פוליפ בחלל הרחם וניתוח להסרה

דיון מתוך פורום  שרירני רחם - מיומות

27/08/2018 | 22:34 | מאת: יעל

שלום, האם מדובר בהרדמה מלאה או חלקית? או יותר נכון האם אפשר לתקשר איתי במהלך הפעולה? אני חוששת שבזמן הניתוח ירצו לעשות עוד דברים אם יראו משהו ללא האישור שלי. דבר נוסף: האם האזור לאחר ההסרה לא יהיה מצולק ויגרום למשל להפלות? שמעתי גם משהו על הידבקויות האם זה קשור? יש דרך להסיר פוליפ ללא היסטרוסקופיה, שמעתי על גרידה האם זה יותר ממומלץ? ושאלה אחרונה: אם אני כעת לא מתכננת הריון אפשר לדחות את הפרוצידורה המלחיצה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש המבצעים הסרת פוליפ בהרדמה ויש המבצעים ללא הרדמה. זה תלוי בגודל ובמיומנות. זו פעולה קצרה ופשוטה ואם חשוב לך להיות ערה כדי לשמור שלא יעשו לך דבר נוסף, זה די חבל ... האזור לא יהיה מצולק מאחר ובסיסו של פוליפ קטן ואינו משאיר צלקת, לא ניתן לבצע הסרת פוליפְבגרידה ולא כדאי לדחותְ אחרי הריון. הסירי דאגות מליבך. זה ממש כלום.

28/08/2018 | 20:21 | מאת: יעל

תודה. אבל קצת קשה לי לא להיות חרדתית מניתוחים והרדמות. לצורך העניין עשו לי גסטרוסקופיה כי היה לי מחסור בברזל ( זה היה לפני שעלינו על בעיית הפוליפ). וגם פה לקח שנה לשכנע אותי. פשוט חותמים על טופס אין כאן שאלה של מה אני מסכימה ומה לא. כולל ידעתי את כל מה שיכול לקרות כתוצאה מהפרוצידורה. ומה לעשות זה מלחיץ. אז אני שוקלת. אם אני לא טועה אז היה כתוב או שאמרו שאם יראו משהו פוליפ בגסטרו אז יכרתו. כאן זה רחם! נראה לי איבר יותר רגיש. וגם קראי על בנות שאחרי הניתוח היו להן דימומים. או כאבים

מנהל פורום שרירני רחם - מיומות