שאלה בקשר לאמאנטדין לשפעת

דיון מתוך פורום  שפעת

13/09/2019 | 07:20 | מאת: אלונה

שלום דר. אני נמצאת בטיול במזרח הרחוק וחטפתי שפעת, כואב לי כל הגוף, השרירים, הראש מכח הצדדים, יש לי נזלת וכאב גרון. חום עד 37.5 לא מעבר. קניתי תרופה כלשהי ורשום עליה שיש לה חומר פעיל פרצטמול יחד עם אמאנטדין. רציתי לדעת האם לקחת את הסיכון ולקחת תרופה כזו? נגמרו לי כל התרופות שהיו לי בגלל זה קניתי ממרפאה מקומית. השפעת מלפניי יומיים בערב. לקחתי באותו ערב נורופן צינון ושפעת טבליה אחת ונגמר לי... בבוקר ובערב שלמחרת לקחתי פעמיים אקמול רגיל עם פרצטמול. רוצה לדעת המלצה שלך מה כדאי לעשות, תודה מראש. אלונה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלונה, 'אמנטדין' היא אכן תרופה ישנה לטיפול בשפעת (אך רק כזאת שנגרמת ע"י נגיף שפעת מקבוצה A. היא איננה מיועדת לטיפול ב'מחלה דמוית שפעת' או בשפעת שנגרמת ע"י נגיף שפעת מקבוצה B). השימוש בה כטיפול בשפעת איננו מומלץ כיום ברוב המדינות המערביות. הרבה בריאות אפי

13/09/2019 | 10:47 | מאת: אלונה

תודה דר על המענה המהיר. אני לקחתי כדור אחד של התרופה הזו אמנטדין לפניי שעה וחצי... הרגשתי טיפה הקלה בכאבי ראש והנזלת מהשפעת, השאלה אם צריך להשלים עוד טיפול או שמוטב להפסיק עם הכדורים האלו ולתת לגוף להלחם לבד עם השפעת? אני ממש צריכה יעוץ כי אני לא בארץ ואין לי אפשרויות. המון תודה רבה מראש... מעריכה את המענה. אלונה.

שלום אלונה, כפי שכבר כתבתי לך, אינני יכול להמליץ על הטיפול ב'אמנטידין' בסיטואציה המתוארת על ידך. הרבה בריאות אפי

מנהל פורום שפעת