פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

71663 הודעות
48593 תשובות מומחה

מנהל פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

על מנת להתייעץ, לחלוק, לשתף ולשוחח, אתם מוזמנים לפורום פוריות - ייעוץ רגשי ותמיכה ולפורום פוריות חברתי; פורום פיריון האישה והפריה חוץ גופית מיועד לשאלות מקצועיות בלבד.
17/09/2019 | 11:57 | מאת: דיאנה

שלום, אני בת 26 מנסה להרות כמעט שנתיים ללא הצלחה.. נשלחתי לביצוע בדיקות פרופיל הורמונלי ביום ה 3 של המחזור.. אציין כי רופאת הנשים ביצעה לי אולטסאונד ואמרה שיש זקיקים מרובים בשחלות.. וזה יכול להעיד על שחלות פוליציסטיות.. אבל ניתן לקבוע זאת רק ע"י פרופיל הורמונלי. בנוסף אני מקבלת ווסת ללא בעיה כל חודש בין 29 ל 32 יום.. מצ" ב תוצאות בדיקות הדם

לקריאה נוספת והעמקה

מצטערת ניסיתי להעלות תמונה עם תוצאות בדיקות הדם אך ללא הצלחה.. ארשום כאן את התוצאות: פרולקטין 724 LH 5.7 FSH 7.0 אסטרדיול 127.0 פרוגסטרון 1.7 הידרואקספרוגסטרון 1.77

בדיקת אולטראסאונד יכולה לאבחן שחלות פולציסטיות, אך נחוצים תסמינים נוספים על מנת לאבחן את "תסמונת השחלות הפוליציסטיות." מאחר והמחזורים שלך סדירים והפרופיל ההורמונלי שלך תקין (למעט הפרולקטין שמעט גבוה, וכדאי לחזור עליו בצום ולאחר שלוש שעות ערות), לא נראה שאת סובלת מ"תסמונת השחלות הפוליציסטיות."

היי, הייתי אמורה להזריק אוביטרל ביום ראשון (15.09) כשההחזרה היא מחר (18.09), אמורים להחזיר מוקפא 7 ימים, שכחתי להזריק אוביטרל וכרגע בגלל הבחירות אין לי עם מי לדבר, כי המשרד סגור. הסבב היה טבעי ולפי בדיקת זקיקים ודם הביוץ היה ברביעי שעבר (11.09) לוקחת קרינון 1 ליום, מה ההשלכות של זה? והאם כדאי להזריק עכשיו (יום לפני ההחזרה)?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי דבריך, האוביטרל ניתן -- לא לתזמן את הביוץ -- אלא רק לתמוך בגופיף הצהוב ולכן את יכולה להזריק אותו עכשיו ולא יגרם כל נזק לתזמון ההחזרה.

16/09/2019 | 21:52 | מאת: דנית

בהזדמנויות שונות ציינת שהזרע יעיל במערכת הניקבית כ24-48 שעות 1.האם למשל יעילותו אחרי 40 שעות כשמדובר בזרע תקין היא דומה,או פחות או יותר זהה כמו לאחר 25 שעות? 2.האם יכול להיות שאצל חלק מהגברים,גם כשמדובר בזרע תקין אז אחרי 40 שעות הזרע כבר לא יהיה יעיל?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. היעילות יורדת עם הזמן. 2. בהחלט. אצל גברים רבים הזרע לא יהיה יעיל שעות רבות. לכן חשוב תזמון מדויק של קיום היחסים / הזרעה ביחס לביוץ.

16/09/2019 | 18:01 | מאת: מיקי

אחרי כמה ימים מההחזרה מתחיל העובר ( הבלסטוציסט ) להפריש ביטא .( אני אחרי החזרת פלסטוציסט מוקפא עם הורמונים )?

לקריאה נוספת והעמקה

העובר לא מפריש בטא אלא הטרופובלסט שיוצר את השליה. בד"כ כמה ימים לאחר ההשתרשות ניתן לזהות את ההורמון בדם.

היתה לי החזרת מוקפא על בסיס הורמונים .אחרי ההחזרה ב3 ימים היה ערך הפרוגסטרון 14.5 נונוגרם . ועשיתי עוד בדיקה אחרי 3 ימם ( כאילו אחרי ההחזרה ב6 ימים ) ויצא לי הפרוגסטרון 12.5 נונוגרם . אני מקבלת תמיכה 4 אנדומטרין ו3 דופסטון ו4 אסטרופם . למה זה ירד? האם יש לומר שאים הריון ?האם הערך זה תקין בזמן זה ? מה עליי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

הרמות בדם לא משקפות טוב את התמיכה הפרוגסטטיבית, ואת מקבלת המון תמיכה שנועדה להבטיח שברחם יהיו רמות גבוהות של פרוגסטרון.

16/09/2019 | 14:35 | מאת: אנינימי

שלום, הביוץ שלי תוזמן עם אוביטרל והתרחש ביום שישי בערב בבדיקה שנעשה הרירית היתה דקה ולקחתי אסטרופם פעמיים ביום.. מבדיקה שעשיתי היום הרירית גדלה ל11!! ובבדיקת דם- אסטרודיל: 1825 פרוגסטרון:32.4 Fsh-5.71 Lh- 15.81 הומלץ להמשיך אסטרופם כדור 1 ביום.. האם הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר.

16/09/2019 | 10:53 | מאת: לימור

שלום לך. בדקתי כל ערב אחת ליממה עם מקלוני ביוץ יום חמישי האחרון בערב פס שני חלש שבקושי רואים שישי-הפס התחזק אבל עדיין לא היה בעוצמה דומה לראשון(זה מה שרשום בהוראות כדי לזהות עלית LHׂׂ).הוא היה לצורך העניין שני שליש 2/3 עוצמה מהראשון. זה בדיוק מה שהיה בשבת בערב ואתמול ראשון בערב הוא נחלש ולצורך העניין היה רק 1/3 עוצמה אני לא יודעת איך להתייחס למימצאים האלה האם להתייחס לערב הראשון שבו זה הגיע לעוצמתו המקסימלית כערב שבו התרחשה העליה ברמת LH למרות שזה הגיע רק כאמור ל2/3 עוצמה מהראשון ואז בעצם לא היה צריך להמשיך לבדוק? האם זה שקיימתי יחסים בשבת בבוקר ואתמול ראשון בבוקר לפי המימצאים הנ"ל זה"מספיק"כדי להתעבר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לקיים יחסים כיממה לאחר המקלון שנצבע הכי חזק.

16/09/2019 | 15:48 | מאת: לימור

האם יש הסבר 1.למה פעמיים רצוף(יום אחרי יום)העוצמה של הקוו השני היתה מקסימלית ולא ירדה ביום השני אלא רק בשלישי? 2.למה העוצמה המקסימלית היתה רק 2/3 מהקוו הראשון כאשר לפי ההוראות אמורה להיות עוצמה דומה לקוו הראשון(או אף יותר מימנו)? האם קשור לגיל 44 וחצי ולכך שהעלייה ברמת ההורמון לא מספיק חזקה?ואם זה כך האם זה אומר שאולי כלל לא היה ביוץ? 3.כשרשמת להתייחס ליום בו הופיע הקוו הכי חזק והיו 2 ימים כאלה-אז צריך להתייחס לראשון מביניהם?או לעשות ממוצע ביניהם?(כלומר אם בערב מסוים היה הכי חזק ואותו עוצמה היתה גם ערב אחרי זה-אז להתייחס לשיא עליית lh כאילו שהיתה בבוקר שבין 2 ערבים אלה)

1. כנראה שאז נפלו רמות ה- LH בשתן. 2. יתכן. 3. לראשון.

15/09/2019 | 21:48 | מאת: שירן

היי רציתי לדעת מה אומרות הבדיקות דם אסטרודיול 853 lh 53.80 פרוגסטרון 4.1 בטא יצא שלילי. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שאת אולי ממש לפני ביוץ.

15/09/2019 | 19:21 | מאת: גלי

שלום פרופ', בת 38 וקצת עם מחזור ורזרבה שחלתית תקינה לגילי. בשנה האחרונה, עוד לפני טיפולי הIVF, החשק המיני שלי נעלם כלא היה. האם זה אומר שגיל הבלות קרב? האם יש משהו שניתן לעשות בנושא? מאוד מתסכל...

לקריאה נוספת והעמקה

המתח שנלווה לטיפולים והשינויים ההורמונליים בהחלט יכול להשפיע על החשק המיני. לא בטוח שזה קשור לגיל המעבר.

היי, מזה חצי שנה בטיפולי IVF ללא הצלחה. אני שומעת מחלק מהמטופלות שדיקור עוזר להן, אבל אני קצת סקפטית לגבי השיטה, זה נראה לי כמו פלסיבו. מכיוון שאני מאוד רוצה בהריון, אני מוכנה כרגע להתחיל גם ללכת על הידיים..מצד שני, יש פה עלות כלכלית וגם ככה טיפולי הפריון כבדים לי בכיס. שאלתי היא האם יש מחקר מדעי שמראה באופן מובהק שדיקור עושה משהו\משפיע על הפוריות למיטב ידיעתך? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

המחקר המדעי המערבי די לא חד משמעי בנושא, אבל מי שמאמין ברפואה סינית לא זקוק למחקרים מערביים לאשר את אמונתו.

טוב, אני אשתדל לשכנע את עצמי..פלצבו זה אחלה. תודה.

בדיוק. בהצלחה.

זה למעשה המשך לשאלה הקודמת, הפרוגרסטרון שלי מעולם לא עבר את ה-5, ואף היה פחות מכך. יש סיבה אחרת שבגללה שווה לקחת דקסטמזון ? אני שואלת כי אני לא רוצה להלעיט את עצמי בתרופות שלא לצורך. תודה

בעיקר לדכא הפרשת אנדרוגנים מבלוטת האדרנל.

15/09/2019 | 15:56 | מאת: אנונימית

היי אני בת 20, במסגרת צבאית לפני שלושה שבועות שכבתי עם חבר שלי ללא שום אמצעי מניעה גם לא ארבעה שבועות לפני כעבור שבועיים איחר לי המחזור לפני שלושה ימים התחיל לי דם והפרשות חומות והן הופיעו רק שהייתי צריכה ללכת לשירותים עשיתי היום בדיקת הריון ויצאה שלילית מה זה יכול להיות ? אשמח לתשובה מידית

לקריאה נוספת והעמקה

אם את לא בהיריון, אז יתכן והיה שיבוש בביוץ החודש. לעתים רק מהלחץ של קיום יחסים ללא אמצעי מניעה.

15/09/2019 | 17:37 | מאת: אנונימית

כן אבל יש לי התכווצויות בבטן התחתונה מצד ימין ואני סובלת מבחילות בימים האחרונים

אז כדאי לחזור על בדיקת ההיריון אם לא תגיע הווסת בקרוב.

15/09/2019 | 15:36 | מאת: שירי

שלום פרופ׳ זיידמן. קבלתי בפרוטוקול הנוכחי חצי כדור של דקסטמזון החל מהיום הראשון למחזור. 1) אני סובלת מנזלת אלרגית (בלי קשר) ולוקחת אלרג׳י קר . האם אפשר לקחת גם אלרגי קר וגם דקסטמזון? 2. רירית הרחם שלי מצוינת. בעובי טוב ותלת שכבתית. האם הדקסמטזון עשוי לפגוע בעובי הרירית? הבנתי שזו אפשרות. 3. אנו מניחה שהרופא נתן לי את הדקסמטזון בגלל הגיל. אמר שזה עשוי לשפר במשהו את הביציות. יכול להיות??? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

1. אפשר 2. לא 3. כך הוא סבור

15/09/2019 | 12:45 | מאת: אנונימית

היי בת 29, מנסה כ-7 חודשים להיכנס להיריון ללא הצלחה. לאחא הפסקת הגלולות המחזור השתבש לי ואני מקבלת מחזור כל 45-50 יום. פרופיל הורמונלי תקין. לקחתי החודש מהיום ה-5 למחזור איקקלומין, ומהיום ה-9 לוקחת אסטרופם. היום היה היום ה-11 למחזור, ביצעתי מעקב זקיקים. נצפו רק זקיקים קטנים מרובים. רירית רחם 5. האם יש עוד סיכוי שהחודש יתפתח זקיק? זה נורמלי שעוד אין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש עוד סיכוי שהחודש יתפתח זקיק וזה נורמלי שעוד אין.

שלום אני עושה טיפולי ivf ב 2.9 עברתי החזרת עוברים מוקפאים בני 3ימים. ב 13.9 עשיתי בדיקת ביטא שהייתה שלילית. הפסקתי עם ההורמונים אבל לא מרגישה שום סימן שצריכה לקבל מחזור. האם יש מצב להריון למרות הביטא השלילית והאם החודש אני אמורה לקבל מחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש ספק תמיד כדאי לחזור על בדיקת ההיריון. בד"כ ממתינים 12 יום לאחר ההחזרה לא 11. עם הפסקת התמיכה את אמורה לקבל ווסת תוך מספר ימים.

14/09/2019 | 22:44 | מאת: אנונימית

שבוע טוב! כרגע בטיפול של איקקלומין ואוביטרל ויחסים טבעיים.. שמתי לב שכאשר אני לוקחת את האיקקלומין אין לי הפרשות פוריות שאמורות להיות לקראת ביוץ.. אך כשעשיתי סבבי הפסקה מהאיקקלומין היו הפרשות פוריות..האם זה שאין הפרשות פוריות מוריד את סיכויי ההיקלטות?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שכן. לכן בד"כ משלבים את הטיפול באיקקלומין עם הזרעה, שעוקפת את ההשפעה השלילית של התרופה על ריר צוואר הרחם.

14/09/2019 | 14:33 | מאת: תקווה

הי פרופ, האם אפשר לקבל עיסוי בגב עליון וצוואר בתחילת הריון? רפלקסולוגיה קראתי שאסור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר. למה אסור רפלקסולוגיה ? זה דווקא נעים בהיריון.

14/09/2019 | 17:19 | מאת: תקווה

תודה! קראתי בגוגל. יש נקודות בכף רגל מקבילות לרחם ואם לוחצים עליהן עלול להפריע.

אם מאמינים בזה.... אין מחקרים של ממש שתומכים בהנחה הזו.

14/09/2019 | 13:14 | מאת: שיר

שלום פרופ׳, ב 2 מתוך 3 טיפולי IVF שעברתי יש ממצא של ציסטה ברחם, לא בשחלה בבדיקה הראשונה לאחר התחלת הזריקות. בטיפול של החזרה הציסטה לא היתה ועכשיו לאחר שהתחלתי את הטיפול ה 4 שוב קיים אותו ממצא. הציסטה כמובן לא מפרישה הורמונים. אני חוששת שהיא קשורה בטיפול ופוגמת ברזרבה השחלתית, האם יש קשר ומה צריך לעשות כדי לבדוק את אופי הציסטה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי כיצד ציסטה ברחם יכולה לפגום ברזרבה השחלתית. כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל שראה את הממצא ביחס למשמעות שלו.

14/09/2019 | 09:49 | מאת: סנא

אני אחרי החזרת עובר מוקפא מקבלת 3 דופסטון ביום . האם חייב להיות מרווח 8 שעות בין כל פעם ? יש לי פעם ב11 בלילה , חייבים לאכול לפני כל פעם ? כי בקשו ממני לקחת דופסטון אחרי אוכל .

מרווח מדויק והימנעות מאובל לא כל כך קריטיים.

13/09/2019 | 18:15 | מאת: נילי

אני אחרי החזרת עובר מוקפא על בסיס הורמונלי .מקבלת תמיכה 4 אנדומטרין ביום ו 3 דופסטון ביום ו 4 אסטרופם . האם כמות התמיכה גדולה ? האם יש סכנה על העובר בגלל שיש הרבה תמיכה כל כך ?

לקריאה נוספת והעמקה

כמות התמיכה גדולה. פי שלוש מהמומלץ. לא ידוע על סכנה לעובר בגלל הרבה תמיכה.

14/09/2019 | 12:20 | מאת: נילי

סליחה , למה פי שלוש ? מה כמות תמיכה הממומלצת ( שכוללת אנדומטרין ודופסטון ).?כמה צריך לקחת ?

התמיכה שנמצאה יעילה במחקרים היא אנדומטרין אחד פעמיים ביום או דופסטון שלוש פעמים ביום. לא מכיר אף מחקר שהראה שהצרוף של שניהם או הגדלת המינון של האנדומטרין משפרת את תוצאות הטיפול.

13/09/2019 | 13:27 | מאת: רוית

שלום פרופ', האים בתחילת הריון ממש ראשוני (רק מבדיקת דם נמצאה בטא), מותר לעשות טיפול שיננית? וכן טיפול שורש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מותר, אבל צריך לידע את צוות מרפאת השיניים ביחס למצבך.

13/09/2019 | 10:49 | מאת: תקווה

שלום פרופ, נמצאת כשבוע אחרי שגיליתי בטא חיובית. נוטלת קרינון ודופסטון. יש לי הפרשות של החומר של הקרינון ויחד עם זה חתיכות שחורות, כמו דם קרוש. מה זה? האם זה קשור לשאיבה שהיתה לפני 3 שבועות?

לקריאה נוספת והעמקה

בשימוש ממושך בקרינון נפלטות חתיכות דמויות שעווה בצבע חם / שחור. אפשר לשטוף את הנרתיק עם מים פושרים.

13/09/2019 | 10:43 | מאת: שואלת

בוקר טוב, עברתי היסטרוסרופיה ללא הרדמה + פעולה קצרה של הפרדת הידבקות. הרופא רשם לי אנטיביוטיקה ולא המליץ על תמיכה הורמונלית. קראתי שלרוב נותנים תמיכה הורמונלית אחרי היסטרוסקופיה. האם לבדוק עם הרופא שלי אם יש צורך בתמיכה הורמונלית או שזה לא מחייב? לא הייתי רוצה לקחת סיכון בשיקום הרחם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא תמיד הכרחי, תלוי עם יש חשש לפגיעה ברירית הרחם. את בוודאי יכולה להתיעץ עם הרופא המנתח.

12/09/2019 | 18:40 | מאת: מיכל

שלום פרופ' 1. כיצד מחשבים את השבועות אם ההחזרה הייתה ב 25.8 ומחזור ב 6.8 2. לגבי עליית הבטא. ב 25.8 החזירו בלסטוציסט 1. 4.9 - בטא 254 8.9 - בטא 2090 12.9 - בטא 10151 האם העלייה הזו היא תקינה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אני הייתי מחשב את גיל ההיריון לפי וסת אחרונה ב- 7.8 עליית הבטא תקינה.

תודה רבה!

בהצלחה

12/09/2019 | 16:40 | מאת: שני

בת 38 סבב טיפולים שני. התחלתי ביום שישי האחרון 6.9. זריקת דקפפטיל. מחזור אחרון היה בתאריך 17.8.19( מחזור כל 29 ימים) נכון להיום בדיקת דם ערכים הראו E2 763 Lh 6.2 פרוגרסטורון 42 האם הערכים נראים תקינים? האם lh אמור לרדת לחלוטין עם דקפפטיל בטרם אני מתחילה זריקות האחרות? האם e2 אמור להיות בעליה? טרם קיבלתי מחזור. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רמת ההורמונים תקינה

12/09/2019 | 11:29 | מאת: מירי

עשיתי בדיקת פרוגסטרון ביום השלישי להחזרת פלסטוציבט מוקפא עם זריקת פרגניל ביום ההחזרה . מקבלת תמיכה 4 אסטרופם ו 2 דופסטון ו 2 אנדומטרין ביום . הפרוגסטרון יצא ביום 3להחזרה. 15 האם זה תקין ? מה הערך הרצוי בזמן זה?

לקריאה נוספת והעמקה
12/09/2019 | 12:16 | מאת: מירי

פרוגסטרון. Ng/ml. 15

תקין.

12/09/2019 | 15:40 | מאת: מירי

1) קראתי שפרוגסטרון צריך להיות מעל 40 .? 2) אז אין צורך להגביר את התמיכה? 3) אם אני אוסיף תמיכה על דעתי , זה יזיק במשהו?

1. כן. ביחידות של ננוומול (אצלך זה בננוגרם). 2. התמיכה שאת מתקבלת לא נמדדת בדם, כך שאין לבדיקה הרבה משמעות.

12/09/2019 | 18:45 | מאת: מירי

האם יש טבלה לדעת את ערך הפרוגסטרון בננומול מול ערכו בננוגרם ? כאילו מה מקביל בנונומול למשל 14 ננוגרם ? אני מקווה שהבנת את השאלה

צריך להכפיל פי 3.18

14 ננוגרם = 44.52 ננומול

12/09/2019 | 11:22 | מאת: חנה

שלום! קיבלתי זריקת אוביטרל היום בערך בשעה 10:40 בבוקר.. הרופא אמר לקיים יחסים היום ומחר. מתי הכי כדאי לקיים יחסים בימים חמישי ושישי כך שיהיה הסיכוי הכי גבוה להיקלט? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מחר בערב

12/09/2019 | 09:22 | מאת: שרית

עשיתי בדיקת דם של ביטא ביום (התשיעי) אחרי החזרת בלסטוציסט מוקפא .אני קיבלתי זריקת פירגניל ביום( ההחזרה) . קיבלתי ביטא 85 האם הבדיקה מהימנה ??

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אבל בהחלט אופטימית.

11/09/2019 | 20:23 | מאת: חנה

האם מותר לאכול זרעי פשתן אחרי החזרת עוברים?

לקריאה נוספת והעמקה

מותר

11/09/2019 | 14:52 | מאת: אנונימית

שלום! אחרי לקיחת איקקלומין.. היום הזקיק המוביל :17 פרוגסטרון:2.7 אסטרודיל:1726 אך הרירית ממש דקה.. האם יש דרך לעבות את הרירית לקראת הביוץ או שהחודש כבר אבוד בגלל הרירית? פעם ראשונה שהרירית מדקקת לי ממש מהר(3 ) והבנתי שצריך מינימום 6 כדי שישתרש.. מתי לדעתך צפוי הביוץ?והאם ניתן בכל זאת לעשות משהו בימים הקרובים כדי לעבות אותה?(תרופות ללא מרשם וכו') תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שהביוץ יהיה תוך מספר ימים. ספק אם ניתן כעת לעבות משמעותית את הרירית.

11/09/2019 | 14:01 | מאת: רוית

שלום יום לפני החזרה (בלסטוציסט) זילפו לי לרחם פרגניל. אחרי כמה זמן ניתן לבדוק הריון? היום אני 8 ימים מההחזרה. כמה זמן פרגניל מתנקה? כשהוא בהזלפה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי 10-12 יום.

11/09/2019 | 12:34 | מאת: חלו

היי אחרי (13 ההפריות ) נקלטתי בשעה טובה שאיבה 15/8 החזרה 18/08 אני לפי מחשבון הריון שבוע 5 פלוס6 ימים היום באולטרסאונד נצפה שק + חלמון עדין אין דופק האם תקין הרופא טוען שמעולה אני קצת בחרדה ? מתי אמורה לבצע עוד אולטרסאונד ? והאם מותר לי ליטול טיםו הרגעה טבעי וולאריין?

לקריאה נוספת והעמקה

לא תמיד רואים דופק בשלב זה. בד"כ חוזרים כעבור שבוע על בדיקת האולטראסאונד ואז כבר חייבים לראות דופק. אין בעיה לקחת וולריאן.

11/09/2019 | 11:57 | מאת: נינא

אני בסבב החזרת בלסטוציסט מוקפא על בסיס הורמונלי . נתנו לי זריקת פרגיניל ביום ההחזרה . רציתי לשאול האם הזריקה הזאת נותנים אותו ביום ההחזרה ולא ביום השאיבה ? האם פירגניל היא שווה לאוביטרל או שונות בכלל ? ואחרי כמה זמן מזריקת פרגיניל ( קיבלתי ביום ההחזרה ) אני יכולה לבדוק ביטא ( החזירו לי בלסטוציסט ) ?

לקריאה נוספת והעמקה

הפרגניל דומה לאוביטרל שמכיל הורמון היריון סינטטי, רק מופק משתן של נשים בהיריון. בד"כ אחרי עשרה ימים כבר ניתן לעשות בדיקת היריון.

11/09/2019 | 11:54 | מאת: לולי

היי, חצי שנה אחרי הפלה, אחרי הווסת האחרונה שהושגה באמצעות כדורים לא קיבלתי מחזור חודשיים וקצת. ב 9.9.2019 עשיתי בדיקת בטא יצא 36 היום 11.9.2019 עשיתי בדיקה חוזרת ובטא יצאה 100 עם פרוגסטרון 77.7 (הריון טבעי ללא שום כדורים/טיפולים) האם ההכפלה של הבטא תקינה? בהפלה שהייתה נפל באופן טבעי בשבוע 7 לאחר שמצאו דופק. אני אחרי 2 הפלות קודמות. האם מומלת להיות במעקב של פרוגסטרון?? או משהו אחר תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

ההכפלה טובה. אפשר לשקול תמיכה עם דופסטון.

שלום פרופ זיידמן, האם ייתכן שניסו רוסקו פיה אבחנתית תעכב מחזור? בנוסף כבר כמה ימים אחרי יש לי דימום קל וכאבי מחזור, על אף שאני לקראת ביוץ בכלל. האם תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

בנוסף, נראה לי שיש לי קצת חום.

קצת דימום וכאבים שכיחים לאחר היסטרוסקופיה. לא אמור לעכב ווסת.

סליחה מראש על החפירה אבל מכיוון שזה נסיון אחרון להתעברות אני צריכה"הוראות הפעלה"מדוייקות. נבחין בין 2 מצבים מצב א'-ב-24 שעות שלפני שמזהים את העליה ברמת הורמון הביוץ(הבדיקה עם המקלונים מתבצעת מידי ערב)לא היו יחסים. מצב ב'-ב48 השעות שלפני לא היו יחסים. הזרע תקין. חלון ההזדמנויות ליחסים הוא בבוקר ובערב במצב א'-מתי(בוקר/ערב או גם וגם)לקיים יחסים ביום שאחרי זיהוי העליה ומתי לקיים ביום השני לזיהוי? במצב ב'-אותם שאלות כמו במצב א'. אתן דוגמא שתמחיש את השאלות. נניח שביום ג' בערב מזהים עליה ברמת ההורמון. אז מצב א' זה ש24 שעות לפני העליה לא היו יחסים.השאלה היא מתי לקיים יחסים ביום ד'(בוקר או ערב או שניהם)ומתי ביום ה'. ואותו כנ"ללגבי מצב ב' -ש48 שעות לפני זיהוי העליה לא היו יחסים אז מתי לקיים ביום ד' ומתי ביום ה'. יש לשקול גם שיקולים של איכות זרע שכנראה יחסים אחת לחצי יממה אומנם יותר חושפים את הביצית לזרע אבל במקביל גם איכות הזרע נפגעת לכן יש להמליץ על האיזון האידאלי. תודה וסליחה

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר והביוץ צפוי להתרחש 24-36 שעות לאחר עלית ה- LH, הרי שכדאי לקיים אז יחסים.

שלום, הרופא רשם לי דופסטון כתמיכה (3 כדורים ביום). מועד ההזרעה שלי מחר בבוקר. מתי אני צריכה להתחיל ליטול את התרופה, והאם חשוב לקחת אותה כל 8 שעות? בנוסף, האם זוהי התמיכה הטובה ביותר שקיימת?

צריך לקחת את התמיכה לאחר הביוץ, כל 8 שעות. זו תמיכה טובה.

10/09/2019 | 21:37 | מאת: יואנה

אז ככה אני ממש בתחילת ההריון, בחודש ראשון. עשיתי בדיקות דם וראיתי שכתוב: AST (GOT) כשהתוצאה44 U/L כשעד 31 זה הנורמה. ועוד בדיקה של: ALT (GPT) כשהתוצאה61 U/L ופה הנורמה זה עד 34. מה זה אומר על הבדיקות??

לקריאה נוספת והעמקה

אנזימי הכבד קצת גבוהים. כדאי לחזור על הבדיקה בעוד שבועיים. בד"כ זה מסתדר מעצמו.

10/09/2019 | 21:06 | מאת: רוית

שלום פרופ'. הוחזר עובר בלסטוציסט קפוא. לאחר כמה ימים אפשר כבר לראות בטא? האים 8 ימים לאחר ההחזרה זה מוקדם מידיי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף להמתין 10-12 יום ולקבל תשובה חד משמעית.

11/09/2019 | 10:11 | מאת: רימא

אז ביום העשירי אחרי ההחזרה כולל יום ההחזרה כמובן . בדיקת ביטר בדם תהיה אמינה ?

בד"כ כן.

10/09/2019 | 19:53 | מאת: אוריאן

שלום פרופ' בשבוע חמש+6 עשיתי אולטרסאונד ראשון נצפה שק הריון וחלמון תקין.. אתמול בשבוע 6+3 נצפה ב"ה דופק. בנוסף ראו עוד שק ממש קטן יחסית לשני כתוב ללא תוכן.. 1.האם זה שק שיספג, או שיכול להתפתח עוד אחד? 2. האם זה יכול להפריע להתפתחות של השני? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
10/09/2019 | 20:08 | מאת: אוריאן

ועוד שאלה בבקשה כתוב " שק הריון תוך רחמי עם שר חלמון וכותב עוברי קטן נצפה דופק. מעל השק מבנה נוזל קטן בקוטר 4 מ"מ... .. מה זה אומר מבנה נוזל הזה?האם זה מסכן משהו?

1. סביר יותר שייספג. 2. בד"כ לא.

11/09/2019 | 07:59 | מאת: אוריאן

תודה על תשובתך! התשובה שלא אמור להשפיע בדר"כ הייתה לגביי מבנה הנוזל מעל השק נכון?

נכון

10/09/2019 | 17:00 | מאת: אורטל

היום היתה לי החזרת עובר על בסיס הורמונלי . קיבלתי גם היום זריקת פרגניל . ותמיכה 4 אסטרופם ביום ו2 דופסטון ביום ו 2 אנדומטרין ביום . 1) האם עוד 9/ 10 ימים יכולה להיות בדית דם לביטא מהימנה ? כאילו מתי החומר של הזריקה נגמר מהגוף ולא משפיע בתוצאה ? 2) האם התמיכה שאני מקבלת מספיקה ? אני יכולה להוסיף עוד מנת אנדומטרין ביום כאילו שיהיו 3 פעמים במקום 2 ? 3) מה עם האוכל והשתייה אחרי ההחזרה ? יש מהמאכלים האלו אסור: פיצה , זעתר ,לבנה וגבינות , טונה ? תודה מכל הלב

לקריאה נוספת והעמקה

1. עדיף להמתין 12 יום. 2. תמיכה סבירה מאד. 3. לא לעשן ולא לשתות אלכוהול.

10/09/2019 | 16:10 | מאת: לימור

שלום לך. משתמשים במקלוני ביוץ.בעלי בן 47. זרע תקין. ידוע שהביוץ מתרחש 24-36 שעות לאחר שהמקלון מזהה עליה ברמת ההורמון. בודקים כל ערב עם המקלונים בשעה 21 חלון ההזדמנויות שלנו ליחסים הוא שעה 23 בערב וגם 8 בבוקר. אני מגדירה 6 מועדים שיהיו רלוונטים לשאלה ולתשובה א.ערב גילוי העליה ברמת ההורמון-הערב הראשון ב.הבוקר שאחרי הגילוי-הבוקר הראשון ג.הערב השני מהגילוי ד.הבוקר השני מהגילוי ה.הערב השלישי מהגילוי ו.הבוקר השלישי מהגילוי בהתחשב בכל הפרמטרים כולל איכות זרע(שאם מקיימים יחסים בתדירות גבוהה כמו כל חצי יממה זה לדעתי פוגע באיכות הזרע)באיזה מהמועדים הנ"ל שהוגדרו א'עד ו' מומלץ לקיים יחסים כדי למקסם את הסיכוי להתעברות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אצל רוב הגברים עם זרע תקין אין בעיה לקיים יחסים מידי יום מהרגע שהבדיקה חיובית.

10/09/2019 | 18:44 | מאת: לימור

אבל כשמקיימים כל חצי יממה במשך 3 עד 4 פעמים רצוף ובין כל פעם ופעם מפרידה פחות או יותר רק חצי יממה-האם במקרה כזה רב הנזק על התועלת?בגלל שבחצי יממה הזרע לא מספיק"להתאושש"כמו שצריך? או במילים אחרות-מרגע גילוי העליה ברמת ההורמון עדיף לקיים כל 24 שעות פחות או יותר ובמשך 3 פעמים או בהפרשים של חצי יממה בין כל פעם ופעם ואז זה יהיה 5 פעמים?

מקובל להמליץ פעם אחת כל יממה, אבל אם יודעים ברמת ודאות גבוהה את מועד הביוץ, אז אין בעיה לקיים באופן תכוף יותר סביב יום הביוץ.

שלום. בעבר עשיתי מעקב זקיקים ואוביטרל בלבד והיה לי הריון כימי,ובביוץ השני שאחרי אותו הריון כימי ניקלטתי באופן ספונטני. האם לאוביטרל שלקחתי כחודשיים לפני הביוץ שבו ניקלטתי ספונטנית ושהיה כאמור הביוץ השני שאחרי ההריון הכימי,היתה השפעה חיובית על זה שניקלטתי בביוץ הזה?או שאין שום קשר בין הדברים?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר

09/09/2019 | 19:02 | מאת: ענבל

שלום פרופסור אני כרגע במעקב לפני החזרת מוקפא להערכתי ההחזרה תהיה בעשרה ימים הקרובים... קבעתי ריסוס ליום רביעי הקרוב ונאמר לי שאוכל לחזור אחרי שעתיים... אני יודעת שהשאלה נשמעת טיפשית אז מתנצלת מראש זה פשוט ההחזרה השנייה שלי ואני רוצה לעשות את הטוב ביותר שיצליח אז השאלה היא למעשה האם עד שבוע הבא לא יהיה חלילה לריסוס השפעה על ההצלחה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם המרסס מאשר לחזור לחד אחרי שעתיים אז הוא בטח מכיר את הרעילות של התכשירים שהוא משתמש בהם. תקפידי לאוורר את החדר.

09/09/2019 | 16:13 | מאת: נטלי

יש לי כאבי גב תחתון חזקים שהתחילו לפני שבוע ועד היום זה כואב לי , אני יכולה לסבול . מחר יש לי החזרת עובר מוקפא על בסיס הורמונלי . האם הכאבים האלו אם ימשיכו יזיקו להשתרשות העובר או להריון אם יהיה?

לקריאה נוספת והעמקה

האם אפשר להשתמש בפלסטר לגב לפני יום מהחזרת עובר?האם החומר שבתום המדבקה / הפלסטר נשאר בגוף עד מחר ? הוא יזיק להחזרה?

לא נראה לי שכאבי הגב או הפלסטר יזיקו.

09/09/2019 | 11:38 | מאת: רונית

שלום עשיתי בדיקות דם שנקראת המטולוגיה., Hb, Rbc, wbc, hct ועוד מלא נתונים.. האם צריך לצום לפני זה?? לא ידעתי אם צריך ואם אכלתי קצת לפני..(במבה קטנה) התוצאה תצא לא תקינה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בצום

09/09/2019 | 01:56 | מאת: יהל

שלום רב, ביום 1.9. החזירו לי שני עוברים בטיפול ivf. ביום השלישי להחזרה היה דימום קל שפסק מייד (הפרשה חומה). אתמול 7.9 התחיל שוב דימום קל מלווה בכאבים שדומים לכאבי מחזור. הפעם היה דם בצבע וורוד ולסירוגין הפסיק וחזר - אך אין כמות גדולה. אני לא יודעת אם יש מה לעשות? האם ניתן להציל את המצב על ידי שינוי התמיכה? אני מקבלת דופסטון 2 כדורים פעמיים ביום?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לנסות להוסיף עוד תמיכה למשל זריקות פרוגסטרון.

09/09/2019 | 00:45 | מאת: מורן

שלום. מחר אני עושה הזרעה ב"עה השאלה שלי כזאת בבדיקות נצפו זקיקים 21 20 18 17 רירית 10 סנטימטר, בבדיקות דם מופיע אסטרדיול גבוה 3364. פרוגסטרון 2. הרופא הנחה אותי לקחת היום חצי אוביטרול. האם הערך הגבוה של האסטורדיול מעידה על בעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

הערך הגבוה של האסטרדיול וריבוי הזקיקים מעלה את הסיכון לגירוי יתר שחלתי ולהיריון מרובה עוברים.

לאחר הפריה בטיפול ivf שלא הצליח,קיבלתי מחזור שנמשך כמעט 9 ימים, האם זה קשור לטיפול? והאם אני צריכה לגשת לרופא? תודה על היחס...

לקריאה נוספת והעמקה

קשור כנראה לרמות הנמוכות של אסטרדיול לאחר טיפול הפריה שלא הצליח. אפשר לעדכן את הרופא שבקלות יכול להפסיק את הדימום למשל על ידי התחלת מחזור טיפול חדש או מתן גלולות.

08/09/2019 | 07:55 | מאת: לימור

סליחה מראש על השאלות המביכות אך הן חשובות כדי שלא לפגוע בסיכויי ההתעברות הטבעית 1.האם אורגזמה נרתיקית(להבדיל מדגדגנית)המלווה גם בשפיכה נשית ואחריה חדירה-השפיכה הנשית יכולה לפגוע בתאי הזרע/בתנועה שלהם ובכך להקטין את סכויי ההתעברות? 2.אם בן הזוג עושה לי עסוי בגוף עם קרם לפני היחסים,ולפני החדירה הוא מכניס את אצבעותיו לנרתיק,האם זה שהיה לפני זה עליהם קרם גוף יפגע בסכויי ההתעברות,ואם כן-מה הפתרון?(שישטוף את ידיו לפני זה עם מים וסבון,או אפשר גם לנגב עם מגבון על בסיס מים ולא אלכוהול)

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא. ההפך. 2. לא סביר שיחדיר לנרתיק שלך כמות משמעותי של קרם. אבל אפשר לנגב את הקרם מהידיים אם זה מטריד אותך.

08/09/2019 | 11:12 | מאת: לימור

שמעתי פעם שה"שפיכה הנשית"אחרי האורגזמה הנרתיקית היא למעשה שתן כי האצבעות בנרתיק מגרות את שלפוחית השתן. האם זה נכון? ואם זה נכון-אז איך זה ששתן לא מפריע ואפילו מסייע לזרע ולתנועתיות שלו? תודה

"הפליטה" הנשית לא אמורה להיות בריחת שתן, אלא הפרשה מבלוטות ע"ש סקנה, שדווקא אמורה לשפר את הסיכה (הלובריקציה) ואולי גם מגנה על הזרע מפני חיידקים.