פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

70766 הודעות
47689 תשובות מומחה

מנהל פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

על מנת להתייעץ, לחלוק, לשתף ולשוחח, אתם מוזמנים לפורום פוריות - ייעוץ רגשי ותמיכה ולפורום פוריות חברתי; פורום פיריון האישה והפריה חוץ גופית מיועד לשאלות מקצועיות בלבד.
22/10/2018 | 13:49 | מאת: טלי

בת 46 הריון ראשון מתרומת ביצית .תחילת שבוע 37. מהלך ההריון תקין. כבר שבוע שיש לי צירים לא סדירים בתחתית הבטן - כמו כאב מחזור שבא והולך..זה נמשך מספר דקות וחולף מעצמו . כמו התכווצויות קלות. עברתי מוניטור עוברי אשר הראה דופק תקין של העובר ונוכחות צירים בערכים סביב 45. האם זה אומר שבקרוב יופיעו צירים סדירים אמיתיים ? האם ניתן לדעת מתי יהיה מועד הלידה ?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח בשבוע 37 שבקרוב יופיעו צירים סדירים אמיתיים. לא ניתן לדעת מתי יהיה מועד הלידה.

ביום שישי היתה לי החזרת עוברים. יום אחכ החלו הקצוות של השפה הפנימית של הפות לצרוב/לכאוב לי והעור שלהן נראה משופשף. זאת למרות שבתהליך ההחזרה לא חשתי שנפצעתי. האם ייתכן שמדובר בזיהום שעלול להשפיע על קליטת העוברים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר, אבל אפשר לגשת לרופא המטפל להיבדק.

22/10/2018 | 07:52 | מאת: כוכב

בוקר טוב פרופסור זיידמן. אשתי בשלבים התחלתיים של הריון,אתמול קיימנו יחסי אישות ולאחר מכן היא גילתה הפרשה דמית. התופעה קצת הלחיצה אותנו, האם יש צורך להילחץ או שזו תופעה שיגרתית? האם יש צורך ללכת להיבדק? יום טוב אורן

לקריאה נוספת והעמקה

לא נדיר שיש דימומים לאחר יחסי אישות במהלך ההיריון בגלל "פריכות" של צוואר הרחם. אם זה נמשך כדאי להיבדק כדי לוודא את מצב השליה וכו.

22/10/2018 | 02:06 | מאת: אני

אני בת 32 . לפניי כחודש וחצי הפסקתי ליטול גלולות . קיבלתי ווסת. ושבוע לאחר מכן שוב התחיל לי דימום בכמות גדולה יחסית ולא רק בניגוב. הדימום נמשך כבר 4 ימים. נלווה לזה כאבי בטן תחתונה וגב. וכאב בטן ימנית . אני קצת לחוצה...כי בדר"כ המחזור שלי מאד סדיר. עשיתי בדיקה עם מקל להריון. יצא שלילי. ממה יכול להיגרם מצב כזה? (לפניי כ 3 ח' הסרתי פוליפ והידבקויות מהרחם. יכול להיות קשור,?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שזה קשור להפרעה בסדירות הביוץ ולא להסרת פוליפ והידבקויות מהרחם.

אני בת 32. בעברי הפלות רבות. עברנו בעבר הליך פונדקאות ואחריו אני הצלחתי להיכנס להריון טבעי ונוחד לנו ילד בריא( אמנם בלידה מוקדמת עקב היפרדות שליה). עכשיו- אנחנו רוצים לנסות הריון נוסף. (ברקע אני סובלת מאד מאנדןמטריוזיס.) יש לי מוקפאים שנשארו עקב הפונדקאות שעשינו. אני יכולה להישתמש בהם ולעשות החזרה ? למרות שאולי יש סיכוי שאכנס להריון טבעי? אני שואלת. מכיוון שאני לא רוצה להמתין בינתיים שהאנדומטריוזיס יחמיר. עברתי כבר שניי ניתוחים. אודה למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

את יכולה להשתמש בעוברים המוקפאים למרות שאולי יש סיכוי שתכנסי להריון טבעי.

שלום! אני בת 38.5 לאחר לא מעט שאיבות והחזרות והריון אחד שפסק בשבוע ה12, עם רזרבה שחלתיתי נמוכה ואנדומטוריוזיס. הרופא שלי הציע לנסות הורמון גדילה , 1. האם ידוע מה ההשפעות לטווח ארוך, כלומר על העובר/תינוק בטיפול כזה? 2.האם יש סכנות בטיפול כזה? אפילו אם לא הוכח כמשפר האם יש מה להפסיד בטיפול כזה? 3. האם שימוש בהורמון גדילה נמצא במדינות אחרות כמו ארה"ב? תודה!

1. לא. 2. לא. 3. באופן ניסיוני.

תודה על התשובה, אם לא ידוע מה ההשפעות לטווח ארוך זה לא אומר שיש סיכון בטיפול? שאולי כן יש השפעות על העובר/תינוק?

סיכון תיאורטי, הסבירות לא גבוהה שישנן השפעות לטווח ארוך.

21/10/2018 | 21:28 | מאת: שובל

ביום ההחזרה, כשההחזרה היא בבוקר דוחים את התמיכה בבוקר לאחרי ההחזרה אך עדיין ממשיכים לקחת בצהריים ובערב כלומר דוחים את התמיכה .אך לא מחסירים כמות.., נכון? 2. אם ההחזרה בצהריים אז לוקחים תמיכה בבוקר ובערב ודוחים את הצהריים לאחרי ההחזרה? תודה

1. נכון 2. נכון

האם משתמשים בספקולום בהחזרה? אם כן, האם אפשר לבקש ספקולום קטן?

אפשר לבקש ספקולום קטן.

האם מגיעים להחזרת עובר עם שלפוחית שתן מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

עם שלפוחית שתן מלאה.

21/10/2018 | 12:31 | מאת: תמי

מדוע קרינון לוקחים רק בבוקר? עד איזו שעה נחשב בוקר לצורך הקרינון?

כי אם מסתובבים לאחר החדרת הקרינון במשך היום נוצרים פחות גושים בנרתיק. כל שעה בבוקר מתאימה.

21/10/2018 | 10:21 | מאת: שולי

1. האם יש חשיבות ללקיחת תמיכה פרוגסטרונית בזמנים קבועים? 2. עד כמה זמן לאחר ההחזרה רצוי לשים תמיכה ? 3. האם כדאי לקחת קרינ ון או אוטרוגוסטן לאחר ההחזרה?

1. כן. 2. שבוע 8-10 להיריון 3. מה שנוח לך.

20/10/2018 | 21:15 | מאת: חן

1.האם לוקחים תמיכה כרגיל ביום ההחזרה? , האם זה לא מפריע בצורה כלשהיא להחדרת העובר? 2. כמה זמן אחרי החדרת העובר לרחם אפשר להמשיך בתמיכה נרתיקית? שבוע טוב

1. אם ההחזרה בשעות הבוקר מקובל להשתמש בתמיכה רק אחרי ההחזרה, כדי שיהיו פחות שאריות בנרתיק. בכל מקרה זה לא באמת מפריע בצורה כלשהיא להחדרת העובר. 2. מיד.

היי, אני בשבוע 7 אחרי החזרת מוקפא. לוקחת אסטרופם וקרינון לתמיכה. באיזה שבוע נהוג להפסיק את התמיכה בדרך כלל והאם מפסיקים בדרך כלל בבת אחת או בהדרגה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ מפסיקים בהדרגה משבוע 8-10.

אני בת 23 נשואה+ילד בן שנתיים. בחודשיים האחרונים החלטנו אני ובעלי להביא ילד שני. שני הנסיונות לא צלחו ולא הופיע הריון. החודש המחזור הופיע באיחור של 10 ימים ויצאו המון גושים בכמויות, 2 מהמם בקוטר של בערך 5 ס"מ בצבע אדום בהיר וגם לבן, לא נזילים ולא נמעכים. האם זה מעיד על בעיה? יש צורך לפנות לרופא נשים?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא נשמע כמו בעיה מיוחדת, אבל אם מזמן לא עברת בדיקה אצל רופא נשים יתכן וזה זמן מתאים לחידוש הבדיקות לפני היריון חדש וכו.

19/10/2018 | 17:10 | מאת: שירה

אני בת 40 .עברתי הזרעה ביום שני (ממש כמה שעות לפני הביוץ) וגם ביום שלישי .הזרעה טבעית מזקיק אחד שהיה 24 ממ ורירית 10 . אחרי הזרעה היו מעט הכתמות שנעלמו. קיבלתי תמיכה של אנדומטרין. מאז אני עם חולשה נוראית ובחילות.ממש מרגישה על סף עלפון. היום(4 ימים אחרי ביוץ) התחילו כאבי בטן ימנית תחתונה (הצד שממנו בייצתי) כאבים דמויי כאבי ביוץ. האם תופעת לוואי של אנדומטרין /הזרעות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אלו לא תופעות לוואי טיפוסיות של אנדומטרין.

19/10/2018 | 18:53 | מאת: שירה

תודה על תשובתך. ממה זה יכול להיות? הרי לא היתה עדיין השתרשות אם בכלל.. האם תופעת לוואי שצריכה ליידע עליה או לעשות משהו ?

יתכן וזה קשור לביוץ. אם אין שיפור בכאבים, כדאי לגשת לרופא המטפל להיבדק.

19/10/2018 | 12:09 | מאת: שני

אמורה להחזיר עוברים טריים והיום תהיה השאיבה אחה"צ. 1.מתי כדאי להתחיל את התמיכה - האם עכשיו , לפני השאיבה או אחה"צ? 2. התמיכה שניתנה לי היא אוטרוגוסטן (200+100) ו-1 קרינון- ליום? עם מה כדאי להתחיל היום?, תודה

את צריכה ללכת לפי ההנחיות של הרופא המטפל שלך.

עד איזו שעה מבצעים שאיבות באוקראינה לתורמות?

את צריכה לברר מול הרופא הטפל

המטפל

19/10/2018 | 09:54 | מאת: עינת

שלום. היום מייד אחרי החזרת עוברים, כשירדתי מהכסא הרגשתי נוזל משהו בתוך הנרתיק. רוצה לציין שלבקשתו של הרופא הגדילו היום משמעותית את הנוזל סביב העוברים, ראיתי באס, זה היה הרבה, פס לבן ארוך ולא קטן כמו בד"כ. האם זה יכול להיות הנוזל של העוברים שיצא מהרחם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סביר יותר שזה הנזול ששימש לשטיפת הפתח של צוואר הרחם.

למה שהרופא יבקש יותר נוזל? והאם כמות יחסית גדולה של נוזל יכולה לשטוף את העוברים החוצה?

;לא סביר.

19/10/2018 | 08:25 | מאת: לאה

אני מניקה , ללא מחזור 8 חודשים אחרי לידה. האם זה אומר שבגלל שאין ביוץ הפוריות נשמרת בטווח הזה ללא שינוי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. רק שהביוץ עדיין לא חזר להיות סדיר.

19/10/2018 | 08:21 | מאת: יוליה

מה רמת הפרוגסטרון הרצויה בדם לפני החזרת עובר? (האם זה משנה אם העובר בן 3 ימים או בלסטוציסט)? *

לקריאה נוספת והעמקה

מה שחשוב זה מה הרמה של פרוסטרון ברחם. לכן בתכשירים רבים של פרוסטרון שניתנים לתמיכה, כמו קרינון או דופסטון אין משמעות לרמה בדם. במחזור ביוץ טבעי מצפים לרמת פרוגסטרון מעל 15 ביום החזרת העובר.

ברחם היא טובה מספיק לקליטת עובר?

מבדיקות שנעשו בעבר עם התכשירים השונים.

עתידה להחזיר עובר קפוא... מכינה את הרחם עם אסטרופם ואח"כ פרוגסטרון. השאלה שלי, האם אין צורך להזריק אוביטרול לפני הפרוגסטרון ורק אחרי 36 שעות מהאוביטרל להתחיל פרוגסטרון כדי שהרחם יהיה במצב מתאים ביותר , כמו בטבעי להחזרה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך כאשר לא מתרחש ביוץ.

צריכה לקחת 1 קרינון +300 אוטרוגוסטן פעמיים ביום. מה החלוקה האידיאלית- האם 1 קרינון בבוקר ו-300 אוטרוגיסטן צהריים וערב או 1 קרינון בצהריים ואוטרוגוסטן בוקר וערב?

לא מכיר פרוטוקול כזה

עוברים המוחזרים לרחם בשלב התפתחות מוקדם יותר, צריכים להישאר ברחם עוד יומיים שלושה, להתפתח לבלסטוציסט (לעמוד בסכנה שהרחם יפלוט אותם) ואז להשתרש ברירית הרחם. (כי העובר אמור להשאר בחצוצרה עד יום 5) אם כך, למה לא מחזירים רק בלסטוציסטים ולוקחים סיכון של פליטת עובר מצויין?

אני לא חושב שיש סכנה של ממש "שהרחם יפלוט את העוברים", אך יש היגיון בלהחזיר רק בלסטוציסטים מסיבות אחרות. צריך לזכור כי לא כל העוברים שורדים עד יום 5-6 במעבדה, בייחוד בנשים מעל גיל 40.

מחזירה טרי בן 3 ימים....כדי להביא את הרחם למצב מתאים ואופטימלי לעובר בגיל זה..? תודה רבה

בד"כ 4 ימים.

שלום פרופ' - אני לקראת החזרת טריים בתרומת ביצית, לוקחת אסטרופם מיום 3 למחזור- עשיתי א.ס + דם ביום ד' , רירית 10 , פרוגסטרון קטן מ-2. ההחזרה אמורה להיות ביום שלישי הבא (עובר בן 3 ימים). השאלות שלי: 1. ממתי להתחיל לקחת את פרוגסטרון (אוטרוגוסטן+קרינון) 2.האם כדאי לבצע שוב בדיקת דם + א.ס לפני שמתחילה פרוגסטרון כדי לוודא שהערכים עדיין תקינים (דם+רירית) 3. האם עובי הרירית עשוי להתשתנות מיום ג' עד תחילת הפרוגסטרון ולגדול יותר מידי? 4.אולי יש לך עצה נוספת שתעזור להיקלטות? תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

1. לפי הנחיות הרופא. 2. בד"כ אין צורך. 3. יתכן. 4. שיהיה בהצלחה.

1.האם הכלל הוא שמתחילים פרוגסטרון מרגע שאיבת הביציות? 2. כמה זמן לפני השאיבה אצל התורמת אוכל להתחיל פרוגסטרון מבלי שזה יפגע בטיפול ובסיכויי ההשרשה? 3. כמה זמן אחרי שאיבת התורמת אפשר להתחיל פרוגסטרון מבלי לפגוע בסיכויי היקלטות

1. בד"כ . 2. כמה שעות. 3. כמה שעות

שלום לכם. בערך 2 דקות מסיום היחסים כשאשתי ששכבה על הגב,נשארתי בפנים וכשיצאתי,היא עברה ממצב שכיבה לישיבה במיטה כדי להגיע לאיזה חפץ,שהתה כמה שניות(עד 5)במצב ישיבה ואז חזרה לשכב על הגב לעוד 10-15 דקות.האם המעבר למצב ישיבה בנסיבות הנ"ל למשך מספר שניות פגע בסיכויי ההתעברות?

לא

אהלן, אני בת 22 התחלתי רק אתמול לשתות את הגלולה אשר נקראת יאז אני שומעת הרבה נשים שאומרות שזו גלולה נוראית ומשמינה .. אבל הגניקולוגית שלי טוענת שיש לי בעיה בשחלוות פוליצסטיות אם אני דיי זוכרת נכון . אני מאוד מתוסכלת מה אעשה איזו גלולה באמת טובה ? לא משמינה ונכונה לי .. אני גם מעשנת .

לקריאה נוספת והעמקה

זו גלולה מצוינת. אף גלולה לא "משמינה". לעתים יש אצירת נוזלים קלה עם תחילת נטילת הגלולות, אבל היא חולפת תוך כמה מחזורים.

16/10/2018 | 22:23 | מאת: עדי

שלום, אני בת 31, נמצאת בטיפולי פוריות בגלל אזוספרמיה של בעלי. אני מאובחנת כבעלת שחלות פוליציסטיות. אמורה לעבור החזרת מוקפאים. ב2016 עברתי הריון ולידה תקינים, ומאז עברנו 5 כשלונות, הריון כימי, והריון חוץ רחמי. רירית הרחם שלי לא ממש מגיבה לתרופות, ועומדת בדרכ על 7-8 מ"מ לקראת ההחזרה. כעת אני לאחר 9 ימים עם: 3 אסטרופם +2 מדבקות אוורל לסירוגין יום כן יום לא. באולטרסאונד שעשיתי היום הרירית הייתה 6 מ"מ. 1. האם זה נמוך בצורה משמעותית? 2. האם מעיד על שחיקת הרירית או בעיה כלשהיא? 3. האם מומלץ להשתמש בתוספים אחרים כגון החומר הפעיל בויאגרה ובטמוקסיפין כדי לעזור לרירית? 4. האם בעובי של 6-7 מ"מ הסיכויים להשתרשות נמוכים עד קלושים? 5. האם יש פרוצדורה רפואית שניתן לעשות כדי לתקן את הרירית? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא. 2. לא . 3. לא. 4. לא. 5. תלוי בבעיה, אפשר למשל להסיר הידבקויות מהחלל.

16/10/2018 | 11:28 | מאת: גלי

שלום פרופסור, בבדיקת הערכת משקל בין שבועות 33-36 העוברית נעה באחוזון 85%-88%. ביצעתי בעבר העמסת סוכר 50 שיצאה תקינה (ערך של 92). האם יש רלוונטיות בביצוע העמסת סוכר של 100 בשלב זה ? לדעתי זה רק יגרום להשמנה נוספת של העוברית, לא כך?

לקריאה נוספת והעמקה

יש טעם, כדי לעלות את הוודאות שאין סוכרת הריונית. זה לא יגרום להשמנה נוספת של העוברית.

15/10/2018 | 20:28 | מאת: מורן

אשמח לעזרתך בוצע ביום החמישי למחזור Order Comments REMARKS (GENERAL) 52.27 pg/mL ESTRADIOL (E-2) 0.51 ng/mL PROGESTERONE 2.38 uIU/ml TSH 1.1 ng/dL T4- FREE 5.8 mIU/mL LH 7.1 mIU/mL FSH 22 ng/mL PROLACTIN

לקריאה נוספת והעמקה

נראה תקין.

15/10/2018 | 15:59 | מאת: נעמה

שלום רב, בת 42 לפני החזרת עוברים מוקפאים בלסטוציט. אתמול, יום 11 למחזור, בדיקת דם הראתה שאני לפני ביוץ עם זקיק של 16. היום, יום 12 למחזור, עדיין זקיק 16 ובדיקת הדם הראתה שכבר בייצתי אתמול בערב. הוחלט שלא אקבל אוביטרל אלא רק קרינון, יחכו 5 ימים, וביום שישי יחזירו את העוברים. האם זה אופטימלי ובעל סיכוי להצלחה?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר מאד.

15/10/2018 | 11:32 | מאת: ענן

שלום פרופ זיידמן, אני בת 44+ , הריון שני נקלט בתהליך IVF ראשון , החזרה של 2 עוברים וקליטה של עובר 1. ביחידת IVF בבדיקת אולטרסאונד בשבוע 7 נצפה שק הריון 1 עם עובר ודופק ושק נוסף ריק. היום עשיתי בדיקת אולטרסאונד בקהילה אצל טכנאית , שבוע 10 להריון ואלה הממצאים: CRL - 33 מ"מ (מתאים לשבוע הריון) דופק הודגם מבנה שק - תקין קוטב עוברי - נצפה כמות מי שפיר - תקינה מיקום שיליה - דופן קדמי תיאור השיליה: בתוך השיליה הודגם ממצא נוזלי בממדים: 17X9 מ"מ בעל-פה אמרה לנו שזו יכולה להיות ציסטה אולי צבר דם היא לא ראתה שק הריון נוסף שאלותיי: 1. האם ייתכן שמה שנראה בשבוע מוקדם כשק הריון ריק הוא למעשה אותה ציסטה בשיליה? 2. מה המשמעות של זה למהלך ההריון, התפתחות תקינה של העובר? מה המשמעות לגבי בדיקות חודרניות (סיסי שילה / מי שפיר ) שאיני ששה לבצע כלל? חוששת מאוד... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא סביר. 2. לא אמורה להיות משמעות.

14/10/2018 | 20:18 | מאת: נטלי

בת 46 הריון ראשון שבוע 35+5 לאחר תרומת ביצית וזרע.מהלך ההריון תקין. האם יש צורך לבצע מוניטור עוברי פעם בשבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

בשלב זה כדאי.

14/10/2018 | 12:14 | מאת: ליבי

שלום רב , בתאריך 11/10 אסטרדיול 550, lh 15.20 פרוגסטרון 2.4 בתאריך 12/10 אסטרדיול 426, lh 15.60 פרוגסטרון 2.8 הזקיק נצפה בשעה 13:30 והיה בגודל 19 עובי הרירית הייתה בסביבות 8.5 בתאריך 14/10 אסטרדיול 205, lh 7.50, פרוגסטרון 9.3 . הזקיק לא נצפה באולטרסאונד הרירית ירידה ל6.2 מספר שאלות כשלפני כן אדגיש שמדובר בביוץ טבעי ללא אוביטרל. העובר שנשאר לי הוא עובר קפוא יום 3 מגיל 40 והוא יחידי שנשאר האם יש 1) טעם לבצע החזרה עם אסטרדיול כזה נמוך . 2) בתאריך 11/10 נדבקתי מביתי שהיה לה וירוס . עם חום והקאות יתכן וזה השפיע על ההורמונים ? 3) איך יודעים מתי בדיוק הביוץ התרחש 4) מה לדעתך היום האידאלי אם כדאי כמובן להחזיר עובר מוקפא יום 3 אם הבדיקות האחרונות נעשו היום בבוקר בתאריך 14/10 ?

לקריאה נוספת והעמקה

1. אפשר. הרירית יפה. 2. יתכן. לא סביר. 3. לפי עלית הפרוגסטרון. 4. 3 ימים אחרי הביוץ.

תודה על מענה הבזק. האם צריך לבצע שוב בדיקת פרוגסטרון צינתי שבשישי היה 2.8 והיום 9.3 . האם לפי נתונים שציינתי ניתן לדעת מה היום של הביוץ שישי או שבת או לבצע עוד בדיקה?

כנראה שהביוץ היה בשבת

14/10/2018 | 07:37 | מאת: מירה

כמה זמן אחרי לידה אפשר לחזור לשיגרת אימונים במכון כושר..בלי לגרום נזק לרחם או לגוף ?

לקריאה נוספת והעמקה

מיד, כלומר ברגע שמרגישים פיזית טוב.

14/10/2018 | 07:27 | מאת: טלי

שבוע 36 הריון ראשון 1-האם עדיף להתחסן עכשיו נגד שפעת..או לדחות לאחר הלידה ? 2- מה קורה אם מתחילה שפעת בגלל החיסון -חום...חולשה..שיעול..? האם זה לא מסוכן בזמן ההריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

1. עכשיו. 2. שפעת לא יכולה להתחיל בגלל החיסון. זה מיתוס. החיסון מכיל חלבון שיכול ליצור תגובה של מערכת החיסון, אבל לא מחלה.

13/10/2018 | 18:02 | מאת: מורן

שלום החודש החזרתי עובר בלסטו קפוא (שנמצא תקין אחרי בדיקת pgs), שלא נקלט.אני חושדת שהחזרה בוצעה בתזמון לא אופטימלי.אשמח לעצתך. LH ביום חמישי( 27.09 )היה 20 וביום שישי ( 28.09) 79.ערכי אסטרדיול ופרוגסטרון מתאימים ליום לפני ביוץ.הרופא הסיק שביוץ ביום שישי (כאשר LH =79) וקבע החזרה ליום רביעי (03.10) שזה חמישה ימים מפיק LH.האם תזמון היה מדוייק?האם זו הסיבה שהחזרה לא הצליחה?האם יכול להיות שבעצם ביוץ היה למחרת מפיק LH.

לקריאה נוספת והעמקה

אם החישוב של הרופא נכון אז נראה שמדויק.

11/10/2018 | 10:37 | מאת: רויטל

שלום אני כבר שבועים אחרי מחזור ולפעמים שאני מנקה יוצא לי הפרשה שקופה עם פסים טיפה ורדרדים כאלו פעם אחת לאחר קיום יחסים הפס היה יותר עבה וכהה והיום בבוקר שנגבתי בשירותים יצא לי פס דק ורדרד וכל השבוע האחרון יש לי הפרשות שקופות האם זה נראה בסדר? הכל בסדר? או שזה משהו חשוד חלילה שמצריך בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא נשמע מאד חריג, אבל אם את מוטרדת אז כדאי לפנות לרופא המטפל לבדיקה.

10/10/2018 | 13:40 | מאת: מעיין

היי אני נמצאת בתקופת פוריות כרגע ואני מעוניינת לכנס להריון .. אני מצוננת האם מותר לי לקחת תרופה לצינון ואם כן איזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אקמול, אהיסטון, טיפות מי מלח.

10/10/2018 | 12:59 | מאת: מרים

בת 44 הריון ראשון שבוע 35 1-האם מומלץ לעשות כעת חיסון לשפעת .או לחכות לאחר לידה ? 2-האם בהנקה אפשר לעשות את החיסון ?

לקריאה נוספת והעמקה

1. מומלץ בהקדם האפשרי. 2. אפשר.

09/10/2018 | 20:37 | מאת: נטלי

בת 46..הריון ראשון שבוע 35 אחרי תרומת ביצית..ותמיכה עם קרינון. מהלך ההריון תקין. משקל העובר כעת 2930 ( אבא שלו גבוה 190).מה יהיה המשקל המשוער של העובר בזמן הלידה ?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ מניחים שבשלב זה הוא עולה בערך ב- 200 גרם בכל שבוע. אז אם תלדי בשבוע 38-39 הוא צריך להיות סביב 3.5 ק"ג.

09/10/2018 | 20:04 | מאת: גלית

שלום פרופסור, רציתי לדעת האם יש סיכוי להכנס להריון במהלך חודש בו עושים בדיקת era על מחזור טבעי עם מתן אוביטרל לביוץ ותזמון יחסים בהתאם. תודה מראש, גלית

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר, למרות שאני מניח שהרירית הפצועה מהליך הפיפל, תפחית את הסיכוי להיריון באותו החודש.

08/10/2018 | 21:10 | מאת: יעל

שלום החזרה שני עוברים קפואים יום 3 בוצעה בתאריך ה8 ספטמבר. היום 8 אוקטובר נצפו שני שקי הריון ופעמיים דופק והכל תקין וכתוב שמתאים לשבוע 6+2. האם תקין?לפי חישוב שלי שבוע 7 האם מהווה בעייה?או שטעיתי בחישוב?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע תקין. גם לפי גודל העובר את ביום השני של השבוע השביעי.

שלום רב. קצת רקע בת 31 פלוס 2 ילדים ששניהם מטיפולי ivf והוחזרו ביום החמישי כבלצוסיסטים. בחודש מאי עברתי גרידה לאחר טיפולים נראה שק הריון ללא עובר. בחודש אוגוסט הוחזר לי עובר בן 6 ימים תחילה היה דופק ובשבוע 9 עברתי שוב גרידה לאחר הפסקת דופק. היום הייתה לי שאיבה ונשאבו לי 15 ביציות. הרופא הסביר לי שנחזיר 2 עוברים ביום הרביעי ולא החמישי כי אסותא לא עובדים בשבת. רציתי לדעת מה דעתך על עוברים ביום הרביעי? האם סיכויים טובים? מתי משתרשים לרחם באותו יום או יום למחרת? אשמח למענה מפורט.

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה לעשות החזרה ביום 4. הקליטה תהיה בד"כ תוך 2-3 ימים.

08/10/2018 | 10:41 | מאת: ליבי

יצעתי בדיקת tsh היום התוצאה 3.73 האם כדאי להחזיר עוברים מוקפאים עוד כעשרה ימים מועד הביוץ ? עד עכשיו התוצאות היו סביב 2.5 . נקלטתי בעבר ויש לי ילדה עם תוצאות סביב 2.5. אם התוצאות עד עכשיו בסדר האם ניתן להוריד אותן ללא תרופות ? הרופא מציע להמשיך כרגיל. מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להמשיך כרגיל, אבל לחוזר על הבדיקה בעוד שבועיים.

08/10/2018 | 08:53 | מאת: מיטל

הי בת 43 עם ילדים. היום עשיתי מעקב זקיקים יום 13 למחזור (ללא בדיקת דם) ימין קטנים שמאל ממצא ציסטי עכור בקוטר 15 ממ בתמט עם זרימה היקפית מתאים לcl האם זה אומר שאני אחרי ביוץ?? מה ההבדל בין גופיף צהוב ( שלפעמים רואים בשלב הזה) לבין התשובה הנל? אודה לתשובה מיטל

לקריאה נוספת והעמקה

את כנראה אחרי הביוץ. אין הבדל בין CL = Corpus Luteum לבין ממצא של גופיף צהוב, מלבד השפה.

07/10/2018 | 23:04 | מאת: אורי

שלום רב ביצעתי היום פרופיל הורמונלי ביום ה5 למחזור. LH19.9 FSH10.6 E2 368 פרוגסטרון פחות מ0.8 טסטוסטרון 0.6 DHEA 0.83 האם הרזרווה השחלתית ירודה? האם מצריך טיפולי פוריות ? מה לגבי שאר הבדיקות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ה- LH, FSH והאסטרדיול מעט גבוהים, דבר שיכול לרמז על רזרבה שחלתית נמוכה. כדאי לבצע בדיקת דם ל- AMH ואולטראסאונד ביום 5 למחזור ל- AFC. יתר הבדיקות תקינות.

14/10/2018 | 08:06 | מאת: אורי

תודה על המענה. האסטרודיול שלי לפני ביוץ די גבוה(1800) וגם בבדיקה הזאת הוא לא נמוך מידי , האם זה כשלכצמו לא מעיד על רזרבה שחלתית סבירה? יכול להיות שבגלל שעשיתי את הבדיקה ביום ה5 והיו מתקבלות תוצאות אחרות אם הייתי מבצעת ביום ה3? מנסיונך, על איזה שיטה הייתי ממליץ לי עמ"נ להכנס להריון? בעברי 3 הריונות ספונטניים.האחרון לפני 4.5 חודשים.

תלוי בגילך ובהמון גורמים שלא ידועים לי.

14/10/2018 | 13:54 | מאת: אורי

אני בת 40. מעקב זקיקים תקין כל חודש.מנסים 3 חודשים . שאר הבדיקות תקינות. שלב לוטאלי תקין.

לאור גילך כדאי בשלב זה לשקול תזמון של הביוץ עם מעקב זקיקים.

15/10/2018 | 08:53 | מאת: אורי

מבצעת מעקב זקיקים כבר 3 חודשים. פרופיל הורמונלי ביום ה5 הינו Fsh 10.6 Lh 19 האם כדאי לנסות הזרעות על בסיס טבעי? מה הסיכוי כניסה להריון מכל הזרעה? אתמול הייתי אצל הרופא היה זקיק 19.רירית 9 . אסטרודיול 1160.פרוגסטרון 2. הוא העריך שהביוץ יהיה ביום שלישי רביעי. אמרתי לו שבמחזורים הקודמים בייצתי ביום ה13 ופעם אחת ביום ה14.היום ה13 הוא היום האם הגיוני? מתי אתה מעריך שיהיה הביוץ?

סביר שהביוץ יהיה אכן בקרוב.

היי בהריון שבוע 5 לאחר החזרת מוקפא, לוקחת קרינון בבוקר ובערב (וגם אסטורפם). האם יש בעייה להשתמש בגל סיכוך על בסיס מים בעת קיום יחסי מין? האם שאריות שלו יכולות להפריע בספיגה של הקרינון? תודה

אין בעיה להשתמש בגל סיכוך על בסיס מים בעת קיום יחסי מין. לא סביר שהשאריות שלו יכולות להפריע בספיגה של הקרינון.

06/10/2018 | 14:35 | מאת: אלון

שלום לך. לאשתי(תהיה בת 44 בסוף החודש)היה שיבוש הורמונלי שהתחיל לפני חודש וחצי.שבועיים דימומים בעוצמות משתנות.לקחה דופסטון 10 ימים(3-13.9)ו-5 ימים אחרי סיום הנטילה הופיעה לכאורה ווסת ב-18.9 שנמשכה עד 23-24.9 .בימים 8 עד 15 של אותו מחזור לכאורה לא אובחנה עלייה ברמת LH בעזרת ערכת ביוץ.היום בבוקר(6.10)17-18 ימים אחרי היום הראשון של הווסת הנ"ל לכאורה הופיע דימום.לאור הנתונים-האם סביר להניח שמדובר בחזרתו של השיבוש ההורמונלי ולא בתחילתו של מחזור חדש? בכל מקרה יש לה תור לרופא הנשים והפוריות ב11.10 אחר הצהרים. עם תוצאות של איזה בדיקות שיתבצעו באותו הבוקר כדאי שהיא תגיע לרופא המטפל?LH ,פרוגסטרון ואסטרדיול או שיש הצעה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שפרוגסטרון ואסטרדיול יספיקו.

05/10/2018 | 20:27 | מאת: דנית

שלום פרופסור, שבוע 25 בהריון תאומים בשתי שליות נפרדות. העובר המוביל במנח עכוז משבוע 20 בערך.. משקל העוברים 700+ לפי הסקירה. השנייה. 1. האם הם עוד יכולים להתהפך? ואם כן מה הסיכוי שזה יקרה? (הרי כבר די צפוף להם ברחם) 2.אם העובר המוביל יישאר במנח עכוז זה בהכרח אומר לידה בקיסרי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
07/10/2018 | 00:36 | מאת: אצלנו

התאומים שלי עשו הפכות עד הרגע הרגע האחרון.. בטח שיש עוד סיכוי

1. הם עוד יכולים להתהפך. סיכוי סביר שזה יקרה. 2. נכון.