שאלה אישית לגבי התייחסות המטפל

דיון מתוך פורום  פסיכותרפיה

11/07/2017 | 22:28 | מאת: נעמה

היי יש לי שאלה: אני נפגעת תקיפה מינית הגשתי תלונה במשטרה. נמצאת בטיפול והמטפל לא מוכן לקרוא חומר אישי אודותי (חומר משפטי וחוות דעת פסיכיאטריות) ואני טורחת ומשקיעה, לא נותנת סתם דפים מפוזרים, מסננת, מסמנת במרקר, כדי לא להעמיס על המטפל, ובכל זאת אינו קורא. מסכים כן לקרוא רק בזמן הפגישה ולא בין הפגישות. גם דברים אישיים שאני כותבת ומבקשת שיקרא לא מסכים לקרוא בין הפגישות. מה דעתך? בעבר הייתי מטופלת אצל אחרים ומעולם לא הייתה בעיה. להפך פסיכולוגים הם תולעי ספרים ומאוד שמחו כשהארתי להם לקרוא דברים שכתבתי וגם דברים אחרים.

לקריאה נוספת והעמקה
12/07/2017 | 18:04 | מאת: sigal

הי לך נעמה ..ואני אחזיר לך בשאלה...למה דווקא בן הפגישות. מבינה אותו עם הדברים חשובים תביאי אותם לחדר ותדברו עליהם .. מכירה את זה ממני שלתת לקרוא לפני או אחרי פגישה זה די לברוח מלגעת באש . בפגישה .גם אם על פניו זה נראה רק כדי לא "לבזבז" זמן פגישה וחוץ מזה כוחות ועוד כוחות על התלונה .. זה קשה בטרוף אנחנו כאן אם יעזור ..

17/07/2017 | 02:45 | מאת: נעמה

אני אעשה הפרדה כדי לענות לך: מדובר על חומר משפטי וחוות דעת פסיכיאטרית. מבחינתי זה ברור שירצה לקרוא הבעיה היא שהוא לא רוצה. כי בפגישה- זה ייקח את כל הפגישה/ות והוא שואל האם באמת אני רוצה שהפגישה תלך על זה שהוא קורא... ובין הפגישות למה לא לקרוא? ממש מוזר לי המצב הזה.

היי נעמה מצטערת על מה שעברת ואת עדיין עוברת. אין לי תשובה חכמה במיוחד לגבי מה שכתבת... אולי זו חלק מגישתו או תפיסתו אולי לא. נשמע לי שהכי חשוב זה לשאול אותו מאד בישירות מה פשר העניין כי זה מפריע לך וזכותך המלאה להבין... ליאת

מנהל פורום פסיכותרפיה