האם זו סבוריאה?

דיון מתוך פורום  רפואת עור - דרמטולוגיה

12/07/2015 | 03:07 | מאת: טליה

שלום, לפני כשנה שאלתי שאלה בפורום (חבל שלא ניתן לעשות חיפוש), שאלתי הייתה האם אני סובלת מסבוריאה .. לפני כשלוש שנים או קצת יותר הופיעה אצלי כוויה אדומה מאוד ומגרדת בבתי השחי, כוויה אחת ענקית בשני בתי השחי, שהתפרסה על כל בית השחי. לא ניתן היה להפסיק לגרד והעור הפך ליבש ומתוח אך עם זאת, מלא בקפלים כמו בשר מיובש (סליחה על התיאור) כשנשברתי וגירדתי הכוויה נהייתה רטובה. בסופו של דבר הכוויה התקלפה בחתיכות עור גדולות. יש לציין שזה לא נגרם כתוצאה מדאודורנט. מאז אני סובלת מתופעות חולפות ונשנות כאלה בבתי השחי. לפני שנה וחצי נוספו סימפטומים נוספים, עליהם שאלתי כאן. בנוסף לכוויות בבתי השחי, הופיע גם גרד עז מאוד בין הישבנים, הגירוד פשוט מאמלל. כמו כן גם בבטן הופיע גרד עז, אך לא כוויה כמו בבתי השחי. כרגע אני שוב פעם סובלת מאדמומיות על שטחים גדולים בבתי השחי וגרד שלא ניתן לשלוט בו... כשהעור מתייבש ואני מגרדת אז נושר מעט עור יבש כמו קשקשים. בנוסף לגרד בין הישבנים, בבתי השחי ובבטן, הפעם נוספו תופעות חדשות, הגירודים התפשטו לאיבר המין (אך לאחר זמן מה חלפו).. וגם לזרועות ולרגליים. ברגליים זה בעיקר באזור הירכיים האחוריות, היכן שיושבים ומתפשט עד לקרבת המפשעה. בזרועות זה בעיקר בצד הפנימי.. בזרועות בהתחלה לא היו סימנים בכלל רק גירודים עזים, כרגע יש מן נקודות כמו עור ברווז, מרוב גירודים חלקן המועט הפך להיות עם נקודה אדומה, כך גם בירכיים, נקודות דמויות עור ברווז או עקיצה קטנה שברובן אדמדמות, תלוי כמה אני מגרדת. כך גם בבטן, הפעם זה התפשט גם לצדי הבטן וגם בגב מגרד מעט. הגירודים מאמללים אותי, האם זאת סבוריאה? קראתי שסבוריאה מופיעה בעיקר באזור הקרקפת ובפנים וזה אינו המצב אצלי.. למרות שבעבר הייתה לי מעט אדמומיות וגרד בין הסנטר לשפתיים. האם תוכלי להמליץ על משחה או כל דבר אחר שאוכל לרכוש באופן מיידי? משהו שיעזור לי ולו במעט.. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התיאור שציינת אינו מתאים לסבוראה. רושם כי מדובר ב INTERTRIGO, זהו מונח המתאר דלקת באזור הקפלים מסיבה כלשהי. ישנן סיבות רבות כגון: זיהום פטרייתי, חיידקתי, דרמטיטיס כרונית, פסוריאיזיס ועוד. לאבחון של הסיבה יש לפנות לרופא עור. להקלה ממליצה על תכשירים המכילים זינק אוקסיד כגון: בייבי פסטה, בפנטן רגיל או פלוס ואחרים. בהצלחה!

16/07/2015 | 01:24 | מאת: טליה

נאמר לי שזה אכן נשמע כמו סבוריאה ואמרתי שקניתי משחה בשם "בפנטן" ואמרת לי שזה לא עוזר במקרים כאלה.. למרות שהפעם גם השתמשתי בבפנטן ויש הקלה ניכרת.. לפי מה שקראתי בויקיפדיה ובגוגל, INTERTRIGO נפוצה אצל אנשים שמנים בעיקר, זה אינו המצב שלי. כמו כן, התמונות המבחילות שראיתי בגוגל אינן דומות כלל למה שיש לי, אולי תמונה אחת של פריחה בבית השחי (שלא נראית כמו בשר נא ומדמם) אך כל שאר התמונות נראות הרבה, הרבה יותר גרוע מהכוויה שהייתה לי בפעם הראשונה והכי חמורה. האם זה יכול להיות משהו אחר? האם ניתן לעשות משהו כדי למנוע את ההתפרצות הבאה? תודה רבה.

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה