פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

71669 הודעות
48600 תשובות מומחה

מנהל פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית

על מנת להתייעץ, לחלוק, לשתף ולשוחח, אתם מוזמנים לפורום פוריות - ייעוץ רגשי ותמיכה ולפורום פוריות חברתי; פורום פיריון האישה והפריה חוץ גופית מיועד לשאלות מקצועיות בלבד.

שלום, לאחר שנתים של נסיונות טבעיים התחלתי סיבוב ראשון באיקקולמין עקב שחלות פולצסטיות. לאחר מכן הייתי במעקב זקיקים עד שביום ראשון (לפני שבועיים בדיוק) הייתה הבשלה ונתנו לנו במהלך השבוע ימים לנסות. כעת, עברו כבר שבועים ו.. והמחזור לא הגיע. מציינת כי המחזור לא סדיר ובפעם האחרונה קיבלתי באפריל וזה בא פעם בכמה חודשים אך הבנתי שהאיקקולמין מסדיר וסת. יש לי ממש תסמינים שלפני מחזור כמו כאבי ביוץ בבטן התחתונה עייפות כאבי ראש אבל בצורה מוגברת. עשיתי בשבוע שעבר בדיקות הריון ביתיות שיצאו שליליות. האם להמתין לקבלת מחזור ? האם הזמן האיחור הוא תקין ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי האם ומתי בייצת. את יכולה לעשות בדיקת דם לאסטרדיול ופרוגסטרון על מנת להעריך זאת.

17/06/2019 | 14:06 | מאת: ליבי

שלום, ילדתי בגיל 41 וברצוני לדעת מה הסיכויים של שאיבה על בסיס טבעי בגילי - גיל 43 וחצי והאם היית ממליץ לבצעה ? אני לצערי מבחינה בריאותית לא יכולה לקחת הורמונים . האם צריך לקחת גם אוביטרל בתהליך ? האם צריך הורמונים לתמיכה אם יש הפריה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכויים הם כ- 5% בכל מחוזר. אם את רוצה עוד ילד ניתן להמליץ על כך. צריך לקחת גם אוביטרל בתהליך. מקובל להמליץ על תמיכה עם פרוגסטרון אם יש הפריה.

ב12.5 שאיבה ב14.5 החזרת 2 עוברים.בדיקות בטא ב26.5 185,ב28,5 276 ב30.5 307 . ב5.6 זוהה ספק שק הריון ברחם. ב13.6 בבדיקת אולטרסאונד התגלה להפתעתי הגמורה עובר עם דופק crl 4 . האם יש סיכוי להתפתחות הריון תקין או שהוא נדון מראש לכישלון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש עובר עם דופק אז יש סיכוי להתפתחות הריון תקין.

שלום פרופ', רוצה לשתף ולהתייעץ אתך בבעיה שלי. אני בשבוע 36 ויש לי שליה אחורית נמוכה שעדיין חוסמת את פיית צוואר הרחם. אין דימומים. 1.מנסיונך האם הרחם יעלה ויחד איתו יפתח את הצוואר או שבכל מקרה אזדקק לניתוח קיסרי? מה הסיכוי לכך בשלב זה? 2.אני שואלת זאת כדי לדעת אם יש טעם לבחור לעשות ניתוח קיסרי מתוכן ובאיזה שבוע? או להמתין עד לתחילת צירים ומקסימום יהיה ניתוח ? הריון ראשון. תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

1. קשה לענות מבלי להתרשם באולטראסאונד ממיקום השליה. 2. כדאי להפנות את השאלה לרופא המטפל שבדק אותך.

ביטני? משום שהבנתי שהא.ס הוגינלי יכול לפגוע בשיליה ולגרום לדימומים בשל מיקומה תודה

לא סביר.

17/06/2019 | 10:11 | מאת: אסתי

שלום, אני בת 43 בהיריון ראשון מטיפולי ivf. האם אני צריכה לקחת חומצה פולית רק בשלושת החודשים הראשונים או כל מהלך ההיריון?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לקחת בכל מהלך ההיריון מולטיויטמין שמכיל גם חומצה פולית.

17/06/2019 | 08:54 | מאת: נופית

האם בזמן החזרת עובר יש אפשרות לקבוע את מקום ההשתרשות וכך גם את מיקום השיליה?

לא

שלום אני 6 ימים אחרי החזרת עובר (טיפול שני) בבוקר מכניסה 4 כדורי אוטרוגסטן בנרתיק ובערב 4. שמתי לב זה היה עכשיו כשהכנסתי משתמשת במזרק שעל המזרק היו הפרשות חומות . כשהכנסתי את הכדורים האם זה תקין? או שחס וחלילה מבשר שמשהו לא טוב?

זה נשמע כמו תופעה שכיחה.

שוב אחרי זה הופיע כתם דם יחד עם הפרשות חומות ועכשיו אין הפרשות אני נלחצתי האם זה מעיד שהטיפול כשל?

לא בהכרח. אולי זה קשור דווקא להשתרשות מוצלחת.

16/06/2019 | 21:53 | מאת: שני

האם יש דרכים בהם אוכל לחזק את ההשתרשות והריון לאחר תרומת ביצית? בנוסף לתמיכה התרופתית כמובן

לקריאה נוספת והעמקה

הרופא המטפל ידריך אותך ביחס לתרופות שאת צריכה לקחת לתמוך בעובר.

16/06/2019 | 12:43 | מאת: אנונימית

שלום רב, אחרי שאיבה. נתנו לי תמיכה לפני החזרה 1. קרינון פעמיים ביום 2. פרוגסטרון זריקה כל יומיים 3. אסטרודיל 3 כדורים ביום מדוע התמיכה הזאת? אציין כי לפני השאיבה נתנו לי דקפפטיל, האם זה קשור? או שזה קשור לעובדה שתהיה החזרה של עוברים טריים? לכמה זמן למעשה נהוג לתת את התמיכה הזאת? תודה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נכון, מאחר שקיבלת דקאפפטיל שפוגע בגופיף הצהוב, אז את זקוקה כעת לתמיכה מסיבית יותר.

16/06/2019 | 18:20 | מאת: אנונימית

האם עם תמיכה כזו יש סיכוי להשרשה ( עם PGD)? תודה

יש סיכוי

רשמת שבנסיבות המיקרה כדאימלהתחיל יחסים ביום 6.אז שאלה 1.מהו מספר ימי ההתנזרות המומלץ לפני יום 6 כדי להתחיל עם זרע אופטימלי? ושאלה 2.באיזה יום לסיים אם הכוונה להרות ? 3.לקיים יחסים יום כן יום לא או עדיף יומים רצוף כן ויום הפסקה?

לקריאה נוספת והעמקה

1. זה מאד אישי. לרוב הגברים מספיק יממה אחת. 2. מיד לאחר הביוץ. 3. תלוי מה הוודאות ביחס למועד הביוץ.

16/06/2019 | 16:31 | מאת: אלון

זו בדיוק הבעיה.שאין ודאות לגבי מועד הביוץ וגם לא נשתמש בערכת ביוץ.זה נסיון ספונטני שבו יודעים מראש שאין מה להפסיד אלא רק מה להרוויח(בגלל הגיל המבוגר מאוד.באוקטובר ימלאו לאישה 45)וכבר לא נעשה טיפול בגלל הסיכויים הקלושים. אז אם כך ובהתחשב באורכי המחזורים שתארתי קודם-נתחיל כאמור ביחסים במטרה להרות ביום 6 של המחזור עד איזה יום לפחות היית מציע להמשיך אם זה כך? והאם לפי יום כן יום לא או כדאי יומיים רצוף ואז יום הפסקה,ושוב יומיים רצוף ויום הפסקה וכך הלאה.?

אז תעשו מעקב זקיקים ותדעו.

19/06/2019 | 23:18 | מאת: אלון

המעקב זקיקים שהצעת אמור להיות מלווה גם בבדיקות דם או אפשר להסתפק באולטרסאונד?

הוא מדויק יותר כאשר הוא מלווה גם בבדיקות דם.

שלום וברכה, בת 45+ 3 (14, 11, 6). 2 הפלות בשנים 2010, 2011. ב- 2012 לידה רגילה ותקינה עם תמיכה של פרגניל. בלידות לפני כן לא היתה שום בעיה. לפני שבועיים עברתי גרידה לאחר שלא היה דופק בשבוע 7 עם תמיכה של דופסטון. היה מדובר בהריון של תאומים כנראה MCBA. שאלה להמשך: האם פרגניל היה יעיל יותר עבורי, לאור ההיסטוריה שלי ובאיזה שלב של ההריון צריך להתחיל את הטיפול? תודה רבה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שניהם יעילים במידה דומה.

פרופ' זיידמן שלום וברכה, תודה רבה על תשובתך. דופסטון 10 מ"ג באיזה מינון יש לקחת, כדור אחד ליום מספיק?

ומאיזה שלב של ההריון יש לקחת את התמיכה?

דופסטון 10 מ"ג לוקחים שלוש פעמים ביום

1. האם מינון נמוך מזה פחות אפקטיבי וכתוצאה מזה קוראת הפלה או לא בהכרח? בת 45, ברקע 2 הפלות קודמות (לפני 8 ו- 9 שנים) 2. מאיזה שלב בהריון יש לקחת את התמיכה?

1. הפלות קורות בד"כ מעוברים לא תקינים מבחינה כרומוזומלית. לתמיכה יש תפקיד די שולי. 2. לפי הנחיות הרופא.

פרופ' זיידמן שלום וברכה, אני מודה לך מקרב לב על הסבלנות והמקצועיות!

בהצלחה

בד"כ לוקחים שלוש פעמים ביום.

פרט לכאבים בבטן התחתונה שמקרינים לרגליים ויכולים להיות גם תופעת לוואי של התמיכה, אני לא מרגישה שום דבר! בפעמים קודמות תמיד היתה רגישות/ נפיחות בשדיים. עכשיו כלום. יש אפשרות שעדיין יש הריון או שהסיכוי קלוש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש אפשרות

15/06/2019 | 10:58 | מאת: אילת

היי, עשיתי מעקב זקיקים לביוץ. לא בדיוק הבנתי מתי היה הביוץ. אם הבדיקה הראשונה היתה ביום 12 של המחזור והזקיק היה 17 מ''מ, וביום ה15 היה כבר 28 מ''מ אז הביוץ היה ביום ה13? 14? איך לדעת מתי לקיים יחסים לחודש הבא?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת בלי בדיקת דם.

15/06/2019 | 23:15 | מאת: אילת

אם אני כבר קיבלתי היום אז מתי אני צריכה לעשות בדיקה?

אפשר להתחיל מעקב מיום 9 למחזור

14/06/2019 | 17:32 | מאת: יעלי

במסגרת היסטרוסקופיה אבחנתית הרופא ראה מחיצה 25% ואמר שזו מחיצה קטנה שלא אמורה להפריע לכניסה להריון אבל אפשר לשקול להסיר אותה .

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ זה חלק מהמבנה הנורמלי של הרחם ואין תועלת בהתערבות ניתוחית. תעשי אולטראסאונד תלת-ממד על מנת שיאפיינו לך טוב יותר את מבנה הרחם.

19/06/2019 | 12:08 | מאת: יעלי

עשיתי אתמול א.ס תלת מימד של הרחם ומבנה הרחם תקין ( לא ראו את המחיצה בא.ס כי לטענת הרופא 25% מחיצה שרואים בהיסטרוסקופיה לא יראו בא.ס תלת מימד של הרחם ) האם עדיין אני צריכה לשקול את הסרת המחיצה שראו בהיסטרוסקופיה ? חשוב לי לציין שאני למעלה מ 6 שנים בטיפולי פוריות ללא הצלחה .

14/06/2019 | 10:47 | מאת: דניאלה

שלום רב, לאחר טיפול איקוקלמין - הרופא אמר לעשות מעקב זקיקים אחרי 13 יום ואחות הפוריות אמרה אחרי 12 יום. קבעתי ליום ה-13. האם יש סיכוי שאפספס את החלון למתן הזריקה? (נאמר לי שזה ביום ה-13) והאם ניתן לוודא רק באמצעות אולטסראונד (ללא בדיקת דם) אם כדאי לתת כבר באותו מועד זריקה? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיכוי קטן שתבייצי לפני היום ה- 13.

13/06/2019 | 16:48 | מאת: לירוח

שלום אני לפני טיפול של החזרת מוקפאים. הונחיתי להגיע ליחידה ביום הראשון של המחזור. השאלה מה קורה אם קיבלתי ביום שישי ואז רק ביום ראשון אוכל להגיע לבדיקות. זה תקין להתחיל אסטרופם ביום השלישי למחזור או שכדאי להתחיל בשישי ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה תקין להתחיל אסטרופם ביום השלישי למחזור.

13/06/2019 | 15:08 | מאת: קאלי

החזרה ראשונה על בסיס הורמונלי, אסטרופם. אח''כ אוטרוגסטן וזריקות פרונטוגסט. החזרה שנייה על בסיס הורמונלי, אסטרופם. אח''כ אוטרוגסטן ודופסטון. החזרה שלישית על בסיס טבעי, רק אוביטרל יומיים לפני ודקפפטיל יומיים אחרי. לתמיכה אוטרוגסטן. הרירית תמיד יפה ותלת שכבתית, אם כי בדרכ בסביבות 6-7 מ''מ. לא יותר. העוברים בלסטוציסטים "יפים". מה לא בסדר? :(

לקריאה נוספת והעמקה
13/06/2019 | 15:11 | מאת: קאלי

אוסיף רק שהפעם בדקתי בבדיקה ביתית. הבטא היא מחר אבל לא מניחה שאופתע.

אולי תעשי היסטרוסקופיה להערכת תקינות חלל הרחם.

14/06/2019 | 19:13 | מאת: קאלי

עשיתי היסטרוסקופיה לפני שנתיים (עם תחילת טיפולי ה ivf) והיא היתה תקינה לגמרי. מעולם לא הייתי בהריון, ובמהלך הטיפולים היתה לי רק החזרה אחת מביצית שלי. האם עדיין רלוונטי לעשות היסטרוסקופיה?

אולי תעשי צילום רחם להבטיח שהחצוצרות תקינות ולא משפיעות לרעה על הקליטה.

15/06/2019 | 23:10 | מאת: קאלי

תודה. אשמח להסבר על תפקיד החצוצרות בהיקלטות של עובר מתרומה?

אם החצוצרה מלאה בנוזל וחומרי דלקת היא מונעת השתרשות של העובר בחלל הרחם.

שלום, ב2.6 עשיתי החזרת עוברים אחד בלסטו והשני במצב טוב היום ביצעתי בטא יצאה 190 ורמת הפרוגרסטרון 34 מהבוקר התחילו הכתמות חומות האם תקין? מחכה לתשובתו של הרופא המטפל שלי אך אני בלחץ שיא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הכתמות חומות לא נדירות בתחילת היריון ובד"כ לא צריכות לעורר דאגה.

תודה על תשובתך בטא שניה יצאה לי 876 לאחר יומיים ולאחר 3 ימים יצאה 2206 החזירו לי 2 עוברים האם יש אפשרות שלפי ההכפלות אכן נקלטו שניהם?

יתכן

תודה על המענה , עשיתי א.ס לפני שבוע וראו שני שקים עם שני שקי חלמון . זימנו אותי ב8.7 לבדיקת דופק, האם אפשר לראות כבר השבוע דופק או שזה מוקדם מידי?

13/06/2019 | 14:06 | מאת: אלון

שלום לך. אשתי מתקרבת לגיל 45-עוד מספר חודשים היא תהיה בגיל זה,ויש 2 ילדים שנולדו כשהייתה בהתחלת ואמצע שנות ה30 לחייה מהריונות טבעיים. לאחר טיפול ההפריה שכשל לפני חודש-החלטנו להפסיק עם הטיפולים כי גם ככה בגיל זה הסיכויים קלושים מאוד ואם זה יקרה טבעי אז זו תהיה הפתעה.לפני ההפריה האחרונה המחזורים שלה היו קצרים-בסביבות 21-22 ימים למחזור והיום קיבלה את המחזור השני שאחרי ההפריה כשהראשון היה בן 20 ימים בלבד. אנחנו שואבים אופטימיות מהסיפור של חנה רובינא שהרתה לפני שנים רבות לאלכסנדר פן בגיל 45 וכל הארץ רעשה וגעשה מכיוון שלא האמינו שדבר כזה יכול לקרות. בכל אופן,מכיוון שלא נעשה כבר טיפול ואפילו לא נשתמש במקלוני ביוץ,השאלה היא-באיזה יום של המחזור הנוכחי כדאי להתחיל לקיים יחסים בהתחשב באורכי המחזורים הקצרים שתוארו לעיל,ובאיזה יום של המחזור לסיים?(אם הכוונה היא רק לנסות להרות).למשל להתחיל ביום 6 ולסיים ביום 13 או שיש הצעה אחרת?ואם כן-מהי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

להתחיל ביום 6 נשמע הגיוני.

13/06/2019 | 09:20 | מאת: צסטרום לילי

שלום. רציתי לשאול מה קורה אם מקיימים יחסי מין לפני השאיבה והביצית נקלטת. האם השאיבה הורסת את ההיקלטות, או שהיא פשוט לא תיקלט מההפריה החוץ גופית כי היא כבר מופרית, ועדיין יהיה הריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש ביצית שנשאבה ובודדה במעבדה, הרי שנוכחות זרע ברחם לא ישפיע תוצאות ההפריה שלה במעבדה.

13/06/2019 | 09:11 | מאת: דניאלה

שלום פרופסור זיידמן, אני סובלת מבחילות והקאות (כ4-5 פעמים ביום). האם דיקלקטין באמת בטוחה לחלוטין בהריון?

כך ה- FDA סבור והם הסמכות בנושא.

12/06/2019 | 13:19 | מאת: אנונימית

שלום, אני מנסה להיכנס להריון וצורכת ריטלין לא באופן קבוע. שאלתי האם ניתן לקחת ריטלין עד זמן גילויי ההריון? ידוע לי שאסור לקחת בזמן הריון אבל מה עם התקופה שבין הביוץ לגילויי?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושב שנקבע עד מתי בטוח לקחת ריטלין. בד"כ מקובל שברגע שיש איחור בווסת צריך להימנע מתרופות שאסורות בהיריון.

12/06/2019 | 13:04 | מאת: אילנה

שלום רב, לפני שאיבה- 17 זקיקים הגדולים ביניהם 24, 20,18,17... אסטרודיל 5,200 פרוגסטרון 1.8 עובי רירית 12 . בעת קביעת הפרוטוקול היה מדובר כי במינונים שניתנו הכיוון הוא להחזרת עוברים טריים. 1. האם לאור התוצאות יש מצב לעוברים טריים? 2. האם ניתן לקחת דקפפטיל לפני החזרת עוברים טריים או שזה פוגע ברירית? 3. אם אני יקח דקפפטיל ( לפי הוראת הרופא) הסיכוי להחזרת עוברים טריים הוא נמוך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. כן. 2. ניתן. 3. תלוי ברופא.

12/06/2019 | 11:30 | מאת: אנונימית

היי בת 29, לאחר שימוש ממושך בגלולות הפסקתי על מנת לנסות להיכנס להיריון. הפסקתי בפברואר (14.2) לאחר חודשיים מההפסקה קיבלתי את המחזור הראשון (18.4) היה מאוד קצר ומועט,המחזור הבא היה לאחר חמישים יום ב-7.6 (גם הוא מועט) תוצאות בדיקות הורמונליות שנעשו ביום הרביעי למחזור: TSH- 2.18 Prolactin- 287 LH-7.8 PSH- 6.7 Estradiol (E2)- 284 Testosterone total-1.1 Progesterone-3 DHEA-s - 3.98 האם תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

תוצאות הבדיקות ההורמונליות תקינות.

12/06/2019 | 08:35 | מאת: מיכל

שלום פרופ׳, אני נמצאת בשבוע ה8 להריון (IVF) נוטלת חומצה פולית 5 מ״ג בשל מחלת רקע אוטואימונית ושימוש בתרופות מדכאות חיסון. בנוסף לתרופות הרגילות מקבלת סידן ציטראט וטיפות ויטמין די. ניסיתי ליטול פרינטל אך עשה לי התכווצויות נוראיות (תמיד סבלתי כשנטלתי ברזל פומי ולכן קיבלתי עירוי וונופר ובהמשך פרינג׳קט). האם יש מולטי ויטמין ללא ברזל? במידה ולא, איזה עוד ויטמינים עלי לקחת כדי להשלים מולטי ויטמין משל עצמי? תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

הפתרון הוא תזונה נכונה שתספק לך באופן טבעי את כל הצרכים. שיחה עם תזונאית יכולה לעזור.

12/06/2019 | 07:40 | מאת: רינה

בת 47, עדיין מקבלת מחזור סדיר. האם יש אפשרות לבצע הפריית מבחנה עם ביצית שלי וזרע של בעלי למטרת הריון? אם כן, היכן? ומה הסיכויים להיריון שכזה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מקובל לבצע זאת, כי מדובר בטיפול חסר תוחלת עם סיכוי נמוך מאחוז אחד.

12/06/2019 | 06:44 | מאת: מלי

שלום, לפני כחצי שנה כרתו לי חצוצרה בעקבות הריון אקטופי, הרופא שניתח אותי אמר שהחצוצרה שנותרה נראת תקינה. אני מנס 3 חודשים טבעי ללא הצלחה, מתי אתה מציע לפנות למומחה פוריות, כמה זמן עוד לנסות טבעי? אני בת 30.5, ההריון האקטופי היה הריון ראשון, טבעי, נסיון ראשון. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בגילך, לאור החסר של חצוצרה אחת, מקובל לנסות כשישה חודשים.

בת 40,pgd בעבר בציבורי בוצעו 3 החזרות של עובר 1 ללא הצלחה , כרגע בפרטי יש לי 2 עוברים יום 5 , מתלבטת האם להחזיר את שניהם או אחד ?

בגילך סביר להחזיר את שניהם.

גם אם העוברים בדירוג שונה אחד g5aa והשני g4bc ?

גם

11/06/2019 | 23:06 | מאת: טלי

שלום פרופסור זידמן. אני בת 30. לפניי כחודשיים וחצי עברתי הפלה בשבוע 10 בגרידה. כיום -אני כ-3 שבועות לאחר מחזור.עשיתי א"ס שם נכתב כי עובי הרירית 3 ס"מ והרירית לא סדירה וכי לא ניתן לשלול שארית. יש לי דימומים לא סדירים שהחלו לאחרונה. והמחזור האחרון היה חלש מאד. אני נוטלת גלולות ובכ"ז יש לי דימומים וכאבי בטן תחתונה. מה לעשות? אני מאד מודאגת.(לא נצפו זרימות)

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע תקין למצבך. כדאי לחזור על האולטראסאונד אחרי הווסת.

12/06/2019 | 12:24 | מאת: טלי

ההפלה היתה לפניי כמעט 3 חודשים . זה כבר א"ס שלישי שהרירית לא סדירה. זה עדיין סביר שהיא ככה? אני נוטלת גלולות...ועם דימומים. לעשות היסטרסקופיה?

אם כך, נראה שכדאי לעשות היסטרוסקופיה.

11/06/2019 | 18:12 | מאת: דנה

שלום, בת 35 ומנסה להרות מזה כחמישה חודשים. החודש הזה קיבלתי ווסת שהקדימה ביומיים עם דימום ממש חלש. למעשה אין כמעט דמם למעט כתמים חומים וקצת דם אדום. מעולם לא היה לי מצב כזה כיוון שהמחזורים שלי קשים בד"כ עם המון דם ונמשכים שבוע בערך. בבדיקת דם האחרונה שעשיתי נשלל היריון אם כך מה עלולה להיות הסיבה? יש לציין שעברתי חודש קודם מס חיסונים (sci b vac לצהבת, פוליו, טטנוס ובדיקת מנטו) האם זה עלול לשבש את המאזן ההורמונלי??? בנוסף, הייתי עם דלקת גרון ועל אנטיביוטיקה. אשמח למענה כי אני ממש מודאגת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חיסונים ואנטיביוטיקה בד"כ לא משבשים את המאזן ההורמונלי, אך עדיין יתכן שהביוץ השתבש החודש.

12/06/2019 | 11:58 | מאת: דנה

אז מתי זה אמור להסתדר אם בכלל?

תלוי בסדירות הביוץ שלך כעת.

איך זה שעוברים יכולים "לחזור לחיים" אחרי הקפאה? לכאורה הקפאה של אדם חי מסתיימת במותו.. אז מדוע עוברים בתחילת דרכם יכולים לחזור לחיים ולהמשיך להתפתח. מדוע ההקפאה לא הורגת אותם? סליחה על שאלת הקיטבג אבל זה תמיד נשמע לי מופרך. תודה

מאחר שהעוברים קטנים, ניתן להקפיא אותם באופן מהיר ויעיל בלי שייווצרו בתוך התאים גבישי קרח ויגרם נזק לתאים. הקפאה של אדם שלם דורשת כמות אנרגיה עצומה על מנת להבטיח הקפאה אחידה ומהירה גם של הליבה שלו, דבר שאינו אפשרי עדיין. כן יודעים להקפיא ולהפשיר בחיים חיות קטנות כמו צפרדעים.

11/06/2019 | 13:23 | מאת: שני

בהמשך להמלצתך ביצעתי מעקב זקיקים +פרופיל הורמונלי החודש בת 25 , מנסה להכנס להריון 11 חודשים לפני חצי שנה הריון כימי. פרופיל הורמונלי ביום 3 למחזור תקין. זיהוי ביוץ ביום ה21 למחזור עי מעקב זקיקים עם זקיק 20 מ"מ רירית עובי 9 ממ סדירה שבוע לאחר מכן דימום חום כתום לפעמים חום אדום (יום 7 לביוץ) המגיע "בטפטופים" עם כאבי גב והתכווצויות קלות בדיקת דם לפרוגסטרון ביום ה7 לביוץ מראה 30.1 nmol/L יש לציין שהדימום מגיע באופן קבוע שבוע לאחר הביוץ אך רק החודש בדקתי פרוגסטרון האם הערך נמוך ? האם יש סיכוי להריון ? ובמידה והכל תקין מה עוד יכולה להיות הסיבה לדימומים ממושכים כאלה?? יוצא מצב שאני מדממת בערך שבועיים (שבוע לפני הוסת ואז וסת של 6 ימים)

לקריאה נוספת והעמקה

ערך הפרוגסטרון תקין. כך שיש סיכוי להרות. כדאי להיבדק על מנת לקבוע את הסיבה לדמום.

10/06/2019 | 16:57 | מאת: איחור בווסת והריון בסימן שאלה.

תאריך הווסת האחרונה 7.5.2019 ועדיין לא הופיעה. חייבת לציין שהווסת אינה סדירה, חודש מאי הייתה 22... חודש אפריל 28.. לפי הערכה לזיהוי ביוץ, הביוץ התבצע ב21-22 בערך. ב23.5 הופיעה הכתמה יוצאת דופן שלא דומה לווסת כלל שנמשכה כמעט 10 ימים, עם התכווציות קלות שהייתה דומה להשרשה. ב6.6 ביצעתי בדיקת דם לזיהוי הריון והיא יצאה שלילית. היום 10.6 ביצעתי טסט ביתי, גם כן תשובה שלילית. אני בלחץ, אין ווסת, אין הריון, מה קורה פה? 😅 אין לי שמץ של מושג אם אני באיחור, אז בכמה ימים? מאחר שהווסת לא סדירה, כך גם הביוץ כנראה לא סדיר. מתי ללכת לעשות בדיקת דם חוזרת, אם בכלל..? תרגיעו אותי 😩

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ופרוגסטרון והרופא יוכל להגיד לך היכן את נמצאת מבחינת המחזור.

שלום ד ר, אני ביום 11 לאחר החזרת עובר יחיד מוקפא, עם הכתמה חומה כבר 3 ימים. הבוקר ביצעתי בדיקת הריון והתוצאה חיובית. אם מדובר בדימום השתרשות כמה זמן הוא יכול להימשך והאם אני יכולה לקוות להריון בעקבות הבדיקה הבייתית בטא אמורה להתבצע בעוד יומיים ואני כבר בלי נשימה... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נדיר שיהיה דימום קל בתחילת ההיריון, כבר לא קשור להשתרשות, אולי תקדימי את בדיקת ההיריון למחר.

תודה ד"ר על תשובתך. במידה ואעשה מחר לאיזה ערך של בטא עלי לקוות?

שלום ד"ר החלטתי לחכות לבטא ביום רביעי כמו שהרופא ביקש. הבוקר קמתי בתחושות לא טובות כי הכאבים בשדיים די התפוגגו. עשיתי בדיקה בייתית נוספת שיצאה שלילית האם יתכן שהיה הריון ונפל? פער של יום בין שתי הבדיקות הבייתיות - אחת חיובית והשניה שלילית. מחר בבוקר בטא והלחץ נוראי, אודה אם תאיר את עיני כדי שאתכונן נפשית.. תודה רבה

בד"כ בדיקת היריון שלילית לא מנבאת טובות.

רק רוצה לומר תודה על העדינות בה אתה נוהג לענות ולשתף שב"ה בדיקת בטא הבוקר יצאה 314 יישר כח

נהדר. בהצלחה.

מראה למה אנחנו לא ממליצים לבצע בדיקת היריון ביתית מוקדם כל כך.

10/06/2019 | 13:12 | מאת: דנה

היי יודעת שכשעושים שאיבה מחשבים את גיל ההריון לפי שבועיים לפני השאיבה. מה קורה במקרה של החזרת מוקפא? האם מחשבים את תאריך ההחזרה פחות שבועיים או תאריך ההחזרה פחות שבועיים פחות גיל העובר (נניח שלושה ימים)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני בד"כ מחשב את גיל ההיריון לפי שבועיים לפני ההחזרה. אם זה היה בלסטוציסט, אני מוסיף עוד ארבעה ימים.

10/06/2019 | 09:53 | מאת: יעלי

בוקר טוב, בת 33, מנסה כבר למעלה משנה וחצי, הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות לחלוטין. עברנו כבר 3 הזרעות - 2 במחזור טבעי ואחת נוספת עם איקקלומין. כרגע עם איקקלומין ואסטרופם ושאלתי היא האם לא כדאי להתקדם לטיפולי IVF כיוון שעד כה לא הושגה הצלחה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם צילום הרחם תקין מקובל לנסות קודם טיפול עם זריקות להשראת ביוץ והזרעה.

08/06/2019 | 10:22 | מאת: מודאגת

התחלתי לקבל אסטרופם מהיום השני למחזור שלוש פעמים ביום החל מה 23.5 , אתמול התחילו הפרשות חומות כהות ממש כמו לפני מחזור. הרופא אמר לי שכל עוד אני לוקחת את האסטרופם לא יכול להגיע מחזור ואני לא יכולה לדמם ..מה זה יכול להיות? והאם אני הולכת לקבל עכשיו מחזור שוב למרות האסטרופם?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והרירית שנבנתה תחת האסטרופם לא יציבה ו"מטפטפת".

08/06/2019 | 18:24 | מאת: מודאגת

מה אפשר לעשות אם כך כדי למנוע את הדימום? האם בכל מקרה יגיע עכשיו מחזור?

אפשר לשנות את המינון. כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל.

08/06/2019 | 05:14 | מאת: מיקמיק

שלום, לפני 6 ימים הוחזר לי בלסטוציסט מוקפא מתרומה (אחרי 2 החזרות כושלות), במחזור טבעי. יומיים לפני ההחזרה הזרקתי אוביטרל, יומיים אחרי דקפפטיל. בנוסף לוקחת אוטרוגסטן 3 פעמים ביום כפול 300. 4 ימים אחרי ההחזרה היה לי ריב ענק עם בעלי, והגעתי לרמות עצבים גבוהות, בכי וממש רעדתי בגוף. האם יכול להיות שנפגע הסיכוי להשתרשות? תודה...

לקריאה נוספת והעמקה

לא

07/06/2019 | 13:08 | מאת: אנונימית

פרופ' שלום לקראת שאיבה. לקחתי גונל 75 במשך 4 ימים - 11 ביציות בגוגל 12-13 בהמשך המשכתי לצטרוטייד ומונופור 56 ליומיים..אחר כך הגדילו למונופור 75 ואז האסטרודיל ירד מ-1700 ל-300. הרופא הגדיל את המונופור ל-225. הגעתי לביקורת יש פחות זקיקים והם לא גדלו. האסטרטדיל גדל ל-700 אך הפרוגסטרון ירד לפחות מ-0.6. הרופא אמר להמשיך לקחת מונופור 225 ולרדת בהדרגה. האם יש סיכוי שיהיו עוד זקיקים ב-3 ימים ( חוזרת לביקורת אחרי החג). העוברים צריכים לעבור דיגום ולכל נראה לי שמ-8 לא ישאר מה לדגום. 1. האם המהלך תקין בעיניך? או שאין טעם לשאיבה? 2. שוקלת לעבור לבית חולים שערי צדק. האם היית ממליץ עליהם PGD+ IVF? תודה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

1. מוקדם מידי לדעת. אכן קיבלת מינונים שפחות מקובלים כיום בסוג כזה של הכנה לשאיבה' בעידן שניתן לתת דקאפפטיל במקום אוביטרל ללא חשש לגירוי יתר. 2. ללא ספק מרכז מנוסה.

08/06/2019 | 21:07 | מאת: אנונימית

השאיפה לעוברים טריים מאחר והקפאה+PGD לא הובילו לתוצאות, ולכן הורידו את המינונים...לפני כן היו מינונים גבוהים יותר ומאחר והגוף מגיב טוב היו הרבה ביציות אך מחשש לגירוי יתר הם הוקפאו. נראה לי שמהתחלה היו צריכים להמשיך במונופור 75 ולא להוריד ל-56 כפי שנעשה וזה מה שגרם למצב הזה:(

אבל אין חשש לגירוי יתר גם בטריים כשמזריקים דקאפפטיל.

09/06/2019 | 17:17 | מאת: אנונימית

לי אמרו שכשנותנים דקפפטיל זה פוגע באיכות העוברים ולכל לא מחזירים טריים אלא מקפיאים... מאחר ובגונל 150 לפני כן ומונופור 150 ( שהפחיתו לאחר מכן) היו כ-20 + ביציות והאסטרודיל היה מאוד גבוה לא הסכימו להחזיר טריים, בטענה שזה מסכן אותי ( ונתנו דקפפטיל)

זה תלוי כנראה בתמיכה, אבל ברור שהכי חשוב זה לא לסכן אותך.

09/06/2019 | 19:21 | מאת: אנונימית

תודה על המענה.

בהצלחה

06/06/2019 | 17:16 | מאת: נטלי

שלום, ד"ר, אני צריכה להתחיל מחר עם מונפור מולטידוז 1200 . יש לי שאלה לגבי האחסון של התרופה. כעת לפני פתיחה היא נמצאת במקרר..האם לאחר הפתיחה והכנת הזריקה צריך לשמור את הכל מחוץ למקרר או שבמקרר? פשוט שבעלון כתוב שלאחר המסה צריך לאחסן מתחת ל 25 מעלות. הבית חם בימים אלו.. לא יודעת מה לעשות.. אשמח לתשובה תודה רבה!

תאחסני במקום מוצל שלא מתחמם יתר על המידה במשך היום.

06/06/2019 | 15:46 | מאת: מילי

בת 41.6 עם בת שנה מטיפולי ivf. בטיפולים לילד שני. פרופיל הורמונלי תקין פרו 9.2 אסט 170. טיפול ראשון מנופור 225- 5 ביציות 3 עוברים ושק הריון ריק שהסתיים בהפלה טבעית. טיפול שני פרוגבריס 300 5 ביציות והפעם 2 עוברים ושוב הריון לא תקין. אני מכירה את הסטטיסטיקות ואני מנסה להבין האם העובדה שאני נקלטת היא סימן טוב? בAFC נספרו 9 זקיקים איך למצות אותם? וגם עד מתי להמשיך לנסות? אני מתחילה לפחד מתוצאות בטא חיוביות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובות חד משמעיות לשאלות שלך. לכאורה ברור שאין סיבה שלא תהרי ותלדי שוב, אך הדבר מחייב התמדה וקצת מזל.

13/06/2019 | 15:18 | מאת: מילי

תודה על תשובתך.יש לי שאלת המשך כחלק מהסאגה הבלתי נגמרת של הטיפולים. מסתבר שהivf השני הביא איתו הפתעה. ב12.5 שאיבה ב14.5 החזרת 2 עוברים.בדיקות בטא ב26.5 185,ב28,5 276 ב5.6 307. הריון לא תקין בבירור. באותו תאריך זוהה ספק שק הריון ברחם. היום 13.6 בבדיקת אולטרסאונד התגלה להפתעתי הגמורה עובר עם דופק crl 4 . איך התפתח עובר מבטא כזו והאם לדעתך יש שמץ של סיכוי להמשך הריון תקין? שוב תודה

13/06/2019 | 15:28 | מאת: מילי

לא שזה קריטי אבל טעיתי הבטא ב30.5 היתה 307 וב5.6 1443

05/06/2019 | 18:54 | מאת: רמזיה

שלום, אני רוצה לדעת אם יש מחירון ליעוץ וטיפולי פריון.. אשמח לתשובה והמלצה למישהו לא יקר אבל טוב מאיזור רעננה

העלות שונה מאד מרופא לרופא. במרפאות הקופה תוכלי למצוא טיפול חינמי ברמה טובה. אם יש לך ביטוח משלים של הקופה תוכלי בד"כ לקבל יעוץ במחיר סביר ממיטב הרופאים הפרטיים.

05/06/2019 | 18:37 | מאת: דנה

האם אישה יכולה להתעקש לבצע זירוז אחרי שחלף התאריך המשוער שלה גם אם אין סיבה רפואית לזרז?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

05/06/2019 | 11:08 | מאת: גלי

שלום אני אחרי תרומת ביצית. בת 44. עם רזרבה שחלתית ירודה . קיבלתי ווסת 8 שבועות אחרי הלידה . אלו היו הפרשות ורודות. לאחר כמה ימים קיבלתי שוב ווסת הפרשות ורודות. ומאז עברו כמעט 30 יום מאז ולא קיבלתי כלום. מה לעשות בנידון? לעבור שוב בדיקה גניקולוגית לעדכן את הרופאה שלי? יש לציין שאני מטופלת גם ביוטירקס לבלוטת התריס. יש מצב שאולי היא לא ככ מאוזנת כרגע בגלל הלידה וזה גם משבש? בקיצור מה עושים מחכים???? אודה לתשובתך. זה מטריד אותי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ופרוגסטרון ונראה לפני או אחרי ביוץ.

05/06/2019 | 08:56 | מאת: ענת

שלום פרופסור, ביום 3.5. עברתי גרידה (שבוע 6 - שק ריק) נקלטתי בפרוטוקול ראשון. ביום 23.5. זוהה ביוץ בבדיקות דם+ מעקב זקיקים. אתמול 4.6. (12 ימים אחרי ביוץ) ביצעתי בדיקות דם: E2 1343 PMO PROGESTERON 31.7 NMO LH 6 HCG-B קטן מ- 2. ברור שאין הריון טבעי החודש... הרופא שלי לא נותן לי פרוטוקול חדש עד שאקבל ווסת ראשונה אחרי ההפלה. ברצוני לדעת מתי הווסת צפויה לפי הבדיקות? ומדוע E2 כל כך גבוה? (בזמן הביוץ היה 1827). E2 כזה גבוה בשלב הזה, מעיד על בעיה? לפני הגרידה זה לא היה ככה. (אני בת 38 ).

לקריאה נוספת והעמקה

הווסת צפויה בימים הקרובים לפי הבדיקות. האסטרדיול והפרוגסטרון מופרשים כעת מהגופיף הצהוב שטרם נספג. E2 גבוה בשלב הזה לא מעיד על בעיה, רק שהגופיף הצהוב שטרם נספג.

05/06/2019 | 10:20 | מאת: ענת

תודה רבה על המענה. וסליחה על השאלה הנוספת. חשבתי שצריך לקבל ווסת 14 ימים אחרי ביוץ (תמיד קיבלתי 12 ימים אחרי ביוץ). ומחר זה היום ה- 14. במצב שבו שלב לוטאלי ארוך מ- 14? זה לא ייצור בעיה להיקלט שוב?

לא ייצור.

04/06/2019 | 13:01 | מאת: חן

ביום ראשון הבטא היה 45. היום יומיים אחרי זה רק 65. האם אבוד לגמרי?

לקריאה נוספת והעמקה

הבטא נמוכה, אבל כדאי להמשיך לעקוב כי יש סיכוי נמוך.

03/06/2019 | 21:39 | מאת: מצפה בקרוב

שלום פרופ' אשמח לעצתך. שלושה שבועות לאחר גרידה בשבוע 7. היום האולטרסאונד הטכנאית ראתה רירית של 9 מ''מ וזקיק בשחלה ימין של 15*18 והשאר קטנים (לא ברור אם ציסטה-נוזל צלול). יש לי הפרשות חומות שבאות לסירוגין. הטכנאית לא ראתה מאיפה. שאלתי היא האם תקין? טרם נבדקתי אצל הרופא המטפל וטרם קיבלתי ממנו התייחסות. האם קרוב לוודאי שהזקיק הוא יותר ציסטה ולא זקיק? יש לציין כי מהגרידה הקודמת נהייתה לי הפרעה בביוץ שהובילה להפריות כך שקשה לי להאמין שמדובר בזקיק שגדל באופן עצמוני ובדומה לכך הרירית.. מה דעתך? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ותדעי אם זה זקיק. בד"כ תוך 4-6 שבועות תגיע ווסת ואז המערכת "תתאפס". עד אז הפרשות חומות ודמיות לא נדירות.

04/06/2019 | 07:49 | מאת: מצפה בקרוב

אני מניחה שהערכים צריכים להיות יחסית גבוהים כדי שייחשב זקיק? כלומר בסביבות ה800 בהתאם להבשלה שלו? תודה רבה

בערך

05/06/2019 | 11:27 | מאת: מצפה בקרוב

היי בבדיקות דם האסטריודיל הוא 627 פרוגרסטרון 27.5 Lh 10.4 מה זה אומר ביחס לזקיק? לרירית? האם מדובר בציסטה? תודה רבה

נראה שזה אולי גופיף צהוב.

05/06/2019 | 14:56 | מאת: מצפה בקרוב

כלומר, לאחר ביוץ? מתי אני צפויה לקבל? ומה פשר ההפרשות? תודה רבה

תוך שבועיים צפוי שתקבלי ווסת. קשה לדעת מה פשר ההפרשות מבלי לבדוק אותך.

02/06/2019 | 22:43 | מאת: יפית

האם בגיל 46 נוטים לבצע החזרה של עוברים מוקפאים על בסיס ביוץ טבעי או שמעדיפים את השיטה השנייה שבה נוטלים שבועיים אסטרופם ואז מכינים את רירית הרחם על ידי מתן פרוגסטרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בסדירות הביוץ וברירית במחזור הטבעי.

02/06/2019 | 16:29 | מאת: טליה

האם עובר יום שלוש בן 7 תאים באיכות 1 יכול להניב הריון בסיכוי טוב? מדוע המספר האי סימטרי של תאים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שאם היו ממתינים עוד מספר שעות הוא היה הופך לעובר של שמונה תאים.

02/06/2019 | 14:09 | מאת: חן

עשיתי היום בדיקת בטא אחרי 12 יום שלמים מההחזרה. ויצא בטא 45. האחות אמרה לי שזה חלש מידי. האם עוד יש סיכוי שיתפתח מזה הריון תקין?

לקריאה נוספת והעמקה
02/06/2019 | 17:45 | מאת: רותי

זה בכלל לא חלש. תקין לגמרי.

הבטא באמת מעט נמוך, אך יש סיכוי שיתפתח מזה הריון תקין.