פורום הסרת משקפיים ושיפור הראייה

הפורום יעסוק בהסרת משקפיים ובשיפור הראייה: הסרת משקפיים בלייזר, טיפולים כירורגיים וטיפולים לא ניתוחיים, במגוון שיטות. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי רופאי רשת "עיניים", מומחים בתחום הקרנית ומנהלי מחלקות עיניים ורופאים בכירים בעלי ניסיון רב בתחום. התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
4177 הודעות
4053 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים ושיפור הראייה

הפורום יעסוק בהסרת משקפיים ובשיפור הראייה: הסרת משקפיים בלייזר, טיפולים כירורגיים וטיפולים לא ניתוחיים, במגוון שיטות. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי רופאי רשת "עיניים", מומחים בתחום הקרנית ומנהלי מחלקות עיניים ורופאים בכירים בעלי ניסיון רב בתחום. התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*

לפני כ-10 שנים עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים. לאחרונה אני לא רואה טוב מקרוב, אמרו לי שיש לי קטרקט דרגה 2. שאלתי מה פרוש המילולי: cataract + laser + ושאלה נוספת: אם אחרי ניתוח זה יבטל לי את הצורך להרכיב משקפיים.. המון תודה. multifocal lens

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא יכול ממש לפרש את מה שכתוב, אני יכול רק לנחש למה הכוונה: ככל הנראה הומלץ על ניתוח קטרקט באמצעות טכנולוגיית הפמטוסקונד לייזר, בשילוב עם עדשה מולטיפוקאלית. ניתוח הסרת ירוד מוגדר כניתוח הסרת ירוד ולא ניתוח הסרת המשקפים. יחד עם זאת, בחלק לא מבוטל של המקרים מתקבל מצב בו יורדת התלות בהרכבת משקפים עד העדר מוחלט של צורך זה. יש לקחת בחשבון שלא ניתן להתחייב לכך אבל בטכנולוגיה של היום, יש סיכוי שכך יקרה.

24/06/2019 | 07:58 | מאת: בחור שלא רואה טוב

רציתי לדעת האם הניתוו מתאים לי. כמובן שדורש בדיקה מעמיקה אך בכל זאת להבין אם יש סיכוי בכלל. יש לי מספר רוחק 5.5 ולקרוב 2.5 עם צילינדר. עברץי ניתוח לתיקון פזילה בגיל 4 ולאחר מכן בגיל 12 כרגע הפזילה מוסתרת על ידי משקפיים וכמעט ולא נראת כאשר אני עם משקפיים. רציתי לדעת קיים סיכוי לביצוע הניתוח בהצלחה ומה הסיכונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב באופן כללי מספרי פלוס גבוה - מעל 4-5 פחות מתאימים לתיקון בלייזר. אבל אולי מתאימים לטיפול בניתוחים אחרים הכל תלוי בגורמים רבים כמו גיל, הבדיקה ועוד

24/06/2019 | 08:47 | מאת: בחור שןא רואה טוב

בן 25. ולאיזה טיפולים למשל

שלום רב, בגיל 25 עם מספרי פלוס גבוהים לא בטוח שהייתי ממליץ על טיפול כלשהו בשלב זה. בגיל מבוגר יותר, סביב 40, ניתן לשקול ניתוח החלפת עדשה לעדשה מלאכותית, אולי גם מולטיפוקאלית

23/06/2019 | 15:37 | מאת: אוריאל

שלום רב, לפני כחודש עברתי ניתוח מסוג prk+wavefront בשני העיינים. המספר היה זהה לפני הניתוח (מינוס 3 בשניהם ובאחת מהן רבע צילנדר) לפני כ12 ימים ועד עכשיו שמתי לב שהראיה בעין אחת מטשוטשת יותר מהשניה באופן ניכר ובולט. כאשר אני עם שני עיינים פקוחות אני רואה טוב כמו בראייה בעין החדה יותר . אבל שאני סוגר ובודק עין עין בנפרד אני שם לבד שהראיה שונה.. זה אותו עין כבר 12 ימים (מרגע ששמתי לב יכול להיות גם יותר ) שהראיה בה מטושטשת.. השאלה שלי האם יש מקום לדאגה? ממליץ לדעתך להקדים את הביקורת? זה תופעה נורמלית? עין אחת רואה די חד.. רגישה עדיין למסכים אבל רואה טוב. השניה רואה מטשוטש אובייקטים מרחוק.. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קצב ההחלמה מניתוחי אקסימר לייזר לא תמיד זהה. אמנם חודש הוא זמן החלמה סביר אך לא נדיר שהעיניים מתייצבות בקצב שונה ולכן אני לא רואה מקום לדאגה. רק כעבור חודשים רבים ניתן יהיה להעריך את ההחלמה הסופית והמוחלטת. בהצלחה

22/06/2019 | 15:26 | מאת: דניאלה

היי, אני כ 27 יום לאחר ניתוח prk ועדיין לא רואה חד כל כך לגמרי .. כן רואה טוב אבל לא מספיק. אני מעוניינת לבדוק בשביל השקט הנפשי אם זה באמת שהעיינים עדיין בתהליך החלמה או שפשוט הניתוח לא תיקן את המספר וחשבתי על הדבר הבא: במידה ואעשה בדיקת ראיה לצורך העניין, במידה והראייה תוקנה ופשוט העין לא החלימה אז הוספת מספר של חצי / או 1 לעין לא אמור לשפר לי את הראיה ? כלומר אם הניתוח צלח אז הוספת מספר לא אמורה לחדד לי את הראייה ואז אדע שזה באמת סימן שהעין פשוט לא החלימה. האם החשיבה שלי נכונה וזה אינדקציה הגיונית לבדיקה ? האם עלול להיגרם נזק ובדיקה כזאת? אני פשוט רוצה דרך לוודא האם אראה 6/6 בסוף תהליך ההחלמה של העין.. תודה על המענה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מה לדאוג מאחר ומדובר ב prk עם הזמן הראיה תשתפר. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

19/06/2019 | 23:36 | מאת: יסמין

מה הסיכוי לחזרת מספר לאחר ניתוח prk?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטווח הוא מספר אחוזים. זה גם תלוי במספר פרמטרים רב ולכן אין מספר מדויק. בברכה

היי אני חודש וחצי לאחר ניתוח אינטראלאסיק לפני הניתוח היה לי מספר 1.5 בכל עין ובנוסף 1.5 צילינדר בכל עין. כרגע בעין שמאל אין מספר ואין צילינדר אך בעין ימין נשאר חצי צילינדר ללא מספר . האם יש סיכוי שהצילינדר יעלם ? או שזה יהיה קבוע, (בנוסף הייתי בביקורת לפני שבוע במרפאה ולטענת הרופא שם רוב הסיכויים שהצילינדר יעלם ...)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הצילינדר זניח והזמן יעשה את שלו. בברכה

18/06/2019 | 18:46 | מאת: שואלת

שלום, לפני כמעט 4 חודשים עברתי ניתוח לייזר בשיטת PRK. אני משתמשת כעת בטיפות לוטמקס מדי יום, ונודע לי שאני ממש בתחילתו של היריון. הבנתי שהטיפות לא מומלצות לשימוש בהיריון. האם להפסיק איתן? יש לציין שלא השתמשתי בטיפות סטרואידים בכלל החל מ3 שבועות לאחר הניתוח (לא באשמתי. טעות של הרופא). וחזרתי לקחת את הטיפות רק לפני כ3 שבועות. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון אין התוויה להפסיק את הטיפול בטיפות בהריון. אם את רוצה אפשר להפסיק את הטיפות ליתר ביטחון. לא יקרה כלום. בברכה

17/06/2019 | 21:23 | מאת: דניאלה

היי , לגבי דמעות מלאכותיות ללא חומרים משמרים ? אני יכול לטפטף כמה שאני רוצה נכון ? זה פשוט עוזר ליובש ולא יכול להיגרם נזק כלשהו מטפטוף טיפות יותר מהמומלץ ? או שכן ? 2. לגבי לוטהמקס , לעיתים אני לא בטוח אם הטיפה נכנסה חלק לעין אז אני שמה עוד טיפה - האם זה יכול לגרום נזק או שבין כה רק טיפה אחת נספגת בעין ? 3. לגבי הג'ל לפני השינה, הומלץ לי שימוש בו בין 3 שבועות לחודש מרבע הניתוח, פעם אחת ביום.לפני השינה- האם אני יכול להשתמש בו אפילו יותר במידה וזה לא מפריע לי ? כלומר שימוש למשך זמן ארוך יותר עלול לגרום לנזק ? 4. לגבי אימוני כוח בחדר כושר, מאיזה סיבה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ? אני כבר 3 שבועות מרגע הניתוח ותוהה האם אפשר לחזור לתפקוד מלא של אימוני כוח של משקולות או שלא ? מה הסיבה שבגללה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. כן. אין הגבלה בכמות 2. לא ייגרם נזק אם תטופטף טיפה נוספת אבל הבקבוק ייגמר יותר מהר 3. אין בעיה 4. אין בעיה להתאמן שבוע אחרי רק להיזהר שזיעה לא תחדור לעין. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2019 | 21:12 | מאת: דודו

היי עברתי ניתוח prk + wavefront במכון עיינים. ישלי מספר שאלות : 1. הומלץ לי לקחת ויטמין c בין שלוש שבועות לחודש ושבוע מרגע הניתוח, האם במידה ואקח יותר מהזמן הזה עלול להיגרם נזק או שזה לא יכול להזיק ואפילו מומלץ? 2. בעניין שיפור הראיה, החדות באמת משתפרת באופן דרסטי או שהשיפור וההתייצבות זה בעיקר שפשוט המספר נשאר ואין טשטושים מידי פעם ואיבוד פוקוס? או שממש העיקר עם הזמן מתחילה לראות חד יותר ? כלומר, החלמה והתייצבות שקול לשיפור הראייה בחדות או רק שמירה על סטטוס קיים ללא איבוד פוקוס, טשטושים מדי פעם וכו'. 3. נקבע לי ביקורת ראשונה שבוע אחרי הניתוח והוציאו לי שם תעדשות מגע הטיפוליות, הביקורת השניה רק לאחר חודשיים , זה לא הרבה זמן יחסית ? כאילו אם חס וחלילה יש משהו בעין שדורש התייחסות אני פוחד שאני מאבד זמן למרות שלכאורה הכול מתנהל תקין.. כי בין כה המספר לא אמור להיות עדיין חד מספיק ויש שינוים בראיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. לא. לא ייגרם נזק. אבל אני ממליץ לטפל כפי שהומלץ 2. המספר טופל בניתוח וההחלמה כוללת התייצבות הדרגתית בחדות הראיה 3. מדובר בזמן ביקורת סביר. אם תתעורר בעיה כלשהי, יהיה צורך בהקדמת המועד. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

האם ישנה אפשרות לבצע נתוח קטרקט לאחר נתוח של קןצר ראיה נאמר לי שלא האם זה נכון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט כן! בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

17/06/2019 | 00:53 | מאת: אליקו

היי, ביצעתי בדיקה השבוע באחד המכונים ונמצאתי מתאים לטיפול בשיטת prk. יש לי מספר שאלות: 1. האם כדאי לעשות בדיקה במכון נוסף? מה הסיכוי שיומלץ לי על שיטה אחרת?צ 2. האם ניתוח prk עלול לפגוע לי בראיה מקרוב? קיום היא תקינה. 3. מבדיקה כללית של השאלות כאן נראה שיש הרבה בעיות עם ניתוח prk . האם זה נכון? והוא ניתוח שסיכויי ההצלחה שלו נמוכים יותר? 4. הרופא שבדק אותי אמר לי שאחרי הניץוח הוא שם לי עדשות למשך 3 ימים - האם בתקופה הזאת אסבול מכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי בדיקה במכון אחר זוהי החלטה שלך זוהי לא המלצה רפואית. במידה והמטופל צעיר מגיל 40 הניתוח לא צריך לפגוע בראיה לקרוב. סיכויי ההצלחה דומים בין השיטות. לאחר הניתוח מניחים עדשה טיפולית אשר מסירים אותה בין 3-5 ימים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

16/06/2019 | 14:46 | מאת: מיכאל

היי אני 20 יום לאחר ניתוח prk , שמתי לב שבעין אחת אני רואה יותר חד מהשניה (באופן די ניכר ) . האם זה סביר ? זה סימן טוב או רע ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההבדל בין שתי העיניים סביר בהחלט. סבלנות. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

האם עישון נרגילה / סיגירות מותר לאחר ניתוח prk ? לא פוגע בתהליך ההחלמה ?החל משבוע וחצי אחרי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, העשן עלול להציק אבל אין השפעה ישירה על ההחלמה

15/06/2019 | 21:52 | מאת: שלומי

לאחר ניתוח prk , האם שימוש במשקפי שמש מסנני קרני שמש וכו' (פולוראיד ) זה עשוי לעזור לקבלת ראיה אופטימלית או שזה רק בשביל הנוחות כדי לא להסתנוור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בנוחות בלבד. זה לא משפיע על קצב ההחלמה

15/06/2019 | 21:10 | מאת: נועם

הי דוקטור, קשה לי לעבוד מול מחשב כ3 שבועות לאחר ניתוח prk , במהלך התקופה האחרונה ניסתי והיה לי קושי. האם אימוץ העיינים מול המסך עלול לפגום בתהליך ההחלמה של העיינים? בכללי גם, מה הסבירות לפגוע בתהליך הההחלמה ? לאחר כמה זמן בממוצע אנשים מגיעים לראיה אופטיצלית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין השפעה על מאמץ של העיניים התייצבות סופית היא מספר שבועות עד מספר חודשים מהניתוח

היי, מטופלת בלוטהמקס (סטרואידים) לאחר ניתוח prk ? 1. רציתי לשאול האם הטיפות עיינים (4 פעמים ביום) גורם לטשטוש קצת בראייה ? אני כבר 25 לאחר ניתוח ועדיין לא רואה חד לגמרי ואני תוהה האם יש לזה קשר לטיפות. 2. הראיית לילה שלי לא הכי טובה עדיין, יש קושי. האם זה גם משהו שישתפר עם הזמן? 3. יצא לי הרפס בשפתיים (היה לי מזה שנים ), ראיתי בהוראות של הטיפות עיינים שיש לעדכן את הרופא במידה ויש היסטוריה של הרפס, אבל שכחתי מזה לפני הניתוח ורק עכשיו קראתי על זה. האם מדובר על הרפס בעיינים בלבד או שיש סימן לחשש גם בהרפס בשפתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. 25 יום הוא עדיין זמן קצת להתייצבות סופית. 2. כנ"ל 3. מדובר בהרפס בקרנית לא בשפתיים

היי, אני כ21 ימים לאחר ניתוח prk , לא רואה עדיין 6/6, מרגיש לי כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשתי העיינים (היה לי מינוס 3 לפני הניתוח), האם זה הגיוני שהראיה לא חדה? זה סימן שהניתוח לא צלח לגמרי כנראה או שזה בסדר וזה ישתפר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש צורך להיבדק כדי לבדוק בדיוק על מה מדובר. לא ניתן לזרוק כך סתם תשובות ללא כל הנתונים ונתוני הבדיקה עצמה, בדיקת הלחץ התוך עיני וכו'

14/06/2019 | 11:47 | מאת: אנדרי

שלום רב. ביצעתי ניתוח מסוג EBK (PRK) לפני חודש . אחרי הורדת העדשות הזמניות השתמשתי בטיפות מסוג סטרודקס ולחות למשך חודש. ביצעתי ביקורת אצל הרופא המנתח ונקבע לי המשך טיפול טיפות מסוג לוטמקס למשך ארבעה חודשים , האם זה הגיוני ? במצטבר יוצא מצב שאני איהיה כמעט חמישה חודשים עם סטרואידים בעיניים .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אעשה רגע סדר – פנית למכון לניתוחי לייזר, בחרת ברופא מסויים שכנראה סמכת עליו, עברת את הניתוח וכעת השאלה אם ההמלצות שלו הגיוניות? אם ישנו אמון ברופא המנתח, צריך להיות גם אמון בהמלצות הרפואיות שלו. והתשובה היא כן. ההמלצות הללו הגיוניות. ניתן להשתמש בטיפות סטרואידיות לתקופה של מספר חודשים כל עוד נמצאים במעקב רפואי. בהצלחה

אני 6ימים אחרי ניתוח prk . אני מבינה שהמנותחים רואים טוב לסרוגין וגם מטושטש וההחלמה לוקחת זמן. אבל אני בעצם עד עכשיו לא רואה טוב בכלל ,כלומר לא היו לי ימים שראיתי טוב יותר. לא מזהה מרחוק , לא יכולה לצפות בטלויזיה (לא מדברת רק על טשטוש) בבדיקת הראיה היום אצל הרופא ראיתי רק את השורה למעלה (וגם היא היתה מטושטשת). האם יש מקום לדאגה ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לי להעריך. אם יש דאגה יש לבקש בדיקה של הרופא הנמתח.

11/06/2019 | 13:49 | מאת: רינת

היי דוקטור, לפני כ17 ימים עברתי ניתוח לייזר prk , ולפי התחושה שלי אני מרגישה כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשני העיינים. כלומר מרגישה שאפשר לראות חד יותר. האם 17 ימים לאחר הניתוח זה תקין שארגיש שהראיה לא חדה מספיק ? או שאמורים לראןת כבר חד ממש פשוט עם קשים ואז זה אומר שצריך ניתוח תיקון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסוג ניתוח זה זמן ההחלה ארוך. עדיין גם אחרי 17 ימים יהיה שינוי בראיה.

11/06/2019 | 08:54 | מאת: שלומי

היי דוקטור יש לי 2 שאלות שונות שקשורות לאימוץ העיינים, כמו כן יש לציין שזה בהתייחס לאדם שעבר שבועיים בערך לאחר ניתוח prk :. 1. קשה לי עדיין מאוד מול מסכים של מחשב, גם שאני מגדיר תאורת לילה. אני מרגיש שהעיינים מאוד מתאמצות וזה לא נוח, השאלה שלי האם זה טבעי ? ממה זה נובע ? והאם ניסיון ממושך לנסות ולעבוד מול המחשב תוך התחשבות בעבודה שזה עושה לי תחושה לא נעימה בעין עלול לפגוע בתהליך ההחלמה (יש לציין שאני רואה קצת פחות טוב ברגעים הראשונים אחרי שהיה מוך מסך) 2. שוב מזכיר אני שבועים לאחר prk , אתמול טיילתי הרבה בקניון, לאחר כמה שעות הרגשתי שהעיינים שלי עייפות ממש, כנראה התאמצו יותר מידי, ראיתי מטושטש מהרגיל בשלב מסוים, האם זה עלול לגרום נזק בתהליך ההחלמה ? או שאפילו מומלץ לנסוץ להחזיר את העיינים "לשגרה".

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. קושי שבועיים לאחר הניתוח – זה יסתדר. כך גם לגבי תאורת הלילהואי הנוחות 2. לא צפוי שנגרם נזק מהסיור בקניון. מצב העיניים יחזור לשגרה בהדרגה בהצלחה

10/06/2019 | 16:10 | מאת: ירדנה

האם אפשר להתקלח רגיל לאחר שהסירו לי את העדשות - שבוע מיום הניתוח? זאת אומרת מסיכת פנים סבון פנים? האם אפשר לעשות חיסונים להודו אני טסה עוד חודש, האם בכלל זה בסדר לטוס אחרי ניתוח??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן. אין בעיה להתקלח וגם לחפוף את השיער, כולל שטיפת פנים (בעדינות). גם עם חיסונים אין בעיה. כך גם לגבי טיסה

10/06/2019 | 15:47 | מאת: ספיר

שבוע אחרי ניתוח prk בהתחלה הראייה לרחוק הייתה טובה והראייה לקרוב גרועה היום הפוך האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני בטוח שמסרו לך שהחלמה בניתוח מסוג זה עשויה להארך זמן רק יותר. יש להעזר בסבלנות. כל החודש הראשון הראיה יכולה להיות לא-יציבה אבל לאט לאט הכל יסתדר

09/06/2019 | 21:45 | מאת: איציק דור

היי, האם שבועיים לאחר ניתוח prk תיתכן נסיגה בראייה ואז שיפור ואז שוב נסיגה? או שהראייה אמורה רק להשתפר עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יכולות להיות עליות וירידות בראיה אך המגמה היא של שיפור עם הזמן. בברכה, ד"ר אורי מלר.

08/06/2019 | 13:38 | מאת: דניאל כהן

היי, לאחר כמה זמן אחרי ניתוח prk בעיניים ניתן לחזור לפעילות גופנית? ושאלה נוספת כמה זמן מומלץ לא להסתפר מהחשש ששיערה תיכנס לעין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לחזור לפעילות גופני לאחר כשבוע ואין חשש לאחר תקופה זו ששיער יחדור לעיניים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

06/06/2019 | 22:04 | מאת: שני

היי, חודשים אחרי ניתוח הסרת משקפיים. העין אדומה ומגרדת. האם יד סיכויי שיש תזוזה של המתלה? מחר הולכת לרופאת עיינים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסיכון לתזוזת המיתלה אפסית. בעיקר כשמדובר בזמן של חודשיים לאחר הניתוח. בכל אופן לא מומלץ לגרד את העיניים ואם יש לך כבר תור לרופא עיניים מצויין

שלום רב האם ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים עם קורטוקונוס כאשר עין אחת עצלה שמעתי כי בארה"ב כן מנתחים עם קורטוקונוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה היא חד משמעית לא. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

01/06/2019 | 14:58 | מאת: עמית

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס ובעין שמאל עברתי ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים יש לציין שהעין הראיה בה אפסית זא עין עצלה והראיה בה ממש נמוכה האם אוכל לבצע בה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה חד משמעית לא! בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

31/05/2019 | 12:33 | מאת: יואב יעקובי

היי, לפני שלושה ימים עברתי ניתוח prk + way front בימים הראשונים שלאחר הניתוח מהפעמים שפתחתי את העיניים ראיתי שאני רואה חד לרחוק עם זאת ביום בין השלישי לרביעי אני מרגיש שהראייה שלי לרחוק חזרה להיות מטושטשת האם זה טבעי? מתי הראייה שלי תחזור להיות חדה לרחוק? כמו כן,עד מתי זה תקין להשאיר עיניים סגורות ככל האפשר? האם זה גורם נזק שאני סוגר עיניים, או שעליי לנסות ולפתוח אותם כדי להסתגל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זהו תהליך נורמלי לחלוטין. לגבי פתיחת העיניים הדבר יהיה יותר קל בימים הקרובים עם שיפור בראיה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

בן 37 אם מספרים 1- וצילנדר חצי הבנתי שאם העשה את הניתוח אז בגיל 45 הצטרך משקפיים לקרוב אשמח לדעת האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כל אדם מעל גיל 40 יהיה זקוק להרכבת משקפיים לקריאה. אם לך יש מספרי מינוס 1 ותטופל בשתי העיניים אכן יהיה צורך בהרכבת משקפי קראיה בגיל 45. לעיתים ניתן לשקול טיפול רק בעין אחת על מנת לשמר את הראיה לקרוב. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

28/05/2019 | 06:41 | מאת: לימור

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל הראות בה אפסית כמו עיוורון עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים ואין שיפור בראיה הראיה עדיין כמו עיוורון זא היא עין עצלה המספר בעין ימין הוא - 12. רציתי לשאול לגבי טיפול בניווז'יון בתוכנת מחשב שהיא מיועדת לעין עצלה האם אני מתאימה ויכול להועיל לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נוירויזין מיועד לטיפול בעין עם עצלות קלה עד בינונית. לא ניתן להיעזר בשיטה אם הראיה ממש גרועה ולכן זה לא מתאים לך. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

עשיתי לפני חמישה ימים ניתוח prk ואתמול שכחתי לקחת מקסידקס לפני השינה.. כמה זה חמור?ואם אני אקח יום למחרת כרגיל זה בסדר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש להקפיד על ההוראות אבל "פיספוס" של פעם אחת לא מהווה בעיה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום. אני כשבוע לאחר הניתוח. הראייה למרחק אכן השתפרה אך בנוסף אני מרגישה שהראייה לקרוב התדרדרה מאוד. האם המצב יישאר כך? למיטב הבנתי הראיה לקרוב קשורה בזוקן הקרנית ולא במבנה שלה ולא ציפיתי להרעה שכזו בראיה לטווח הקרוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אדם עם קוצר ראיה, מסוגל לראות למרחק קרוב יותר מאשר אדם ללא קוצר ראיה. לאחר תיקון קוצר הראיה, אמורה הראיה לקרוב להיות כמו כל אדם שלא סובל מקוצר ראיה. אם היית מסוגל לראות למרחק קרוב מאוד, הדבר ישתנה לאחר הניתוח תוך כדי שיפור הראיה למרחק. מרחק נורמלי לקרוב הוא כ- 33 ס"מ ולא יותר קרוב מכך, גם אם היית מסוגלת לכך לפני הניתוח. בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום, עברתי PRK לפני כ3 חודשים. מספרים 4.5 בערך וצילינדר קטן בכל צד. לקחתי FML עד הביקורת שהייתה חודש אחרי הניתוח ושם לא ניתנו לי הוראות נוספות אז הפסקתי לקחת. והיום בביקורת של ה3 חודש הרופא שעשה את הביקורת (הוא לא הרופא שניתח) אמר שהייתי צריכה לקחת עד עכשיו ומכיוון שלא לקחתי שאתחיל לקחת עכשיו (תחליף של FML בשם לוטמקס), פעמיים ביום במשך חודשיים ואז חודש פעם ביום. זה נשמע הגיוני? יש טעם בכלל להשתמש בסטרואידים אחרי כ"כ הרבה זמן? מה דעתך? (ברור שלא אפעל לפי עצות באינטרנט, אני שוקלת ללכת לרופא קרנית של הקופ"ח לקבלת עצות נוספות אך השאלה אם יש טעם, אם נשמע הגיוני מה שאמר הרופא במכון הלייזר..). תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הגיוני בהחלט!

24/05/2019 | 22:21 | מאת: יעל

שלום, עברתי ניתוח בשיטת park. אחרי הניתוח עין ימין כאבה לי בהפרש ניכר מעין שמאל ובמשך זמן ממושך יותר. בעת שהרופא הסיר לי את עדשות המגן הוא אמר שהיה לכלוך מתחת לעדשה ובאמת הכאב נעלם לאחר הוצאת העדשה. כרגע הראייה בעין שמאל טובה ובעין ימין מטושטשת מאוד. האם יכול להיות שהלכלוך גרם להתאחות לא טובה של האפיתל והטשטוש יישאר לצמיתות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מדובר ב״ליכלוך״ אמיתי. מדובר בתוצרי פירוק של תאים. זה לא גורם לאיחוי לא תקין ולא סביר שזה ישאר לצמיתות. בהצלחה , ד"ר אורי מלר.

23/05/2019 | 22:24 | מאת: בר

בעוד כשבוע עושה את הניתוח prk וחוששת מאוד מכאבים במהלך הניתוח! במיוחד שמעתי על ריח של שריפה, רואים חושך, לחץ בעין. אשמח שתסביר! לאחר הניתוח כמה זה כואב? וגם בבדיקת התאמה עשו לי בדיקת ראייה כדי לבדוק את המספר - לכל אחד יש ניתוח שונה בשיטת prk? כי רוצה לדעת שבאמת יתקנו לי את המספר כי זה הרגיש מהר הבדיקת ראיה סליחה על החפירה ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הניתוח לא כואב כלל. נכון יש ריח לא נעים במהלך הניתוח. אחרי הניתוח הכאבים משמעותיים אבל כל אחד מתמודד עם זה באופן שונה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

23/05/2019 | 10:46 | מאת: יפה

אני בת 63.לא לוקחת כלל תרופות. בריאה בד כ. בבדיקה אצל רופא עיניים התגלתה התחלה של קטארקט ולפי אבחנת הרופא אזדקק לניתוח קטארקט רק בעוד 10 שנים. מצב הראיה לא השתנה מאד לכן הרופא טען שאין צורך בחידוש משקפיי ראיה ,אבל מכיוון שאיני מסתגלת למשקפי המולטיפוקל שלי הוא המליץ לחדש משקפי ראיה להכי קרוב ומשקפיים נפרדות להכי רחוק. שאלתי היא מה אוכל לעשות כדי לשפר את ראייתי ולצמצם נזקים עתידיים בנושא הקטארקט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון אין שום דרך כעת למנוע התקדמות של הקטרקט. התאמת משקפיים תשפר את הראיה בכל מקרה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

24/05/2019 | 11:02 | מאת: יפה

בהמשך לשאלתי הנל רוצה לדעת מה דעתך על לקיחת תוסף תזונה לוטאין לבריאות העין כמסייע לשמור על ריכוז לוטאין אופטימלי במרכז רשתית העין. האם לדעתך יכול לסייע למנוע ניוון רשתית תלוי גיל או לפחות להאט את קצב הנזק לעין? תודה

22/05/2019 | 11:50 | מאת: לירון

שלום, האם הניתוח מגביר יובש בעיניים? כיצד מגדירים יובש בבדיקה? אם אני לא מרגישה יובש זה אומר שעדיין יכול להיות יובש ולא מנתחים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , לעיתים לא חשים ביובש בעיניים אלא על ידי בדיקה. כמו כן חשוב לזכור כי ניתוח להסרת משקפיים יכול להחמיר יובש.

22/05/2019 | 11:37 | מאת: יעל

שלום, האם הניתוח מוגבל בגיל? בגדול אני מגיל 3 סובלת מצילנדר וקוצר ראיה. יתכן וכעת מצטרף זוקן ראיה. כי כשעשו לי עדשות לתיקון ראיה מרחוק זה מפריע לי לראות מקרוב. האם ניתוח יפתור את הבעיה מרחוק והצילנדר? נקבע לי ע"י רופא מספר: ימין: sph:-1.25 cyl:-1.25 axis:20 שמאל: sph:-1 cyl:-1 axis:160 האם זה מספר שניתוח יכול לתקן או שעושים ניתוחים רק למספרים גבוהים יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , כעיקרון ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים למספרים אלה וגם בגילך. בכל מקרה יש צורך בבדיקת התאמה.

שלום, רציתי לדעת האם זה מותר לשתות אלכוהול בכמות די סבירה לילה לפני בדיקת התאמה ללייזר בעיניים חשוב לציין זה לא הניתוח עצמו, זאת רק הבדיקת התאמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין מניעה מיוחדת השאלה מה זו אצלך כמות סבירה?

21/05/2019 | 12:16 | מאת: בתי מירב

שלום רב, בתי סובלת מ R/P . ברצוני לשאול האם יש חדש בנושא . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב תמיד יש חדש בכל נושא ברפואה אבל אם מדובר בטיפול חדש למחלת ה RP לצערי התשובה שלילית,

19/05/2019 | 18:08 | מאת: אייל

קראתי שלניתוח הזה יש מספר יתרונות: 1.חוסר פגיעה בקרנית החיצונית.2.פגיעה בפחות עצבים.3.החלמה מהירה אני מבין שיש התאמה ספציפית לסוג הניתוח למטופל אך ראיתי שיש מכונים כמו מכון עיניים שלא עושים ניתוח מסוג זה אשמח לחוות דעת לגבי סוג הניתוח הזה למתאימים כמובן על פני החלופות האחרות Prk ולאסיק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לצערי אין לי הניסיון בשיטה זו ולכן קשה לי להתיחס לטכנולוגיה זו.

19/05/2019 | 01:16 | מאת: דנה כהן

היי, יש לי כמה שאלות,לאחר ההרצאה ושיחה עם הפרופסור המנתח,לשיטת אינטראלסיק. 1-לטענתו יש 0.5 דקה בה רואים שחור בזמן הניתוח,מה זאת אומרת? כי כן שאלתי מנותחים שעברו את הניתוח ולא זכורה להם הרגשה כזו. אני ממש חוששת מלא לראות בזמן הניתוח. 2-כמה זמן המלקחיים נשארות בכל עין? כי הבנתי שהמנתח מחכה ל5 דקות איחוי באינטראלסיק בכל עין. 3- כמה זמן לוקח לנתח כל עין באינטראלסיק?

שלום רב, בזמן החלק הראשון של הניתוח, יש טבעת וואקום שמעט לוחצת ואז לא רואים כ"כ ברור אבל זה די קצר, כ- 20 שניות אין מדובר במלקחיים. מדובר בתומך עפעפיים קטן שנמצא בעין כדקה פלוס מינוס הזמן תלוי במספר ובמנתח. בד"כ כלל מנסיוני לא מדובר ב- 5 דקות. מדובר לרוב בזמן של פחות מדקה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

18/05/2019 | 22:34 | מאת: דניאך

מעוניין בניצוח PRK אך חושש מהעדשות הרפואיות שיש להשאיר בעיניים לאחר הניתוח וכשבוע. מנסיוני המר העיניים שלי לא "מקבלות" את העדשות בצורה נעימה ואני סובל מרצוץ אז לשלוף אותם מהעין.. מהיין גירוד ואי נוחות. מה ניתן לעשות? האם יש לסבול ככה את תקופת ההחלמה עם העדשות הרפואיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בעדשות טיפוליות המיועדות למטרה זו ואין ממה לחשוש. מדובר אמנם בשבוע שעשוי להיות לא נעים אבל זה עובר. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/05/2019 | 10:13 | מאת: גיל

בן 44. עשיתי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ולאחריו עשיתי עוד ניתוח לתיקון. בסוף נשארתי עם אסטיגמציה לא גבוהה 1.25 ומשתמש במשקפיים קבוע. היה לי גם יובש קשה בעיניים אחרי הניתוח השני שעבר רק אחרי כשנתיים וחצי. אני מאוכזב. אמרו לי שאי אפשר לעשות ניתוח נוסף בגלל שכבר עשיתי שני ניתוחים ובגלל היובש שהיה. האם ניתן יהיה לעשות השתלת עדשה תוך עינית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא. לא הייתי ממליץ לבצע ניתוח נוסף מכל סוג שהוא. צריך לקחת בחשבון שכ- 1% מהאנשים העוברים את הניתוח יזדקקו בכל זאת להרכיב משקפיים ועם כל הצער שבעניין, צריך להשלים עם המצב. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום עשיתי ניתוח prk ב 20.4 האם אפשר ומתי אני יכולה לשים עדשות צבע בלבד?ואם יש סיכון מסוים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בכל הרכבת עדשות מגע יש סיכון ולכן אין הדבר מומלץ. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

15/05/2019 | 22:35 | מאת: תמר

היי,עברתי ניתוח לאסיק לפני כשלושה שבועות. אני לעיתים רואה כפול בעיקר בלילה זה קורה לעיתים קרובות יותר ולאחר מצמוץ או שניים זה חולף.. זה עניין של יובש?לעיתים אני חושבת שזה בגלל החום או מיובש בעיניים .. או שזה בגלל משהו אחר? זה די מפריע לי...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יובש מאוד שכיח לאחר ניתוחי אקסימר לייזר ויובש עלול לגרום לכל אותן תובעות שהזכרת. יש להיעזר בסבלנות, ולהמשיך להיות בקשר עם המרפאה בה נותח. בהצלחה

15/05/2019 | 15:44 | מאת: יוני

לפני שבוע עברתי ניתוח לאסיק, בלילה זז המתלה בשתי העיניים, בבוקר שלמחרת הגענו לרופא וזה עשה תיקון והחזיר את המתלים למקומם, עם עדשות טיפוליות. הרופא אמר שה״אפיתל״ נפגע. הראייה שלי מאז קצת השתפרה אך עדיין מטושטשת (שבוע אחרי התיקונים) - כמה זמן יכול לקחת עד שאחלים לגמריי וראייתי תתייצב? - האם יש סיכוי שמצב כזה יכול להתמשך או חלילה לא להגיע להחלמה מלאה, ויהיה צורך בניתוח נוסף כעבור מס׳ חודשים או הרכבת משקפיים? * אני נוטל את כל הטיפות שצריך, אנטיביוטיות וסטרואידים (וגם ליובש כשצריך).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במרבית המקרים זה לא מצריך התערבות ניתוחית נוספת. הזמן ידבר ויש להמשיך להיות המעקב הסיכוי שיהיה צורך בהמשך הרכבת משקפיים או עדשות אינו גבוה – כ- 5% ודומה לסכוי גם ללא קשר לאירוע שקרה בהצלחה

15/05/2019 | 11:37 | מאת: אודליה

שלום, מחר אני שבועיים אחרי ניתוח PRK, היה לי מספר 2.5 עם צילינדר, ועד היום אני רואה מאוד לא טוב. אני עובדת על מחשב וניירת ומתקשה מאוד לעבוד. האם תקין ומתי עלי לצפות לחזור לתפקוד כמה שיותר רגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לומר מכיוון שהחלמה היא עניין אינדיבידואלי. בניתוחי פני השטח ש-PRK הוא אחד מהם, ההחלמה יחסית איטית אבל מדובר בניתוח מצוין ואני משוכנע שהכל יסתדר

14/05/2019 | 19:55 | מאת: אייל

אני בן 37 ויש לי מספר 1- וצילנדר חצי, רציתי לדעת האם במספרים קטנים אחוזי הצלחה של הניתוח הם יותר גדולים מאשר מנותחים עם מספרים גדולים, אשמח לתשובה באחוזים ולא תשובה מילולית כמו אחוזי הצלחה גבוהים, תודה

שלום רב. לצערי לא אוכל לציין אחוז מדויק. התוצאה הסופית לא תלויה במספר בלבד.