מבנה שד פיברוציסטי

דיון מתוך פורום  טיפול בסרטן

19/03/2013 | 10:30 | מאת: שני

שלום רב :) שמי שני וכרגע אני נמצאת בדרום הודו, מתכננת להגיע לארץ בעוד כחודשיים.. שאלתי היא בהקשר לגוש ענק אשר הופיע מעל הפטמה ואף מתחתיה (מבנה שד קטן), ישנם גם גושים בשד הימני... שמתי לב כי גוש זה קטן קצת ומתפורר לגושים נוספים... לפי מיטב זיכרוני הופיע לפני המחזור לפני כחודשיים ואז חשתי כאבים, אך האמת היא שאני לא בטוחה בדבר!! כי פתאום זה היה שם ... כרגע אין בכלל כאבים, אין נפיחות בבלוטות בית שחי... ברור לי שבדיקה נחוצה, כרגע אין כל כך אפשרות לבדיקה, שאלתי, כמה סבירות שמדובר במקרה של מבנה שד פיברוציסטי, וברור שהדבר מצריך בדיקה, אך האם זה נשמע דחוף ??? או יכול לחכות 2 חודשים ? ממש תודה רבה על הפורום, שני :)

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום לא ציינת בת כמה את ומה קורה כעת לגבי המחזור. אם הגוש כפי שציינת הולך ונעלם הדבר פחות מטריד אך אם מדובר בגוש גדולף לא רגיש שאינו קשור למחזור בהחלט יש צרך בבדיקה ולא הייתי מציע להמתין חודשיים עד הבדיקה. גם בהודו ישנם מספר מרכזים רפואיים טובים שיוכלו לפחות לבצע הערכה ראשונית ובהתאם לה ניתן יהיה להחליט לגבי המשך הברור ודחיפותו. בברכה עידו

19/03/2013 | 18:56 | מאת: שני

ואו ממש תודה על התגובה המהירה !!! סליחה שכחתי לציין, אני בת 42 ותמיד יש לי נפיחות בלימפות בית שחי לפני מחזור ובכלל נפיחות בשדיים, הפעם הזו כאילו הנפיחות, כמו איזה גוש גדול כזה פשוט המשיכה להתקיים גם אחרי המחזור והפסיקה לכאוב.. נראה שזה בגלל נסיעות ולחץ נפשי ממש גדול שהייתי נתונה בו באותו החודש לפני המחזור... הגוש נמצא מתחת לעור ונע בקלות מצד לצד (בשד שמאל) שמתי לב שגם בשד ימין יש נפיחות דומה אם כי הרבה יותר קטנה, וכן לשמחתי הגוש קטן, אך אני חייבת לציין שנגעתי בזה ועיסיתי את זה מעט והיה נדמה לי שזה התפורר לכמה גושים קטנים, וכן לפני המחזור האחרון שוב טפח הגוש ואחרי המחזור התכווץ... אבל הבסיס שלו כאילו נשאר קבוע.. מקווה שזה בסדר? ממש תודה על היחס האישי החם !!! שני :)

מנהלי פורום טיפול בסרטן