נגישות
נגישות

פורום אורולוגיה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
אורולוגיה הינו תחום ברפואה העוסק במגוון רחב של הפרעות בדרכי השתן בגברים ובנשים ובבעיות הקשורות במערכת המין הזכרית. פורום זה יספק מענה לגבי הדרכים השונות לאבחון וטיפול בתופעות הקשורות למגוון רחב של בעיות אורולוגיות: אורולוגיה אונקולוגית - ממאירויות (גידולים) של בלוטת הערמונית, כליה, שלפוחית שתן ואשכים. חוסר שליטה במתן שתן: דליפת שתן במאמץ, דליפת שתן שבדחיפות ועוד אין אונות ופריון הגבר. הגדלה שפירה של הערמונית והפרעות בהטלת שתן אבנים בדרכי השתן. בעיות באשכים: ורידים מורחבים (וריקוצל), הצטברות נוזלים ועוד. נושאים נוספים באורולוגיה: זיהומים בדרכי השתן, מחלות מין ועוד.
11507 הודעות
10024 תשובות מומחה

מנהלי פורום אורולוגיה

הפורום יחדש את פעילותו ב- 28.07.19
16/03/2019 | 23:33 | מאת: תומר

שלום מזה כמה חודשים כאב שמרגיש בשק האשכים ובאשך משמאל. בא והולך במשך היום. לעיתים מתגבר לאחר שפיכה ביצעתי us אשכים ומשפעות- ב.מ.פ Std שלילי מעין יכול להיות מקור הכאב? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

כאב באשך - קשה מאד לדעת מה מקור הכאב ולכן יש לטפל בכאב עצמו

16/03/2019 | 10:02 | מאת: ערן

שלום אני בן 44. לפני כחודשיים התחילו לי כאבים חזקים באשך שמאל שאחכ עברו לסירוגין לאשך ימין. הייתי אצל אורולוג שנתן לי טיפול בדוקסילין ואופלודקס ללא שיפור. לפני שבוע עקב התגברות הכאבים פניתי למוקד של מכבי וקיבלתי רוצפין לוריד 1 גרם חד פעמי. לאחר הטיפול הכאבים פסקו באשך השמאלי אך התגברו מאוד באשך הימני. עם התגברות הכאב פניתי כעבור יומיים למיון. באולטראסאונד אשכים ראו באשך הימני אורכיאפידידימיטיס ובאשך השמאלי אפידידימיטיס. בדיקות דם ותרבית שתן תקינות. ערמונית תקינה. שוחררתי עם טיפול בציפרודקס ומשככי כאבים. עדיין מרגיש ללא שיפור ומאוד כאוב ומיואש מהמצב. אודה להצעתכם לכיוון אפשרי לטיפול, האם לנסות לקבל שוב רוצפין או אנטיביוטיקה אחרת.

לקריאה נוספת והעמקה

לא בטוח שאנטיביוטיקה נוספת תסייע

שלום רב, לפני כחודש וחצי עברתי בדיקת ציסטוסקופיה גמישה בגלל צריבה ודם מיקרוסקופי בשתן. בבדיקה איתרו חסימה קלה בשופכה שהוסרה בקלות ללא ממצאים חמורים כמו גידול. מאז הבדיקה אני סובל מהופעה של מעט דם בסיום מתן שתן וצריבה(השתן אינו דמי לחלוטין אלא מדובר במספר טיפות). כשחזרתי לרופא אצלו עברתי את בדיקת הציסטוסקופיה קיבלתי מרשם לאנטיביוטיקה בשם דסיפטיל פורטה לכחודש ימים. לפני פגישתי עם הרופא עשיתי בדיקת שתן לכללית בה נמצאו 20 כדוריות דם אדומות ללא ממצאים חריגים נוספים ותרבית ללא צמיחה. לצערי, אני כבר מסיים את האנטיביוטיקה ולא עושה רושם שיש הטבה במצב. מה ניתן לעשות במקרה כזה? האם הגיוני שחודש וחצי לאחר הבדיקה אני עדיין סובל מדימומים וצריבה? מהי הסבירות לנזק לשופכה? אני מאוד מוטרד ואודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

חודש אחרי פעולה זה מעט ארוך לדימום לחזור לאורולוג

14/03/2019 | 13:18 | מאת: דניאל

לאחרונה אני מתחיל להרגיש כאב באשך שמאלי אחרי קיום מים אוראלי ללא מוגן עם נערת ליווי אחרי שבוע לא הרגשתי תסמינים לאחרונה אני מתחיל להרגיש כאב באשך שמאלי ואין זיקפת בוקר כבר בשבוע האחרון אני חושש שיש ירידת זרע עקב חיידק או וירוס שמועגר באמצעות במין לא מוגן גם לפעמים כואב לי בטן תחתונה ואשך שמאלי מנוח מאשר ימני. עשיתי בדיקות דם ושתן ממתין לתוצאות בדיקה אם יש לפנות לאורולוג בכל מקרה לבדוק ולהבדק?

14/03/2019 | 13:18 | מאת: דניאל

לאחרונה אני מתחיל להרגיש כאב באשך שמאלי אחרי קיום מים אוראלי ללא מוגן עם נערת ליווי אחרי שבוע לא הרגשתי תסמינים לאחרונה אני מתחיל להרגיש כאב באשך שמאלי ואין זיקפת בוקר כבר בשבוע האחרון אני חושש שיש ירידת זרע עקב חיידק או וירוס שמועגר באמצעות במין לא מוגן גם לפעמים כואב לי בטן תחתונה ואשך שמאלי מנוח מאשר ימני. עשיתי בדיקות דם ושתן ממתין לתוצאות בדיקה אם יש לפנות לאורולוג בכל מקרה לבדוק ולהבדק?

14/03/2019 | 12:27 | מאת: קובי

שלום וברכה בן 37 בריא בדרך כלל יש כאבי גב על רקע ספונדילוזסיז.יש לי לפעמים הרגשה של צריבה ואי נוחות בשתן וקושי להתאפק זה התחיל לפני 3 שנים על הבדיקות שתן והתרביות יצאו תקינות ובדיקה של כל המחלות מין שליליות.לפני שנה עשיתי אולטרא סאונד והכל היה תקין לחלוטין. שבוע שעבר בגלל שהאי נוחות חזרה עשיתי שוב אולטרא סאונד והאבחון היה הכליות במנח ובגודל תקינים. אין עדות לאבנים כיס השתן תקין ללא פתלוגיה.ערמונית במשקל 15 גרם. אך יצא גם מימין לכליה הודגם נגע הידי פוקאלי קורטיקאלי עליון קוטרו 10 מ"מ שיכול להתאים לאנגיומיוליפומה.והתרוקהות עם שארית של 150 סמק. יש לציין ששתיתי לפני הבדיקה ממש הרבה ןממש כאב לי מרוב שהתאפקתי חזק.שאלתי היא האם עליי לחשוש מתוצאת הבדיקה ולעשות בירור נוסף כלשהוא?ואיך יכול שבשנה הממצאים כל כך שונים בין הבדיקות?

07/04/2019 | 13:45 | מאת: קובי

למה מדלגים על שאלןת בבבקשה

שלום אני בן 27 , עברתי לפני שנתיים טראומה קלה בריצפת האגן ו מאז אשך שמאל שלי בעמדה גבוהה יותר .. רוב הפעמים איני מרגיש כאבים כלל ..אבל מידי פעם יש ימים שאני מרגיש מיחושים מוזרים לאורך רגל שמאל עד לאשך שמאל .. ואני חושב שאולי הוא עובר תסביב קל כל פעם ואז חוזר לצורה רגילה . עשיתי במהלך השנתיים האלה כמה פעמים אולטרה סאונד והזרימת דם הייתה תקינה לאשך . חוץ מ שהוא" בעמדה גבוהה"..לא מבין מה קורה איתו ..יש דרך לבדוק את זה ? הוא גם התכווץ יחסית לימני .

היי עברתי ניתוח וריקוצלה לפני כ 5 חודשים בשיטת היי עם קשירת הווריד הראשי . כבר אחרי הניתוח הרגשתי שעדיין קיימים וורידים מורחבים (כאילו עדיין קיים דליות באשכים) ואכן עשיתי אולטרסאונד אשכים - תוצאה וריקוצלה קלה בשני האשכים + תופעה חדשה ציסטה בגודל 0.2 סמ על אשך שמאל שהתכווץ לפחות חצי ממה שהיה לפני הווריקוצלה כשהייתי בריא . השאלה שלי היא אם צריך לבצע ניתוח נוסף הפעם בשיטה המיקרוכירורגית כדי לשלול הישנות כלשהי . האם זה הגיוני שאחרי ניתוח וריקוצלה עדיין ישנה וריקוצלה (אפילו שהיא קלה ). האשכים כואבים - האם נכונה האמרה שניתוח לא פותר כאב אלא רק תופעה . האם יש אפשרות להחזיר את האשך לגודלו המקורי ? האם יש ניתוח פרוצדורה רפואית להחזיר את הגודל הטיבעי . נב תוצאות הזרע לאחר ניתוח השתנו לטובה פי 2 לפחות תוך 4 חודשים ,אך בינתיים ללא הריון מושג. תודה רבה על העזרה.

13/03/2019 | 17:15 | מאת: דן

היי.. לפני כמספר חודשים(יולי 18) ביצעתי יחסי מין.. בזמן שהפרטנרית הייתה מעליי.. הרגשתי מין קליק כזה ופשוט המשכנו.. לא יחסתי לזה חשיבות. יום למחרת הבחנתי שיצא לי מין וריד כזה קשה באורך 2-3 סנטימטר מאוד בולט . לאורך איבר המין פניתי מייד לאורולוג הסברתי לו איך זה קרה והוא אמר לי שזה יעבור אחרי מספר ימים.. וזה כתוצאה מיחסי מין אגרסיביים.. לאחר מספר ימים באמת היה שיפור במצב הוריד נעלם כשאיבר המין במצב רפוי.. אך בזיקפה הוא עדיין קיים.. עבר מעל לחצי שנה ואני עדיין סובל מזה.. אציין שזה לא כואב. פשוט לא נעים למגע לא נוח. ומוריד לי את הבטחון העצמי. אציין שגם ביצעתי אולטראסאונד לפני מספר חודשים והתוצאה הייתה תקינה. אשמח לקבל ייעוץ .. ואיך וכיצד ניתן לטפל בבעיה

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב לא מטפלים בכלי דם ע"פ הפין

18/03/2019 | 02:36 | מאת: דן

זה אמור לחלוף עם הזמן? או שאני נשאר עם זה לכל החיים? יש דרך רפואית לטפל בזה? תודה

13/03/2019 | 13:53 | מאת: סיון

גבר בן 56 .אשתו בת 36 . מעוניינים להשיג הריון לגבר ברקע סכרת מסוג 2 ,יכול לאונן ולתת זרע,ביחסי מין סובל מחרדת ביצוע ואינו מצליח להגיע לזיקפה ... אורולוג בדק אותו הציע טיפול בויאגרה.לבחור קיימת בעיה פסיכולוגית של חרדת ביצוע האם ויאגרה תעזור במקרה זה ?והאם ניתן ליטול ויאגרה עם סכרת ברקע בתודה,סיון

לקריאה נוספת והעמקה

ויאגרה יסייע, ניתן ליטול ויאגרה למרות הסכרת

13/03/2019 | 11:11 | מאת: שי

שלום שמתי לב שיש לי בכיפה אבל מאחוריה(הכוונה בצד השני של הכיפה ) כתם חום ככה כזה נוטה ל''שחור'' כמו פגמינטציה כזאת ברור שאלף להבדק אבל עד שהתור שלי יגיע אני בלחץ אני בן 32 זה יכול להיות סרטן?

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות נמוכה

12/03/2019 | 22:55 | מאת: דניאל

שלום, ביצעתי בדיקת אולטרסאונד בה הודגמה אבן בגודל של 0.8 ס"מ בכליה עם הרחבה של הגביע הסמוך. בעקבות הממצא, נשלחתי ע"י האורולוג לסיטי פרוטוקול אבנים בו לא נמצאו אבנים. האם ייתכן שבאולטרסאונד יראו ממצא שלא יראו בסיטי? איזו תוצאה יותר מהימנה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

סיטי יותר מהימן

ביצעתי הבוקר בדיקת PSA וטרם קיבלתי תשובה ,כמה זמן זה אמור לקחת ?

לקריאה נוספת והעמקה

מספר ימים

12/03/2019 | 20:54 | מאת: דני

כשאני פותח את פתח השופכה ומסתכל בפנים אני רואה שיש לי שם סוג של נוזל מסוים שאין לי מושג מהו ואשמח לדעת מהו סוג הנוזל כדי שלא יברח לי ככה במהלך היום.

לרוב שתן

בן 46, מצאו ערמונית בגודל 35 סמ"ק, אבל psa נמוך, 1.21, אז איך זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

בסדר גמור

לפני שנתיים מדדו לי באולטרסאונד בטן תחתונה גודל ערמונית של 27 סמ"ק, לפני שנה 23 סמ"ק ועכשיו 36 סמ"ק, איך זה יכול להיות שיש כאלו הבדלים בין המדידות, האם האולטרסאונד לא רגיש למדידות כמו שצריך?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת על קול היא סוביקטיבית וקיים שוני רב בין מדידה למדידה ובין מדידה למציאות

הי, אוטוטו בן 47, הטכנאי מצא שהערמונית בגודל 38 סמ"ק , אבל אמר שזה נורמלי לגיל וגם לא עשה בדיקת שארית שתן, האם זה לא חשוב לעשות? דבר שני, למה מודדים ערמונית כאשר שלפוחית השתן מלאה? אם היא לא מלאה, הערמונית יכולה להראות קטנה יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריך לחשוש בשל גודל הערמונית שארית שתן חשוב לבדוק באנשים עם הפרעות בהטלת השתן

בדיקת על קול היא סוביקטיבית וקיים שוני רב בין מדידה למדידה ובין מדידה למציאות

בן 48 עוד מעט, יש לי איזה חודשיים דם בזרע בכמויות משתנות, בצבעים שונים. בבדיקת אולטרסאונד ערמונית עם הסתיידות של חצי סנטימטר בערך וגודל ערמונית 37, psa יצא 1.21. השאלה שלי מה זה הסתיידות בערמונית, מצאו משהו כזה בסיטי לפני עשר שנים בערך, זה יכול לגדול? זה יכול לחסום את צינור הזרע והאם זה יכול לגרום לדם? איך מטפלים? שאלה שנייה, הבנתי שהערמונית מוגדלת, אין ממש תסמינים, קצת קשה להטיל שתן אבל זה לא מפריע במיוחד, מה עושים עם זה? שאלה שלישית ואחרונה, האם באולטרסאונד בטן תחתונה בודקים גם אבנים, הסתיידויות, בכליות, בדרכי השתן? אני שואל כי הקרטנין שלי גבולי ואני צריך להיזהר עם זה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הסתידויות בערמונית אינן מסוכנות ולא מעידות על שום דבר US כליות יכול להבחין באבנים בכליות

11/03/2019 | 08:02 | מאת: רון

שלום דוקטור , רציתי לדעת האם יש מרפאה בארץ או אפילו אורולוג אחד בארץ שמומחה לתפקוד ריצפת האגן הגברית ושיש לו ניסיון בהפרעה כמו ריצפת אגן היפר אקטיבית (שהשרירים מוגבלים בתנועה ) דבר שגורם לקשיים שונים במתן שתן וצואה וכו . יש לציין שאני בן 27 ואני מאוד אודה לך תעזור לי בזה . שיהיה רק בריאות . ויום טוב .

לקריאה נוספת והעמקה

כל המרפאות בבתי החולים עשויות לסייע

10/03/2019 | 22:37 | מאת: דין

שלום דוקטור , אני כרגע נמצא בדרום אמריקה כך שיש לי בעיה ללכת לרופא שיבדוק לכן פונה אלייך כאן. אני סובל מכאבים באזור האגן בטן תחתונה צד שמאל (משמאל לפופיק ועד לעצם האגן כולל) לפני כשבועיים בארץ עשיתי סיטי שנמצא בו הידרונפרוזיס קשה משמאל , ובקע מפשעתי 12 מ"מ משמאל. השאלה שלי ממה הכאב מהכליה או מהבקע? אציין גם כי הכאב נמצא בעמידה אבל מחמיר בעת שכיבה וישיבה... האם עליי להפסיק את הטיול ולחזור במיידי ארצה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי אך לא ניתן לענות על הפסקת הטיול או מקור הכאב בלי לראות את הסיטי ולבדוק אותך פיזית הידרונפרוזיס קשה זו לא תופעה תקינה

10/03/2019 | 13:35 | מאת: יוני

שלום רב אני בן 51 לפני שנה ושלושה חודשים עשיתי בדיקת PSA ויצא לי תשובה 0.77/NG היום עשיתי ויצא לי 1.08 יש לי מה לדאוג בגלל העליה של הבדיקה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ לבצע בדיקות PSA בתדירות גבוהה זקוק למעקב אורולוג אחת לשנה

10/03/2019 | 02:27 | מאת: חסוי

אהלן אני מבצע תרגילי("jelqing") להגדלת הפין מספר שבועות. אלה תרגילי מתיחה וחליבה ששילמתי לאתר שידריך אותי שלב אחרי שלב. אני רואה התקדמות ועזר לי עם בעיות זקפה אך בהמון אתרים אני רואה על בעיות שונות שהתרגילים יכולים לעשות כגון עקמת פין וכו" האם כדי להמשיך בשיטה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכיר את השיטה ולא ראיתי מאמר מדעי בתחום

09/03/2019 | 19:36 | מאת: אלי

שלום, יש לי שאלה. אני בן 25 נוטל תרופות נגד סכיזופרניה ונוהג לאונן 3 פעמים בשבוע בערך, אני שוכב על הצד במיטה, לוקח חלק (די קטן בעוביו) מהשמיכה, עוטף בעזרתו את הפין ומשפשף. שמתי לב שבזמן האחרון הפין החל לנטות לצד שמאל החל מהבסיס, הנטייה לא כל כך חזקה אבל עדיין... כשאני שוכב לא כל כך מבחין בזה אבל כשאני עומד אני מבחין בזה. בנוסף הופיע לי משהו שנראה כמו וריד כזה בצד הימני של הפין. אין כאב. האם יש קשר לזה שאני לוקח תרופות? הן משפיעות על כלי הדם? הזקפה לפעמים היא 3/4 זקפה, אם אני מאונן והזקפה לא מלאה זה יכול לעשות נזק? האם אלה סימנים מוקדמים של מחלת פיירוני? מה אפשר לעשות? כרגע הפסקתי לאונן לשבועיים, המצב ישתפר אם אני אחכה עוד? יש לציין שהפין ישר, לא עקום, אבל נוטה הצידה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא סבור שהאוננות פוגעת בפין

08/03/2019 | 14:13 | מאת: איתי

האם אתה ממליץ על שימוש בדקל ננסי ובאיזה מינון? האם דקל ננסי מואיל להתקרחות? מה הסכנות שיש בשימוש בדקל ננסי? מה דרך הנטילה הטובה ביותר לנטילתו לצורח מניעת התקרחות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליץ על שימוש בדקל ננסי

12/03/2019 | 12:56 | מאת: איתי

למה לא ממליץ על שימוש בדקל ננסי , האם יש לך נסיון קליני שהדבר מסוכן באיזה שהוא רובד או שהוא פשוט לא יעיל להתקרחות ?

07/03/2019 | 21:23 | מאת: שלום

ערב טוב, ארוך החיים המיני שלי כולל מכות רבות באזור האשכים, השאלה היא האם זה עלול באמת לפגוע בפוריות? (בהנחה ולא נגרם תסביב אשך כתוצאה מזה ויש ערנות למתרחש באזור)

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לצטט מחקר על פגיעות נישנות באשכים ופוריות ההגיון הבריא מכתיב שאם לא נגרם דימום בתוך האשך סביר שלא תפגע הפוריות במיוחד

07/03/2019 | 13:50 | מאת: ארי.

שלום רב, יליד 1978, לאחרונה (שנה אחרונה), השפוכה לא מה שהייתה בעבר, זרם מאוד עדין וחלש. הבנתי, שאין בהכרח קשר ומעיד על בעיית זרע אלה בעיית שפוכה. מה ניתן לעשות בכדי לטפל, לשפר, למגר (בכדי לא לדרדר מצב קיים), והכוונה יותר לבאופן טבעי ובריא, ולווא דווקא בעזרת תרופות וכדורים..? תודה מראש על עזרתכם והכוונתכם..

להתחיל בבדיקת אורולוג להעריך מה מבעיה

שלום רב!!!!-בדיקת VCUG עקב קשיים במתן שתן אורולוג בכיר אמר לי כי עלי לעבור את הבדיקה הנ"ל מהכאב שלבדיקה זו אני פשוט רועד מפחד!!!! במלא מובן המילה!!! ורציתי לשאול עד כמה הבדיקה הזאת לא נעימה וסיוט??? והאם יש דרך לעשות את הבדיקה בלי שתכאב כלל??? אין לי כח סבל בגרוש!!!!! בברכה ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה זו נועדה בעיקר לשלול רפלוקס, באינדיקציה אחרת ניתן לבצע בדיקות שונות שאינן כואבות

07/03/2019 | 02:08 | מאת: נדב

שלום רב, תקופה ארוכה שאחרי שפיכה מופיעים אצלי כאבים באשך ימין . בנוסף לכך לעיתים ישנה צריבה בקצה הפין. ולפעמים ישנה נפיחות באשך ימין. בדיקות std יצאו תקינות בדיקות שתן יצאו תקינות ובדיקות תרבית זרע תקינות הרופא אמר שלדעתו זו דלקת ביתרת האשך והביא לי לנסות כמה וכמה תרופות אך ללא הצלח.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להעזר בטיפול תסמיני נגד כאבים

06/03/2019 | 15:40 | מאת: סמול

שלום רב, הגעתי לגיל 35 אך עדיין הבעיות הנפשיות עקב איבר מין קטן לא נפתרו וכנראה שגם לא יפתרו. עברתי ייעוץ אצל פסיכולוג ואצל סקסולוג אשר לא פתרו את הבעיות. לסירוגין נטלתי כדורים נגד דכאון עקב המצוקה בה אני נמצא. אני יודע כי האסכולה הרפואית היא נגד וכי אתם לא ממליצים לעשות ניתוח כזה. שאלתי היא כזו- היכן אני יכול למצוא סטטיסטיקה על מספר הניתוחים אשר נעשו בארץ ב5 שנים האחרונות. כמה מהם הוגדרו כהצלחה וכמה נכשלו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע, יתכן וניתן לפנות למשרד הבריאות

שלום רב, התחלתי להשתמש בכדורי תרים 100 מ"ג. לפני שלקחתי את הכדור הראשון חציתי אותו לשניים והשתמשתי בחצי הראשון באופן מיידי. האם יש הגבלת זמן עד ללקיחת החצי השני של הכדור? (מאבד מהאפקטיביות? בטוח לשימוש?)

לקריאה נוספת והעמקה

לא מקובל לחצות לשנייםולכן אין אינפורמציה רפואית אבל סה"כ אין סיבה שלא יהיה ניתן להשתמש בחצי השני

06/03/2019 | 01:11 | מאת: מנשה

שלום אני בן 40 יש לי כל מיני תסמינים של דלקת כרונית בערמונית.הייתי אצל המון אורולוגים כולם טוענים שאין לי כלום על סמך ים בדיקות שונות ומשונות שעשיתי(מחלות מין,תרבית בדיקות שתן כלליות אולטראסאונד בדיקות רקטאלית הכל תקין).האם אני יכול לעשות בדיקת ביופסיה של הערמונית על מנת לקבוע חד משמעית אם יש דלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

ביופסיה אינה הדרך, ניתן לעשות מבחן שתןלפני ואחרי מסאג' פרוסטטי

05/03/2019 | 20:41 | מאת: דודי

שלום רב אני בן 63 נשלחתי לבדיקת mri לאחר עליה בpsa ל8.3 כאשר לפני כ8 שנים היה 5.3.כמו כן בבדיקה ידנית חשד לאיזור נוקשה . בבדיקת ה mri נמצא ערמונית מוגדלת עם שינויים של bph מימדי ערמונית. 3.8,3.2,5.2 במרכז הערמונית שינויים של bph עם נודולים שנראים מוגדרים גורמים ללחץ והידקקות של ה pz. אין עדות לממצא חשוד בtz או ב pz ממצאים המתאימים לpirads2 בtz וב pz. איזור היפו אינטנסי בהיקף האונה הימנית בmidgland שאינו מלווה ברסטריקציה בדיפוזיה ואינו מדגים האדרה מוקדמת .ממצא זה אולי על רקע פרוסטיטיס בעבר. אין עדות לפלישה חוץ קפסולרית שלפוחית שתן ,זרע בטווח תקין רקטום ללא ממצא סיגנל שמור במבנה הגרמי אין עדות לבלוטות מוגדלות . אשמח לדעת האם יש צורך לאור הנל להמשך בירור כמו ביופסיה ומעקב וכן מה הנתונים אומרים . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הפענוח אין איזור חשוד לסרטן, תלוי הבדיקה הרקטלית, לא בטוח שצריך ביופסיה

05/03/2019 | 17:32 | מאת: רונן

1.האם ניתן לראות שבר של הפין באולטראסאונד? באולטראסאונד שעשו לי לפין כתוב ״התעבות בלתי ספיציפית של הרקמות״ מה זה אומר? 2.האם דלקת כרונית בערמונית יכולה לחזור שוב ושוב לתקופות קצרות של סימפטומים (שבועיים)?

04/03/2019 | 18:23 | מאת: יוסף

יש לי תור לציסטוקפיה פלוס ביופסיה בחדר טיפולים(לא בחדר ניתוח) אני בריא לא לוקח תרופות השאלה שלי - מה ההכנות (בערך) לבדיקה אני ישמח לתשובה זה חשוב לי מאוד תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תרבית שתן להפסיק מדללי דם

שלום דר ותודה מראש על המענה ביתי בת החמש בצעה אולטרסאונד בבית החולים עקב הקאות בחשד לפנדציט הכל היה תקין למעט הכליה הימנית אקוגנית מהרגיל מה המשמעות אני נורא מבוהלת ממצא זה אין לה בעיות בשתן אף פעם לא היו היא אינה מרבה לשתות האם יש קשר אני באמת נורא מודאגת האם זה יכול להיות שום דבר? בברכה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יכול להיות שום דבר רצוי לפנות לנפרולוג ילדים

04/03/2019 | 15:06 | מאת: נירעם

שלום דר האם התרופה אבודרט יכולה לגרום לבעיות בקצב הלב או בעיות קרדיולוגיות אחרות? ואם כן האם זה הפיך שמפסיקים את השימוש?

לקריאה נוספת והעמקה

אם כן זו לא תופעה שכיחה או מוכרת

03/03/2019 | 22:18 | מאת: רונן

בן 48, לפני יותר מחודש וחצי, במהלך יחסי מין, יצא דם בזרע בכמות יחסית גדולה. מספר פעמים לאחר מכן הכמות פחתה והדם נהיה חום. בשלב מסוים שוב הופיע דם אדום במהלך שפיכה ושוב תקופה של דם חום וזה גם כרגע ממש לפני כמה ימים, דם אדום, לא כל הזרע, אבל מעורב בנוזל הזרע. הייתי אצל אורולוג שבדק אשכים, ערמונית בבדיקה ידנית, הכל תקין, psa תקין, בדיקת שתן ודם תקינים. באולטרסאונד אשכים יש הסתיידות נקודתית אחת במרכז אשך ימין, חוץ מזה הכל תקין. יש לי לקבל תשובה מציטולוגיה של השתן ולעשות אולטרסאונד כליות, דרכי שתן וערמונית. חוץ מהדם בזרע אין שום תלונות מלבד הרבה גזים, בעיות עיכול מסוימות, שזה נמשך הרבה זמן גם לפני הדם, הוגדר כמעי רגיש. מטריד אותי מאוד שכל הזמן הדם בזרע חוזר והופך להיות אדום, גם אם הכמות לא גדולה אלא משתנה. זה גורם לי לפחד לקיים יחסי מין בגלל ראיית הדם. השאלה שלי היא כמה זמן לוקח לתשובת ציטולוגיה של השתן להגיע במעבדה של קופת חולים כללית, דבר שני, האם יש סיבה לדאגה? מה זה יכול להיות אם האשכים בסדר מלבד ההסתיידות והערמונית כנראה בסדר לפי בדיקת האורולוג וה-psa. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שתן לציטולוגיה לוקח בסביבות חודש

זה המון זמן חודש...הבדיקה בודקת את כל מערכת השתן והזרע? בקשר לסיפור, האם יש סיבה לדאגה? מה זה יכול להיות אם האשכים בסדר מלבד ההסתיידות והערמונית כנראה בסדר לפי בדיקת האורולוג וה-psa בסדר?

שלום רק, אני מיועד לעבור בדיקת US דרכי שתן, כליות וגם גודל ערמונית וערמונית. השאלה שלי כמה רואים את הערמונית בבדיקתUS כזו והאם צריך לפני הבדיקה או יום לפני הבדיקה להגיע לשפיכה של נוזל הזרע על מנת שהיא תראה פחות מוגדלת? כמות הזרע בה משפיעה על גודל בערמונית?

לקריאה נוספת והעמקה

לגודל של שקיקי הזרע אין השפעה גדולה על הערמונית

אז הוא יכול להעלות מעט את נפח הערמונית, לא הבנתי- הזרע בערמונית לא? למה אין הנחיות להגיע לשפיכה לפני בדיקת אולטרסאונד כפי שהבנתי ממך?

03/03/2019 | 21:22 | מאת: דור

שלום דוקטור, מזה כחודש אני סובל מכאב באגן בצד שמאל. שהתחיל בעקבות העבודה בה אני עובד שדורשת ממני עמידה ממושכת. פניתי לרופא ששלח אותי ל סיטי בטן. רנטגן אגן. תוצאות הרנטגן היו תקינות ואין ממצא חריג בעצמות האגן. אך בתוצאות של הסיטי יצא כי יש לי הידרונפרוזיס קשה משמאל. כנראה שנולדתי עם זה . השאלה שלי היא האם הכאב שיש לי בעצם האגן באזור הבטן התחתונה קשור להידרונפרוזיס? הכאב בעצם נובע מכאב בכליה עצמה? אולי תכוון אותי שאבדוק בעצמי אם האזור הכואב זה באמת בגלל הכליה? או בכלל כאב אורטופדי איך אדע להבדיל? . אציין גם כי הכאב מוגבר בזמן שכיבה על הצד ובעמידה פוחת. כשאני נוגע לא כואב לי ואין בעיה בנתינת השתן. ביום רביעי הזה אני אמור לטוס לדרום אמריקה לתקופה בת 4 חודשים לדעתך עליי לבטל את הטיסה? תודה רבה רבה דוקטור!

לקריאה נוספת והעמקה
05/03/2019 | 01:59 | מאת: דור

בסיטי נמצא גם בקע מפשעתי מצד שמאל... והפנימאי שבדק אותי אמר לי שהכאב ככל הנראה מהבקע. אך הבקע במפשעה. והכאב בכלל מהמותן/אגן שמאל.

הידרונפרוזיס מחייב בדיקה, ההידרונפרוזיס עצמו לא אמור לגרום לכאב באגן אבל אבן חוסמת בשופכן עלולה לגרום לכאב באגן

05/03/2019 | 19:37 | מאת: דור

ב סיטי לא ראו שיש אבנים...

05/03/2019 | 19:39 | מאת: דור

בסיטי רשום שהכליות הודגמו ללא גושים. או שצריך בדיקה אחרת על מנת לשלול אבן

03/03/2019 | 18:10 | מאת: אופקאופק

שלום. אני עשיתי ניתוח עקמת ופיסטולה. הקמת הייתה עקמת של 60 מעלות. רק שחודש אחרי ההחלמה גיליתי שהעקמת לא רק לא נפתרה, הזקפה עצמה גורמת לפין לעמוד למעלה ( במקום לעמוד ישר) ואז מתעקם טיפה שמאלה. ואני ממש מפחד, רופאים אמרו לי לחכות כמה חודשים כדי להחלים ורק אז לחזור. השאלה שלי היא אם ישר דרך לתקן את זה לגמרי? כי הניתוח הראשון רק עשה יותר נזק. תודה על העזרה :) ( אגב , נוצרה גם פיסטולה חדשה)

לקריאה נוספת והעמקה

פנה למנתחים

03/03/2019 | 16:58 | מאת: גבי

שלום לפעמים אני קם באמצע הלילה עם זקפה כואבת עם נטייה חדשה שמאלה .כמו כן הפין לעיתים מידקק או הופך לשעון חול כזה.יש פתרון למצב הזה?

לרוב לא

03/03/2019 | 16:38 | מאת: חן

היי שאלתי פה בנוגע לכמות קטנה של זרע יחסית לבעלי. אנחנו לא מנסים להרות עדיין, רק התחתנו. השאלה אם יש מקום לדאגה אפ בעין שלי זה נראה לי כמות קטנה יחסית?

לקריאה נוספת והעמקה

שיבצע ספירת זרע

03/03/2019 | 15:12 | מאת: נטלי

שלום ד"ר, כיום עשיתי בדיקת שתן ואני רואה בסוף הבדיקה כי יש דברים עם פלוסים ואני קצת חוששת ומודאגת מזה. עשיתי את הבדיקה הזאת מכיוון שמזה כחודש ימים יש לי תכיפות במתן שתן וגירויים באזור. בנוסף, אני מקיימת יחסי מין עם אמצעי מניעה ואמרו אלו תופעות הדומים לתחילת היריון אך רק מלפני שבוע סיימתי מחזור ועל כן אין סיכוי לכך. מצורף קובץ עם תוצאות הבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא רואה את הטופס, בחשד להריון או דלקת בשתן רצוי לפנות לרופא משפחה

03/03/2019 | 15:11 | מאת: יניב

עד כמה שידוע לך האם המחלה יכולה לחלוף לחלוטין ספונטנית?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

03/03/2019 | 09:05 | מאת: אריק

היי עברתי ניתוח הדרוצלה אשך שמאל ב28. 1 שבוע אחרכך התפתח לי המטומה באשך אולי כתוצאה ממאמץ עכשיו הרבה יותר טוב וחלק מהנפיחות ירדה לא לגמרי רציתי לדעת מתי מותר לקיים יחסי מין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להיוועץ עם מנתח

לפני כשלושה חודשים בערך במשך מס' ימים כאב לי אשך ימין. בעת מפגש עם אורולוג במיון נאמר לי לתת מנוחה לגוף למשך מס' ימים ולחזור לפעילות רגילה.במשך כל התקופה הרגשתי תחושה עמומה באזור, עד לפני כשלושה שבועות שהתחלתי להרגיש כאב במיקום צינורית הזרע. הרופא נתן לי ארקוקסיה ובדיקות אולטרסאונד וstd. לא נמצאו תוצאות חריגות. כמו כן בוצעו בדיקות דם ותרבית שתן לפני ולא נמצאו תוצאות חריגות. 1. האם משככי הכאבים משפיעים על תוצאות הstd? 2. האם עוד גורמים פרט למחלות מין יכולים ליצור דלקת באזור? 3. במס' הימים האחרונים אני מרגיש את התופעה בצורה מופחתת גם באשך השמאלי.

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא 2. כן 3. יתכן

שלום, אבא שלי בן ה- 64 ביצע בדיקת דם וערך ה- psa יצא 4.15 (psa חופשי 0.61). אציין שערך ה- psa לפני שנה וחצי היה 3.68. לאחר ביקור אצל אורולוג והפניה לאולטרסאונד, הממצאים הצביעו על ערמונית מוגדלת בנפח 85 סמ״ק. האורולוג (שטרם ראה את ממצאי ה- us, אלא רק את בדיקת הדם) אמר שאבי יחזור אליו בעוד כשלושה חודשים. אני מודאגת וחוששת מכך שמדובר בפרק זמן ארוך מדי וכי יש לדאוג למעקב תכוף יותר. האם כך? האם יש לקבוע תור קרוב יותר לאורולוג? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת US אינה מעלה או מורידה את החשש לסרטן ערמונית, ערכי PSA מעט מוגברים ויש מקום לשקול ביופסיה, אם מחליטים כנגד ביופסיה עדיף להמתין קבועי זמן גדולים יותר בין בדיקה לבדיקה

02/03/2019 | 20:01 | מאת: יניב

1.עברתי בדיקה רקטאלית תקינה אצל שני אורולוגים מעולים שונים שניהם טענו שהערמונית תקינה.האם תוצאה טובה של בדיקה כזו שוללת או מקטינה את הסיכוי הסיכוי שיש לי דלקת כרונית של הערמונית? 2.האם זה תקין שלאחר בדיקה רקטאלית של הערמונית יהיה לי צריבה קלה למספר שניות בקצה הפין?

לקריאה נוספת והעמקה

ספק וכן

02/03/2019 | 17:41 | מאת: חן

היי לבעלי יוצא קצת זרע לעומת מה שהייתי רגילה לראות, בערך כפית שטוחה של זרע. זה תקין? זה אומר משהו אם יוצא קצת?

לקריאה נוספת והעמקה

אם קשור לנסיונות להורות לבצע ספירת זרע

אני לא מרגיש את הביצים שלי וכאילו הן חצויות. אני לא מקבל מכות שם בכלל. מה לעשות?

להניל לאשכים בשקט