בדיקה לדם סמוי והכנה לקראת קולונוסקופיה וירטואלית

דיון מתוך פורום  סרטן המעי הגס - מניעה, אבחון וטיפול

21/11/2018 | 12:04 | מאת: ענת

לאחרונה עשיתי בדיקה לדם סמוי והתשובה הייתה חיובית. מאז אני בחרדות גוברות ובפניקה. אני חוששת מהכנה הלא נעימה שכוללת צום של 24 שעות עם שני משלשלים (מותר לשתות). אני לא יודעת עם אני יעמוד בזה שמא זה יחליש אותי כי משקלי נמוך (36). ועם בכלל אצליח להגיע עד למרפאת מור בתל אביב כדי לעשות את קולונוסקופיה וירטואלית. בקשתי בדיקה חוזרת, סירבו בטענה שעושים את הבדיקה הזאת אחת לשנה. באותו יום שלקחתי את המדגם התאמצתי קצת יותר בפעולת המעיים וגם יש לי טחורים שלא נראו מדממים. אם קופת חולים לא מאשר בדיקה חוזרת (זו זכותי) אז רציתי לשאול אם אפשר לעשות בדיקה לדם סמוי באופן פרטי, ואם כן היכן? תודתי נתונה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
21/11/2018 | 12:13 | מאת: ענת

עוד תוספת קטנה. שבדיקות הדם הכלליות והשתן היו תקינות. (בספטמבר 2018) בשנת 2016 עשיתי בדיקה לדם סמוי בשיטה הישנה והיא הייתה תקינה.

הי ענת, אני מניח שאפשר לעשות דם סמוי פרטי אבל לצערי אני לא יודע איפה. בגדול אם יש בדיקה אחד חיובי אז מומלץ מאוד לעשות קולונוסקופיה אומנם שזה לא מדויק ויכול להיות חיובי ואם ממצא בקולונוסקופיה. אם עברת גיל 50 או יש סיפור משפחה של סרטן במעי אז עוד מחזק את האנדיקציה. לגבי צום וכו תדברי עם רופא גסטרו כי לפעמים אפשר לאשפז אותך דורם לקבל נוזלים וכו בהצלחה

מנהל פורום סרטן המעי הגס - מניעה, אבחון וטיפול