חשש לפני הסרת ליפומה מהישבן

דיון מתוך פורום  הכנה רגשית לקראת ניתוחים ופרוצדורות רפואיות

18/11/2020 | 18:05 | מאת: אנונימית

יש לי ליפומה קטנה בין הישבן לירך (בתחתוני מקסי זה נמצא מתחת לבד) שאפשר לנקז אותה (כבר הייתה לי דלקת אז החלטתי לא להסתכן). הרופא בהליך יהיה גבר ואין אישה שיכולה לעשות את זה, וזה מביך אותי כמובן. לא אכפת לי אם יהיה סדין מונח על אזור הניקוז, בגלל שהחשיפה לפני כן ולהשאר בלי תחתונים אפילו לשניה מצמרר אותי ואני חושבת שתשאר לי טראומה. מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני לגמרי מבין את הרצון שלך לעבור את הטיפול ללא חוויה טראומטית. העובדה שרופא ולא רופאה יבצעו את ההליך עדיין מאפשרת לך לבטא את הצורך בתנאים שיאפשרו לך להרגיש בנוח יותר. הייתי רוצה לעודד אותך לדבר עם הרופא טרם ההליך, לשאול איך הליך זה מתבצע ולהגיד לו שהיית מעוניינת שרק האזור שמיועד לטיפול יהיה חשוף. רופא קשוב וסבלני אמור לתת מקום גם לצורך שלך. אין זה אומר שכל מה שתבקשי יתאפשר אבל אינטראקציה מקדימה ביניכם תוכל, כך אני מקווה, לתת לך תחושה שגם לך יש אפשרות בחירה. במידה ותרצי תוכלי לבקש מאדם קרוב להתלוות אליך ולהיות נוכח/ת בחדר בזמן הטיפול כך תוכלי אולי להיות נינוחה יותר. חשוב שתזכרי כי זה הגוף שלך ואת נשארת הבעלים של גוף זה גם בזמן הטיפול. הקפידי לבחור רופא שיודע לכבד מצב זה ולקחת בחשבון את הבקשות שלך בהצלחה, שחר ברשף מטפל באמנויות ופסיכותרפיסט 0545483333

22/11/2020 | 21:25 | מאת: אנונימית

תודה. יש לי מלווה תמיד אבל אני לא מרגישה הבדל כלשהו. וגם אין רופא אחר בכלל שיעשה את זה, והוא נורא עמוס אז בלתי אפשרי פשוט לקבוע איתו. לי ממש חשוב למנוע את החשיפה אחרת לא משנה כמה יכבדו אותי אחר כך רגע אחד טראומתי עדיין יצרוב לי ולא אכפת לי שפיזית אני אהיה בריאה. אין עם מי לדבר שם פשוט אז אני לא יודעת מה לעשות.

22/11/2020 | 21:41 | מאת: אנונימית

וכנ''ל גם מדאיג אותי שרחצה בבית לא מספיקה ויהיה צורך ברחצה בדקות שלפני ההליך כמו שקורה בניתוחים גדולים בהרבה

מנהל פורום הכנה רגשית לקראת ניתוחים ופרוצדורות רפואיות