פורום הסרת משקפיים ושיפור הראייה

הפורום יעסוק בהסרת משקפיים ובשיפור הראייה: הסרת משקפיים בלייזר, טיפולים כירורגיים וטיפולים לא ניתוחיים, במגוון שיטות. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי רופאי רשת "עיניים", מומחים בתחום הקרנית ומנהלי מחלקות עיניים ורופאים בכירים בעלי ניסיון רב בתחום. התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
4148 הודעות
4014 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים ושיפור הראייה

הפורום יעסוק בהסרת משקפיים ובשיפור הראייה: הסרת משקפיים בלייזר, טיפולים כירורגיים וטיפולים לא ניתוחיים, במגוון שיטות. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי רופאי רשת "עיניים", מומחים בתחום הקרנית ומנהלי מחלקות עיניים ורופאים בכירים בעלי ניסיון רב בתחום. התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
13/09/2018 | 00:08 | מאת: דנה

ללא מגנים מקלחת קצרה וחפיפה ללא חדש של בעיה עקב כניסת מים לעיניים?

שלום רב אפשר להתקלח לאחר כשבוע מהניתוח עם עיניים עצומות

12/09/2018 | 19:49 | מאת: יונית

שלום. חליתי בדלקת וירלית מסוג אדנו וירוס לפני כחצי שנה ומאז אני מרגישה אי נוחות בעיניים ובראייה עצמה. כשאני מממצמת אני מרגישה כאילו הכל זז איתי יחד, דבר לא נעים בכלל. בהתחלה חשבתי זה מיובש אבל זה קורה גם עם הזלפת טיפות מלאכותיות. בנוסף סובלת מסינוורים. טופלתי בסטרואידים אך שוב מטופלת בהם עקב חזרתם לקרנית. מה ניתן לעשות בעניין התחושה בעיניים ? זה נורא מפריע לי. 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון יש צורך בבדיקה. כמו כן בחלק מהמקרים טיפול לייזר יכול להסיר את התסנינים בקרנית.

10/09/2018 | 17:30 | מאת: איילת

שלום לפני שנתיים לערך סבלתי מדלקת בעיניים ומכתמים שהפריעו לראייה, טופלתי ב fml. חייבת לציין שהעין שממנה התחילה הדלקת לא נינוחה עד היום, ראייה 6/10 ועם תיקון משקפיים 6/7.5 ואף לפעמים כשהעין עייפה יש כפל ראייה שחולף וחוזר, בנוסף מרגישה סינוורים ואי נוחות בנהיגה. האם לאחר דלקת וירלית יכולה להיווצר פזילה? מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דלקת ויראלית לא יכולה לגרום לפזילה. ישנו סיכוי שהיתה פזילה או פזילה סמויה בגיל הילדות שכעת באה לידי ביטוי אם יש ספק הייתי ממליץ להיבדק ע״י מומחה לילדים ופזילה בשילוב בדיקה אורטופטית. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

08/09/2018 | 13:13 | מאת: יוני

היי אני אחרי שנה לאחר prk. בביקורת האחרונה הרופא ציין שיש נקודת פיגמנטציה במרכז הקרנית שהופיעה לאחר דלקת וירלית מלפני כמה חודשים. לטענתו הוא אומר שזה יתבהר עם הזמן אך הדבר מציק לי ביום יום וגם אני סובל מסינוורים בלילה. האם יש אלטרנטיבה לפתרון הבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לומר ללא בדיקה. בקרנית לא יכולה להיות פיגמנטציה. אבל יכולה להיות עכירות שיכולה להופיע לאחר דלקות מסויימות אבל לרוב זה חולף בשלב כלשהו. בכל אופן לא בטוח שזה קשור לתלונות על סינוור אבל גם לא ניתן לקבוע שלא. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

06/09/2018 | 09:08 | מאת: עיניים דומעות

מדוע העיניים דומעות לאחר ניתוחי קטרקט - ולייזר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ברוב ניתוחי העיניים נוצר גירוי מקומי בלחמית ונוצר יובש לרוב זמני וזה גורם להפרשת דמעות רבה. הטיפול כולל זילוף של טיפות דמעות מלאכותיות מעת לעת עד לרגיעה

06/09/2018 | 00:57 | מאת: בועז

שלום ותודה מראש ! אני 8 ימים לאחר ניתוח prk בשתי העיניים. 1. האם מותר/נכון להשתמש בנטורל טירס פריי יותר מ4 פעמים ביום(עפ דף ההנחיות) ? לדוגמא 12 פעמים ? מרגיש שזה מאוד מקל ועוזר. 2. עין שמאל מטושטשת בראיה לקרוב, קצת יותר חלשה בראיה לרחוק ועם מעט ראיה חלבית והילות. זה נורמאלי ? דורש התייחסות או טיפול מיוחד ? נתונים: לפני הניתוח -1.25 , עם חצי צילינדר. בביקורת ביום ה5 נאמר שהניתוח הצליח והכל ניראה תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. כן, אין בעיה 2. כן, זה נורמלי. עם הזמן זה יסתדר שנה טובה!

04/09/2018 | 20:04 | מאת: נאור

רציתי לדעת האם ניתן להסיר צלקת מהקרנית ? מדובר בצלקת בגודל של השפיץ של המחט שזה אומר על פי הרופאים שזה ממש משהו זעיר (למרות שאני במראה מבחין בה כמשהו קצת יותר גדול) אך מדובר כמעט ובדיוק במרכז הקרנית ממש כמעט מול האישון אני אישית רואה 6/6 אך רק על סמך הבדיקות ראייה. ואני כמעט בטוח שהייתי רואה קצת יותר טוב, ובכל זאת אני רוצה להחזיר את הראייה למצב הקודם לגבי בדיקות - לא עשיתי מיפוי קרנית נבדקתי בבדיקות רגילות, במספר בודד של מכשירים שונים (אך ללא הרחבת אישונים) דרך אגב קיימת לי כבר צלקת נוספת ישנה באותה עין, וכולי אמונה שאם אסיר אחת מהם ואם אפשר את שניהם אז הראייה שלי תהיה יותר טובה לא? אשמח לתשובות דחופות, דרך אגב זה בעקבות חדירת גוף זר שוב, שלא הורגש באותו רגע כניסתו, בדיוק כמו הפעם הקודמת. ואני מקווה שאפשר להעניק לקרנית את שקיפותה המלאה מבלי לפגוע בראייה אני צודק ? דרך אגב קצת קשה לי לקבל את התשובה שאין צורך לשום טיפול בגלל שהראייה היא 6/6 כי למיטב הבנתי יש עוד המון פרמטרים שנמדדים לראייה ולא רק בדיקת ראייה בחדר סגור עם מספרים. יש תקווה כלשהי או שאצטרך להתאכזב מעולם הרפואה בשנת 2018 ולחיות עם הנזקים המזערים האלה כל חיי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית יש צורך במספר בדיקות נוספות על מנת לבדוק את מצב הקרנית. אני חושב שרק לאחר בדיקה מדוקדקת ניתן לקבוע איך ניתן לשפר את איכות הראיה. חשוב לזכור מצד שני שעדיין גם בשנת 2018 היכולות שלנו מוגבלות. מי שלא זוכר זאת יכול לגרום לעיתים לנזק.

04/09/2018 | 19:42 | מאת: בנימין

היי אני עשיתי ניתוח בעיניים-ירושלים ביום חמישי האחרון בשיטת trans prk w.f היום בבוקר הייתי בביקורת כדי שיסירו את העדשה הטיפולית ומאז שיצאתי משם כאילו הכל נעלם. עד אז ראיתי שיפור ניכר בראייה וזה החזיר אותה אחורה. כמו שהייתי לפני רואה ללא משקפיים. האם זה שכיח/אמור להיות? הראייה אמורה כן להתייצב כרגע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר שכיח, בדרך כלל פני השטח של הקרנית לא אחידים ולכן יש ירידה בראיה. סבלנות עם הזמן יהיה שיפור.

04/09/2018 | 16:05 | מאת: אירית

התעניינתי לגבי לייזר להסרת משקפיים והומלץ לי שיטת prk. הבנתי שהסיבוך החריף ביותר הוא זיהום והוסבר שאם מתרחש זיהום אז הוא קורה רק כשעדשות הטיפוליות בתוך העין. אם יש זיהום לאחר חודש לדוגמא זה הופך את הזיהום לפחות חמור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דרגת הזיהום לא משתנה אם הוא מופיע מיד לאחר הניתוח או לאחר מכן.

03/09/2018 | 20:53 | מאת: ליאת

לפני כשבוע עברתי prk. אתמול הוצאו עדשות טיפוליות והרופא אמר להמשיך עוד כשלושה ימים עם אנטיביוטיקה (ויגמוקס) 3 פעמים ביום. האם זה הגיוני להפסיק אנטיביוטיקה 3 ימים לאחר הוצאת עדשות טיפוליות? או שאולי הבנתי לא נכון...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בהחלט אין בעיה להפסיק את הטיפול. הבנת נכון.

02/09/2018 | 10:21 | מאת: אריק

שלום רב, אני כשבועיים לאחר ניתוח prk ושמתי לב שמרגע הוצאת העדשות ביום הרביעי לאחר הניתוח הראייה בשעתיים-שלוש ראשונות לאחר שאני מתעורר הראייה מטושטשת ופחות טובה ורק לקראת הצהריים כבר נכנס לפוקוס פחות או יותר טוב,רציתי לדעת מה יכולות ליהיות הסיבות לכך. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני כשבועיים לאחר ניתוח prk ושמתי לב שמרגע הוצאת העדשות ביום הרביעי לאחר הניתוח הראייה בשעתיים-שלוש ראשונות לאחר שאני מתעורר הראייה מטושטשת ופחות טובה ורק לקראת הצהריים כבר נכנס לפוקוס פחות או יותר טוב,רציתי לדעת מה יכולות ליהיות הסיבות לכך. תודה רבה מראש.

31/08/2018 | 20:14 | מאת: נאור

האם צלקת זעירה במרכז הקרנית מחייבת פגיעה בראייה אפילו באחוז אחד ? או שעם הזמן הראייה חוזרת בדיוק לאותו מצב כאשר הצלקת הופכת להיות חלק בלתי נפרד מהקרנית ? או שיש צלקות שנעלמות לחלוטין ? חשוב לי לציין שב3 בדיקות שונות הקרניות שקופות למעט הצלקת שהרופא הגדיר אותה בגודל כ-קצה של סיכה והראייה היא 6/6 אפילו הצלחתי לקרוא מספרים מעבר ל6/6 (לא את כולן)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בחדות ראיה כפי שציינת אין משמעות לצלקת עדינה בקרנית.

31/08/2018 | 17:41 | מאת: נעמה

שלום, הייתי בבדיקת התאמה לניתוח לייזר וצויין שקוטרי האישונים שלי הם 7.2 ו-6.9. מקריאת מאמרים באינטרנט הבנתי שיש קשר בין קוטר האישונים לבין הסיכוי לסבול מהילות וסינוורים לאחר ניתוח לייזר. המספר שלי במשקפיים הוא -2.75 האם קוטר האישון שלי מהווה בעיה לניתוח? האם יש לי יותר סיכוי לסבול מהילות וסינוורים? תודה, נעמה

שלום רב יתכן ובאישונים רחבים יש סיכוי מוגבר לאחר הניתוח לסינוורים והילות אך מצד שני ניתן במידת הצורך להגדיל את קוטר הטיפול ועל ידי כך להקטין את הסיכוי לסינוורים והילות.

31/08/2018 | 15:35 | מאת: חן

שלום, לפני שנה וחצי כמעט עברתי prk עם מספרים של -8.5 , כארבעה חודשים לאחר מכן התפתח haze מרכזי בקרניות. טופלתי בסטרואידים תקופה ארוכה והעכירות מעט פחתה. כיום בבדיקה יש haze בדרגה עדינה אך עדיין מרגיש באי נוחות, סינוורים, הילות ולפעמים כפל ראייה. בנוסף סובל מיובש בעיניים ומטופל ב RESTASIS. חדות ראייה 6/6 בימין ו 6/7.5 בשמאל. מהתייעצויות עם רופאים שונים שאלתי מה ניתן לעשות ניתוח חוזר לשיוף העכירויות ואחרים טוענים כי העכירות תעבור מעצמה עם הזמן ותתבהר ושכדאי להתאזר בסבלנות ולא להסתכן. מה ניתן לעשות לדעתכם? מיואש מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מאחר וחדות הראיה טובה נראה שיש מקום לחכות. ברוב המקרים יש שיפור העכירות.

31/08/2018 | 08:56 | מאת: מירב

היי עברתי ניתוח לפני 3 שבועות הטישטוש לא עובד לפעמים הוא חזק מאוד לפעמים יותר חלש. בבדיקה אצל המכון נאמרו לי כמה דברים שלא בדיוק הבנתי. בעין אחת אני רואה 6/12+ בעין שניה 6/12- וההסבר היה שהתפתחו לי צילינדרים שלא היו קודם. מה המשמעות? שהניתוח לא הצליח? אני עדיין לא חזרתי לשיגרה ואני מאוד מתוסכלת מהמצב מה ניתן לעשות במצב כזה האם העין יכולה לתקן את עצמה לבד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , התפתחות הצילינדרים שכיחה. יש צורך להמתין עד להתייצבות המספר והעלמות היובש.

19/11/2018 | 08:24 | מאת: מירב

היי אני שלושה חודשים לאחר ניתוח prk נראה שעם הזמן הראיה לקרוב הולכת ונהרסת הכל נראה כפול מטושטש. כמו כן הראיה לרחוק עדיין מטושטשת מאוד אני לא מצליחה לראות מעבר ל4 מטר. אני מתוסכלת מאוד ולא יודעת מה לעשות

בת 22, עשיתי ניתוח אינטרלאסיק בשתי העיניים לפני כחודש, מתי בערך הראיה אמורה להתייצב? כי כרגע חדות הראיה משתנה בין שתי העיניים, כשרוב הזמן הראיה בעין שמאל פחות טובה מעין ימין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, השינויים בראיה ככל הנראה על רקע יובש. לעיתים היובש חולף עד 3 חודשים מהניתוח. ממליץ הרבה תחליפי דמעות ומעקב הרופא המטפל.

לפני כשבוע עברתי ניתוח להסרת משקפיים בשיטת EBK של אמריקן לייזר, ואין ספק שיש לי שיפור בחדות הראיה לבינתיים אבל אני אני מרגיש שאין לי פוקוס בעיניים, וכדי שהעין תתפקס על משהו אני מרגיש שאני מאמץ את העיניים וכל זה גורם לי לפזילה, חשוב להגיד שעברתי לפני כמה שנים ניתוח לתיקון פזילה, אבל כל הזמן שהייתי שם אחרי זה משקפיים הפזילה הייתה מתבלטת ומורגשת, מה שלא היה קורה אם לא הייתי שם משקפיים, יכול להיות שאני ישאר תקוע עכשיו עם פזילה, או שיש בשורות טובות יותר ויש מצב שזה בגלל שהעין מתאמצת ואחרי כמה שבועות העיניים יהיו חזקות ולא תהיה פזילה מאחר והעיניים לא ירגישו קושי ? אני לא כל כך מבין בזה אבל שמעתי שפזילה קשורה לשרירים של העיניים, אז אמרתי אולי בגלל שהם אחרי ניתוח וחלשות זה מה שקורה שהשרירים חלשים. עוד משהו, ד"ר מצליח שאצלו עברתי את הניתוח אמר שאני כבר יכול להיות במחשב ובטלוויזיה חופשי ללא הגבלה, השאלה אם להקשיב או שמומלץ בכל זאת להגביל את עצמי לזמן מסויים ביום ? אשמח לכמה טיפים ועצות להתנהגות לאחר הניתוח כי ממש חשוב לי שהתוצאה הסופית תהיה טובה ואני יהיה מרוצה ואני ירגיש שאין פזילה והתאמצות בעיניים ודברים כאלה. תודה רבה על המענה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שבוע הוא לא זמן מספיק על מנת לדבר על תוצאה סופית ולכן יש להמתין בסבלנות. פזילה היא לא ממצא תקין, ואם יש ספק, יש לחזור לרופא המנתח לבדיקה. בברכה, ד"ר אורי מלר

28/08/2018 | 08:56 | מאת: אריק

שלום רב, לפני שבוע ימים עברתי הסרת משקפיים בשיטת prk,העדשות הוצאו ביום הרביעי לאחר הניתוח,למרות זאת עדיין לא התקלחתי או התאמנתי,היום זה היום השמיני לאחר הניתוח ההרגשה טובה אך הראייה כמובן עדיין לא התייצבה סופית,רציתי לדעת האם יש הבגלות מסויימות(הרמת משקלים כבדים,ריצות ארוכות וזיעה) תודה רבה,ממתין לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אריק שלום, הנחיות יש לקבל ספציפית ממכון הלייזר בו נותחת. אישית, אני ממליץ להתקלח כבר ביום הניתוח (אנחנו נמצאים בימים חמים ולמען הסביבה שלך, טוב להתקלח ולהיות נקיים) אך אין להרטיב אם העיניים 5 ימים. ניתן גם לחפוף ראש אך בעזרתו של אדם אחר כך שהמים יזרמו לאחור ולא יכנסו לעיניים. לגבי שאר ההגבלות שציינת, יש להימנע מהזעה ומפעילות ספורטיבית מסיבית. בברכה, ד"ר אורי מלר

26/08/2018 | 16:43 | מאת: אנה

בעין שמאל לאחר ניתוח PRK ראייה מטושטשת,מעוותת , וחוסר באור בעין לעומת השניה שרואה תקין. ללא שיפור לאורך הימים שעוברים.לציין שבעין הבעייתית היה צילינדר של 0.75 לעומת 0.25 העין שרואה תקין. תובנות? אשמח לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה מאוד לייעץ כך ללא בדיקה. צריך לבדוק ולראות האם יש בעיה וזה צריך להתבצע בבדיקה+ צילומים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

24/08/2018 | 14:01 | מאת: לקראת ניתוח

שלום רב ! אני מתוכנן לבצע ניתוח prk. המספר שלי 1.25 , 1.5 עם רבע צילינדר. כיום עם עדשות (יומיות) לא נוח לי לקרוא, מרגיש מעט טשטוש. ללא עדשות יכול בנוחות לקרוא יותר מ10 שעות ביום בנוחות. אני בן 33 , בריא. שאלתי האם לאחר הניתוח ארגיש טשטוש בראייה לקרוב כמו עם העדשות ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן ויובש הוא הגורם לטישטוש בראיה. ממליץ לנסות ולקרוא עם משקפיים ולבצע בהמשך בדיקת התאמה.

23/08/2018 | 19:09 | מאת: צילה

הייתי היום בבדיקת התאמה להסרת משקפיים. נמצאתי מתאימה והוצע לי להשאיר בעין הפחות חזקה שלי מספר קטן כדי להקל על הקריאה (אני בת 47 וקשה לי בקריאה מקרוב). אני לא כל כך אוהבת את הרעיון ומעוניינת לשמוע חוות דעת של מטופלים שעברו את התהליך. אני מבינה ש-98% מהמקרים כמו שלי מנותחים כך אך שמעתי מכמה מקורות על חוסר נוחות. איך אפשר לקבל חוות דעת של מטופלים שבחרו בדרך אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ללא בדיקה וממצאי הבדיקה לא ניתן לייעץ מונוויזין הוא פתרון מעולה לחלק מהאנשים אבל הכל תלוי בנתוני הבדיקה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום, אני בן 30, בעל קוצר ראייה. אני מאוד רוצה לעבור ניתוח לייזר בעיניים, אבל קראתי שחייבים מלווה לניתוח. העניין הוא שאין לי מלווה. ההורים שלי גרים רחוק ואין לי חברים שילוו אותי לניתוח. האם יש פתרון לנושא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אני מתנצל אבל אין לי פתרונות ליווי. צריך לגייס מישהו שיבוא איתך, אין ברירה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

היי, לפני 11 שנים עשיתי בדיקה אצלכם ואמרו לי שאני לא מתאים. מאחר ועבר הרבה שנים מאז, יש סיכוי שזה ישתנה אם יעשה זאת כיום? נ.ב זה נשמע מוזר אבל בזמנו אמרו לי שיש לי בליטה בעין בצורת פרפר. נשבע לכם שחשבתי שמסתלבטים עליי :)

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקות ההתאמה רציניות ויסודיות ואני לא סבור שמישהו ״מסטלבט״ עליך. מבנה כפי שציינת יכול להעיד על מחלת קרנית הקרויה קרטוקונוס ואין לבצע לייזר במקרה זה. לכן אני לא רואה הצדקה לבדיקה נוספת. חבל על הזמן שלך וגם שלנו. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

20/08/2018 | 12:14 | מאת: אסתר

אחי עשה בדיקת התאמה לניתוח לייזר בעיניים ונמצא מתאים לניתוח עם חיתוך בקרנית. אני הבנתי שיש יתרון לניתוח עם חיתוך מבחינת זמן החלמה עכשיו אם שמים את היתרון הזה בצד האם יש יתרונות נוספים לחיתוך על פני הניתוח של שיוף הקרנית? כי הבנתי שיכולים להיות השלכות שליליות של ניתוח החיתוך מה שבשיוף לא קורה וזה יוצא מדויק יותר בשיוף. אשמח לשמוע את דעת הרופא בעניין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התוצאה הסופית ורמת הדיוק בשתי השיטות דומה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

19/08/2018 | 11:40 | מאת: איתמר

שלום, בשבועות האחרונים עשיתי ניתוח להשתלת עדשה בשתי העיניים. אחרי שהוציאו לי את התפרים הראייה השתפרה משמעותי אך אני עדיין לא רואה טוב וחד כמו שהייתי רואה עם עדשות המגע. האם זה מצב נורמלי? לאיזו תקופת זמן הראייה אמורה להמשיך ולהשתפר עד שמתייצבת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לרוב לוקח זמן של מספר שבועות להתייצבות אבל יש לזכור שהחלמה היא דבר שמשתנה מאדם לאדם ולכן יש לקבל יעוץ ספציפי אצל המנתח שלך בברכה, ד"ר אורי מלר

15/08/2018 | 19:54 | מאת: אלירן

שלום רב, ביצעתי ניתוח לאבק לפני חודש ושבוע ובעין אחת אני רואה כפול (גם מקרוב אני לא רואה חד באותה העין) הייתי בביקורת ונאמר לי שאין לי בעיה וההחלמה פשוט ארוכה. רציתי לשאול אם הדבר הגיוני שאני עדיין לא רואה חד גם מקרוב באותה העין ? הבחנתי בראיה כשבועיים לאחר הניתוח ומאז לא היה שיפור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הבדיקה היתה תקינה כנראה שאין ממצא המסביר את מה שאתה חש ואני לא סבור שיש מקום לדאגה. אמנם עבר חודש מהניתוח אבל אני ממליץ להמתין להחלמה סופית. כמו כן אני ממליץ לא להשוות בין העיניים. כל עין עשויה להחלים באופן מעט שונה בהצלחה.

היום הוסרו העדשות הרפואיות לאחר שלפני שבוע עברתי ניתוח לייזר בשיטת ASA, הראייה מטושטשת יותר מאשר היה בשבוע שלאחר הניתוח. האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן הדבר אפשרי. עם הזמן הראיה תשתפר. בהצלחה.

09/08/2018 | 19:50 | מאת: לוברבום

שלום אני בת 25 גרושה הציעו לי המון שידוכים ואני מעוקבת בגלל עין שלא טופלו כבר שנים אני רוצה להגיע לעיניים בירושלים אמרו לי לעשות כבר לפני פורים השתלת עדשה תוך עינית לקוצר ראיה גבוה כשהלכתי לבדוק את כל ההתאמות מסביב אמרו לי שיש עוד מקום אבל חשבו כן לעשות לי קרוסלינקינג לקרטקונוס ולא ידעו אם זה נכון תכלס בעיניים לא הרשו לי להגיע לבדיקת התאמה כבר כמה חודשים וזה חבל כי אני אוכל להתחתן מייד ולבנות בית עם ילדים האם זה אפשרי לסדר את הבעיה שיש לי איתם כדי שאני אוכל להגיע לבדיקת התאמה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מצטער אבל הפורום לא נועד לסוג זה של שאלות בהצלחה.

09/08/2018 | 13:07 | מאת: אשר

נפגעתי בעין אחת לפני כחודשיים. האם שיטת נוירו ויז'ן יכולה לעזור לי במשהו? האם יש טיפול מסוג אחר לבעיה? דיקור סיני עשוי לסייע?

לקריאה נוספת והעמקה
10/08/2018 | 12:25 | מאת: שלום רב

צריך להבין את סוג ומידת הפגיעה בעין על מנת לשקול טיפול בנוירוויזן.

נוירויזן מתאים לעין עצלה ולא לפגיעה בעצב הראיה אני לא סבור שדיקור סיני יסייע

נוירויזן מתאים לעין עצלה ולא לפגיעה בעצב הראיה אני לא סבור שדיקור סיני יסייע

04/08/2018 | 23:54 | מאת: יוניק

שלום, אני נוטל קולכיצין בקביעות. כדי להשפיע על כאבים הנובעים מ"פירוני" (עקמת הפין). אין לי שום מחלה רקע או שיגדון וכד'. לא בעבר, לא בהווה ומקווה שגם לא בעתיד. האם הקולכיצין יכול להוות בעיה בניתוח? האם צריך להפסיק לקחת אותו תקופת מה לפני הניתוח? או אולי אף לפני בדיקת ההכנה לניתוח? ואם כן, אז כמה הפסקה צריך? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
05/08/2018 | 16:19 | מאת: שלום רב

אין בעיה להמשיך עם הטיפול הזה בהצלחה

05/08/2018 | 18:06 | מאת: יוניק

אני מעדיף תשובה מרופא, ולא ברור לי מיהו אותו שלום רב שהשיב לי...........................

שלום רב. ממליץ על בדיקת התאמה. אין צורך להפסיק את הטיפול במידה ותתאים.

04/08/2018 | 16:08 | מאת: יואב

שלום רב. אני בן 45 . אמור לעבור ניתוח בעין שמאל בלבד (עין ימין 6/6). הומלץ לי ניתוח זילאסיק ומונוויז'ן. כמה זמן בד"כ לוקח להסתגל למונוויז'ן בדגש על ראיה לקרוב? תודה

05/08/2018 | 16:12 | מאת: שלום רב

אצל רוב האנשים, הסתגלות למונוויזיין אורכת עד חודש. בחלק קטן מאוד יותר מכך

29/07/2018 | 18:25 | מאת: אלי

שלום רב ביצעתי ניתוח lasek wf לפני עשבוניים וחצי כרגע בעין אחת אני רואה מטושטש גם מקרוב האם הדבר נורמלי וזה עתיד להשתפר ? או שעדיף לפנות למנתח ולהקדים את הביקורת המתוכננת לסוף אוגוסט?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. למרות שעברו שבועיים בשיטה זו זמן ההחלמה בדרך כלל ארוך יותר. אם אין שיפור בהמשך ועל מנת להיות רגוע אפשר להקדים את הביקורת.

26/07/2018 | 12:20 | מאת: סופי

שלום, ברצוני לעבור ניתוח להסרת משקפיים. נבדקתי במכון בו הומלץ על הסרת עדשות 24 שעות לפני ניתוח, ואילו הרופא שאמור לנתח אמר שבוע שבועיים לפני? מה ההמלצה הכללית? מבולבלת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מציע ללכת לפי המלצות הרופא המנתח. בהצלחה

10/07/2018 | 22:32 | מאת: טל

שלום ד"ר. עברתי לפני 7 שנים ניתוח P.R.K ונשאר לי צילינדר בסביבות 1.75 - בכל עין. בלילה קשה לי מאוד לתפקד בנהיגה ועשיתי לי משקפיים לנהיגה בלילה. רופא העיניים בקופה אמר לי שכדאי לנסות 3 חודשים לשים טיפות בשם אלפאגן ולראות אם זה עוזר לי בלילה. ובכן זה מאוד עוזר ושיפר את הראייה שלי בלילה כך שאיני צריך משקפיים לנהיגה בלילה. השאלה, מה הלאה? האם אצטרך כל יום לשים טיפה או שמדובר על טיפול קצוב בלבד של 3 חודשים / 6 חודשים "שמסדר" את החדות בלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אפקט הטיפות על הראיה נמשך כל עוד הן נלקחות. ככל הנראה עם הפסקת הטיפות האפקט שלהן יפסק.

04/07/2018 | 10:56 | מאת: יפעת

לפני 9 שנים עשיתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים. לאחרונה לא רואה היטב מקרוב. בבדיקה: המספר עלה קצת וראו קצת קטרקט. האם תיקון ניתוח שוב בלייזר יכולים גם לנתח את בעיית הקטרקט באותו זמן? האם סריגה ממושכת עלולה לגרום לעלייה במספר?? אני בת 63. תודה על המענה שאקבל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש כבר קטרקט, אין הרבה הגיון לליטוש נוסף בלייזר. אם הדבר מפריע ניתן לשקול ניתוח קטרקט. לגבי הקריאה, יש להתאים משקפי קריאה. בחלק מניתוחי הקטרקט ניתן לבחור בעדשות מולטיפוקאליות תוך עיניות להקטנת התלות במשקפיים בהצלחה

26/06/2018 | 12:20 | מאת: יובל

היי, לפני כ 5 ימים עשיתי לייזר בשיטת לאסיק מהר מאוד הראייה היית טובה יחסית לא היו כאבים ולא בעיות , אבל כרגע המצב שלי שאני רואה בעין שמואל בצורה מאוד חדה וברורה ובעין ימין מטושטש (לא כמו שהיה קודם היה לי 3.5) אבל לא קרוב למה שיש בעין שמואל.. יש ממה לדאוג ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן לקבוע כך סתם. יש ליצור קשר עם מכון הלייזר ולהיוועץ עימו. בהצלחה

היי(: אני עושה את הניתוח הקשה יותר להסרת משקפיים בלייזר, רציתי לשאול האם אפשרי לטוס למזרח חודשיים לאחר הניתוח? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. מעט גבולי הדבר תלוי כמה מתקנים

היי(: אני עושה את הניתוח הקשה יותר להסרת משקפיים בלייזר, רציתי לשאול האם אפשרי לטוס למזרח חודשיים לאחר הניתוח? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא רואה מניעה לכך. בהצלחה!

24/06/2018 | 17:47 | מאת: אלונה

אני בת 55 ועדיתי בדיקות להסרת משקפים לאחר הבדיקות הרופא הציע לי לעשות בעין אחת ניתוח ככה שגם אראה טוב וגם אקרא טוב האם זה נכון? ברצוני לציין שבשתי העניים המספר 1.75 ניסיתי להוריד עדשה מהמשקף וזה לא טוב מה לעשות? אני קוראת בלי משקפים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מונוויזיין זו שיטה בה עין אחת מכוונת למרחק והשניה לקרוב ברוב המקרים זה נותן פתרון מצויין אני מציע להשאיר את ההחלטה לאחר דיון עם מנתח

שלום דר .ברצוני לשאול שאלה חשובה .עברתי את הבדיקה של ההתאמה לניתוח לייזר ואושרו לי שני השיטות הידועות PRK וZ LASIC לאחר שצויין כי אני מתאים ויש לי קרנית עבה 5.50 הרופא אמר לי אתה יכול לבחור את שניהם .ואני דיי מבולבל מה לבחור לניתוח . רק לציין כי אין לי כל בעיה כספית אני בן 25 ואין לי היסטוריה של מחלות במשפחה ורציתי לשאול אותך דר אם הייתה אתה במצב הזה שאתה יכול את שני הניתוחים לעבור איזה ניתוח הייתה עובר .... PRK או Z LASIC .בבקשה בבקשה תענה לי אל השאלה בכנות זה חשוב לי מאוד תודהה דר .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, את ההחלטה רק אתה צריך לעשות לאחר דיון עם הרופא המנתח. במידה ושתי האפשרויות הן על הפרק, אתה הוא המחליט ולא ניתן לקבוע במקומך. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

19/06/2018 | 21:29 | מאת: ענבר שלי

שלום לכולם, אני 4 שנים (כמעט) אחרי ניתוח prk להסרת משקפיים בלייזר.. אני מעל שנתיים בתפקיד שדורש ממני שעות מחשב ממושכות ואימוץ העיניים (תפקיד בתחום רישום רפואי) מחודש אוגוסט שעבר החלה לי תופעה של יובש בעיניים... ניסיתי את כל סוגי התחליפים האפשריים... אך ללא הטבה. פניתי לכל רופאי העיניים האפשריים עד שהגעתי לרופא מומחה. הייתי אצלו בתחילת החודש והוא הכניס לי פלגים בעיניים בתקווה שזה יועיל ... אני עדיין עם יובש מטורף משתמשת בהילו ג׳ל כל שעתיים היום הייתי בבדיקה ראייה במכון להסרת משקפיים שנותחתי.. הרופאה מסרה שבעין שמאל אני רואה 100 אחוז.. ובימין 75 אחוז. זה לא שאני לא רואה בכלל אלא הראייה שלי פחות חדה וממוקדת כשהיה לאחר הניתוח. בנוסף אני סובלת מפזילה בעין או בשניהם (לא זוכרת בדיוק) שהחלטתי לא לנתח. ומנקודה שחורה בראייה שזזה איתי (רופא עיניים בקהילה אמר שזה כלום אבל צריך לבדוק פעם בשנה חצי שנה) בנוסף הייתי בבדיקה אצל אופטומטריסט לרישיון ובבדיקה של כפל ראייה היא טענה ששגיתי ושאני לא אמורה לראות פעמיים את אותו האובייקט. מבחינת טיפול יש לי בסוף החודש סיטי ארובות עיניים עם חומר ניגוד ובדיקת מומחה דמעות בעוד חודש פלוס מינוס השאלה שלי האם יש כרגע מה עוד לעשות בכדי להיטיב עם היובש? זה פשוט כבר לא נורמלי... ומבחינת העבודה האם אני צריכה לשנות את אופי העבודה שלי ? מעבר לכך , היתכן שהמספר ירד בצורה דרסטית עד כדי שאני רואה מטושטש בעין אחת ? מה עליי לעשות ? הרופאה במכון להסרת משקפיים לייזר קבעה לי תור לעוד 4 חודשים....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. ראשית נראה שכרגע יש צורך להשלים את הבירור עד סופו. כנראה שגם העבודה מול המחשב משפיעה. אפשר לשקול הפסקות קצרות יזומות על מנת להקל מעט על היובש. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

18/06/2018 | 22:25 | מאת: עופר שורץ

לרופא הפורום שלום רב, אני בן 33 ולפני 6 שנים עברתי ניתוח PRK להסרת משקפיים. נשארה לי יתרה בעין אחת: צילינדר 1.5 - מספר: 0.5 - אינני רוצה לעבור ניתוח תיקון אך המצב מפריע לי. פרופסור מומחה המליץ על שימוש בטיפות ברימונידין משך 3 חודשים טיפה אחת בערב (לחץ תוך-עיני תקין וללא גלאוקומה). בהנחה ואכן הטיפות "יעשו את העבודה" וישפרו את הראייה האם אזדקק להשתמש בהם יום יום לכל החיים או שמדובר בתקופת טיפול קצובה ואז מתקבלת יציבות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטיפות הללו עשויות בחלק מהמקרים לתקן מספר קטן כל עוד הן בשימוש כך שלא מדובר במשהו פרמננטי. בברכה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2018 | 16:04 | מאת: חמי

שלום רב אני מרכיב משקפיים עם 19- , וצילינדר של 2.5 בכל עיין מעוניין לדעת האם ניתן להגיע בהשתלת עדשה לראייה ללא משקפים כמו כן מה העלות של הליך כזה והאם יש השתתפות של קופות החולים אציין כי אין לי מחלות עניים או רגישות כל שהי , בנוסף אשמח לדעת כמה השתלות בוצעו ומה האמינות של ניתוח זה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון ניתן לתקן מספר שכזה ולהשאר ללא משקפיים. בכל מקרה יש צורך בבדיקת התאמה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

13/06/2018 | 10:11 | מאת: שמרית

שלום. לפני כ3 חודשים עברתי ניתוח אינטראלאסיק בעניים. אני סובלת מיצמוץ נוראי ותחושת כאב ועייפות בעניים במהלך כל היום. זה נורמאלי??? החליפו לי כבר פעמים טיפות ליובש והיום משתמשת בhylo comod ביום ובלילה בsystane ג'ל. מבחינת ראייה רואה מצויין. מה עושים? זה יעבור? תחושה נוראית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מירב הסיכויים שמדובר ביובש, והוא אמור לחלוף בתקופה הקרובה, בינתיים הייתי מנסה לזלף מספר פעמים ביום את ההילוקומוד וג'ל בערב אם זה לא יעזור, הייתי מנסה להחליף לסוג טיפות אחר או להיבדק שוב. אל דאגה, זה אמור להסתדר. בברכה, ד"ר אורי מלר.

09/06/2018 | 15:31 | מאת: שירן

שלום רב, לפני 6 ימים עברתי ניתוח לייזר בשיטת prk. אתמול בבוקר קמתי עם הפרשה צהובה על העין וגם היום. ניקיתי אותה בהתחלה העין הייתה אדומה אך לאחר שעה בערך הכל עבר (לא כואבת ולא אדומה) אבל אני חוששת שלא מתחילה דלקת. האם זה טבעי ? בנוסף, הראיה עדיין לא חדה ואני טיפה מטושטשת מתי זה אמור לעבור? אציין שמחר אלך לבדיקת מעקב אצל הרופא אך האם משהו נראה חריג וכדאי שאפנה אליו כבר היום? תודה רבה. שירן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. מעט הפרשה לאחר הניתוח וכאשר אין כאב או אודם נשמע בסדר גמור. אם יש החמרה ממליץ על בדיקת רופא. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

06/06/2018 | 17:34 | מאת: נועה

בעברי ניתוח לתיקון פזילה בעין שמאל רואה בה מצוין עין ימין עם מספר מינוס -3.5 קשה לי להרכיב עדשה אחת או משקפיים בהם מספר רק בעין אחת אפשרי לעשות לייזר לתיקון הראיה בעין הימנית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש צורך בבדיקת התאמה על מנת לקבוע האם ניתן לבצע ניתוח. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

היי, יש לי שטף דם קטן יחסית בעין, תוך כמה זמן בערך זה יעבור והאם זה מצריך טיפול או רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שטף דם כתוצאה מהתעטשות אינו מסוכן. שטף הדם נספג תוך 1-3 שבועות ולא נדרש טיפול מיוחד

03/06/2018 | 17:03 | מאת: דוד

שלום בדיוק לפני שנה ביצעתי ניתוח אינטראלסיק. היום אני עדיין רואה הילה מסביב לתאורה, וכפתרון על פי הוראת הרופא המנתח שם טיפות באופן קבוע בלילה שעוזרות. בנוסף בעין אחת רואה יותר טוב מהשניה. התשובות של המרפאה במשך השנה הייתה "הזמן יעשה את שלו". אבל הזמן עשה את שלו ואין שיפור או שינוי. בבדיקת שנה נאמר לי להגיע שוב אחרי 3 חודשים לראות האם יש שיפור, רק שהפעם באופן שלדעתי קצת מתריס מבקשים עוד כסף עבור ביקורים אחרי שנה. ושאלתי האם יש משהו נוסף שניתן לעשות בנושא, אני ממש מאוכזב ומצטער שביצעתי את הניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב צר לי לשמוע על כך. אני ממליץ שקול פניה למנהל הסניף של המכון ולהעלות בפניו את הבעיה שהתעוררה. אני בטוח שיש לכך פיתרון. בברכה, ד"ר אורי מלר.

02/06/2018 | 13:35 | מאת: אלון

שלום וברכה אני מרכיב משקפיים ומתעניין בניתוח בנוסף יש לי גם פזילה בעין אחת (עין עצלה) האם ניתן לבצע את שני הניתוחים במכה אחת ? האם קיים סיכוי שאצטרך לחזור להרכיב משקפיים לאחר הניתוח? אם כן מה הסיכוי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי לא ניתן לבצע את שני הניתוחים יחד. בכל מקרה אם מדובר בעין מאוד עצלה אני לא ממליץ על ניתוח בעין השניה הבריאה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

29/05/2018 | 21:47 | מאת: מוטי

שלום , אני כותב את ההודעה הזו כשירות עבורך , כן, גם אני הייתי במצב הזה וחיפשתי מידע אובייקטיבי על הניתוח וגיליתי שהמידע דל מאוד , לכן אני כותב היום על החוויה שלי , את ניתוח צייס פרימיום עברתי בתאריך 12.04.18 אצל ד"ר יובל דומיניץ , בחרתי בניתוח זה כי חיפשתי את הטוב ביותר עבורי ( שנים פחדתי לבצע אותו ) . הניתוח עצמו : סיטואציה מלחיצה , קצת אי נוחות , לא שונה משאר הניתוחים באותו היום : רגישות לאור , עייפות וטראומה של הגוף כניראה מהלחץ באותו הלילה : אין כאבים אך יש טשטוש ויובש . הבעיה הכי גדולה בניתוח זה הוא תיאום הציפיות עם המטופל , הראייה ממש לא חוזרת להיות 6:6 מיד לאחר הניתוח , רוב המטופלים מגיעים ל 80% ואז מתחיל תהליך החלמה ושיפור , אני ממש נלחצתי וחשתי מאוד מאוכזב , ראיתי לא טוב , שבועיים לאחר מכן זה הלך והשתפר אך עדיין התוצאות לא היו מושלמות , בבדיקה חודש לאחר הניתוח חל שיפור ניכר ואני מאוד קרוב ל 95% ולא נדרש ניתוח תיקון כפי שחששתי , חשוב לי לציין שבמהלך החודש היו המון ירידות ועליות בראייה , חוסר יציבות שמוציא אותך מפוקוס . שורה תחתונה אני די מרוצה למרות שזה לא מושלם , סבלנות והבנת התהליך מאוד חשובה פה . אם יש שאלה אשמח לענות . מוטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הבנתי מה בדיוק השאלה. ד"ר אורי מלר.