דלקת מפרקים פסוריאזיסטית

דיון מתוך פורום  דלקות מפרקים

05/06/2017 | 10:00 | מאת: סיון ל

בת 30 סובלת 13 שנה מפסוריאזיס.5 חודשים אחרי לידת הילד השני. לפני שבועיים החלו כאבים באצבעות הרגליים ומהר מאוד התפשט לכאבים עזים ב2 כפות הרגלייים וקושי רב לדרוך וללכת. לאחר מיפוי עצמות אובחן דלקת מפרקים ספחתית.מאחר ויש לי אנזימים מןגברים בכבד ניתן לי פרדניסון 5 מג 2 כדורים ביום עד שאטפל בכבד. אך אני כבר מיואשת כי הכאבים ממשיכים בעיקר בבוקר קשיחות של ממש וקושי בללכת לא מצליחה לתפקד עם ילדיי הקטנים . הכאב כבר התפשט לחלק מאצבעות כף היד..לכתפיים ולגב העליון ותחתון ועמוד השידרה.מיואשת ממש ורוצה לדעת האם התרופה הזו מועילה או תועיל לי? האם אוכל לנוע מתישהו בחופשיות? ובאיזה פרקי זמן זה חוזר?הרופאת משפחה אמרה לי לא לחשוב על הריון בקרוב ואם בכלל כי זה יביא להחמרה של הדלקת ויכול להביא לפגיעה רצינית במפרקים שאחכ יהיה קשה לחזור למצב התחלתי.ואני מרגישה שחרב עולמי..האם זה נכון? ואם אני רק בתחילת המחלה מדוע זה כואב כל כך..מרגישה כמו נכה ממש.הרופא אמר שהדלקת בדם גבולי..אז אם אין כל כך דלקת מדוע הכאבים כל כך עזים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום 1. ישנם טיפולים יעילים לדלקת מפרקים פסוריאטית 2. ישנן תרופות שניתן לתת גם כשיש הפרעה בתפקודי כבש 3. מינון הפרדניזון שאת מקבלת נמוך יחסית וניתן באופן זמני להעלות אותו לצורך שליטה בדלקת 4. אין קשר ישיר בין בכאב לרמת הדלקת בדם 5. הדבר החשוב הוא תקשורת עם הראומטולוג כדי שיפרוש בפנייך את האפשרויות - הן קיימות והן יעילות .

19/07/2017 | 14:52 | מאת: ורדית

שלום, אני לא אשת מקצוע אבל קראתי את הפוסט שלך כי אני מחפשת ראומטולוג וגם לי יש דלקת פרקים פסוריאטית/ספחתית ואני בת 28. אני פשוט כלכך מזדהה עם מה שרשמת- כי גם אצלי יש כאבים חזקים והרופאים אומרים "זה לא נראה בבדיקות דם שלך" וזה יכול להיות קצת מעצבן כי לפעמים יש תחושה שכשאומרים לך את זה, זה כאילו את סתם אומרת שכואב לך (כשזה כלכך לא נכון).

19/07/2017 | 14:57 | מאת: ורדית

המשך.. אני מאוד מבינה את הקושי שלך ואני עוד בלי ילדים...אז בכלל אני בטוחה שמאוד קשה לך. מה שאני למדתי שעוזר זה ללמוד לשחרר (שזה יותר קשה ממה שזה נשמע אבל משתלם בסוף), לזכור שזה בסדר לבקש עזרה ולנוח כשצריך. מחולה אחת לשניה, אני מאוד מקווה שימצאו לך את הטיפול המתאים ביותר ושהדלקת פרקים תהיה בשליטה ושתוכלי לשחק ולרוץ עם הילדים שלך בכיף :)

מנהל פורום דלקות מפרקים