פורום גלולות ואמצעי מניעה

ד"ר אריה לידור, מנהל הפורום, שמטרתו לסייע להסביר ולהדריך במגוון אמצעי המניעה: גלולות למניעת הריון, קונדומים, התקן תוך רחמי ועוד. בין היתר יינתנו תשובות לגבי הקשר שבין אמצעי מניעה למיניות, בעיות עם אמצעי מניעה, מתי ובמה להשתמש, גלולות למניעת הריון כן או לא ועוד. מתי להתייעץ עם רופא מטפל ושאלות נוספות.
16677 הודעות
15750 תשובות מומחה

מנהל פורום גלולות ואמצעי מניעה

30/12/2019 | 14:42 | מאת: יעל

שלום, לקחתי 3 חפיסות של דיאנה ברצף, כאשר עכשיו אני בימים הראשונים של החפיסה השלישית(היום החמישי בערך) ומופיעים לי דימומים קלים (נראה שזה אינו מחזור) השאלה שלי האם עלי להמשיך לקחת את הגלולות עד סוף החודש במשך שבועיים נוספים (בהם כנראה הדימומים ימשיכו להופיע באופן קבוע) או שניתן לבצע הפסקה עכשיו ולהמשיך לאחר קבלת המחזור? אשמח ליעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

30/12/2019 | 09:54 | מאת: דנה

ברצוני לדעת האם עלי להמשיך להשתמש באמצעי מניעה בגיל 50,או שאפשר להפסיק.האם גיל 50 הינו גיל בטוח ,או לא לקחת סיכוניים כי אפשר באחוז מסוים עוד להכנס להריון. אודה לכם מאוד על תשובתכם.וכן מהו האמצעי הכדאי בגיל זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי נמוך ביותר להריון

30/12/2019 | 09:44 | מאת: רינת

בוקר אור דוקטור שאלתי היא כזאת אני בת 50 ועדיין מקבלת מחזור ולאחרונה התחלתי זוגיות ואני לא יודעת אם להשתמש באמצעי מניעה או לא? האם אפשר להיכנס להריון בגיל 50 או שאין לזה סיכוי כלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי קלוש ביותר

שלום, אני שאלתי שאלה לגבי הפסקת מחזור על ידי פרימולוט נור... אני לוקחת פרימולוט נור כבר מלא זמן ולא מקבלת מחזור, המטרה הייתה להמשיך ולא לקבל מחזור בכלל, אך נראה שהכדור מאבד מיעילותו בגלל שכן קיבלתי דימום לפני כמה ימים ובמקום כדור אחד- שתיים לקחתי ארבע כדורים כדי להפסיק את הדימום. רציתי לשאול אם יש טעם לנסות את הכדורים פרוברה (שעושים אותו דבר כמו פרימולוט) או שגם הם יאבדו מיעילותם עם הזמן? והאם באמת אפשר לקחת אותם לאורך זמן? או שכדאי בכלל לעבור לגלולות ולדלג על המחזור? ואם אחליט לעבור לגלולות האם עלי קודם להפסיק לקחת פרימולוט ולחכות למחזור, ואז להתחיל לקחת? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקה והתיעצות עם רופא

28/12/2019 | 18:13 | מאת: נעמה

היי, אני רוצה לעבור להתקן לאחר שימוש בגלולת פומיניק (בקבוצת סיכון ולכן לא יכולה להשתמש יותר בגלולה המשולבת), כשהשתמשתי בפומיניק סבלתי משינוי במצבי רוח, אקנה מוגבר ודימומים קלים אך ארוכים מאוד (3 חודשים בהתחלה, ולאחר חודשיים דימום נוסף של חודש), הומלץ לי על ההתקן ההורמונלי (ספציפית קיילינה - אני בצבא וזה ההתקן המסובסד), אך אני חוששת שהתסמינים שסבלתי מהם בשימוש בפומיניק, וספציפית השינוי במצב הרוח והדימומים הארוכים ימשיכו גם בשימוש בהתקן ההרומונלי. האם עדיף במצבי להשתמש בהתקן לא הורמונלי? ואם כן, האם עדיף כיום להשתמש בהתקן T או בבלרין? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך השתשמשי בקיילינה

28/12/2019 | 15:59 | מאת: אני

היי, אני נוטלת גלולות יאז פלוס כבר חודשיים התחלתי ליטול ביום הראשון למחזור לא היה פספוס של אף גלולה נוטלת כל יום בשעה קבועה .. המחזור הראשון שלי איתם היה לא כמו תמיד, היה חום דימום מאוד חלש יותר הפרשות מאשר דימום .. המחזור השני היה זהה - יותר הפרשות חומות אין דם, הפרשות חלשות (הפרשות שהופיעו בדיוק בגלולות הדמה), שאלתי היא, האם זה הגיוני שזה המחזור שלי ? תקין שזה המחזור עם גלולות ככה חלש ? יש לי תור לרופא נשים לביקורת רק עוד חודש וחצי אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

28/12/2019 | 09:00 | מאת: יואב

שלום דוקטור שאלה קצת מוזרה אבל אשמח לתשובה...אם נניח אוננתי ואז ניגבתי את הזרע שנשפך בחולצה...תוך כמה זמן מרגע הניגוב הזרע כבר לא יכול להפרות? האם יש חשש להריון אם מישהי ניגבה איתו את הכוס לאחר שעתיים?

שלום לך לא

28/12/2019 | 08:59 | מאת: קורן

שבת שלום דוקטור אני בחרדות כי התקלחתי והתנגבתי עם מגבת ואז אחותי אחרי כמה דקות התקלחה גם והתנגבה באותה מגבת...אני חושש שאולי היה טיפה בפתח השופכה(נוזל טרום שפיכה) וניגבתי עם המגבת ואז היא התנגבה...האם יש חשש להריון? סליחה על השאלה המוזרה אבל אני חרד.

שלום לך אין חשש

27/12/2019 | 20:38 | מאת: Lili

אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין במקלחת עם קונדום. חשבנו שהקונדום לא יזוז ממקומו לכמה דקות אבל מסתבר שהוא נתקע בפנים. (הוא לא הספיק לגמור) הצלחתי להוציא אותו בעצמי אך יש איזשהו סיכון או צורך ללכת לרופא נשים? או שאם הוצאתי הכל בסדר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין כל סיכון אם יצא

26/12/2019 | 19:16 | מאת: מיכל

שלום אני בחפיסה הראשונה של גלולות "קלייר" אחרי שנים של "יסמין". במידה ואני רוצה לדלג על המחזור, על איזה מהגלולות בסוף החפיסה לוותר? אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך על ה 2 האחרונות

30/12/2019 | 07:14 | מאת: מיכל

שאלה נוספת- מאיזו גלולה להתחיל את החפיסה הבאה?

היי, אני נוטלת גלולות יאז במשך שנתיים וחצי. לאחרונה בחודשיים האחרונים היו לי דימומים באמצע החפיסה (הכתמות לרוב חומות). אציין כי קיבלתי מחזור כרגיל בחודש שעבר וכעת אמור להיות לי מחזור בעוד כשבועיים. עשיתי בדיקת דם להיריון ושתן לפני יומיים ושתיהן יצאו שליליות. אך, אתמול בלילה היה לי אירועים של הקאות ושלשולים ואני מפחדת שאולי בכל זאת יש מצב שזה קשור להיריון. האם כדאי לעשות עוד בדיקה או שזה יכול להיות סתם מקלקול קיבה ? (ההקאות והשלשולים קרו לי לאחר שאכלתי בחוץ והאוכל הזה הכביד עליי).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקת רופא משפחה

26/12/2019 | 17:22 | מאת: ולדה

שלום ! ב-6/12 הפסקתי לקחת גלולת סרזט לאחר כשנתיים ( החלטתי שאני לא רוצה להמשיך עם אמצעי מניעה הורמונליים ) . אני ובן זוגי החלטנו לעבור ל"שיטת סבתא" מה שנקרא והוא פשוט גומר בחוץ עכשיו - כמובן ששנינו מבינים את הסיכון הכרוך בעניין ומוכנים להריון במידה ויקרה . כיום , עברו כשלושה שבועות מאז שהפסקתי ובינתיים הגוף שלי חווה שלל של שינויים - השדיים שלי גדלו וכעת הם כואבים , בחילות ( היו גם במהלך הזמן שלקחתי סרזט , אבל כעת קצת יותר אינטנסיביות ) , כיווצים חזקים ברחם ותחושת "מלאות" , חולשה ועייפות לא אופיינית ועוד לא היה לי דימום . בקיצור , יש לי את כל התסמינים של הריון - אבל השאלה שלי היא האם יתכן שזה הכל בגלל שהפסקתי גלולות ? אם כן , עוד כמה זמן צפויות להימשך התופעות הללו ? כי נכון לעכשיו , המצב הזה נמשך כבר שבועיים ( בשבוע הראשון לא היו תופעות לוואי ) .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצעי בדיקת הריון

24/12/2019 | 21:40 | מאת: בר

היי אני נוטלת גלולות יאז פלוס פספסתי את הגלולה הראשונה בחפיסה (לקחתי אותה ב9:30 במקום ב21:00 ביום לפני) האם יש מקום לדאגה? מה צריך לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

24/12/2019 | 21:35 | מאת: יעל

לקחתי תקופה גלולות קלייר ואז לא היה מלאי בבתי מרקחת אז מיד אחרי סיום החבילה התחלתי לקחת מינס האם אני מוגנת מהיום הראשון של מינס ? או שצריך לחכות ..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

24/12/2019 | 20:14 | מאת: מאי

היי, אני נוטלת גלולות יאז פלוס כבר כמעט חודשיים היום אובחנה אצלי דלקת בדרכי השתן והרופאה נתנה לי מונורול שזה אבקה לטיפול חד פעמי בדלקות שתן שאלתי היא האם האבקה פוגמת ביעילות הגלולות ? האם אני צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף ? ואם כן למשך כמה זמן ? אציין שאני לקראת סוף חפיסה בגלולות הלבנות שבהם אמור להגיע המחזור (ביום שבת אתחיל חפיסה חדשה). אשמח לעזרה תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין צורך באמצעי נוסף. המשיכי בגלולות גסדרן

24/12/2019 | 18:24 | מאת: ליאל

לקחתי פוסטינור לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. עברו מאז 4 חודשים שלא קיבלתי מחזור.. היו לי דימומים שבאים והולכים. ומזה חודש אני סובלת מכאבים בבטן תחתונה צד שמאל (במותן) כאבים חדים. שבאים והולכים ומקשים עליי ללכת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקת רופא

24/12/2019 | 16:39 | מאת: יעל

היי שלום, ילדתי לפני 4 חודשים ולפני חודשיים הגיע המחזור התחלתי חפיסת גלולות. אתמול לראשונה פיספסתי גלולה ובבוקר שמתי לב לכך (פחות מ12 שעות) והשלמתי אותה. במהלך היום החל לי דימום קל. את הגלולה הבאה אני תריכה לקחת בערב בסביבות 8-9 בערב והשאלה שלי היא אם אני אקח 2 גלולות ברצף זה יעצור לי את הדימום? (בגלל שהיו לי דימומים קשים אחרי הלידה וקיבלתי מנות דם ונשארתי עם המוגלוגין מתחת ל6 אני ממש פוחדת להמשיך ולאבד דם כך שאם אפשר לעצור את הדימום כמה שיותר מהר בכל דרך שהיא אני אשמח. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין לקחת יותר מגלולה ליום לשם "עצירת דימום" פני לבדיקת רןפא

22/12/2019 | 23:46 | מאת: טליה

היי התלבלבלתי בתאריך של הוצאת הטבעת והוצאתי אותה 6 ימים לפני הזמן מה לעשות? להחדיר טבעת חדשה?זה בסדר שזה יום למחרת ההוצאה?

שלום לך להחדיר חדשה ל 3 שבועות

22/12/2019 | 18:30 | מאת: רומי

ד"ר אריה לידור שלום, קודם כל תודה רבה על התשובות פה, זה מאוד עוזר, אני קוראת את השאלות והתשובות ואני לומדת ממך המון ובטוחה שגם שאר הגולשים והגולשות. אני חייבת לקחת גלולת היום שאחרי בגלל שטות שעשיתי כששכבתי עם בחור ללא אמצעי מניעה, מה ההבדלים בין הסוגים השונים ועל מה אתה ממליץ? מתינה לתשובתך תודה רבה וחג שמח, רומי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פוסטינור עד 3 ימים מהחשיפה, אלה עד 5 ימים מהחשיפה

19/12/2019 | 09:15 | מאת: תמר

שלום, בנוגע לשאלתי הקודמת (שכחתי גלולה בשבוע השלישי האם לקחת חפיסה חדשה או להמשיך עם הרגילה) קיימנו יחסי מין יום לפני, את הגלולה של אותו לילה לקחתי, את הגלולה שלמחרת שכחתי, האם בכל זאת להמשיך החפיסה ולקבל מחזור או להמשיך לחבילה הבאה ישירות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן. תהיי מוגנת רק מתחילת החפיסה החדשה

היי לוקחת מזה שנים "קלייר" וב-13.12 התחלתי חפיסה חדשה. מסתבר ששכחתי את גלולה מספר 4. ביום ה-5 עוד לא שמתי לב ששכחתי ולקחתי את מספר 4. באותו הערב קיימתי יחסי מין. ביום ה-6 גיליתי שאני באיחור של גלולה אחת ולקחתי את ה-5 וה-6 יחד. זאת אומרת שקיימתי יחסים יום אחרי ששכחתי גלולה. האם יש חשש להריון? לרוץ לקנות פוסטינור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך טלי פוסטינור והמשיכי בגלולות כסדרן

אני לוקחת את הגלולות יאז כבר שנים וסיימתי אתמול את החפיסה כך שהייתי אמורה להתחיל מחזור כבר היום בבוקר אבל היה לי רק הפרשות חומות וזה נגמר , אין דם בניגוב וכאבי מחזור האם זה נורמלי? חשוב לי לדעת שזה לא הריון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי להריון אפסי. המשיכי בגלולות כסדרן

18/12/2019 | 16:39 | מאת: שני

היי, אני נוטלת גלולות יאז כבר כמעט שלום שנים. לפני כמה ימים שלשלתי (בגלולה 4) לאחר פחות מ3 שעות של נטילת הגלולה ולקחתי מיד גלולה חדשה. בהמשך שלשלתי יום אחרי זה בבוקר אבל לאחר יותר מ12 שעות של נטילת הגלולה ושוב הפסיק והיום שלשלתי פעמיים שוב לאחר 12 שעות מנטילת הגלולה האחרונה שלקחתי. אציין כי קיימתי יחסי מין לפני כ4 ימים. האם יש חשש להיריון? האם ההגנה נפגעה? (השלשולים לא היו חריפים ממש אבל עדיין בגדר שלשול). אשמח לתשובה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ההגנה נשמרת היטב. המשיכי בגלולות כסדרן

היי, בהמשך לשאלה הקודמת , אתמול היו לי דימומים לכמה שעות באמצע החפיסה וזה מדאיג אותי. האם זה יכול להיות בגלל שיצא שלקחתי לפני כמה ימים 2 גלולות בגלל שאת הראשונה שלשלתי או שבכל זאת משהו נפגם עקב השלשולים למרות שכתבת שמה שתיארתי לא פוגע?

אני לוקחת גלולות מסוג מינס במשך שנתיים לאחרונה השיער שלי התחיל לנשור ומתחיל להיות דליל חוץ מזה אין לי תופעות לוואי האם יש קשר בין הנשירה לגלולות? אם כן האם אתה ממליץ להפסיק עם הגלולות ? אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין קשר בין הדברים

היי, התחלתי לקחת גלולות "הרמונט". את הגלולה הראשונה לקחתי ביום שבו התחיל המחזור (דימום). מתי הגלולות מתחילות להיות אפקטיביות בהיבט של מניעת הריון? החל מהגלולה הראשונה/שבוע/ תקופת זמן אחרת? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך החל ממחצית החפיסה הראשונה ואילך

17/12/2019 | 14:58 | מאת: אורט

היי , אני צריכה לקחת אנטיביוטיקה בגלל דלקת בגרון. כרגע אני משתמשת בגלולות פמינט (גלולה מספר 6) וצריכה לטבול ביום חמישי. האם יש השפעה? אם כן -האם צריך להשתמש באמצעי מניעה כל החודש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במקביל לאנטיביוטיקה השתמשי באמצעי נוסף לגלולות

16/12/2019 | 15:29 | מאת: תמר

שלום, שכחתי גלולה בשבוע השלישי נשארו עוד 5 ימים לסיום החבילה, הייתי צריכה לקחת אותה ב10 בלילה אתמול ושכחתי, לקחתי אותה ב3 בצהריים היום, להמשיך לחבילה הבאה בסיום החפיסה הזו ? ומתי אהיה מוגנת שוב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מוגנת היטב. המשיכי בגלולות כסדרן

19/12/2019 | 08:40 | מאת: תמר

לא לקחת חפיסה חדשה? למרות ששכבנו יום לפני? לסיים את החבילה רגיל לקבל מחזור ורק אז להמשיך לחבילה הבאה?

נוטלת מליאן מזה שנה וחצי. התחלתי חבילה לפני שבוע וחצי ונטלתי את כל הגלולות בזמן בלי שלשולים או הקאות. הופיע לי דימום קל היום האם יש חשש לפגיעה ביעילות הגלולות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא. המשיכי בגלולות כסדרן

14/12/2019 | 01:09 | מאת: מיכל

אני חווה מיגרנות עם האאורה, הייתי אצל רופאת נשים והחליפה לי מיאז רגיל למינס עקב המיגרנות ולא עזר . לקחתי במשך חודשים וסיימתי לפיסה היום כרגע יש לי מרשם של גלולות יאז פלוס שבעבר השתמשתי אבל הפסקתי כי היה מחסור . השאלה אם אני יכולה להספיק עם המינס ולקחת את הגלולות יאז פלוס? 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הפסיקי נטילת כל סוג של גלולה משולבת עקב המיגרנות

11/12/2019 | 22:47 | מאת: יובל

שלום לפני כחודש התחלתי לקחת גלולה מסוג יאז כשבוע לאחר קבלת הוסת ולא ביום הוסת כפי שנדרש. בסיום החפיסה הראשונה ובתום ארבעת גלולות הדמי לא קיבלתי וסת. המשכתי לקחת את הגלולות כסדרן. אציין כי לא קיימתי יחסי מין בעת נטילת החפיסה הראשונה של הגלולה. האם זה תקין שלא קיבלתי וסת בהפסקה? האם אני מוגנת בחודש הקרוב? (החל מה חפיסה השניה?) 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב. המשיכי בגלולות כסדרן

11/12/2019 | 17:28 | מאת: רון

נוטלת גלולות יסמין פלוס מעל שנה וחצי, עדיתי במשך שלושה חודשים בלגן בגלולות אם זה לחבר קופסאות או לפספס גלולות , אני כבר בשבוע השלישי של החפיסה הנוכחית וההפרשות החומות לא. מפסיקות ממש כמו מחזור. השאלה היא האם לעשות הפסקה של שבוע או להתחיל ישר חפיסה חדשה ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עשי הפסקה של שבוע והתחילי מחדש

11/12/2019 | 15:26 | מאת: דנה

שלום, אני שאלתי את השאלה לגבי פרימולוט נור והפסקת מחזור, האם ניתן להחליף לכדור פרוברה במקום פרימולוט נור? מאחר ופרימולוט נור גורם לי להרבה תופעות לוואי. האם ניתן לקחת פרוברה לתקופה ארוכה ברצף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניתן להחליף

שלום, מאז שהתחלתי לקחת גלולות עליתי במשקל למרות שאני אוכלת ממש בריא ועושה ספורט, האם יש גלולות או אמצעי מניעה אחר שלא גורם לעלייה במשקל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניתן להחליף להתקן תוך רחמי

11/12/2019 | 10:17 | מאת: שושי

שלום. אני בת 50 . לפני שבועיים הוצאתי את התקן הנחושת ומקיימת יחסים לא מוגנים. מה הסבירות להריון בגיל הזה?. אני לא צריכה להשתמש בסוג כלשהוא של אמצעי מניעה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם את בגיל המעבר אין צורך

11/12/2019 | 08:34 | מאת: יובל

אני בחפיסה הראשונה של הגלולות, התחלתי לקחת אותן ביום הראשון של הדימום (לא ההפרשות הדמיות אלא ממש תחילת דימום הווסת) לפי מה שראיתי אם לוקחים בצורה הזאת ההגנה מיידית מהגלולה הראשונה. משום מה אני עדיין מפחדת שיש איכשהו סיכוי להריון..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ההגנה ממחצית החפיסה ואילך

11/12/2019 | 02:11 | מאת: 123oj

שלום אני התחלתי לקחת גלולות של יאז, והיום לקחתי את הגלולה הלבנה הראשונה מה שאומר שאני כמעט סיימתי חפיסה ראשונה, במשך כל החודש יש לי הפרשות חומות כמו אחרי מחזור והתחילו לו בחילות וכאבי ראש וכאבים בחזה. לא פיספסתי אף פעם גלולה ואני לוקחת באותה שעה כל יום, זה לגיטימי שזה יקרה? או שאני צריכה להחליף גלולה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן. אם כאבי הראש ממשיכים הפסיקי גלולות אלו

10/12/2019 | 19:38 | מאת: אנה

שלום רב. ילדתי לפני 11 חודשים ואני עד עכשיו מניקה בלילות ולעיתים גם באמצע היום. לקחתי גלולות דיאמילה החל מגיל 5 חודשים של התינוקת במשך חצי שנה, עד לפני שבוע וחצי. עד עכשיו לא קיבלתי וסת מאז הלידה. תוך כמה זמן אני אמורה לקבל מרגע הפסקת הגלולות? האם ייתכן שבגלל ההנקה אמשיך לא לקבל בינתיים? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ייתכנו שיבושים עקב ההנקה

10/12/2019 | 17:07 | מאת: רונה

שלום רב,אני משתמשת בגלולות מיקרוגנן מזה שנתיים..לפני כ6 ימים סיימתי חבילה ונכנסתי לשבוע הפסקה..בעקבות בלבול התחלתי חבילה חדשה היום והתחלתי בטעות יום לפני שהייתי צריכה זאת אומרת אחרי 6 ימים במקום 7 רציתי לדעת האם זה מסוכן???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אין כל סכנה

שלום, האם ניתן לקחת כדור פרימולוט נור ברצף כדי לא לקבל מחזור? אני סובלת ממחזור כבד מאוד ורוצה להפסיק לקבל אותו לחלוטין, לוקחת פרימולוט נור כבר קצת יותר משלושה חודשים ברצף (1-2 כדורים ביום) ולא מקבלת מחזור. האם ניתן להמשיך למשך יותר משנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אפשר או רצוי להשתמש בגלולות או התקן תוך רחמי מתאים

בחודשים האחרונים יצא לי לא להיות מסודרת מבחינת גלולות ולפספס 2-3 בחודש, רציתי לשאול האם יש בכך סכנה לגוף? (ללא קשר להיריון), מרגיש לי שבמקום מחזור אני מקבלת קצת דימומים וזהו.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רצוי ליטול את הגלולות כסדרן

09/12/2019 | 01:32 | מאת: ספיר

שלום רב, אני מספר שנים נוטלת גלולות אמילי. שכחתי לקחת את הגלולה הראשונה לחפיסה ולקחתי אותה בבוקר בפער של פחות מ12 שעות. האם אני מוגנת? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

08/12/2019 | 14:50 | מאת: עדונה

היי לפני שבוע שמתי את ההתקן נובה t במהלך ההתקנה קפצתי מכאב באמצע ולכן הוחדר לי כ15 סמ פנימה (אם אני לא טועה) והוא הפסיק. אני במשך שבוע סובלת מכאבים בבטן התחתונה וחייבת לדעת האם זה תקין ויעבור בקרוב או שאני מוציאה את זה בדחיפות אני כבר לא מצליחה לסבול את הכאבים וההתכווצויות זה בעיקר בצד שמאל ומעט בצד ימין. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצעי אולטרהסאונד לקביעת מיקום ההתקן

08/12/2019 | 09:26 | מאת: יוד

אני בת 48. אחרי 3 לידות. בריאה.לוקחת גלולות גינרה הרבה שנים ללא בעיות. רופאת נשים אמרה לי להחליף לגלולות קלייר בגלל שהגינרה כבר לא טובות לי עקב הגיל שלי. האם באמת צריך להחליף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן אן לעבור לשימוש בהתקן תוך רחמי

07/12/2019 | 18:46 | מאת: אנונימי

שלום אני לוקחת כל יום את הגלולה ב18:00 בערב. ביום ראשון לקחתי אותה ב22:00 ויום אחר כך ב21:00. במשך שאר ימי השבוע לקחתי כרגיל, וביום שישי בערב קיימתי יחסי מין. יש סיכוי להריון?

שלום לך סיכוי אפסי להריון

07/12/2019 | 12:59 | מאת: דניאל

שלום, אני נוטלת גלולות הרמונט ושכחתי לקחת את הגלולה השלישית לפני סוף החפיסה. הבנתי לפי ההוראות שמיד כאשר מסתיימת החבילה אני צריכה לקחת חבילה נוספת. אני מעוניינת לקבל מחזור ולא לקחת שתי חבילות ברצף. מדוע חייב לקחת חבילה נוספת ומה המשמעות זה זה מבחינת הגנה מפני היריון אם אני לא ממשיכה לקחת עוד חבילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי לחפיסה חדשה בסיום הישנה. תהיי מוגנת רק מאמצע החפיסה החדשה ואילך

07/12/2019 | 11:50 | מאת: חשש מהקונדום

יום חמישי בלילה קיימנו יחסי מין. היא היתה מעלי ובאמצע הרגשתי משהו מוזר, ישר הוצאתי את איבר המין והקונדום היה בתוך הפות, הקצה שלו היה בחוץ כך שלא נכנס כלום לבפנים והוצאתי אותו ישר, אבל יש חשש שהאיבן מין היה בתוך הפות בלי הקונדום. לא הייתי קרוב לגמירה וכשהוצאתי את איבן המין הוא היה יבש, רק מרקם כמו שמוציאים מקונדום. אשמח אם תעזור. כי אנחנו ממש בלחץ. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ על פוסטינור

05/12/2019 | 10:59 | מאת: שנאל

שלום לקחתי גלולה בשעה 18:30 ובשעה 2 וחצי לפנות בוקר הייתב יציאה מימית (8 שעות עברו). לא ידעתי את מי לשאות אז לקחת ב2 וחצי גלולה נוספת ובבוקר בסביבות 10:15 שוב שלשלתי - שןב לאחר 8 שעות. האם אני מוגנת???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

שלום ד"ר, אני לוקחת כבר כמה חודשים טובים גלולת מרסלון, לוקחת באופן סדיר ללא פספוס של אף גלולה, בהפסקת החבילה קיבלתי מחזור וכבר התחלתי חפיסה חדשה לפני שבוע, בכמה ימים האחרונים יש לי בחילה בלילה והיום גם בבוקר, רציתי לדעת האם יש אופציה להריון גם במצב בו קיבלתי מחזור?( למרות שהסיכויים להריון אמורים להיות אפסיים) אך עדיין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי להריון אפסי. המשיכי בגלולות כסדרן

05/12/2019 | 07:01 | מאת: גניקולוגיה- הפסקת נטילת גלולות יאז

שלום, לפני כשלושה ימים הייתי אצל רופאת נשים על מנת להתחיל לנטול גלולות למניעת הריון, הרופאה נתנה לי מרשם לגלולות יאז, התחלתי את הגלולות ביום השני למחזור ומזה 3 ימים הכי בלתי נסבלים שהיו לי עד כה- יש לי בחילות וכאבי בטן חמורים, יש לי סחרחורות ואני מרגישה מאוד רע. חשוב לי לציין כי אני לא מקיימת יחסי מין, ורציתי לדעת האם אני יכולה להפסיק לנטול את הגלולות. זה עושה לי ממש רע והבנתי שצריך לקבל אישור מרופא.. הבעייתיות זה שאני חיילת ואין לי אפשרות לראות את הרופאה או כל רופא אחר בקרוב, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הפסיקי נטילת הגלולות

05/12/2019 | 00:49 | מאת: ליז

שלום. אני נוטלת גלולות יאז ואם יצא שאיחרתי בלקיחת גלולה אחת אפילו ברבע שעה מהשעה הקבועה - מתחיל לי דימום מהטבליה ה-20 בערך (פעילה). רציתי לשאול אם אקדים את הגלולה בשעה יכולה להיות תופעה דומה? (אני בתחילת חפיסה) תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יכולה להקדים בשעה ללא חשש