פורום אקנה, פצעי בגרות

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור - דרמטולוגיה
אקנה הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. מדובר בתופעה השכיחה יותר בגיל ההתבגרות, אשר נגרמת עקב פעילות יתר של בלוטות החלב. החלב שנוצר אינו יכול לצאת, היות וזקיקי השיער סתומים ונוצרת מוגלה. האקנה מופיעה בעיקר על הפנים החזה והגב. בדרך כלל האקנה נעלם עם סיום תהליך ההתבגרות אך ישנם מצבים בהם הוא הופך לחמור וכרוני וגורם לזיהום ולדלקות בעור. פורום אקנה נועד לתת מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא של אקנה ופצעי בגרות. אנו מאחלים לכם גלישה מהנה בפורום.
2876 הודעות
2768 תשובות מומחה

מנהל פורום אקנה, פצעי בגרות

המענה בפורום אינו תחליף לפגישת ייעוץ אישית בינך לבין הרופא, הודעות המכילות פרסום או השמצה של רופאים אחרים או גופים רפואיים שונים ימחקו מהפורום.
21/10/2014 | 16:59 | מאת: פריאל

לי אחריי לידה יצאו מלא פצעים מוגלתיים בפנים אני בת 21 וזה מוריד לי את הביטחון העצמי מה ניתן להסיר את זה??

בדיקה אצל רופא עור להתאים טיפול

20/10/2014 | 22:24 | מאת: דודי

שלום ד"ר יורב, שאלתי כאן בעבר כמה שאלות ועזר לי בשמחה רבה, הנה היום לאחר שהתחלתי את הרואקוטן אני חוזר עם כמה שאלות שאשמח אם תענה עליהם. קודם כל הפסיקו לי הכאבי ראש לאחר כמה ימים (כנראה הייתי צריך להתרגל לכדורים) עכשיו אני בן 22 לוקח 40MG ביום (20MG כל כדור) לוקח אחרי ארוחת צהריים את שתי הכדורים בו זמנית ( כדור אחרי כדור זה טוב כן חח?) אני כבר ביום ה-22 של הכדורים ויש לי כמה שאלות. שאני מסיים את החודש הראשון צריך בדיקת דם נכון? אני קובע עם הרופא עור והוא מתאם לי בדיקת דם לפני שמביא לי את החודש השני? עכשיו לגבי תופעות לוואי, היה לי כאבי ראש בשבוע הראשון כמו שציינתי אבל ברוך השם הם עברו, חוץ מזה יש לי יובש בשפתיים ובפנים. הבנתי שזה נורמלי. לשפתיים אני משתמש מדי יום בשפתון טיפולי OR לפנים כרגע בכלום והם ממש יבשות זה בסדר? חוץ מזה יש לי פה ושם יובש בעיניים. עברתי ניתוח לייזר בעיניים קצת יותר משנתיים והרופא שמטפל בי אמר לקחת הילוקמוד שזה טיפות עיניים מומלצות, אתה מכיר את הטיפות? הם מומלצות? עכשיו שאלה אחרונה ודי חשובה, הבנתי שבחודש הראשון יש החמרה בראוקוטן. כמו שאמרתי אני ביום ה-22 והאמת ההחמרה לא כזאת חמורה זה פצע פה פצע שם שיוצא. השאלה אם ההחמרה יכולה להמשיך לחודש השני או שזה רק בחודש הראשון ובשני רואים תוצאות? מתי תאכלס אפשר לראות תוצאות? אשמח אם תענה לי על כל השאלות אני מאוד יעריך את זה. תודה רבה עלך על הסבלנות ועל העבודה המעולה שאתה עושה!

אם נעלמו כאבי הראש יופי ליובש ניתן לקחת כל קרם שהוא על בסיס מים ולא שומן .לגבי היובש בעינים מיכיוון שעברת ניתוח התייעץ עם רופא העינים. ההחמרה היינה אינדיוידואלית .תוצאות אף הן ללא בדיקה אין באפשרותי להעריך . כל אחד מגיב בצורה שונה יכול לראות תוצאות אחרי חודש ושיפור אחרי מס חודשים

23/10/2014 | 00:14 | מאת: דודי

שאתה אומר תתייעץ עם רופא עיניים זה לא אומר שיובש בעיניים זה חמור לא? זה לא משהו רציני זה ממש שטויות ואין איזה יובש מסביב לעין פשוט סתם מרגיש כזה לפעמים. ואוקיי אני אקנה קרם לפנים בסיס מים יש לך המלצות משהו מהסופר פארם? לגבי ההחמרה הבנתי, אני עוד ]פחות משבוע מסיים את החודש הראשון בנתיים סבבה לגמרי. נקווה שחודש שני נראה שיפור בכל מקרה לגבי הבדיקות שאני מסיים את החודש לקבוע ישר תור לבדיקות דם ולהגיד שאני לוקח רואקוטן או קודם לרופא העור? ועוד שאלה קטנה, חדר כושר/משחקי כדורגל אסור בכלל? תודה רבה!

20/10/2014 | 14:40 | מאת: אנונימי

שלום אני נער בן 17.02 ואני סובל מאקנה כבר קרוב ל4 שנים חודשיים האחרונים המצב החמיר מאוד וניגשתי לרופא עור והוא נתןלי מרשם לדוקסילין אני לוקח את הכדור כבר חודש והמצב לא משתפר ולדעתי זה רק מחמיר הרופא אמר שלוקח לכדור בערך חצי שנה לעבוד אולי יש לך טיפים לאיך להפית את האקנה בזמן הקרוב עד שהכדור יתחיל לעבוד. תודה מראש

בהסתייגות שלא בדקתי אותך אולי אפשר לשנות טיפול?

15/10/2014 | 17:16 | מאת: שמעון

שלום ד"ר, אני בטיפול כבר כמה חודשים של נאו מדרול,לאחרונה הופיעה לי פצע מוגלתי גדול,אין בו שום סימן לבן,תוך כמה זמן הוא יכול להיעלם לי?

לא יודע לא ראיתי

05/10/2014 | 22:57 | מאת: שלומי

שלום אני טופלתי בראקוטן לפני שלוש שנים לאחר אקנה קשה בעיקר בגב ובחזה שהשאיר לי צלקות גדולות מאד בתקופה האחרונה האקנה חזר לי בגב האם אפשר לעבור טיפול נוסף בראקוטן או שממולץ טיפול אחר כי אני רוצה לטפל בצלקות הקיימות ולא ליצור חדשות..

בעיקרון יש אפשרות לחזור על טיפול ברואקוטאן אפשרות נוספת היא טיפול פוטותרפי

01/10/2014 | 21:10 | מאת: דודי

היי, אני נוטל רואקוטן (40MG) שני כדורים בו זמנית (20MG כל אחד כמובן) אחרי ארוחת צהריים כבר ארבעה ימים, מהיום הראשון כבר יש לי כאב ראש קל-בינוני בלתי פוסק עד היום. עכשיו בגלל כאבי ראש קטנים אני ממש לא רוצה להפסיק את הטיפול ואין לי מושג מה לעשות. האם זה נורמלי ובדרך כלל מפסיקים טיפול על זה? מה לעשות? חשוב לי מאוד להמשיך את הטיפול והאם זה יכול לפגוע בי בצורה כל שהיא? דרך אגב יש לי גם יובש בעיניים שגורם לי קצת לעייפות וכדומה זה בסדר? אשמח לתשובה. תודה רבה!

01/10/2014 | 21:11 | מאת: דודי

שוב תודה

כאבי ראש הם אינדיקציה להפסיק ליטול התרופה התייעץ עם הרופא המטפל

לביתי יש הרבה צלקות על הפנים בעקבות מחלת האבעבואות בה חלתה לפני כחצי שנה. אשמח לשמוע אם יש טיפול שאוכל לתת לה כדי לגרום להן להעלם תודה

לא הפורום המתאים ץבכל אופן רופאפלסטויקאי צריך לראותה ולהחליט בהתאם הצלקות מה ניתן לעשות

27/09/2014 | 22:26 | מאת: ירין

שבוע טוב, לאחר שניסיתי כמעט הכל (חוץ מכדורים) רופא העור שלי המליץ לי על רואקוטן 40MG (שתי כדורים בו זמנית כל אחד 20MG). עכשיו אני רוצה להתחיל מחר ויש לי כמה שאלות שאשמח אם תענה עליהם. א. הוא אמר לי לקחת את שני הכדורים בו זמנית אחרי ארוחת צהריים/ערב מה שאני בוחר, והרוקחת אמרה לי להקפיד בזמן קבוע זאת אומרת או אחרי צהריים או אחרי ערב ולא לערבב, האם זה נכון? כי יהיה מקרים לדוגמא בכיפור שאני לא אוכל לקחת האם אפשר לדלג יום אחד או לקחת שיצא הצום יום למחרת? יש בזה שוני? ב. רשום בדף הסבר שלהמנע מכמות המזון השמן, אני ממש מקפיד לא לאכול בורקסים,ציפס ומאכלים עם שמן יותר מדי, זה משמעותי אבל? לא שאני הולך לאכול מאכלי שמן פשוט האם זה משמעותי או להקפיד על זה טוב? תודה רבה.

צריך לקחת את הכדורים קבוע אחרי ארוחה מותר לדלג הפעם בשל יום כיפור. כן חשוב להיזהר ממאכלים שומניים.

28/09/2014 | 12:01 | מאת: ירין

האם יהיה אפשר לקחת פעם אחרי ארוחת צהריים ופעם אחרי ארוחת ערב או הרבה פעמים ארוחת צהריים ופה ושם ארוחת ערב? כי או רק צהריים/ערב? ודוקטור עוד שאלה קטנה, עכשיו אני לא לוקח כלום לפנים חוץ מסבון דרמפון שם בפנים 2-3 כל יום, ובזמן האחרון המצב של הפנים שלי החמיר זה יכול להיות? והאם שאני לוקח רואקוטן להפסיק עם הדרמפון/כל תכשיר אחר? אם מומלץ איזה בון שטיפת פנים טוב אשמח לשמוע.

25/09/2014 | 13:00 | מאת: נטע

שלום, אני בת 15 ולפני כחצי שנה סיימתי לקחת רואקוטן במשך תקופה של שמונה חודשים. לפני חודש בערך האקנה התחיל לחזור לי (כמובן לא כמו שהיה לפני לקיחת הרואקוטן אך עדיין יש יחסית הרבה). אני נפגשתי עם רופא עור אך הוא נתן לי משחה והיא לא משפיעה עלי לכן רציתי להתייעץ מה כדאי לי לעשות?האם זה בסדר לחזור שוב ללקיחת הרואקוטן?

תבקשי מהרופא לערוך בדיקה הורמונלית

יש לי עדיין אדמומיות. הרופא הביא לי משחה לצלקות הקטנות שיש לי ואמרה שהפנים שלי בסוף יהיו חלקות זה רק עניין של זמן. הבעיה שהבחנתי שהעור הפנים שלי ניהיה לא יודע איך לומר את זה של בנאדם יותר בוגר ב10שנים. עוד שאלה דוקטור יש דרך לקצר את עניין האדמומיות?

לא מכיר קיצורי דרך ברפואה .ויש תהליך של ריפוי .אין לי אפשרות לנחש מה ניתן לך והאם מתאים אם לא ראיתי מצב פניך שנה טובה

23/09/2014 | 15:25 | מאת: חסוי

שלום יש לי אקנה פעיל וחזק,אני מטפל כבר חודש אצל קוסמטיקאית ולאט לאט אני מאבד אמון שהיא תרפא אותי , רוב הפנים שלי הם פצעים שטוחים ואדומים ,ויש קצת מוגלות ,וכתמים ,נקבוביות פעורות, אני משקיע בפנים שלי אני נוטל מינוציקלין כבר שבועיים ויש שיפור במוגלות . יש לי מלא תכשירים כגון:מי פנים (חביבה ריבקין),גל טיפול b3 (ד"ר כדיר )סבון אלפא אזלאי(ד"ר קליין ) ועוד 4 סבונים וקרמים , עם תוכל לישלוח לי מייל לכתובת Xnhnh14@gmail.com אני ממש יודה לך אני צריך עזרה ..

24/09/2014 | 10:37 | מאת: Y

לחסוי שנה טובה בדרכ פונים למומחה לטיפול .אם יש בעית אקנה פונים לרופא עור .כל התכשירים מיותרים הרופא יתאים לך טיפול למצב הפנים

לחסוי שנה טובה בדרכ פונים למומחה לטיפול .אם יש בעית אקנה פונים לרופא עור .כל התכשירים מיותרים הרופא יתאים לך טיפול למצב הפנים צרו קשרהדפסת ההודעההוספת תגובה

23/09/2014 | 01:06 | מאת: יוסף

ד"ר שלום בשבוע שעבר הייתה לי פגישה עם רופא המשפחה שלי הייתי מצונן פתאום עלה לי בראש לשאול את הרופא על מצב עור הפנים שלי כי אני סובל מכמה פצעי אקנה הוא אמר לי שהמצב שלי לא חמור ולא צריך ריקוטאן ונתן לי מרשם ל ריטה ווית 25% , הלכתי לסופר פארם לקנות והמליץ לי הרוקח על אקניל וואש כבר יומיים אני מורח והיום אני מרגיש אש בפנים ממנו ועלה אדום בפנים .האם זה דבר קריטי ואני חייב לעזוב את התרופה ולגשת לרופא לבדיקה או זה דבר עלול לקרות ותופעות לוואי סליחה על אורך ההודעה ואני אשמח לתשובה .תודה וחג שמח

יוסך שלום בגדול אני דוגל תמיד ללכת לרופא המתאים בבעיה בעור לרופא עור ואם הרופא המליץ על תרופה להקשיב לו. התגובה שלך חריפה למוצר לכן הייתי מפסיק עד שהעור ירגע ואז או להשתמש לסרוגין באקניל ואו לגשת לבדיקה לרופא עור.

19/09/2014 | 14:32 | מאת: מור

שלום, אני מטופלת כחצי שנה בטיפולי פוריות ומקבלת הורמונים על בסיס קבוע, בשנה האחרונה האקנה לא עוזב ומתפרץ כל פעם מחדש. הרופא עור נתן לי את ה duac gel האם זה כדאי ויעזור תוך כדי הטיפולים או שבכלל היא אסורה תוך כדי הטיפולים? האם יש משהו אחר שיכול לעזור?

אין בעיה לקבל דואק.יכול לעזור במעט תלוי ברמת האקנה אך בשל טיפולי ההפריה אין אפשרות למתן תרופות פומיות

18/09/2014 | 19:09 | מאת: דודי

היי דוקטור, היום הייתי אצל רופא העור במטרה לטפל בפצעים בפנים והמליץ לי לקחת רואקוטן, לפני שנה וחצי פחות או יותר התחלתי שימוש במינוצוקלין ואחרי שבוע היה לי כאבי ראש והפסקתי את הטיפול, כשחזרתי לרופא הוא אמר לי שיש לי "גילברט" ולבדוק את זה, שבדקתי את זה אמרו שזה חשש לצהבת קלה וזה עובר עם הזמן ושזה נורמלי. עכשיו שהייתי היום אצל הרופא הוא אמר לי שאם זה צהבת קטנה אין מה ללדאוג שאפשר להתחיל בטיפול אבל רק אחרי בדיקות דם. קבעתי תור לבדיקת דם ועכשיו השאלה שלי היא כזאת, בדרך כלל מי שהיה לו "גילברט" יכול להתחיל רואקוטן? אני ממש רוצה להתחיל עם הטיפול לסיים עם הפצעים. ועוד שאלה הוא אמר לי שבחודש הראשון יהיה החמרה, האם זה משמעותי או שבקושי שמים לב להחמרה? תודה רבה דוקטור.

18/09/2014 | 19:25 | מאת: דודי

שחכתי לציין שאני בן 22.

אין בעיה לקחת רואקוטאן עם גילברט. לשאלה השניה עלולה להיות החמרה להיות החמרה א. לא רק בחודש הראשון ב.כל אחד מגיב בצורה אחרת

17/09/2014 | 08:50 | מאת: תמר

הני עם פצעים אדומים ורבים, קיבל מינוציקלין ובמשך שבוע וחצי היה עם סחרחורות ומיגרנות (מעולם לפני כן לא היו לו) הנחתי שזה מהתרופה והפסקנו את נטילתה. השאלה- בני רוצה לעבור לרקוטן, האם רגישותו למינוציקלין באיזשהו אופן מעידה על רגישותו גם לרקוטן, או שלחלוטין אין קשר - לא רוצה להתחיל משהו ששוב יחזיר אותנו לאקמולים. תודה רבה.

אין קשר

16/09/2014 | 17:54 | מאת: נונו

מתי רואים שיפור בפנים בעת שימוש במינוציקלין ?? תודה

יכול לקחת מספר שבועות עד חודשים

13/09/2014 | 21:59 | מאת: ליאור

שלום ד"ר, סיימתי 7 חודשים של טיפול באקנה קלה (40 מ"ג ביום) לאחר חודש מסיום הטיפול הופיע פצע באזור שבגללו התחלתי ליטול את התרופה... הפצע מאד קטן אבל נמצא כבר כמעט שבוע (לא נוגע בו בכלל...) עם נקודת מוגלה קטנה מאד. אני משתמש ברטאויט 0.25% בלילה, מנקה את הפנים עם סבון ומי פנים לאחר מכן. האם לחזור לרופא? האם מדובר בדבר סביר? האם החשש הגדול לחזור לקורס נוסף על הפרק במקרה המתואר? אשמח לתגובתך, שבוע נפלא, ליאור.

בהחלט יכול להיות במידה ולא מספיק לחזור לרופא העור

12/09/2014 | 10:32 | מאת: חן

אח שלי בן ה16 סובל כבר כ שנה מאקנה קשה בפנים הוא מדוכא ומתבייש לצאת הוא מוציא הרבה כסף על תכשירים כגון: מי פנים, קרם לאדמומיות וקלוף , ג'ל b3 ,ועוד המון הוא מטפל אצל קוסמטיקאית אבל הוא לא כזה מרוצה מהתוצאות מיזה שבועיים של טיפולים בתכשירים ובתדר גבוה ...הוא משחק כדורגל ולא מיזמן היה אצל רופאת עור שהמליצה על ראקוטן למשך 4 חודשים אך פחד שהכתמים לא יעברו אז לא רצה לקחת סתם ... עם תוכל לצור איתי קשר ולהמליץ מה לעשות בנידון תשלח לי הודעה במייל .. תודה חן

חן שלום בוודאי שיש טיפול ואין צורך להיכנס למרה שחורה .לספורטאים יש פתרוןם טיפולי הנקרא פוטותרפיה צור קשר עם המרפאה וינתן לך ההסבר הנאות

בת 15 , לקחתי ריקטון במשך 6-7 חודשים (ולפעמים גם לא התמדתי בלקיחת הכדורים) והתחילו לי שוב פצעונים קטנים אדומים ומלא נקודות שחורות, האם ההתמדה הייתה חשובה? מה לעשות? להתחיל טיפול שוב?

ממליץ לגשת לרופא העור יכול להיות שצריךלקחת התרופה עוד מס חודשים

10/09/2014 | 14:40 | מאת: טאטי

שלום! אני בת 38 . משתמשת בהתקן תוך רחמי מירנה. קיבלתי המלצה מרופא עור לקבלת רואקוטן 20 מג ליום. האם אפשר לעשות שעווה בידיים במשך הטיפול?

לא ממליץ בשל רגישות העור והנטייה להיפצע. יכול לגרום גם לפיגמנטציה

10/09/2014 | 02:49 | מאת: יוני

היי דר אני כרגע תחת טיפול של רואקוטן ורציתי לשאול האם גם חשיפה לשמש במשך 10-15 דקות ביום עם קרם הגנה כמובן עלולה להזיק ? זאת אומרת חשיפה בזמן הליכה למקומות שונים ברחוב (גם בשעות החמות )

10/09/2014 | 16:42 | מאת: יוני

הכוונה היא יותר לכיוון החצי שעה ביום בשעות החמות (עם קרם הגנה 30spf) תודה מראש

ממליץ שלא

09/09/2014 | 01:14 | מאת: סוסו

שלום אני משתמשת במינוציקלין לטיפול באקנה כבר שבועיים ועדיין יש לי פצעים רוצה לדעת האם בהתחלת הטיפול תהיה החרפה במב הפצעים ואחר כך עוברת ? תודה רבה

אין החמרה באנטיביוטיקה כמו ברואקוטאן

04/09/2014 | 20:58 | מאת: נועה

האם אני יכולה להפסיק לקחת ראוקוטן על דעת עצמי בלי ללכת לרופא? (לוקחת 20 מ"ג כבר חודשיים וחצי) התרופה גורמת לי להמון תופעות לוואי (כאבי ראש חזקים, יובש כבד, כאבי גב מטורפים..) והתורים לרופא עור נורא ארוכים.. תודה

כן בהחלט . התייעצי עם הרופא שלך טלפונית

02/09/2014 | 23:51 | מאת: יניב

שלום דוקטור יורב, אני בן 22 ויש לי פצעים בפנים, בעברי ניסיתי לקחת כל מיני עזרים נגד הפצעים אם זה ממשכות וגלים ומה לא.. לפני שנתיים הרופא המליץ לי על מינוצוקלין ואחרי שבוע של שימוש בכדור הפסקתי בגלל כאבי ראש. מאז לא לקחתי שום דבר והשתמשתי רק במשכות וכל מיני תרסיסים אלכוהולים כאלה ששורפים אחרי שימוש וכל מיני דברים. יש לי תקופות שהפנים שלי נראות ממש אחלה ויש תקופות שיש די הרבה פצעים. כרגע אני במצב שיש לי מצד הלחיים כל מיני פצעים/צלקות ואפילו קצת במצח וליד השפם. חשוב לציין שהחומרה של הפצעים שלי הם בינונים ומטה ואם אפשר לדרג אז 6 מתוך 10 אבל זה עדין מפריע ומאוד מציק אני נוגע בהם ומפוצץ כי זה ממש לא נעים.. עכשיו אני רוצה להתחיל לקחת רואקוטן כי מתחיל החורף ואני לא יודע אם זה מומלץ למי שיש לו פצעים ברמה בינונית.. אם כן האם מומלץ לקחת? כמה זמן משך הטיפול? אחרי כמה זמן רואים תוצאות? והבנתי גם שהתרופה אחרי כמה זמן מוציאה פצעים.. השאלה אם זה עד כדי כך רציני או משהו שטותי? אני באמת לא יודע מה לעשות.. .

03/09/2014 | 00:09 | מאת: יניב

דוקטור שחכתי להוסיף כמה דברים מאוד חשובים וזה שלקחתי משך שנה+ סוג של אלכוהול כזה מאיזה קוסמטיקאית ואתמול הפסקתי להשתמש בזה כי המצב בפנים שלי בזמן האחרון ממש ממש מחמיר אם זה פצעים שומנים די גדולים שממש מפריעים. בגדול אז הפסקתי אתמול להשתמש בזה כי אחרי שנה+ כבר הבנתי שזה לא עוזר..חשוב לי לציין שאני כמעט ולא אוכל שום גבינות או דברים שומניים כמו בורקסים וכדומה. אני לא אוכל כמעט כלום ועדין יוצא.. אני כבר לא יודע הורמונים או לא.. האם זה קשור גם לחיי המין? די הרבה זמן לא עשיתי סקס מסיבות אישיות האם זה יכול להיות בגלל זה המצב החמיר? אני באמת כבר אובד עצות.. תודה רבה דוקטור וסליחה על ההודעה הארוכה אני באמת אובד עצות אחרי שהפנים מחמירות לי משבוע לשבוע וזה בדרך כלל לא ככה.

אין קשר לסקס זהו מיתוס . שוב עדיף טיפולים אצל רופא . יכול להיות שהאלכוהול ייבש הפנים ויצר תגובה הפוכה .

הי שלום ממליץ להתייעץ עם רופא עור שיראה מצב פניך ויתאים לך הטיפול המתאים יכול להיות ברואקוטאן ויכול גם בפוטותרפיה

04/09/2014 | 09:48 | מאת: יניב

אם ימליץ לי לקחת את הרואקוטן ועכשיו ספטמבר זה בסדר או שנותנים את זה שיש רק יותר מזג אוויר חורפי? ולכמה זמן לוקחים את זה בערך? שוב המצב של הפנים שלי זה בינוני+- 5/6 מתוך 10 ולפעמים המצב טוב ולפעמים לא. ועוד שאלה קטנה זה קשור לאוכל גבינות/שומנים וכו'? אני לא אוכל כמעט ועדין יוצאים.. שוב תודה!

01/09/2014 | 23:51 | מאת: דנה

לפני כמשהו כמו חצי שנה התחלתי לקחת את גלולות דיאנה 35. לפני שהתחלתי העור שלי היה מאוד שמן והיו לי פצעים, השתמשתי באקניל ווש והסדרת משחות שאתה נתת לי, כיום העור שלי בכלל לא שמן, ויש לי תחושה שאני רק מזיקה לו עם הסבון פנים כי אני מייבשת אותו לחינם. השאלה שלי היא האם להמשיך להשתמש בסבון הזה? האם להוריד את השימוש לפעם ביום או אולי להחליף כבר לסבון פנים רגיל של גרנייר כמו פילינג או רגיל אחר שהוא לא לעור שומני? זאת אומרת האם להפסיק להתייחס לעור שלי כעור שמן? תודה מראש , דנה.

הי א. אפשר להשתמש לסרוגין בסבון ב. הייתי מעוניין לראות מצב פנים כדי שההמלצה תתאים למצב

01/09/2014 | 14:50 | מאת: זיו

ד"ר יורב שלום רב! אני חייל קרבי שטופל במינוציקלין התחלתי בסוף ינואר ובסוף מרץ קיבלתי עוד מנה של 60 כדורים. בטעות שכחתי לקחת 20 כדורים ואתמול מצאתי אותם האם כדאי להמשיך בטיפול למרות שעברו 3 חודשים מאז הפעם האחחרונה שלקחתי מינוציקלין? תודה רבה זיו

הי זיו רצוי שתהייה המשכיות בטיפול כי ההשפעה היא לאורך זמן זמן לכן כדי לגשת לרופא להמשך טיפול

30/08/2014 | 15:07 | מאת: בן

היי יש לי אקנה בינוני-קשה ורופא העור המליץ לי להשתמש ב2 התכשירים הללו, אך אני לא זוכר את סדר השימוש בהם. האם זה הגיוני שעלי למרוח את הדואל בבוקר ואת האדפרין בלילה? האם עלי למרוח אותם בצורה נקודתית או על הפרצוף כולו? תודה.

כן עניתי בפורום השני על השאלה

29/08/2014 | 16:46 | מאת: חן

שלום, שמי חן ואני בת 19. לאחרונה התחילו להופיע לי מלא פצעים קטנים בפנים (לא מוגלות) באזור המצח האף הסנטר והפנים. בעבר כן היו לי פצעי בגרות זה לא שהם הפסיקו להופיע פשוט לאחרונה הפנים שלי ממש התמלאו וזה גם לא עובר. יש מצב שהפצעים הופיעו בגלל החום? או שזה אלרגיה למשהו? אני משתמשת במשחה בנזמיצין טופיקל גל והיא ממש עזרה לי לפצעים אבל לפצעים האלה היא לא מועילה. יש פיתרון?

מבלי לבדוק אנני יכול לתת אבחנה יכול להיות כל הנל גשי לבדיקת רופא עור

29/08/2014 | 10:51 | מאת: זיו

ד"ר יורב שלום רב! אני חייל קרבי שטופל במינוציקלין התחלתי בסוף ינואר ובסוף מרץ קיבלתי עוד מנה של 60 כדורים. בטעות שכחתי לקחת 20 כדורים ואתמול מצאתי אותם האם כדאי להמשיך בטיפול למרות שעברו 3 חודשים מאז הפעם האחחרונה שלקחתי מינוציקלין?

01/09/2014 | 14:46 | מאת: זיו

שלום דוקטור יורב , אודה לך מאוד אם תוכל לכוון אותי לגבי המינוציקלין . ראה שאלה שלי לעיל . תודה זיו

28/08/2014 | 19:04 | מאת: גילי

האם יש סכנה ופגיעה בפוריות בשימוש בגלולות לאורך זמן? אני משתמשת במינס. והאם מחזור מדומה מזיק ממחזור טבעי ללא גלולות

התייעצי עם רופא נשים

26/08/2014 | 00:57 | מאת: נעמה מוזס

השתמשתי במינס בגלל אקנה. תוצאה היתה טובה אבל הוסת לא רגילה כמו לפני השימוש בגלולה. דילוג של חודש ודימום ממש מעט. הפסקתי השימוש על דעת עצמי כי נלחצתי מהמצב. עכשיו מעונינת לחזור כי האקנה שב . האם יש סכנה בשימוש קבוע בגלולות למטרת אקנה אני לא פעילה מינית כרגע . והאם הוסת לא רגילה ואפילו לא מופיעה גורם לבעיות בהמשך חיי המיניים? אני ממש חוששת להתחיל שוב עפ הגלולות . כי שזה לא היה לי בצורה טבעית זה ממש הלחיץ אותי. תודה

בנושא גלולות יש להתייעץ עם רופא נשים שמתאים לך הגלולה שיכולה לעזור גם לאקנה

23/08/2014 | 04:58 | מאת: יריו

היי, לקחתי curatane במשך חצי שנה וסיימתי לפני חודש המצב השתפר ממש אך עדיין חודש אחרי הטיפול יוצא מידי פעם פצעים ממש קטנים שנעלמים אחרי יום, מה הסיבה לכך? ועוד משהו אני משתמש בסבון לניקוי העור כל יום, האם זה הכרחי ונכון? . שאלה אחרונה, קראתי במקומות שונים שאסור לעשות עגיל באוזן כחצי שנה לאחר הרוקוטאן אך בעלון המידע של התרופה לא מוזר כלום לגבי פירסינג, יש תשובה חד משמעית לכך? תודה רבה לעוזרים

בהסתייגות שלא בדקתי אותך כנראה שעדיין לא הסתיימה האקנה ואולי צריך להמשיך לקחת .הייתי מחכה עם פירסינג מס חודשים בשל רגישות העור

19/08/2014 | 14:10 | מאת: קרן

שלום,בעבר השתמשתי ברטאויט 0.05 לטפול באקנה ובצלקות אך הפסקתי לאחר זמן מה עקב פריחה ונפיחות שנגרמה. הרופא רשם לי את אותה משחה בריכוז נמוך יותר 0.025 אך גם אחרי מריחה אחת כבר התחילה פריחה וגרד (על פי מידע באינטרנט כנראה שאני אלרגית). ברצוני לשאול עקב היותי אלרגית האם אדפרין הינה אלטרנטיבה לרטאויט או שמדובר באותה משחה? האם קיימת משחה נוספת שמבצעת קילוף לעור ומטפלת בצלקות ואקנה?

אדפרין יכול להיות תחליף למרוח מעט ולראות אם אינך רגישה מידי

11/08/2014 | 12:04 | מאת: נוי

שלום דר, לפני כשבועיים התחלתי לקחת קיורטן 20 מג פעם ביום, בעקבות דלקת בשן נתנו לי אוגמנטין לשבוע. האם יש בעיה ליטול את שתי התרופות בו זמנית?

אין בעיה

06/08/2014 | 19:19 | מאת: אבי

היי , אובחנתי ע"י קוסמטיקאית רפואית שיש לי סבוריאה בצדדי האף וגם מעל הגבות ובסנטר .. אני סובל מאדמומיות בכל אזור ה T והמון פצעים עם מוגלה שיוצאים ללא הפסקה, ניסיתי להשתמש כמעט בכל תכשיר אפשרי וביזבזתי את כל הכסף של הצבא על כל מיני טיפולים בשיטות קור וכדומה ושום דבר לא עובד , בנוסף העור שלי נורא שומני ואיבדתי כל תקווה אני כבר לא יודע מה לעשות יותר התייאשתי. האם תוכל להמליץ לי על דוקטור/פרופסור שיכול לטפל בבעיה הזאת ? ובנוסף אנסה להזמין תור אלייך דרך מכבי.

חבל שביזבזת כספך ולא הגעת לרופא שיעשה אבחנה ולא קוסמטיקאית בעקרון כל רופא עור יכול לטפל בבעיה ואין צורך להתייאש

06/08/2014 | 19:09 | מאת: קארין

שלום אני בת 42 + כבר תקופה ארוכה יש לי פצעים בפנים מוגלתיים שנראים לא יפה - קיבלתי משחות שונות מרופאי עור כגון רטאויט תרחיץ ניאומודרל ועוד שלא עזרו. בדרך כלל אני יודעת שפצעים אלו הם בגיל יותר צעיר איזה טיפול מומלץ כדי להדביר את הפצעים וממה הם באים. תודה

הייתי ממליץ להתייעץ עם רופא נשים בקשר לשינויים הורמונליים

04/08/2014 | 09:22 | מאת: נוגה

שלום, אני סובלת מאקנה הלכתי לרופא והוא נתן לי את המשחות דואק לערב ואפלומיצין לבוקר, בעקבות המשחות יש לי יובש כבד בפנים, ברמה של חתכים בעור וכתמים חומים של יובש. רציתי לדעת אם ניתן להשתמש בקרם לחות בתקופת הטיפול, ואם כן מתי מומלץ ובאיזה מינון? תודה על העזרה

הי גשי לרופא העור כי התגובה חריפה מידי אולי להשתמש לסרוגין אולי יוריד אחת מהן

04/08/2014 | 16:08 | מאת: נוגה

אוקיי תודה אבל באופן כללי אפשר למרוח קרם לחות בשילוב עם המשחה?

29/07/2014 | 19:26 | מאת: מוטי

שלום אני סייימתי לפני חודש וחצי טיפול ברואקוטן למשך חצי שנה והרופא הביא לי לפני שבועיים אדפרין קרם..נשארו לי כתמים אדומים ואני מפחד שהאדפרין רק יחמיר את המצב..לגבי השמש אסור להיות בשמש עם המשחה הזו.ואנחנו באמצע הקיץ ואני חייב לצאת החוצה מה לעשות?

לוותר על האדפרין יש מצב שמרבית הכתמים יעלמו במשך הזמן . חשוב להשתמש בקרם הגנה

28/07/2014 | 18:06 | מאת: דנה

שלום,יש לי אקנה והפנים שלי שומניות אבל תמיד אחרי שאני שוטפת פנים הן מתייבשות מאוד. לא משנה כמה תרחיצים החלפתי לעור עדין ורגיש, הכל חוזר לאותה תוצאה. רציתי לדעת מה מומלץ לעשות במצב כזה? תודה!

דנה שלום מומלץ לרחוץ פנים בתכשירים שהם על בסיס מים ללא קשר לעור עדין ורגיש

26/07/2014 | 21:31 | מאת: רחלי

שלום. בעקבות אקנה שלא נגמר ונמשך עד לגיל 35 וקצת החמרנ החלטתי לקחת גלולות יאז. למרות שבדיקות דם הורמונליות היו תקינות. יאז החמיר לי את האקנה ועכשיו אני לקראת סיום חפיסה ראשונה. האם להמשיך לקחת יאז למרות ההחמרה?

רחלי שלום לפני נטילת גלולות יש להתייעץ עם רופא הנשים ורופא העור שימליצו מה מתאים לך . לעיתים נטילת גלולות מחריפה האקנה

08/08/2014 | 10:28 | מאת: רחלי

אם זה מחמיר אקנה האם להמשיך או להפסיק. מתן התרופה על דעת רופא נשים

שלום, בני לקח ראקוטן במשך חצי שנה, וסיים אותם לפני כחודש, ונשארו צלקות וכתמים.הרופא הציע לו עכשיו לקחת crm adapalene למריחה בערב לתקופה ארוכה כדי להפחית את הכתמים. האם מריחה של קרם זה לא תפריעלטיפול בצלקות בשיטת האור הכחול/אינפרא? הבנתי שזה קרם ראקוטן. אחרי כמה זמן לאחר לקיחת הראקוטןאפשר להתחיל טיפול בצלקות?

מאי שלום הקרם שניתן לך יכול להיות יעיל רק לכתמים ולא לצלקות .כמו כן עד כמה שידוע לי אין אור כחול המטפל בצלקות . התייעצי שוב עם הרופא המטפל .

אם כך איזה טיפול יעיל לצלקות והאם לעשות אותו בשלב הזה (חודש לאחר הפסקת הכדור)? האם הקרם שהומלץ בינתיים לא יפגע בטיפול בצלקות? תודה

23/07/2014 | 14:27 | מאת: נוגה

שלום, הייתי אצל רופא עור אך הוא לא הסביר את עצמו בצורה טובה ולצערי בגלל שיוך רופאים אני לא יכולה לקבוע תור אצל רופא אחר. הייתי רוצה לדעת מה אסור בתכלית האיסור לעשות במהלך טיפול בראוקוטן? וגם, הרופא עור אמר לי לעשות בדיקות דם כל 3-4 חודשים אבל הרופאת משפחה המליצה על פעם בחודש. תודה

נוגה שלום שיוך או לא את יכולה לבקש התייעצות שנייה עם רופא עור . את חייבת להיות במעקב כל חודש עם בדיקות דם וכן לקבל הסבר מפורט על טיפול ברואקוטאן. בדרכ בקיץ אנו לא ממליצים על הטיפול בשל החשיפה לשמש . אסור להחשף לשמש אסורה שתיית אלכוהול ,ספורט אינטינסיבי וכו

20/07/2014 | 14:13 | מאת: א.פ

שלום, רציתי לדעת כיצד רופא העור קובע את המינון של כדורי הרואקוטן, ידוע לי שזה לפי משקל וגיל. המשקל שלי הוא 61.9 וגילי הוא 15. תודה רבה!

הרופא קובע לפי משקל גיל ולפי מצב הפנים בזמן נתון

19/07/2014 | 14:49 | מאת: תומר

שלום, חשבתי להתחיל להשתמש ברואקוטן \ ללכת לייעוץ בנוגע לכך אבל יש לי מספר חששות, הנה כמה פרטים עליי: האקנה שלי התחיל בגיל 17 בערך, ומאז הוא רק נהיה גרוע יותר, היום אני בן 18. לפני שלושה חודשים התחלתי להשתמש בתכשיר the regimen, מהאתר acne.org, שכולל בתוכו ג'ל לשטיפת פנים, בנזויל פורוקסייד 2.5%, וקרם לחות. השתמשתי בשלושת התכשירים בכך שניקיתי את הפנים עם הג'ל, מרחתי את הבנזויל פורוקסייד ולבסוף השתמשתי בקרם לחות, עשיתי זאת פעמיים ביום, פעם בבוקר ופעם בערב. אני לא לגמרי בטוח שהטיפול עבד ולכן חשבתי להתחיל ברואקוטן. עוד סיבה שבגללה אני חושש להתחיל רואקוטן היא שאני כרגע גדל וגובהה (כן, קצת מאוחר) ושמעתי שרואקוטן עלול לעצור את הגדילה.

הייתי מציע להגיע לרופא עור מומחה לטיפול שימליץ הטיפול המתאים לך בגילך אינו עוצר גדילה אבל התייעץ עם רופא מטפל

22/07/2014 | 12:41 | מאת: תומר

אם הטיפול עוצר גדילה הוא יעצור גם את הגדילה שלי, בזמן האחרון אני בשיא הגדילה שלי מכיוון שגיל העצמות שלי נמוך מהגיל הכרונולוגי. אשמח להסבר מדוע בגילי אין חשש לעצירת גדילה.

מה בסוף לקחת רואקוטן או שזה עבר לך אני באותו מצב כמוך

16/07/2014 | 17:26 | מאת: לוליפופ

שלום, רציתי לברר בנוגע לתרופה קיורטן 20 מ"ג. רשום בהוראות שאסור ללעוס, הקטע שיש לי בעיה אם בליעה של כדורים ועד שאני מצליחה לבלוע הכדור כבר נפתח ונמס בפה, כמובן יוצר ממנו החומר הכתום שבפנים אני בולעת את החומר שבפנים וגם את הקליפה- החלק הסגול וזה יוצא כמו לעיסה? במה ישפיע הדבר? והאם אפשר עצה מה לעשות? תודה מראש(ואם חשוב לציין אני בת 14...)

אין אפשרות ללעוס התרופה !!!!!לכן באה בקפסולה .שחרור איטי ומחושב

14/07/2014 | 11:13 | מאת: יעל

אני תכף מסיימת טיפול של 6 חודשים ברואקוטן ורציתי לדעת כמה דברים: 1. מותר להשתמש במייקאפ שהשתמשתי בו לפני הטיפול? או שזה יכול להחזיר את הפצעים? 2. מה הטיפול המומלץ אחרי הכדורים מבחינת שטיפת פנים וכו'.. העור שלי לפני הטיפול היה שומני.. תודה רבה

יעל שלום מבלי לראות מצב פניך קשה להמליץ בעקרון להשתמש בחומרי איפור נטולי שומן על בסיס מים .עדיף .העור יחזור להיות שומני .אפשר לרחוץ פנים בתרחיצים השונים כגון צטפיל וכו

14/07/2014 | 16:16 | מאת: יעל

אוקיי תודה, אבל השאלה היא האם ניתן להשתמש במייקאפ שהיה לי לפני הטיפול (הוא גם על בסיס מים) או שמומלץ לקנות חדש? (כך גם לגבי סומק וכו') יש אפשרות שהפצעים יחזרו אם אשתמש בתכשירים הישנים?) תודה

שלום, רציתי לשאול האם עישון סיגריות מזיק למהלך הטיפול בצלקות אקנה באמצעות גלי רדיו. מדובר על סיגריה אחת או שתיים ביום, לא יותר.

הילה לא ראיתי מצב פניך התייעצי עם הרופא המטפל בלייזר

13/07/2014 | 16:15 | מאת: לי

שלום,התחלתי ליטול רואקוטן לפני כ10 ימים במינון של 20 מ"ג,ובנוסף יש לי סבוריאה,הסבוריאה החמירה ואני חוששת שזה מהרואקוטן.האם באמת יש קשר?מה לעשות??

לי שלום רואקוטאן לא מגביר סבוריאה נא לגשת לרופא המטפל

09/07/2014 | 21:37 | מאת: אלמוג

היתה לי התפרצות אקנה קלה עד בינונית בגיל 31 ללא סיבה מיוחדת. הרופא רשם לי אנטיביוטיקה מינוציקלין ומשחה של פייזר הנאו מדרול . כבר אחרי יום אחד של שימוש במשחה ונטילת 2 כדורים 50 מג חל שיפור משמעותי. היום אחרי 3 ימים האקנה נעלם כמעט לחלוטין. האם עליימלהשלים את נטילת כל האנטיביוטיקה או שניתן להפסיקה?

לא ראיתי מצב פניך ולכן מציע שהרופא המטפל יראה מצב הפנים אולי יוריד מינון בהדרגה או יפסיק לחלוטין

03/07/2014 | 16:31 | מאת: יניב

שלום אני בן 25 ויש לי פצעי בגרות בגב מאז שאני בן 14 וזה לא עובר אני מפחד שזה יהיה לכל החיים ...{יש מצב כזה?}.....ויש דבר כזה ראקוטן רק לגב כאילו שייבש רק תגב ולא תפנים {אף פעם לא לקחתי}....מה מומלץ אני משתגע כל שנה אני מחכה שזה יעבור כמו הפנים אבל בגב לא עובר

בוקר טוב הרואקוטאן ישפיע על כל הגוף .לגבי פוטו תרפיה לגב בהחלט ניתן לביצוע ,במידה שהפצעים בגב הם תוצאה של אקנה