פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

71669 הודעות
48600 תשובות מומחה

מנהל פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

על מנת להתייעץ, לחלוק, לשתף ולשוחח, אתם מוזמנים לפורום פוריות - ייעוץ רגשי ותמיכה ולפורום פוריות חברתי; פורום פיריון האישה והפריה חוץ גופית מיועד לשאלות מקצועיות בלבד.

היי בת 29, אחרי שימוש של עשר שנים,הפסקתי גלולות בחודש פברואר. מאז המחזור לא סדיר. מחזור ראשון ב-18.4 , מחזור שני ב-7.6. בדיקות הורמונליות תקינות. ב-2.7 בדיקת ביוץ ביתית הייתה חיובית. שבוע לאחר מכן היה לי הכתמות חומות במשך כמה ימים. טרם קיבלתי מחזור, בבדיקת דם היום ה-21.7 בטא 6, מה זה אומר? מה עליי לעשות עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שאת עדיין לא בהיריון, ועל כן אם בייצת נראה שהווסת תגיע בקרוב.

בת 23 לא מעשנת , לאחר שימוש בגלולות. גילו לי לפני חודש פוליפ ממש קטן 3 מ"מ ברחם(גם את זה בקושי ראו בוודאות) הרופאה אמרה לי להשתמש באמצעי מניעה עד שאוציא אותו כי תכננו הריון. נקבע ניתוח לעוד חודשיים. השתמשתי בנרות שהחברה טוענת שזה עומד על 97% בשימוש נכון. למרות זאת נכנסתי להריון. האם יש סיכון כל שהוא? ניתן לעשות משהו במצב הנוכחי?

לקריאה נוספת והעמקה

לפוליפ כזה קטן, כמו שאת רואה, אין משמעות.

בהריון, לחץ דם גבוה בהריון , לפני הריון היה תקין 1.האם צריך לטפל כדי להוריד אותו, למה? 2. איך ניתן להוריד לחץ דם גבוה בהריון מעל 160/100? סמסטר שני האם ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם- אם כן אילו?

לקריאה נוספת והעמקה

1. צריך להוריד לחץ דם גבוה בהיריון כדי להפחית עומס מהלב ולמנוע סיבוכים מילדותיים. 2. ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם כמו אלדומין.

20/07/2019 | 22:46 | מאת: בר

עשיתי טיפול ראשון בivf שכשל 8 ביציות נשאבו 4 הופרו במיקרו.. הוחזר אחד לאחר יומיים את האחרים המשיכו לגדל במעבדה כשצילצלתי התבשרתי שהם לא שרדו כלומר נשארתי ללא מוקפאים האם ההתנהלות להמשיך לגדל עוברים עד חמישה ימים היא נכונה האם לא היה עדיף לנסות על כמה ולא על כולם ומה זה אומר על איכות הזרע שרק ארבעה הופרו מתוך שמונה ? אשמח לתשובה יש לי בדיקת זרע מהשבחה האם יש טעם לבצע בדיקת זרע ?

לקריאה נוספת והעמקה

ביחס לאחוז ההפריות, כדאי להתיעץ עם הרופא או אנשי המעבדה האם הם סבורים שהבעיה הייתה בזרע או בביציות. מקובל כיום שאין טעם להקפיא עוברים שלא מתפתחים באופן תקין במעבדה. זה חוסך בזבוז זמן מיותר בהחזרה של עוברים שממילא אין סיכוי סביר שיקלטו.

22/07/2019 | 09:22 | מאת: שאלה נוספת

האם יש טעם ללכת לivf שוב כשבפעם הראשונה לא נותרו שום עוברים אולי זו לא הדרך הטובה בשבילנו בעבר נכנסנו בהזרעות הפעם לא הצלחנו להכנס בהזרעות אך לא הצלחנו ליצר 2 ביציות במינון הנמוך יחסית שקיבלתי

כדאי לבחון את השאלה עם הרופא המטפל, שבידיו פרוטוקל הסטימולציה ודוח המעבדה.

20/07/2019 | 19:26 | מאת: אנה

שלום רב, אני עם שחלות פוליצסטיות עוברת טיפולי ivf איכות זרע מעולה..עברתי 2 מחזורים של ivf . לפני ארבעה ימים עברתי החזרת עוברים מוקפאים לא מרגישה כלום אבל יש הפרשות צהובות זה מעיד על משהוא שהטיפול לא הצליח..?! (מקבלת 2 קרינון .3 דופסטון.3 אסטרופם) מצב הרירית היה מעולה והוחזר 2 בלסטוציסט באיכות טובה מאוד . יש סיכוי שהתמיכה לא מספיק טובה?

לקריאה נוספת והעמקה
20/07/2019 | 19:28 | מאת: אנה

היי, שכחתי לציין שקיבלתי ביום ההחזרה מזרק אוביטרל וביום 3 להחזרה עוד מזרק אוביטרל...

הפרשות צהובות לא מעידות שהטיפול לא הצליח. נראה שאת מקבלת תמיכה מצוינת.

21/07/2019 | 07:29 | מאת: אנה

תודה רבה.. עוד שאלה כל הפעמים הקודמות היו לי עקצוצים בבטן וכאבי מחזור קלים אחרי כל החזרה ולא הצליח...עכשיו אני לא מרגישה כלום אני יודעת שזה לא אומר כלום אבל רוצה להיות בטוחה יותר האם צריך להיות תסמינים להשתרשות?

בד"כ אין.

23/07/2019 | 19:49 | מאת: אני

היי וסליחה על רוב השאלות .. עכשיו יש לי כאבים בבטן כמו מחזור והיה לי בבוקר קצת כתם ורוד בניגוב..! סליחה על התיאור אני מאוד מאוד מפחדת שהטיפול לא הצליח בבקשה תעזור לי בתשובה

קשה לדעת מתסמינים מהסוג שאת מתארת האם הטיפול הצליח.

27/07/2019 | 18:22 | מאת: אנה

שלום רב, הי לי ביום חמישי דימום קל והרופא אמרה להזריק פרונטוגסט יום כן יום לא עד בדיקת ההריון. האם הדימום מעיד על הריון? האם הפרונטוגיסט משפיע על רמת הבטא!?

הדימום לא מעיד על הריון. הפרונטוגסט לא משפיע על רמת הבטא.

ביצעתי טיפולי פוריות ונקלטתי להיריון. האם החישוב מבחינת שבועות ומעקב ההיריון הולך עפ"י תאריך השאיבה או עפ"י בדיקת אולטרסאונד ראשונה שביצעתי והערכת גודל העובר. יש פער של שבועיים בין התאריכים. לכן זה משפיע על כל מעקב ההיריון והבדיקות. על פי מה ללכת. מה נכון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני בד"כ מחשב לפי תאריך ההחזרה ועוד שבועיים.

עשיתי שאיבת ביציות לטובת שימור פריון (למעשה ללא החזרה כרגע). האם יש סיכוי להיכנס להיריון בקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה לאחר השאיבה ועד המחזור הבא?

לקריאה נוספת והעמקה

סיכוי תיאורטי יש, אבל אם קיבלת דקאפפטיל אז סביר שזה לא יקרה.

18/07/2019 | 12:28 | מאת: אריאנה

שלום היום הרגשתי כי אני מבייצת אך לא היה לי ווסת קודם לכן . האם זה יתכן ? היתה לי הפרשה מהנרתיק . האם יכול להיות מצב בו אני מבייצת אך אין דימום? עלי לצייו כי אין לי כאבים בבטן.

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ הדימום מתרחש שבועיים אחרי הביוץ.

18/07/2019 | 10:07 | מאת: חיה

האם הריון שהסתיים בשבוע 6 או 7 יכול ליפול לבד או שכדאי לעשות גרידה? פוחדת מכאבי ציטוטק. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה כל היריון ייפול בסופו של דבר מעצמו. עניין של זמן. כך גם ציטוטק - עם נותנים מספיק מנות חוזרות של ציטוטק זה תמיד מצליח. בד"F זה לא במיוחד כואב. גם לגרידה יש סיכונים כולל הרדמה כללית.

18/07/2019 | 16:20 | מאת: חיה

כמה זמן לוקח להריון ליפול? בממוצע?

באופן עצמוני בד"כ כמה שבועות עם ציטוטק מספר ימים.

שלום פרופ׳ זיידמן, בדרכ אני מקבלת מונופור בתחילת פרוטוקול ומגיעה לתוצאות יפות ביחס לגילי. בפרוטוקול האחרון קבלתי פרגובריס. היום הזרקתי לראשונה 450 מל, וזה עשה לי נורא לא טוב (דפיקות לב וקשיי נשימה שלא היו לי עם המונופור). האם אפשר ממחר, כלומר ביום השני של הפרוטוקול לעבור למנופור או שזה יכול לעשות נזק מבחינת התוצאות של הטיפול? תגובה איטית וכ׳ו.. זה ממש חשוב. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעבור למנופיור.

17/07/2019 | 15:15 | מאת: דינה

אני במעקב הריון.יש עובר ודופק. ברביעי שעבר נצפה עובר בגודל 2 ממ. בשני השבוע היה בגודל 6 ממ ביחידת ivf. היום כשהגעתי לקופה הוא היה לדברי הטכנאיות רק בגודל 4 ממ... הרופאה חושבת שההריון לא תקין והחזירה ליחידת ה ivf. יש דופק אבל הוא מעט איטי. האם מחכים במצב כזה לבדוק מה קורה? אני לא אסיים הריון עם דופק. זה אמור להפסיק מאליו אם אכן זה לא תקין? היתה לי האטה בעליות הבטא.

לקריאה נוספת והעמקה

מחכים במצב כזה עד שהדופק נפסק או חוזר להיות תקין.

17/07/2019 | 12:08 | מאת: שירלי

שלום, אני בטיפולי IVF לפני שאיבה. אתמול ביצעתי בדיקת דם והאסטרידיול היה 2904 והפרוגרסטרון 0.7 היום חזרתי על הבדיקה והאסטרידיול ירד ל1817 והפרוגרסטרון ירד לפחות מ0.64. בטיפול הקודם גם היתה לי ירידה באסטרידיול ובשאיבה התברר שכבר בייצתי. מה הסיכוי שזה קרה שוב ומה מומלץ לעשות בשלב זה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיכוי לא קטן שמתחיל ביוץ. אפשר לחזור על הבדיקות לפני השאיבה.

17/07/2019 | 11:42 | מאת: תמי

לגבי שינויים גנטיים שקיימים בתינוק שנוצר בivf- ראיתי שענית לשואלת שיש הבדל גדול בין הריון טבעי ללא טבעי. האם כולנו בטיפול הזה לוקחות סיכון גדול שיהיו מומים? אני באופן אישי עשיתי בדיקה מורחבת של 219 מחלות של טבע פלוס יעוץ גנטי בפרטי ובציבורי, אבל אם מדובר בשינויים אפיגנטיים, איך יעוץ כזה עוזר לי?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בסיכון קטן, שחלקו הגדול נובע מהמאפיינים של המטופלים ולא מהטיפולים עצמם. ברור שעדיף להרות באופן טבעי, כאשר ניתן, מאשר לעשות טיפולים. לכן מומלץ בחום לסיים להרות לפני גיל שלושים ולהיות בריאים לחלוטין תמיד. מי שלא מצליח לעמוד בכך, יכול לצמצם חלק גדול מהסיכון על ידי מעקב היריון מודרני.

17/07/2019 | 09:58 | מאת: אוראל

שלום אני בת 28 בעלי 30 מנסים שנה פלוס להכנס להריון.. אצלי הכל בסדר ב"ה אך רציתי להתייעץ לגביי בדיקות זרע שלו . האם יש טעם בהזרעה אחרי נתונים כמו שלו. הבדיקה נעשתה בטוח שבועיים.. מצרפת אותם תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
17/07/2019 | 10:21 | מאת: אוראל

כמה פרטים עשיתי הזרעה לפני שבוע אך הבנתי שהטיפול הזה לא הכי עוזר..הבדיקה זרע ראשונה נעשתה ע"י הוצאת זרע מהגוף לכן נפח נמוך. בדיקה שניה מורפולגיה ייותר גרוע {שימוש קונדוןם הלכתי} ..האם כל הנתונים לא טובים ? ועוד שאלה האם זה נכון היה להזריק אוביטרל יום לפני הביוץ ולאחר 24 שעות לעשות הזרעה.. נתוני בדיקות זרע צמיגיות נורמלי p.h 7.8 נפח 1.1 ריכוז 22x 10 (6) תנועה 64 פרוגרסיבת 53 מקומית 11 ללא תנועה 36 לןקיציטים 0 x עשר בריבוע {6} אגלונטמיה שלילת totle motile 15.4X 10 ׂ{6ׁ} ,תאים תקינים 2 פתלוגיות ראש 90 פתלוגיות זנב 8 בדיקה שנייה צמיגיות נורמלי p.h 7.8 נפח 4 ריכוז 28x 10 (6)\ תנועה 64 .פרוגרסיבית 58 מקומית 6 ללא תנןעה 36 לןקיציטים 0 x עשר בריבוע {6} אגלונטמיה שלילת totle motile 72.X 10 ׂ{6ׁ} תאים תקינים 1 פתלוגיות ראש 93 פתלוגיות זנב 6 קראתי על בדיקות זרע, שיש כמה נתונים ש"מפצים"על המרפולגיה .האם כדי לבזבז זמן בהזרעות אם נתונים כאלה..תודה רבה!!!!!

זרע שבהחלט מתאים להזרעות. זה נכון היה להזריק אוביטרל יום לפני הביוץ ולאחר 24 שעות לעשות הזרעה, מאחר שהביוץ יכול באופן טבעי להקדים.

16/07/2019 | 22:43 | מאת: סיגל

שלום אני 4 חודשים אחרי לידה . בת 44 לידה של תרומת ביצית עקב רזרבה שחלתית ירודה . במהלך 4 חודשים קיבלתי ווסת חודש לאחר הלידה במשך יום וזה היה טיפטוף. וקבלתי שוב ווסת במשך יום טיפטוף בתחילת החודש. אני חשה תופעות של גיל המעבר : הזעות בלילה , עצבנות, חוסר שקט, אי יכולת לישון בלילה במשך 3 שעות לפעמים . ולאחרונה גם בכי מידי פעם (מה שלא אופייני לי בכלל). חוסר חשק מיני. עברתי בדיקה הורמונלית FSH שלי 66.1 LH שלי 52 E-2 שלי 413 בלוטת התריס תקינה . קיבלתי לפני כשבוע גלולות פרוגרלוטון . רציתי לדעת : 1.האם אני בפרימנפאוזה או כבר בגיל המעבר? 2.האם המצב שלי ישתפר וכמה זמן יקח? והאם הוא לנוכח מצבי ההורמנלי ? אודה לעצתך בעניין אני ממש מבואסת מהמצב . תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

1. נראה כמו כמו מנופאוזה. 2. בד"כ כמה שנים. הורמןנים בהחלט יכולים מאד להקל עליך.

היי , אני ביום השלישי לאחר החזרה של עובר אחד אני מרגישה כאבים בחזה, לחץ ברחם, דקירות קלות בשחלות ו יש נגיעות של דם. מה זה אומר? אני צריכה ללכת להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

תסמינים קלים שכיחים, תסמינים במידה חמורה מחייבים בדיקה.

16/07/2019 | 16:23 | מאת: א

שלום פרופ' לפני שבועיים וחצי ביצעתי הפלה ע"י ציטוטק בשתי מנות, ביום ראשון האחרון(שבועיים אחרי המנה הראשונה) נעשתה ביקורת והכל תקין ללא שאריות. לגבי הווסת הרופאה אמרה שהרירית עדיין דקה ולא תלת שיכבתית ולכן יש עוד זמן לווסת כמו שבועיים או יותר. היום, יומיים אחרי הביקורת התחיל דימום רציני כמו ווסת ויותר עם קרישי דם קטנים וכו'. עלי ליבדוק זאת או שזה הגיוני שהווסת מופיע שבועיים וקצת אחרי ההפלה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הגיוני שיהיו דימומים לא סדירים אחרי הפלה

15/07/2019 | 20:47 | מאת: רינת

אני לאחר ניתוח קיסרי, אמרו לי להגיע לביקורת בעוד 6 שבועות שאלות: 1. מה בודקים בביקורת זו? האם כל רופא נשים יכול לבצע את הבדיקה או שעדיף בבית חולים שבו בוצע הניתוח? 2. רוצה ללדת שוב בקיסרי - האם מספיק לחכות 6 חודשים עד שאכנס שוב להריון או שאפשר פחות מ6 חודשים? 3. האם יבצעו חתך בחתך הקודם גם בעור וגם ברחם?

לקריאה נוספת והעמקה

1. שהרחם מכווץ וריק. כל רופא נשים יכול לבצע את הבדיקה. 2. מליצים להמתין לפחות חצי שנה. 3 כן, ככל הניתן.

15/07/2019 | 09:52 | מאת: דורית

בעשרה ביולי עשיתי בדיקת בטא והיא היתה 13 אלף. היום ב15 ביולי היא רק 17 אלף. יש שק הריון ועובר ודופק... האם יש סיבה לדאוג כשאין הכפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ לא. השאלה למה נדרשת לבדיקה.

15/07/2019 | 10:58 | מאת: דורית

לא באמת נדרשתי. זה הריון ivf מתרומה. האחיות עושות כענין שבשגרה. הפרוגסטרון היה 74.

אז כנראה שהבדיקה לא הייתה נחוצה.

15/07/2019 | 04:08 | מאת: קאלי

שלום רב, האם היית ממליץ על בדיקת era לאחר 4 החזרות מתרומה שנכשלו? (עוברים מדורגים כולם aa, ba, רירית יפה, היסטרו' תקינה, us תלת מימד תקין). תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ניתן לשקול זאת.

14/07/2019 | 15:08 | מאת: מלי

שלום, ביום ה- 7 למחזור קיבלתי את התוצאות הבאות : lh - 5.1 IU/L ESTRADIOL E2- 175 pmol/L FSH -7.3 IU/L PROGESTERONE - 1.4 nmol/L TSH- 4.75 mIU/L TESTOSTERONE- TOTAL - 0.85 nmol/L T4- FREE - 13.3 pmol/L תוצאות ביום ה- 21 למחזור: lh - 5.1 IU/L TESTOSTERONE- -31.7 nmol/L prolactin-479 האם הערכים תקינים? הרופא נשים טוען שיש לי בעיה קלה בבלוטת התריס ושאלך לבירור, האם זה יכול הוות בעיה להכנס להריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הברור קשור להיריון שם TSH גבוה עלול להוות בעיה.

14/07/2019 | 17:54 | מאת: תודה על התגובה

ולגבי שאר הערכים, האם תקינים? תודה

כן

1.האם לחץ דם גבוה בהריון שליש 3 של 170/100 וחלבון בשתן של 300 מ"ג בערך וחו מזה שום תלונות נחשב לרעלת חמורה שיכולה לגרום למות עובר ברחם? 2.האם בדיקה פתולוגית של השיליה יכולה לקבוע אם סיבת המוות היתה מרעלת זו? 3.אילו סיבות נוספות למות עובר יכולה הבדיקה הפתולוגית של השיליה להעלות?

לקריאה נוספת והעמקה

1. כן 2. לעתים כן. 3. זיהומים, דלקות.

14/07/2019 | 00:18 | מאת: א

שלום פרופ' עובר שבוע 10+2 בגודל 8+2 ללא דופק, הפלה ע"י ציטוטק. כעבור שבוע בביקורת, השק יצא ונישארו שאריות וניתן לי מנה נוספת של הציטוטק. כעת שבועיים אחרי ההפלה יש לי כבר כמה ימים ריח מסריח נורא (בלשון המעטה) מהנרתיק והפרשות חומות. ממה זה יכול להיות? האם יש לי ממה לחשוש? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להיבדק, זה נשמע חריג.

14/07/2019 | 17:28 | מאת: א

תודה רבה. הייתי היום במיון לביקורת והרופאה אמרה שאין שאריות ברחם והריח יכול להיות מדם ישן נרתיק שהיתעפש. ולטענתה אין ריח חריג. אני עדיין מרגישה ריח נורא ומנקה ממש יסודי שם. לדעתך פרופ' התשובה נשמעת הגיונית? האם יש עוד בדיקות שכדאי לבצע? תודה רבה

נשמע הגיוני.

13/07/2019 | 10:47 | מאת: דנית

שלום לך/ן מתקרבת לגיל 45(בעוד 3 חודשים)ויש 2 ילדים בן ובת. עשיתי לפני חודשיים טיפול הפריה שכשל. גם אם הפרופיל ההורמונלי שאעשה אם אקבל ןןסת בשבועיים הקרובים יהיה לכאורה סביר,אני מניחה שאין טעם שאעשה הפריה נוספת מכיוון שההשקעה והמאמץ הנדרשים לא"שווים"את התמורה שהיא סיכוי של אחוז אחד או אחוזים בודדים במקרה הטוב להריון תקין. ובמקום הפריה חשבתי בנסיבות אלה לעשות מעקב זקיקים ואוביטרל לפני הביוץ. מה דעתך/ן?יש הצעה אחרת או נוספת? הערה-אין כוונה לעשות תרומת ביצית.

לקריאה נוספת והעמקה

זו בהחלט אפשרות.

11/07/2019 | 16:52 | מאת: מיכל

שלום, לפני 10 ימים עברתי החזרת בלסטוציסט. נמנעתי מיחסי מין כל הזמן הזה, אבל הלילה היתה לי אורגזמה לא רצונית (בשינה). האם זה יכול לפגוע בקליטת העובר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

11/07/2019 | 16:24 | מאת: עדי

שלום רב, אני סובלת מכאבים בעת קיום יחסים ואשמח לדעת האם מין אוראלי לפני כן עלול להפחית את הסיכויים להיכנס להריון (קראתי שרוק יכול להפחית את הסיכויים). במידה וכן, האם יש פתרון אחר שלא יפגע בסיכוי להרות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מין אוראלי לפני כן לא יפחית את הסיכויים להיכנס להריון. הרוק בעייתי רק כאשר טובלים את הזרע כולו ברוק, דבר שלא קורה בפועל.

כבר יומיים יש לי מעט הפרשות של מה שנראה כמו דם קרוש באחת הפעמים ובפעם השנייה מעין ריר שחור... כנראה גם הוא דמי. הרופא הוסיף לי שני דופסטון ליום ואמר שאם נמשך לעבור לזריקות. זה סביר? יש סיבה להילחץ? שבוע שש פלוס חמש. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נדיר שיש הפרשות דמיות בתחילת ההיריון.

שלום. אני בת 40 נשאית BRCA1, כרגע בהריון ראשון, הריון טבעי. אני עתידה לעבור בקרוב ניתוח קיסרי ובאותו ניתוח כריתת שחלות מניעתית (בעקבות המלצת הרופאים אצלם אני במעקב של הנשאות). עשיתי בעבר הקפאת ביציות ע"מ שאוכל להרות שוב לאחר מכן. האם יש אפשרות לשימור ביציות גם במהלך כריתת השחלות? האם יש ביציות בכלל בזמן הריון? (אני מניחה שלא) או שאפשרי לייצר אותן מהשחלה באופן מלאכותי? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

יש אפשרות לשימור ביציות לפני כריתת השחלות. אבל לא במהלך הניתוח. לא ניתן ייצר ביציות באופן מלאכותי.

אחרי החזרה? או בשל התכווצויות ברחם? והאם שיעול יכול לגרום לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

תיאורטית זה אפשרי, אבל באופן מעשי המסה (משקל) שלהם כל כך קטנה שזה כנראה לא קורה הרבה.

10/07/2019 | 22:58 | מאת: לירון

בת 39 עם amh 2. האם ערך תקין? מה זה אומר על הרזרבה?

לקריאה נוספת והעמקה

ערך תקין, שמצביע על רזרבה שחלתית מתאימה לגיל.

10/07/2019 | 22:55 | מאת: לירון

האם ניתן להכנס ולשאת הריון עם אדנומיוזיס?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן

האם שני כדורי דופסטון, שני קרינון וארבעה כדורי אסטרופם זו תמיכה טובה בהריון בגיל מבוגר? אשמח לדעת. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

כן.

10/07/2019 | 13:48 | מאת: אנונימית

שלום פרופ' זיידמן, בת 42, בטיפולי IVF כשנה פלוס. טיפול אחרון עם מיון זרע הניב הריון משמח עד שבוע 9 - הפלה בגרידה (ללא דופק) באפריל. קיבלתי וסת 4.5 שבועות אחרי ההפלה ומאז כל 3 שבועות בערך (סדיר אצלי) אך הביוץ אינו סדיר. ביצעתי מעקבי זקיקים ובדיקות דם כדי לבצע החזרת מוקפא. החודש הזה היה לי דימום מאסיבי של 6 ימים (בד"כ 3) וביום 8 אין זקיק (בטבעי מבייצת ב-9-11) וההורמונים משובשים: E2= פחות מ-100 פרוגסטרון=1.5 LH= 31 אציין שעד לפני כחודש הייתי לוקחת DHEA במינון 75 מ"ל. האם זה קשור ? האם לחזור לקחת ? ומה עוד יכולה להיות הסיבה לאי עליית האסטרוגן בשלב הפוליקולרי? המון תודות, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

החודש תחילת הביוץ מתעכבת אצלך. לא נראה לי שיש לכך קשר לנטילת ה- DHEA.

09/07/2019 | 16:27 | מאת: דניאלה

שלום! עברתי החזרת 2 מוקפאים ב-10 ביוני. ב23 ביוני בטא חיובית 61. היום בבוקר - 9 ביולי - בטא 9300. אני בערך בשבוע 6 פלוס 3 לדברי הרופא שלי. בחמישי בשבוע שעבר היה שק הריון בגודל 6 ממ ללא תוכן ברור. היום בשלישי נצפה שק בגודל 12 ממ עם הד עוברי ושק חלמון. טרם נצפה דופק. האם יש סיכוי להריון כזה? האם יש סיכוי שזו השתרשות מאוחרת ודופק ייצפה בהמשך שבוע שש? אשמח לשמוע מה אתה חושב. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר שגיל ההיריון מדויק בטיפולי ההפריה יש לצפות לראות דופק לאחר שבוע שש. עם זאת, תמיד כדאי להמתין כמה ימים ולחזור על הבדיקה אולי באמת היה חישוב לא מספיק מדויק.

10/07/2019 | 09:38 | מאת: דניאלה

הבוקר נצפה דופק. הטכנאית אמרה שמתאים לשבוע חמש פלוס חמש. זה בסדר? זה באמת קורה בivf?

יכול לקרות בטווחים קצרים של מספר ימים. לכן מתעקשים לחוור על הבדיקה.

אני מקווה שכן. קיים עדיין סיכוי קטן.

09/07/2019 | 15:19 | מאת: -

שלום רב ד"ר, עברתי היום שאיבה של ביציות (טיפול ivf ראשון). שאבו לי 24 ביציות וביום ראשון אדע את מספר הביציות שהופרו. מאחר ומדובר בכמות רבה שהשפיעה מן הסתם על רמות ההורמונים בדם, הוחלט על הקפאת עוברים והחזרה שתבוצע רק בחודש הבא. ניסיתי לחפש מידע באתר ובאינטרנט על התהליך אבל לא הצלחתי למצוא משהו ממש מפורט. אני יודעת שקובעים את הפרוטוקול לכל אישה לפי המצב שלה אבל אשמח להבין קצת יותר איך התהליך נעשה. אני בת 35 והמחזור הטבעי שלי אינו סדיר, והורמונים נמוכים יחסית. כך שאני מניחה שאקבל תמיכה הורמונלית בתהליך. עובי הרירית שלי הוא טוב והיא מתעבה יפה גם באופן טבעי. הבנתי שאת ההחזרה עושים לפי גיל העובר. כלומר אם העובר בן 3 ימים, אז יחזירו אותו 3 ימים אחרי הביוץ. האם הבנתי נכון? מן הסתם אני מניחה שבמעקבים מתפתח זקיק ומתרחש ביוץ. האם הביוץ הזה לא מפריע להשתרשות העובר שמוחזר? האם זה לא יגרום לקבלת וסת במקביל להשתרשות ולפגיעה בהשתרשות? אשמח אם תוכל להסביר לי קצת יותר על התהליך. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הבנת נכון, את ההחזרה עושים לפי גיל העובר. כאשר עושים הכנה עם הורמונים מקפידים לוודא בעזרת בדיקות דם שלא התרחש ביוץ עצמוני, שבהחלט עלול לשבש את מועד החזרת העוברים המופשרים.

09/07/2019 | 13:52 | מאת: אדוה ר.

שלום רב, התחלנו לפני כ- 9 חודשים לנסות להיכנס להריון. לאחרונה ביצעתי בדיקות דם במטרה לברר 2 הפלות שהתרחשו בשבוע 5 במשך תקופה זו. אני בת 34, יש לי ילדה אחת בת שנה וחצי שנולדה בלידה רגילה ומהלך הריון תקין. בריאה בדרך כלל וללא תלונות בריאותיות. תוצאות הבדיקות הראו חשד לתסמונת אנטי פוספוליפידים והן מצורפות כאן בהמשך. אני לאחר התייעצות עם רופא נשים מומחה לפריון ולאחר התייעצות עם המטולוג. העמדות של שני הרופאים מנוגדות במעט, אני אוספת עוד דעות ועוד חוות דעת לפני שאני מחליטה כיצד להמשיך : 1. עמדת ההמוטולוג- ישנו חשד ל APLAS. על מנת לאמת את קיום התסמונת עליי לבצע בדיקות חוזרות בעוד 3 חודשים. במידה וגם בדיקה זו תעלה את אותם מדדים בעייתיים ניתן לאמת את התסמונת. מרגע האימות יש לקחת אספירין עד להריון וזריקות קלסקן בזמן ההריון ומשכב הלידה. לדעת ההמוטולוג יש להמתין 3 חודשים ולא להיכנס להריון משני טעמים, האחד שנוכל לאמת שאכן ישנו APLAS והשני הוא שהבדיקה הראשונה עשויה להיות מוטה בשל זיהום ויראלי וכן ייתכן שהבדיקה השנייה תצא תקינה. אם לא אחכה בכניסה להריון נצטרך לפסוק לחומרה ולקבל אספירין וקלסקן בכל מצב. 2.עמדת הגניקולוג מומחה לפריון- APLAS נפוץ, אין טעם לחכות, נתחיל מיד עם אספירין ומרגע הכניסה להריון נבצע זריקות קלסקן. מגדיר את ההפלות כהריונות כימים בשל השלב המוקדם בו התרחשו. במקביל הפנה אותי לבדיקת דם לפרופיל הורמונלי,מעקב זקיקים והפנה את בעלי לבדיקת איכות הזרע. 3.דעתה של רופאת המשפחה- אם נעשה בדיקה חוזרת והכל ייצא תקין ובנורמה, עדיין קשה להתעלם מהבדיקה הראשונה, ולהתעלם מזה שהיו 2 הפלות. אז שאלתי היא מה דעתך מנקודת מבט של מומחה לפריון, להמתין או לא. קבעתי תור לעוד חוות דעת אצל פרופ' מומחה לפריון, אבל היא רק עוד חודשיים. להלן תוצאות הבדיקות: זוהי הסרולוגיה: FIBRINOGEN 603, ערך מקסימלי של הנורמה 530 APTT-Sec 36, ערך מקסימלי של הנורמה 35 INR בנורמה A.B2 GLYCOPROTEI IGG 86.2, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGA 25.6, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGG 81.5, ערך מקסימלי של הנורמה 20 RNP Index 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 RNP Index A 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 DNA (ds) Ab borderline 9.0 ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Positive by Bioplex ANA PATTERN NEGATIVE ANA TITER NEGATIVE DNA Ab CONF Negative RNP 68 <0.2 SmRNP <0.2 SSA-60 <0.2 SSA-52 <0.2 CHROMATIN 0.3 Index Anti Jo-1 Ab <0.2 Scl-70 Ab <0.2 ANTICENTROMERE Ab<0.2 SSA (Ro) SINGLE <0.2 SSB(La) SINGLE <0.2 RIBOSOMAL P Ab<0.2 ספירת דם תקינה. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
09/07/2019 | 14:07 | מאת: אדוה ר.

בשאלתי מצאתי מספר טעויות הקלדה מתקנת את השאלה כאן למטה: התחלנו לפני כ- 9 חודשים לנסות להיכנס להריון. לאחרונה ביצעתי בדיקות דם במטרה לברר 2 הפלות שהתרחשו בשבוע 5 במשך תקופה זו. אני בת 34, יש לי ילדה אחת בת שנה וחצי שנולדה בלידה רגילה ומהלך הריון תקין. בריאה בדרך כלל וללא תלונות בריאותיות. תוצאות הבדיקות הראו חשד לתסמונת אנטי פוספוליפידים והן מצורפות כאן בהמשך. אני לאחר התייעצות עם רופא נשים מומחה לפריון ולאחר התייעצות עם המטולוג. העמדות של שני הרופאים מנוגדות במעט, אני אוספת עוד דעות ועוד חוות דעת לפני שאני מחליטה כיצד להמשיך : 1. עמדת ההמוטולוג- ישנו חשד ל APLS. על מנת לאמת את קיום התסמונת עליי לבצע בדיקות חוזרות בעוד 3 חודשים. במידה וגם בדיקה זו תעלה את אותם מדדים בעייתיים ניתן לאמת את התסמונת. מרגע האימות יש לקחת אספירין עד להריון וזריקות קלקסן בזמן ההריון ומשכב הלידה. לדעת ההמוטולוג יש להמתין 3 חודשים ולא להיכנס להריון משני טעמים, האחד שנוכל לאמת שאכן ישנו APLS והשני הוא שהבדיקה הראשונה עשויה להיות מוטה בשל זיהום ויראלי וכן ייתכן שהבדיקה השנייה תצא תקינה. אם לא אחכה בכניסה להריון נצטרך לפסוק לחומרה ולקבל אספירין וקלקסן בכל מצב. 2.עמדת הגניקולוג מומחה לפריון- APLS נפוץ, אין טעם לחכות, נתחיל מיד עם אספירין ומרגע הכניסה להריון נבצע זריקות קלקסן. מגדיר את ההפלות כהריונות כימים בשל השלב המוקדם בו התרחשו. במקביל הפנה אותי לבדיקת דם לפרופיל הורמונלי, הפנה למעקב זקיקים והפנה את בעלי לבדיקת איכות הזרע. 3.דעתה של רופאת המשפחה- אם נעשה בדיקה חוזרת והכל ייצא תקין ובנורמה, עדיין קשה להתעלם מהבדיקה הראשונה, ולהתעלם מזה שהיו 2 הפלות. אז שאלתי היא מה דעתך מנקודת מבט של מומחה לפריון, להמתין או לא. קבעתי תור לעוד חוות דעת אצל פרופ' מומחה לפריון, אבל היא רק עוד חודשיים. להלן תוצאות הבדיקות: זוהי הסרולוגיה: FIBRINOGEN 603, ערך מקסימלי של הנורמה 530 APTT-Sec 36, ערך מקסימלי של הנורמה 35 INR בנורמה A.B2 GLYCOPROTEI IGG 86.2, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGA 25.6, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGG 81.5, ערך מקסימלי של הנורמה 20 RNP Index 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 RNP Index A 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 DNA (ds) Ab borderline 9.0 ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Positive by Bioplex ANA PATTERN NEGATIVE ANA TITER NEGATIVE DNA Ab CONF Negative RNP 68 <0.2 SmRNP <0.2 SSA-60 <0.2 SSA-52 <0.2 CHROMATIN 0.3 Index Anti Jo-1 Ab <0.2 Scl-70 Ab <0.2 ANTICENTROMERE Ab<0.2 SSA (Ro) SINGLE <0.2 SSB(La) SINGLE <0.2 RIBOSOMAL P Ab<0.2 ספירת דם תקינה. תודה רבה מראש

יש הגיון בדברי ההמטולוג, שלעתים קרובות בדיקה חוזרת תקינה, מאחר שהנוגדנים לפוספוליפידים יכולים לעלות באופן חולף בגלל תגובה הגוף לגירויים שונים. במידה והבדיקות יחזרו לנורמה תשתחררי מצורך לקחת במשך שנה קלקסן ואספירין, שלעתים קרובות חסרי תועלת במצבים של הפלות חוזרות שבעיקר נובעות מסיבות גנטיות.

09/07/2019 | 11:56 | מאת: יונית

שלום בבדיקת דם האחרונה היה לי fsh גבוה 16. הבנתי שזה מעיד על רזרבה שחלתית נמוכה. האם זה משפיע על סיכוי כניסה להריון טבעי, או ל ivf האם כדאי לי להשתמש בביציות שהקפאתי או לעשות בדיקה נוספת של amh או מידע אחר שיכול לעזור לי להבין. תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

המשמעות תלויה בגילך, אבל ביצוע AMH יכול לעזור להבהיר את מצב השחלות.

08/07/2019 | 19:58 | מאת: א

שלום פרופ' הריון IVF שבוע 10+2 ללא דופק הפלה ע"י ציטוטק דרך הנרתיק, שבוע אח"כ בביקורת ניראה ששק הריון יצא והרירית כמעט חזרה לעצמה אך ניראו שאריות הריון בגודל מקסימלי של 15 מ"מ וניתן לי שוב מנה של 4 ציטוט דרך הנרתיק. כעת יומיים אחרי כמעט ולא ניראה דימום ואין לחץ וכאבים כמו הפעם הקודמת האם זה תקין והרחם מתרוקנת? ומתי אני אמורה לקבל בערך את הווסת? תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה תקין והשאריות יצאו בד"כ עם הווסת שתגיע בעוד 4-6 שבועות.

09/07/2019 | 20:15 | מאת: א

תודה על המענה. שאלתי היא האם לדעתך המיקצועית היה כדאי לקחת את המנה השנייה של הציטוטק שכבר לקחתי (כאמור היו שאריות של עד 15 מ"מ). תודה רבה

אין צורך. זה יצא לבד עם התפרקות הרירית בווסת.

08/07/2019 | 13:16 | מאת: אדווה

אני בחודש הפסקה אחרי טיפול IVF חמישי, אני שבוע לפני קבלת המחזור והתחלת סבב חדש. אני מרגישה לחצים ברחם, תחושה כמו לאחר החזרה. האם זה נורמלי? ו צורך בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע נורמלי כאשר הווסת מתקרבת.

שלום רב, הוחזרו לי עוברים מוקפאים בני 3 ימים לאחר בחוץ טבעי. היום, יום ה-11 עשיתי בדיקת בטא ויצא שלילי. האם זו התשובה הוודאית? ייתכן כי זה עוד מוקדם? להמשיך עם התמיכה או להפסיק? (2 דוספטון ו-1 קרינון)

לקריאה נוספת והעמקה

זה כנראה ודאי אבל אם יש לך ספק אפשר לחזור על הבדיקה כעבור יומיים.

07/07/2019 | 16:23 | מאת: אנונימי

היי, ביום ראשון שעבר 30.6 החזרתי עובר מוקפא יום 5. המחזור היה טבעי ורק אוביטרל לביוץ.. חוקחת לתמיכה קרינון אחד ביום ויום אחרי החזרה הזרקתי דקפפטיל חד פעמי. היום עשיתי בדיקה לבדוק את רמת הפרוגסטרון ויצא 23. האם זה נחשב נמוך? אציין שהמחזור טיפול הקודם היה החזרה על בסיס הורמונלי, קיבלתי הרבה יותר תמיכה והיה הריון כימי.. הפרוגסטרון היה דומה שבוע אחרי ההחזרה וגם היה כ20. האם זה נחשב תקין? אולי בגלל זה הריון הקודם לא שרד? האם שווה להעלות את התמיכה עכשיו חוץ מקרינון אחד?

לקריאה נוספת והעמקה

הקרינון לא נמדד בבדיקת הדם אבל תומך ברחם באופן מספק בד"כ. אם את מוטרדת תוסיפי קרינון נוסף, בוקר וערב.

08/07/2019 | 12:28 | מאת: אנונימי

הבוקר קיבלתי מחזור.. הבטא צריכה להיות ביום חמישי. הרופאה ביקשה שאמשיך עם התמיכה ואוסיף עוד קרינון אחד בערב עד הבטא. למה? מה הסיבה להמשיך את התמיכה?

בגלל הספק שאולי זה לא באמת מחזור.

07/07/2019 | 12:29 | מאת: אנונימית

שלום פרופסור יקר, בגיל 28 על רקע אי פריון בלתי מוסבר ילדתי את התינוק שלי באמצעות ivf באסותא רמת החייל בזכותך! עובר קפוא בן 6 ימים. לאחרונה קראתי פוסטים על שינויים אפגנטיים אצל עוברים מוקפאים בשלב הבלסטוציסט.. מה שגרם לי לדאגות ולתהיות על עתיד הבריאותי של התינוק שלי.. רציתי לדעת האם יש חשש לבריאותו של התינוק שלי בעתיד בעקבות השינויים הנ"ל? מכיון והוא נולד בדרך שבה ציינתי.. אודה לתשובתך הכנה..

לקריאה נוספת והעמקה

יש חשש בדומה להיריון טבעי ולכן מקובל לעשות סקירת מערכות ולעתים גם דיקור מי שפיר במהלך ההיריון.

07/07/2019 | 14:26 | מאת: אנונימית

הכוונה שלי לאחר הלידה.. האם השינויים האלו משפיעים בטווח הרחוק בעתיד? האם יש סיכוי מןגבר למחלות חלילה למינהם? או שאין זה שונה מהריון רגיל?

לא זה שונה במידה רבה מהריון רגיל.

07/07/2019 | 15:16 | מאת: סמנתה

אשמח לדעת על אילו שינויים מדובר...?

אני ממליץ שתפני ליעוץ גנטי מסודר, מאחר שלא ניתן לסכם זאת באופן מאוזן במספר משפטים.

07/07/2019 | 11:59 | מאת: א.פ"ת

שלום פרופ' דניאל זיידמן אישתי בשבוע 21 +1 של ההריון ביום שני שעבר היא ביצעה' דיקור מי שפיר,ונאמר לה שיש לה שיליה' נמוכה. מתי מצב זה ישתנה,והשיליה' תיהיה גבוהה יותר? האם במצב הנתון אסור לקיים יחסי אישות? לתשובתך אודה. יום טוב א.

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ היחס של מיקום השליה לצוואר הרחם ישתנה עד הלידה. לגבי יחסי אישות, זה תלוי האם השליה מכסה את הפתח והאם היו אירועים של דימום לדני.

08/07/2019 | 15:46 | מאת: א.פ"ת

היו מידי פעם הפרשות חומות ולעיתים קצת דמיות וזה פסק. עדיף לא לקיים יחסי אישות בתקופה הזו ?

כדאי להתייעץ עם הרופא שבדק אותכם.

06/07/2019 | 23:42 | מאת: א

מוזמנת להחזרת מוקפאים ביום שני. שימוש באסטרופם. לפי הוראות שקבלתי הייתי צריכה להתחיל לקחת קרינון מיום שישי פעמיים ביום. פשוט שכחתי.אבל ביום שישי לקחתי רק פעם אחד ביום. האם שיבשתי משהו? האם אני צריכה להיות מודאגת שהביוץ לא קרה בזמן המתאים להחזרה? אני מודאגת. תודה

זה בד"כ לא משפיע במידה רבה, אבל כדאי לידע את הרופא המטפל.

כמה זמן לאחר עובר מוקפא בלסטוציסט ניתן לעשות בדיקת הריון ביתית?או בדיקת דם בטא.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה ביתית כעבור שבועיים בדיקת דם כעבור 10-12 יום.

05/07/2019 | 19:39 | מאת: תמר

פרופסור שלום עשיתי בדיקת ציפ גנטי, הכל יצה תקין, חוץ מחלבון עוברי שמעט גבוה, 2.56 mom, עמרו לי לעשות סכירה מכווונת שאלה האם סקירה 100% ישלול מומים? האם יש נשים שבמי שפמר יצה חלבון עוברי גבוה ונולדו ילדים בריאים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

סקירה לא תשלול 100% מהמומים, אך תשלול את רובם. יש נשים רבות שבמי שפיר יצא חלבון עוברי גבוה ונולדו ילדים בריאים.

05/07/2019 | 18:01 | מאת: Mori

שלום, כשבוע לפני החזרה חטפתי התקררות. משתעלת נורא חזק ומתעטשת המון. אני שלושה ימים לאחר החזרה והשיעול לא עוזב אותי. אני חוששת שהוא עלול לגרום לבעיות בקליטה ולכווץ את הרחם. האם שיעול חזק משבש השרשת הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שיעול חזק לא משבש השרשת הריון.

05/07/2019 | 10:52 | מאת: ענת

האם זה אפשרי שיש השתרשות מאוחרת ב ivf? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, אבל בטווח צר מאד.

05/07/2019 | 09:53 | מאת: עדן

שלום, אשמח לדעת האם קיים ג׳ל סיכה שאינו פוגע בתנועתיות הזרע ומומלץ לטובת כניסה להריון. האם ג׳ל על בסיס מים נחשב בטוח? האם עדיף לנסות להימנע מהם באופן כללי? תודה מראש

ג׳ל על בסיס מים נחשב בטוח. אם תטבלו את כל הזרע בג'ל זה לא יעשה לו טוב, אבל בשימוש מקובל זו לא אמורה להוות בעיה.

04/07/2019 | 23:39 | מאת: א

שלום.בשבוע הבא יש לי החזרה של מוקפאים. יש לי בלסטולה אחת מגיל 44. יש לי גם 2מוקפאים מגיל 42. מדובר על תורמים שונים. מתורם בגיל 44 יש לי ילד בריא.לא מאותו מחזור טיפול של בלסטולה. הייתי רוצה ילד נוסף מתורם שיש לי ילד ממנו אבל אני חוששת ממומים בגלל שהגיל שבו הוקפא_44. ביציות שלי. מבקשת עצתך מה להחזיר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושב שהחשש הוא מפני מומים אלא מסיכויי השתרשות נמוכים.