בניית כתר על שורש שלא טופל (פתוח)

דיון מתוך פורום  רפואת שיניים בהרדמה מלאה

15/08/2009 | 23:35 | מאת: אושרית

ד"ר צרני שלום רב, לפני כשנתיים פניתי לקבלת טיפול בשן טוחנת מס 26 עקב רגישות בשן זו. הרופא המטפל ביצע הארכת כותרת+ מבנה וכתר וללא טיפול שורש מלא לפני תחילת התהליך. בעקבות כך הדרדר מצב השן כתוצאה מדלקות באזור המדובר ובתוך שנתיים הוחלט שיש לעקור את השן וכך נעשה. מיותר לציין כי הטיפול נמשך מס חודשים ועלותו אלפי ש"ח שירדו לטמיון.כיום לאחר עקירת השן ישנו צורך בהרמת סינוס והרכבת שתל. לטענתו אבחן הרופא המטפל בכך שבוצע טיפול שורש ( מחוץ למרפאתו ) אולם "הטיפול בשורש השן לא היה מושלם וכי אחד השורשים לא טופל. הרופא התלבט האם לבצע חידוש טיפול שורש או לא עקב חשש כי הנסיון לבצע חידוש טיפול שורש עלול לסכן את שלמות השן. הוחלט בסופו של דבר לנקוט בגישת טיפול שמרנית ולא לבצע חידוש טיפול שורש עקב היות השן רגועה וללא סימפטומים. כמו-כן נעשה ככל הניתן על מנת להציל את השן הבעייתית ולמנוע עקירתה. ושאלתי היא: האם לא היה עליו לבצע טיפול שורש מלא לפני ביצוע הכתר? האם נכון היה לבצע כתר על שורש שטיפולו לא היה מושלם? האם לדעתך ישנו מקום לפיצוי / סבסוד עלות הטיפול הנדרש ( הרמת סינוס ושתל)?

לקריאה נוספת והעמקה
25/08/2009 | 18:33 | מאת: ד"ר נעמי צ'רני

שלום ממש לא הבנתי האם השן נעקרה או לא. כמובן שהיה צורך לבצע טיפול שורש שלם ולחכות לראות את החלמתה של השן לפני ביצוע מבנה וכתר. לשאלתך בקשר להרמת סינוס ושתל האם אי אפשר לבצע גשר בין שתי השיניים הסמוכות 25-27 כדי להמנע מטיפול מסובך ויקר כמו הרמת סינוס ושתל. בהצלחה

26/08/2009 | 19:55 | מאת: אושרית

שלום ד"ר, ראשית- המון תודה לתגובתך. לשאלתך וכפי שציינתי השן אכן נעקרה.. המרפאה שטיפלה בשן המדוברת המליצה על הרמת סינוס לאחר בחינת הפה ןהצילומים ובכל אופן הטענה היא כי לא ניתן לבצע גשר כי אין שן נוספת להיתפס עליה כי זו השן האחרונה.. האם ניתן להיפגש עימך לחוות דעת והמשך טיפול?

מנהל פורום רפואת שיניים בהרדמה מלאה