המטומה גדולה בישבן לאחר תאונת אופניים

דיון מתוך פורום  פגיעות ספורט ומפרקים

17/08/2019 | 08:34 | מאת: שרית

שלום רב; לפני 5 שבועות בנהלך אימון אופני כביש איבדתי שליטה במהירות גבוהה ועפתי לתעלה מלאה באבנים הנפילה היתה על צד שמאל ונוצרה לי המטומה מאוד גדולה בישבן שמאל יש נפיחות מאוד גדולה אין לי תחושה של המקום והנפיחות לא יורדת כלל מה שמאוד מפריע לי האם יש מה לעשות ? כמה זמן לוקח עד לשיפור ?

לקריאה נוספת והעמקה

שרית שלום, המטומות כמו שאת מתארת נפוצות מאוד לאחר חבלות בישבן. הן בהחלט יכולות לגרום לרדימות בעור באזור הנפיחות. כמו כן, להמטומות כאלה יכול לקחת זמן רב להחלים (חודשים לעיתים). במידה ואת מרגישה שאין שיפור בכאבים ובנפיחות, הייתי ממליץ לגשת לביקורת אצל אורטופד מומחה לפציעות ספורט ובמקביל להתחיל פיזיוטרפיה ודיקור להפחתת כאבים ונפיחות באזור. הבשורות הטובות הן שההמטומה נספגת בסופו של דבר ותוכלי לחזור לרכוב בקרוב. בברכה, ד"ר כתאנה

21/08/2019 | 17:22 | מאת: שרית

תודה על התשובה המהירה. לאחר בדיקת u.s נמצא ממצא תת עורי נוזלי באורך 10.5 ס"מ רוחב 5.1 ס"מ ועומק 6 ס"מ ללא זרימת דם בתוכו ומסביבו. מה הסכנה בניקוז ? מה הסכנה בלהשאיר כמו שזה ? לציין שאין לי כאבים אך הנפיחות לא משתפרת ואין לי תחושה במקום והדבר מפריע לי מבחינה אסתטית ומבחינת פעילות גופנית. הבנתי שיכול לקחת גם שנה עד לספיגה מלאה ולכן מדוע לא לבצע ניקוז?

מנהל פורום פגיעות ספורט ומפרקים