פורום אורולוגיה

אורולוגיה הינו תחום ברפואה העוסק במגוון רחב של הפרעות בדרכי השתן בגברים ובנשים ובבעיות הקשורות במערכת המין הזכרית. פורום זה יספק מענה לגבי הדרכים השונות לאבחון וטיפול בתופעות הקשורות למגוון רחב של בעיות אורולוגיות: אורולוגיה אונקולוגית - ממאירויות (גידולים) של בלוטת הערמונית, כליה, שלפוחית שתן ואשכים. חוסר שליטה במתן שתן: דליפת שתן במאמץ, דליפת שתן שבדחיפות ועוד אין אונות ופריון הגבר. הגדלה שפירה של הערמונית והפרעות בהטלת שתן אבנים בדרכי השתן. בעיות באשכים: ורידים מורחבים (וריקוצל), הצטברות נוזלים ועוד. נושאים נוספים באורולוגיה: זיהומים בדרכי השתן, מחלות מין ועוד.
11224 הודעות
9830 תשובות מומחה

מנהלי פורום אורולוגיה

האם מותר לאונן כשבוע וחצי לאחר ניתוח תסביב אשך ??? החזירו את האשך למנח תקין מרגיש טוב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מותר

09/10/2018 | 20:24 | מאת: Perets

אני מטיל שתן מספר רב יחסית במהלך הלילה בן 72 ולא מעונין להשתמש בתרופות מחשש פליטה ושפיכה לא תקינות הערמונית תקינה ואני נרדם בלילה ללא בעיה לאחר קימה לשרותים. האם החלטתי זו היא תקינה?

07/10/2018 | 13:05 | מאת: בן 28

שלום נטלתי במשך 8 ימים כדורי פרופסיה, והחלטתי להפסיק מפני כאב באשכים ושנסיתי לאונן אחרי שבוע הזקפה לא הייתה 100% האורגזמה הייתה חצי כח כזה והזרע יצא מיימי. האם 8 ימים של נטילה יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך? הן במצב הזקפה והן באיכות הזרע? הפחד שלי שלמרות שאפסיק התופעות יישארו לי כי קראתי שלהרבה זה לא עבר. רציתי לשאול מה הסיבה ההגיונית שהתופעות לא עוברות לחלק מהמשתמשים למרות שמפסיקים?

לקריאה נוספת והעמקה
07/10/2018 | 14:42 | מאת: בן 28

יש לציין שניסיתי לאונן לאחר שבוע מהכדור הראשון ולא מההפסקה, היום זה היום הראשון בו לא נטלתי את הכדור.

שימוש של 8 ימים לא יגרום לבעיה בלתי הפיכה

06/10/2018 | 17:40 | מאת: דנה

לפני שבועים עברתי ניתוח אורטרוסקופיה לסילוק אבן בשפכן ששהיתה שם תקופה ארוכה.לאחר הניתוח שמו לי תומכן לתקופה של חודש.מזה כמה ימים יש לי כאבים בצד ימין של שלפוחית השתן ובאזור השופכה מצד ימין עם קושי במתן שתן וכל פעם יוצא מעט עם כאבים.האם אלו תופעות רגילות כשיש תומכן?או משהו חריג.אין לי חם.האם לפנות לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

תופעות המתוארות עלולות להיות כתוצאה מהתומכן

05/10/2018 | 00:54 | מאת: יאיר

שלום בן 44 מזה למעלה משנתיים שידוע לי על שטפי דם בשק האשכים (ייתכן וזה היה קודם ולא הייתי מודע לזה). הייתי אצל רופא עור ואמר שמדובר באנגיוקרטומה ולא המליץ על טיפול. לפני כמה ימים הייתי אצלו שוב בעניין אחר, וביקשתי שיסתכל שוב על המקום כי היה נראה לי שזה קצת גדל. הוא אמר שזה נראה אנגיוקרטומה, אך רצה שאעשה ביופסיה בכל זאת, והפנה אותי לכירורג פלסטי לצורך ביצוע הביופסיה. בביקור אצל הכירורג פלסטי (זה יצא בדיוק אחרי יומיים שהיו לי דימומים מהנגעים, מה שהכתים לי את התחתון). הוא נתן לי הזמנה לחדר ניתוח זעיר לצורך הביופסיה, אך רצה שלפני כן אעשה בדיקת US רקמות רכות, שק אשכים ואשכים. זה מה שכתוב בהפנייה: Chronic, Investigation for VASCULAR DISORDER OF SKIN, et the of scrotum, sometimes bleedung, for DD Bx r/a Kaposi Sa vs Hemangioma. 1. מה הסיבה לצורך בביצוע US? 2. מה כתוב באנגלית? האם יש משהו חדש מעבר למה שציין הרופא עור ששלח לוודא האם זה אנגיוקרטומה? 3. למה ה- us צריך להיות לפני הביופסיה? 4. בהפניה לUS כתוב - US רקמות רכות. ולמטה רשום US רקמות רכות שק אשכים ואשכים. למה הכוונה בשק אשכים ואשכים? והאם זה כולל בדיקת אשכים מלאה? 5. האם יש קשר לאורולוגיה? האם יש בעיות אורולוגיות שיכולות להביא לנגעים הללו? (אין לי מושג אם זה קשור, בעבר ביצעתי US אשכים והיה כתוב שיש לי ורקיצולה משמאל). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נגע עורי, אינו קשור לאורולוגיה, US לשלול ממצא שמערב את עומק העור

אני בן 30 והכדורים הפסיכיאטריים שאני לוקח הם ריספונד 3 מ"ל , רסיטל 20 מ"ל ורידזין 100 מ"ל ביום. אם אני רוצה לקחת ויאגרה, לויטרה או סיאליס האם זה יצליח לייצר לי זיקפה או שהגוף שלי ייצר עמידות מולם ויבטל את השפעתם בגלל הכדורים שאני לוקח ? אני שואל בגלל שהפסיכיאטר לא רוצה שלי לא רוצה לשנות לי את המינון התרופתי ושינוי תרופתי ישפיע רק אחרי חודש ואם יהיה לי אפשרות לסקס אחרי פחות מחודש אז מה אעשה ?

03/10/2018 | 21:32 | מאת: יוגב

במס' מקרים התלוננה בת הזוג שלי על דלקת שתן וזאת לאחר יחסי מין שלוו במין אוראלי שעשיתי לה. שאלתי היא האם הדבר נובע מהרוק שלי או אולי מהקור וכיצד ניתן למנוע זאת. תודה.

שלום, כבר כמה ימים שיש לי כאבים באשך השמאלי, כאבים שהולכים ומתגברים או כמעט נעלמים אבל תמיד שם. הרגשתי שאותי אשך מעט קשה יותר כשהתחיל לכאוב. הלכתי למיון ושם שחררו אותי הביתה בטענה שאין כלום וזה פסיכולוגי כי לפני שנה היה לי תסביר האשל שהסתדר לבד ומאז יש לי טראומה. אל הכאבים המשיכו. לכן אתמול הלכתי לבדיקה אצל האורולוג וגם הוא לא מצא כלום ושלח אותי לאולטראסאונד ליתר בטחון, אבל האולטרסאונד רק בעוד חודש והכאבים יותר מורגשים, זה לא כאב חד, אבל זה כאב מעיק בהחלט. מה לעשות בינתיים? ללכת שוב למיון? יש לי גם דלקת במרפק ויצאה לי ציסטה בבית שחי אם זה קשור. (את הציסטה פצצו באותו יום במיון אבל בכל מקרה). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כאב באשך בגיל 16 מחייב בדיקת US אם קיים כאב פנה מיד למיון

היי, הכאבים נעלמו ברובם, בהתחלה הם היו כל היום , אחרי זה מהערב ועכשיו הם רק ממש מאוחר בלילה אבל הרבה פחות כאב מורגש, הייתי בעוד בדיקה אצל רופא המשפחה והוא אמר שאין שום דבר דחוף. עשיתי היום בדיקת אולטאסאונד והתשובה תיהיה רק עוד שבוע, אבל הבודק אמר שאין שום דבר. מה זה יכול להיות? יכול להיות סתם דלקת שעברה או משהו זניח?

03/10/2018 | 08:53 | מאת: ויקטור

מה הסיבה לכמות קטנה של זרע בשפיכה + איך מטפלים בזה ?

לא ידוע מה גורם לנפח גדול בשפיכה, יש תרופות שעלולות לגרום לשפיכה רטרוגרדית (אחורנית)

02/10/2018 | 17:02 | מאת: אנה

פני כ3 שבועות התגלתה אצלי דלקת בשתן (על ידי בדיקה בסטיק) וקיבלתי טיפול בזינט. לאחר כמה ימים התחושה של הדחיפות בשתן חזרה ובדיקת הסטיק שוב יצאה חיובית וקיבלתי טיפול במונורול. גם המונורול לא עזר ולאחר 3 ימים ניגשתי לעשות תרבית שתן, בדיקת שתן כללית ובדיקות של STD. התרבית חזרה שלילית וגם הסטיק חזר שלילי ולא נמצאו דברים חריגים בבדיקת השתן. בבדיקות הSTD נמצאו שני דברים חיוביים mycoplasma hominis , ureaplasma urealyticum. קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה נוספת אופלודקס לשבועיים (היום היום ה8 של הטיפול ואין שיפור). הבעיה שאני טסה שבוע הבא והרופא אמר ששני חיידקים אלו נמצאים בגופנו ולאו דווקא זה מצביע על בעיה. הוא הפנה אותי לאולטראסאונד כליות ודרכי השתן ויצא שהכל תקין ולבדיקה אצל רופאת נשים שגם יצאה תקינה. האם הרופא הצבאי מפספס משהו ? אני פשוט סובלת כבר 3 שבועות מהרגשה תמידית של פיפי וגם סדורל לא עוזר! מה לעשות ? מה זה עוד יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

תחושה של צורך למתן שתן אופיינית אחרי זיהום בדרכי שתן. לעיתים טיפול אנטיכולינרגי עשוי לשפר את התחושה אשר תעלם עם הזמן

02/10/2018 | 09:47 | מאת: טל

מה זה בוץ בכיס השתן. מצרף קובץ US אודה על תשובה גם לבדיקה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע מה זה בוץ בכיס השתן

30/09/2018 | 02:35 | מאת: אדם

שלום, אני בן 28. לפני כ-10 שנים נגרם לי כאב באזור האשך הימני (הקרין גם לצד שמאל של שק האשכים, ולאזור המפשעה מצד ימין שמעל שק האשכים). נגרם במהלך השירות הצבאי- לפי דעתי עקב פעילות גופנית במשך תקופה מסוימת עם מכנסיים לוחצות לא נוחות של מדים שלא אפשרו החלפתם, עובדה שלעתים הייתי נבוך לדבר עליה בבדיקות אורולוגים. לא אותר מעולם זיהום חיידקי בבדיקת שתן או מתרבית זרע, כמו כן לא קיימתי אז יחסי מין. בדיקות אולטרה-סאונד לא איתרו דבר אז, אולם נותר כאב כרוני שלא עבר עם השנים מאז. לפני כ-5 שנים, בחוסר מזל גדול- עקיצת יתוש באזור זה במפשעה גרמה להתגברות חריפה של הכאב. שוב בדיקת אולטרה סאונד תקינה, בדיקת שתן ותרבית זרע לא איתרו כל סימן לזיהום. נותרתי מאז עם קשיי הליכה חמורים, למעשה מתקשה ללכת עם מכנסיים שאינם רחבים מאוד. במשך מספר שנים לאחר מכן היה שיפור ברגשיות, אולם- לפני כשנה וחצי בתום הליכה ארוכה הייתה החרפה גדולה של הכאב אשר איננה עברה. חזר על עצמו שוב קרוב לשנה לאחר מכן לאחר מכן- עם החמרה נוספת. במצב הנוכחי- כבר מתקשה מאוד אף לצאת מהבית. מסקנה של אורולוג אחרון שערך הבדיקות (אולטרה-סאונד, בדיקת שתן, תרבית זרע) היא כי הבדיקות תקינות וכי אין סימן לאפידידימיטיס. (יש לציין כי הבדיקות הללו נעשו לפני ההחמרה האחרונה שאראה בעת הליכה) בבדיקת אולטרה-סאונד אחרונה נמצאו סימנים לוריקוצלה ברמה נמוכה, אם כי הרופא טען כי לא סביר כי זה מקור הכאב, ובטח לא ברמת הכאב והרגישות מהם אני סובל. עקב המצב החריג מאוד, נותרתי עם קשיים חמורים בהליכה ברמה של נכות, שהחמירו מאוד עם השנים. האורולוגים שבדקו עם השנים- התקשו להבין את הבעיה ועוד פחות כיצד לטפל בה. אובד עצות, לדעתי האישית- אני חשוב שיתכן שנגרמה בעבר (באותו אירוע לפני 10 שנים) פציעה שלא נרפאה באופן תקין, אולי בכלי דם, אשר הותירה כאב כרוני. אירועים שקרו לאחר מכן כנראה גרמו שוב ושוב לפתיחה מחדש של הצלקת/הפציעה הישנה שלא נרפאה היטב, מה שגרם שוב ושוב לדרדור הכאב הכרוני. על אף שמדובר בהודעה בפורום- מה ניתן ועליי לעשות במצב כזה? מבחינת בדיקות נוספות לעשות, דרכי טיפול כלשהן? כפי שניתן להבין, מדובר במצב שפגע באופן קשה ביותר באיכות חיי. אודה מאוד למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לשקול לפנות למרפאת כאב

29/09/2018 | 23:54 | מאת: דניאל

בני חובש קרבי, לקראת סוף הטירונות.,כאבים באשכים.ימין בעיקר. לעמוד ללכת לשבת, מכאיב. רק בשכיבה הכאב נרגע היה במיון היום, אובחן וריקוצלה בצד שמאל על ידי מישוש, US לא מצצא בצד ימין. אני מבין עפי גת גורן, במחקר שפורסם, שזה דוצ ברוב המקרים. שוחרר עם יומיים גימלים. יום שלישי חוזר לבסיס עם כאבים עזים שכן לא טופל. ואפשרות שידרש לחזור לפעילות שכן אין עדות ויזואלית לכאב, והנחת היסוד שלהם שהחיילים מתחמנים.

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ וריקוצל זו בעיה חד צדדית משמאל ולעיתים לא שכיחות גורמת לכאב משמעותי

29/09/2018 | 17:11 | מאת: חגית

שלום וברכה. מצאו 2 ציסטות בct אחת 5 ס"מ ללא האדרה. השנייה 9 מ"מ עם האדרה קלה לפני הזרקת חומר ניגוד צפיפות 3 hu ואחרי הזרקת חומר ניגוד צפיפות 20 hu . מה זה אומר? חלילה שזה ממאיר? אני מרגישה מצויין וקריאתנין 0.51 פשוט גילו את הצסטות, במסגרת ברור לקיצור קיבה חוזר.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק את הממצאים בזהירות ציסטה עם מרכיב מתאדר לפעמים דורשת טיפול

02/10/2018 | 15:45 | מאת: חגית

תודה רבה פרופסור אריה לינדנר. מה הכוונה לפעמים דורשת טיפול? הבנתי ששציסטה אין לה האדרה. אז הגוש של 9 מ"מ שהייתה האדרה קלה 3 לפני יוד ו 20 אחרי יוד. איך יודעים בוודאות אם הוא שפיר? או ברגע שיש האדרה אפילו קלה זה לא שפיר ? ויש להוציא?

לפני כשבוע התחיל כאב בפין בצד שמאל, בבדיקת אורולוג הבחין בבליטות קטנות ואמר שמדובר בדלקת בגופים המחילתיים. קיבלתי zeto ל 3 ימים , 2 כדורים ביום. אני לאחר סיום הטיפול. אין הטבה ואף החמרה בכאבים, אובד עצות

לקריאה נוספת והעמקה

לשוב לבדיקת אורולוג

שלום רב אני בן 35 לפני מספר שנים עברתי ניתוח בקטע מפשעתי צד ימין שעבר בהצלחה והבקע לא חזר לפני שנה אוננתי באגרסיביות והרגשתי לפתע כאב חד במפשעה במשך כמה שניות ועבר מייד ולכן לא פניתי לרופא לא היו לי תופעות נוספות כמו שטף דם לאחר מספר שבועות חזרו לי מדי פעם כאבים שהזכירו את הכאבים שהיו לי בזמן שהיה לי בקע משפעתי מאז מדי פעם אני סובל מכאב קל אחרי אוננות/סקס/ופעילות אירובית ( כאב עמום ולא חמור) מהמפשעה הימנית לפעמים אני מרגיש מין תחושה מוזרה לאחר שאני מאונן שהפין לא מחובר חזק למפשעה( זה קרה לי פעמיים השנה ) יתכן שיש לי שבר בפין ואני לא יודע על כך? אם אתה חושב שיש צורך בפגישת רופא אני מעוניין להגיע אליך

לקריאה נוספת והעמקה

בפין אין עצם ואין שבר, השימוש בשבר בפין מתייחס לקריעת מעטפת הפין והדבר גורר אין אונות

בן 50+ , לפני 5 חודשים עברתי ניתוח בלאפ לשימור כליה לכריתת ציסטה וגידול סמוך שהיה חשודים כ-RCC בכליה שמאלית . הניתוח עבר ללא סיבוכים .עברתי לפני מספר ימים mri בטן תוצאות הפענוח העלו בי תמיהות רבות וסימני שאלה וגם דאגה כפי שתבין בהמשך מפענוח mri לפני ואחרי הניתוח. כל הmri שעברתי היו עם ובלי ח"נ . נראה כאילו שום דבר לא השתנה אחרי הניתוח והציסטה והמוקד בסמוך לה נשארו באותו מקום . אני לא רופא , אבל לא נראה לי שיכולה להיות הישנות בפרק זמן כה קצר של פחות מחצי שנה . פענוח 2-2018 mri בטן כיוון כליות : בכליה שמאל , באזור הבין קוטבי , באספקט ליטרי מודגמת ציסטה עם מחיצות עדינות ללא שינוי מהותי בהשוואה לבדיקה קודמת . בצמוד לציסטה מוקד אקזוטיפי לטרלי כ- 1.1 ס"מ , עובר האדרה , גדל במקצת בהשוואה קודמת ( היה 0.7 ס"מ - חשוד כ- rcc. בעקבות הממצאים ב-mri הנ"ל הוחלט על כריתת הציסטה ומקד בסמוך לה . פענוח mri בטן אחרון ,9-2018 פענוח בהשוואה לבדיקה מ-2015 . שתי כליות בגודל ומיקום תקין . בגליה השמאלית בין קוטבי באספקט ליטרי מודגמת ציסטה עם מחיצות ומוקד אקזוטיפי סמוך בגודל 0.9 ס"מ גדל לעומת בדיקה קודמת (מ-2015 כאמור) , שעבר האדרה היקפית. .הערה***: ה mri הזה 9-1018 נעשה בבית חולים אחר שמשום מה השוואה את הממצאים ל mri בטן ישן מ-2015 וזאת למרות שנמסרה לפקידת הקבלה דיסקים להטמעה מהשנתיים האחרונות . אין לי מושג מה הסיבה לכך ...... ונראה שהמפענח לא היה מודע בכלל לניתוח שעברתי (לא נראה לי שזה משנה משהו ). אציין שהmri האחרון אושר כבקשה רופא גסטרו שביקש לבדוק את המעי הגס והדק . .. מצורף דוח ניתוח ופתולוגיה של הרקמה שנכרתה(RCC שלב 1). אשמח אם תשפוך אור על הממצאים ומה עליי לעשות ? בתודה מראש ניסים

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא/מחלקה מנתחת

27/09/2018 | 17:50 | מאת: Bari

הבן שלי בן 12 ועבר ניתוח בשל תסביב אשך, במהלך הניתוח הוחלט להחזיר את האשך למרות שהיה על גבול השחור. היינו בביקורת בבית החולים והרופא אמר שהמקום מחלים יפה אך לדעתו האשך לא ישרוד. לאחר הביקור עשינו אולטרסאונד ובו נצפה הסתיידויות בגודל מרבי 0.4 ס מ, לא ניתן לזהות זרימת דם. שאלתי האם יש מה לעשות? זה בסדר להיות עם אשך 1. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

זה בסדר להיות עם אשך אחד, לא צריך לעשות כלום

במסגרת בדיקת פוריות, באולטרסאונד אשכים נמצא שהכל תקין מלבד אשך שמאל עם וריקוצלה ברמה בינונית עד ניכרת, ללא הידרוצלה וכו'. בבריאות תקינה לחלוטין, לא מעשן, ולא דלקות למינהם. האם וריקוצלה ברמה בינונית יכולה לגרום לספירת זרע נמוכה מאוד? (0.9 מיליון במ"ל). והאם ניתוח תיקון יכול להעלות את הרמה ליותר מ20 מיליון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עלול ועשוי

25/09/2018 | 18:28 | מאת: יהודה מילר

מזה מספר חודשים מופעים לי כאבים במשעה רק בצד ימין הכאב אינו רצוף ומדי פעם נעלם לכמה ימים . יש לי בעיית ערמונית מוגדלת עם PSA 6 האם יכול להיות קשר של הכאב לבעיית הערמונית

לקריאה נוספת והעמקה

גם, אך רצוי לשלול בקע

25/09/2018 | 17:49 | מאת: עמ56

בהמלצת האורולוג רופא המשפחה כתב לי "מכתב לאחות" לביצוע בד שתן לציטולוגיה *3. פניתי למרפאת האם שהחזירה אותי לרופא בבקשה שיכניס הפניה ממוחשבת. הרופא אומר שרק אורולוג יכול. האורולוג שלי אינו מחובר למערכת הכללית ולכן לא יכול.... מה עושים? זה דחוף לי מאד. תודה, עמ56

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי, זו שאלה בירוקרטית ולא רפואית

25/09/2018 | 00:08 | מאת: יעקב גולדברג

בן 67. מטופל שנים בהיטרין 10 מג'. לאחרונה הופסק היצור. קבלתי טרזוסין 10 מג. סובל מדפיקות לב לאחר נטילת התרופה. וכן מפעם לפעם דפיקות לא סדירות לאחר עליה במדרגות או ריצה קצרה. הומלץ לנסות קדקס. אך מעיון הרשימת תופעות הלוואי חשכו עיני. מה לעשות? מה בקשר לניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשרות

23/09/2018 | 01:28 | מאת: יוסי

שלום, בשבוע האחרון הרגשתי בליטה בחלק העליון של אשך שמאל. בנוסף מרגיש לי שהצינורית לאשף זה נפוחה. ביומיים האחרונים אני מרגיש כאב עמום באשך שמאל. קבעתי תור לאורולוג ליום חמישי הקרוב. השאלה האם זה משהו שמחייב בדיקה מהירה ומוקדמת יותר?

אם לא כואב, לא נוקשה נשמע שסובל דיחוי

שלום, אני חייל בצבא, למעלה משנה שיש לי הידרוצלה בדרגת חומרה בינונית באשך שמאל, מדי פעם אני חש כאב באשך ובקבוע תחושת כובד מעצבנת ויש לי גם כמה ציסטות . האבחנה היא משני צילומי אולטרסאונד בהפרש של כשנה בשנת 2017. לא מזמן הייתי אצל אורולוג בצבא והוא אמר שהטיפול הוא ניתוח וכרגע הוא לא ממליץ לעשות בין היתר כי עשיתי כבר ניתוח טריקו ל ב2012 באותו אשך, ואם זה ממשיך להציק לי לבוא לטיפול שוב ואז יוחלט. הקטע הוא שזה ממשיך להציק לי. ה לי מה את ת ה יעשה ה הניתוח במוקדם או במאוחר. רציתי לשאול מה כדאי לעשות והאם הניתוח מומלץ? כמו כן, מה הוא זמן ההחלמה ? ומתי ניתן לחזור לפעילות גופנית ואף צבאית, אני בקרבי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הידרוצל (נוזל מסביב לאשך) לרוב מפריע אסטית ועלול במצבים מסוימים להפריע ךתנועה

יש לי פטריה בירך שמאל ליד המפשעה. האם הפטריה גרמה לכאבים.הכאבים הם כמו שיש בשפעת לפעמים. כמו שהיה לי בשפעת בטן לפני כחודש.אבל אין לי שום שפעת עכשיו.רק הפטריה והכאבים שתיארתי.רציתי לדעת מה הולך שםבעורקים.האם זו דלקת קלה?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לפנות לרופא עור

20/09/2018 | 19:48 | מאת: חנה

אני בת 53 ללא מחזור 7 שנים עם דלקת בשתן ודימומים בניגוב פעם הדימום חזק ופעם חלש באולטרסאונד יצא אבנים יש דלקת בכליות גם האם הדימום בגלל האבנים ?

לקריאה נוספת והעמקה
20/09/2018 | 19:50 | מאת: חנה

בהמשך לשאלתיהרופא טוען שהדימום מהאבנים טופלתי ברוצפין דרך הוריד בדיקת פאפ ופיפל תקין

עלול להיות אבל חובה לבצע בדיקות נוספות לפני שמאשימים את האבנים

לפני שנה בעקבות שתן דמי הופנתי לסי טי ונמצא שיש לי אבן בשופכן לא עשיתי עם זה כלום מאחר ורופא קופת חולים אמר שהאבן תצא. מצבי מחמיר ובבדיקת אולטרסאונד הממצאים הבאים.מדובר על צד ימין.כליה ימנית פרנכימה שמורה ללא אבנים. הרחבה בבינונית של גביעים אגן ואורטר עליון עד כניסה לאגן.חשד לאבן באורטר עם הפרעה אורו מכנית לא מלאה. קיים גט דו צדדי. רציתי לדעת האם ניתוח בשיטת האורטרוסקופיה תפתור את הבעיה והמצב יחזור לקדמותו.או שנוצר נזק.אני כרגע מאוד סובלת עם מתן שתן יש לי כאבים.

לקריאה נוספת והעמקה

אבן חוסמת עלולה לפגוע בכליה באופן בלתי הפיך, לכן מומלץ לטפל בה. לאחר סילוקה או ניקוז הכליה ניתן לבצע מיפוי כליות ולראות אם נוצר נזק

19/09/2018 | 13:22 | מאת: ארנון

בדו"ח תוצאות CT שעשיתי לאחרונה נרשם, בין השאר,'הערמונית מוגדלת'. עד במה שידוע לי, רצוי גבר מבוגר להבדק ע"י אורולוג מדי פעם. בפעמיים אחרונות, כשפניתי, נאמר לי כי אין צורך, כנראה בגילי (82). בעבר נבדקתי כל שנה/שנתיים + PSA. האם הרופאים ש'זרקו' אותי צודקים?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושב שזרקו אותך, איגגוד האורולוגים האמריקאים לא ממליץ לבצע בדיקות PSA בגילך, עדיין רצוי שאורולוג יבדוק לך את הערמונית פעם בשנה שנתיים

05/10/2018 | 11:37 | מאת: ארנון

תודה

18/09/2018 | 09:12 | מאת: רון

לאחר בדיקה עצמית של האשכים, ראיתי באשל שמאל ורידים בולטים וסגולים. לכן פניתי לרופא משפחה שהפנה אותי לאולרסאונד אשכים שככה כתוב: אשך שמאל - הודגמה ציסטה בראש האפידרמוס בגודל 0.3, אין עדות להידרוצלה. בנוסף, הודגמה וריקוצלה קלה עד בינונית עם הרחבת ורידים עד 0.27 סנטימטר. האם אתה ממליץ לבצע ניתוח כירורגי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

17/09/2018 | 15:50 | מאת: Lior

היי אני לא יודע כל-כך איך להסביר את זה אבל בתקופה האחרונה אני מרגיש לפעמים רעידות פנימיות כאלה באיזור שמתחת לאשכים/בתוך חיץ הנקבים יש לציין שיש לי וריקוצל דרגה 3 ואני עובר ניתוח בחודש הבא (לידע כללי אני גם חולה קרוהן ומטופל ביומירה) זה קרה לי כמה פעמים בעבר אבל בשבועיים האחרונים זה קורה לי הרבה ואני מרגיש רעידות חזקות הרבה יותר ובאופן דחוף יותר... יש לך מושג מה זה?:/ אודה לתשובה בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכיר את התופעה אבל רצוי להיוועץ גם עם גסטרואנטרולוג שעוקב אחרייך

15/09/2018 | 23:10 | מאת: ליאת

שלום ד"ר ומתנצלת מראש על האורך, בעקבות ממצא לוואי במיפוי עצמות שנעשה בשל כאבי גב עליון ואמצעי וכאבים בצלעות ובאזור הצלעות בצידי הבטן- "רטנציה של חומר באגן הכליה משמאל, ייתכן עקב אגן חוץ כלייתי", נשלחתי לבדיקת א"ס כליות ודרכי שתן. התוצאות הן: כליה ימנית- ציר אורך 12 ס"מ, פרנכימה שמורה. אין עדות לאבנים או סימני הידרונפרוזיס בכליה. כליה שמאלית - ציר אורך 11.1 ס"מ, פרנכימה שמורה. הודגם הידרונפרוזיס מקל עד בינוני, רוחב של אגן הכליה 1.9 ס"מ. אין עדות לאבנים. אורטר השמאלי מורחב עד 0.7 ס"מ. שלפוחית שתן- בקיבולת טובה, דפנות חלקים, לא הודגמו אבנים. הודגם סילון דו"צ. ממצא לוואי: הודגמה ציסטה בשחלה ימנית בגודל 2.7 ס"מ רצוי ייעוץ של גינקולוג. סיכום והמלצות: לשקול ביצוע בדיקות נוספות של דרכי שתן. לגבי הציסטה בשחלה - הלכתי לגניקולוגית והמצב תקין. לגבי תוצאות א"ס כליות - הלכתי לרופאת משפחה והיא הפנתה אותי לאורולוג. אמרה שישנן שתי בדיקות שעושים, אבל לצערי אני לא זוכרת מה הסבירה. היא דיברה על קטטר או צינורית שמחדירים. יש לי תור לאורולוג בעוד כשבועיים והייתי רוצה לדעת יותר לקראת מה אני הולכת או מה לדעתך הבדיקה הבאה הנדרשת ע"י אורולוג. אוסיף כי יש לי כאבים קלים ביותר באזור צידי הבטן, פחות או יותר בקו ישר מתחת לשדיים, כאבים שבאים והולכים במשך היום. זה ככה כבר שנה וזה מאד מטריד אותי כי אני לא יודעת למה זה קורה. רופאת המשפחה שלי אמרה שזה "שום דבר". אולי יש לך רעיון? יכול להיות שזה קשור לאגן כליה מורחב? תודה רבה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

אגן כליה מורחב עלול לסמל בעיה שעלולה לגרום לכאבים. רצוי לבצע מיפוי כליות או DTPA עם פוסיד או MAG3 עם פוסיד

14/09/2018 | 10:01 | מאת: דוד

שלום. בבדיקת שתן המצא כי ערך ה RBC הינו 11 בבדיקת מקרוסקופיה אקראית. רופא המשפחה אמר שזה בסדר אבל אני מודאג כי ראיתי שהגבול העליון הינו 5. מצרף קובץ בדיקה. מה יכולה להיות הסיבה והאם יש מקום לבדיקות נוספות?

לחזור על הבדיקה, אם עדיין יש תאי דם אדומים לשקול בירור

13/09/2018 | 20:46 | מאת: אבנר

שלום, בעקבות וריקוצלה קלה ובעיית זרע אני שוקל לבצע צינתור, אך חושש מעניין הקרינה והשפעותיה לטווח הארוך. האם החשש שלי מוצדק? אציין שמומחי פוריות איתם התייעצתי אינם סבורים שתיקון וריקוצלה יביא לשיפור בזרע, כלומר התועלת של התיקון מוטלת בספק.

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל צעיר יתכן ולתיקון כירורגי סיכונים פחותים

שמי יעל בת 30 בריאה בד״כ. לפני שבועיים בערך שמתי לב שאני הולכת לשירותים יותר מהרגיל. לאחר כמה ימים הופיעו כאבים בבטן התחתונה ונפיחות. הייתי בטוחה ששוב אני סובלת מדלקת בדרכי השתן ופניתי לרופא המשפחה שרשם לי אבקה בשם מונרול. הסימנים לא חלפו וכשחזרתי לרופא הוא אמר שעל פי הבדיקה אין לי דלקת. מאז הופיעו לי כאבים בצידי הגב התחתון. התורים לאטלטרסאונד מאד רחוקים ולמרות שהכאבים לא אקוטיים הפחדים והחרדות לא נותנות לי מנוחה. אני לא מצליחה לישון בלילה גם בגלל השתן התכוף אך בעיקר בגלל החרדות. אינני יודעת אם זה קשור אך לפני כמה חודשים הופיעו לי כאבים בעצם הזנב, בעיקר בזמן עמידה ממושכת וישיבה על משטח לא נוח. הכאבים חולפים וחוזרים. האם חרדותיי מוצדקות? האם כדאי שאפנה למיון? הגיוני שאחכה חודש לצילום? מה יכול להתאים לסימפטומים שתיארתי? תודה מראש ושנה טובה. יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שתן תכוף וכאבי גב תחתון ובטן מחשיד לדלקת בדרכי שתן, רצוי לחזור על בדיקת שתן לכללית ותרבית

אני בן 19 ולפני שנה לאחר מתן שתן היו לי טיפות ופעמיים היה לי דם בשתן ושמתי לב שלאחר סיום מתן שתן יש 3 זרמי שתן לאחר מכן טיפות הרופאה משפחה שלחה אותי לבדיקת אולטרסאונד בטן ת ויצא תקין למעט ציסטה שנעלמה בבדיקה השנייה של האולטרסאונד בטן תחתונה שיצאה תקינה לגמרי עשיתי בדיקות שתן לראות עם יש זיהום היה לי ketone u 15 למעט זה הכול היה תקין בבדיקת שתן אחרי זה פניתי לאורולוג שהפנה אותי למומחית כליות ולבדיקות פלטו מטריה ושארית ובדיקות שתן הבדיקות שתן יצאו תקינות ללא הketone u ארצה לשאול מה לדעתך אפשר לעשות בקשר לזרמי שתן והטפטוף שתן לאחר סיום השתן זה מאוד מפריע באורח חיים שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

היה לי דם פעמיים בשתן הייתי אצל מומחית כליות בהנחיית הרופא היא אמרה שכול הבדיקות משנת 2014 תקינות אין עדות לכודוריות אדומות הקיטונים בשתן נעלמו אבחנה אין לבחור כלום

חושש שאין פתרון פשוט

אשמח עם תוכל לפרט כי זה ידי מדאיג אותי

09/09/2018 | 23:44 | מאת: מיקי

כ-8 שבועות לאחר ניתוח כריתת ערמונית מוגדלת (SPP) והוצאת אבן גדולה מהשלפוחית, בפתיחת בטן. עם השחרור מבי"ח השתן היה נקי. מאז, דימום יומיומי רב ומתמשך. האם נורמלי? האם דורש בירור? אציין כי בו זמנית שבועיים אחרי נוצר גם לפתע כריש דם ברגל - כעת ניתנה תרופה נוגדת קרישה. האם גם הכריש קשור לפעולה הניתוחית? תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שני סיבוכים משמעותיים, רצוי להיוועץ עם מנתח

09/09/2018 | 13:17 | מאת: ראובן

לפני בחצי שנה עשיתי ביצעתי ריסוק של אבנים בכליות בעזרת לייזר , האם אני יכול לצום בכיפור ? או שעליי עדיין לשתות מים על מנת שהאבנים לא יחזרו ?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לשתות מים

אימי בת 90, היתה עצמאית.אך לפני חדשיים נפלה ושברה ירך,ניתוח,שיקום, ואז הסתבר שיש לה אצירת שתן-הוציאו 500 סמק שתן.ניסינו לגמול 3 פעמים ללא הצלחה.היא היתה מקבלת מיפרלקס בגלל חרדות,אך בבית חולים רשמו לה גם מירטזפין.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להיוועץ עם גריאטר ופסיכוגריאטר

נטלתי כדור של 100 מג בערב בתשע לפני יחסי מין , מתי מותר לי ליטול כדור שוב ? האם רק אחרי 12 שעות או 24 שעות?

12

האם אפשר לטבול במעיינות חמים בזמן שיש דלקת בדרכי השתן? הדלקת התחילה לפני שבעה ימים (לוקחת אנטיביוטיקה כבר שבוע).

לקריאה נוספת והעמקה

כן

06/09/2018 | 17:41 | מאת: שרון

שלום, בן 23. לאחר שנה תחושת שריפה וגירוי בקצה השופכה (דקירות ועוד), תחושת שתן יוצא (למרות שלא יוצא), גירוי של שלפוחית השתן- אובחנתי בDysesthesia בקצה הפין. לעיתים תחושה של מעין חתך בפין (פנימי/חיצוני) וצורך שווא לתת שתן (ככל שאני מנסה לא ללכת להשתין הכאב עולה- הוא מורגש בקצה הפין ופחות בבטן התחתונה)- למרות שבפועל אני משתין 4-5 פעמים ביום ושותה 1.75-2 ליטר. הכאב חזק יותר לאחר תנועת מעיים ומקלחת. בחצי השעה שלאחר ההשתנה ממשיכות לצאת טיפות שתן שגורמות לגירוי מציק. התופעות החלו לאחר תקופת לחץ ומתח, ומאז לא פסקו. ביקרתי אצל 2 אורולוגים ו-2 רופאי עור- ביצעתי את כל הבדיקות האפשריות בשני התחומים. כולן תקינות- אין דלקת, אין בעיה בפרוסטטה, אין ממצא עורי, אין מחלות מין, אין היצרות בשופכה, אין שארית שתן. התחושה מאז היא שמשהו לא תקין אבל לא מצליחים למצוא כלום וזה מוציא אותי מדעתי. בימים שבהם אני עסוק יותר התופעות פוחתות מאוד. בזמן פעילות גופנית יש החמרה בתסמינים. הומלץ לי למרוח משחת עזרקאין- אך חושש מהאלחוש... אם מדובר בבעיה עצבית מדוע היא מערבת את מערכת השתן? כיצד ניתן לחזור לחיים נורמאליים? תודה ושנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

כמו שאתה מבין אין טיפול פלא נסה משחת עזרקאין

לאן ובאילו שעות עלי להתקשר לתאום הפעולה באמצעות ד ר אורי לינדנר? לפי המלצת פרופ לינדנר? מבקש לשוחח עם הרופא תחילה. תודה, ושנה טובה רפי לאופרט

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מקום להמלצה על רופאים מטפלים, מתנצל

05/09/2018 | 23:55 | מאת: מל

שלום רב. יש לי כאבים באשכים כבר כמעט חמש שנים בעקבות חבלה, הייתי אצל אורולוגים רבים וגם במרפאת כאב ואין מענה לכאבים ואף אחד לא יודע בדיוק מה הבעיה אצלי, עברתי שלל צילומים. הייתי אצל אורולוגית בכפר סבא בשם ד"ר ליבנה, הגעתי אליה בהמלצה של אורולוג אחר, הוא אמר לי שרק היא מומחית לבעיות מסוג זה, הגעתי אליה והיא עשתה לי בדיקה פיזית ואמרה לי שיש לי רגישות חריפה באפידידימיס משני הצדדים, היא הציעה לי לסיים את הטיפול עם מרפאת כאב ובמידה וזה לא עוזר אז לפנות אליה. (הטיפול במרפאת כאב לא ממש עוזר ), היא הסבירה לי על שלל טיפולים והיא אמרה שקשה להפטר מכאב מהסוג הזה אך נשמעה אופטימית, נשמעה גם מאוד מקצועית ויודעת על מה היא מדברת. היא הציעה בעיקר טיפול תרופתי וגם דיברה על ניתוחים אבל מה שהיא אמרה שכנראה יעזור לי זה זריקה עם חומר מרדים לצינור הזרע. יש לי כמה שאלות: 1)האם החומר הרדמה שיוחדר יהיה תערובת של חומר הרדמה עם סטרואידים וחומרים אנטי דלקתיים? 2)האם יש סיכונים כלשהם לאחר זריקה כזאת כגון פגיעה בתפקוד המיני ובייצור הטוסטסטרון או אטרופיה של האשכים? 3)בכמה זמן החלמה מדובר ומתי יהיה ניתן לחזור לתפקוד מיני מלא. אני חייב לציין שפוריות זה הבעיה הפחות מדאיגה אותי כי אני לא מתכוון להביא עוד ילדים לעולם. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להפנות את השאלות לרופאה המטפלת

04/09/2018 | 18:50 | מאת: טוביאס 4

שלום לך אבי בן 81עשה לפני שנה ניתוח הקטנה ערמונית ולאחר ניתוח לפתיחת חסימה בצינור השוכב באזור היו. אבי הרגיש טוב ובאחרונה סובל משתן מוגבר ואף דליפה, הרופא נתן טוביאס 4ולאחרונה סובל מרבים באשכים. שאלתי האם זו תופעת לוואי לנטילת התרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמור להיות

04/09/2018 | 08:49 | מאת: מיקי

יום נעים קראתי שדקל ננסי ממזער נשירת שיער והתחלתי לקחת 1 ליום תוסף מדקל ננסי 1 אני פוקדת את השרותים בתדירות גבוה יותר בלילה. 2 יצאו לי פצעונים מגרדים מטרידים בקרקפת אציין שגילי כו 65 האם אלה תופעות הקשורות לדקל לתשובתך אודה מיקי

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק עם פרמקולוג קליני

סובל חודשים רבים מכאב התכווצותי במפשעה משמאל. הכאב מוגבר מאד לאחר מתן שתן. בבדיקות נמצא בקע קטן באזור הנמוך מאזור הכאב בכ-8 ס"מ. אורולוג לא יכול היה לומר לי שהבעיה אורולוגית. כירורג לא משוכנע שהכאב מהבקע. האם ישנה כאן בעיה אורולוגית בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לקבוע בודאות

03/09/2018 | 18:20 | מאת: השואל מהצפון

בס"ד שלום ,אשמח לדעת מה יכול לעזור לאדם שעבר ניתוח turp לפני עשרה חודשים להחזיר את השליטה בשתן ולא להיות מחובר לשקית ופנרוס , התרופות שנרשמו הן : סולפינאצין, spasmex תודה ושנה טובה ובריאה!

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לבצע פזיוטרפיה לאגן, אם אין שליטה כלל רצוי לבצע ציסטוסקופיה ובמידה ואין פעילות של הספינקטר יש לשקול השתלת ספינקטר מלאכותי

02/09/2018 | 21:01 | מאת: מיה

יש לי הרבה דלקות חוזרות בדרכי השתן כל הזמן מטופלת באנטביוטיקה אחרי שמסיימת את האטנטביוטיקה שבוע שבועיים אחרי החיידק חוזר שוב אני לא ישנה בלילות קמה לפחות פעמיים לשירותים גם בלי קשר לדלקת כאבי גב תחתון נוראיים לא יודעת מה לעשות והרופא ממשיך עם האנטביוטיקה כל הזמן שזה חוזר אם אפשר לדעת אולי יש פתרון אחר

לקריאה נוספת והעמקה

היה לי את זה חצי שנה עד שקיבלתי אנטיביוטיקה דרך הווריד

צריך לשלול סיבה לזיהום חוזר דוגמת אבנים , צריך לשלול צניחת איברים תמיד ניתן לשקול אנטיביוטיקה מונעת לתקופה של מספר חודשים

שלום רב, אני בן 36, ולפני 3 חודשים היו לי כאבים חזקים בבטן ונמצא אצלי אבנים בכניסה לדרכי השתן. בבדיקת אוטלרסאונד שהייתה לפני 3 חודשים התגלתה אבן בגודל חצי ס"מ. שאר הבדיקה הייתה תקינה. השבוע עשיתי בדיקה חוזרת של אולטרסאונד כליות ודרכי השתן, לא נמצא אבן, אך נרשם: "שאריות שתן בינוניות לאחר התתרוקנות. ערמונית הודגמה תת אופטימלית- רושם להגדלה קלה כ40 סמ"ק. סיכום: ללא ממצא מיוחד" שאלתי היא- הייתכן שבבדיקה לפני 3 חודשים לא ראו את הערמונית מוגדלת ועתה כן? האם להניח שהייתה טעות בבדיקה? איך יכול להיות שכתוב בסיכום ש"אין ממצא מיוחד" על אף שמוזכרת ערמונית מוגדלת של 40 סמ"ק? האם מומלץ ללכת לרופא לגבי הערמונית? ואם כן איזה התמחות? אורולוג? מבקש להוסיף שעדיין יש לי כאבים קלים באזור המותן מדי פעם, לא כאבים חזקים כמו שהיו כשגילו את האבן בכניסה לדרכי השתן. תודה רבה, שי

לקריאה נוספת והעמקה

US אינו כלי מדויק לחלוטין

שלום רב, אני מבין שחשיפת האשכים לקרינת רנטגן במינון גבוה גורמת לירידה באיכות הזרע. אך שאלתי היא האם קרינת רנטגן במינון גבוה גורמת גם לירידה בטסטוסטרון? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב לא

30/08/2018 | 15:26 | מאת: טלי

בן 82, בריא ובכושר, ללא מחלות ללא תרופות ללא מיחושים, ללא קימה בלילה. השתנה "לא משהו". תוך 4 שנים עליית PSA מ 1 ל 80 !! MRI עכשווי, ללא כל ממצא חשוד, קופסית שמורה. שקית זרע שמורה. בדיקת DRE יסודית: הכל חלק. ערמונית 75 סמ"ק. חושש מביופציה ומטיפול הורמונלי שיהפכו אדם בריא בשיא הקריירה, לשבר כלי. מה עושים? היתכן PSA כזה ללא סרטן?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן, אך לא שכיח ממליץ בדיקה ולשקול ביופסיה