טיפול בגלי רדיו (CK) לקרטוקונוס ורוחק ראיה

דיון מתוך פורום  בריאות העין

08/12/2015 | 14:37 | מאת: א.מ.

שלום רב. בעין שמאל אני סובל מקרטוקונוס - אסטיגמציה + רוחק ראיה (פלוס 2.25). לאחרונה קראתי שניתן לטפל בקרטוקונוס (כמו גם רוחק ראיה) במצב קל בעזרת טיפול גלי רדיו (CK) כבר כמה שנים. אני תוהה ומעוניין לדעת היכן מבצעים טיפול בשיטה זאת בארץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטיפול בגלי רדיו איננו מקובל בארץ. ולדעתי הוא לא יעיל לטווח ארוך. אני ממליץ על ניתוח של השתלת טבעות בקרנית כצעד ראשון במידה וניסית להרכיב עדשות מגע מיוחדת לקרטוקונוס ולא הצלחת להסתדר עם עדשת המגע. אפשר להגיע לייעוץ עבור טיפול זה בתאום מראש 3122* בברכה, פרופ' ישראל קרמר

12/12/2015 | 10:57 | מאת: א.מ.

שלום ותודה על תשובתך פרופסור. איני מצליח להסתדר עם עדשות; ניסיתי עדשות KeraSoft ללא הועיל ועם עדשות מגע קשות אני סובל מתופעת לוואי של "אדים" (שלהבנתי אמור להיפתר רק עם שימוש אינסטנסיבי) שמונעים ממני לראות. למעשה, ובאופן אירוני, עם משקפי ראייה אני רואה יותר טוב מאשר עם עדשות מגע, אלא שגם בהם אני סובל מקצוות מטשטשים ודיפלופיה (diplopia) קלה. למיטב הבנתי לא ניתן לטפל ברוחק ראיה בעזרת השתלת טבעת (ומספר הצילינדר קטן מדי בכדי שהטיפול יהיה יעיל). לכן חשבתי ש-CK עשוי להיות פתרון ולמיטב הבנתי כבר נעשה טיפול זה בעבר בישראל.

מנהלי פורום בריאות העין