמין כמו טלפסט/ פניסטיל/ אהיסטון... 2. קירור המקום. 3. סבלנות. 4. לא לשכוח להצטלם למזכרת. מי אמר שמדובר בכלל בעקיצה ולא תגובה אלרגית למשהו?

כשאתה ישן באוהל בשטח וכל שנייה אתה קם מעקיצה במקום אחר אז שמגרד לך בשפתיים מבפנים אתה מבין שנעקצת שם...ולא בדיוק הבנתי את מספר 1 מה אלו כל השמות האלה?

המשך - האנטי היסטמינים הם לסירוגין -אהיסטון או דסלורטדין - יש להם השפעה כלשהי על התפתחות מינית או על צמיחה ?

לא ראיתי ולא מצאתי עדויות בספרות על השפעות כאלה. אבל ראיתי נזקים לגדילה באלה שהיו צריכים תרופות אלה ולא קבלו אותן

שלום רב, אותה שאלה - לגבי צמיחה לגובה: האם לנטילת כדורי סטרואידים כ-10 ימים ואינפוזיית סטרואידים חד פעמית (עקב התקפי אלרגיה) תיתכן השפעה על צמיחה לגובה של נערה כבת 13? האם לזריקת אדרנלין חד פעמית תיתכן השפעה כזו - עם או בלי האינטראקציה עם הסטרואידים? האם לאנטי-היסטמינים תיתכן השפעה כזו? תודה רבה

שאלה לגבי צמיחה לגובה: האם לנטילת כדורי סטרואידים כ-10 ימים ואינפוזיית סטרואידים חד פעמית (עקב התקפי אלרגיה) תיתכן השפעה על צמיחה לגובה של נערה כבת 13? ה תשובה:לא- אם לזריקת אדרנלין חד פעמית תיתכן השפעה כזו - עם או בלי האינטראקציה עם הסטרואידים? תשובה- לא האם לאנטי-היסטמינים תיתכן השפעה כזו? מה שם האנטי היסטאמין?

האנטיהיסטמינים: בימים מסויימים דסלורטדין ובאחרים אהיסטון.

ותודה רבה על תגובתך...כמובן.

אין קשר לגדילה

שלום דוקטור, לפני חצי שנה טיפלתי בכיני ערווה עם פרמטרין , גירודים המשיכו לרופא עור המליץ לשם הדרין. הגירודים עדיין היו לאחר מכן במידה פחותה בעיקר ברגליים, אך מהסתכלות יומיומית לא גיליתי שום כינים - ומקודם כן. לפני חודש מבדיקה שגרתית גיליתי כינה , השתמשתי שוב בהדרין על פי המלצת רופא ולא עזר, קיבלתי מרשם לדואוסקביל והשתמשתי במשך 4 ימים, יומיים ראשונים הגירודים הפסיקו ב95% , אך ביום השלישי והרביעי הם חזרו. אני עדיין עם גירודים - בעיקר ברגליים מאחורי הברך. אך ללא ממצאים מהסתכלות יומיומית. מה ניתן לעשות? איך לדעת מה המצב שלי בוודאות?

הגרד יכול להיות קיים שבועות לאחר הטיפול. ממליץ על טיפול נגד גרד כגון אהיסטון או פניסטיל. העיקר שנעלמו הכינים