כאבח גב במשך 4 חודשים

דיון מתוך פורום  טיפול פיזיותרפי

03/07/2012 | 06:25 | מאת: מרי

שלום , לפני כ-4-5 חודשים נפלתי מסקייטבורד (אחורה) על הגב. מאותו רגע לא מפסיקים לי כאבי גב. אני מציינת שעד אותו זמן הלכתי כל הזמן לחדר כושר , במיוחד ספינינג , ואחרי זה המשכתי ללכת לחדר כושר אך הפסקתי ספינינג כי הכאבים היו ממש חזקים . הכאב מתרכז בצד ימין של הגב. ניסיתי להפסיק ללכת לחדר כושר ולראות אם יש שיפור ואכן היה אך קשה לי להיות בלי שום פעילות גופנית. הלכתי לעשות צילום של עמ"ש וצלעות לראות אם יש בעיה וגם של שרירים . אמרו לי שלא רואים כלום וכנראה זה רק מתיחה של השריר. אחרי החזרה לחדר כושר הבנתי שכואב לי יותר מידי הגב ואני חייבת להפסיק, והתחלתי ללכת לבריכה כניסיון לפיזיותרפיה . אני גרה בחו"ל ולכן הגישה לרופאים היא מעוד מוגבלת מבחינתי.חשבתי שיש לי דלקת בעצב בצד ימין של הגב (יש לציין שלרוב הכאב מתפשט ולא ממוקד במקום אחד , והוא בא לידי ביטוי במיוחד בשעה מסויימת בלילה שגורמת לי להתעורר משינה, אך גם במהלך היום אני מרגישה, יש ימים שפחות ויש ימים שיותר ) . האם יש תנועות מסויימות בבריכה שאני יכולה לעשות כדי לשפר את הכאבים ?האם יש לי סיבה רצינית לדאוג ? איזה צילום אני צריכה לעשות כדי לראות אם יש לי באמת דלקת בעצב בגב ? (לא מקרין לשום מקום אחר בגוף ).תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תומר, מהו מיקום הכאב בגב? ייתכן שלא שברת את הצלעות אך מכה בצלעות מאחור, עשויה לכאוב תקופה ממושכת. אני מציע שתיגש לרופא המטפל. ייתכן שיפנה אותך לבצע בדיקת הדמייה נוספת- מיפוי עצמות. כאב ליילי עשוי להצביע על קיום דלקת. האם אתה מקבל טיפול תרופתי אנטי דלקתי? מומלץ. בכל מקרה יש לבצע המשך הברור לפני מתן המלצות נוספות.

03/07/2012 | 13:14 | מאת: מריאנה

שלום , תודה על התגובה המהירה ( לא קוראים לי תומר (: ) אני לא יכולה לציין מיקום מסויים בגב היות והכאבים מתפשטים. הכל מתרחש בצד ימין. זה יכול להיות באזור הגב התחתון T12-L4, זה יכול להיות באזור T7-T9 (אלו הם המקומות שהכאב יותר חוזר על עצמו ) חשוב לי לציין שזה בקירוב לעמ"ש ולא בעמ"ש עצמו ! הבעיה עם רופא מטפל שוב שאני גרה בחו"ל עם ביטוח רפואי מהארץ , ככה שכל פעם שאני פונה לרופא אני צריכה לשלם המון, לכן אני מעדיפה לפנות לרופא מטפל בארץ . ועד אז אני מנסה לעשות פיזותרפיה ממחשבה עצמית מה יכול לעזור לי ולכן פניתי לכיוון השחייה. התרופה אנטי דלקתית היחידה שאני לוקחת לכאבים היא אופטלגין , האם יש תרופה שהיית ממליץ לי (משככך כאבים יותר ממוקד לכאבים בגב ? )

מנהל פורום טיפול פיזיותרפי