סונר בטן עליונה שנה אחרי ניתוח

דיון מתוך פורום  אורולוגיה אונקולוגית

04/03/2019 | 23:03 | מאת: מנחם

אני בן 60 , עברי לפני שנה ניתוח כריתה חלקית של כליה שמאל . הממצא לפי הפתולוג היה rcc שלב1 נכרת עם שוליים . מאז הניתוח ירידה מגמתית בתפקוד הכליות עם מצב גבולי.egfr . . 0.7 לפני הניתוח היה תקין מאוד 1 וקראטינין 1.2 . עברתי לני מספר ימים סונר בטן עליונה. הכל נראה בסדר חוץ מ כליה שמאל ציר אורך 10.5 ס"מ (כליה ימין 10.2) , מצב לאחר כריתה חלקית , נצפתה מעט רקמה חלקתית ( ???? כך בדיוק נכתב , אולי התכוון צלקתית ?) . האם יש קשר לסיכות באזור הניתוח שנשארות קבוע ? אציין שאני מקפיד על דיאטת מופחתת בחלבון וזרחן .לא צורך תרופות נגד כאב כמו מוסקול , אדוויל וכו , לפעמים לוקח אופטלגין לכאבי ראש. מה דעתך והאם נחוץ mri כיוון כליות ?

לקריאה נוספת והעמקה
07/03/2019 | 00:51 | מאת: מנחם

אחרי שבקשתי שהרופא המפענח יבדוק האם יש טעות סופר , שינה את הטעות מחלקתית לצלקתית . מה דעתך על תוצאות הפענוח והאם הצלקת שנוצרה עלולה לפגום בתפקוד הכליה? האם עקב מגבלותה א.ס לגלות גידולי כליה קטנים כדאי לעבור בקרוב MRI ?

שלום מנחם. צריך שרופא מומחה באורולוגיה אונקולוגית יסתכל על האולטראסאונד ויראה במה מדובר. רקמה צלקתית יכולה להיות באזור ניתוח. תפקוד הכליה נקבע בדרך כלל בנפח הרקמה שנשאר ובזמן האיסכמיה שהיה בזמן הניתוח.

מנהל פורום אורולוגיה אונקולוגית