קשקשת בעור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קשקשים: חדל קשקשת בקרקפת

קשקשת על הקרקפת היא בעיה נפוצה מאוד, אך כזו שניתנת לטיפול. הגורמים לה רבים, והעיקרי שבהם: פטרייה שחיה על הראש קשקשים הם מצב כרוני שבו עור הקרקפת מתאפיין בקילוף מופרז ולעיתים בגירוד. בקרקפת, כמו בעור הגוף, נוצרים כל הזמן תאי עור חדשים ברמה הנמוכה ביותר של האפידרמיס, והם עולים בהדרגה אל פני העור. בתהליך הזה הם משתנים והופכים לסוג מיוחד של תאים המכילים בעיקר חלבון שנקרא קרטין. תאים אלו יוצרים את השכבה העליונה של הקרקפת ושל העור. שם הם משתטחים ונושרים באופן שאינו נראה לעין. תנועת התאים האלו לשכבת העור העליונה נמשכת כ-20 ימים. במצב של קשקשים, תנועת התאים מואצת ונמשכת בין 7 ל-14 ימים בלבד. כתוצאה מכך, במקום לנשור כתאים בודדים באופן שאינו נראה לעין, תאים אלה נושרים באגדים גדולים של מאות או אלפי תאים ומקבלים צורה של פתיתים לבנים. מהי שכיחות התופעה? קשקשים, כך מסתבר, הם בעיה שכיחה מאוד. בסקר...
ללמוד עוד על קשקשת בעור
פטרת ציפורניים: כיצד להיפטר מהבעיה?-תמונה

הקיץ הוא הזדמנות נהדרת ליהנות מרחצה בבריכה ובים. שימו לב:...

מאת: פרופ' שמר...
09/08/2018
פסוריאזיס: סימפטומים וטיפול-תמונה

פסוריאזיס היא מחלת עור שנגרמת על רקע מספר גורמים. לא ניתן...

מאת: ד"ר בתיה...
01/02/2017
מתיחת פנים טבעית-תמונה

שיטת המסת קמטים, המותאמת באופן אישי, מאפשרת לגוף להפעיל...

מאת: ד"ר קובי...
31/07/2007
המינרלים החיוניים לעור נפלא-תמונה

מהם המינרלים? קבוצת חומרים אנאורגניים השכיחים מאד בטבע -...

מאת: ד"ר מיכל...
31/08/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקשקשת בעור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קשקשת בעור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אהלן, יש לי בעיית קשקשים, הייתי אצל רופא עור והוא נתן לי שמפו(אגיספור) ותמיסת בטאקורטן לקרקפת.. הרופא הסביר לי שצריך לחפוף בשמפו 3 פעמים בשבוע ולשים את התמיסה לאחר מכן. השאלה שלי האם אני צריכה לחפוף את השיער גם לאחר שאני משתמשת בתמיסה? (לפי מה שאני יודעת התמיסה משאירה את השיער שומני) ואם כן באיזה שמפו? תודה!

התמיסה שקבלת היא בטאקורטן שזה סטירואיד חזק שממנו לא תראי שום שיפור לעולם אלא רק ההיפך - החמרה ! בהתחלה תראי שיפור שהסטירואיד עושה ( שיפור למראית עין ) ולאחר מכן תגיע ההחמרה עוד יותר קשה ממה שהיה לפני שמרחת את הסטירואיד. אל תתקרבי לסטירואידים. תחפשי בגוגל - קרם סבורם הכי טוב לסבוריאה של הקרקפת.

לא. ד"ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין רפואה אסתטית www.dr-acky.com

שלום, אני בת 24 וכבר תקופה שאני סובלת מבעיה שמציקה לי ממש יש לי בקרקפת פצעונים קטנים שיוצאים. יש כאלה שיוצאים טיפה מוגלתיים ויש כאלה שפשוט סתם. אין לי גרד בכלל וגם לא קשקשים (לפעמים אם אני חופפת לא טוב אז טיפה אבל לא ברמה שניתן לראות אותם) אבל דבר אחר שמתלווה זה תחושת כאב בשיער אני יודעת שזה נשמע מוזר אבל כאילו השיער שצמוד לקרקפת גורם לי לתחושת כאב ולפעמים גם תחושת חום/שריפה (לא שורף לי אלא כמו אש כזו לא יודעת בדיוק להסביר) עצם קיומם של הפצעים גורם לי להתעסק באיזור הראש הרבה כי הם כואבים ולפעמים אני חייבת ללחוץ עליהם כמו פצעים בפנים כדי שיתרוקנו, אני חושבת שבגלל ההתעסקות באיזור יש סיכוי שאני עוד יותר מדליקה את הפצעים וגורמת לדלקת וגם לנשירת שיער באיזור הזה. אין לי התקרחות אבל יש לי נשירה ממש מעיקה המצב הזה ממש מעיק יכול להיות שזו מחלת עור גם אם לא מגרד לי אבל רק שורף וכואב?

פני לרופא עור ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין, אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-Acky.com

שלום רב יש לי גירוד בקרקפת, מלא קשקשים וכבר כל יום, ככל כנראה בערך שנתים, הרופא נתן לי שמפו אגיספור וטיפות, לא ממש עזר, מלכתחילה אכן וכעבור חצי שנה יש גירוד לכן כרגע הציע לי שמפו בשם אחר קוטזול וטיפות בטאמתאזון לאחר חפיפה. אשמח לדעת האם שמפו קוטזול יעיל ואין בו חומר סטרואידים או המלצות על שמפו שמבוסס על חומרים פעילים טיבעים . אשמח לשמוע גם המלצות מאנשים שהשתמשו בשמפו ואשמח שישתפו כאן תודה.

השמפו יעיל. ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com

13/09/2017 | 09:54 | מאת: אני רואה ומרגיש שיפור ניכר משימוש גל בנזק
מתוך פורום סבוריאה - דלקת עור חלבית

שלום רב פריחה אריטמית קשקשת, DEMOCIDOSIS רבוי של טפילי דמודקס בעור הפנים- כולל מסביב לסנתר. כך לפי אבחון מיקרוסקופי אצל דרמטולוג בבית חולים. דרמטולוג רשם לי לשמוש טיפול גל בנזק 5 אחוז, למשך 3 חודשים. בימים הראשונים למרוח בשעות הערב לילה, לאחר 4-5 ימים למרוח פעמיים ביום, בשעות היום ובלילה. כך נכתב ונאמר לי וכך אני עושה. אחרי שימוש של כ 10 ימים, אני רואה וחש שיפור ניכר בפניי. אפשר וניתן להבריא יותר מהר מבנזק 10 אחוז? השאלה שלי- לחזור לרופא עור לבקש ממנו שיעלה לי מינון של בנזק מ-5 ל- 10? או שזה לא חשוב ולא חיוני? 5 או 10 אחוז יש להם אותה השפעה ויעילות? נכון להיום, עדיין יש לי קצת אדמומיות ופריחה וכמה דמודקסים מסביב לסנתר.

אין צורך לשנות. הטיפול יעיל ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com