פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
2767 הודעות
2612 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

09/09/2019 | 10:20 | מאת: שטה

הי אני אובחנתי עם פאמפיגוס פוליאצאוס . אני כרגע בטיפול סטרואידי של פרדינזון שיורד בהפחתה כל 10 ימים. התחלתי לפני 45 ימים במינון 60- מ"ג (תחת אשפוז) . כרגע אני במינון 20 מג ליום. הגוף מגיב טוב אין נגעים חדשים, הישנים לא פעילים ודוהים. אולם, מתחת לעין ימין וקצת בשמאל יש קילוף מתמיד של העור. בבה"ח נתנו לי למרוח בהתחלה הידרוקורטיזון בוקר וערב ואחר כך עברו לפלאוסון. המצב נשאר כמעט זהה . נראה לי שהמשחות האלה לא מאפשרות ייבוש והחלמה. ניסיתי להפסיק ליומיים בהתחלה היה נראה הטבה אבל אז כתוצאה מבכי קל הכל התקלף מחדש. וחזרתי לפלאוסון. אני מרגישה שהטיפול המתמשך במשחות הסטראודיות מתחת לעין (היכן שהריסים התחתונים) לא נכון ותוהה מה כדאי לעשות..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לנסות קרם משקם לגירוי כגון ציקלפלסט לסירוגין עם סטרואיד חלש כגון אפלומיצין לשבוע ולאחר מכן להמשיך עם ציקלפלסט בלבד.

08/09/2019 | 23:16 | מאת: אפרת

היי אני בת 23, תמיד היו לי שערה או שתיים לבנות בראש, אבל בשנה האחרונה החל לצמוח לי שיער לבן בצידי הראש ובזמן האחרון זה ממש נהיה בכמויות. בנוסף, התחלתי לקחת גלולות דיאנה בגיל18 בשביל האקנה זה לא עזר אז נטלתי ראקוטן. לאחר מכן חזרתי לגלולות ואז הפסקתי, וכל הפנים , סנטר ואפילו בחזה קצת נהיה לי שיער. התחלתי לטפל בשעווה ואז החלטתי לחזור לגלולות והיה שיפור. אני לא רוצה להמשיך ליטול גלולות למרות שראיתי שזה הפיתרון כרגע... מה אפשר לעשות? מאוד מיואשת והאם בכלל יש קשר בין השניים בין השיער הלבן והשיעור יתר? פעם חשבו שאולי יש לי בלוטת תריס והיה תקין בבדיקות דם.. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין קשר. ממליצה לגבי שיעור יתר לעבור בירור הורמונלי כולל סונר שחלות לשלל שחלה פוליציסטית . בהצלחה!

06/09/2019 | 13:24 | מאת: שירה

יש לי פטרת בציפורן שלדעתי משתפרת נתנו לי תכשירים למריחה חיצוניים רציתי לשאול יש לי מדד אוזפיליס באחוזים שחא תקין האם יכול להיות מזה ? כי במקביל התחילו לי גם חודש לאחר שהתחלתי מזה גם תרופה חדשה ובגלל זה לא יודעת ממה זה האם מהתכשירים זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השיפור נמדד לפי צמיחה של ציפורן בריאה ובדיקה חוזרת של תרבית לפטרת.

04/09/2019 | 11:18 | מאת: אליהו

נתקבלתי על ידי רופא אור לגבי חשד לפיטרייה. הוא הסתכל כשנייה אחת על ציפורן ממרחק כ-1.5 ואמר ללכת לאח אשר יחתך חלק מהציפורן וימסור אותו לבדיקה שהמשכה 7 שבועות. לא פחות ולא יותר. אם זה באמת עבודה רפואית בסדר או שהרופא פשות בטלן והיה לי "מזל" לפגוש דווקא אותו? תודה על התשובה. בברכה, אליהו

מספיקה גם בדיקה קצרה וחשוב לבצע משטח לפטרת ולהמתין לתשובה.

06/09/2019 | 11:19 | מאת: אליהו

תודה רבה, דר' מידן מיכל. איחולים הטובים....

04/09/2019 | 09:49 | מאת: אבי

אחרי טיפול ראשון אתמול בחנקן נוזלי ביבלת ויראלית הרופא רשם לי ורומל. כמה פעמים צריך לשים ביום? האם צריך להסיר שכבה עליונה כל פעם? אם כן איך? עם היד? או להשאיר ככה? היבלת אתמול היתה שחורה אבל אחרי מקלחת (כמה שעות אחרי) וגם עכשיו היא שחורה אבל פחות (דהוי) ואין לי שלפוחית אבל כואב עכשיו כשדורכים. זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להיצמד להנחיות/ התוויות על פי העלון הצורך לתרופה.

03/09/2019 | 21:54 | מאת: בן

לבת זוגתי יש 2 נקודות בלחי הימני אשמח לדעת משהו האם זה עור עודף או הצטברות שומן

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקה רפואית

03/09/2019 | 21:47 | מאת: ס

שלום רב, יצא לי הרפס מעל השפתיים, משחת זובירקס לא עוזרת כבר לכן קיבלתי לפני מספר שבועות כדורי זובירקס, 400 מ"ג 3 פעמים ביום ל5 ימים, חברות מקבלות 400 מ"ג 5 פעמים ביום ועבר להן כשזה יצא ממש בהתחלה, אני לקחתי רק שלוש פעמים ביום ואצלי זה לא החלים, הפעם ביקשתי מהרופא להעלות מינון ל5 פעמים, אז הוא העלה אבל הפעם זה לשבוע. האם זו כמות גבוהה? 400 מ"ג . 5 פעמים ביום במשך שבוע, ההרפס ממש בהתחלה, הוא יוצא בכל פעם שאני מורידה שפם ומסתובבת בחוץ וחם. והאם ניתן למנוע התפרצות הרפס? אם אמרח במשך הקיץ כל יום משחת זובירקס זה ימנע? נגיד מחודש אפריל עד אוקטובר, 6 חודשים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המינון של זובירקס הינו 400 מג שלוש פעמים ביום לחמישה ימים. במקרה וישנם אירועים חוזרים למעלה משלושה אירועים , ממליצה על טיפול מונע באופן קבוע ( כל יום) .

05/09/2019 | 17:05 | מאת: ס

תודה, אבל את הכמות הזו כמעט ולא שמעתי, יותר את החמש פעמים ביום. איך ייתכן שנטלתי את הכדורים לפני שבועיים, ולפני יומיים יצא לי שוב? והאם זה נכון שהכדור הורס את הכליות

03/09/2019 | 17:37 | מאת: קובי

לפניי כחודש וקצת הופיע לי פתע במפשעה בהתחלה רק ברגל שמאל אך לאחר כמה שבועות גם ברגל ימין הפצע עצמו לא כואב במיוחד אך גם לא נעים. מידי פעם יש שלפוחיות קטנות שמופיעיות שיוצא מהן נוזל צהוב. הפצעים הם מעט בולטים מעל העור וכשנוגעים מרגישים גושים מתחת לעור.

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן כי מדובר בדלקת של זקיקי השיער. לרוב נגרמת על ידי חיידק. הטיפול המקובל הינו טיפול אנטיביוטי, לרוב ממשפחת הטטרציקלינים. כגון: מינוציקלין, דוקסילין. ממליצה לשלב סבון אנטי-ספטי בשם דרמקס או דרמקסול. בהצלחה!

03/09/2019 | 15:06 | מאת: שערה חודרנית בצוואר

היי האם זה יכול לגרום לחנק או מוות כתוצאה משערה חודרנית מתחת לעור הצוואר? , האם יש מה לעשות בנידון כי מדובר בכל זאת בפנים .

לקריאה נוספת והעמקה

לא

02/09/2019 | 23:21 | מאת: הודיה

שלום, התחלתי לגלח במפשעה בחוסר ברירה כדי לאפשר טיפול לייזר שניתן כנראה לעשותו רק לאחר גילוח המקום.. בעקבות כך אני סובלת ביוםיום מדקירות עיקצוצים אדמומיות וחוסר נוחות השאלה שלי זה האם יש דרך להקל על תופעות הלוואי והאם כל אחת שעושה לייזר סובלת ככה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן למרוח קרם הרגעה לגירוי העור לאחר גילוח השם ציקלפט או ציקלפלסט. ממליצה על החלפת סכיני גילוח כל פעם. במידה ומופיעים פצעים מוגלתיים ממליצה לפנות לרופא עור לטיפול אנטיביוטי. בהצלחה!

03/09/2019 | 15:35 | מאת: הודיה

תודה על התשובה! יש פתרון לעיקצוצים כשהשיער גדל?

הי אני בשבוע 9 והתחיל לי גרד באזור לחיים סנטר וצוואר בליווי פצעים. האם יש משהו שאפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן כח מדובר באקנה הורמונלי. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה וטיפול אנטיביוטי במידת הצורך.

01/09/2019 | 21:39 | מאת: יוסי

יש לי יבלת באצבע של הרגל למעלה מחצי שנה. שטוחה עם נקודות שחורות. ניסיתי את המוצר בליבלת 7 שבועות ואת וורטי פעם אחת ולא עזר כלום. שאלותי: 1. האם כדאי לנסות טיפול בחנקן אצל רופא עור או ישר ללכת ללייזר בפרטי (נתעלם מהשיקול הכספי)? 2. האם אחרי טיפול בחנקן אפשר לעשות יום או כמה ימים אחרי ספורט עם נעלי ספורט? 3. האם זה נכון שטיפול בחנקן שלא עוזר רק מאיץ את ההתרבות של היבלת כי כביכול מציקים לה באזור מסויים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשרות נוספת היא תכשיר נוסף מוכר הינו verrucid או verrumal המכילים חומרים הפוגעים בוירוס. הטיפול בתכשירים אלו ממושך ודורש הקפדה יום יומית. אפשרות נוספת שמבוצעת על ידי רופא עור היא הקפאה בחנקן נוזלי: בטיפול זה היבלת נושרת כעבור מספר ימים, אך ביבלות בכפות רגליים דרושים כ 3 טיפולים. במקרים קשים, כאשר אין שיפור תחת טיפולים מקומיים וחנקן נוזלי ניתן לנסות טיפול בלייזר CO2 או במחט חשמלית. בשתי השיטות האלו נדרשת הרדמה מקומית. ניתן למרוח אמלה לפני כן. לאחר חנקן דרושה מנוחה מספורט של מספר ימים . בהצלחה!

02/09/2019 | 15:38 | מאת: יוסי

תודה על תשובתך! מה למרוח אחרי הטיפול בחנקן נוזלי כדי לאפשר החלמה טובה ושלא יהיה זיהום? האם באיכילןב יש טיפול בלייזר שלא משאיר פצע פתוח וזמן החלמה? איך מגיעים ללא הפניה ובאופן פרטי? אחרי החנקן הנוזלי כמה ימים אי אפשר להתאמן בספורט? 3 ימים או שבועיים? מה נהוג ומומלץ? מובן שמזיעים בספורט

שלום רב, התפתחה לי אדמומיות מתחת למרכז הציפורן במרכז הבוהן שבכף הרגל. מצ"ב תמונה. אשמח לדעת על מה מדובר וכיצד ניתן לטפל. תודה רבה.

ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה רפואית.

01/09/2019 | 21:16 | מאת: רוני

שלום, אני סובלת מהזעת יתר בבית השחי כבר הרבה שנים. השתמשתי באנהידרול פורטה, עשיתי הפסקה ממנו לכמה חודשים ואז שוב השתמשתי. לאחר שחזרתי להשתמש התחילה לי בעיית הזעה באזור הישבן, המפשעות ובעיקר בפות. מה ניתן לעשות נגד הזעה באזורים אלו? בנוסף, כתוצאה מההזעה נהיה לי אדמומיות, הייתי אצל רופאה שהביאה לי משחת אגיסטן שלא עזרה, ולאחר מכן קיבלתי כדור פלוקנול. אבל להבנתי הכדור מתאים לקנדידה, בעוד שאצלי האדמומיות היא כתוצאה מזיעה. האם בכל זאת הכדור יכול לעזור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לאנדוקרינולוג לברור הזעת יתר כללית. במידה וההזעה מקומית בלבד ניתן לטפל בבוטוקס. לגבי האדמומיות , אודם לא בהכרח מעיד על זיהום פטרייתי. במידה ויש הפרשות יש להשלים תרבית אצל גניקולוג ובדיקת רופא עור. בהצלחה!

01/09/2019 | 15:29 | מאת: אלי

לאמא שלי בת 82 יש פצעים לא מוגלתי בראש הרופא אמר שזה כלום מיוחד נתן מישחה לא עוזר האם זה יכול להיות רגישות לחומר של צביעת שערות אשר גורם גם לנשירה

לקריאה נוספת והעמקה

פצעים בקרקפת עשויים להיות משנית לפוליקוליטיס( דלקת של זקיקי השיער), גרד, כינים , רגישות ועוד ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הקרקפת.

שלום וברכה, כבר יותר משבוע הבחנתי בקיומו של אבצס אדמומי שצמח בשק האשכים. מבחינת גודל, אפשר לומר שגודלו קל עד בינוני. בעבר מדי פעם היה מופיע אבצס באזור אבל נעלם תוך יום-יומיים. פניתי לרופא המשפחה שלי והוא נתן לי משחה אנטיביוטית(פוסיקורט) למריחה על האזור. המשחה לא עוזרת. אתמול הבחנתי באבצס נוסף קצת רחוק מהאבצס הראשון. שאלתי היא מה מסמלת הופעה של כמה אבצסים ביחד באזור האשכים? ממה היא נובעת בדרך כלל? אני תוהה כמו כן מה אפשר לעשות הלאה אם המשחה אינה עוזרת. סביר להניח שהרופא שלי יפנה אותי לרופא עור, וייקח הרבה זמן עד שיגיע התור שלי, ואני חושש שהמצב עלול להחמיר עד אז. האם כדאי לשקול טיפול ניקוז או ניתוח? ראוי לציין כי באופן כללי אני מאד חרד מניתוחים ומעדיף לדחות אותם כל עוד אפשר. תודה רבה ויום נעים, ג'ואי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אבצסים חוזרים לעיתים מאפיינים הידראדניטיס. ממליצה לפנות לרופא עור לטיפול אנטיביוטי פומי. ממליצה על שימוש קבוע בסבון דרמקסול. בהצלחה!

31/08/2019 | 06:53 | מאת: ריקי

הצפורן קיבלה מכה חזקה לא נפלה קצת כואב וקצת מתרוממת הבוהן נפוחה האם הצפורן תנשור לבד.... או צריך להוציא...כמה זמן לחכות...

ממליצה להמתין מספר ימים , במידה ואינה נושרת ומלווה ברגישות יש לפנות לכירורג .

שלום רב האם שיפור בתסמיני דלקת עור דרמטיטסס אמור להפחית את היובש באזור כף היד?האם הטיפול הסטרואידי אמור להפחית את האדמומיות בעור והיובש או שעדיין מחייב מריחת קרם לחות מס פעמים ביום? לפחות פעם בשבוע יש לי כאב לא נעים בעור היד למס דקות זה מאד כואב ואחכ פוסק מדוע? האם מריחת סטרואידים כמו אולקום או נרידם מסוכנות לעור אם זה מס ימים והאם קונטקט דרמטיטסס מוגדרת במצבים מסויימים כנכות או מגבלה תפקודית קבועה ? בתודה אלי

30/08/2019 | 15:21 | מאת: לי ים

היי לפני חודש נפשתי שבוע באילת , נחשפתי לשמש אך לא במידה מוגזמת (לא נשרפתי לצורך הענין) ומאז יש לי שריפת עור שהולכת וחוזרת באיזור החזה , אין פריחה / גרד / סימן. תחילה היה רק בצד השמאלי ובימים האחרונים גם פה ושם בימני , הצריבה הולכת וחוזרת , לא כאב אדיר אך מציק ולא נעים. מה זה יכול להיות?

29/08/2019 | 13:48 | מאת: אאא

שלום. בני בן חמישה חודשים. היום גיליתי בחלק האחורי של ראשו קרחת קטנה. לא ראיתי את זה לפני. מה הסיכוי שזה משהו תקין והשיער יגדל או שזה אולי מחלה של התקרחות ? הרופא אמר שהוא חושב שהשיער יצמח אבל אני מאוד מוטרדת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור ילדים לבדיקה. ישנם המון סוגי התקרחות ודרושה בדיקה. בהצלחה!

29/08/2019 | 13:08 | מאת: ניל

בתי נעקצה ממשהו לפני שלושה ימים. בהתחלה חשבנו שזה רק יתוש, אבל זה הולך ומחמיר והיא גם נורא מגרדת. אשתי שמה לה משחה אבל לא נראה שזה עוזר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן למרוח קרם הרגעה כגון : ציקלפט או ציקלפלסט או תרחיף קלמין . במידה ויש חום מקומי, נפיחות ניכרת ממליצה לפנות לרופא ילדים. יתכן ויש צורך בטיפול תרופתי.

נמצא אצלי חיידק Klebsiella oxytoca קראתי באינטרנט שזה חיידק טורף יש דרך לטפל זה יכול להוביל למוות ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שהבדיקה נלקחה מפצע מסויים שהוציא סוג של מוגלה באזור שבו כבר כמה שנים יש לי פצעים דומים שבאים והולכים

מאוד חשובה התמונה הקלינית של הפצע. ממליצה להתייעץ עם זוהומולוג לגבי סוג האנטיביוטיקה במידה ואכן יש הפרשה מוגלתית, חום , אודם המאפיינים תהליך זיהומי . בהצלחה!

1 מהן היא אורטיקריה וקיבלתי טלפסט ומשחות. יש עוד 4 פריחות אחרות שכן או לא מגיבות לתרופות אלה. הבעיה; עד שיש לי תור לרופא עור - אין לי "מזל" להראות פריחה פעילה... אל מי עלי לפנות כדי שיחקור את הסיבה להופעת הפריחות , כי אולי זה ביטוי למחלה פנימית. נשלל קשר ללופוס. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פריחה שמופיעה לסירוגין עשויה מאפיינת אורטיקריה ובעברית מכונה סרפדת. זוהי תופעה שכיחה ולרוב לא ניתן לזהות את הגורם. הפריחה מופיעה כנגעים אדומים בגדלים שונים המופיעים לסירוגין מלווה בגרד. סיבות שכיחות הן: תרופות חדשות, פירות ים, פירות טרופיים, סויה, בוטנים, מרכך כביסה חדש , עקיצות, זיהום ועוד. במידה והגורם אינו ידוע, לא ניתן להתגונן מחזרה של התופעה. כאשר הפריחה נמשכת למעלה מ 6 שבועות יש להשלים ברור לאורטיקריה כרונית אצל רופא עור. הברור כולל: ספירת דם, תפקודי תריס, צואה לפרזיטים, תבחין נשיפה להליקובקטר, צילום חזה ועוד. מבחינה תרופתית הטיפול מבוסס על תרופות נוגדות היסטמין. ניתן לשלב טיפול לבוקר ולערב בתרופות אלו. לגבי טלפסט יש הממליצים פעמיים ביום וזה בסדר. ניתן למרוח תרחיף קלמין להרגעה לפי צורך . בהצלחה!

יצא לי הבוקר נקודה סגולה אדומה בכף היד אני לחוצה מה זה

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן נגע וסקולרי( של כלי דם) שפיר, אך ממליצה להיבדק על ידי רופא עור.

28/08/2019 | 12:15 | מאת: שרונה

שלום, לפני כמה ימים הלכתי לעשות לק ג׳ל והבחנו במין נקודה לבנה עם טיפה חום מסביב בצד של הציפורן. (צירפתי תמונה). הבונה שלי טוענת שרק עוד כמה שבועות נדע אם זה פטריה או לא אבל מה שכן יש לי התרוממות בציפורן. יש לי פסןראיזס באיבר המין ואבחנתי את זה לפני כחצי שנה. הבנתי שמי שיש לו את המחלה יכול לחטוף אותה בציפורניים על ידי התרוממות. ההתרוממות היא נקודתית והיא בציפורן אחת ללא קילופים יובש או אודם. ממה זה יכול לקרות לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה
28/08/2019 | 12:16 | מאת: שרונה

ואם זו סתם התרוממות האם הציפורן תגדל רגיל ואז תחזור למקום?

בהחלט ייתכן משנית לפסוריאזיס. חשוב להשלים משטח ותרבית לפטרת לשלול זיהום פטרייתי.

28/08/2019 | 11:38 | מאת: ליה

שלום. בתי בת ה-5 הייתה אצל רופא עור. האבחנה שהוא רשם: שומה פיגמנטרית על כיף היד למעקב. רציתי לדעת, האם יש הבדל בין שומה פיגמנטרית לנקודת חן, או שזה אותו הדבר? כי היינו אצל רופא עור לפני כשנה, והוא לא קרא לזה ככה. באיזה גיל כדאי להוציא את השומה? האם יש סיכוי שזה יתפתח למשהו מסוכן בגיל שלה? האם הסיכון הוא בגלל המיקום? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

נגע פיגמנטרי לרוב מאפיין נקודת חן. אין סיכון מוגבר ודורש מעקב כשאר השומות.

27/08/2019 | 14:28 | מאת: כלנית

1. בשטח ישיר נצפו קורים בציפורן רגל 2. בתרבית צמחו פטריות שאינם פותוגניותציפורן רגל! מה זה אומר??? יש,פיטריה / אין?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם משטח חיובי כן ייתכן אלמנט פטרייתי. במידה וישנה תמונה קלינית מרשימה אז ניתן לשקול טיפול.

27/08/2019 | 13:05 | מאת: רותי

מה ההבדל בין טיפול בקרם גליקמן לבין פילינג PCA , מה העדיפות לטיפול בבלוטות חלב כלואות (מילוניום) בפנים.

לקריאה נוספת והעמקה

למיליום המועדף הוא טיפול על ידי מחא חשמלית . הפילינגים שונים וכל אחד מכיל מרכיבים אחרים.

26/08/2019 | 00:21 | מאת: רחמים לוי

שלום רב לאחרונה שאני שם קרם לחות לשימון העור מסוג אוון יש תחושת צריבה בעור כנל קרם שקדים.נסיתי גם מוצרים של לה רוזה לה פושה וצרב לי לפעמים מורח חמאת שיאה ויותר נעים בעור.האם יתכן שרכיב כלשהו באותם קרמים גורם לגירוי העור באופן קבוע?האם מומלץ שימוש בקרם שמן קוקוס אורגני? ביום ממוצע בעבודה אני מורח קרם כ 5 פעמים בבית 4 פעמים האם זה סביר או מסוכן לטווח הארוך? מידי פעם אני חש באזור כף היד סוג של צריבה קלה שנעלמת ובאה פעם ביום ובמגע עם מים חמים באמבטיה יש לעיתים כאב מדוע? כמו כן רופאת עור המליצה לי על קרם אטרדם של ביו דרמה וראיתי שמכיל ווזלין ופראפין האם מומלץ השימוש בן??

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להשלים תבחיני טלאי כולל לסדרת קוסמטיקה. תייתכן רגישות ולכן ממליצה להשלים את הבדיקה. ניתן לנסות קרם ידיים ציקלפט או ציקלפלסט

עברתי לפני כ3 וחצי שבועות ניתוח החלפת שתלים לאחר 14 שנים והצלקת עדיין כואבת כשאני קמה משכיבה ועבה הרופא מעריך שמדובר בצלקת היפר טרופית והמליץ לי להזריק סטרואידים האם זה כואב ? האם יש תופעות לוואי ? או סיכונים כלשהם ? האם יש טיפול חלופי לא פולשני ? האם במידה ואני מחליטה לא לבצע את ההזרקה יכולה להיות החמרה במצב ? האם זה הגיוני שנותחתי לפני כ14 שנים 3 פעמיים ) עקב סיבוכים ) והצלקת התרפאה יפה ובנוסף עברתי 3 ניתוחים קיסרים ( האחרון לפני כ8 חודשיים ) והצלקת התרפאה יפה פתאום העור שלי מגיב שונה ???? סליחה על הסירבול מודה מראש

תמונה

25/08/2019 | 11:13 | מאת: הדר

שלום ברצוני לרכוש משחה לצלקת שנגרמה מנמק באזור האף משהו שיירכך את הצלקת ואולי אפילו יטשטש אותה אבל הכי חשוב לי לרכך אותה מכייון שמושכת את האף למעלה מה היית ממליצה לרכוש? צלקת בת שנה וכמה חודשים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לקנות קלוקוט אך היעילות תהיה מוגבלת היות והצלקת מעל שנה.

24/08/2019 | 13:44 | מאת: יבגני

מזה כמה שנים יש לי בעיה בציפורניים של היד (5 אצבעות מתוך 10) שהן הפכו להיות עבות יותר ומעט צהובות יותר. כשאני קוצץ אותן אפילו מעט כואב לי ונראה שבעובי הציפורן יש נקודות רגישות ממש. בכל אופן, הייתי אצל מספר רופאי עור וכולם שלחו אותי לעשות בדיקות פטריה שעשיתי מספר פעמים בכמות גדולה של דגימה מכמה אצבעות והתוצאה היא תמיד שאין פטריה. יצויין שאין לי בעיות עור אחרות או פסוריאזיס. כמו כן לא ידוע לי על אלרגיות כלשהן. המצב הזה לא מדרדר אבל גם לא השתפר בעבר. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ונשלל פטרת ישנם שינויים בציפורניים שאינם פטריתיים. ניתן לנסות ג׳ל אמטריקס על בסיס פרופיניל גליקולית שמתאים לבעיות בציפורניים שאינם בהכרח פטרת. בהצלחה!

23/08/2019 | 19:25 | מאת: שירה

היי, רציתי לדעת האם נכונה הדעה הרווחת שפדיקור מחמיר את מצב העור היבש ברגל? ואם כן, למה? אני עושה פעם בחודש פדיקור כי מצב העור היבש שלי ברגל חמור ואחרת הכף רגל קשיחה, האם ישנה משחה שיכולה לעזור? קרם רגליים רגיל לא עוזר לי.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והעור עבה ונוקשה וטיפול בקרם מקומי לא עוזר ( כגון יולקטין של דר פישר 30 או 50 אחוז) ממליצה על פדיקור רפואי.

23/08/2019 | 13:22 | מאת: רוזן

שלום אני בת 24 כבר שנתיים+ אני סובלת מאקנה. בגיל ההתבגרות לא היו לי פצעים. למרות שהייתי אצל רופאי עור וקוסמטיקאיות. כלום לא עזר לי.. ועכשיו אני כבר חודש עם אקנה בצד אחד של הפנים (בלחי ובסנטר) אשמח לעזרה ..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים יש אקנה בצד שבו נוטים לשכב עליו, ממליצה לפנות לרופא עור לטיפול מיקומי או פומי. בנתיים ממליצה על סבון לאקנה כגון: אקניל, דרמקסול, ביודרמה לעור שמן. בהצלחה!

22/08/2019 | 09:02 | מאת: אני

שלום, לפני 12 שנים טופלתי בכדורים במשך 3 חודשים עקב פטרת באצבעות הרגליים שחדרה לציפורניים. כעשר שנים סבלתי מזה נורא עד שטופלתי בכדורים. הטיפול צלח. כיום, כבר תקופה, שמגרד לי בין שתי אצבעות הרגליים ואני חוששת מאד שזה יתפשט. לא רוצה להשתמש במשחות למיניהן. בלי קשר , לפני 5 שנים פיתחתי אלרגיה לאופטלגין ובמחלקת אלרגיה המליצו לי לא להתקרב לתרופות מקבוצת nsaid . מאז אני ממעטת להשתמש בכדורים. אני גרה בחו ל והשאלה היא אילו כדורים יכולים להיות לי בסדר? למה עלי לשים לב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פטרת בעור או בציפורן מאופיינת בפריחה בעור או שינויים בציפורן. היות וישנה מעורבות עורית בלבד ממליצה תחילה על טיפול מקומית בקרם טרידרם לשבועיים ולאחר מכן מנטקס למשך חודש . מידה ואין תגובה לשקול טיפול בכדורים(טרבינפין או טריקן). בהצלחה! תגובה

מה האבחנה מבדלת האפשרית כאן אני סובל מכך כבר 3 שבועות ואין אבחנה ואין טיפול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן כי מדובר בשלבקת חוגרת, הפריחה מלווה בתחושת עיקצוץ/דקירות .

21/08/2019 | 09:22 | מאת: היבא

שלום דוקטור, אני בת 32 ושלשום בלילה שמתי מסיכת אנטיי איגינג של דרמלוגיקה וככל הנראה לא הסרתי אותה מספיק ולאחריה קרם הבהרה לפגמנטציה של גיגי, צרב קצת ובבוקר קמתי עם אדמומיות וצריבה בפנים , יובש וכאבים מסביב לעיניים וכל קרם שאני שמה צורב וכואב נורא עד שאני מורידה אותו,האזורים האדומים מרגישים חלק כמו שכבת סיליקון. אני משערת שמשהו בשילוב לא עשה לי טוב ואני מקווה שלא נעשה פה נזק בלתי הפיך, בבקשה איך מטפלים ואיך אפשר להפחית את הכאבים

לקריאה נוספת והעמקה

רושם לרגישות לאחד המרכיבים ממליצה לפנות לרופא עור לטיפול להרגעת הדלקת . ניתן למרוח ציקלפסט או ציקלפסט . בהצלחה!

היי, אני חייל המשרת בחיל האוויר, לאחרונה מזה כחודש התחיל להיווצר לי באזור העורף סוג של "פטריה" או פריחה כלשהי המלווה בגרד, אוסיף גם שיש לי גנטיקה במשפחה של חולי פסוריאזיס, אשמח אם תוכל לעזור לי בהבחנת הבעיה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן גם אטופיק דרמטיטיס , רגישות למגע ועוד. ממליצה למרוח ציקלפט או ציקלפלסט שמתאים לגירויים בעור. במידה ממליצה לפנות לרופא עור.

20/08/2019 | 20:40 | מאת: שירי

שלום, שמתי לב לנקודת חן חדשה אצל בת משפחה על הגב, אני אצרף תמונה ושאלתי האם היא מטרידה שכן היא גם מגרדת, אודה לך על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אין ביכולתי לראות את הקובץ. יש להיבדק על ידי רופא עור קלינית ודרמוסקופית .

19/08/2019 | 08:06 | מאת: אופיר

שלום ד"ר בתי בת 6 וחצי, מזה כשבועיים קמה בבוקר עם גרוד חזק בכפות הידיים, שחולף אחרי כשעה-שעתיים. אין אדמומיות/נפיחות/פריחה או כל מראה חריג על העור. ידועה אלרגיה לקרדית האבק. אודה לייעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להיבדק על ידי רופא עורולבדוק האם ישנה פריחה ראשונית אן גרד בלבד ללא פריחה. ייתכן רגישות ממגע לחומר ועוד. בהצלחה!

18/08/2019 | 19:40 | מאת: דן

שלום רב פתאום התחילו נקודות בגב הרגל צילום מצורף. חשבתי שבא בעקבות משחה ששמתי במשך שבועיים לפטריות .אולי רגישות למשחה מורכבת : חמאת ציה לוונדר עץ התה ועוד . אבל נזכרתי .= ראיתי תמונה שהיה כך ב 2012 בקיץ .(ללא המשחה ). אני נכה ,יושב כל היום עם נעל סגורה .לא זוכר איך עבר אז =אבל עבר . האם זה פטרייה חדשה מהחום של הקיץ שוב ?או נראה לך כמו אלרגיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את הקובץ . בדיקת שומות כוללת בדיקת שומות בכפות רגליים. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה . בהצלחה!

18/08/2019 | 07:35 | מאת: אילנית

שלום ותודה אתמול בערב מרחתי לראשונה ג'ל סיליקון סימוסיל על צלקת מניתוח בבית החזה כשלושה שבועות לאחר הניתוח הצלקת נהייתה אדומה וכן האזור מסביב לפני כן לא היה אדום. מה לעשות?האם לקנות גל של חברה אחרת או עדיף רצועות סיליקון?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

19/08/2019 | 05:20 | מאת: אילנית

למה הכוונה ב"כן" להחליף ג,ל או לשים יריעות סיליקון

17/08/2019 | 23:15 | מאת: אנונימי

לפני כשנה וחצי עברתי בדיקות דם ובידקות למחלון מין וגילו שיש לי את הקונדילומה או הפיפילומה בקיצור היה לי נקע על איבר המין ועברתי צריבה ואיפול אצל רופא עור ועכשיו גדלו לי בצוואר ןבעורף כמה נגעחם שנראים מאוד דומה למה שהיה לי על איבר המין ... השאלה היא האם זה הגיוני שזה חזר ? ואיך יכול להיות שיש נגעים בצוואר ? ומה עושים הלאה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה מדובר בסרחי עור. זוהי אסתטית בלבד, לא ניתן להידבק. הטיפול הוא על ידי הסרה במחט חשמלית, לייזר או הסרה כירורגית. בהצלחה!

15/08/2019 | 17:17 | מאת: טלי

שלום. אני בת 30 וסובלת מזה כ 3 שנים מפריחה בעור מסיבה לא ידועה. קיים חשש לימפומה של העור . לאחרונה הייתי בים המלח ...ופצעי הפריחה שרפו בערו לי ממש . האם זה אומר שאסור לי לטבול בים המלח ? האם זה מגדיל את החשד שמדובר בלימפומה של העור ,?

לקריאה נוספת והעמקה

לא, ממליצה להשלים ביופסיה עורית . אין בעיה עם ים המלח.

15/08/2019 | 16:21 | מאת: דנה

לדר שלום יש לי שנים יובש בשפתיים התחתונות עם שלפוחיות שמתפוצצות זה לא עובר שום משחה לא עוזרת מה ניתן לעשות איזו תרופה גרמה לי לכך חתיכות יבשות על השפתיים סובלת מעור מאד יבש בעיות עכול חמורות פצעים שיוצאים בגוף מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לשלול הרפס בשפתיים.

15/08/2019 | 04:14 | מאת: אילנית

שלום כמה זמן לוקח לקריש דם שהתייבש שנוצר מתפר שנפתח לאחר ניתוח ,להתקלף ולנשור

לקריאה נוספת והעמקה

עד שבועיים

שלום רב הייתי אצל רופאת עור אמרה שיש לי חשד לקונטקט דרמטיטסס אירטטנטית עקב מגע חד פעמי עם חומר רווי אלכוהול והמליצה על מבחני מטלית למה הכוונה?[אני חושש שתחזור התגובה האלרגית האם לרופא המבצע את הבדיקה יש במקום פתרון לכך??אמרה שאין ממש תפרחת על העור ואם יש תחושת גרד או קילופי עור לשים מס ימים משחת אולקום...אני קצת חושש כי שמעתי שיש לה תופעות לוואי לא נעימות.אמרה להמשיך לשמן את העור בקרם לחות באופן קבוע מדוע? אמרה שהסטרואידים אמורים להפחית את סימני הדלקתיות האם הם גם מפסיקים מיד את היובש בעור?או רק מקלים על האדמומיות במקום?ביום ממוצע מחוץ לבית אני מורח בין 4-5 קרם של אוון ויש הקלה למספר שעות.הרופאה המליצה על שימוש בסבון מסוג צטרפיל או לקטופיל לעור רגיש איזה מהם הכי מומלץ והאם עקב הרגישות בעור מומלץ שימוש בשמן המפ לשימוש חיצוני??בברכה רונן

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להשלים תבחיני טלאי. אין בעיה עם סטרואידים מקומיים למשך שבועיים. שני הסבונים מעולים.

14/08/2019 | 15:58 | מאת: אופק

שלום יש לי מעל שנה וחצי את הסימן הזה בבטן מתחת לחזה קילפתי מספר פעמים אך עדיין חזר מהו התסמין הזה ומה אפשר בשביל לטפל בזה?

לקריאה נוספת והעמקה
14/08/2019 | 16:00 | מאת: אופק

איני מצליחה לעלות את התמונה של הסימן

ממליצה להיבדק על ידי רופא עור. אין ביכולתי לראות את התמונה המצורפת

14/08/2019 | 14:24 | מאת: אילנית

שלום שמתי לב שלאחר שאני מורחת ג,ל סיליקון על הצלקת. אני רואה אותו ההשתקפות באור. מחכה קרוב לרבע שעה לעבוד ליבוש. אבל במשך היום כשאני מסתכלת על הצלקת לא רואים את הג,ל המאוחד. מדוע זה,? האם ככה אמור להיות או שהג'ל נספג בבגדים.? אם כך האם להחליף חברה

לקריאה נוספת והעמקה

הג׳ל נספג בעור, ממליצה להמתין כחצי שעה רק לאחר מכן להתלבש.

הי לבן זוגי יש הרפס בשפתיים שהגיח רק בשנה האחרונה. היה לו לפני שבועיים וחצי פצע הרפס בשפה שלא התפתח כי טיפל מיד עם העקצוץ הראשון - הוא ישר שם משחה. עכשיו נותרה אולי נקודה ורודה קטנה שבקושי נראית לעין. וגם אני לא בטוחה שזה קשור יכול להיות סתם יובש כי זה בחלק של החיבור בין השפתיים בפינה. מטעה לפעמים... השאלה כמה זמן צריך לחכות לפני שנוכל לחזור למגע... להתנשק וכו.. במקרה הספציפי הזה ובאופן כללי שאדע להבא כי אני מאאאאד לא רוצה להידבר בזה. תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

ברגע שאין נגעים גלויים לעין.

שוב בקושי רואים נקודה ורודה. זה גם לא ממש התפרץ כי מרח מיד עם העקצוץ הראשון. האם עדיין מדבק?