פעם הראשונה אחרי הרבה זמן שהרגשתי כמו בן אדם. MD

דיון מתוך פורום  פסיכיאטריה - ייעוץ והכוונה

29/09/2013 | 12:06 | מאת: שון

האלן ד"ר. קוראים לי שון אני בן 22 מצפון הארץ. לאחר שימוש בשם ה m.d חוויתי צלילות שכמותה לא חוויתי המון זמן. הרגשתי כמו בן אדם. אני נושא איתי את צלקות מן העבר שההורים שלי דאגו לי שאני לא ישכח, או בעצם כן. קצת ציניות. אני באיבחון עצמי מצאתי את עצמי לוקה בDepersonalization Disorder או בעיברית נתק מן העצמי. תחושת "הערפל" שקיים כמעט תמיד אצלי במיוד בשנים האחרונות מתחיל לתסכל אותי מאוד. אחרי חקירה עמוקה אני חושב להתחיל טיפול,אבל אין באמת טיפול שיכול לעזור לאנשים עם הפרעה מסוג זה. ולכן אני שוקל להתחיל טיפל עם M.D כל בוקר כמה טיפות על מנת לאפשר למח להשתחחר ולהוריד את כל המחסומים /הוא יצר לעצמו כמיגננה. יש לציין שאני לא זוכר הרבה מהתקופה ההיא ורק עצם המחשב לנסות להזכר מציפה אותי בעצב עמוק וחונק אותי. נכון שזו לא "התרופאה "הכי מומלצת אבל עקב חוסר יכולתה של הרפואה האלטרנטיבית לטיפול הפרעה מסוג זה,זו ניראת לי הדרך הכי נכונה. אני מה דעתך על כך ד"ר

לקריאה נוספת והעמקה
29/09/2013 | 16:19 | מאת: ד"ר גבריאל ברקאי

שלום שון, מה זה MD? האם זה קיצור של MDMA? MDMA או אקסטזי, הוא סם רחוב ממשפחת האמפטאמינים. נטילה שלו יכולה לגרום תחושות דומות למה שאתה מתאר. כמו כל דבר בחיים, גם לזה יש מחיר: סם זה יכול לגרום בטווח הקצר להתייבשות, חום ועלייה בקצב הלב בצורה שיכולה להיות מסוכנת, כולל סכנת חיים. בטווח הארוך, סם זה גורם לפגיעה בתאי עצב שחומר ההעברה העצבי שמשמש אותם הוא סרוטונין. זה יכול לגרום שינויים מנטליים כמו דיכאון, שאינם תמיד הפיכים. אינני בטוח שמה שיש לך זה דפרסונליזציה. אולי יש לך PTSD (תסמונת פוסט-טראומטית) בעקבות הטראומות שעברת? דפרסונליזציה יכולה להיות חלק מ- PTSD. ל- PTSD יש גם טיפול פסיכולוגי אפקטיבי שיכול להפחית מאד ואף לרפא. חשוב מאד שתפנה לייעוץ עם פסיכיאטר ולא תכה במוחך עוד יותר עם רעלים כמו אקסטזי.

מנהל פורום פסיכיאטריה - ייעוץ והכוונה