פורום אורולוגיה

אורולוגיה הינו תחום ברפואה העוסק במגוון רחב של הפרעות בדרכי השתן בגברים ובנשים ובבעיות הקשורות במערכת המין הזכרית. פורום זה יספק מענה לגבי הדרכים השונות לאבחון וטיפול בתופעות הקשורות למגוון רחב של בעיות אורולוגיות: אורולוגיה אונקולוגית - ממאירויות (גידולים) של בלוטת הערמונית, כליה, שלפוחית שתן ואשכים. חוסר שליטה במתן שתן: דליפת שתן במאמץ, דליפת שתן שבדחיפות ועוד אין אונות ופריון הגבר. הגדלה שפירה של הערמונית והפרעות בהטלת שתן אבנים בדרכי השתן. בעיות באשכים: ורידים מורחבים (וריקוצל), הצטברות נוזלים ועוד. נושאים נוספים באורולוגיה: זיהומים בדרכי השתן, מחלות מין ועוד.
11460 הודעות
10024 תשובות מומחה

מנהלי פורום אורולוגיה

23/12/2018 | 11:04 | מאת: דנה

שלום רב, אמי אשה קשישה, ישנה בלילה עם טיטול, מובלת לרוב בכיסא גלגלים. כאשר מטילה שתן בלילה במיטה מאוד כואב לה הגב, ברגע שהיא מובלת לכורסת טלוויזיה שלה, הכאבים נפסקים. עשינו לה תרבית שתן, מצאו חיידק, לוקחת אנטיביוטיקה, עדיין אין שיפור. תודה ענקית מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שעלול להיות דלקת בדרכי השתן מקווה שטיפול אנטיביוטי ירפא

22/12/2018 | 18:02 | מאת: אלי

לפני כבערך 9 חודשים טיילתי במדינות דרום אמריקה, וקיימתי שם יחסי מין עם בחורה, לאחר כמה שבועות התחלתי להרגיש כאבים באזור איבר המין שלי, וכאבים מתי שאני יושב באזור המותניים. לאחר שחזרתי לארץ, עשיתי מספר פעמים את כל הבדיקות לכל מחלות המין שיש וכל התוצאות יצאו שליליות, והרופאים אומרים שהם לא יודעים מה הגורם לכך. כיום אני עדיין מרגיש כאבים באיבר המין וכאבים באזור המותניים, כמו כן כאשר אני יושן אני מרגיש שאצבעות הידיים והרגליים שלי רדומות ואני לא מצליח להרגיש אותן. קיימתי גם יחסי מין עם 2 בחורות בארץ ושתיהן התלוננו שהתחילו להן דלקות ודימומים באזור איבר המין שלהן, אחרי ששכבנו. אשמח לשמוע חוות דעת נוספת, ולאן עליי לפנות בכדי לברר מה יש לי

לקריאה נוספת והעמקה

רופא עור ומין

22/12/2018 | 14:23 | מאת: אירית

בבדיקת Ct פרוטוקול אבנים ללא חומר ניגוד, צויין בממצאים וקד סיד שנראה אחורית מחוץ לשלפוחית השתן מימין חתך 201-304 ככל הנראה פלבוליט- אודה על הבהרת הממצא

לקריאה נוספת והעמקה
25/12/2018 | 12:20 | מאת: אירית

נקודת סיד

פלבוליט הינו הסתיידות מחוץלמערכת השתן ואינו מסוכן

22/12/2018 | 11:05 | מאת: נעמה

שלום, לבן זוגי יש ריח רע מאוד מאיבר המין, גם כאשר הוא רק יוצא מהמקלחת (כבר קרה כמה פעמים שהוא חזר להתקלח פעם נוספת כדי להוריד את הריח - ורק אז זה היה סביר). כמובן שאין מה לדבר על הריח אם עברו כמה שעות אחרי המקלחת. עוד יש לציין כי בן זוגי אינו נימול. הוא עשה בדיקות מעבדה לגילוי מחלות מין ולא נמצאו מחלות. מה יכולה להיות הבעיה ומה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

סמגמה חומר סיכה שנועד למנוע הדבקות של העורלה

21/12/2018 | 10:21 | מאת: מרדכי

1.ב-U.C שלפוחית ללא ממצא, דופן חלקה רק יש בה סעיף 5.5 ס"מ. 2.פעמיים בדיקת שתן שנלקח בבוקר. שניהם תקינים ונקיים ללא כדוריות אדומות ואין צמיחה של פלורה. 3.לאחרונה פעם בשבוע בממוצע בערב יש שתן מעט דמי. בבדיקת הדגימה במעבדה יש כדוריות דם אדומות ויש פלורה מעורבת.אני צריך לעשות c.t בעוד שבועיים. אני משער שהפליטה הדמית המזוהמת באה מתוך הסעיף ויש שם זיהום. מה דעתכם?

לקריאה נוספת והעמקה

בכלל לא בטוח, דברים רבים גורמים לדימום בדרכי השתן לרבות זיהום, הגדלה של הערמונית, ועוד

20/12/2018 | 16:06 | מאת: אסי

שלום, אני סובל מספר שבועות מכאב באשכים ומדי פעם עולה לבטן תחתונה. בזמן שפיכת זרע יש כאב חד בצד ימין של אשך ימין. אציין שיש לי כרגע דלקת קוליטיס פעילה ולפני 3 ימים התחלתי טיפול בסטרואידים. האורולוג הניחה שמדובר בדלקת ושהסטרואידים יטפלו בעניין הזה גם, אך הכאב עד כה לא השתפר. האם בשלב זה כדאי לגשת שוב לבדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי

שלום רב, באופן כללי, בפענוח אורתרוגרפיה רטרוגרדית בשאלת היצרות בשופכה, אם ישנם חילוקי דעות בין רדיולוג מומחה לאורתרוגרפיה לבין אורולוג מומחה לשופכה שפענחו את הבדיקה, הפענוח של מי מיהמן יותר לדעתך? תודה, גבריאל

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בפרסונות

שלום בת 29 בריאה לאחר תלונה של דקירות בבטן תחתונה בוצעה תרבית. התוצאה תהליך הבדיקה:REMARKS (MICRO) התוצאה:Order Comments תהליך הבדיקה:REMARKS (MICRO) התוצאה:מקום לקיחה: שתן תהליך הבדיקה:Urine culture התוצאה:30,000 b/cc (-)צמחו גרם את הבדיקה עשיתי תחת טיפול אנטיביוטי בשם ציפרודקס לסינוסיטיס.פעמיים ביום ל 7 ימים. את התשובה קיבלתי היום ומהציפרודקס לסינוסיטיס נשארו לי עוד יומיים. שאלתי האם הציפרודקס יעיל גם לדלקת בשתן? והאם לאור תוצאות אלו מדובר בכלל בדלקת בשתן? האם יתכן תשובה כזאת בשל פטריה בנרתיק. אודה לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

חשד לדלקת בדרכי שתן ציפרו מאד יעיל לטיפול בדלקות בדרכי שתן

19/12/2018 | 22:33 | מאת: נועה

שלום רב, בתי בת ה5.5 גמולה מגיל שנתיים בערך. לא קיים כמעט יום אחד שאין לה בריחה מעטה של שתן בתחתונים. בכמות שמרטיבה מעט את התחתון ולא מעבר. כששאלתי אותה אם מתאפקת הרבה טענה שלא מרגישה שיוצא לה. מנסיונותי בבית היא כן נוטה להתאפק על מנת לא לפספס משחקים וכו. קשה לנו עם כך מאוד.. הריח מאוד לא טוב.. ולה זה כלל לא מפריע. אינני יודעת אם קיימת בעיה פיזיולוגית או רגשית הגורמת לכך. ואשמח לדעת מה אוכל לעדות בנושא ולמי אוכל לפנות. תודה!

רצוי לפנות לאורולוג ילדים, ורצוי להדריך על השתנה כל 3 שעות

שלום רב.יש לי ערמונית מוגדלת ומתלבט קשות בין טיפול צינתור אצל דר. יצחקוב זלמן ובין אידוי הערמונית.אנא עיזרו לי להחליט.תודה מראש.

19/12/2018 | 18:51 | מאת: someone

שלום, במשך חודשיים אני סובל מכאבים מזדמנים (לא חזקים אך מפריעים לשגרה היומיומית) בעיקר באשך שמאל עם תחושת נפיחות (למרות שלא נפוח) וכובד, ולאחרונה גם הכאב מתחיל באשך הימני אם כי לא לעיתים קרובות. תדירות הכאבים היא בין פעם ביום לשלוש פעמים. עברתי היום בדיקת US עם דופלר באשכים וממצאי הבדיקה היו תקינים. את אותו מצב בדיוק חוויתי גם לפני כשנתיים עם אותם ממצאי בדיקה תקינים. כשבקרתי אצל הרופא הוא שלל סימני דלקת.בעבר גם ביקרתי אצל כירורגית ונשללה האפשרות לבקע. אני פשוט אובד עצות ולא יודע לאן לפנות כבר.

19/12/2018 | 13:54 | מאת: עידן

שלום דוקטור , הגש ישר לעיניין עברתי לפני שנה אולטרא סאונד אשכים + דופלר ויצא שהתוצאות היו : אשך ימין 12.5 נפח הכל תקין חוץ מ וריד ספרמטי במנוחה 2.1 ו בולסבה הוא 2.2 ממ אשך שמאל : נפח 8 מעט קטן מרקם אחיד אפידידמוס אינו מעובה הידרוצל קל וריד ספרמטי במנוחה 2.0 ממ בולסבה רוחב 2.1 לסיכום וריקוצלה דרגה 1 מתוך 5 בימין ובשמאל . ועכשיו לפני שבועיים עברתי עוד פעם בדיקה כי רציתי לראות מה אשך שמאל שלי נראה שהוא מתכווץ ונוטה למעלה ..לא יודע איך להגיד ר את זה יצא : יצא הכל תקין אשך ימין 12 בנפח ואשך שמאל 9 בנפח ולא רק זה אלא גם שאין הידרוצל ויש באשך שמאל הסתיידות סקרוטלית 0.3 ס"מ ..... אני לא מבין איך הטכנאי לא ראה את ההידרוצל ומה זה הסתיידות ?! ... אני בפאניקה כי אני גם הרגשתי במשך הרבה חודשים גוש נייד וקשיח מאוד שפשוט זז סביב האשך .. הוא לא מקובע ואני פוחד מזה ...הלכתי כבר לרופא והוא אמר לי שזה כלום .. אבל בכל זאת ביקשתי בדיקה וזה למה הוא הביא לי ..אני פוחד שהאשך שלי ימשיך להתכווץ .. בבקשה תעזור לי דוקטור .. יום טוב .

לקריאה נוספת והעמקה
19/12/2018 | 14:00 | מאת: עידן

סליחה שכחתי הוסיף שבבדיקה היותר עדכנית האשך הקטן ( שמאל) גם נכתב עליו "בעמדה גבוהה בכניסה לתעלה -מרקמו הומוגני . יש להדגיש שאין שום כאבים,

לא מבין את השאלה האם US עשוי לטעות - כן האם טכנאי עשוי לטעות גם כן פנה חזרה לרופא שלך

18/12/2018 | 21:51 | מאת: איילון

ערב טוב אני מבקש לשאול, באופן כללי, כמה זמן לאחר ניתוח וריקוצלה ניתן לקיים יחסי מין תודה רבה אילון

לקריאה נוספת והעמקה

מספר שעות

18/12/2018 | 21:46 | מאת: מישהו בן 31

אני בן 31 ואני לוקח כדורים פסיכיאטריים : רידזין 100 מיל, ריספונד 20 מיל ורסיטל 40 מיל ביום. מזה כשנתיים ( זמן קצר לאחר שהפסיכיאטר שלי הוסיף לי את הרידזין והעלה לי את המינון של הרסיטל) אין לי זיקפה באוננות ולכן אני מעריך שגם לא תהייה לי בסקס. הפסיכיאטר שלי לא רוצה לשנות לי כרגע את סוג ומינון התרופות והוא פעם אמר שבעיית הזיקפה נובעת מהכדורים ופעם אמר שלא. מה לעשות כדי שתהייה לי זיקפה ? אם לוקחים על דעת עצמינו בלי מרשם רופא ויאגרה אפשר לקבל התקף לב ואף למות לא ? ובגלל שהכדורים שלי חלקם חזקים אז יכול להיות שגם ויאגרה ותרופות דומות לא יעזרו לא ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך מרשם אבל שווה לנסות כדורים ממשפחת PDE5I דוגמת ויאגרה, סיאליס, לביטרה

שלום כבר שנתיים שאני חש כאבים קלים באזור האשך השמאלי ואיכות זרע גרועה (צמיגית). בעבר היה לי זיהום באזור וטופלתי באנטיביוטיקה. הדימום הפסיק אך הכאבים ממשיכים. עברתי סדרה ארוכה של בדיקות ללא ממצאים - אולטרסאונד אשכים, אולטרסאונד כליות ושתן, CT בטן, בדיקות שתן - 4 כוסות, בדיקת שתן רגילה. בתרבית הזרע התגלה ריכוז גבוה של לויקוציטים. לאחרונה שמתי גם לב שיש וריד אדום בוהק באיבר המין. מה יכולה להיות הבעיה? האם יתכן שאיכות הזרע תשתפר?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להשפיע על איכות הזרע, ממליץ לפנות לאורולוג מומחה בתחום

18/12/2018 | 15:11 | מאת: אריאל

היי,לפעמים קורה לי שאני גומר והאיבר המין שלי לא עומד עד הסוף כלומר נגיד 3/4 עומד, זו גם בעיה אבל זה לעניין אחר.בכל מקרה שמתי לב שכל פעם שהוא לא 100 אחוז עומד אז קודם כל האורגזמה שלי הרבה יותר חלשה ופחות מהנה וגם אני סוג של מרגיש כאילו יש לי עדיין זרע בצינורית זרע והוא לא יצא עד הסוף וגם לאחר שאני משתין אני עדיין מרגיש את זה וזה תחושה מציקה כזאת שיכולה ללוות אותי 3-4 ימים לאחר הגמירה.יש דרך לרוקן את צינורית הזרע שלא בגמירה ? כי אני גם מרגיש שאחרי שזה קורה לי זה גם גורם לאיבר שלי להיות לא 100 אחוז קשיח בפעמים הבאות, יש קשר ? נגיד בימים אחרי זה אני משתין ואני עדיין מרגיש שיש לי זרע ואם אני מסתכל בחור שיוצא ממנו השתן אני יכול לראות שיש לי שם טיפות של זרע שלא יוצאות תודה !

לא שאני יודע

שלום, לפני שבועיים התגלה התרבית שתן חיידק אי קולי. קיבלתי 5 ימים צפוויט פורטה שלא עזר למרות שהופיע ברשימה של אנטיביוטיקה המצורפת לבדיקה . אחכ הרופא רשם לי אופלודקס ל 5 ימים. יש לציין שאופלודקס לא הופיע ברשימה בכלל , אך הרופא טוען שזה כמו Ciprofloxacin שכן מופיע. היום אני מסיימת את הטיפול ועדיין יש חוסר נוחות וקצת צריבה בהטלת שתן. האם ייתכן ש2 אנטיביויטיקות לא עזרו? האם אפשר לבצע תרבית היום חמישי ? (יומיים אחרי ביום אנטיביוטיקה ) תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לחזור על תרבית לעיתים יש אי נוחות למרות שאין חיידק

שלום רב, מה ההבדל בין שתי הבדיקות הנ"ל . הופניתי לבצוע שתי הבדיקות עקב אבחנה בUS של צלקת פרנכימטית עדינה בכליה וציסטה קורטיקלית זעירה . מה ההבדל בין הבדיקות והאם יש צורך בבצוע שתי הבדיקות?

לקריאה נוספת והעמקה

ב- CTU צריך לבצע פאזה נוספת, אםאין דם בשתן אינך מחויב ב- CTU

17/12/2018 | 22:53 | מאת: אילן

אני בן 18.8, ולאחרונה שמתי לה שיש לי בליטה רכה ממש מתחת לעטרה, כמו הצטברות של שומן. האם לגשת לאורולוג למבדוק את זה? (אני לא מרגיש את זה לכם אין כאב) בנוסף יש לי וירקולציה באשך השמאלי וכדור קטן מעל לאשך הימני (כנראה חסימת זרע),

אולי רצוי להיבדק ע"י אורולוג

17/12/2018 | 20:12 | מאת: משה

שלום לכם, אבי בן 81 , עבר א.ס כליות היות וסובל מערמונית מוגדלת. התקבלו התוצאות הבאות: הכליות בגודל תקין. הכליות בעלות פרנכימה מעט מופחתת, יותר משמאל. ציסטות קוטיקליות קטנות דו-צדדי. שלפוחית השתן עם דופן סדיר ,ללא ממצא בתוכה. לאחר ההתרוקנות הודגמה שארית שתן כ 122- סמ"ק. בלוטת הערמונית בנפח כ 22- סמ"ק. ממצאים: פרנכימת הכליות מעט מופחתת יותר משמאל - לקורלציה קלינית לשלול אי ספיקה כלייתית. שארית שתן לאחר התרוקנות מה פירוש הממצאים? עלי לציין כי הערמונית גדלה ב40 אחוז לעומת בדיקה דומה לפני כשנה.

לקריאה נוספת והעמקה

התרוקנות לא מלאה של שלפוחית השתן

18/12/2018 | 22:00 | מאת: משה

תודה פרופ'. האם יש צורך לבצע ניתוח ?

17/12/2018 | 17:03 | מאת: אמנון

בחודשים האחרונים בזמן יחסי מין או אוננות יש לי ירידת זרע עד כדי טיפה אחת. הפליטה כה איטית שלפעמים רק כעבור דקות יוצאת טיפה.גם ההרגשה של אורגזמה מינימלית. אני בן 75 ועד כה לא היו בעיות ממשיות בעניין זה. לא לקחתי בשנים האחרונות תרופה חדשה. ערמונית מוגדלת אך יציבה משך שנים. מה זה יכול להיות? בתודה ,אמנון

לקריאה נוספת והעמקה

אם אתה נוטל חסם אלפא מדובר בשפיכה רטרוגרדית

17/12/2018 | 12:39 | מאת: דביר

שלום, תוצאות הבדיקה במורפולוגיה הם 1 אחוז, מה זה אומר ? האם ניתן יהיה להיכנס להיריון ? בדרך טבעית/לא טבעית ? מה הסיכויים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גם אם רק 1% מ- 100 מיליון תקין עדיין סיכוי להיכנס להריון

17/12/2018 | 12:22 | מאת: דביר

שלום, עשיתי בדיקת ספירת זרע, מה התוצאות אומרות ? מצ"ב קובץ תוצאות מעבדה

17/12/2018 | 12:04 | מאת: דביר

שלום, עשיתי בדיקת ספירת זרע, מה התוצאות אומרות ? מצ"ב קובץ תוצאות מעבדה

שלום, יש לי מורפולוגיה נמוכה - 2% שאר מדדי הזרע תקינים. יש ורקולציה רצינית. ללא כאבים. מבחינת הורמונים- טטסטרון, lh והשאר, הכל תקין. האם ניתוח מסייע במקרה זה? קראתי שאם הבעיה היא רק מורפולוגיה ניתוח כמעט ולא משפר.

לקריאה נוספת והעמקה

להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד: אשכים אשך ימין:בגודל רגיל. עם מרקם אחיד. אפידידימוס תקין. אין עדות להידרוצלה . אין עדות לוריקוצלה. אשך שמאל: בגודל רגיל. עם מרקם אחיד. אפידידימוס תקין. אין עדות להידרוצלה . *הודגמו ורידים תפוחים מאוד עד 6.0 ס"מ מעל אשך שמאל בעת וולסלבה עם היפוך כיוון זרימה ורידית בוולסלבה. דופלר אשכים- הודגמו זרימות עורקיות וורידיות תקינות ושוות דו"צ. לסיכום: וריקוצלה בדרגה 4 באשך שמאל

אולי לא ישפר את המורפולוגיה אבל עשוי להעלות את הסיכוי להיכנס להריון

שלום יש לי רעידות באשכים וכאבים בבטן התחתונה ובאשכים עברתי בירור גסטרו הכול תקין רק בלוטת עורמנית מוגדלת ..מימה יכול ליגרם כאבים כאלה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לקבוע בוודאות מקור לכאב

15/12/2018 | 03:29 | מאת: רפי

שלום. אני נושא קטטר מזה כ-8 חדשים. התופעה שחוזרת על עצמה אצלי היא שלמרות הקטטר (שמרוקן את השלפוחית באורח רציף), זמן מה אחרי האוכל/שתיה או עם התקרבות גוש צואה לאזור החלחולת (גוש לא בהכרח גדול), מתעורר צורך דחוף בהטלת שתן. במקרה כזה, כשאני מגיב לצורך, ומבצע פעולה של השתנה יוצא מהשופכה שתן בכמות של עד 4-5 סמ"ק מחוץ לקטטר. מדובר בהפרשה סמיכה במרקם שמנוני דבר שקורה במהלך השינה גם ללא תחושת הצורך שתוארה לעיל. ושאלתי: מדוע מתרחשת תופעה שכזו למרות התרוקנות סדירה, והאם הדבר מהווה אינדיקציה לבעיה שמעבר לזו שבגינה הקטטר (עצירת שתן מחמת ערמונית מוגדלת)? תודה מראש על תשובה עניינית רפי

לקריאה נוספת והעמקה

לא, תופעה שכיחה בנוכחות קטטר

18/12/2018 | 12:16 | מאת: רפי

סליחה אבל לא קיבלתי תשובה לחלקה הראשון של השאלה והוא הסיבה לתופעה שעל פניה נראית לי תמוהה. אעריך מאד התייחסות גם לחלק זה של שאלתי. תודה

13/12/2018 | 23:39 | מאת: דני דין

אני בן 57 שנה. אני לוקח סיאליס 5 מ"ג כבר מספ' חודשים לסירוגין, כלומר שבוע שבועיים לוקח ואחרי זה שבוע שבועיים לא לוקח, לאחרונה שמתי לב, כי כשאני לוקח סיאליס 5 מ"ג כל יום אחד, לאחר כ 4 ימים אני מקבל נפיחות מעל העין בעפעפיים ולפני חודש גם נגרם לי דלקת בעין שהייתי צריך לקחת מישחה לריפוי העין, ולאחר שהפסקתי כמה ימים לקחת את הסיאליס ירד הנפיחות. גם השבוע התחלתי לקחת את הסיאליס ביום ראשון וביום רביעי כבר התנפחו לי העיניים בעיקר עין שמאלית, האם באמת יש לזה קשר, האם יש משהו לעשות שזה לא יקרא והאם זה מסוכן בשבילי לקחת את התרופה הזאת. גם ברצוני לשאול האם מותר לי לקחת יותר מכדור אחד של 5 מ"ג בבת אחד, כלומר אפילו 3 או 4 בשביל להגיע ל כמות של 20 מ"ג בבת אחת. יצוין, אלו התרופות שאני לוקח קבוע.: לוסרדקס, גלוקומין, נובונורם, גארדיאנס, אלוריל, ליפיטור, לנטון, מירו אודה על תשובה מהירה מושלמת ולא לשלוח אותי לרופא בלבד.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להיוועץ עם פרמקולוג קליני

13/12/2018 | 19:37 | מאת: אייל

שלום אני בן 48. US בטן ודרכי שתן לפני חצי שנה תקין. תפקודי כליות לאורך כל השנים תקינים תוצאה מהיום קריאטינין 0.84 ( הנורמה 0.7-1.2 ) UREA 20 ( הנורמה 10-50 ). ספירת הדם תקינה כימיה ואלקטרוליטים תקינים בבדיקת השתן מהיום התמונה תקינה לחלוטין . רק קצת אריתרוציטים כ 0-2 HPF ( הנורמה 0-3 ). ( לאורך 20 שנה יש לי לפעמים קצת קצת אריתרוציטים ) עם זאת הופיע גם squamous epithelial cells = FEW מעולם לא היה לי את התאים האלה בבדיקות שתן. מה זה אומר? האם יש לזה משמעות ודורש בירור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דימום בשתן מחייב שקילת בירור אריתרוציטים - תאי דם אדומים אם אתה מעשן בוודאי, אם לא מינימום בדיקת אורולוג

קיבלתי תשובה של תרבית שתן חיובית לחיידק אי קולי אני לוקחת אנטיביוטיקה שנקראת צפוויט פורטה ברשימת האנטיביוטיקה שמצורפת לבדיקה כתוב Cephalexin רגשיות S 8.0 האם זה אומר שהטיפול מתאים או לא מתאים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מתאים

11/12/2018 | 09:38 | מאת: דני

שלום יש לי התכווצויות באזור בטן תחתונה. בבדיקת אולטראסונד שעשיתי כתוב "כיס השתן הודגם עם רירית וגבולות תקינים"... יועצת טבעית אמרה לי שלפי דעתה זה נראה לה מוזר שכתבו את זה ויכול להיות שזה מעיד על בעיה. אשמח לשמוע את דעתכם?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מעיד על בעיה בבדיקת US

10/12/2018 | 15:56 | מאת: משה

שלום. אלו תוצאות אולטראסאונד: וריקולציה מימין דרגה 3-4 קוטר וריד 2.4 ס"מ עם הדגמת זרימת דם חוזרת לא ממושכת בזמן וולסלבה וריקולציה משמאל דרגה 2-3 קוטר וריד 0.26 ס"מ עם הדגמת זרימת דם חוזרת לא ממושכת בזמן וולסלבה אשך ימני 10 סמ"ק, שמאלי 7 סמ"ק מה זה אומר והאם צריך לטפל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי גיל יש מקום לשקול טיפול

10/12/2018 | 13:22 | מאת: דלית

שלום, הומלץ לי לקחת היפרקס במשך כמה חודשים בגלל דלקות חוזרות בדרכי השתן. רציתי לדעת אם אין בעיה עם העובדה שהתרופה גורמת ליצור פורמלדהיד שהוא חומר מסרטן. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

זו תרופה שניתנה בעבר בנסיון למנוע דלקות חוזרות, נהוג לקחת אותה יחד עם ויטמין C, התרופה אינה בשימוש עכשוי תדיר ואיני מכיר את תופעת הלוואי של יצירת פורמלין

שלום, אתמול בשלב מסוים שהלכתי לשירותים והתחלתי להשתין פתאום זרימת השתן שלי הייתה לצד שמאל וגם שניסיתי להזיז ולכוון זה המשיך להיות ככה. אחר כך התחלתי להילחץ ונגעתי באיבר מין והוא הרגיש כאילו הוא רדום ובקושי הצלחתי להרגיש אותו. לא עמד לי בכלל מאתמול והוא עד עכשיו רדום הכיפה של הפין קרה מאוד אבל שאני מחמם אותה לפעמים יש טיפה יותר תחושה אני לא מרגיש את העצבים בפין זאת אומרת את העצבים שגורמים לחשק המיני ופין והכיפה בעיקר נראים ממש ממש חלשים אני חייב עזרה אני רוצה רק להבין מה זה ולשלול דברים מסוכנים.

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לאורולוג

10/12/2018 | 03:32 | מאת: Moshe

שלום, אני בן 29 היתי בריא בדרך כלל. נכנסתי למערכת יחסים חדשה, קימנו יחסי מין וגינלים מוגנים ומין אורלי לא מוגן. לאחר תקופה קצרה החלו לי כאבים במתן שתן עם הפרשות. בבדיקת std הכל היה תקין. בתרבית זרע נמצא סטרפטוקוקוס מסוג b. מוצעים לי כרגע 2 טיפולים 1) טיפול על ידי פרמיקסון בשילוב עם ciprodex 2 כדורים ביום למשך 6 שבועות 2) טיפול על ידי פרמיקסון בשילוב עם דסיפטיל שבוע ראשון 2 כדורים של דסיפטיל ובשבועים הבאים 1 ביום. מה הטיפול המועדף? האים אפשר לקבל את הטיפול לא דרך הפה? בחדרת חומר תרופתי בעירוי או הזרקה ישירה לערמונית. אני פשוט חש בכאבים בבטן ובבחילה מהאנטיביוטיקה. כרגע נמצא ביום החמישי של הטיפול בדסיפטיל

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע שאתה זקוק לטיפול אנטיביוטי

11/12/2018 | 14:39 | מאת: Moshe

אז מה עושים? אני עם כאבים בפרינאום, לעיתים הקרנה לאשכים ולפי הטבעת

09/12/2018 | 16:29 | מאת: קייס שוקי

מזה שנתיים. סובל זקפה חלשה אין חשק מיני. לפעמים יש זקפה שאני חודר לאשתי תוך חצי דקה אין חשק. נופל. נרדם. אנ בן 55. אין סכרת. לחץ דם גבולי עשית בדיקת טסטרון תקינה יש זקפת בוקר חזקה נמשחת יותר משעה. מבקש עזרה מצבי קשה ותודה

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לאורולוג

09/12/2018 | 13:40 | מאת: ליאת

עברתי לפני שלושה שבועות ריסוק להוצאת אבן חוסמת בשופכן. בתרבית שתן Urine culture ...צמיחה של Bact.count 1 isolate 50,000CFU/ml. מה זה אומר יש באמת רשימת תרופות שיש להם יותר רגישות . גם לפני 3 שנים היו לי אבנים . השאלה השנייה מה אומרת התוצאה. איך אני אמורה למנוע את המשך האבנים (סבלתי מעודף סידן בשתן ובדם הרבה זמן) כרגע תקין בגלל טיפול ביולוגי. הרופא אמר לי לבדוק את הרכב האבן אבל קופח אמרו שהם לא בודקים אני לא יודעת למי לפנות. לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

כל קופות החולים אמורות לאפשר בדיקת הרכב אבן, אנא התעקשי ופני לרופא מחוזי לגבי החיידק רצוי טיפול אנטיביןוטי

11/12/2018 | 13:54 | מאת: ליאת

תודה רבה

09/12/2018 | 12:19 | מאת: אנונימי

שלום רב, בוצעה ביופסיה של הערמונית תוצאות הביוספיה יהיו עוד שבוע בערך . אך נכתב בסיכום : ערמונית 2+ נוקשה דיפוזית גוש נודולרי משמעותי באפקס נפח 44 סמק- ערמונית הטרוגנית . לא ניתן לנו הסבר מעבר לזה. האם תוכל להסביר את המצב ?

לקריאה נוספת והעמקה

רושם לבדיקה חשודה, יש להמתין לתשובת הביופסיה

שלום, אני אישה בת 37, בדכ בריאה חוץ מאנמיה כרונית . אני סובלת מדלקת בשלפוחית השתן , יחסית קלה. קצת צריבה ותכיפות במתן שתן. עשיתי תרבית, עדיין לא מוכנה. הרופא נתן לי אנטיביוטיקה צפוויט פורטה ל3 ימים , לקחת פעמיים ביום. האם הטיפול הזה לא קצר מדיי? דרך אגב אני אלרגית לפנצלין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ להמתין לתרבית לפני התחלת טיפול, בהעדר חיידק בשתן לא צריך טיפול

08/12/2018 | 23:32 | מאת: אנונימי

שלום רב דר אני פעיל מינית יחסית , וישנם קילופים לסירוגין מתחת לכיפה עד השק, האם עליי להיות מודאג? מה ניתן למרוח להקל על כך ? אין כאבים או גירויים רק נראה לא להיט

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא עור

08/12/2018 | 12:30 | מאת: מאור

בן 24 סובל מבעיה לא ברורה בתפקוד המיני. לקראת גמירה באוננות יש לי לחץ של כאב במקום הנאה וזה פוגע באורגזמה ובשיא הריגוש המיני. הרבה פעמים יש הרבה שתן לפני הגמירה ואז לפעמים גם השתן כאילו בא לצאת. לא ברור אם יש קשר בין הכאב בשפיכה לשתן. בנוסף הרבה שעות אחרי הגמירה כאבים בזקפה עד למחרת שעובר. ולעיתים חוץ מזה שתן תכוף. האם יש תקווה ואפשר לפתור את הבעיה? מה יכולה להיות הבעיה ואילו בדיקות כדאי לבקש מהרופא?..תודה (בגדול הבעייה כאב/אי תחושת אורגזמה לעיתים קרובות עם לחץ של שתן לא מרוקן למרות בדיקת שתן תקינה)

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי ייעוץ סקסולוג

06/12/2018 | 13:10 | מאת: נירי

רציתי לחוות דעתך בנוגע למכשיר שבכותרת לסיוע בבעיה של כיווץ יתר בשלפוחית/שרירים. אין בריחת שתן חלילה. רצפת אגן תקינה וגם השרירים לא חלשים בכלל. הבנתי שיש פונקציה במכשיר של "הרפייה"

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי, לא מבין את השאלה, באיזה מכשיר מדובר

12/12/2018 | 12:59 | מאת: נירי

סורי לא ציינתי. זה מכשירi touch sure סטימולטור

16/12/2018 | 12:47 | מאת: נירי

סורי לא ציינתי. זה מכשירi touch sure סטימולטור

שלום בן 44 נשוי עם 3 ילדים בשבועיים האחרונים אני חווה זקפה מעט חלשה ואף במהלך קיום יחסים היא אף יורדת(אולי מהלחץ מהתופעה החדשה) כמו כן שמתי לב שאני כבר איזה תקופה קם ללא זקפת בוקר.חשוב לציין שעד עכשיו אני בן 44 שנים הכל היה ממש תקין ..מה שכן זה ממש החליץ אותי שפתאום לא היתה לי זקפה או שלקח יותר זמן שתהיה מהרגיל שהיה

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לרופא, ניתן לסייע בעזרת תרופות ממשפחת PDE5I

04/12/2018 | 23:58 | מאת: נדב

היי דוקטור קראתי מחקרים שהראו שההורמונים אשר מופרשים מהראש לאחר גמירה אמורים להחזיק רק שעה אחת אז למה אני תמיד עייף אחרי שאני גומר במשך כל היום אפילו אם גמרתי בשתיים בצהריים רציתי לדעת האם יש לך ידע בנושא האם ההורמונים נשארים בגוף רק עד שעה

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לפורום יחסי מין וכו'

04/12/2018 | 22:47 | מאת: אלי

שלום לפני כשלושה חודשים עברתי ניתוח תסביב אשך ביקרתי חודש לאחר הניתוח אצל אורולוג שאמר לי שאין לבצע שום מעקב. הדבר הגיוני אין לבדוק שום דבר?? יש לציין כי עוד לפני הניתוח היו בעיות עם ספירת הזרע.

לקריאה נוספת והעמקה

העדר המעקב נובע מהעובדה שאיננו יכולים לשנות שום דבר בתוצאות

04/12/2018 | 13:47 | מאת: אורן

היי ד"ר, עשיתי תנועה חדה באיבר המין כשהוא היה במצב זקפה, נשמע רעש קטן כמו קליק כזה. מאז הקליק אני מרגיש שהזקפה נחלשה ולא רק שהיא נחלשה היא מחזיקה הרבה פחות זמן. ואין זקפות בוקר/לילה. הייתי אצל הרופא משפחה יום אחרי ה"קליק" הוא מישש לי את האזור והוא אמר שהוא לא רואה שום בעיה ואמר לי שהכל בראש. מאז המקרה עבר חצי שנה ואני עדיין מרגיש שהזקפה פחות חזקה משהייתה לפני הקליק. חייב לציין שאני בחור צעיר בן 20 ובחיים לא היה לי בעיות בזקפה. מה לדעתך צריך לעשות והאם אפשר בכלל לטפל בזה? תודה רבה ד"ר.

כל כך הרבה זמן אחרי הדבר היחיד שניתן לעשות זה טיפול תרופתי ב- PDE5I

04/12/2018 | 10:59 | מאת: מיכאל

שלום ד ר נשלחתי לאולטרסאונד אשכים בעקבות כאב אשך ימין לאחר אימון בחדר הכושר. להלן הממצאים: מרקם אחיד של שני האשכים פרט להסתיידות זעירה בכל אשך. זרימה שמורה. אפידידימיסים לא מעורבים. ציסטה זעירה בגודל כ 0.3 ס מ בראש האםידידימיס הימני. ציסטה בגודל כ 0.6 ס מ עם תוכן לא לגמרי צלול בתוכה באזור זנב האפידידימיס השמאלי. סקרוטוליט משמאל בגודל כ 0.4 ס מ. הידרוצלה קטן דו צדדי( יותר בולט מימין) וריקוצלה קל דו צדדי( יוצר בוחט משמאל עד כ 0.34 ס מ ). האם רואה כאן משהו מטריד? יכול להיות מדובר בגידול? האם הממצאים יכולים להסביר כאב באשך ימין? מה עושים מכאן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין פה שום ממצא מדאיג

תודה רבה, דבר נוסף, יכול לחזור להתאמן? יכול לסכן במשהו? תודה

שלום אני בן 48. בגלל שמתעורר בלילה לשירותים וגם נותן שתן יותר מדי פעמים עשיתי בדיקת אולטראסאונד שהתוצאות הם שיש לי ערמונית מוגדלת נפח 40 סמק גודל 4.8*3.7*3.5 סמ אפשר לקבל בבקשה חוות דעה מה זה אומר? גידול? חשש לסרטן? איזה טיפול נדרש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לפנות לאורולוג

02/12/2018 | 14:30 | מאת: יואל

כמה זמן לוקח לחזור לתת שתן באופן רגיל לאחר הוצאת הקטטר

לקריאה נוספת והעמקה

מספר ימים

שלום אני בן 40 לפני כשנתיים וחצי הייתי עם בחורה מזדמנת שהכרתי והיא ביצעה בי מין אוראלי לא מוגן בצורה מאוד מאוד אגרסיבית וכואבת אני עד היום לא מסוגל להסביר לעצמי כיצד נתתי לזה לקרות.בסיום האקט חשתי כאב עצום בפין ובאשכים .חשבתי שהכאב הזה יעבור אבל כל יום הוא רק התעצם לאחר מספר ימים היה לי קשה לתת שתן הרגשתימן הצרה כזו בתוך הפין האשכים היו פשוט היו נפוחים מרוב שתן.עשיתי בדיקות PCR למחלות מין תרבית ובדיקות שתן כלליות לא נמצא דבר.הייתי אצל כמה רופאים שאמרו שהכל תקין.התסמינים הללו חלפו.לאחר מכן התחילו גירויים בפין עצמו בקצה הפין כאבים באשכים בפי הטבעת ובאגן .הכאבים היו חזקים ונמשכו כחצי שנה.כמו כן עשיתי אולטראסאונד לאשכים לפין ולכיס השתן והכל היה תקין.ביקרתי אצל הרבה אורולוגים(הרבה מעבר ל2-3) שפשוט אמרו שאין לי כלום.אחרי כחצי שנה של סבל בהם אפילו לא הלכתי לעבוד כי לא הייתי יכול הלכתי לפסיכיאטר הוא נתן לי כדור בשם זיפרקסה ,הכדור הוריד את הכאבים משמעותית ואת הגירויים ותוך שבוע חזרתי לעבוד.היו עוד כאבים באשכים ,וצריבות בשתן.הלכתי לאורולוג נוסף הוא טען שאין דלקת ערמונית ונתן לי פרמיקסון לחצי שנה הכאבים באשכים נעלמו תוך מספר ימים. אחרי כמה שבועות גם הצריבות בשתן נעלמו והרגשתי בריא ושקבלתי את חיי חזרה.(במשך הזמן הפסקתי גם עם הכדורים הפסיכיאטריים) במשך שנה פלוס הרגשתי מצויין בריא נסעתי הרבה לחול ונהנתי.ביום יום אני נוהג לצרוך הרבה מאוד קפה...לפני שבוע וחצי שתיתי במשך 3-4 ימים כמויות אדירות של קפה מעבר למה שאני רגיל ואני חייב להודות מעבר לסביר ואז חזרו חלק מהתסמינים כאבים באגן כאבים באשכים כאבים בפי הטבעת.אחרי כמה ימים של סבל הורדתי את כמות הקפה משמעותית והתסמינים מתחילים להיעלם ואני מרגיש טוב יותר.אני עדיין מודאג מדוע זה חזר גם אם לתקופה קצרה?מה קרה לי?מה יש לי? אני מצרף פה את רשימת הבדיקות שעשיתי לאחר אותו ארוע שבו הבחורה ההיא ביצעה מין אוראלי אגרסיבי... 1.בדיקות ובדיקות תרבית -שבוע לאחר המקרה 3 חודשים חצי שנה ויותר משנה (קופת חולים כללית) לא נמצא כלום 2.בדיקות PCR למחלות מין בשתן כגון כלמידיה זיבה טריכומונאס אורופלזה מיקופלסמה למיניהם -(שבוע לאחר הארוע קופת חולים כללית 3 חודשים ו6 חודשים לאחר הארוע במרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר) הכל שלילי 3.עגבת,HIV - חודש לאחר האירוע (קופת חולים כללית) 3 חודשים לאחר הארוע וחצי שנה לאחר הארוע (מרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר)-הכל שלילי 4.צהבת B,C - 3 חודשים לאחר הארוע 6 חודשים לאחר הארוע (מרפאה למחלות זיהומיות של תל השומר) ולאחר 8 חודשים קופת חולים כללית-הכל שלילי 5.HERPES HERPES IGG TYPE 1 NEGATIVE HERPES IGG TYPE 2 NEGATIVE HERPES IGM AB(1+2) - NEGATIVE הבדיקות בוצעו אחרי 5 וחצי שבועות מהמקרה 3 חודשים מהמקרה ו7 וחצי חודשים מהמקרה.- הכל שלילי כמו כן באולטראסאונד לא נמצא כל עדות לדלקת ולבעייה כלשהי בכיס השתן,אשכים או בפין.... אני מאוד מודאג והייתי רוצה לדעת מה הסיבה לכל הכאבים שחשתי .והאם ריבוי בשתיית קפה יכולה להביא לתסמינים כאלה של כאבי אגן ואשכים וצריבה כל כך חזקה בשתן?כמו כן התסמינים הללו דיי חלפו לאחר הורדה של מינון הקפה...אבל אני עדיין מודאג

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שלא קיימתי יחסי מין מסוג כלשהו מאז אותו מקרה

יש לציין שבדיקות ההרפס נעשו במעבדות של בית החולים איכילוב וכפי שכתבתי התקבלו כתקינות

פנה לאורולוג